BILT Matroos bedreigde collega WEMELDINGE: CONTACT MET DE BESTUURDE' Zelfverwijt' over terugloop bevolking in Westkapelle Verkeersdelicten onder de loep 2 Verdertigvoudigde belangstelling voor vergadering Geen klachten Kanaal ALMANAK TERNEUZENSE POLITIE GREEP TWEE INBREKERS Ongekende stijging aantal zomergasten Gouden Delta - 8 februari in Rotterdamse raad Studiedag van de Zeeuwse landbouw in Goes PvdA Vlissingen en Souburg samen Kantonrechter te Terneuzen werd onaelnof verweten LET OP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 JANUARI 1968 VLISSINGEN De achttienjari ge Engelse matroos onder de: gage L. F. B. van het Neder landse vrachtschip .Heems kerk' (VNS) is dinsdag door zijn kapitein op de reis van Antwerpen naar Rotterdam op gesloten in een hut. De jonge man is na aankomst in Rotter dam 's avonds overgeleverd aan de rivierpolitie. De matroos, die in Rotterdam woont, werd vastgezet, omdat hij een andere opvarende van het schip had bedreigd als deze zou vertellen, dat B. een transistorradio uit de lading had ontvreemd. Gedurende de reis naar Rotterdam werd de hele bemanning van de .Heems kerk' door twee man van de rijkspo litie te water uit Wemeldinge onder vraagd in verband met een reeks diefstallen, die de hele reis plaats vonden. De .Heemskerk' kwam van Azië en het Midden-Oosten. B. ont kent iets met de diefstallen te ma ken te hebben. Er zijn getuigenver klaringen die hem aanwijzen als da der. gijzeling doorgebracht, omdat kapi tein D. H. Dros de matroos verdacht van een gelddiefstal. Zaterdag was uit de tas van de kapiteinsvrouw 325 gestolen. Eerder op de reis ver dween uit de lading een rol stof en voorts werden meermalen geldsbe dragen ontvreemd van bemannings leden. Het grootste betrof ƒ800 aan buitenlandse valuta. De Antwerpse politie moest de Engelse Rotterdam mer onverrichterzake laten gaan. Op dringend verzoek van kapitein Dros kwamen dinsdag omstreeks twaalf uur twee bemanningsleden van het rijkspo- Btlervaartuig RP 10 aan boord van de .Heemskerk'. Zij hadden meegebracht ir P. Hupkens, leraar wiskunde aan de rijks hbs in Vlissingen, die als tolk bij hét verhoren van de overwegend Portu gese bemanning optrad. De heer Hup kens heeft veertien jaar in Brazilië ge woond. Hij kreeg speciaal voor deze reis toestemming. De hele bemanmng van omstreeks 35 leden werd onder vraagd. Het onderzoek werd na aan komst in de Rijnhaven te Rotterdam omstreeks acht uur voortgezet in sa menwerking met de rivierpolitie aldaar. Oudheidkundige kring in Sas van Gent SAS VAN GENT In Sas van Gent Is onlangs een voorlopig comité opge richt om te komen tot de oprichting van een oudheidkundige kring in Sas van Gent. De leden van dit voorlopige comité zjjn: de heren J. de Brujjn, P. Martens, P. Neeteson, F. Puylaert, R. de la Ruelle, R. Slock, F. Stevens, P. Stofferls en A. Voerman. Deze mensen willen een oudheidkundige kring op richten om de aandacht op Sas van Gent te vestigen. De oudheidkundige kring zal vrijdag 28 Januari 1967 om 20.00 uur een verga dering beleggen in het verenigingsge bouw van de buurtvereniging Sint-Al- bert. Tijdens deze vergadering, waarin men uitvoerig de plannen van de oud heidkundige kring uit de doeken zal doen, zal de heer Rob Slock uit Sas van Gent in het kort enkele bijzonder heden vertellen van de historie van Sas van Gent. Men heeft aanvankelijk de hoofden bij elkaar gestoken om alles wat nog be schikbaar is aan gegevens, historische voorwerpen, foto's, documenten, kaar ten, enz., in een catalogus op te nemen Het voorlopige comité heeft al een schat aan oude kaarten, foto's en ander ma teriaal verzameld, dat kan dienen als grondslag voor een eventuele permanen te expositie, c.q, museum. Diverse ver enigingen, instanties en industrieën uit Sas van Gent hebben reeds hun mede-j werking toegezegd. De oudheidkundige kring zal zich onder meer beijveren bestaande historische gebouwen, voor werpen, documenten, voor het nage slacht te behouden. Zij zal zich onder meer tot doel stellen het bekend maken van de geschiedenis van Sas van Gent en haar omgeving. Er zullen regelmatig lezingen worden gehouden, souvenirs, kaarten, penningen, verhalen, oude ge- op het programma van schilderijen, ▼eatings- en postkaarten van het oude Sas van Gent, enz. Verhalen van Sas van Gent en over haar inwoners zul len ter zijner tijd worden verzameld en uitgegeven. Er zijn reeds plannen in een vergevorderd stadium tot de sa menstelling van een plattegrond van Sas van Gent omstreeks 1910. WEMELDINGE ,Als We- meldinges raad vergadert, zijn er doorgaans niet meer dan drie, vier stoelen in de raadzaal met toeschouwers bezet. Dinsdagavond zitten er in de gehalveerde zaal van het Wemeldingse dorpshuis meer dan honderd inwoners: de raad vergadert, op het po dium. Aanleiding tot die der tigvoudige belangstelling is een experiment: een discus sie over gemeentezaken, een ontmoeting van de raad met de inwoners, een poging tot contact tussen bestuurders en bestuurden. Het initiatief is al een zichtbaar succes, als burgemeester C. N'. F. van Sas het ambtsgebed uit spreekt tien mensen en de raad gaan staan, de rest blijft zitten en als hy de vergade ring opent: ruim honderd bezoe kers. ,YVe hadden het niet ver wacht'. De burgemeester houdt een nieuwjaarsrede, staat stil by de gemeentelijke hoogtepunten uit 1967, ,een nogal prettig jaar voor Wemeldinge': het bezoek van koningin Juliana bij de ope ning van ,De Schutsluis', de aan leg van het dorpsplein, verbete ringen aan straten en verlichting, voorbereidingen voor een tweede sportveld en parkeergelegenheid, kredieten van 345.600 voor een nieuwe kleuterschool aan de Ben- trixweg, waaraan dit jaar zal worden gewerkt en van 757.000 voor de bouw van een gymnas tieklokaal met een instructiebadje de perspectieftekeningen staan op het podium. Er komen wat formele agenda punten aan de orde. de begroting van het bejaardentehuis .Vrede- best' met een verhoging van de verpleegprijzen van "72,50 tot 77,- per week wordt in handen van een raadscommissie gesteld. De heer M. Zuijdweg pvda) ful mineert op verzoek van de bejaar de bewoners in de buurt tegen het zwiepende lawaai van de bomen aan de Papendijk bij storm. kunnen slapen een kwestie die de burgemeester verwijst naar de eigenaresse, het burgerlijk arm bestuur en de heer C. M. Dage vos (ch) ziet in de rondvraag de toekomst van de Dorpsstraat somber in, als straks de voor schriften voor het bescnermde dorpsgezicht van de raad om goedkeuring naar gs moeten. De voorzittershamer valt, de raadsvergadering is klaar, de po- aan meer contact tussen gemeen tebestuur en inwoners is in de raad al meerdere malen ter spra ke gekomen. Er is gedacht aan een gemeenteblad, maar dat is misschien moeilijk elke veertien dagen te vullen en we hebben de Wemeldingse wetenswaardighe den' In de Schcldebode. We heb ben de vorm van contactbijeen komst gekozen ,maar de raad zit er niet als klachtenbureau, voor bezwaren tegen de belastingaan slag. Het gaat om het gemeente beleid, laten we dorpspolitiek be drijven in de gunstige zin van het woord'. Hij neemt met de bezoekers de be langrijkste punten van de begro ting door en hoeft, als hij de dis cussie openstelt, geen ogenblik op de eerste reactie te wachten: .Meneer de voorzitter, ik wil het wel eens hebben over de olie-le veranties aan de gemeente. In het voorjaar 1967 is dat punt aan geroerd, toen zouden er inschrij vingsbiljetten naar een aantal le veranciers worden gestuurd, im het najaar was dat nog niet gebeurd en toen er in de raad in december naar werd gevraagd evenmin. Is dat nu al gebeurd?' De burgemeester: .Daar kan ik kort over zijn. Er is aan de toe zegging van de raad voldaan, maar nog niet alle prijsopgaven zijn binnen'. De vraag, of de gemeente, nu in dustrie langs het kanaal in KWYK-verband niet mogelijk is kan meewerken aan een recreatie ve ontwikkeling, levert een ver- WEMELDINGE Het fraaie Wemeldingse dorpshuis was dins dagavond trefpunt voor een po ging tot contact tussen raad en in woners. Niet drie, maar ruim honderd toeschouwers bevolkten de publieke tribune ditmaal. (Foto PZC). schil van mening op. Nadat bur gemeester Van Sas heeft gezegd dat de gemeente zich positief op stelt mede met het oog op de toe komstige Oosterschelae, komen wethouder Schouwenaar en de heer P. J. J. Dekker (vvd) terug op het industriële aspect. De wethouder vindt nu de beslis sing van tien jaar geleden: ,Goes kern-gemeente' ,een misser van het provinciaal bestuur'. .Het ka naal met insteekhavens was beter geweest, maar we konden met de KWYK-gemeenten niet tot over eenstemming komen. De heer Dek ker voelt niet voor een .industrieel kanaal': ,We moeten in het kleine Zeeland grote lynen trekken en scherp scheiden, geen Industrie en landbouwrec.reatie door elkaar. Het kannol zal voor de scheep vaart. alleen nog belangrijk genoeg worden'. Ook voor de recreatie ziet de heer Dekker toekomst. Er wordt geïnformeerd naar de mogelijkheid om in .Wemeldingse wetenswaardigheden' iets te zeg gen over rechten en plichten van de burger, of over de mogelijkhe den tot vrijstelling van militaire dienst de burgemeester geeft het als tips door aan de secretaris, die redacteur is en er wordt gevraagd naar nieuwbouwplannen voor de lagere school en de school voor chr. volksonderwijs. ,We moeten eerst de kleuterschool en de gymzaal binnen krijgen', vindt de burgemeester. .Daarmee heb ben we dit jaar financieel onze handen vol'. Iemand verwijt de gemeente, dat ze er niet aan heeft gedacht dat de bomen op het Dorpsplein, drie meter van de lantaarns groeien en de lantaarns bedekken" of bij storm 9tuk slaan. ,Er is wel reke ning mee gehouden', betoogt de heer Van Sas. .De lantaarns ko men ónder de bomen te staan, als ze volgroeid zijn'. Wethouder Schouwenaar: .Op het plein komen de prieeltjes voor de jeugd van de toekomst' Gelach. Er is in het We meldingse dorpshuis contact tus sen bestuurders en bestuurde. Veilingen brengen Reizende expositie leeuwse Uit Eindelijk kon de man, een bejaard vrijgezel, die al jaren in Goes zijn dagen gemeubileerd slijt, eindelijk kon de man eens met vakantie. Iedere zomer gaf dat problemen, omdat dan niemand voor zijn hond en zijn kat kon zorgen. Maar nu, in januari, kón het. Een buurman, met wie hij dagelijks een goede morgen' wisselde, was bereid de manege zo lang in zijn huis op te nemen. JA aar zorg goed voor zezei de man nog bi) zijn vertrek, ,want ik ben aan béiden erg gehechf. ,11 oe is 't met de katt' was z'n eerste vraag toen hij terugkeerde. Jlaar de F'ilestijnen'. Dat was een slag. En het trof de man bijzonder, dat dit hem zo tcemig elegant werd meegedeeld. Nou. die kat ligt plat. Dood is dood. Hoe had ik het dan moeten zeggenT' ,Nóu, dan vertel je voorzichtig ho? hel gegaan is. Bijvoorbeeld: ik ga naar het balkon, ik pak m'n jojo, poes pakt er naar.... Dat noemen ze tdet. Maar dat heeft niet ie dereen. En hoe is 't met de hond t' Nou, ik ga naar het balkon, grijp die jojo-.'. knolselderij in de handel KAPELLE De opbrengst van het via de Zeeuwse vellingen op contract te te len areaal knolselderij zal evenals «vo rig jaar door de veilingen gezamenlijk aan de handel worden aangeboden. De verkoop is op woensdag 14 februari over de veilingklok te Kapelle. Welke gedragslijn er gevolgd moet worden werd dinsdagmiddag met de contractte lers besproken tijdens een bijeenkomst in de kantine van de veilingvereniging .Kapelle-Biezelinge en Omgeving'. Er was voor deze bijeenkomst veel belang stelling. De leiding berustte bij de heer B. Leijs uit Kruinmgen die In zijn ope ningswoord een terugblik wierp op de resultaten van het afgelopen seizoen. Een resultaat, dat tot tevredenheid Passagier gewond bij autobotsing te Zaamslag ZAAMSLAG Bij een autobotsing op het kruispunt te Zaamslag-veer is dinsdagmorgen omstreeks acht uur K. H. uit Zaamslag, passagier van de by de botsing betrokken personenauto, zo danig gewond, dat hij moest worden op- Ïenomen in het Julianaziekenhuis te erneuzen. De botsing ontstond toen de auto, waar in H. zat, en die werd bestuurd door H. C. uit Koewacht, tegen een vracht auto reed. bestuurd door J. P. J uit Axel. C. had de vrachtwagen niet op gemerkt. Dokter M. Elenbaas verleende eerste hulp. De personenauto werd ver nield. De vrachtauto kreeg enige scha de. plastieken in T erneuzen TERNEUZEN De schooljeugd van Terneuzen zal tot 1 februari kunnen ken nis maken met Moderne Nederlandse plastiek in galerie ,J 34' aan de Terneu- zense Grenulaan. De afdeling culturele zaken van de gemeente heeft deze rei zende expositie van het Bureau rijksin specteur roerende monumenten naar Terneuzen gehaald. Een rondleddster zal de klassen, die een bezoek brengen, het één en ander ver tellen over de collectie. ,In brons bestendigd' heet de tentoon stelling. Zij omvat ruim dertig plastie ken en enkele wandkleden van Neder landse kunstenaars (hun werk is rijks- eigendom. niet te koop) zijn bijeenge bracht. In een folder van de tentoon stelling staat dat niet is gestreefd naar een overzicht, zelfs niet bij benadering. .Er is eerder sprake van een uiter aard beperkte doorsnede waarbij ge tracht is het hoge artistieke niveau waarop onze hedendaagse Nederlandse Elastiek zich beweegt, ook in interna- onaal verband, tot zijn recht te laten komen', aldus genoemd bureau in de fol der over ,In brons bestendigd'. Aanrijding te Breskens BRESKENS In de Langeweg te Breskens ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's, bestuurd door A. S. uit Groede en G. v. H. uit Breskens. Van H. wilde rechts afslaan, de Tulpen straat in, toen S. hem rechts ging pas seren. Beide voertuigen werden bescha digd. Examens TERNEUZEN De gemeentepolitie van Terneuzen is er amper een dag na dat de feiten werden gepleegd, in ge slaagd de daders te achterhalen van enkele inbraken. .Maandagavond hielden agenten de 18-jarige W. de F. en zijn even oude vriend J. C. G. uit Terneuzen aan, terwijl ze in een taxi verschillende cafés langsreden. De recherche kwam de jongelui op het spoor doordat ze goe deren verkochten die waren ontvreemd by inbraken op verschillende plaatsen in de stad. Er werd daarbij 1200,vermist als mede horloges, een transistorradio en de molen san een werphengel. Toen de jongelui door de politie aan de tand werden gevoeld bleken ze al voor min stens 800,te hebben opgemaakt in Antwerpse naelitgelegenheden. Het on derzoek in deze zaak gaat voort, maar de politie heeft goede hoop dat met de aanhouding van de twee jeugdige Tcr- neuzenaren enkele opvallende inbraken van de laatste tijd kunnen worden op gehelderd. ,Retzlaff' svordt op ,ScheIdepoort' gerepareerd VLISSINGEN Het Duitse vracht schip .Ferdinand Retziaff' (1548 brt) dat maandagmiddag na een aanvaring met het Indiase vrachtschip .Jalamohan' schade aan de voorsteven en achter in de bovenbouw kreeg, wordt van van daag af op de werf .Scheldepoort' van .De Schelde' in Vlissingen-Oost gerepa reerd. De herstellingen zullen een week in be slag nemen. Op .Scheldepoort' ligt nog een Duitse vrachtvaarder, de .Rugia'. die bodem- schade kreeg toen het schip onlangs op een golfbreker voor Zeebrugge liep. Die reparatie duurt tien dagen. Burgemeester in nieuwjaarsrede: WESTKAPELLE Burgemeester Bulder heeft bij aanvang van de ste raadszitting te Westkapelle in het jaar 1968 .naar traditie en mogelijk tot ongenoegen van de hoofdredacteur van de PZC een terugblik gewaagd op het afgelopen jaar, een jaar dat onder meer een weliswaar geringe, maar niel- Burgemeester Bulder roemde temin teleurstellende terugloop van de de bouwactiviteiten in zijn gemeente, bevolking te zien gaf. .Het spyt mei Ur zijn dertien woningen gereed gek* dat ik niet zelf een bijdrage heb kun- uien, men is nog met vier woningen ïbreidii 1 J" Toch werd er evenwel ook een flinke toeneming van de belangstelling voor de sector .gemeubileerd' gecon stateerd in het afgelopen jaar. Vol. I gens wethouder Gabriëlse zal de sec. tor .gemeubileerd' de meeste aaj. dacht moeten opeisen. .Deze vom zet de meeste zoden aan de (West kapelse zeeldljk', zo meende de wet- houder. Bovendien bevordert dat het eigen woningbezit. Verdubbeling nen leveren aan de uitbreiding inwonertal', zo merkte de burgemees ter hoogst serieus op. Wethouder W Gabriëlse (pvda) die de toespraak even later beantwoordde namens de raad,, proefde uit deze opmerkingen een soort van zelfverwijt. .We zien', zo zei de wethouder, ,met belangstelling de dag tegemoet, waarop u tot inkeer zult ko men'. Op de publieke tribune hoorde mevrouw Bulder deze wenken en wen sen eveneens met belangstelling aan.... Zeer verheugd was de voorzitter over de ongekende stijging van het aantal gasten in het afgelopen jaar van 21 500 in 1966 tot 24.700 in 1967, een toename van vijftien procent. Het aantal over nachtingen steeg met twintig procent of in cijfers uitgedrukt van 268.700 naar 321.500. De burgemeester zag daarin een bewijs dat» Westkapelle in de rij van badplaatsen een steeds belangrijker laats gaat innemen. Het merendeel van 2 gasten verbleef op de campings. KANTONGERECHT TERNEUZEN Vrachtauto reed in het kanaal Voor het in oktober afgenomen staatspraktljkdiploma voor bedrijfsad ministratie slaagden: L. A. d'Hondt, Middelburg: A. Moerdijk, Nieuwdorp; J. Slotema, Wissenkerke voor het eerste deel en C. O. Schrter, Wemeldinge; D. Verboom, Vlissingen voor het 2e deel. Allen zijn cursisten van de stichting voortgezet economisch onderwijs te Mid delburg. Aan de katholieke hogeschool te Til burg is de heer E. H. M. Mangnus uit Stoppeldijk geslaagd voor het kandi daatsexamen economische wetenschap pen. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is de heer J. A. Zonnevylle uit 's-Heer-Arends- kerke geslaagd voor het kandidaatsex amen medicijnen. ROTTERDAM (ANP) De gemeen teraad \an Rotterdam zal op 8 fe bruari in een extra raadsvergade ring het rapport .Verkenning van enkele aspecten van de ontwikke lingsmogelijkheden voor 7oehn- vens in het deltagebied' behande len. dat op 5 januari jl Is goedge keurd door het Overlegorgaan Zeehavenontwikkeling Zuid-west- Nederland. Voor die tijd zullen I. en w van deze stad de raad nog een mededeling doen ten aanzien van dit rapport. uit Hulst, gedagvaarde getuigen J. P. en B. J de V, beiden uit Hulst, brachten weinig nieuws aan het licht daar zij het ongeval niet hadden zien gebenren en pas later ter plaatse waren gekomen. De officier van justitie, mr Th. Lebret, TERNEUZEN G. A. v. d. K. uit de I eiste 40 boete of vier dagen hechtenis. Klinge (B) was na de aanrijding bij I Hulst op 11 juni van het vorige jaar De tankwagenchauffeur H. IA de R. drie dagen bewusteloos geweest en dins-1 Ult Axe' en D- S. uit Koewacht, die een dagmorgen hoorde hij voor het kanton-1 personenauto bestuurden, waren allebei gerecht te Terneuzen ook nog eens f°ft geweest toen ze op 4 juli bij de - - 1 -ï.plvhriip* te met Alienor in 30 boete, subsidiair drie dagen hech tenis tegen zich uitspreken. Twee van de vier getuigen hadden kantonrechter mr C. J. M. van Hees er wel van over tuigd dat Van der K. op zijn fiets niet voldoende rechts had gereden toen T. E. R. V. uit Graauw op zijn brom fiets hem passeerde De getuigenver klaring van A. E. M. M. uit Axel, die op de bewuste avond achter V reed, bevestigde dat. De op verzoek van de verdediger, mr E. N. J. H. de Rechter Lelybrug te Sluiskil met elkaar in bot sing kwamen. Het voorval werd om standig uit de doeken gedaan, waarbij de beide verdachten op een zeker mo ment zo gezellig met elkaar stonden te praten, dat mr Van Hees ze er op moest wijzen dat ze hun verhaal aan hem moesten vertellen. Mr Lebret eriste ten slotte voor beiden 50. Mr Van Hees maakte daar 40 van. De vrachtautochauffeur P. J. IJ. uit Axel had op 2 augustus een onvrij willig bad genomen in het kanaal van Gent naar Terneuzen. Hij kwam met zijn vrachtauto over rijksweg 61 uit de richting Sa.s van Gent. Het regende hevig en het zicht was slecht. Plotseling moest hij uitwij ken voor een langs do kant van d< weg geparkeerde traetor met aan hangwagen. B. had deze niet tijdig gezien daar hij vlak achter een ande re vrachtauto reed. Op het moment dat hij naar linies uitweek zag hij evenwel een tegenligger naderen. Volgers getuige H. A. van L. (de be stuurder van de tractor, was de vrachtauto zonder iets te raken langs de tractor met aanhangwagen geslipt en nog voor de tegenligger langs in het kanaal verdwenen. B. was uit zijr vrachtauto gesprongen voordat deze he lemaal onder water verdween. Mr Le bret nam het onvrijwillige bad van B. in aanmerking en beperkte zijn eis tot 30 boete voor het te dicht achter zijn voorganger rijden. Over veertien da gen doet de kantonrechter uitspraak. O. P. B uit Boekhout (B) had in Ter hole harder dan 50 km per uur gereden. De 75 boete die de officier had ge- eist werd door mer Van Hees verlaagd tot 60. Op 15 augustus had J. H. B. uit Slik kerveer te Kloosterzande ook harder gereden dan 50 km per uur, omdat hij de pont wilde halen. In dit geval eiste de officier zelfs 150, maar mr Van Hees meende te kunnen volstaan rnet 80 Op 1 december had P J. M. de V. uit Hulst in z(jn woonplaats met de auto van zijn vader gereden, waarvan de. verlichting van de kentekenplaat niet brandde. De V. zei dat het de eerste keer was dat hij in die auto reed en dat hij niet had gemerkt dat die ver lichting niet brandde. Conform de eis werd De V. veroordeeld tot 10 boete. bezig, verder is van belang de hoUw j van de kleuterschool en de realisering van twintig ratïowoningen in het plan- Noord. Er lopen momenteel nog onge veer tien bouwaanvragen. Een vermeldenswaardig feit was even- eens de sloop van de laatste noodwo. ning in Westkapelle. Andere zakon d;« in 1967 tot stand kwamen waren het sportterrein, dat mogelijk dit jaar een verdubbelde kleedaccommodatie zii krijgen en verbeteringen waarvan de recreanten kunnen meeprofiteren zoal» het parkeerterrein bij het Polderhui», het wandelpad langs de Kreek en hei voetpad langs de Prelaatweg, waardoor meer veiligheid wordt geboden voor ds kampeerders die hun tenten bij .D» Boomgaard' hebben opgeslagen. Teleur stellend vond de voorzitter de gang van zaken rondom het ontwerpstree?:plan i - de mogelijk- Midden-Zeeland, waardoor de mogelijk heid om als gemeente zelf te beslissen over belangrijke zaken tot een minimum beperkt wordt. De burgemeester sprak de wens uit dat de bezwaren van Wes:- kapelse zijde gehoor zullen vinden, zo dat de .grote ontwikkelingen, die er In Zeeland staan te gebeuren niet aan on ze gemeente voorbij behoeven te gaan' In 'snel tempo was de raad door een aantal voorstellen tot verkoop van de grond heen. De wenselijkheid om woningen te hou wen voor de huisvesting van bejaarden vormde echter geruime tijd onderwerp van discussie. De heer J. de Pagter (pvda) droeg de gespreksstof :ian. Hij vond dat er in Westkapelle nu toch wel iets op dit gebied inoet worden gedaan, Naar wethouder Gabriëlse verklaarde bestaat er geen behoefte aan bejaarden- woningen in Westkapelle. Binnen het college van b en w is al meerdere ma len de aandacht gevestigd op deze zaak, maar bij een onderzoek bleek, dat- er van een grote behoefte totaal geen sprake is Een aannemer heeft zelf» een tijd optie gehad op een strook grond i voor de bouw van vier bejaardenwonm- 1 gen. Er is echter niets van gekomen: omdat er geen belangstelling was. D» heer C. Minderhoud (ch) wees op di mogelijkheid van een nieuwe behoefte- 1 Selling omdat het onderzoek, waar de eer Gabriëlse op doolde al van oudere datum is. Burgemeester Bulder beloof de dat deze zaak nader in overweging zal worden genomen. De door het SGP- raadslid J. de Visser gedane suggestli voor de bouw van een verzorgiagste j huis kreeg weinig kans tot reallserire j binnen de kern van een gemeente- al) Westkapelle toegemeten. GOES De federatie van verenigingen voor bedrijfsvoorlichting op de Zeeuwse eilanden organiseren vrijdag 26 januari in ,De Prins van Oranje' te Goes een studiedag over het thema ,Het najaar op het Zeeuwse bedrijf'. Er worden drie inleidingen gehouden, 's Middags spreekt prof. ir A. Moens, hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wageningen over ,De organisatie van het landbouwbedrijf'. In de morgenuren zijn er inleidingen over de mechanisatie- mogelljkheden voor de najaarswerk zaamheden op het akkerbouw- en het ge mengde bedrijf, respectievelijk door ir F. Coolman, directeur van het Instituut voor landbouwtechniek en rationalisatie en de heer F. de Ronde, bedrijfsdeskun- dige voor de gemengde bedrijven. De studiedag wordt besloten met een fo rumdiscussie. De bijeenkomst begint 's morgens om tien uur. De rijkslandbomvconsulent voor de Zeeuwse eilanden, geeft dan de .probleemstelling* voor de studiedag. Lezing en films voor NVvH-M'burg MIDDELBURG ,De vrouw en de toe komst' was het onderwerp voor de ver gadering van de Middelburgse afdeling van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen dezer dagen in de schouw burg. Do heer D. W. van Dijk van het bureau voorlichting levensverzekering hield een causerie over dit onderwerp en vertoonde na de pauze twee films. Presidente mevrouw J. E. Kakebeeke- Mosselmans opende de vergadering en sprak eerst haar medeleven uit met de familie van het onlangs overleden lid mevrouw A. Lamping-van der Meulen. De heer Van Dijk verzekerde de dames eerst uitvoerig dat hij geen verzeke ringsman, maar een voorlichtingsman was en ging daarna in op de geschiede nis van de levensverzekeringen en van de rol van de vrouwen daarin. ,De vrouwen vormen de meerderheid van dei SjVraro™"„„S dfjitlia „„„r,,,,,, ,1. A. van de vromïenoi-Ranisatlea. dit In ver- <J«n-w-l»n«-n penninem.-^ere-, hnnrt mot mnral rfc nlcmmpno utnHinm.nJ De fractievoorzitter VUIl de PvdA ill del VLISSINGEN Dinsdagavond hebben de afdelingen Vlissingen en Souburg van de Partij van de Arbeid tijdens een ge zamenlijke vergadering de fusieplannen afgesloten met de verkiezing van een bestuur van elf leden van de uitgebreide afdeUng Vlissingen, die daarmee een feit werd. TERNEUZEN Een heftige woordenwisseling maakte dins dagmorgen een abrupt einde aan de behandeling van de zaak tegen L. G. van M. uit VVostdorpe- Voor het kantongerecht te Terneuzen. Van M. die op 14 augustus te Wcstdorpe met zijn vrachtauto in botsing was geltomen met, een personenauto, werd vertegenwoor digd door M. O. M. vun E. Het bleek dat Van E. hoewel hij in de buurt was, van het hele ongeval weinig had gezien, door een onoverzichtelijke S-boeht in de weg. Toen hij op een gegeven moment de veronderstelling debi teerde dat de personenauto onge veer 100 km per uur had gereden, meende kantonrechter mr C. J. M van Hees daaromtrent zijn twij fel te moeten uiten. Van E. maakte daar evenwel uit op dat de kantonrechter niets geloofde vnn wat hii vertelde En met enig stemverheffing zei hij dat ook. Mr Van Hees meende dat tc moeten rechtzetten en ver hief eveneens zijn stem. Het haal de allemaal niets uit, want Van E. volhardde in een plotseling stugge houding. ,U weigert om nog Iets te zeggen?' wilde mr Van Hees weten. ,U gelooft mij toch niot', repliceerde Van E. hardnekkig. Deze houding irri teerde de kantonrechter Kenne lijk. ,Ik kan u uit de rechtzaal laten zetten', dreigde hij. Dit drei gement bleek overbodig. ,Tk ben al weg', zei Van E. terwijl hij zich ln de richting van de deur be gaf. Harder dan normaal sloeg de hamer van de kantonrechter tegen de tafel: .De zaak wordt verdaagd en de volgende keer zou ik graag Van M. zelf hier zien'. band met voorai dé algemene weduwen- en wezenwet. Tenslotte ging hij nadei in op de levensverzekeringen en beant-*7ïï0, woordde vragen van de dames stemrecht. Kinder De druk bezochte vergadering werkte zich in snel tempo door de Vlissingse en Souburgse jaarverslagen. Uit de jaar verslagen van de secretarissen bleek, dat de nieuwe afdeling ongeveer 570 leden telt. De aftredend secretaris C. C. Verheul deelde mee. dat de afdeling Vlissingen een brief heeft geschreven naar net Zeeuws Vredes Comité, waarin wordt gevraagd bij toekomstige acties overleg plegen. De afdeling Vlissingen van de woordde vragen van de dames. Na de pauze werden twee films ver toond: .Knsteel Drakesteyn' en .De Zee' van Bert Haanstra. EÉN ZEEUWSE AFDELING BOND SCHOENMAKERS GOES De afdelingen Zuid- en Noord-, Beveland, Walcheren en Schouwen-Dui-1 toen leuzen werden meegevoerd, die door veland van de Nederlandse bond van de meerderheid niet werden ondersteund, schoenmakerspatroons, zullen maandag! Deze leuzen waren zonder vooroverleg 22 januari in Goes vergaderen over de door het ZVC vastgesteld, vorming van één Zeeuwse afdeling. De Binnenkort zal de PvdA in Vlissingen vergadering wordt gehouden in restau- een vergadering organiseren, die gewijd rant ,De Opril' te Goes en begint om 8'zal zijn aan de industriële ontwikkeling van Zeeland. Voorts besloot men een commissie te be noemen voor zieken- en bejaardenbe- zitter te kiezen en de heren J. de Smit zoek. Reeds eerder heeft men getracht dit werk op gang te brengen, maar zon der succes. Dinsdagavond gaven vijf personen zich o» yeor deze cemmJssio, (ADVERTENTIE) liet merit l.oenrblts dan heeft u de zekerheid de ech te Groenc-Knilshoesthon- bons tc kopen. Ze zijn voortreffelijk. VERWACHT... ENKELE BUIEN Wisselend bewolkt met enkele buien. Krachtige tot harde, aan de kust hnrde tot stormachtige naar west ruimende wind. Dezelfde temperaturen als dins dag of iels lagere. ZON EN MAAN 18 januari Zon op 08.39 onder 17.02 Maan oo 20.25 onder 10.28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2