Streekplan oogst 186 reacties Yerseke: redders onderscheiden Gladheid oorzaak van slippartijen Blijven vechten tegen veertarieven ^FIFAX eet'n appel! 2 ALMANAK Hoog bouivtempo bij D0W- Terneazen Minister verklaart: plannen voor haven Vlissingen-Oost niet vertraagd Streekcommissie: Voorlichting over verzekeringsvormen Amerikaans investeringsverbcd niet van invloed od DOW-uitbreiding Geen voorrang: twee auto's zware schade snoep verstandig: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 JANUARI 1968 YERSEKE Er lagen maandagavond' In de raadszaal van Yerseke twee onder scheidingen klaar .twee bronzen medail les: één van het Carnegie Heldenfonds,1 één van de Maatschappij tot Redding: van Drenkelingen. Ze waren bestemd voor Marinus C. Hoogesteger en voor Eduard Vermast, die op 22 augustus van vorig jaar de 13-jarige Jaqueline Verwijs van de verdrinkingsdood hebben gered. Burgemeester mr C. Pijl Hoge- weg speldde de 11-jarige heer Hoogeste ger de draagmedaille van het Carnegie Heldenfonds op en overhandigde deze versierselen van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen aan de heer Vermast. Dat gebeurde op een sobere plechtigheid in de raadszaal, in de aanwezigheid van Jacqueline en haar ouders, van familie, raadsleden met hun dames en vertegen woordigers van de rijkspolitie. Het was de afronding van een gelukkig afgelo pen gebeurtenis, die Yersekes eerste burger - mét het politierapport - om schreef als ,een unieke redding". Hij bracht het gezelschap genodigden voor deze bijeenkomst aan de hand van het politierapport in herinnering wat er dinsdagmiddag 22 augustus 1967 aan de Oosterscheide bij de Yersekse oesterput ten precies was gebeurd: hoe de 13-ja- rige Jacoba tJacqueline) Verwijs met enkele vriendinnen was gaan zwemmen, hoe de vriendinnen uit het water kwa men en Jacqueline .Help' hoorden roe pen, hoe de 71-jarige Marinus Hoogester ger - hartpatiënt - die op de oesterput ten liep. in het water waa gesprongen, het meisje met behulp van haar vrien- j dlnnen uitgeput op de kant hielp, hoe de heer Vermast, die er ook juist aankwam mond-op-mond-beademing met succes toepaste. En, Let politierapport citerend, zei mr Pijl Hoge weg: .Gezien de leeftijd en de gezondheidstoestand van de redder en het besliste optreden van Eduard Ver mast is hier toch wel sprake van een unieke redding". De burgemeester wees er daarbij ook op, dat de heer Vermast geen deskundige was op gebied van mond-op-mondbeademing, het kort daar voor een keer op de televisie had gezien, maar toch had doorgezet. Hij bracht ook in herinnering dat het niet de eerste red ding van de heer Vermast was: eerder al is hij opgetreden toen er een sloep in moeilij"kheden was en heeft hij een stuk muur tegengehouden om iemand die eronder lag te redden. Behalve draagmedaille kreeg de heer Hoogesteger ook de grote bronzen me daille van het Carnegie Heldenfonds en ontving de heer Vermast de bronzen ere penning van de Mij tot Redding van Drenkelingen met het getuigschrift voor de opwekking. Namens het Carnegie Heldenfonds richt te ook kanselier M, J. Kapteijn den Bouwmeester zich met een waarderend toespraakje tot de redders. Hij wees er op, dat het fonds slechts 15 tot 20 me dailles voor bijzondere reddingen per jaar uitgeeft en vond: .Wie, ondanks de angst, btj dergelijke gebeurtenissen door gaat, heeft een moed, die niet iedereen opbrengt. Vader Piet Verwijs die de redders kort na de gebeurtenis een fraai horloge schonk gaf uiting aan de dankbaarheid van de familie en zag de onderscheidingen als .een bestuurlijk sa luut voor naastenliefde'. GEEN ERNSTIG GEWONDEN VERKEER BIJ KAPELLE RUIM UUR GESTREMD MIDDELBURG Het ontwerp streekplan Midden-Zeeland dat twee maanden ter visie heeft ge legen en dat bij nogal wat gele genheden aanleiding heeft gegeven tot het doen van vrij negatieve uit spraken heeft bij elkaar toch slechts 186 reacties losgeweekt. .Geen aantal om van achterover te schrikken', zo zei men van de zij de van de provinciale griffie. .Ze ker wanneer men bedenkt dat er op een ontwerp streekplan als dat van Twente duizend reacties bin nenkwamen'. Bovendien is, ro werd daar nog aan toegevoegd, de inhoud van de bezwaar schriften niet geweldig destructief. Men stelt zich over het algemeen vry posi tief op. Men komt zelfs met alternatie ven zoals in het geval van Borssele, dat er voor pleit dat de industriële bestem- Op de foto: burgemeester mr C. Ptjl m\ng zal overwippen en voorbij Bors- Hogeweg speldt de heer Hoogesteger de .Y-<H*r ,.2?. Ix'g"'"'*n- De Walcherse bronzen medaille van het Carnegie Hel- aRXariers hebben in hun bezwaarschrift denfonds op. Naast hen de geredde \.oor Jacqueline Verwijs en de tweede redder, traject voor de in de toekomst te de heer Vermast, die de erepenning van Sf. «- toerweg. De weg. zoals die de Mij tot Redding van Drenkelingen T aangegeven, snijdt te veel kavels kreeg. ooor. Bij de 186 reacties bevinden zich 70 be zwaarschriften van Walcherse particu lieren, het resultaat van een zitdag van ZLM en CBTB in Middelburg. De agra riërs maken zich bovendien zorgen over de omvang van het landschappelijk waardevol agrarisch gebied. In de be zwaarschriften van de standsorganisa ties wordt dat nader uiteengezet. De gemeenten die een bezwaarschrift opstelden menen onder meer dat te wei nig recht is gedaan aan de gebundelde deconcentratie. De provinciale planologische commissie gaat zich nu over de inhoud van de be zwaarschriften beraden. De volgende stap is een voorstel aan de staten van Zeeland. Automobilist in Zierïkzee reed door na aanrijdingen ZIERÏKZEE De politie van Zierïk zee heeft maandag rond de middag de bestuurder van een auto aangehouden, die was doorgereden, nadat hrj twee geparkeerde auto's had aangereden, di< daarbij licht beschadigd werden. De be stuurder van de auto, J. J. v. d. K. uit Roosendaal kwam uit de Beddeweg die is afgesloten voor autoverkeer VLISSINGEN. De gladheid, veroor zaakt door sneeuwvaL gevolgd door dool en opvriezen, heeft maandag in Zee land een groot aantal verkeersongeluk ken veroorzaakt, waarbij zich enkele persoonlijke ongelukken niet van ernstige aard voordeden. Wel ont stond In een aantal gevallen zware ma teriële schade. In dit opzicht spant on getwijfeld het ongeluk dat 's avonds omstreeks 7 uur op de rjjksweg 58, juist ten oosten van de Caisson by Ka- pelle gebeurde, de kroon: een personen auto werd er vrywel totaal vernield, een vrachtauto werd zwaar beschadigd en vjjf andere auto's werden licht be schadigd. botsing, die het verkeer ongeveer een uur stremde en grote files tot ge volg had, ontstond, toen de personen auto bestuurd door J. W. M. uit Den Haag, die uit de richting Bergen op Zoom kwam, slipte en tegen de hem tegemoet rijdende vrachtauto, bestuurd door C. J. T. uit Eethen, botste. Achter M. reed A. K. uit Halsteren, die met zijn personenauto probeerde uit te wijken en rechts in de berm belandde. Daar werd de auto van K. aangereden dooi de hem achterop komende auto van P. G. uit Goes. Vanuit de richting Goes naderde toen een vrachtauto met aan hanger, bestuurd door P. E. de B. uit Axel, de plaats van het ongeluk. De B. trachtte langs de tot stilstand geko men wagens te manoeuvreren, maar slipte en botste tegen de hem tegemoet komende personenauto, die werd be stuurd door A. M. G. uit Middelburg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto van M. moest zeer zwaar beschadigd met een takelwagen wor den verwijderd. De vrachtauto, die werd Nieuwe schoolarts O.-Z.-Beveland GOES Met Ingang van 1 februari zal de nieuw benoemde arts voor de schoolartsendienst Oostelijk-Zuid-Beve- land, dokter B. D. Elsman uit Maas sluis, in functie treden. De heer E!s- man werd onlangs officieel benoemd Htj heeft momenteel een eigen praktijk in Maassluis en is 38 jaar. Dokter Els- man zal de vacature vervullen, die er is sinds het vertrek van mevrouw D. A. C. Vogelaar-Smit in maart 1967. De heer Elsman zal deze maand in Lewedorp gaan wonen. leeuwse Branderig Middelbar q kan er blijkbaar met meer vanaf komen. Sinds men daar vroeger eens genoodzaakt ts geweest de maan (die ronde gele) te blussen, is er geen plaats meer voor een goudhaantje op de transen. Daar staat groot en dreigend de rode haan. Èn hij kraait. Ook nu blijven vergissingen niet uit. Blijkens een ver slug fel onze cou rant van gister en heeft Jiet be houd van de Middelburgse Beismo len zaterdagmiddag aan een zijden draadje gehangen. Het his torische pronkstuk, dat dateert uit 1718, stond er even na twee uur bij als een rokende, schoor steen, nadat onder in de molen opgeslagen huisraad v;as gaan branden'. Even later zegt de verslaggever ,Om twintig voor twee kon reeds de melding J3rand meester' voor den gegeven Leuk voor de brand meester cn leuk voor de brand weer. Al twintig minuten vóór de brand u if brak kon de melding brand meester' worden gegeven. Nu wordt ook pas duidelijk icaar- om boven het verslag de kop Snel optreden voorkwam erger' stond. Voorkomen is beter dan blussen, tenslotte. Jjc rol van de brandweer in deze mini-affaire is al met al een beet- want, hoe Is het vuur boven in de molen gekomen t Langs de te drogen gehangen brandweerslangenf Wie was die muggenzifter ook weer, die zei da. een brandweer nimmer selfsupporting kan zijnf Gewonden en schade bij aanrijding WALSOORDEN Op het kruispunt Mariadijk-Nieuwe Havenweg te Wals oorden deed zich een botsing voor tussen een personenauto bestuurd door P. I. en een personenauto, bestuurd door A. O., beiden uit Kloosterzande. De oorzaak van de botsing was. dat O. komende over de Nieuwe Havenweg, bij het naderen van de Mariadijk geen voorrang verleen de aan de op die weg naderende auto, bestuurd door I. Deze raakte bij de bot sing met zijn auto in de bermsloot. waar door een deel van de lading vlees en an dere waren in het water terecht kwa- j s,ui„ki| om dri(. slip, en kwam in bestuurd door T. uit Eethen, werd zwaar beschadigd. Op de verbindingsweg tussen rijksweg 18 en de Greveliugendam bij Bruinisse slipte maandagochtend omstreeks kwart over elf een busje, bestuurd door H. van der M. uit Hansweert, die in de richting van de Grevelingendam reed. Het busje schoof over het met pekel bestrooide wegdek en kwam in de links van de weg gelegen sloot terecht. Van der M. werd hierbij licht gewond aan het hoofd. Dokter Van Leeuwen uit Bruinisse liet de automobilist naar huis vervoeren. Het busje werd tamelijk zwaar beschadigd. De passagier, de heer Van B. uit Hansweert. bleef ongedeerd, 's Ochtends om acht uur slipte de Souburger H. met zijn personen auto, toen hij in de richting Goes het viaduct bij 's-Heer-Arenaskerke opreed. De wagen, die naast de weg terecht kwam, werd zwaar bescha digd en moest met een kraanwagen op de weg worden gezet. Bjj Koodekerke slipte 's avonds om streeks zeven uur de door L. uit Mid delburg bestuurde personenauto op de Middelburgsestraat te Koudekerke. L., die in de richting van Middelburg reed, kwam frontaal In botsing met de door B. uit Middelburg bestuurde personen auto. Beide auto's waren total loss. Ter plaatse was de weg niet bijzonder glad. B. liep een lichte hoofdwond op. Een bestelauto raakte 's middags om vier uur bij Heinkenszand. ter noogte van de ,Tol van de provinciale weg en belandde in de sloot. De auto werd be stuurd door A. J. M. P uit 's-Heeren- hoek. Hij reed in de richting van Hein kenszand en raakte in een slip De auto werd licht beschadigd. Tussen 's-Heerenhoek en Heinkenszand is in het begin van de middag een per sonenauto met een aanhanger door de gladheid van de weg geraakt en in de sloot terechtgekomen. De auto werd bestuurd door F. van C. uit 's-Heeren- hoek en reed in de richting van Hein kenszand. De bestuurder bleef onge deerd. De auto werd zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde tiidens een sneeuwbui om kwart over één. Op de weg naar het veer Perkpolder, ongeveer 400 meter voor het veerplein, reden 's avonds omstreeks 6 uur twee vrachtwagens tegen elkaar. De heer B. uit Westdorpe. die naar de pont reed. moest remmen voor de file voor de con trole. Door de gladheid begon de vrachtwagen van B. te slippen en bot ste frontaal tegen de vrachtauto be stuurd door K. uit Den Haag. die van de boot kwam. Beide wagen werden zwaar beschadigd TERNEUZEN ,Het fabriekscomplex van now-Chemical te Temeuzen heeft zich de afgelopen jaren uitgebreid in een temjio dat hoger ligt dan van alle DOW-fabrieken in Amerika'. Dat staat te lezen in een brochure getiteld ,DOVV in Europa, mensen, fabrieken en produc ten'. Daaruit blijkt tevens dat het com plex in Temeuzen nu reeds groter is dan vele DOVV-bedryven in de Verenigde Staten. In de brochure staat verder dat DOW sinds 1951 in Europa alleen al voor 800 miljoen gulden heeft geïnvesteerd waarvan alleen al 400 miljoen gulden ln Temeuzen (tot eind 1966). In totaal heeft DOW over de gehele wereld 31.000 werknemers in dienst waarvan bilna 200 in Europa. In Terneuzen beschikt het concern nu over ongeveer 800 werkne mers. De brochure, waarin een groot aantal foto's is oDgenomen, gaat verder uitvoerig in op de verscheidenheid van produkten welke in Terneuzen worden vervaardigd. Voorts dat de bouw van nieuwe fabrieken nog steeds voortgang vindt. DEN HAAG (ANP) Berichten als zouden bestekkiare plannen voor een ha venkade in Vlissingen-Oost gereed lig gen, maar dat de uitvoering wordt ver traagd door het uitblijven van over- heidsgoedkeuring zijn niet juist, aldus heeft de minister van verkeer en wa terstaat, drs J. A. Bakker, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid mr J. F. G. Schlin- geinann (wd). Minister Bakker zegt dat thans over leg wordt gevoerd met het voorlopig bestuur van het havenschap Vlissingen- Oost over een bijdrage in de onrendabele top van de stichtingskosten van een kade aan de zogenaamde Sloehaven. Bij dit overleg wordt gebruik gemaakt van! globale plannen en begrotingen, waar bij de financiële en technische voorberei ding parallel verloopt. Het feit, dat nog geen standpunt is bepaald over de bij-! dra ge behoeft daarom geen vertraging1 in de uitvoering te betekenen, aldus dé minister, die zich overigens bereid ver klaart het nemen van een spoedige be-j süssing te bevorderen. Mr Schlingemann had in zijn vragen verwezen naar een toespraak van de waarnemend directeur van de NV Ha- •en Vlissingen, die zich ongerust had getoond over het tijdig gereedkomen van de kade. In antwoord op een vraag van het ka merlid. of er geen gevaar bestaat dat bij het te laat gereedkomen van de kade een aantal activiteiten naar ondei andere Antwerpen of Duinkerken zal worden verplaatst, zegt óe minister dat het goederenverkeer dat thans over Vlissingen loopt en dat men wil behou den of uitbreiden, van veie, ook inter nationale factoren afhangt. .Evenals brj alle havens blijft ook hier steeds het gevaar bestaan dat activiteiten verlo ren gaan, zodat het voor de haven van belang is te weten welke mogelijkhe den zij de gebruikers in de toekomst kan bieden'. Tanker - bestemd voor Antwerpen - naar Rotterdam ROTTERDAM De Belgische tanker ,Fina Norvege' (60.000 ton dw), die met een lading olie onderweg was naar Antwerpen, is naar het ANP giste ren meldde naar Rotterdam gediri geerd. De redery besloot hiertoe naar aanleiding van de stranding vrijdag avond van de Noorse tanker .Beaumont" (70.000 ton) in de Westersehelde. Naar verluidt zou het schip slechts een deel van de lading ruwe olie bij British Petroleum in Rotterdam lossen. Het restant zou alsnog naar Antwerpen gaan. De .Fina Norvege' moest echter tot viif uur maandagmiddag wachten voor de Nieuwe Waterweg omdat er bij British Petroleum nog geen plaats aan de steiger vrij was. MIDDELBURG. De streekverbete- ringscommissle Walcheren heeft maan dag een voorlichtingsbijeenkomst gehou den in samenwerking met CBTB en ZLM. Op deze bijeenkomst in ,De Scha kel' kon men nader worden geïnformeerd over de wettelijke sociale voorzieningen voor de zelfstandigen, waarbij de heer J. Mol nader inging" op de verplichte ver zekeringen. De heer J. de Lange van de ZLM wees op de mogelijkheden die op vrijwillige basis af te sluiten verze keringen hebben te bieden. Er was vol op gelegenheid tot het stellen van vra gen. De" bijeenkomst stond onder leiding van de vi ce-voorzitter van de streekver- beteringscommissie, de heer A. Lorler. Zeeuws-Vlaamse kamer van koophandel: Voorzitter Van Krevelen: verdeelsleutel is ongelukkig element TERNEUZEN De kamer van koophandel en fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wil ook de laatste mogelijkheden aangrijpen om een verhoging van de veertarieven over de Westersehelde te voorkomen. Nog voor de behandeling van de begroting van verkeer en wa terstaat wil men de kwestie op nieuw onder de aandacht bren gen van de leden van de eerste en tweede kamer der staten-ge- TERNEUZEN De directie van de DOW-Chemical Company gelooft niet dat het Amerikaanse investeringsver bod voor Europa van Invloed zal zijn op de uitbreiding van het fabriekscomplex in Ternenzen. Men verwacht dat de aangekondigde belangrijke uitbrei dingen geheel volgens schema zullen verlopen. Onder meer Is het de bedoe ling in 1969 in Terneuzen een naftakra- ker voor dex-produktie van 400.000 ton ethvleen per jaar en een polyethy- leenfabfiek in bedrijf te stellen. Volgens een verklaring van de DOW- directie beschouwt men de fabrieken in Europa als Europese ondernemingen die slechts indirect beïnvloed worden door de Amerikaanse monetaire maatre gelen. Hoewel het in de bedoeling ligt het uitbreidingsprogramma normaal voort te zetten, acht men het niet on denkbaar dat men evenals andere Euro pese bedrijven moeilijkheden zal onder vinden bij het aantrekken van het be nodigde kapitaal als Amerikaanse fond sen op grote schaal worden terugge trokken. Dit zou te meer bezwaarlijk zijn, omdat het in het voornemen ligt het aantal leningen in Europa uit te breiden. De DOW-direetie deelt mee, dat in de afgelopen maanden met name in Duitsland en Nederland belangrilke uitbreidingen tot stand kwamen. Een deel hiervan werd gefinancierd met ge leend overzees kapitaal en door het in vesteren van een deel van de winst. Oudste inwoner van Heinkenszand overleden HEINKENSZAND De oudste Inwoner van Heinkenszand, de heer P. J. van de Waart die op 10 december jl 101 jaar is geworden, is een uur nadat hij in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes was opge nomen, overleden. KAPELLE Een zeer gecompli ceerde botsing op de rijksweg bij Kitpelle heeft maandagavond het verkeer ruim een uur vertraging gegeven. Op de foto twee van de- zeven bij deze botsing betrokken auto's. (Foto PZC) neraal. Het bestuur van de Zeews-Vlaamse kanier van koophandel zal nagaan op wel- ke wijze dat het best kan ge beuren. Voorzitter ir R. H. van Krevelen stelde voor de leden van de eerste en tweede kamer een adres te zenden. Onder voorzitter J. F. van de Voorde opperde het idee vertegenwoor digers van de fracties uit te no digen voor een persoonlijk be zoek. De heer Van Krevelen toonde zich teleurgesteld over het feit dat de tweede kamer zonder meer de invoe ring van een verdeelsleutel (60-40) voor de kosten van de veerdiensten hebben geslikt. ,De minister heeft hiermee een element naar voren ge bracht dat wf] nog niet kenden. Het betekent dat zolang de kosten stijgen het bedryfsleven er mede voor op zal draaien. Dat is een byzonder onge lukkige ontwikkeling waarop nog niemand heeft gereageerd'. Naar aanleiding van een opmerking zei de heer Van Krevelen niet te verwachten dat de kosten van de veerdiensten nog ooit zullen dalen. De heer R. Raaemakers vroeg zich af of het in dit verband enige zin zou hebben de veerdiensten van de provincie over te hevelen naar het rijk. Voorzitter Van Krevelen zei naar aanleiding hiervan het wel re delijk te achten, als de provincie zelf ook een deel van de kosten voor haar rekening zou nemen. ,De provincie exploiteert. Het rijk en het bedryfs leven betalen. Als de provincie nu ook 5 pet van de kosten voor haar rekening zou nemen, wordt ze ook belanghebbende'. Een belangrijk deel van de vergade ring was gewijd aan de verkiezing van een voorzitter en van ondervoor zitters. De heer Van Krevelen werd met een stemmenverhouding 16-1 als voorzitter herkozen. Uit de kring van het midden- en kleinbedrijf benoemde de kamer opnieuw de heer P. A. van der Plas tot ondervoorzit ter. Uit de werknemers werd de heer Van de Voorde herkozen. Ook onder voorzitter F. de Vos werd herbe noemd. De kamer besloot met de benoeming van een vierde ondervoor zitter (vacature H. A. M. A. de Meyer) te wachten tot een volgende vergadering. De Nederlandse vereni ging van makelaars in seheepshe- vrachtlngen heeft namelijk verzuimd de heer De Meijer tot lid van de ka mer van koophandel aan te wijzen. Het gaat om een formele vergissing die alsnog zal worden goedgemaakt. De leden van de kamer van koophan del wilden met de benoeming van een vierde ondervoorzitter wachten, tot de heer De Meyer weer formeel lid van de kamer is. Administratieve samenwerking waterleidingen MIDDELBURG De waterleidingmij Midden-Zeeland' zal met vijf andere streekwaterleidingbedrijven deelnemen aan een centraal administratiesysteem. In Zwolle is maandag een computer centrum in gebruik genomen, dat 560.000 waterleldingaansluitlngen administra tief zal verwerken. De computer ver zorgt de watergeldadministratie en da nota- en kwltantieproduktie. De IBM- computer 360-20 met twee magneet banden is voor gezamenlijke rekening en risico aangeschaft door de NV inter communale waterleidinggebied Leeu warden de NV waterleidingmaatschappij voor de provincie Groningen (Waprog) en de waterleidingmaatschappijen .Dren the,' .Overijssel,' Oostelljk-Gelderland' en .Midden-Zeeland.' De computer be zit ruime reserve voor het verwerken van andere onderdelen van de adminis tratie van de deelnemers, voor toetre ding van nieuwe deelnemers of eventu eel voor het verlenen van service aan derden. Het computercentrum is onder gebracht in het hoofdkantoor van de waterleidingmaatschappij .Overijssel' NV te Zwolle. ernstig beschadigd en moesten worden M(.juffn'imv R. uwam met een te hoge, weggesleept. I. kreeg een pijnlijke 9ne|ht.ld door r<.n bocht gereden. Haar r.r> Ct lier» een noofnwonne OO. ..ii... schouder en O. liep een hoofdwonde op. Beide bestuurders moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Onderwij svoorlichting Donderdagavond 11 januari as spreekt voor de ouders van de christelijke lagere scholen op Noord-Beveland de heer H. van Elven in het Drenthehuis te Geers- dijk over het onderwerp: .Augustus 1968 nadert snel'. Spreker zal de vele veran deringen, welke de mammoetwet met zich meebrengt aan een nadere beschou wing onderwerpen. Herbenoeming van kerkambtenaren De heren J. Paardekoper en P. P. Stout- hamer te Ellev.outsdijk zijn beide ln hun ambt van resp. ouderling en diaken her benoemd. VLTSSINGEN Op het Bellamypark te Vlissingen deed zich maandagmiddag omstreeks 4 uur een aanrijding voor tus- sen twee personenauto'3. C. van L. uit] 's-Gravenpoider reed over de middenweg! richting Groenewoud. Hij gaf geen: voorrang aan de voor hem van rechts- komende personenwagen van P. J. uit Vlissingen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Bij dit ongeval werd ook een verkeersbord vernield. -en draaide een kwart slag e met de rechter flank tegen een boom, die haar weer op de weg zwiepte. De auto draaide wederom een kwart slag en kwam ln de sloot terecht. Mejuffrouw R. liep een lichte hoofdwond op, die door dokter J. Terborg nlt Kloosterzande werd verbonden. Hierna kon zy weer naar huis terug. KOTJDEKERKE Ten gevolge van de gladheid botsten maandag avond op de Middelburgsestraat bij Koudekerke twee personen auto's frontaal tegen elkaar. Links de auto van L. uit Middelburgdie in een slip raakte en in bo'-"g kwam met de auto van B. uit Mid delburg (rechts). (Foto PZC) Verstopt? ELKE DROGIST HEEFT HET! MEER WIND Toenemende bewolking, gevolgd door Sneeuw later mogelijk ook ijzel of re gen. Tot matig of krachtig, en aan de. kust tot hard of stormachtig tocm- mende zuidoostelijke wind. In net alge meen dezelfde temperaturen al* maan dag of Iets lagere. ZON EN MAAN 10 Januari Zon op 08 45 onder 16.49 Maan op 12.43 onder 03.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2