Beslissingen in zaalhandbal kunnen spoedig vallen Marokkaanse gastarbeiders in Tholen goed gehuisvest Intergemeentelijk politiekorps bij herindeling 4 WEINIG GAST ARBEIDERS IN ZEELAND Dr Mijnsma voor de klas TRIEST TAFEREEL OP SICILIË RELLETJES IN BREMEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 19 JANUARI 19Ó8 ONDERZOEK NA PUBLIKATIE OVER BERGEN OP ZOOM (ADVERTENTIE) THOLEN In Zeeland wonen maar zeer weinig gastarbeiders afkomstig uit de landen rond de Middellandse Zee. Het zijn er maar enkele tientallen, die zich hoofdzakelijk hebben geconcen treerd in een paar pensions in de stad Tholen. De donkerge- tïnte mannen met namen als Said, Muhammed en Ali vertoe ven daar al geruime tijd. Som migen zelfs al bijna twee jaar. Het zijn werknemers van de in dustrie rond Bergen op Zoom en wat verder Brabant in. man nen in leeftijd variërend van 20 tot 40 jaar. Een alarmerend bericht over slechte woontoe standen, waarin Marokkaanse arbeiders in het nabij Tholen gelegen Bergen op Zoom zouden verkeren, deed ons besluiten eens poolshoogte te gaan nemen in Tholen. We konden tot de geruststellende ontdekking ko men dat het met de huisvesting van Afrikaanse arbeiders in het stadje aan de Eendracht best meevalt. ,Ons kamperen ls er luxe b|j'. .Ma rokkanen in zwijnenstallen'. Onder dez koppen signaleerde het ASMB- weekblad .Metaalkoerier' van 19 Januari mensonwaardige woontoe standen In pensions van een Kergen op Zooms metaalbedrijf. Vier tot zes mensen op één kamer met als slaap gelegenheid stapelbedden. Onvoldoen de verwarming en geen wasgelegen heid. stelde de .Metaalkoerier' van de Bergense pensions vast, met als ge volg van deze toestanden ontevreden Marokkanen, die in conflict met hun personeelschef waren gekomen. Van Bergen op Zoom haar Tholen ia maar één stap. letterlijk en figuur- lük. Het .overwaaien' van eventuele slechte toestanden zou niet denkbeel dig hoeven te zijn. Onverwachts be zochten we daarom de pensions van de heer P. Steketee aan de Dalemse- straat en de Bakstraat, en dat van de heer P. Kot, eveneens aan de Dalemsestraat. Dit zjjn onze dingen: Als we via de binnenplaats het huis aan de Bakstraat binnenkomen, wordt de deur van een kamer in de hal opengedaan door een jongeman in een lange, witte bournous. Hij be grijpt noch ons Frans, noch ons Ne derlands. (Later komen we er achter dat er ook Spaanstalige Marokkanen gehuisvest zijn). Zijn collega's ze zitten met ongeveer vijf man in de eenvoudig gemeubileerde, maar goed door een oliehaard verwarmde ka mer verstaan ons wel en brengen ons door de tuin naar de woning van de heer P. Steketee. Mevrouw Ste ketee staat ons aanvankelijk te woord, praat honderd uit, beant woordt Iedere vraag en toont geen en kele terughoudendheid als we zeggen ,van de pers' te zijn. Haar man aar zelt dan even, maar nadat we nem de achtergrond van ons bezoek hebben verteld, ls ook bij hem alle aarzeling weg: ,U k|jkt straks heel het huls maar rond'. naar Pipo kijken, ook al ontgaat hun wel eens iets. Op sommige kamers heeft Steketee ook voor oude ra dio's gezorgd. ,Ik heb gezegd: we maken een potje voor de tv Jullie doen er iedere week een kwartje in, wij ook. Maar daar komt niets van terecht!'. Toch is dat geen reden voor nem om die tv weg te nemen. .Als ze bij de televisie zitten zijn ze van de straat' De gasten mogen overigens komen en gaan wanneer ze willen, maar vrouwen en meisjes meebrengen is taboe. Wel kunnen ze in het week eind vrienden ontvangen, die zon der bijbetaling mogen logeren. De heer Steketee: .Het zijn ook men sen, je moet ze als zodanig behande len. Ik laat ze zo vrij mogelijk, al moet je wel eens een enkele keer je vermanende vinger opheffen' Me vrouw Steketee: .Als het goed gaat heb ik er geen spijt van, dat ik er aan begonnen ben, dan vind ik het fijn. We kunnen goed met ze op schieten, we. hebben vaak zelfs diep gaande gesprekken met ze over het geloof. Ze zijn allemaal mohammedaan en weten heel wat van het oude 'esta- ment. Maar als ze onderling wel eens spanningen hebben, vind ik het soms naar. maar ernstig is dat gelukkig no? nooit geworden'. Schuin aan de overzijde van de Da lemsestraat woont de heer P. Kot. personeelschef bij Beckers NV in Bereen op Zoom. Hij heeft rn zijn riante woning een oude pastorie naast zijn" eigen gezin 11 Marok kaanse werknemers van zijn bedrijf gehuisvest. Duim omhoog Het begon bij de heer Kot met een enkele gast aan tafel, met een en kele Marokkaan, die nog geen huis vesting had. Naast personeelschef is de heer Kot nu ook pensionhouder van zijn bedrijf, dat dè huur recht streeks met hem regelt. Tijdens het gesprek dat wij met hem hebben, komt een enkele maal een Marok kaan zijn kamer binnen, vraagt wat, gaat er even bij zitten. De heer Kot spreekt met zijn gasten In een soort Zuidafrikaans, wat overigens uitste kend blijkt te werken. Ook hij weet niet van onze komst, heeft nochtans geen enkel bezwaar tegen bezichti ging van zijn logeerruimte en con tact met zijn gasten. Zijn elf gaston hebben de nesohlk- king over vier kamers en een keurig opgeruimde keuken. Op twee kamers zijn er stapelbedden, maar moderne, en slechts één hoog. Alles maakt een verzorgde indruk. Het meubilair is ook hier niet nieuw, maar de gemak kelijke stoelen, vjjf jaar geleden nog modern, noden tot zitten. Op alle ka mers is gasverwarming en vaste was tafel. Een aantal mannen ligt al on der de felgekleurde dekens, maar is nog wel tot een praatje geneigd. Ze komen voor het merendeel nit Ca sablanca en omgeving. Ook hier dui men omhoog als je naar hun oordeel over hun kosthuis vraagt. Strak regime Toch voert de heer Kot hier een vr|j strak regime. Er is een tijd van ko men en gaan. Wie nachtdienst heeft, moet dat zeggen en krijgt een sleu tel mee. Schoenen dragen in nuis is er niet bij. Douchen al ls er wel een aanwezig evenmin. Het ge bruik van de radiootjes is beperkt en er is geen televisie. Tv, ook al beta len de gasten die zelf, komt er b|J de heer Kot niet in. Van vakbondszijde met name bij de ANMB waar men zich me de gezien de in de aanvang ge noemde publikatie interesseert voor de woonomstandigheden van buitenlandse arbeiders heeft men zich afgevraagd of misschien vooral de laatstgenoemde maat regelen niet de geestelijke bewe gingsvrijheid van werknemers pensiongasten aantast. De heer Kot zegt hier het volgende van: Jk ben op grond van myn in nerlijke overtuiging een tegenstander van televisie. Wat ik voor mijzelf een kwaad vind, mag ik zeker in mijn eigen huis een ander niet geven'. Hij heeft er overigens niets op tegen als de mannen elders tv kijken. .Dat is buiten mijn huis, en dus volledig hun zaak' Hij heeft er ook niets op tegen als de gasten op hun kamer naar de radio luisteren, mits het geluidsvo lume aangepast is. .Maar Ik neb wel bezwaren gemaakt toen 's zondags juist bij het uitgaan van de hervorm de kerk de Arabische muziek luid door de straat klonk. Ik verbeeld mij mets. maar voor Thoolse verhoudin gen kan dit niet'. De heer Kot meent verder, dat zijn gasten op de fabriek, waar veertig douches zijn, er daar ook van bruik kunnen maken. ,Hier mag ook, maar alleen als ze ziek thuis zijn. of als baden nocfig is voor rituele redenen, gebed bijvoorbeeld. En wat die schoenen betreft. Daarmee lopen ze in de fabriek door de olie. rk acht daarom pantoffels in huls efficiënter en gemakkelijker'. Ondanks de vrij strenge huisregels, die kennelijk stipt worden nageleefd, is de heer Kot bij zijn pensiongasten een gezien man Ze vertellen van zijn persoonlijke hulp en belangstelling tijdens ziekte en andere moeilijkhe den. .Als wij hier uit huis weg moe ten, wij helemaal weg gaan, ook bij fabriek', vernemen we. Eindconclusie: de twee door ons be zochte pensions voor buitenlandse gastarbeiders op Tholen, de twee grootste, mogen dan in nuances va elkaar verschillen, ze mogen beide gezien de woongelegenheid die ze bif den als ,goed' worden bestempeld. Dat ls ook de mening van de ge meente Tholen, die alvorens t-oe voor uw wintersport vakantie bij: DETERMEYER n.v. heeft hekeken door de - de bulsvestingsbrii. seherpzien- AMSTERDAM (ANP) De rector v het gemeentelijk Zaanlands lyceum te Zaandam, drs N. J. Heijkoop, heeft het reeds geruime tijd bestaande bod in zijn school en in de naaste om geving daarvan te roken, voor wat die omgeving betreft opgeheven contro le op de naleving was niet of nai iijks mogelijk. Zelf overtuigd van de ernstige geva ren die het roken voor de gezondl kan meebrengen, en het zijn plicht achtend ook zijn circa 1100 leerlingen zich daarvan bewust te doen worden, heeft de rector dr L. Mijnsma verzocht en deze bereid gevonden zijn pupillen, In 12 lessen aan telkens circa 90 jon gelui volledige inlichting en voorlichting e geven Een onderzoek bij een der groepen .vees uit dat de les hoopgevend heeft aangeslagen. "towel dr Mijnsma als de rector nopen, dat deze vorm van voorlichting aan jongeren elders navolging zal vinden. Slof van pagina 1 gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Thans is het aantal gemeenten der tig, met één gemeentelijk korps dat te Terneuzen zeven groe pen rijkspolitie (Breskens. Oost burg, Aardenburg, Sas van Gent, Axel, Hulst en Hontenisse) en de verkeersgroep van de rijkspolitie te Terneuzen. De nieuwe situatie zou één gemeentelijk korps te zien ge ven nieuw Terneuzen met 43.250 inwoners en vier groepen van de rijkspolitie. Oostburg. Aarden burg (waarschijnlijk behorend tot de groep Oostburg), Hulst en Hon tenisse (waarschijnlijk behorend tot de groep Hulst). Of de verkeers groep dér rijkspolitie te Terneuzen gehandhaafd kan blijven, is de gro te vraag, zo stelt de heer Van Ooljen in zijn artikel: .het zou immers zeer oneconomisch en Inefficiënt zijn om in een tweesoortig politiegebied als het hier geschetse (deze ver keersgroep zal niet mogen optreden in de nieuwe gemeente Terneuzen) gespecialiseerd verkeerstoezicht te doen plaatsvinden.' De heer Van Ooijen vervolgt dan: ,Naar m|jn mening leent het ge bied van Zeeuwsch-Vlaanderen zich er dan ook in zeer sterke mate voor om. tegelijk met de herindeling, aldaar een Interge meentelijk politiekorps conform artikel 2, lid 5 van de politie wet te formeren'. Naast algemene argumenten als centrale bevelbevoegdheden, betere doorstroming van personeel en een grotere efficiency noemt hij nog de volgende bijzonderheden: Het zal niet meer voor behoeven ce komen dat voor de geringste inbraak BREMEN (DPA) In Bremen z|jn don derdag relletjes uitgebroken in verband met de verhoging van de bus- en tram- tarieven. Duizenden betogers legden don derdagavond het verkeer in de binnen stad volledig stil. Toen de politie de betogers met water kanonnen en de gummiknuppel te lijf ging, werd zij onthaald op een regen van stenen. De politiemannen dreven tenslot te 2000 demonstranten van het Markt plein de zijstraten in. Er zijn verscheidene arrestaties verricht. Het gemeentebestuur heeft de bevolking tot kalmte gemaand. In bijvoorbeeld Oostburg, de techni sche recherche te Den Haag van het korps rijkspolitie vanuit die gemeen te naar mogelijke vingerafdrukken of andere sporen komt zoeken. Bij de nieuwe opzet zou zulks vanuit een centraal punt in Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen geschieden. Dit is niet alleen economischer, het be tekent ook dat de betreffende re chercheurs dichter bij het werk staan; Het verkeerstoezicht kan zeer effi ciënt over het gehele gebied wor den uitgeoefend; het toezicht op de recreatiegebie den Noordzeekust en Braakman kan doelmatig en volledig met eigen potentieel worden verricht; uitgaande van het feit dat bij een inwonertal van ongeveer 90.000 over het algemeen zeven tot acht hogere politieambtenaren ter beschikking zijn, kan anderzijds te Oostburg- Aardenburg en te. Hulst-Hontenisse een (jongere) inspecteur gestatio neerd worden. De chef van het korps zou deze inspecteurs, zo zij (nog) niet over voldoende ervaring zouden beschikken, kunnen bijstaan bij het geven van adviezen aan de betreffende burgemeesters. Startpunt GIBRILLINA, SICILIË Tussen de puinhopen van xoat eens het dorp Gibellina op Sicilië was staan dc lijkkisten hoog opgestapeld voor de stoffelijke overschotten die nog steeds gevonden worden. Geen brood.. De Steketee's Zuldbevelanders van afkomst met 19 jaar buiten-pro vinciale ervaring in de Zaanstreek hadden eerst een bakkerij. Vader Ste ketee zag twee jaar geleden geen brood meer ln het ongeregelde bak kers bestaan. Hij zocht het in de an tiekhandel. Toen kwamen de Marok kanen, eerst enkelen, nu zijn net er 23. Van het één kwam het ander. De heer Steketee en zijn vrouw be gonnen een pension voor buitenlandse arbeiders: huisvesting waaronder verstaan wordt: een bed, water, licht, verwarming en bewassing. De kost gangers moeten nu hiervoor vijf gul den per week van hun loon afstaan, een bedrag, dat door de bedrijven wordt ingehouden. Die doen er r>er man 15 bij en maken alles over aan de pensionhouder. Dat ls de vei ligste manier gebleken. De mannen zorgen zelf voor Hun eten, kokkerellen in de twee keukens die tot hun beschikking staan. Je -runt zien, dat onze asbakken nog niet overal in Marokko zijn doorgedon gen. .Daar moet je nogal eens op verre land kennelijk andere begrip pen op na houdt over zuinig stroom verbruik- ,Houdoe!' Ondanks deze kleine kritiscne no ten kunnen hij en z|jn vrouw het goed vinden met hun donkere ff ast en, waarmee ze converseren n een mengelmoes van Thoois. Frans en een enkel Arabisch woord. De mannen noemen hen .pappa' en .mamma'. Als we met de neer Steketee door het huis wandelen wordt eerstgenoemde hartelijk begroet door zijn kost gangers met uitroepen als ,Hoe lest?' en het Brabantse .noudoe'' We bezichtigen de kamers waar de mannen wonen, acht kamers voor 23 man. Z|j zijn sober, maar netjes gemeubileerd, de één wat moderner, de ander wat ouderwetser. Hier en daar zijn vaste wastafel". De bedJi schone lakens en handdoeken' nemen w|j van mevrouw Steketei- In het huis aan de Dalemsestraat doet de bakkersoven als centrale wrwar ming dienst. Hier is ook een douche. In het andere pand staat In de ^root ste kamer een oliehaard ,Op hun slaapkamers zijn er nog plektrische kacheltjes, maar ik moet er wel op letten dat die voor het slapen gaan uit worden gedaan', zegt de heer Ste ketee. T elevisie In het pension van de heer Steketee la televisie, speciaal aangeschaft voor de Marokkanen, die Hoewel er in de hoofdklas van de zaalhandbalcompetitie nog 6 competi tiezondagen op het programma staan, kan men toch nu reeds vaststellen dat bijvoorbeeld b|j de dames de strijd om het kampioenschap zal gaan tussen de teams van Niloc en Swift, dus dezelfde ploegen van vorig jaar. Onderaan wacht De Blinkert nog steeds op de eerste winstpunten en alleen een wonder kan deze dames nog redden van de degra datie. De Walcherendames staan op de vierde plaats, maar moeten in staat worden geacht nog een plaatsje naar boven op te schuiven. De stand Is: Niloc 10 9 Swift 9 9 Verburch 9 2 Walcheren 9 3 Zeeburg 9 2 Velo 10 3 Hygiëa 8 3 De Blinkert 8 0 Bij de heren lijkt de strijd 0 19 98- 59 0 18 108- 31 4 8 65- 92 78- 75 4 7 73-84 65- 93 42- 55 39- 79 de bo- 8 0 venste plaats gestreden te zijn, want welke ploeg is in staat om Sittardia te verslaan De mannen uit Sittard hebben nog slechts één verllespunt, ter wijl dan AHC '31 volgt met 6 verlies- punten. Sittardia dus de nieuwe kam pioen van Nederland? Onderaan valt er nog niets te voorspel len, want zelfs ESCA, vorig jaar kam pioen van Nederland, loopt nog kans de onderste plaats te eindigen. De op de c stand: Sittardia AHC '31 Niloc VAL Olympia ESCA Operatie Aalsmeer 9 8 1 0 17 155-113 3 12 149-138 4 10 165-153 4 10 155-148 5 6 117-122 5 6 102-120 6 4 130-162 6 3 91-108 Wie kampioen wordt ln de over- gangsklas B ls nog niet met zeker heid te zeggen, maar de laatste re sultaten van Stratum Meteoor zijn van dien aard, dat men deze ploeg momenteel de beste kans zou geven, hoewel Quïntus natuurlijk nog een zeer goede kans heeft. Onderaan kan de beslissing gevallen zijn, want het spel van WLC-DES Is van dien aard dat men ze geen enkele gewonnen wedstrijd meer geeft, maareen kat in het nauw maakt rare spron gen, dus 13 het toch nog oppasser voor de heren van EMM en Were Di, voor wie het zaak zal zijn nog paar puntjes binnen te halen Hier is de „tand: Str Meteoor Quintus Dvnamo PSV Snelwiek EMM Were Di WLC-DES 10 8 0 10 6 2 10 3 0 9 2 0 2 16 201-137 2 14 150-135 3 11 112-109 4 10 129-119 4 8 136-141 6 7 144-169 7 6 146-174 7 4 112-146 In de districts eerste klas dames staat EBHV met 2 punten voorsprong aan de leiding, dit dankzij een nederlaag van EMM legen Were Dl. Toch hebben zowel de Olympus- als de EMM-dames nog alle kans om de dames uit Breda van deze plaats te verdrijven. Onder aan Hellas met een slechter ioelge- mlddelde dan SOA Toch lijkt het ons ■lat de Go esc dames, dit gezien ie re sultaten van de laatste weken, niet op wed trilden maar met één doelpunt vei schil verloor, ning zal EBHV EMM Olympus Were DI SOA Hellas het kind van de 'eke- 7 5 2 0 12 7 5 0 2 10 7 3 3 1 9 7 3 13 7 7 10 6 2 ol ie- Sa 42- 41 53- 50 32- 44 41- 58 Een uitgemaakte zaak is het bij de heren ln de districts eerste klas dit dan wat de bovenste plaats, dus het kampioenschap betreft. De heren van Tonido uit Goes zijn tot op heden on geslagen en nog één punt van het be geerde kampioenschap af. Hellas - Goes staat onderaan doch heeft nog alle kans om deze plaats aan een ander over te doen. Tonido 7 7 0 0 14 137-101 Fortuna 7 4 0 3 8 116-104 Dongen 6 3 0 3 6 96- 04 Walcheren 6 2 1 3 5 106-103 EBHV 7 2 0 5 4 97-112 Hellas 7 1 1 5 3 108-146 In de afdellngs eerste klas dames heb ben de Olympusdames de leiding in handen en hoewel de eindstreeD nog niet is gehaald ziet het er toch wel naar uit dat ze deze plaats zullen be houden. Onderaan worden de dames van Volharding het kind van de reke ning. 1 11 46- 33 3 10 87- 2 9 55- 43 3 8 f0- 40- 43 25-123 7 5 1 8 5 0 Olympus n Zeeland Sp. Fortuna Walcheren E Marathon ET Volharding De dames van Walcheren III zijn nog ongeslagen ln de afdellngs twee de klas en het ziet er dus wel naar uit dat zij met de kampioenstitel zullen gaan lopen. EMM II zal ge- Walcheren H3 Marathon II Tonido Olympus m EMM n 5 3 117 6 114 3 7 0 2 5 2 14- 16 33- 39 37- 18 27- 32 19- 55 In de eerste klas van de damesji kan zondag ook de kampioen hekend zijn, want bij winst voor de EMM- kan geen enkele andere club ze .m inhalen. De damesjunioren van Hellas staan wel EMM Robur I Walcheren Olympus Marathon Hellas de laatste plaats 107- 29 61- 35 53- 53 7 7 0 0 14 7 4 12 9 6 3 12 7 7 2 1 4 5 41- f 6 2 41- 47 35-114 De dames junioren van Robur n :n de tweede klas hebben na 5 wedstrijden nog maar 1 verllespunt. gevolgd door Fortuna Hl en Zeeland Sport met 4 verliespunten Onderaan SIÓS, dat nog steeds op het eerste punt zit te wach ten. Robur H 5 4 1 0 9 76- 18 Zeeland Sp. 6 4 0 2 8 72- 44 Fortuna 4 2 1 1 5 44- 17 Walcheren n 4 1 0 3 2 10- 67 SIOS 5 0 0 5 0 9- 65 Bij de meisjesadspiranten in de eerste klas nog slechts één ongeslagen oloeg en wel Hellas I, maar vlak daarachter Walcheren I met slechts één verliespi dus alles nog mogelijk. Onderaan SIOS met 0 punten uit 4 wedstrijden, maar Zeeland Sport heeft uit 7 wedstrijden ook slechts 2 punten, dus SIOS kan hier nog wel Iets aan veranderen. Hellas Walcheren J Olympus I Robur Fortuna I Zeeland Sp. SIOS In de tweede klas meisji 0 10 o7- 0 7 26- 12 2 7 37- 30 3 6 36- 10 3 6 27- 32 6 2 28- 38 4 0 3- 63 dspiranien gaat de strijd om de titel tussen de Wal- Marathon Hellas H Walcheren n Fortuna n Walcheren EU 4 3 10 7 4 2 0 2 4 4 10 3 2 57-11 34- 8 14-12 17-20 3-44 Olympus II 5 0 0 5 0 5-35 Bij de meisjes pupillen in de le klas een nek aan nek race tussen Olympus 1 en EMM I, terwijl Mara thon nog zonder winstpunten is. Olympus I 3 2 1 0 5 10- 3 EMM I Walcheren I 3 1 0 2 2 11-11 Marathon 3 0 0 3 0 6-18 In de 2e klas gaan de Fortuna-pupil- len schijnbaar recht op de titel af, want zij wonnen alle vier de wedstrij den, terwijl de overige al 3 en meer verliespunten hebben. Fortuna 4 4 0 0 8 35- 4 EMM H 4 2 115 1.5-11 Zeeland Sport 5 2 1 2 5 21-18 Olympus II 5 2 0 3 4 12-20 Walcheren H 4 0 0 4 0 6-36 De heren van het Vlissingse Olympi bezetten de eerste plaats in de afde- lings le klas en als zij zondag a staande winnen van Fortuna n lean kamploensvlag uitgestoken worden. Onderaan, eenzaam en verlaten, de he ren van EMM n, na 6 wedstrijden nog steeds zonder winstpunten. Olympus I Fortuna H Tonido II SIOS I Marathon I EMM II In de 2e klas bij 7 0 5 1 0 4 4 97- 91 0 4 4 83-109 0 6 0 72-123 heren gaat strijd momenteel tussen Hellas II Fortuna ID, maar ook Walcheren H en Olympus II kunnen best nog een duit ln het zakje doen. Fortuna Hl Hellas II Olympus H Walcheren n Volharding Marathon n 6 2 0 7 2 0 1 10 96- 75 2 8 136- 96 3 6 91- 97 3 4 90- 74 4 4 87-136 9-111 In de derde klas heeft Hellas ni de beste papleren maar op de loer liggen toch nog 3 teams om bij een misstap van de lijstaanvoerder de kop over te nemen. Hellas EH SIOS n Marathon EH Fortuna IV Olympus III Tonido IIT 6 5 1 6 4 0 7 11 6 0 0 0 11 130- 2 8 83- 75 83- 79 71- 52 65-104 70-109 In de eerste klas van de herenjunioren gaat de strijd tussen Walcheren I en Hellas I want de overige teams heb ben al te veel verliespunten. Walcheren I 5 5 0 0 10 62- 27 Hellas 5 4 0 1 8 Robur I 6 3 1 2 7 94- 69 EMM 6 1 1 4 3 92- 84 SIOS 6 0 0 6 0 24-123 In de 2e klas gaat Fortuna recht op de titel af en een overwinning zondag aanstaande brengt hen nog slechts één punt van het kampioenschap af. Fortuna 3 3 0 0 6 60-12 Marathon 5 3 0 2 6 47-40 Walcheren n 3 1 0 2 2 17-23 Robur n Drie p!oe„._ ten le klas strijden om wij! SIOS nog steeds wacht op de eer ste overwinning. Olympus I Hellas Fortuna I EMM Marathon SIOS I Daar ln de 2e klas van de adsplranten noj werden 5 10 4 2 4 0 0 4 0 Fortuna II Tonido Olympus II Fortuna EH SIOS H 70-27 >6-28 34-60 21-61 10-59 jongens te weinig wedstrijden volstaan wij met 33- 4 32-11 35-22 10-26 1-48 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 4 2 0 2 4 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 Heden overleed, tot onze grote droefheid, na een langdurig ziekbed, mijn geliefde man, onze gelief de, zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, de heer LOURUS VAN KEULEN echtgenoot van Christina Fllpse eerder weduwnaar van Maatje Adriaanse in de ouderdom van 77 jaar. Zijn bedroefde vrouw en kinderen C. van Keulen-Corbfln Nieuwerkerk a/d IJssel: J. J. Bosschaart- van Keulen W. Bosschaart Middelburg: J. Willemse-van Keulen G. Willemse Chr. Flipse J. Flipse-Nieuwenhuijse Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 18 januari 1968. Vliss. Molenstraat 3. De begrafenis zal DV plaatsvinden maandag 22 ja nuari om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek uit de consistorie der chr. ger. kerk aan de Nieuwstraat om 13.30 uur. Na afloop der begrafenisplechtigheid gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. .Met andere woorden', aldus de h"er Van Ooijen, .Zeeuwsch- laanderen zou een startpunt kunnen zijn voor een aan de eisen van de huidige tijd beantwoor dende politieorganisatie in Ne derland'. In het algemeen stelt de heer Van Ooijen nog, dat reorganisatie van de rijkspolitie, organisatorisch ge zien, al een stap in de richting van integratie kan zijn. Waardevol voor een goede samen smelting acht de heer Van Ooijen ook de meer plaatselijke gebonden heid en het grotere potentieel aan kader bij de gemeentepolitie. De groei van gemeenten tot boven 25.000 inwoners is een factor, die de heer Van Ooijen wil aanwenden om zijn plan te helpen realiseren. De burgemeester van zo'n gemeente moet worden toegestaan over een eigen politiekorps te beschikken, maar dan onder de voorwaarde, dat de burgemeester moet zorgen voor een aaneengesloten politiegebied met ten minste 50.000 inwoners. Dit houdt het ontstaan van te veel kleine korpsen tegen. Komt de burge meester hierover niet tot overeen stemming met zijn collega's, dan dient hem een eigen korps te wor den onthouden. Commisaris Van Ooijen concludeert nog, dat de sectie .bestuurlijke or ganisatie van de afdeling politie van het ministeriè veel nuttige ar beid kan verrichten met het oog op de komende reorganisatie van de Nederlandse politie. De arbeid zou kunnen bestaan uit het verlenen van hulp aan burgemeesters, die voelen voor de oprichting van een intergemeentelijk politiekorps, en uit het maken van de daarvoor nood zakelijke wetsontwerpen. Ook zou den de wetsontwerpen kunnen wor den gemaakt voor die gebieden, waar een gemeentelijke herindeling aan de orde is. Heden behaagde het de Heere, om na een lang durig en smartelijk, maar zeer geduldig gedragen lijden, uit ons midden weg te nemen, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder KLAZLNA MULDER geboren Van den Dorpel, ln de ouderdom van 67 jaar. W{j treuren, doch niet als degenen die geen hoop hebben. Lewedorp: B. Mulder Vlaardingen: M. C. Kort eland-Mulder C. Korteland HeinkenszandC. M. Nijsse-Mulder W. Nijsse Lewedorp: M. C. Mulder L. Mulder-van Belzen Lewedorp: B. Mulder W. Mulder-Nieuwenhuize Klein- en achter kleinkinderen Lewedorp, 18 januari 1968 Nieuw Kraatjertsedijk 15 De begrafenis zal plaatshebben DV op maandag 22 januari, des namiddags om 2 uur, vanuit het jeugdgebouw te Nieuwdorp. Zacht en kalm ls van ons heengegaan onze lieve, zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder SUZANNA GILDE ln de ouderdom van 82 jaar. Utrecht: C. Melse C. M. Melse-Dierkx Middelburg: E. van Moolenbroek- Melse F. Snijders-McLse J. J. Snijder» Vlissingen: M. van Hulzen-Melse J. van Huizen Middelburg: S. van der Vlugt- Melse G. van der Vlugt Middelburg, 17 Januari 1968. Veerseaingel 32. De overledene is opge baard ln het rouwcen- trum. Herengracht 44. Bezoekuren dagelijks van 19.00-20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 22 Januari om 13.00 uur op de algemene be graafplaats. Vertrek Herengracht 44. om 12.30 uur. kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, tot onze droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot-, overgroot-, bet overgrootmoeder en tante ANNA MELANIA SCHAALJE geboren Nleuwejaers in de ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam: A. C. Schaalje Middelburg, 17 januari 1968 Gravenstraat 90 De begrafenis vindt plaats zaterdag 20 Ja nuari a s om 12 uur op de algemene be graafplaats. Correspondentieadres: Klein Vlaanderen 64, Middelburg Vertrek Klein Vinan deren 64 om plm. 11.30 uur. Gesterkt door de H.H. Sacramenten der Zieken, werd heden, na een kort ziekbed, van ons wegge nomen, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw MARIA JOHANNA HENDRIKA DE ROOS weduwe van Hendrikus Adrianns Schonis, in de ouderdom van bijna 90 jaar. Middelburg: W. A. Schonis W. C. Schonis-van Hilst Geldrop: H. M. N. Schonis O. Schonis-v. d. Velden Willemljntje Vlissingen: H. M. Molle-Schonis A. M, J. Molle Middelburg, 18 Januari 1968 Huize .St-Willlbrord' Bachten Steene 1 Condoleantieadres: Bogardstraat 6 De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen, maandag 22 januari 1968, In de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Middelburg, om 10.30 uur, waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben op het r k kerkhof. Enige en algemene kennisgeving. Heden is, na een smar telijk lijden, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame moeder, De- huwd-, groot- en over grootmoeder W1LLEM1N A PIETERNEI.LA DE B1IKVIEL weduwe van Christinan Willem Verbeek, in de ouderdom van 87 jaar. Vlissingen: W. J. C. Verbeek Souburg: C. W. Verbeek C. Verbeek-Gillissen Wllbert Vlissingen. 18 januari 1968. Verkuyl Quakkeiaar- straat 161. De teraardebestelling is bepaald op maandag 22 januari. Vertrek Verkuyl Quakkelaar- straat 161. des voor- middags 11 uur. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIUS VERBOVEN in de ouderdom van 78 Jaar. Uit aller naam: J. P. Verhoven Vlissingen, 18 januari 1968 Spuistraat 57. Correspondentieadres: Spuistraat 27 De crematie zal plaats hebben in het cremato rium .Ockenburgh' te 's-Gravenhage Loos- duinen) op dinsdag 23 januari des middags 12 uur. Heden overleed onze zuster en schoonzuster MARIA ADRIAN A GEENSE in de ouderdom van 89 jaar. Texel: P. J. Geense 18 lanuari 1968 begrafenis zal dag 22 januai uur op de begraaf plaats van .Vrederust' te Halsteren b|j Ber gen op Zoom. A. H. OORT, tandarts, Vlissingen, AFWEZIG tot 5 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4