Sweering won 3-bandentite! TURNSPORT-VAN-ENIG-NIVEAU IS IN ZEELAND OP STERVEN NA DOOD Nürnberg tevreden Kortsnoi 4e ronde grote winnaar hoogovenstrijd Strijd om titels Zebra in cijfers Voetbal schuift week op HARINGS STERK IN KEULEN WAAR BLIJFT EUSEBI0? Strijd om Europacups 7 TWENTECROSS VOOR MOL Omloop Zeeuwsch- Vlaanderen op 14 en 15 september AFSCHEID KLAS APART NIET KARIG KANSLOOS MAANDAG 15 JANUARI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KLEINEICHEN (ANP) De Ne derlander Huub Harings heeft zater- dag in een internationaal sterk bezette cyclocross in Kleineichen bij Keulen de tweede plaats bereikt achter de Westduitser Rolf Wolfsliohl. Harings had een achterstand van ruim een minuut op Wolfshohi, die direct in het begin van de wedstrijd de leiding nam. Oud-wereldkamploen Renato Lon- go kwam niet verder dan de vijfde plaats. H|j had al na de eerste ronde een grote achterstand. Wolfshohi leg de de 21 kilometer over zwaar terrein af in 59 minuten en zes seconden. De uitslag was: 1. Wolfshohi (W.Dld) de 21 km in 59.06; 2. Huub Harings (Ned) op 1.01; 3. Mayer (W.Dld) op 2.02; 4. Staehle (W.Dld) op 2.47; 5. Longo (Italië) op 3.07; 6. Pelchat (Frankrijk) op 3.10; 7. Gottschalk (W.Dld) op 3.44; 8. Übing (W.Dld) op 4.20. BONN (ANP) FC Nürnberg heeft alle reden met het verloop van de ne gentiende speeldag van de Duitse Bun- desliga tevreden te zijn. Zelf won de ploeg van Max Merkel de thuiswed strijd tegen Borussia Neunkirchen met 3-0. Daarhij kwam, dat de heide clubs uit München verloren. MUnchen 1860 moest met lede ogen toezien, dat FC Koln met een 1-0 overwinning beide punten mee naar Keulen nam. Bayern München bleef met 1-2 in de minder heid tegen Hannover 1896. De succes- senreeks van Sehalkc '04 werd onder broken door kampioen Eintracht Braunschweig (2-0). FC Nürnberg heeft r i een onaantast punten op m-Gladbacn Bayern MSV Duisburg. FC Köln München. Onderaan werd door de nederlagen van Borussia Neunkirchen en de Karlsruher SC de positie van deze clubs niet rooskleuriger op. Met resp. elf en tien punten blijven zij in degradatie- fevaar verkeren, achter Eintracht 'rankfurt (dat wel eens betere dagen gekend heeft) en SchaJke 04. WIJK AAN ZEE (ANP) Kortsnoi was zaterdag zonder twijfel de grote winnaar in het Hoogovenschaaktoernooi. De grootmeester uit Leningrad scoorde twee volle punten en voert met vier punten de rang lijst. aan. In de ochtenduren won de sterke Rus, na 13 uur spelen waarin 105 zetten werden ge daan, zijn afgebroken partij uit de eerste ronde tegen de Bulgaar Padevski. In de vierde ronde boekte Kortsnoi, na twee zittin gen, winst op de Zuidslaviër Iv- kov. Michael Tal kwam tegen Padevski een snelle remise overeen. Een resultaat dat de insiders te Wijk aan Zee lich telijk verraste. Men vraagt zich in de wandelgangen af of de oud-wereldkam pioen lichamelijk wel in een goede con ditie verkeerd. Zijn .vredelievendheid' HENGELO (ANP) De Enschede- er George Mol heeft zaterdagmiddag verrassend de jaarlijkse Twentecross gewonnen. Hij legde de acht kilometer op een parcours bij de vliegbasis Twen te af in 36 minuten en 31,6 seconden. De nationale marathonkampioen Aad Steylen werd tweede. Mol was op het zware terrein (hard bevroren en be dekt met sneeuw) als lichtgewicht iii het voordeel op Steylen, die onlangs naar Zutfen verhuisde en nu indivi dueel KNAU-lid is. De uitslag was: 1 George Mol (AC TION. Enschede) de 8000 m in 3631.6: 2 Aad Stevlen iKNAU. Zutfen) 38.37.4; 4 Joop Smit (Trias. Heiloo) 39 24 0; 5 Wim Hol Sliedrecnt Sport) 39.52.S; 6 Jaap Hui- Scharo (De Keien, Uden) 41.45.0; 9 De Bruyn (Sisu, Almelo) 43.49.0: 10 Hamburger (Duitsland) 46.24.0. ZEIST De Amsterdammer Jan Sweering is zondag tn Zeist Nederlands kaï pioen hoofdklas driebanden geworden. De eindstand luidt: 1. Sweering (Amsterdam; 12 6 0.7 2. Kok (Volendain) 10 8 0.6 3. Van Essen (Den Doider) 8 8 4. De Wilde (Den Haag) 6 6 5. Van Oortmerssen (Bergen op Zoom) 6 5 6. Van Ingen (Arnhem) 6 5 7. Van Aart (Rotterdam) 4 6 8. Van Dillen (Amsterdam) 4 6 0.678 0.650 0.620 0.541 0.535 0.531 van zaterdag is lijnrecht in tegen spraak met zijn gebruikelijke speelwij ze, waarin hij de strijd niet pleegt te schuwen. De Nederlandse meester Van Geet liet zich in zyn party tegen de Roemeen Glieorghin verleiden tot een wat wild avontuur Een vroeg kwaliteitsoffer leidde vrijwel regelrecht tot verlies. Enerverend daarentegen was vooral het slot van de party Langeweg- Don- ner. De puntendeling kwam pas na vyf uur spelen tot stand. De Ameri kaan Rossolimo slaagde er niet in door een wat .frivole' combinatie Matano- vic, in 1957 winnaar van het toernooi te verslaan. De ervaren Zuidslaviër liet zich niet verrassen en won. Een aantal remises kwam in de vierde ronde tot stand na langdu rige strijd. Hort en Ciric braken hun partij twee maal af. Het zware eindspel bracht een deling van het punt. Ook Bobotsov en Karaklaic streden lange tijd om winst. Hun streven was eveneens vergeefs. In de meestergroep steeg de van griep herstelde Nikolic op de ranglijst. Hij versloeg de Tsjech Ujtelky. Een klei ne sensatie was de nederlaag van ranglijstaanvoerder Tatai. Het falen van de Italiaan bood de weinig beken de Amerikaan Zuckerman, die de Ne derlander Crabbendam overmeesterde, de kans de eerste plaats over te ne men. Maandag worden in de meester- groepen de partijen van de vijfde ron de gespeeld. Voor de twaalf dames die de internationale da mes groep vormen begint die dag het toernooi. Voor Ne derland komen uit de nationale kam pioene mevrouw Vreeken, de oud kampioene mevrouw Heemskerk, die voor de 25e maal deelneemt, alsmede mevrouw Timmer en mevrouw Tuk. Uitslagen vierde ronde grootmeester- groep: Ree (Ned.)Portisch (Hong.) 01; Gheorghiu (Roem.)Van Geet (Ned.) 1—0; Hort (Ts.sl.)—Ciric (Z. si.) Vi; Langeweg (Ned.)Donner (Ned.) Padevski (Buig.)—Tal (Rusl.) Matanovic (Z.sl.) Rossolimo (VS) 10; Bobotsov (Bul garije)-Karaklaic (Z.sl.) Ivkov (Z.sl.)Kortsnoi (Rusl.) 01. Uitslag afgebroken party eerste ronde: De Oostburgse wielersportverenigin^ .Luctor et Emergo' hield vrijdagavond in hotel-café .Victory' te Oostbnrg een goed bezochte werkvergadering, die werd voorgezeten door de heer R. Ben jamins. In deze vergadering werd het wielerprogramma van de verenigin: vastgesteld. Op zondag 3 maart worden te Oost burg op het Kroonwijkparcours d'. clubkampioenschappen van .Theo Mid KortsnoiLadevski 10. Stand na vier ronden: 1. Kortsnoi 4 punten; 2. Gheorghiu 3; 3./4. Portisch en Tal 2y2; 5./10. Donner, Matanovic, Ree, Kargklaic, Ciric en Hort 2; 11./ 15. Ivkov, Langeweg, Padevski, Rosso limo en Bobotsov 1%; 16. Van Geet lfa. Meestergroep: uitslagen van de vierde ronde: Nikolic (Z.si.)Ujtelky (Ts.sl.) 10; Dunkelblum (België)Fiesch (Hong.) y3; Tatai (Italië)—Me dina (Spanje) 01; Ostojic (Z.-Sl.) Doda (Polen) 01; Vyslouzii (Ts.- Sl.)Jongsma (Ned.) V2¥2! Van Scheltinga (Ned.)Hartoch (Ned.) 1- 0; Marovic (Zuidslavië)Ciovaltea (Roem.) 01; Zuckerman (VS) Crabbendam (Ned.) 10. Stand na vier ronden: 1. Zuckerman 3% punt; 2/4 Ciocaltea, Doda en Medina 3 p; 5/6 Nikolic en Tatai 2% p; 7/9 Fiesch, Ostojic en Van Scheltinga 2 p; 10/12 Marovic, Ujtelky ën Vyslouzii 1% p; 13/16 Crab bendam, Dunkelblum, Hartoch en Jongsma 1 p. delkamp voor de aspiranten, nieuwe lingen en amateurs verreden. Op zon dag 30 juni wordt ter gelegenheid var de plaatselijke kermis een koers ge houden voor amateurs. De heer P. B Bruggeman deelde namens het comitt .Omloop van Zeeuwsch-VlaandereD mee, dat deze tweedaagse amateur koers door Oost- en West-Zeeuwsch Vlaanderen zal worden gehouden op 14 en 15 september. Een grote voor uitgang voor een verdere ontplooiing van deze omloop noemde de heer Bruggeman het, dat men nu op de kalender van de UCI staat, waardoor de mogelijkheid openstaat voor deelna me van vreemde landenploegen. HAARLEM Een beeld tijdens het badmintont oer/tooi, dat zondag tn de Haarlemse sporthal JJuinwijk' is ge houden: de Engelsman R. Sharp, kam pioen van Engeland, in actie tijdens een van zijn partijen in het heren en kelspel. (Var onze sportredacteur Zo voor en na de jaarwisseling kan het weer niet uitblijvener worden sportmannen en sportvrouwen van hel jaar, voetballers van het jaar. atl- ten van het jaar, elftallen van het jaar en noem maar op gekozen. Dit soort rituelen we hebben het al eens eer der in deze rubriek betoogd zijn in feite baarlijke nonsens. Om maar eens wat te noemen: we hebben in Amerikaanse en Engelse sportbladen in de afgelopen weken lange lijsten van sportlieden van het juar 'gezien waar op bijvoorbeeld Kees Verkerk in 1967 Europees en wereldkampioen niet eens voorkwam. Maar we! finishte bijvoorbeeld op een tweede plaats wel een bij negentig procent van de wereld bevolking volslagen onbekende golf- grootheid. Als enkele tientallen Japanse sportre dacties enkele jaren geleden gezamen lijk een sportman van het jaar zouden hebben gekozen en ongetwijfeld heb ben ze dat gedaan al weten totj het niet dan zou zonder twijfel- Anton Geesink er weer een titel hebben bij- gekregen en ongetwijfeld r-s dof dan ook zo gegaan. Maar als op datzelfde moment laten we zeggen een handvol Finse sportredacties zich had ver maakt met zo'n verkiezing had Gee sink wel thuis kunnen blijven. Hij zou de twintigste plaats nog niet gehaald hebben. Schansspringers en andere van ski's en schaatsen voorziene sporthel den zouden hem zijn voorgegaan. Kort om: het is onmogelijk. Je fcunf de prestatie van een golfspeler niet ver gelijken met die van een wereldkam pioen zxoemmen al heeft die laatste dan ook vijf olympische medailles in zijn kast hangen. En doet Koentie het be ter dan Ardf Je kunt toch ook met zeg gen dat whisky lekkerder smaakt dan een zware Havanna-sigaar ruikt-. We bedoelen maar. Niettemin: we doen er zelf dapper aan meeaan al die verkiezingen van sport mannen en elftallen van 'het jaar. Niet waar, hel is en blijft een aardig spel letje. Enkele weken geleden nog wilde Voetbal International van ons antwoord op een hele serie vragen. Een van die vragen: hoe ziet het Europese voet balelftal er naar uw mening uitI Dat is natuurlijk 'n onmogelijke vraag met een even onmogelijk antwoord. Geen mens weet dat, geen coach, geen voet balofficial, geen interlandscheidsrech- ter, geen sportjournalist. Er is immers geen mens die regel matig (herhaal: regelmatig) alle top- ploegen van Europa ziet spelen. Voet bal International enquêteerde elf Neder landse sportverslaggevers en negen buitenlanders. Die reporters zien'bij tijd en wijle allemaal wel eens de fop- ploegen: Manchester United, Benfica, Real Madrid, Ajax, Liverpool, noem maar op. Maar steeds: af en toe vrij wel nooit regelmatig. Bovendien dur ven we er een hand, kom aan niet ka- rigtwee handen voor in het vuur te steken dat heel wat sportverslaggevers heel wat topspelers een heel jaar niet aanschouwen. Want zelfs sportjourna listen kunnen maar op één plaats tege lijk zijn. En wie bijvoorbeeld in één jaar Beckenbauer één keer heeft zien spelen kan toch moeilijk zijn oordeel ophangen aan de toevallige vorm die Beckenbauer toen had. Natuurlijk: je kunt je oordeel ook baseren op wat in de vele sportbladen staat. Maar al le bladen en dus over alle spelers kun je niet lezen. En derhalve doe je aan zo'n enquête mee als een dagdromende topcoach die voor zijn club het allerbeste Europese elftal kan opstellen, een coach die vanzelfsprekend alleen in zijn dagdro men de beschikking heeft over de beste spelers van Europa. Als doelman kozen wij Banks van Engeland, een- keus die ook werd gedaan door Jan Koome van het ANP, Wim Hoogen- doorn van de VARA, Van de Vlugt van het Utrechts Nieuwsblad, Kienhüis van de Haagse Courant. Birzu van het Nieuwsblad van het Noorden, Die Pr es- se in Oostenrijk, Bola uit Portugal en Daily Record uit Schotland. We zaten dus goed. De rest van het elftal zullen we u grotendeels besparen. Op één man na: Eusebio. We wisten niet waar we hem kwijt konden. Als Europese voet baller van het jaar hadden wij name lijk genoemd: de Engelsman Best. Een mening die slechts werd gedeeld door twee anderen: Ed van Opzeeland van de Revu en het dagblad Daily Record in Schotland. Na die keus kon den we er dus niet onder uit. Best ook te plaatsen in het Europese elftal. (Bij zonderheid: Ed van Opzeeland noem de Best wel de voetballer van het jaar maar koos hem niet in het Europees elftal rara hoe kan dat 1 In de voorhoede hadden we dus al Best. Maar natuurlijk hadden we ons aller Koentjc Moulijn de linksbuiten plaats toegewezen. En dus kreeg Best de linkeraanvalsspits. Resteerden er nog twee aanvallers. Nu konden we. natuurlijk onze eigen Johan Cruyff met over het hoofd zien: hij werd de rech ter aanvalsspits. Restte er nog één aan valler op de rechtsbuitenplaats. Dat was voor ons de Hongaar Albert, die in zipi eigen land tot sportman van het jaar werd gekozen. Waar blijf je dan met. EusebioNergens. De liah- linie hadden we al verschonken aan Bobby Charlton en Beckenbauer. En om Eusebio in de defensie of onder de lat te zetten ging ons te ver. En dus en dat stond met in Voetbal International kreeg Eusebio van ons de titel van eerste reserve voor alle plaatsen'. En tenslotte: Manchester United móet de Europa Cup I wel winnen. Want op de vraag 1 cie die beker gaat winnen kwam deze Engelse kampioen met een enorme meerderheid van stemmen als eerste uit de bus. Ook wij tipten de Mancunians. Als United nu maar niet zegt: laat deze beker aan mij voorbij gaan. O.-BERLIJN (ANP; De Oostduitse club SC Dynamo Berlijn heeft zich za terdag in Berlijn geplaatst voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese beker voor zaalhandbalkam- pioen. Met ruime cijfers werd het Oos tenrijkse Rapid WeDen verslagen (37 —10). By de rust leidden de Oostduit sers met 195. De eerste ontmoeting was in WeneD met 3011 door Dyna mo gewonnen OSNABRCCK (ANP) Siavia Praag uit Tsjecho-Slowakije heeft za terdag ln Osnabrück de club van die naam met 8877 verslagen in een wedstrijd voor het toernooi om de Eu ropese basketbalbeker voor bekerwin naars. De ruststand was 4139 in het voor deel van de Tsjechen. Circa 1500 toe schouwers woonden het eerste treffen tussen beide clubs bij. De uitslagen luiden: Naam Ria Walrave, Volharding, Goes Ineke Dieleman, Astrow, Souburg Riet Meehielsen, VTV, Vlissingen N. Jansen-Kramer, Volharding, Goes J. van Klaveren-Polfliet, Volharding J. v. Hese-Goedegebure, UDI, Wolph.d. 7.70 A. Franken, Pr. Hendrik, Breda Naam brug balk paardspr. vr.. oef. totaal 8.45 8.50 9.00 9.00 34.95 8.00 8.30 8.80 9.00 34.10 7.80 8.20 8.60 9.00 33.60 7.60 8.50 7.80 7.90 31.80 7.90 7.35 8 20 7.90 31.25 7.70 7.90 7.50 7.65 30.75 6.80 6.60 7.20 8.60 29.20 brug balk paardspr. vr.. oef. totaal JEUGDTURNSTERS brug balk paardspr. vr.. oef. totaal 8.20 9.00 9.25 8.25 35.30 8.20 8.40 8.80 7.90 33.30 7.75 7.70 8.60 8.20 32.25 7.20 7.30 8.60 8.00 31.10 7.00 7.50 8.55 7.40 30.45 7.80 7.05 7.55 7.90 30.30 6.85 7.70 7.80 7.80 30.15 7.20 6.85 6.70 7.85 28.60 Naam Bep van Gelderen, VTV, Vlissingen M. Kosters, Delta Sport, Z'zee I. Coventon, Delta Sport. Z'zee J. Paauwe, VZOS, Yerseke J. de Caluwé, UDI, Bergen op Zoom M. Ra via, Delta Sport, Z'zee H. v. d. Berg, Pr. Hendrik, Breda J. Wirken, Prins Hendrik TURNERS Naam paardspr ring. brug rek paardv vr.oef. tot. Jan de Wee, VZOS, Yerseke 9.30 8.50 9.15 8.80 8.85 9.35 53.95 Bennie Vermandei, Thor. Sas v. Gent 9.10 8.60 9.00 8.80 8.35 9.20 53.05 Cor Meesters, UDI, B. op Zoom 9.25 7.80 8.55 7.45 7.90 9.30 50.25 Pierre Vermeesch, Thor, S. v. Gent 8.80 7.80 8.20 7.00 7.95 8.00 47.75 JEUGDTURNERS Naam paardspr ring. brug rek paardv vr.oef. tot. J. Reijnbout, Pr. Hendrik, Breda 9.20 6.75 810 6.40 7.55 7.75 45.75 Ger Gijsbregts, Pr. Hendrik, Breda 8.50 6.90 7.85 7.15 7.25 7.90 45.55 Cees Scherpenisse, SVS, Serooskerke 8.40 6.60 8.30 6.35 5.80 7.80 43.25 Jos v. d. Ven, UDI, B. op Zoom 5.00 5.90 6.30 5.45 5.40 6.80 34.85 YERSEKE Turnsport-van-enig-niveau is in Zeeland op ster ven na dood! Een bittere conclusie. Ongetwijfeld. Maar tot wel ke andere slotsom kon men komen na de gedevaleerde kampi oenschappen van de Zeeuws-Brabantse turnkring zaterdagmid dag in de gemeentelijke turnzaal in Yerseke. Oordeel zelf: bij de heren waren welgeteld vier deelnemers, bij wie drie Zeeuwen (van wie er dan nog een aan zijn afscheidswedstrijd bezig ten waren de tolerante juryleden niet. Verschillende oefeningen wer den wat te hoog gewaardeerd. Kampioen Jan de Wee van VZOS uil Yerseke prolongeerde zijn titel zoals een ieder dat van hem had verwacht En zoals het ook in de lijn van de verwachtingen lag zorgde Bennie Ver- mandel van Thor uit Sas van Gent nog •voor enige spanning door favoriet De Wee op de hielen te blijven volgen. Vermandei overtrof alleen aan de rin gen de kampioen uit Yerseke (8.60 te gen 8.50). Pierre Vermeersch van Thor üit Sas van Gent nam met deze wed strijd afscheid van de wedstrijdsport. wasEn we ontkomen daarbij ook niet aan de constatering dat de jeugd in Zeeland beslist niet staat te trappelen van onge duld om de erepalmen van de heren over te nemen. Want bij de jeugdturners (ook slechts vier deelnemers!) was welgeteld één Zeeuw. Weliswaar waren de dames numeriek sterker (7 turn sters en 8 jeugdturnsters) maar in vergelijking met vorige ja ren was het niveau waarop geturnd werd ettelijke verdiepingen Bep van GeJdcren van VTV uit Vlis singen was opnieuw een klasse aparl bij de jeugdturnsters. Zy eindigde ten slotte met twee volle punten voor sprong op nummer twee, het meisje Kosters van Delta Sport uit Zierikzee. Opmerkelijk was ook dat het punten totaal van Ben van Gelderen hoger was dan dat van de kampioene by de Bep fan Gelderen veroverde weer moeiteloos de titel by de jeugdturn sters. (Foto PZCJ. Ria Walrave, de nieuwe Zebra-kam pioene, zweeft over het paard. (Foto PZCJ. Mia van de Plasse kreeg bij haar af scheid. bloemen. (Foto PZCj. DEN HAAG (ANP) Het voetbal programma, zoals dat voor dit week einde was vastgesteld, wordt in zijn geheel een week opgeschoven. De in gevulde formulieren voor sporttoto 29 blijven geldig. Bovendien is er het volgende weekeinde gelegenheid mee te spelen in een extra toto, als het zevende reserveformulier gebruikt wordt voor Engelse wedstrijden, die dinsdag in alle dagbladen per adver tentie gepubliceerd zullen worden. geduikeld (op een enkele uitzondering na die de regel ook hier bevestigde). Mia van de Plasse van VZOS uit Yerseke, de kam pioene van vorig jaar, die er mee gestopt is. zei het na afloop van de wedstrijd van de dames wat spijtig: ,Ik heb maar heel weinig oefeningen gezien waarbij van keurturnen sprake was'. Ook trainers als Weststrate en Van Boven lieten zich in mineur uit. ,Geen perspectieven meer', sprak de heer Van Boven. De zusjes Mi a en Marianne van der Plasse die vorig jaar voor het unieke feit zorgden samen Zebra-kampioene te worden (ze hadden een tot op hon derdsten nauwkeurig gelijk aantal punten verzameld) konden hun titel dus niet verdedigen. Mia omdat ze een belangrijk deel van haar vrije tijd lie ver anders besteedt (,ïk zeil ook graag en vaak kon ik een heel weekeinde niet mee het water op omdat ik alweer moest turnen'). En Marianne omdat zo na een operatie pas het ziekenhuis heeft verlaten. Vrijwel onbedreigd veroverde Ria Walrave van Volharding uit Goes nu de titel bij de dames. Al direct aan de brug met ongelijke leggers nam zij 0.45 punt voorsprong op haar naaste rivale Ineke Dieleman van Astrow uit Souburg en die voorsprong is praktisch niet meer in gevaar gekomen. Riet Meehiel sen van VTV uit Vlissingen was nog even een bedreiging voor Ineke maar na drie van de vier oefenin gen was zij toch kansloos voor de tweede plaats. Karig met de pun- dames. Enigszins hoopgevend voor de turnsport was dat het vooral de vere niging Delta Sport enkele jeugdturn sters op goede plaatsen wist te bren gen. Bij de jeugdturners ging de strjjd tussen Jan Reijnbout en Ger Gijs bregts. beiden van Prins Hendrik uit Breda. Aanvankelijk was Cees Scherpenisse van SVS uit Seroos kerke, de enige Zeeuwse deelnemer, nog een bedreiging voor hen, maar toen zijn paardvoltige ver onder de maat bleef (5.80) was hij op slag kansloos. De wedstrijden bewezen het glashelder: er is in Zeeland, vooral bij de heren der schepping uitermate %veinig animo voor de turnsport. De heer Beijens van de technische commissie van de Zebra troostte zichzelf door te zeggen: ,Het keurturnen is maar één van de vele aspecten van de Zebra'. De heer H. A. Ossewaarde uit Yerseke, voorzitter van de Zebra, sprak alle kampioenen toe en luidde de scheiden den uit. VZOS zorgde voor een uitste kende organisatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7