PARTIJCHEF NOVOTNY IS AFGEZET Rapport zeehavenoverlegorgaan voor zuidwest-Nederland is nu officieel YVONNE PAUL BEWARING IN VERZEKERDE VS raken Russisch schip Vandaag in de krant... EVEN DUWEN IN H1TZACKER. SPOEDIG MAATREGEL TEGEN RIJDEN ONDER INVLOED Officieel Niet bereid Schiphol te mijden MASSALE STERFTE DOOR OLIE ONDER EENDEN OP DE WADDENZEE Openheid tegen sluitingstijd Zuster Basilissa 106 jaar J ^uitlij» WERKSTUK GAAT NAAR REGERING EN OVERLEG-PARTNERS Voortreffelijk werk 211e jaargang no. 5 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISS1NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 6 januari 1968 rant. f. «n 4» V.id», t. 8. dan red. 3S08, ad». 3(47/3843). Adv. priit 35 eanl par mm. Ml< r. Hooldradadaur: i red. 2078/3165. ad». 2375). ■3 tarlel Kleine adv. (max. 8 ra I rad. 7853, ad». Giro 359300. PZC. Middelbun. MUTATIES IN PRAAG PRAAG (AFP/DPA) Het centraal comité van de Tsjechoslowaak- se communistische partij heeft president Antonin Novotny afgezet als eerste partijsecretaris en hem op deze post vervangen door partij leider Alexander Dubtsjek. Novotny, die 14 jaar partijleider is ge weest, blijft staatshoofd. Tevens is premier Jozef Lenart volgens welingelichte zegslieden op zijn post vervangen door vice-premier Oldrich Cernik, die geldt als de meest vooraanstaande econoom van het land. Door deze besluiten van het cen traal partijcomité is een eind geko men aan de geruchten over de aanstaande val van de 63-jarige ANTONIN NOVOTNY Novotny ANTONIN NOVOTNY is afgezet al» Tsjechoslowaaks party leider. Ook premier Lenart zou worden vervangen. De mutaties in Praag komen na maandenlange specula ties en geruchten dat de jonge garde de macht probeert over te nemen (pag. 1). Yvonne Paul YVONNE PAUL is vrijdag uit de vertrekhal van Schiphol gezet en na deze in stilte uitgevoerde actie »n verzekerde bewaring gesteld. Mej. Paul weigerde Schiphol te verlaten. Zij hoopt nog altijd naar Amerika te kunnen terugkeren (pag. 1). Belasting OUD-MINISTER De Pous heeft voorgesteld tot belastingverlaging te komen door het uitgeven van rentedragende spaarbrleven. Hij deed dit in zijn nieuwjaarstoe spraak als v, Tzltter van de SER (pag. 3). Prins Claus PRINS CLAUS zal woensdag 17 april de nieuwe vestiging van Hercules NV in Middelburg ope- nen (pag. 2). Rode Kruis Op alle fronten is het Zeeuwse Rode Kruis by de inzameling 1967 nummer één geworden. Zeeland voor de v(jftaende maal. Sint- Phillpsland voor de twaalfde keer (pag. 2). En in het zaterdagnummer Pag. It: Wat Cape Kennedy is voor de Amerikanen, is het ge heimzinnige ruimtevaartcentrum Bay Kanoer in Kazakstan voor de Russen; pag. 12; Vroeger werd een auto nog bij zijn ware naam genoemd: automobiel; voorts de letterkun dige kroniek door Hans Warren; pag. 13: Luchtmacht fotografen stappen nogal eens in hun kist om op hoog niveau hand- en span diensten te verrichten voor de ci viele sector; pag. li,: Op de pagina voor de vrouw: een officier-Marva uit Souburg aan het woord, een blik op de bont mode en vrouwen in de politiek; pag. 15: JCerk en film', over be langstelling en gebruik van de film; de Stemmen uit de kerken over .Christenen zijn mensen op weg'; pag. 17: De uitslag van onze im mense kerstpuzzel; voorts werk voor de denkers: schaken, dam men, bridge en puzzelen. Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 6; Zeeuws nieuws: pagina's 2, 4 en 5; Financieel nieuws: pagina9; Radio en tv: pagina 7. Novotny, die al drie maanden de ronde deden. Hoewel over de crisis nooit iets officieel is meegedeeld, bleek de ernst van de zaak het dui delijkst toen de Russische partij leider, Leonid Brezjnev, op 8 en 9 december in eigen persoon Praag kwam om te bemiddelen. In twee vergaderingen van het cen traal comité kon echter geen be slissing worden genomen over ver anderingen in de partijleiding. Voor waarnemers ls de afloop van de crisis geen verrassing. Zij beschouwen hem als een overwinning voor de .libe ralen', zoals Dubtsjek en Cernik. die al lange tijd hebben aangedrongen op wer kelijke uitvoering van het economische hervormingsplan dat vorig jaar werd aangenomen. De tegenstanders van No votny wensten vooral openlijker libera- listie en beperking van de inmenging van de party in economische aangele genheden. Verrassing Wel ls men verrast over de benoe ming van Dubtsjek als partijleider. Tijdens de crisis was zyn naam wel enige malen gevallen, maar de waar nemers beschouwden zijn kandida tuur als een tegenzet van de Slowa- ken, die zich in party en bestuur achtergesteld voelden. Cernik, vice- premier en voorzitter van de plan- commissie, werd echter als de meest waarschynlijke opvolger beschouwd De benoeming van Dubtsjek zal in Slo wakije ongetwijfeld worden gezien als een poging van de Tsjechische leiders om de moeilijkheden tussen Praag en Bratislava op te lossen. Sinds zyn ver kiezing tot Slowaaks partijleider in 1963 heeft Dubtsjek zich ingezet voor een betere bedeling van het economisch achtergestelde Slowakije, maar zich verzet tegen de eisen van extremistische volksgenoten voor vorming van een Tsjechoslowaakse federatie, bestaande uit Tsjechië en Slowakije. Van Dubtsjek en Cernik wordt verwacht dat zy zullen trachten de spanning tus sen de communistische partij en de in tellectuelen te verminderen. Naar ver luid hebben beiden de in september en oktober genomen maatregelen tegen non-conformistische schrijvers afge keurd. Macht Hoewel het. centraal partycomité gewe zen heeft op de noodzaak van splitsing van de belangrijkste party- en bestuurs functies en het staatshoofd in Tsjecho- Slowakije uitgebreide bevoegdheden be zit, menen waarnemers dat de werkelij ke macht ls overgedragen aan Dubtsjek en Cernik. Twee rechercheurs van het ko ninklijk huis moesten bijspringen, toen prins Claus en prinses Bea trix van prins Claus' ouderlijke woning naar Nederland wilden vertrekken, maar de motor van hun auto niet wilde starten. Een evenwel voldoende i het lopen te krij- DEN HAAG (ANP) Drs J. A Bakker, minister van verkeer en waterstaat en prof mr C. H. F. Po lak, minister van justitie, zijn voornemens te bevorderen dat de wetgeving met betrekking tot het besturen van voertuigen onder in vloed van het gebruik van alcohol houdende drank op korte termijn wordt herzien. De bewindslieden hebben dit vrijdag meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van dr Ir A. P. Oele, lid van de tweede kamer voor de Party van de Ar beid diet onder meer had aangedrongen een ademtest verplicht te stellen en, indien daarbij de noodzaak blijkt, tevens een bloedproef bij automobilisten. Naar de mening van dit kamerlid zal niets mogen worden nagelaten om deze zaak van verkeersonveiligheid in kern te bestryden. Alvorens hun standpunt met betrekking tot bloedproef en ademtest definitief te bepalen wachten de ministers echter het advies van de raad van de waterstaat af, dat zeer binnenkort zal worden uit gebracht. Hl et rapport van het Overleg orgaan Zeehavenontwikke- ling Zuidwest-Nederland is au eindelijk officieel en le<ler- een mag er nu in het openbaar over praten. Eigenlijk ls het ge- brulk van het woord .eindelijk' niet helemaal fair legen» het Overleg orgaan, want er ls binnen die club met grote voortvarendheid gewerkt: voor een verzameling van overheidsinstellingen met zoveel verschillende belangen is dit iort namelijk met verwonderiyke leid tot stand gekomen. Toch ge bruiken we het woord .eindeiyk' omdat ZO SNEL MOGELIJK EEN PSYCHIATRISCH RAPPORT SCHIPHOL (ANP) De rechter-commissaris te Haarlem, mr A. J. de Haseth Möller, heeft vrijdagmiddag na een verhoor beslist, dat mej. Yvonne Paul in verzekerde bewaring wordt gesteld. Dit bevel is gedurende 5 dagen van kracht. Yvonne Paul werd 's morgens om half zeven uit de vertrekhal van Schiphol verwijderd en naar Haarlem gebracht. Daar werd zij eerst verhoord door de officier van justitie mr J. J. Bredius eq vervolgens voor de rechter-commissaris geleid. B(j het verhoor vroeg de rechter-commissaris haar zich bereid te verklaren, hangende de afloop "van de strafzaak, zonder toestemming van de luchthaven- directie Schiphol niet meer te betreden. Zjj weigerde hierop in te gaan. Daarop besliste de rechter-commissaris met gebruikmaking van art 540 en volgende van het wetboek van strafvordering (handhaving van de openbare orde) liet bevel te geven haar ln verzekerde bewaring te stellen. Na het bevel van de rechter-commissaris werd mej. Paul per auto overgebracht naar de vrouwenafdeling van een huis n bewaring in Amsterdam, waar zy rd opgesloten. ,Wy vinden dit een doodzielig geval', aldus de officier van justitie mr J. J. Bredius, nn afloop van het verhoor, .maar er zit elgeidyk wei nig anders op. De rechter-commissaris heeft haar de mogelijkheid willen ge ven overal in Nederland vry rond te lopen, behalve op Schiphol, maar ze denkt er niet aan daarin toe te stem men. Op Schiphol dreigde ze een pu blieke vermakelijkheid te worden en in dat opzicht komt dus de openbare orde het geding. Bovendien is er duideiyk vaar voor herhaling van de lokaal vredebreuk, op grond waarvan de lucht havendirectie de justitie te hulp heeft geroepen'. Officier en rechter-commissaris hebben •erder besloten zo snel mogeiyk, dus nog tijdens de tijd van de verzekerde be waring, die na 5 dagen met een zelfde periode kan worden verlengd, een psy chiatrisch rapport over haar uitgebracht te krijgen. Het kan in zo'n kort tijds bestek geen uitgebreid rapport zyn, maar een bepaalde diagnose van de psychiaters kan zeker worden verkre- Zo snel mogelijk zal ze vervolgens voor de rechter worden gebracht, misschien de Haarlemse rechtbank, indien een zit ting binnen de komende 10 dagen kan worden gegarandeerd, anders voor de politierechter. Men wil vermyden. dat Yvonne na 10 dagen in afwachting van een straf proces op straat moet worden gezet. En het delict dat ze gepleegd heeft is nu eenmaal niet van dien aard, dat men na de verzekering bij de recht bank in raadkamer maandenlang voorlopige hechtenis kan eisen. Op dringend verzoek van de luchthaven directie, die haar verblijf in de vertrek hal tot nu toe uit menselijke overwegin gen had gedoogd, doch deze ongewenste situatie niet uitentreuren kon laten voortduren. Alle betrokkenen hadden als een berg tegen het karwei opgezien, maar het is tenslotte nog meegevallen. Er werd een gunstig tijdstip gekozen: de vroege ochtend, als de grote hal vrij wel geheel is uitgestorven. Er waren dan ook slechts enkele oog getuigen, die kort na 6 uur zagen hoe een vertegenwoordiger van de lnchtha- venilirectie met als getuigen twee wachtmeesters van de rijkspolitie bh zich, Yvonne Paul voor de derde maal sommeerde de hal te verlaten. De ju ridische medewerker van de luchthaven was nl tot de conclusie gekomen, dat men de hardnekkige passagier alleen op j grond van art. 158 van het wetboek van strafrecht (lokaalvredebreuk) zou kun nen verwijderen. Yvonne lag op dat moment nog onder de geleende deken op een der comforta bele banken van de hal. Zoals steeds luisterde zy met ingehouden opwinding (Zie slot pag. 6 kol. 4) Naar Schiphol AMSTERDAM (ANP) Duizenden eidereenden, een vogelsoort die pas een eeuw gevestigd is in het Nederlandse Waddengebied, zyn om het leven gekomen door olie. Het voorlichtingscentrum voor natuurbescherming in Amsterdam heeft bericht ontvangen dat tot In de havens van Den Helder (waar zij zelden komen) stervende eidereenden zyn aangetroffen. Medewerkers van het Instituut voor onderzoek der zee hebben vastgesteld, dat reeds tenminste drie -tot vierduizend eidereenden zy'n omgekomen. Aanvankelijk werd aan vergiftiging gedacht, maar uit een nader onderzoek bleek, dat de vo- §els in aanraking zijn gekomen met een olieachtige substantie. Men heeft de In ruk dat deze olie ln de buurt van Kornwerderzand op de Waddenzee ls geloosd. De sterfte betekent een grote slag voor deze vogelsoort, die de laatste jaren toch al ls getroffen door parasieten en landbouwvergiften. De vraag blijft welke invloed justitiële straffen op Yvonne Paul zullen hebben. Mocht ze wegens lokaalvredebreuk ge straft worden, wellicht geheel of gedeel- teiyk voorwaardelijk, dan zal ze mis schien, zodra ze uit de cel komt, regel recht naar Schiphol terugkeren, alle mo gelijke voorwaarden ten spijt. De officier achtte dit niet uitgesloten .Maar de maatschappij moet aan het langste eind trekken', zo zei hy, ,dle kan niet dulden dat iemand alle redelyk overleg aan zijn^aars lapt en toch maar zyn eigen zin doet. Als ze zich niet aan eventueel te stellen voorwaarden hou den zou, dan lokt ze daarmee natuuriyk steeds verdergaande maatregelen tegen zich zelf uit'. Verwijderd De verwijdering van Yvonne Paul uit de vertrekhal van Schiphol geschiedde door de dienst luchtvaart van de rijkspolitie. MIDDELBURG Nu het rapport van het overlegorgaan zeehavens dan na enkele maanden fnaar spoedig bleek slechts formele) ge heimhouding dan gisteren officieel werd, moest het ook zo snel mo gelijk gepubliceerd worden. Een op het oog eenvoudige opdracht, die toch nogal wat voeten in de aarde bleek te hebben. In het con cept moesten namelijk aardig wat wijzigingen worden aangebracht. En dat stelde de afdeling voor lichting van Zeelands provinciaal bestuur voor een stevige opgaaf. Terwijl de journalisten (op uitno diging rond vijf uur present) en kele uren zaten te wachten, werd er boven in het Middelburgse grif fiegebouw druk getypt en gesten cild. Eindelijk om kwart over ze ven gisteravond was het dan zo ver: de ongeveer zeventig rap portpagina's waren gereed. De journalisten renden naar de tele foon om in de meeste gevallen nog maar net op het nippertje voor de zaterdagkrant hun ver haal over de havenontwikkeling van het deltagebied aan de onge duldig wachtende redactie door te bellen. Het was overigens met waardering voor de ijver van de voorlichters op de zo late vrijdag middag Wel een stukje open heid tegen sluitingstijd van de kranten. •S-HER.TOGENBOSCH (ANP.) De oudste religieuze van Neder land, en waarschijnlijk ook de oudste inwoonster van Nederland, de 106-jarige zuster Basilissa Heister, heeft vrijdag in het Bos sche éint-Ignatiusklooster haar 106e verjaardag gevierd. Uit alle delen van het land kwamen schrif telijke ffelukicensen binnen, onder andere van de koningin en de bis schop van 's-Hertogenbosch, mgr Bluijssen. De burgemeester van Den Bosch en zijn echtgenote kwamen hun opwachting maken. Zuster Basilissa, die enkele dagen geleden nog haar geboortedorp ff etterden in de Gelderse Achter hoek bezocht, heeft haar 106e ver jaardag in de beste gezondheid doorgebracht. WASHINGTON (RTR) Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft vrijdag ver klaard dat, als de beschuldiging van Moskou waar is dat Ameri kaanse vliegtuigen bij een aanval op de Noordvietnamese havenstad Haifong een Russisch vrachtschip hebben beschadigd, deze aanval onbedoeld was en wordt betreurd. Het onderzoek naar de toedracht was nog niet afgesloten. Intussen waarschuwde het .State De partment' de buitenlandse scheepvaart, dat schepen in de oorlogszone van Viet nam altijd de kans op schade lopen, ook al is die schade niet bedoeld. Volgens het Russische protest heeft het 3.726 ton metende Sowjet-vrachtschip .Pereslavl Zalesski' ernstige schade op- toen het in Haifong voedsel het bewuste stuk eind oktober van het vorig jaar al is gepubliceerd, zij het toen niet officieel. Ook hier past echter een correctie: de publlkatle betrof toen niet precies hetzelfde rapport, maar een ontwerp, afkomstig van een werkgroep uit het Overlegorgaan. Dat ontwerp i» nu op bepaalde punten bijgewerkt en veranderd en heeft thans een definitieve vormgeving gekregen, een vorm waar nu alle partners in het Overlegorgaan achter staan. En dat is vooral een punt om respect voor te hebben. Het feit blijft niettemin, dat de publikaties van nu voor de in deze materie geïnteresseer de lezer weinig nieuws meer bevatten: het was allemaal al bekend, Van nader belang zou misschien nu kunnen zijn de vraag welke correcties aangebracht zyn ln de fasen tussen ontwerp-rapport en definitieve versie. Voor zover we dat kunnen zien hebben deze veranderingen de essentie van het geheel niet aangetast. Beleids- figuren hebben neiging om bepaalde for muleringen, waarmee naar buiten wordt getreden, wat voorzichtiger neer te schrijven dan deskundigen zonder directe beleidsverantwoordelijkheid. Maar derge- lyke wijzigingen behoeven de materiële inhoud van een dergeiyk stuk niet aan te tasten. We geloven dan ook niet dat er grote feitelijke verschillen zijn tussen de eerste en laatste versie van het stuk. Op één punt Is de definitieve formulering zelfs duidelijker en beslister, namelijk ten aanzien van de Rotterdamse plannen voor Voorae en Putten. In de eerste ver sie kwamen deze plannen naar voren in de vorm van een discussie, waarbij twee namen van deelnemers aan dat gesprek werden genoemd: de voorzitter van de werkgroep, de Rotterdamse havendirec teur ir F. Posthuma, en het lid ir N. A. de Boer, directeur van de PPD Zuid- Holland. De eerste pleitte voor de inrich ting van een havenbekken op Voorne- Putten, maar de tweede achtte dit voor barig, waarbil hy ook aangaf waarom. In de uiteindelyke versie van het rapport is deze discussie verdwenen en is in plaats daarvan zeer gedecideerd de me dedeling opgenomen: ,Het eiland Voorne en Putten zal ongerept moeten biyven'. Met andere woorden: de deskundigen van de Rotterdamse haven mogen plei ten wat ze willen voor een havenbekken op dit eiland, het beleid zegt ,neen'. En bil dit beleid behoort nu in dit geval óók het gemeentebestuur van Rotterdam te worden gerekend. Een tweede wflzigtng, die bij vergelij king tussen eerste en laatste fase van het rapport opvalt betreft Rel- merswaal. Aanvankelijk werd over dit gelegd met de afsluiting van de Ooster- schelde, waarbij het woord .synchronisa tie' wordt gebruikt. Men mag a dat deze verandering met name door Noord- Brabant zal zijn ge vraagd. Voorts is de aanduiding van diver se havengebieden op sommige plaatsen in het rapport iets globaler geworden en tevens is het be grip .linker' en .rechter' Schelde-oever (tot voor kort alleen in België ln zwang) geïntroduceerd. Opvallend is ook dat in verband daarmee het land van Saeftinge een duidelijk accent heeft gekregen. Zie hier een zinsnede uit het rapport .De linker Schelde-oever en wel zeer in het bijzonder een eventueel te ontsluiten ge bied als het land van Saeftinge ontwik kelt zich meer onder invloed van de na bijgelegen Belgische zeehavens'. Ook op andere plaatsen in het stuk wordt ge wezen op de mogelijkheden van dit ge bied. TOT JAAR 2000 IS 30.000 HA TERREIN NODIG MIDDELBURG Het rapport .Verkenning van enkele aspec ten van de ontwikkelingsmoge- lykheden voor zeehavens in het deltagebied' is thans vastge steld en officieel voor publicatie vrijgegeven. Dat gebeurde vrij dag na een vergadering van het algemeen bestuur van het Over legorgaan Zeehavenontwikke ling Zuidwest-Nederland' in het stadhuis van Bergen op Zoom. Het werkstuk kan worden ge zien als een .eerste vrucht van de aaneensluiting in zuidwest- Nederland', die nog geen jaar geleden (21 maart 1967) een vorm kreeg, toen het overlegor gaan zijn constituerende verga dering hield. De waarde van het rapport is: 1. momentopname in het aan de gang zijnde onder zoek, 2 een eerste benadering van de verschillende met de zee havenontwikkeing in het delta gebied verband houdende vraagstukken. Het is de bedoeling dat het nu vastgestelde rapport wordt nange- boden aan de regering en aan de besturen van de in het overleg orgaan samenwerkende lichamen (de provincies Zeeland, Zuid-Hol land, Noord-Brabant, de stad Rot terdam en Rijnmond). Van deze kant moeten de beleidsbeslissingen komen. Aan de voorbereidingen daarvan wil het rapport een bij drage leveren. ,Het ligt op de weg van de regering de samenwerking zuidwest in het kader te plaatsen van een nationaal havenbeleid, zodra mogelijk geïnte- freerd in Internationale samenwer- Ing', zo zegt het bestuur van het overlegorgaan. En het tekent daar bij aan dat optimale ontplooiing van het Scheldebekken overleg met de Belgische havengebieden noodzake lijk maikt. Zoals reeds enkele maanden geleden gemeld voorziet het rapport tot liet jaar 2000 in het deltagebied een toe name van de bruto-terreinbehoefte voor de zeehavenontwikkeling van 30.000 ha. En die groei wordt dan als volgt uitgesplitst voor de periode 1968-1980 een toe name van de bruto-terranbehoef- te van ongeveer 7000 ha: voor de periode 1980-2000 een toe name van 23.000 ha. Dit is een nieuwe, herziene raming en een indicatie voor mogelyke ont wikkeling van de behoefte op langere termijn. In feite een correctie op de zeehavennota van de regering, die uitging van lagere cijfers. By deze laatste raming beschikte het overleg orgaan namelijk over nieuwere ge gevens dan bij de samenstelling van de zeehavennota mogeiyk bleek. Ook de prognoses van de gemeente Rot terdam z(1n erin verwerkt. Bovendien ls de raming duideiyk geplaatst ln het kader van de nationale econo mische ontwikkeling als geheel. ,Het beleid kan zich nu op deze door de vertegenwoordigers van alle part ners in het orgaan onderschreven raming baseren. Een raming, die uiteraard regelmatig opnieuw zal moeten worden getoetst', zo wordt ge steld. PROGRAMMA In dit stadium van het onderzoek was het niet mogelijk reeds een nauw keurig tijdschema aan te geven voor de in de periode 1968-1980 uit te voe ren werken. De afzonderlijke projec ten zyn daarvoor nog niet voldoende op hun technische en financleel-eco- nomische aspecten onderzocht. Daarom trekt het rapport deze con clusie: .Voor de periode 1968-1980 zal zo snel mogeiyk een operationeel (Zie slot pag. 4 kol. 2) Wij geloven dat alles byeengenomet» Zuidwest-Nederland met dit rap port voortreffelijk werk heeft ge daan. Grondig en snel ls nu een inven taris op tafel gekomen van alle plannen voor de toekomst van wat al meermalen .de gouden delta' is genoemd. Maar het nog slechts sprake is van een begin. Het rapport geeft de verdere weg aan. name iyk voortdurend verdere studie en zo nodig herziening van de plannen. Wane en hier citeren we nogmaals .noch de omvang noch de prioriteiten der ver schillende projecten zijn genoegzaam on derzocht'. Het is vooral ook een begin in een heel ander opzicht, nameiyk dat van samenwerking. En samenwerking veronderstelt in dit geval, dat men hier de met elkaar geformuleerde uitgangs punten voor het beleid in de toekomst con amore aanvaard. Om het nóg con creter te zeggen: men mag nu verwach ten dat vooral Rotterdam niet langer meer ondershands probeert Voorne en Putten tóch op zijn verlanglijst te krij gen. Een duidelijke uitspraak van bur gemeester Thomassen in de raad van Rotterdam zou de nog bestaande arg waan in dit verband verder wegnemen. Deze opmerkingen betekenen echter in geen enkel opzicht een aantasting van ónze stellige overtuiging, dat dit rapport op dit ogenblik een zéér belangrijke be drage betekent in de nationale discussie over de toekomst van Zuidwest-Neder land. Het stuk zal nu aan de regering worden aangeboden: hopelyk zal men in Den Haag de waarde van het rapport niet alleen onderkennen, maar het tevens als een basis voor het beleid beschouwen. In velerlei opzicht is dit stuk nameiyk beter dan de Zeehavennota. WILSON NAAR MOSKOU LONDEN (AP) De Britse premier Harold Wilson zal van 22 tot 24 januari een officieel bezoek aan Moskou bren gen om besprekingen te voeren met Sow jet-premier Kosygin, zo is bekend gemaakt. De te bespreken onderwerpen zijn nog niet vastgesteld, maar wel meende een zegsman dat veilig kan worden aange nomen, dat de Vietnamese oorlog een hoge plaats op de agenda zal innemen Wilson brengt het bezoek in antwoord op het bezoek dat Kosygin verleden laar februari aan Londen heeft go- bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 1