JAARVERSLAG AFDELING ZWSCH-VLAANDEREN EN WALCHEREN VAN DE ZNB extïA BRUCGES NIEUWE ZIEKENHUIS: een hyper moderne stad ■AGENDAb SLUISKILSE VIVIAN ANN MAAKT GEEN WILDE SPRONGEN NIET UIT VELD WOENSDAG 10 JANUARI 1968 Eén jaar geleden werd te Brug ge de eerste steen ingemetseld voor een nieuw ziekenhuis, dat een van de modernste van Eu ropa zal worden. Het zal naar schatting ruim 1 miljard Bel gische franken kosten. Het zie kenhuis zal uitgroeien tot een hyper-moderne, sterk gespecia liseerde kleine stad, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van belangrijke verkeersaders, zoals de thans in aanbouw zijnde ver binding oostkust-Brussel en de ontworpen autoweg Rotterdam- Antwerpen-Calais. ,Wij bouwen thans voor de ko mende eeuwen. Daarom konden we ook niet over één nacht ijs gaan. Het heeft inderdaad tien jaar geduurd alvorens defini tief van wal kon gestoken wor den. Het is de bedoeling om van dit ziekenhuis niet alleen een handig bruikbaar instru ment te maken, maar tevens een sierlijk en harmonisch ge bouw vol licht en zon. Daartoe waren echter ingewikkelde stu dies nodig". Dit verklaarde de heer Romain Waes, voorzitter van de Brugse commissie van openbare onderstand, die de ïieuwe verpleeginrichting bouwt met financiële steun van de stad, de provincie West-Vlaan deren en het ministerie voor volksgezondheid. Hij maakte ook een balans op van de tijdens het afgelopen jaar verrichte werk. De oningewijde is op het eerste gezicht wel een beetje ont goocheld, want er rijst nog geen in drukwekkende massa uit de grond. Toch werden reeds bergen werk ver zet. Men bouwt thans eerst het bed denhuis, dat ongeveer 90 miljoen fr. zal kosten. Het zal 60 m hoog zijn met een gevellengte van 150 m. De totale oppervlakte van de vloeren bedraagt maar eventjes 38.750 m2. In de loop van dit jaar werden 789 palen geheid, waarvoor 1.400.000 kg grint werd gebruikt, 612.000 kg zand, Deze steunpilaren vormen de verbindingsscha kels ti >i de kelderruimten en het gelijkvloers. In totaal moesten er 789 palen voor geheid worden. Een luchtfoto met een gedeelte van het nieuwe ziekenhuis te Brugge. Het betreft hier alleen het toekom stig beddenhuis. 220.000 kg cement en 39.000 kg be- wapeningsstaal, dit alles om 800 ku bieke meter beton te krijgen. In to taal zal echter alleen voor het bed denhuis een massa van 16.900 kubie ke meter beton gebruikt worden. Men heeft reeds éénvierde van de weg afgelegd, want er is plm 4200 kubie ke meter beton gegoten sedert het begin van het werk. Hiervoor werd niet minder dan 440.000 kg bewape- ningsstaal gebruikt. Alleen al in de funderingen steekt 3600 kubieke me ter beton. Dit alles verklaart waarom er boven de grond nog niet zoveel te zien is. De indrukwekkende steunpi laren, die een bos vormen zijn niet, zoals men zou kunnen vermoeden, de verbindingsschakels tussen gelijk vloers en eerste verdieping. Het zijn de verticale verbindingen tussen de kelderruimten en het gelijkvloers. Als er zich geen moeilijkheden voor doen zou het beddenhuis moeten klaar zijn tegen augustus 1969. Men hoopt in 1968 de gevelplaten te kun nen plaatsen en ook te beginnen met het aanbrengen van de vensters. Dit laatste alleen zal al 25 miljoen fr. kosten. Ondertussen zal men binnen enkele maanden eveneens beginnen met het tweede hoofdgebouw, dat on der andere alle technische en poli klinische diensten zal omvatten, evenals de administratielokalen en de hoofdingang. De ruwbouw hler- van wordt ook op 90 miljoen ge schat. Thans zijn nog uitgebreide studies aan de gang onder andere in ver band met de verwarming en de elek triciteit, de sanitaire inrichtingen, de plannen voor de afzonderlijke ge bouwen voor het personeel, de af deling besmettelijke ziekten, de dien sten voor hydro-, radio en fysio therapie en het revalidatiecentrum. Het technisch blok zal nog uitge strekter zijn dan het beddenhuis. In de westelijke vleugel worden 25 po liklinische afdelingen gegroepeerd en de overige technische installa ties komen in de oostvleugel. Er zullen niet minder dan acht opera tiekamers beschikbaar zijn. De voor zieningen voor hvdrotherapie, kine sitherapie en radiotherapie zijn van een zodnnige omvang dat een afzon derlijk complex hiervoor noodzake lijk bleek. Dank zij een moderne uitrusting zal dit ziekenhuis aan de spits staan inzake de wetenschappe lijke vooruitgang in de geneeskunde. Er blijkt in het artikel over oud-Bier- vhetvoetbalier Ad Versluijs, dat 22 december in Zeeuwsch-Vlaanderen extra verscheen, een onjuistheid te zijn geslopen. Uit het verhaal kon namelijk gelezen worden dat Ver sluijs in de wedstrijd tussen zijn club Berchem en Sint-Niklaas in de twin tigste minuut van de tweede speel- helft het veld zou zijn uitgestuurd voor een overtreding. Dit is echter niet juist. De scheidsrechter bestraf te de Berchemspeler wel, maar dat had niet tot gevolg dat hij ook het veld moest verlaten. Vijf minuten voor het. einde van de wedstrijd scoorde Versluijs voorts het enige doelpunt in deze ontmoeting. BAC-voorstellingen De Bonte Avond Club te Sluiskil zal in de nabije toekomst driemaal optre den. Er zal eind januari en in febru ari worden gespeeld te Hoek, IJzen- dijke en Axel Oefenwedstrijd Het eerste olftal van Philippine speel de zondag jl een oefenwedstrijd in en tegen Clihge. Philippine leverde een goede verrichting door van de vier- wachtingen voor de competi tie. waarin Philippine samen met Schoondjjke I en Hulsterloo I een verbeten strijd om de titel levert blijven dan ook hoog gespannen. WOENSDAG 10 JANUARI 1968 IVESTDORPE - Galerie Trqutzaerte. 9-18 uur. tentoonstelling werken Els Boone, Theo Dobbolman en Rudy Bierman. DONDERDAG 11 JANUARI 1968 ANTWERPEN Koninklijke Vlaamse Opera. 20 uur: .Hans en Grietje'. Koninklijke Nederlandse Schouwburg, 20 uur: .Wacht tot hel donker Is'. SCHOONDIJKE Prins Wlllemschool. 13.30 uur: feestprogramma in verband met het 25-jarlg bestaan rmla. Nieuwe boeken bibliotheek Axel Het boekenbezit van de christelijke openbare bibliotheek te Axel is uitge breid met de volgende boeken: Studie boeken: Alllloejenz. S. - Twintig brie ven aan een vriend; Benz, E. - De Oosters-Orthodoxe kerk; Blake, E. C. - De kerk in de komende tien jaar; Bloembergen, E. - Liefhebben uit ver stand; Boo, J, A. de - Heraldiek; Broekmeyer, W. M. J. M. - Wereld waarheen?; Cassou, J. - Marc Chagall; Crises van het ambt; visies en ver- - God, Nederland en de franje; Gorys, E. - Weet wat je eet; Grzimek, E. - Wilde dieren, blanke mannen; Hanlo, J. - In een gewoon rfjtuig; Hart W. A. - Facetten van de moderne psycho logie; Kenen, P. B. - Internationale economie; Klijn, A. F. J. - Apostoli sche vaders; Mandahl-Barth, G. - On gewervelde dieren in bos en veld; Mei den, A. van der - Het gezicht van de kerk; Noorlander. H. - Klompen, hun makers en hun dragers; Over jazz; Overduin, J. - Worden als een man; Pop. F. J. - Zo is God bij de mensen; Puchinger, C. - Is de gereformeerde wereld veranderd?; De Reformatie; Rón blom H. K. - De zaak Wennerström; Rijnsdorp, C. - In de greep van het reus-achtige; Schmidt, A. M. G. - De ark; Seth, R. - Operatie Barbarossa; Slob, W. - Vakantie met paarden; Spi noza, B. - De kerngedachten van Spi noza; Tailleur, M. - Met een mop de we reld rond; Tans, J. A. G. en M. Kok - Rome-Utrecht; Traas, M. - Maat schappelijk werk in deze tijd; Uhl. F. - De wereld in een kinderhand; Ver- kuyl. J. - Daar en nu; Vries, W. de - De dood van Jezus van Nazareth; Weissberg, A. - Mensen als koopwaar. Wichert, E. - Het hoge feest; Wittop Ko ning, D. A. - De oude apotheek; Woud stra, C. - Filmen met de zoomlens; Zandstra, C. - Shell toergids langs ou de dorpskerken; Het zien. Kinderboeken: Andreus. H. - Manne tje Muk; Anglund. J. WaJsh - Lente is een nieuw begin; Berg, Ph. van den - De kruislamp van Karin; Bruna, D. - B is een beer; Ds, R., en L. Pranger - Zeiljachten; Diekm&nn M. - Cu Luz na man (4 delen); Doeksen, J. Poes en haar verzorging; Eising, M. - Hans en Riekje (de delen 10 en 11), Even huis, G, - Erik en Anke (deel 3), Haar, J ter - Lotje Chlmp en Eekie, Haar, J. ter - Loteje duizend dieren; Haar, J. ter - Lotje Mark en Makkie. Haar, J. ter - Tristan en Isolde; Meer oude rijmpje-sPlate, H. - Ais zonen zonen doden; Roos, H. de - Met de Ka'meloen er op los!: Sant. M. van 't - Stan durft het aan; Slebe, J. - Harlekijntje in de stad; Slebe, J. - Harlekijntje op reis; Smulders, L. - Mozus. leider van Gods volk; Snoep-Binger, N, M, en N. Rol - Lapjeswerk; Vijftig oude rijmpjes. Naslagwerken: Fuchs, J. W. - Klas- Gymnastiek voor bejaarden In ,'t Trefpunt' te Axel wordt aanstaan de donderdag 11 januari gestart met gymnastieklessen voor bejaarden uit Axel en omgeving. Verschillende bejaar den hebben zich reeds voor deze sport beoefening laten inschrijven. De aanvang van de eerste les is voor lopig vastgesteld op half vijf s mid dags. siek vademecum; Geelen, J. van - Au teurs van de 20e eeuw; Huizinga, A. - Het juiste woord voor puzzelaars; Huizinga, A. - Klein woordenboek voor puzzelaars; Keast, A. - Australië en de eilanden in de Grote Oceaan; Mo derne encyclopedie der wereldlite ratuur (deel 3); Schreiner, J. P. - En cyclopedie van de sportvisserij. Romans; Achebe, Ch. - Een zoon van zijn volk; De begrafenis vindt om vier uur plaats; Bernlef, J. - Schaduwen van een vlek; Borchert, W. De treurige geraniums; Caspary, W. - De vrouw die hij liefhad; Ceceherini, S. - Het transport; Christie, A. - De zaak Styles det.Christie, A. - Brief van een dode (det.); Christie, A. - Doem der verdenking (det.); Clifford, F. - Opdracht zonder risico; Demets, A. - Het leven drijft; Forester, C. S. - De jonge Hornblower; Ginzburg, N. - De stemmen van de avond; Glaskin, G. M. - Achtervolging in Amsterdam; Gordimer, N. - De zachte stem -*~ ven meisjes, blijven meisjes; Kampen, A. van - Terug naar Calvi; Katcha, V. - Schuldig King, F. - De liefde die ons scheidt; Lampo, H. De ruiter op de wolken; Lofts, N. - Huis in de stad; Lofts, N. - Huis in de schemering; Loggum, M. van - De oertijd voor het venster; Lyall, G. - Incident op Jamai ca; Malamud, B. - De fikser; Meyer, L. - Het glasheldere hoofd: Michaels, B. - De heer van de zwarte toren; Mitford, N. - Liefde in een koud kli maat; Moberg, V. - De emigranten; Mobcrg, V. - Pioniers in de nieuwe we reld, Mulisch, H. - Het stenen bruids bed; Parisc, G. - De grote baas; Rueb- samen. H. - De heksenvriend; Ruys- linck, W. - Golden Ophelia; Scnendel, A. van - Eon Hollands drama; Sime- non, G. - Maigret en de clochard (de tective); Simenon, G. Maigret en de lange lijs (det.): Vestdijk. S. - De leeuw en zijn huid; Wibberley, L. - De muis die muir de maan ging. Buitenlandse romans; Blais, M.-C. - Une saison dans la vie d'Einmanuel; Bruck ner, K. - Viva Mexico!; Dayan, Y. - Death had two sons; Kessel, J. Les cavaliers; Lang." O. F. - Campingplatz Drachenloeh; Massip, R. - Le rire de Sara; Meister, K., en C. Andersen - Jan und dio Juwelendlcbe. Binnenkort bouw bejaardencentrum in Aardenburg AARDENBURG In de maandag avond gehouden vergadering van de ge meenteraad van Aardenburg sprak bur gemeester M. G. !>I. van Berekel in zijn nieuwjaarsrede de verwachting uit, dat op zeer korte term\jn begonnen zal kun nen worden met de bouw van het be jaardencentrum .Coenswike.' Als alles meeloopt zullen waarschijnlijk de wo ningen dit jaar nog worden opgeleverd. Het toeristisch bezoek aan Aardenburg is vorig jaar sterk toegenomen. Het aantal overnachtingen wordt geschat op 50.000. De burgemeester legde er de nadruk op, dat de VW en de middenstand zullen moeten zorgen voor meer attracties voor de vreemdelingen gedurende het zomerseizoen. Omtrent de motie voor de gemeenteraad van Hulst en een mo tie van de afdeling Zeeland van de Par tij van de Arbeid, waarin wordt gepro testeerd legen verhoging van de tarie ven van de Westerscheldeveren, stellen b en w, dat hoewel zij het met deze mo ties volkomen eens zijn het geen zin heeft hieraan nog adhesie te betuigen, daar de minister zijn standpunt in deze zaak heeft bepaald. De' gehele raad nam stelling tegen deze verhoging en men betreurde unaniem, dat men beide stukken noodgedwongen voor kennisge ving moest aannemen. B en w stelden voor de gemeentebode een kledingtoe- lage toe te kennen. De heer G. Bonte (kvp) stelde daarentegen voor een uni form aan te schaffen: Na een uitvoerig debat ging men tot stemming over en daar de stemmch staakten (vijf voor en vijf tegen) zal deze kwestie in de vol gende vergadering opnieuw aan de orde komen. Aan de heer J. Keijmel werd een perceel bouwgrond toegewezen in het uitbreidingsplan West tegen 1 24 per vierkante meter. In de vorige ver gadering had de raad besloten üc erf pachtscanon voor enkele percelen grond te verhogen van drie cent per vierkante meter tot 60 cent per vierkante me ter. B. en w stelden maandag voor deze prijs terug te brengen tot 55 cent voor bouwgrond en 16.5 cent voor tuin grond. Een aantal raadsleden bleek ook deze prijs nog te hoog te vinden. Na langdurige discussie besloot men, dat b en w over deze kwestie nogmaals met een advies komen. JAZZ -R&B - ZANG - BEAT-JAZZ-N&B Waarde feestgenoten. Nog voor de regen de kans kreeg ons kerstweekeinde te bederven en een overmaat aan vuurwerk eenzelfde strafbaar feit pleegde met het oudejaar is er in deze rubriek een verhaaltje verschenen over de Sluiskilse band ,he Concords'. Bereid Je dan nu maar vast voor op hoofdstuk twee van dit boeiende boekje. Het decor opnieuw Sluiskil, nijver, uitgekookt en uitgerookt. De hoofdrolspeelster: Vivian Ann Hughes, 17 jaar, uiterst charmant, pittig zangeresje-in-de-dop en gespe cialiseerd in alles waarop duo's als Abi en Esther Ofarim en Nina en Frederik zich plegen te specialise ren: de folksong, de muziek op het randje van de grote kuil die wordt gedempt met wat wij zo treffend amu sement' noemen. Vijf jaar geleden begon ze bi] een operettekoortje van mevrouw Benjaminsz en toen ineens zat ze in de BAC, de ,Bonte Avond Club', de verzamelnaam voor alles wat zich in Sluiskil bezighoudt met de lichte muze. Vivian Ann deed er aan cabaret en ze kwam er in contact met ,The Concords', waarmee ze nu regelmatig optreedt. ,Niet in cafés hoor', zegt ze. ,Alleen op talentenjachten en zo of voor bejaarden.' In die eerste categorie loopt het de laatste tijd trouwens verdraaid aardig. Ze won enkele maanden geleden een enorme beker, de eerste prijs tijdens een talentenjacht van de Goese Midden standscentrale en vorig jaar werden haar prestaties in de wedstrijd Ontdek de ster" te Stoppeldijk gehonoreerd met een bokaal, die het midden houdt tussen een gezel lige bierpul en een hoogst serieus stuk huisvlijt. Fa voriete artiesten van Sluiskilse Vivian, Engelse van geboorte, maar dat hoort niemand: Barbra Streisand, De Ofarims, Nina en Frederik, Dusty Springfield, Corry Brokken, Tom Jones, Engelbert Humperdinck en Harry Belafonte van wie ze regelmatig iets zingt. Jfk oefen altijd met de bandrecorder, dat kan gemak kelijk want ik ben toch de hele dag thuis. Of ik beroeps zou willen worden f Nou ja, eigenlijk wel, maar aan de andere kant zeg ik toch ook: niet te snel. Je bent er zo in, maar je bent er ook zo weer uit.' Een wijs woord vrienden, een heel wijs woord. Hier geen dol driest dansen rond het gouden platenkalf, maar beleid, bedachtzaamheid. Echt Engels zou ik willen zeggen, de gelijk en overwogen. Maar nogmaals: aan haar uit spraak merk je echt niets hoor! Tot schrijf s, Joost. JAZZ - R&B - ZANG -BEAT - JAZZ-B&B Een jaarverslag gestuurd aan alle verenigingen aangesloten b(j de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de ZNB komt meestal niet verder dan hel bureau van de verenigingssecxetaris, hooguit in handen van de bestuurs leden, die zich tijdens een bestuursvergadering de moeite getroosten het door te lezen. De leden van de vereniging, waarvoor het uiteindelijk opge maakt is krijgen liet praktisch nooit in handen. De nieuwe afdelingsseere- taris heeft zich de moeite getroost een zeer uitgebreid verslag op te maken hetgeen voor alle leden waard is doorgenomen te worden. gegeven van de gang van zaken in de afdeling. Zoals bekend werden op de jaarvergadering, op 15 Janua ri te Hulst drastische wijzigingen in het afdelingsbestuur aangebracht. Dit nieuwe bestuur kwam reeds op 20 januari te Axel bijeen om de werkwijze voor 1967 te bespreken, Gedurende dit jaar vergaderde het afdelingsbestuur nog tweemaal. De te behandelen zaken zijn alle in een prettige sfeer en naar beste weten opgelost, voor zover zij op te lossen waren. Na het verzorgen van alle bescheiden, welke nodig zijn voor het vervoer, lossen enz van duiven in andere landen, kon begin april worden gestart inet de wedstrijden. Hoewel het een zeer mooie zomer was, zijn er toch tal van vluchten geweest, welke min der goed verliepen, waarvan enkele zelfs met uitgestelde lossingen. Bijvoorbeeld Clermont op 20 meL 's Maandags verliep deze vlucht ech ter zeer vlot. Verder werden Ruffec op 9 juli en Chateauroux op 2 sep tember beide een dag later gelost. Ondanks het experiment van de af deling West-Brabant om Angeulême te laten vervallen en hiervoor Bour- fes te kiezen, is deze vlucht voor e zoveelste maal op een fiasco uitgelopen. De reden is nog steeds onbekend. Is de datum nu werkelijk te laat voor deze afstand of zit het weer steeds tegen? Beide factoren kunnen een rol gespeeld hebben. Hier is niet3 tegen te doen. Nu komt er nog een derde moeilijkheid. Het blijkt nu dat de organisatoren niet in het minst bekwaam zijn ge weest voor de organisatie van deze vlucht en dat het zelfs nodig zal zijn een nieuwe uitslag op te ma ken. Aansluitend aan het overzicht om trent de vluchten, moet ik nog ver melden dat in het begin van het seizoen ons diverse klachten heb ben bereikt over het niet vermelden van onze lossingsplaatsen door radio Brussel. Deze klachten waren niet geheel ongegrond. Hierover heeft dan ook contact plaats gevonden met de convoyeur hetgeen tot verbete ring heeft geleid. Verder was er een klacht van drie leden van de pv .Hoop' te Biervliet, welke aanwe zig waren bij de lossing op 25 juli te Beaumetz. Hiervan waren enke le klachten gegrond, andere ook weer niet. Ook hierover is uitge breid met de convoyeur van ge dachten gewisseld. Over het geheel genomen mag men niet ontevreden zijn; een woord van dank, zowel voor convoyeur als vervoerder is op zijn plaats. Na deze korte inlei ding een overzicht van de opvallend ste prestaties en werkzaamheden van leden of verenigingen uit onze afdeling. Allereerst gaan felicitaties uit naar de Eendracht te Terneuzen en Nog Sneller te Breskens. De .Eendracht' vierde haar 65-jarig bestaan. Ter ere hiervan organiseerde zij op 6 augustus een vlucht met jonge dui ven vanuit Angerville. Zowel voor de deelnemers als de organisatoren is deze vlucht succesvol verlopen. Winnaar werd de heer R. Maas uit Onverbrekelijk met de .Eendracht' is de naam Koch ver bonden. Gedurende meer dan 40 jaar, tot in 1967, is Hendrik opgetreden ais voorzitter. Hule hiervoor. Mo menteel is de voorzittershamer bij zijn zoon in goede harden. ,Nog Sneller" te Breskens, dat in 1968 50 jaar zal bestaan, bracht de liefhebbers uit de gehele provincie reeds deze winter samen om hun mooiste exemplaren te exposeren. Ook hun opzet Is een succes ge worden. Ook aan deze bestuurders gelukwensen, voor het vele werk, dat ze zich hebben willen getroosten om een dergelijk evenement te willen organiseren. Ook in deze vereniging is er nog een jubilaris. Bram Vermeulen na melijk herdenkt in dit jubileumjaar het feit, dat hij 55 jaar duivenlief- hebber is. Nu de prestaties van di verse liefhebbers of liever van nun duiven. Als grote triomfator kwam dit jaar naar voren P. de Smit uit Sluis. Hij bracht het tot kam pioen van de ZNB, hegeen een bij zondere prestatie mag heten, waar bij tevens nog dient vermeld te wor den zijn 1ste prijs op Dax Provinci aal en Nationaal. Joh. Wielend uit Axel won 1ste Pro vinciaal Moulins en 3de ZNB. Van Peenen en zn te Souburg de 1ste serie Nationaal Sint-Vincent. Jan van Gijs Breskens 1ste Provinciaal en ZNB. Chateauroux oude tevens een bijzonder seizoen afsluitend. Een woord apart over de Ruffes- vlucht J. Haak te Hoek werd 1ste Provinciaal Londen en 3de Interna tionaal. Ondanks dat het voor de meesten in onze provincie haast on mogelijk was jonge vogels op 20 augustus door de reven vanuit Or leans thuis te krijgen, lukte h»i de sterke Bosmans te Heikant de 2de Nationaal te winnen, alsmede de lste Derbyprijs. Ook hij heeft een fantastisch seizoen afgesloten. Jam mer dat deze door alien zo zeer ge liefde vlucht dor toedoen van de leden in West-Brabant in grootte zal moeten inboeten. Indien de in- krmping zoals zij het willen inder daad door zal gaan, laten de lief hebbers zich dan toch vooral achter het provinciaal comité en kringbe- sturen scharen, opdat zij mooie vluchten kunnen organiseren. Het seizoen gaat verder -net de rondvluchten jonge en de Engeland- vlucht Parkeston, welke als win naars kenden A. Vroegop te Terneu zen en G. Dusarduijn te Groede. Dusarduljn liet het bij deze over winning niet, doch wist beslag te leggen op de beide provinciale titels, namelijk het onaangeduid en aan geduid kampioenschap. Als nationaal overwinnaar dient nog voor het voetlicht gebracht de jonge liefhebber De Ruijter uit Vlissingen, die zowel provinciaal als nationaal de eerste duif van Parkeston klok te, hoewel hij niet de lste provin ciaal won, daar zijn duif door onbe kende reden niet provinciaal gete kend stond. Mogen wij nog inlassen de provinciale overwinningen van Martens uit Hoofdplaat op Tour3 De naam hoeft nauwelijks genoemd, het is bekend 9 juli Ruffec Wie had zoiets voor mogelijk gehou den. Deze vlucht is de zwarte blad zijde in de duivengeschiedenis van 1967 gewonrden. Overzicht contact verenigingen Te St-Jansteen zijn twee verenigin gen gevestigd namelijk de Postduif te Heikant en de Zwaluw te Sint- Jansteendorp. Omtrent het lidmaat schap van deze verenigingen zijn enkele moeilijkheden ontstaan. Het spel was al begonnen voordat een en ander was geregeld. Ondanks het feit, dat deze zaak is geregeld vol gens de afspraken gemaakt tijdens de jaarvergadering te Hulst en vol gens het rondschrijven hieropvol- gend zijn toch verschillende liefheb bers niet tevreden met deze oplos sing. Dit blijkt weer uit de mede delingen welke bij ons binnen kwa men na afloop van het seizoen. Ho pelijk kunnen de besturen van deze verenigingen de zaak tot aller te vredenheid oplossen. Te Aardenburg en Eede ging een liefhebber niet akkoord met ae be slissing van het bestuur naar aan leiding van het afkeuren van zijn constateur (zou niet van een loodje voorzien zijn geweest). Dit is een zuivere verenigingsaangelegenheid, zoals hem ook is meegedeeld. Echter naar aanleiding van deze zaak werd dit najaar aan de secre tarissen van beide verenigingen het reglement van hun verenigingen op gevraagd. Beiden meenden echter te moeten reageren op dit verzoek door standhouding niet. Dit opvragen was zuiver informatief om misschien in de toekomst te kunnen komen tot één uniform verenigingsreglement. Het dubbele lidmaatschap Bond van Zaterdagvliegers en ZNBis door een paar verenigingen goed aange pakt en de moeilijkheden zijn opge lost. Nog een paar gevallen zouden aanleiding kunnen geven tot moei lijkheden. De betreffende vereni ging wordt geadviseerd deze zaak nu in het reine te brengen. De vereniging De Scheldeklievers te Ossenisse is met Ingang van ja nuari I96S ontbonden. "Ook de ver eniging .De Volharding" te Zaam- slag heeft geen kans gezien zich staande te houden. De ziekte van een bestuurslid, de heer R. v. d. Ve- ke, is voor de vereniging een te grote handicap gebleken. Nu zijn er plaatsen, waar geen ver eniging is. Hier wonende leden moeten zich nu meestal over een grote afstand verplaatsen om hun sport te kunnen beoefenen. Men zal er voor moeten waken, dat het ledental niet verder achteruit gaat. In 1967 liep het aantal leden teru» van 2019 to 2014. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek, dat 1967 geldelijk zeer gunstig was. Het aan tal verzonden duiven gaf een stij ging ten opzichte van 1966 te zien. Er werden in totaal 6399 manden duiven verzonden met een totaal aan tal duiven van 192.000 tegenover 190380 in 1966. De verenigingen Biervliet, Hulst en Sas van Gent is het wederom ge lukt een goede en prettige kam pioenendag te organiseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 19