HOOFDPRIJS TOTO WORDT 500.000 GULDEN ,Geen grote besluitvaardigheid van het havenschap Vlissingen-Oost' Twee Italianen snel gepakt na overval op postkantoor Gemotoriseerde badkuip Vandaag in de krant... Toto Ratten Verdubbeling Transplantatie Metro SPION GEPAKT IN MOSKOU Verstard of niet verstard D' Overleden bejaarde pas na vijf dagen gevonden BOLIVIA WIL REGIS DEBRAY UITWISSELEN HALF APRIL EERSTE BORING NOORDZEE-PLAT Intensieve speurtocht politie Oplettendheid van Bedreigd buurjongen werd 1 overvallers fataal MEER ONDERZOEK EN COÖRDINATIE BIJ TOERISTISCHE INVESTERINGEN Hoofdmotief Gunstig Pijpleidingen 211e jaargang - no. 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN n li CV Provincials Misloon 4457. Zlarl Bursnli P. van 4o Voids, P. S. don rad. 3S08, adv. 3647/3443) 0 Adv. prlji 35 cant par mm. Ml la Paftar. Hoofdradsctvur lr»l 51, Ml. 3*41 (b 1 5.35. Injax. mad. 2 dv. 5213). Oovlburf, 1 Donderdag 4 januari 1968 De rattenvangers van Schouwen Pagina 2 DEN' HA AO (ANP) Stomver baasd moeten de twee politie agenten zijn geweest, die dins dagavond tegen middernacht op de Paviljoensgracht in Den Haag een badkuip zich met matige snelheid op de rijweg zagen voort bewegen. Bij nader onderzoek bleek het voertuig bemand te zijn door twee jonge loodgieters, de 19-jarige A. I'. en een 17-jarige collega, die voor de afgedankte badkuip nog een nuttige Instem ming meenden te hebben gevon den. Ze hadden het twee meter lange gevaarte voorzien van wielen, een motor (afkomstig van een brom fiets), een rem en een snelheids meter. Daar het voertuig niette min niet aan de wettelijke eisen voldeed onder andere had het geen verlichting namen de agenten het in beslag De politie neemt de overtreding niet al te zwaar op en zal het geval dat nog een snelheid van 30 tot 40 kilometer per uur kan halen, waarschijnlijk aan de jongelui te ruggeven, echter onder voorwaar de, dat ze zich er niet meer mee in het verkeer vertonen. Foto: de fotograaf probeert de gemotoriseerde badkuip, die door de politie tijdelijk mee naar het bureau is genomen. WETSONTWERP IN MINISTERRAAD GEPASSEERD (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De tweede kamer krijgt reeds binnen korte tijd een wetsontwerp te behandelen, dat een aanzienlijke verruiming beoogt van de bestaande bepalingen van de sporttoto. Naar verluidt wordt in het wetsontwerp voorgesteld de hoofdprijs van 100.000 gulden te verhogen tot 500.000 gulden. Het wetsontwerp heeft de ministerraad reeds gepasseerd en ligt bij de Raad van State voor advies, zodat spoedige indiening mag worden verwacht. De kans wordt uitermate groot geacht, dat de sporttoto binnen enkele maanden al volgens nieuwe, aantrekkelijkere normen zal kunnen draaien. In kringen van de Nederlandse Sport Federatie en de Stichting Na- pectieveüjk 25, 20 en 15 procent ontvan- ?"en> geen enkel nadeel behoeven te be- tionale Sporttotalisator rekent men erop, dat ook de Raad van State en uiteindelijk de tweede kamer spoed zullen betrachten om mee te helpen zo snel mogelijk een dam op te werpen tegen de geldstroom die jaarlijks over de grens verdwijnt. Naar schatting tussen de 40 en 50 miljoen ruim 800.000 gulden per week in de richting van de Westduitse lotto, - met onder meer als aantrekkelijke hoofdprijs 500.000 dm geld, dat de Nederlandse sportwereld met lede ogen ziet gaan. Het aantal in de eerste elf maanden 1967 gereedgekomen woningen bedraagt! 115.304, tegen 100.466 ln de overeenkomstige! periode van 1966. Gemiddeld waren ln de! overeenkomstige periode van de Jaren 1961 tot en met 1965 80.762 woningen gereed. Aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek van 1 december 1966 tot 1 december 1967 zijn ln totaal 130.597 woningen gereedgekomen. Nieuwe gouverneur Griekse Bank DE SPORTTOTO krijgt een hoofdprijs van 50(1.000. Dat wil zeggen als de kamer daarmee ak koord gaat. Het wetsontwerp heeft de ministerraad verlaten en zal spoedig worden Ingediend (pag. 1). MAANDAG begint op Schouwen Duiveland een grootscheepse rat tenbestrijding. Weliswaar is de situatie thans nog niet verontrus tend maar als men er nu niets aan doet is de toestand dat volgend jaar ivel. (pagina 2). AXEL gaat ln het bestemmings plan Noord 1 zijn woningareaal verdubbelen. Kosten van het pro- (eet: 15 16 miljoen. Start van et project: eind 1968 of begin 3969. (pagina 2). HARTPATIËNT Blatberg maakt het goed. Hij heeft met zijn artsen gesproken en hij herstelt snel. In Nederland is kritiek geuit op de transplantaties in Kaapstad, maar de leider van het Zuidafrikaan.se transplantatieteam voorziet over plantingen op grote schaal in de toekomst, wanneer speciale var kens zullen worden gcteelt om de organen te leveren (pag. Sj, ROTTERDAM heeft bezit geno men van zijn metro Woensdag begonnen de proefritjes voor het publiek die lot 9 januari zullen duren (pag. 9). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 9; Zeeuws nieuws: pagina's 2 5 en 10: Financieel nieuws: pag. 11: Sport: pagina 9: Radio en tv: pagina 7; Registratie Het wetsontwerp zal, behalve de aan zienlijke verhoging van de hoofdprijs, eveneens voorzien in een royaal vér- ruimde registratieperiode waarschijn lijk eens in bijvoorbeeld vijf jaar en een hogere inleg per kolom. In totokrin gen is men voorstander van dertig cent (nu een kwartje) per kolom en uitbrei ding van het aantal kolommen van acht tot twaalf per formulier, teneinde een grotere wekelijkse inzet te verkrijgen en daardoor in staat te kunnen worden ge steld grotere prijzen te kunnen uitkeren. Gedacht wordt aan vier prijzen niet een hoofdprijs-van vijf ton. Inzet Behalve opvoering van de wekelijkse in zet heeft men in totokringen reelis lang geijverd het prijzengeld, dat 33 pet van de totale inzet bedraagt, te verhogen tot veertig S vijftig procent in het bui tenland doorgaans eveneens vijftig pro cent om mede daardoor een groter bedrag beschikbaar te krijgen voor prij zen, die de toto nu eenmaal voor deelne mers populair moet maken. Dat zou een andere verdeelsleutel noodzakelijk ma ken, maar een hogere inzet zouden on der meer de NSF. medewerkende vereni gingen en de stichting Centraal Over leg Fondsenwervingsacties (die nu res- Binnen 24 uur Bij het totobestuur zegt men acht jaar te hebben gewacht op mogelijkheden om de sporttoto te populariseren ten bate van de hele Nederlandse sportwereld, direct of Indirect. Geen minuut zal wor den gewacht om de nieuwe totobepalin gen toe te passen: .binnen 24 uur. wan neer de wettelijke bepalingen dat toe staan, zullen dé nieuwe normen worden gehanteerd. Geen seconde zullen wij ons de kans laten ontglippen om te trachten geld binnen de grenzen te houden, dat beter aan de sportwereld en aan prijzen kan worden besteed dan aan sportaccom modaties in het buitenland'. Onderzoek na dood van 10 kinderen in Amerikaans gezin PHILADELPHIA (AFP) De medi sche en politiële autoriteiten In Phila delphia zijn een onderzoek begonnen naar de gedragingen van het echtpaar Noe. dat dinsdag zijn tiende kind in een huwelijksperiode van 20 jaar verloor. De jongstgeborene, de vijf maanden ou de Arthur Noe, overleed in het zieken huis. waar zijn moeder hem enige uren tevoren met spoed had doen opnemen. Van de negen andere kinderen die sinds april 1949 overleden, werd er een dood geboren, een zou een hartafwijking en twee bronchitis hebben gehad, terwijl van vijf de doodsoorzaak niet werd Snel werk Gewezen wordt op het snelle handelen van minister Klonipé (crm>, die zich in de memorie van toelichting op de be groting van haar departement zorgen maakte over de teruggang van de op brengst van de sporttoto en de conse quenties daarvan voor de Nederlandse sportwereld. De bewindsvrouwe kondig de meteen aan zich te zullen bezinnen op mogelijkheden die tot verbetering van de totosituatle zou kunnen lelden. Op haar Initiatief werd eind september reeds een interdepartementale werkgroep ln het leven geroepen. 3 zijn laatste kind kinderloos. MOSKOU (RTR) De staatsveilig heidsdienst heeft in Moskou een 20-ja- rige buitenlandse student aangehouden. Hij wordt verdacht van spionage. Het is de in Duitsland geboren Venezolaan Nicolas Brox Sokolov, die ais toerist naar de Sow jet-Unie is gekomen. Hij studeerde aan de universiteit van Grenoble in Frankrijk. Er is materiaal voor spionage op hem gevonden, als ook tegen de Sowjet-Unie gerichte vlug schriften. De datum van de aanhouding wordt niet vermeld. Sokolov had vol gens het Russische persbureau Tass brieven met provocerende inhoud bij zich, geadresseerd aan .wetenschappe lijke en culturele figuren' in de Sow jet-Unie. e fractievoorzitter van D '66 ln de tweede kamer mr Hans van Mierlo heeft vorige week in een Interview ESPYAj met Vrij Nederland betoogd, e!S5i dat er sprake is van een soort J blokvorming in de kamer, waarbij de regeringspartijen en de met regeringspartijen tegenover elkaar staan, onafhankelijk van het onderwerp dat wordt behandeld. Van Mierlo: .Wij heb ben nu zes maanden achter de rug en daarin hebben de regeringspartijen zich volledig aaneengesloten om de regering te beschermen. De eerste zes maanden is geen enkel voorstel van de oppositie, al was het alleen maar om lets in studie te nemen, aanvaard. Dat werkt hope loos verstarrend. Dat heeft met elkaar een stemmingsbeeld opgeroepen, waarbij de regeringspartijen aan éen kant te hoop staan met er tegenover de PvdA. D '66 en nog wat anderen'. Als dat zo is en wij vrezen da* in grote lijnen Van Mierlo wel eens gelijk zou kunnen hebben dan betekent dit dat de rege ring-De Jong niet bang hoeft te zijn voor brokken, zrj kan hoe dan ook reke nen op het meerderheidsschild van de regeringspartijen. In feite is daardoor echter voor déze zittingsperiode van het parlement een twee-partijenstelsel ont staan. waarbij de regering het geheel voor het zeggen heeft. MIDDELWEERD worden door Karolos Arlioti generaal van de landbouwkredietbank, aldus Is van welingelichte zijde men. Ook de plaatsvervangende gouverneur van de Griekse Bank. Oonstantin Elias- ko. heeft zijn ontslag ingediend. Paraskevopoelos is premier geweest van 23 december 1966 tot maart 1967. 1 UTRECHT (ANP) Gewaarschuwd door buurtbewoners heeft de politie dinsdag het huis opengebroken van de 69-jarige heer H. J. Majolee in de Pek- straat in Utrecht. De man. die op een stoel in de keuken zat, bleek te zijn overleden, vermoedelijk al op 29 de cember. Hij is volgens de politie een natuurlijke dood gestorven. ZURICH (RTR) De Boliviaanse pre sident, Rene Barriento* Ortuno, heeft op een persconferentie In Ziirich gezegd, dat hij bereid Is de Franse marxistische schrijver Regis Debray, die In Bolivia gevangen zit wegen guerrilla-activiteit, uit te wisselen tegen een op Cuba ge vangen gehouden Boliviaan. De 47-jarige Boliviaanse president, in Zwitserland behandeld wordt voor vier jaar geleden opgelopen schotwon den. zei verder, dat men in Bolivia gaar ne zou zien, dat Debray zijn vrijheid her wint. Degeen waartegen Debray uitgewisseld zou moeten worden is Huber Matos, een vroegere vriend van de Cubaanse pre mier Fidel Castro, die thans in een Cu baanse gevangenis zit. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De eerste boo «-activitei ten op het Nederlandse deel van het Noordzeeplat kunnen titans medio april verwacht worden. Dit is zowel de prog- van de oliemaatschappijen als die het ministerie van economische za ken. BK beide verwacht men dat in fe bruari aanstaande begonnen zal worden met het uitgeven van de blokken Noord- zeebodem. Tot dusver zijn in de procedure geen hin dernissen opgetreden: tijdens de gesloten periode van half november tot half de cember jl zijn bij het ministerie van eco nomische zaken noch van de kant van de oliemaatschappijen, noch van scheep vaart en visserij bezwaren ingediend. Bezwaren kunnen straks nog slechts worden ingediend binnen één maand na i.'jzing van de claims: dan staat een van 20 ondernemingen of groepen ondernemingen (claimwaarde voor de staat in eerste instantie ruim 37 mil joen) in behandeling bij de mijnraad. Deze zal advies uitbrengen aan de mi nister van economische zaken. Van deskundige zijde wijst men er op, dat toewijzing niet hoeft te betekenen dat onmiddellijk met boren wordt be gonnen. Veel maatschappijen zullen eerst het hun toegewezen blok nog eens aan een nieuw en nauwkeurig onder zoek willen onderwerpen. ZIEKENHUISTARIEVEN OMHOOG DEN HAAG (ANP) Het centraal orgaan ziekenhuistarieven verwacht dat na 1 januari de ziekenhuistarieven gemiddeld een stijging te zien zullen geven van 1,80 voor de derde klas, van 2,15 voor de laagste tweede klas en van 2,45 voor de hoogste tweede klas, aldus het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. De in het centraal orgaan ziekenhuistarieven vertegenwoordigde organisaties van ziekenhuizen, ziekenfondsen en ziektekostenverzekeraars hebben thans het calculatieschema voor de berekening van de verpleegtarieven der zieken huizen per 1 januari 1968 vastgesteld, welk schema alle betrokken instellingen inmiddels hebben ontvangen. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr R. J. H. Krui- singa, en de ziekenfondsraad hebben zich met de te volgen berekeningsme thode akkoord verklaard. Het centraal orgaan zal ditmaal voor het eerst bij de controle van de calcu latieschema's een computer doen inschakelen. UTRECHT (ANP) Twee Itali aanse los-arbeiders uit Arnhem hebben woensdagmiddag een over val gepleegd op het postkantoor in Cothen bij Wijk bij Duurstede. De daders, de 27-jarige C. S. en de 30-jarige S. B. werden omstreeks half vier woensdagmiddag aange houden langs de spoorbaan Utrecht-Houten. De arrestatie ge schiedde na een intensieve speur tocht door twee leden van de rijkspolitie uit Bilthoven. Tussen het Houtensepad en de Konings weg in Utrecht werd het tweetal uiteindelijk aangehouden. Zij zijn overgebracht naar het hoofdbu reau van politie in Utrecht. De beide Italianen werden binnen 35 minuten na de overval aangehouden, precies 25 minuten nadat de politie was gealarmeerd. Tegen kwart voor drie kwamen beide Italianen het postkantoor aan de Wil lem Alexanderweg 6 in Cothen binnen. Het postkantoor was geopend. De 46- jarige kantoorhoudster mei. Middel- weerd werd door een van de mannen bedreigd, vermoedelijk met een pistool. Ze liep naar de woonkamer, waarna een van de indringers over de balie sprong en een blauwe trommel met ongeveer honderd gulden klein geld en enige blanco spaarbankboekjes roofde. Ze maakten zich vrij snel uit de voeten, vermoedelijk omdat ze onraad roken Buurjongen De opmerkzaamheid Iers noodlottig geworden. Hij zat thuis te tekenen en zag de beide rovers in een auto wegrijden. Hij noteerde het merk van de auto (Fiati. de kleur fblauw) en het kenteken (HN 90-261. Om 14.55 uur werd de politie gewaarschuwd. De rijkspolitie sloeg via het districtsbureau in De Bilt meteen groot alarm Alle gemeente- en rijkspolitiekorpsen in de omliggende gemeenten werden gewaar schuwd en speurhonden ingeschakeld. Korte tijd later vernam de rijkspolitie, dat de beide mannen by Mereveld hun auto hadden verlaten en lopend langs de spoorbaan hun vlucht vervolgden. Df vrijheid duurde toen slechte enkele mi nuten. Om 15.20 uur werden ze ingere kend. De auto was In Hoofddorp ge stolen. VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL ZEEUWSE EILANDEN: GOES In zijn gisteren in Goes uitgesproken nieuwjaarsrede heeft de heer C. A. Kammeraad, de voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland een fors aantal punten uit de Zeeuwse economische ontwikkeling aange haald. De voornaamste zaken, waarop de kamervoorzitter inging, zijn kort samengevat de volgende: feelijke en bemoedigende prestatie na ongeveer 1 jaar samenwerking van deskundige en overheidsinstel lingen van verschillende herkomst. vengëbieden onder ling, en ook aan leidingen tussen de havengebieden en de landin- Geen grote besluitvaardigheid van het Havenschap Vlissingen- Oost. Eén havenschap voor het gehele W'esterscheldebekken. Waardering noch begrip voor het regeringsstandpunt inzake de Pc- chlnay-vestiging. Onvoldoende begrip van het rijk voor continuïteit betreffende de economische activiteitstoename. Onzekerheid over de houding van de overheid ten opzichte van het Sioekanaal (van Zuid- naar Noordsloe). Dringend herstel van ook de min der goede wegen van lagere orde. Onjuiste motivering van de mi nister voor de verhoging van de veertarieven. Noor het veer Vlissingen-Bres- Uens moeten de dubbeldekkers reeds nu besteld worden. Meer onderzoek en coördinatie De heer Kammeraad begon zijn rede met te verklaren, dat de overheer sende betekenis van de Westerschel- de voor de economische ontwikke ling van het kamergebied duidelijk is. .Deze rivier en zeearm wordt meer en meer het hoofdmotief, waar op ons denken over de toekomst zal zijn afgestemd', aldus de ka mervoorzitter, die een erkenning van de gunstige ontwikkelingsmo gelijkheden in net deltagebied vond in de zeehavennota en de tweede no ta over de ruimtelijke ordening. De waarde wordt volgens de heer Kam meraad. zo verzekerde hij, beves tigd door de instelling van het over legorgaan voor de zeehavenontwik keling in zuidwest Nederland. Dat dit overlegorgaan binnen en kele weken een inventarisatierap port 7,ou publiceren .Voor over heden een ongekend tempo' acht te de heer Kammeraad een opmer- Hierover zei de kamervoorzitter: .Wanneer hieruit afgeleid zou kunnen worden, dat overeenstem ming bestaat over het optimale uitvoeringsprogramma, dan lijkt mij een gunstig onthaal van het rapport bij de regering waar schijnlijk. Een moaup voor een acceptabele spreiding van de ont- wikkellngseffecten is dan ver moedelijk tevens in het rapport te vinden. De spreiding van de economische en sociale effecten die in het deltagebied kunnen ont staan, lijken mij mede afhanke lijk van een verantwoord gebruik van de gebieden aan diep vaar water en van de meer achter waarts gelegen terreinen'. Goede verbindingen vond de heer Kammeraad dan onmisbaar; hij dacht daarbij niet in de laatste bindingen voor Vlissingen-Oost zag hij: aanleg van pijpleidingen voor het transport van produkten van de petrochemische industrie. Bij een iets verdere ontwikke ling van de bedrijvigheid in het Sloegebied zou het volgens de kamervoorzitter zeer goed mo gelijk zijn, dat verwante indus trieën op wat grotere afstand van het diepe vaarwater (bij voorbeeld Middelburg en Goes) op deze pijpleidingen kunnen worden aangesioten Dat bete kent enerzijds spreiding van werkgelegenheid en woongebied, anderzijds een zo groot mogelij ke benuttingsgraad van het diep- water-terrein. De aan de Wes- Zie slot pag. 10 kol. 2) Deze blokvorming was onlangs ook duidelijk bij een Zeeuwse affaire: de tarieven voor de veren op de Wee- terechel tie. Een mot ie-West er hout werd afgewezen, hoewel vrijwel alle sprekers in de kamer vonden dat de tariefver hoging eigenlijk niet juist was. Aan vankelijk vond de kamervoorzitter het zelfs niet nodig mondeling over de motie te laten stemmen, het kon wel bij zitten en opstaanzo zeker was hij er kennelijk van dat zij toch verworpen zou worden. Toen enkele leden toch mondelinge stem ming vroegen (ondanks enig protestge roep) kwam inderdaad ook bij dit onder werp de blokvorming tot uiting: regerings partijen tegen, oppo sitie voor. Enkele in dividuele leden van de regeringsfracties mochten van hun voorzitter wel vóór- stemmen, maar dat zette geen zoden aan de dijk. Wie zijn oor te luisteren legde in de wandelgangen van de kamer, kon duidelijk de opvatting beluisteren, dat de regeringspartijen vonden dat een zo bekwaam minister als excellentie Bak ker het op dit punt van de veertarieven niet moeilijk mocht worden gemaakt. En daarmee was de kous af. Daarmee werd echter tevens een feitelijke beoordeling van dit onderwerp onmogelijk gemaakt. Om met mr Van Mierlo te spreken: zo iets werkt verstarrend. Over enige tijd komt echter opnieuw een onderwerp aan de orde !n de kamer, waarbij kan blijken of de regeringspartijen tegen alle vormen vaa beter-weten in het kabinet in bescher ming willen nemen. In het VN-interview heeft ook mr Van Mierlo daarop gezin speeld, namelijk op het initiatiefvoorstel van mej. mr A. M. Goudsmit (d '66) om alsnog verkiezingen te houden in de nieuwe gemeente Groningen na totstand koming van de herindeling aldaar. Deze herindeling houdt onder meer in ophef fing van de gemeenten Hoogkerk en Noorddijk. Btj de behandeling van de herindeling in de tweede kamer !s echter over het Hoofd gezien, dat in het wets ontwerp geen bepaling was opgenomen, waarin zoals gebruikelijk in dergelijke gevallen tussentijdse raadsverkiezin gen werden voorgeschreven. Op 28 de cember jl heeft vervolgens de eerste ka mer haar voorlopig verslag over het her- indeüngsonderwerp vastgesteld en daar in zowel minister Beernmk als de twee de kamer over het ontbreken van de be wuste bepaling ernstig gekapitteld. Vele leden vinden zélfs, dat dit ontbreken het ontwerp .bezwaarlijk aanvaardbaar* maakt. Ruim twee weken daarvoor (op 11 december 1967) was er evenwel in de tweede kamer al het Initiatief genomen om deze zaak recht te trekken: mejuf frouw mr Goudsmit diende een initiatief voorstel van wet in om de tussentijdse verkiezingen alsnog voorgeschreven te krijgen. Zij was daartoe overgegaan na dat haar duidelijk was gebleken (uit antwoorden van minister Beernink op 24 november jl) dat de bewindsman er niets aan wilde doen en dat van hem geen stappen waren te verwachten. Zo ligt dus nu de situatie: een duide lijke misser aan regeringskant. een over het hoofd zien daarvan in de tweede kamer, vervolgens alsnog een voorstel uit de tweede kamer om éen en ander te verbeteren. Maar tevens: het Initiatiefvoorstel is afkomstig uit een niet-regeringspartij. bovendien is duide lijk dat de minister weinig voor deze verbetering voelt, hij heeft al meege deeld evenmin te geloven dat een meer derheid in de tweede kamer die verbete ring nodig vindt. Hoe zal dat aflopen? Het gaat "hter om een puur-technische kwestie, waarbij men niet bij voorbaat behoeft te spreken over .gezichtsverlies" voor één van de bij deze zaak betrokken oartijen. Daarnaast staat vast dat de lokale democratie beter zal functioneren als na herindeling inderdaad verkiezin gen in de nieuwe gemeente Croningen worden gehouden. Er is dus alles voor t« zeggen om het voorstel-Goudsmit te aan vaarden. Maar zullen de regeringspar tijen daartoe bereid zijn? Of zullen zij opnieuw een schild vormen rond de mi nister' Indien dit laatste inderdaad zou gebeuren, dan zou men Van Mierlo op den duur helemaal gelijk moeten geven: ,De verstarring in het parlement is er ger dan ooit'. Als immers een technisch voorstel niet meer op eigen merites kan worden beoordeeld, maar bij voorbaat al wordt afgewezen omdat de regering het er om welke reden dan ook niet mee eens is of omdat men een oppositie partij geen enkel (zelfs geen technisch) succes gunt. dan is het maar triest ge steld met de werking van het parlement ir. Nederland Zo gezien is het Initfatief- voorstel-Ooudsmit een belangrijke toets steen. Verstard of niet verstard, dat wordt de vraag. Verdediger van dr Soebandrio is gearresteerd DJAKARTA (RTR) De advocaat dr Yap Thiam Hien, die destijds oud-mi nister van buitenlandse zaken dr Soe bandrio heeft verdedigd, is dinsdag ge arresteerd omdat hy lid zou zgn van de verboden Chinese organisatie Baperki. Deze organisatie zou de Indonesische communistische partij hebben gefinan cierd. Soebandrio werd 15 maanden ge leden ter dood veroordeeld wegens zijn aandeel In de communistische staats greep van 1965 in Indonesië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 1