NEDERLANDSE SCHAATSERS OPPERMACHTIG IN OSLO TIMMAN LEIDER Frankrijkvluchten brachten bruto 12.683 gulden op DUIVENSPORT Peter Nottet winnaar Schenk snelst op 1500 Herstelde Verkerk 2e IN TOTAAL BIJNA 2700 LIEFHEBBERS 7 NOORSE PLOEG VOOR DEVENTER Koeoerman teffen AnHre'ko: weer OUPtemwrWing Tal en Kortsnoj schaken in het hoogoventoernooi LAMMERENBURG SPEELDE GELIJK TEGEN SOMMELSDIJK (10-10) WOENSDAG 3 JANUARI 19Ó8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OSLO Peter Nottet was de grote overwinnaar in de eerste grote krachtmeting van het schaatsseizoen 1967-1968: de nieuwjaarswed strijden in schaatsmekka Bislet te Oslo. Duizenden Noren hebber kunnen zien, dat Nederland de overheersing handhaaft: drie indivi duele zeges op de 500 m, de 1500 m (beide Schenk) en de 5000 meter (Nottet) en een dubbele eindzege (Nottet en Verkerk) in het eind klassement. En was Schenk op de tienduizend meter ingezet, dan zou hij zeer dicht by het wereldrecord over de vier klassieke afstanden van Kees Verkerk (178.058 punten) gekomen zijn. De enige Noorse kanshebber op de eindzege, Svein Erik Stiansen zag zijn illusies ver vliegen, toen hij in zijn 1500-meterrit tegen Ivar Eriksen ten val kwam. Op dat ogenblik reed hij met rondentijden van 26, 32.5 en 34.5 onder het nationale record van 2.07.5 Op de tienduizend meter startten vier landgenoten: Peter Nottet, Kees Ver kerk, Jan Bols en Jorrit Jorritsma. Zij zouden met schitterende verrichtingen allen in het voorste gelid eindigen. Al leen de Noorse superstayers Fred Anton Maier en Per Willy Guttormsen konden zich goed handhaven. Kees Verkerk kwam in de race te gen Maier die hij vorig seizoen zo vaak in een direct gevecht achter zich liet tot 15.52.0, waarna de 8396 toeschouwers, die de barre kou (16- 18 graden onder nul) getrotseerd hadden, konden berekenen hoeveel Peter Nottet wel sneller zou moeten rilden om Verkerk te v^rdrineen van de eerste plaats in het eindklasse ment. Want geen enkele andere deel nemer kwam in aanmerking voor de ze eer. Nottet zou ongeveer zes se conden sneller moeten rijden. De ge brilde T,oosdniner presteerde het on- moveliike: 15 44.4, waarmee hi1 voor de derde maal een persoonHik record vcgrnizelde en op de raneliist aller thden oprukte naar de dertiende plaats. Hiermee kwam Nottet zelfs nog in de buurt van Maier, die In zijn rit tegen Verkerk het uiterste gaf oni het Noorse prestige nog enigszins hoog te houden. Met een prachtige tijd (15.39.7) slaagde de lange Noor daar in. Jan Bóls bewees, dat zijn snelle tien ki lometer van vorig jaar op de voor-olym pische spelen van Grenoble geen uit schieter was. Met 15.55.2 bleef hij ruim onder de zestien minutengrens. Vier maal was de Drent tijdens de nieuw jaarswedstrijden sneller dan ooit en meteen drong hij ver naar voren op de ranglijst aller tijden. Ineens dook hy op de 42e plaats op. Met een magnifieke prestatie behaalde Ard Schenk voor Nederland de derde overwinning op de grote nieuwjaarswed- atryden In het Blsletstadlon te Oslo. In het elfde paar van de 1500 meter ont moette hy Roar Groenvold, die de ge baarde Nederlander maandag op de 500 meter naast zich moest dulden. Belden noteerden toen 41,1. Border dit seizoen had Groenvold Schenk al op de .rnijl' verslagen, toen de Noor in Inzeil 2.07,0 noteerde en Schenk 2.07,8. Bezield van wraakgedachten stond Ard aan de start. Het bleek echter, dat Groenvold, die pas 20 jnar ls, niet zonder meer wilde wjj. ken. Na een hevig gevecht bleef Schenk tenslotte een halve seconde tyden waren minder dan die van de Beierse baan, maar zy mochten er we zen: 2.08,7 tegen 2.09,2. Weinigen slaagden er in onder de 2.10,0 te komen, laat staan Schenk te bedrei- fen. De Noor Eriksen, een specifieke 500 meter rijder, had al 2.09,1 laten noteren, terwijl Kees Verkerk dlchtby kwam met 2.09,2. De Noor Svein Erik Stiansen beleef de dramatische ogenblikken, toen hij vie' in zijn rit tegen Ivar Eriksen. Na twee afstanden had Stiansen nog de leiding in het algemeen klasse ment voor Peter Nottet. Na zijn val. die hem zeker tien seconden deed elen, daalde Stiansen de rangschikking. Alle Nederlanders bleven onder de 2.13,0. Peter Nottet, kanshebber voor de eindzege, noteerde evenals Arie Eriks 2.12 3. waarmee hy iets terugviel. 1500 METER: 1 Schenk (Ned) 2,08.7; 2 Eriksen (Noor wegen) 2.09,1; 3 en 4 Groenvold (Noor wegen) en Verkerk (Ned) 2,09,2; 5 Jor ritsma (Ned) 2.10,2; 6 Forness (Noor wegen) 2,10,7; 7 Zimmermann (W-Dld) 2.11,1; 8 Tveter (Noorwegen) 2.11,3; 9 Thomassen (Noorwegen) 2,11,3; 10 Claesson (Zweden) 2,11,4; 11 Hoeglin (Zweden) 2.11,7; 12 Lier (Noorwegen) 2,11,9; 13 Smoergrav (Noorw) 2,12.0; 14 Guttormsen (Noorwegen), Eriks (Ne derland) en Nottet (Ned) 2,12,3; 17 Bols (Ned) 2.12,5; IS Te Winkel Ned) 2,12,6; 19 Maler (Noorwegen) 2.12.7; 20 Sand ler (Zweden) en Nordskog (Noorwegen) 2.13.6; 22 F.fskind (Noorwegen) 2,14.1; 23 Bollcrud (Noorwegen) 2,14,5; 24 Nilsson (Zweden) 2,14.9; 25 Henriksen (Noorwegen) 2,15,3; 26 Stensen (Noor wegen) 2,15.5; 27 Gjengedal (Noorwe gen) en Johansson f Zwedeni 2.15,9; 29 Hagen (Noorwegen) 2.16.2; 30 Enock (Canada) 2.20.7: 31 Stiansen (Noorwe gen) 2,21,1 (gevallen), 0.000 METER I Maier 15.39.7; 2 Nottet 15.44,4; 3 Ver kerk 15.52.0: 4 Guttormsen 15.52,4; 5 Bols 15.55,2; 6 Stansen 16.00,7: 7 Hoeg lin 16.09,1; S Jorritsma 1610,8; 9 Zim mermann 16.17,1; 30 Hendriksen 16.22.3; II Thomassen 16.22,7; 12 Smoergrav 16.26,7; 13 Sandler 16.30,5; 14 Claesson 16.36,9: 15 Stensen 16.39.6; 16 Lier OSLO (ANP) De Noorse schaats ploeg. die komend weekeinde in Deven ter tegen Nederland op de baan komt?, is als volgt samengesteld: Bollerud Eriksen. Groenvold. Guttormsen, Lier, Lind, Maier. Stiansen. Thomassen, en Tveter. Reserve: Formess. TIFLIS (ANP) Dinsdag is in Tiflls de tweede partij van de damtweekamp om het wereldkampioenschap tussen Iser Koeperman en Andris Andreiko in remise geëindigd. Andreiko koos met wit een opening, die veel werd gespeeld door de oud-wereldkampioen Marius Fa- ber. In de beginfase van de party was Koeperman enigszins inaccuraat, maar later vond hij telkens de beste verdedi- gingszetten, zodat op de 53e zet tot re mise werd besloten. De stand is nu 2-2. KEES VERKERK herstel 16.39,9; 17 Tveter 16.40.4; 18 Bollerud 16.43,3; 19 Enock 16.50,0; 20 Johnas- son 17.02,5; 21 Nordskog 17.03,8. EINDKLASSEMENT 1 Nottet 179.040; 2 Verkerk 179.157; 3 Maier 179.898; 4 Thomassen 180.802; 5 Zimmermann 180.935; 6 Bols 181.067: 7 Guttormsen 181.750: 8 Hoeglin 182.355: 9 Stiansen 182.438; 10 Lier 182.952; 11 Claesson 184.045: 12 Bollerud 184.128; 13 Sandler 184.318: 14 Henriksen 184.845 15 Nordskog 187.083. (Van onze radio- en tv-redactie) Het ziet er naar uit dat er dit Jaai geen radio-uitzendingen zuilen zyn van Holland-festival-manifestaties. De oorzaak: geldgebrek. De begroting 1968 van de NRT, de omroepverenigingen de kleine zendgemachtigden en de wereldomroep samen wijst een tekort- aan van 12,3 miljoen gulden, waar van vjjf miljoen ongedekt. Voor de radio-omroep is uit de luistergelden en uit de vermoedelijke opbrengst van de radioreclame 54,5 miljoen beschikbaar. De begrotingen van de zendgemachtigden belopen 66.8 miljoen. Voor de programma's kan per zenduur 650 wórden be steed voor Hilversum I of Hilversum IT en 340 per uur voor Hilversum III uitzendingen. .Dit bedrag is be nauwend laag en heeft een schadelij ke invloed op de programma's' Aldus mr A. B. Roosjen, de voorzitter van rle NRU, tijdens de nieuwjaarsrecep tie van het NRLT-personeel. Hij noemde de Holland-festivaluitzen dingen als voorbeeld van program ma's, die zuilen moeten vervallen. In 1966 nam de radio 29 Holland- festivalmanifestaties over. In 1967 waren het er nog 19. Minister Klom- oé heeft aangekondigd dat een wets voorstel zal worden ingediend tot verhoging van het kiikluistergeld tot 75 gulden per jaar. Mr Roosjen liet doorschemeren dat hij van deze ver hoging geen soulaas meer verwacht Het betreffende wetsontwerp laat op zich wachten. Dag Kees Brusse (Van onze radio- en tv-redactie) De NTS heeft thans definitief afge zien van het optreden, dinsdags- avonds op Nederland-2, van Kees Brusse. De formule van zijn confe rences en sketches is niet gelukkig gebleken. Mogelijk komt Kees Brusse weer terug in het seizoen 1968/69. Met het vertrek van Kees Brusse is het dinsdagavondprogramma van de NTS ook zijn titel .Dag-dinsdag' kwijt. Het programma gaat nu uit zonder noemer. Het financieel verslag van de af- deUng Zeemvsoh-Vlaandoren en Wal cheren van de ZNB geeft voor elk een, die er een uurtje aan besteden wil een algemeen overzicht van hei wel en wee van 'deze bloeiende af deling en het financieel resultaat is van dien aard, dat de beheerdere slechts een pluim op de hoed ver dienen, niet alleen om het zeer over zichtelijk en voor Iedereen duidelijk verslag, doch vooral ook om de wij ze waarop de bezittingen beheerd zijn. Duivensport is een sport voor mannen, doch deze afdeling bezit in mevrouw Dobbelaere een penning- meesteresse uit duizenden. Het meest interessante is natuur lijk de vluchtenkas, waaruit blijkt, dat in 1967 .iefst 6399 manden dui ven zijn verzonden op de Frankrijk- vluchten. hetgeen bijna 200.000 dui ven betekent Wanneer we daar nog bijvoegen de duizenden duiven, die op de Belgische vluchten verzon den zijn. dan kunnen we rustig vast stellen, dat de leden van deze afde ling dit jaar een half miljoen dui ven ingemand hebben Deze Frankrykduiven brachten een bedrag van f 52.767.90 in het laatje en ze kosten 40.084,44, zodat er een bruto-winst gemaakt werd tot een bedrag van 12.683.46. Er werd in 1967 slechts op één vlucht verlies geleden: 48.40 op Dax. Ter vitessevluchten goedkoper gehouden worden kunnen we mee delen. dat op de fondvluchten in zyn geheel een behoorlijke winst is gemaakt. De winst wordt omgezet in nieuw mandenmateriaal en percentsgewijs, naar gelang de Inleg, verdeeld .op naam' van de diverse kringen. Zo heeft Kring West dit jaar 31 pet ingelegd, hetgeen 57 manden bete kent. kring Oost 18,7 pet, dit is 35 manden, kring Centrum 19,7 pet het welk 36 manden opleverde, Walche ren 9,1 pet, Zuid-Beveland 19.4 pet en Zierikzee 2.1 pet hetgeen respec tievelijk 17, 36 en 4 manden deed boeken op naam van deze kringen. In totaal werden dus weer 185 G. Dobbelaere-Schoondijke. de brains' van de Zeeuwse duiven sport. nieuwe manden bijgevoegd aan het algemeen bezit. Deze manden zijn en blijven in be heer bij de afdeling Het totale bezit aan nieuwe vierkante .manden is thans 471. In het financieel verslag zien we bij de bijkomende onkos ten onder meer een bedrag van 1500,- voor 9 speciale ritten met le ge manden. Dit bedrag is niet te beschouwen als een verliespost, want deze ritten werden opgedragen om de verenigingen van vierkante man den te voorzien om aldus op de Franknjkreizen een auto uit te spa ren, zodat deze zogenaamde onkos ten een behoorlijke winst oplever den. De netto-winst in 1967 beliep een bedrag van 9322,42. De kring West Ls momenteel de grootste kring met 675 leden en de' deelname is er veruit de grootste. Deze kring nam 31 pet van de te verzenden duiven voor haar reke ning. Oost-Zeemvsch-VIaanderen met zijn 655 loden komt slechts aan een percentage van kring Centrum, 19,7 pet liet noteren Walcheren met zijn 171 leden kwam tot 9,1 pet en de 294 leden van Zuid- Beveland leverden gemiddeld d< meeste duiven, want 19,4 voor zo'n klein aantal is tekenend, De 38 leden van Zierikzee kwamen tot 2.1 pet. In totaal spelen dus momen teel in deze afdeling 2355 liefhebbers. De 296 en 38 van Zuid-Beveland en Zierikzee zijn echter nog steeds niet bij deze afdeling officieel aangeslo ten en no» steeds lid van de "afde ling West-Brabant van de ZNB! Spe len en verzenden doen zij echter sinds enkele jaren met de Zeeuws- Vlaamse afdeling Wanneer we deze getallen zien, vra gen we ons onmiddellijk af. wat de oorzaak kan zijn van de geringe deelname per liefhebber in de krin- Een Centrum en Oost e oorzaak ligt ons inziens enkel er alleen aan het feit. dat juist in dl< kringen het spel hel duurst is wat de inleg betreft. Tekenend is hier bij. dat in Zuid-Beveland, waar per duif ongeveer het vierde deel of nog minder wordt ingelegd de deelname zo groot is. Ook in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is de gemiddelde inleg per duif. net als in Walcheren, veel kleiner. Hier komt nog bij, dat in Oost en Cen trum wekelijks vele liefhebbers op Quivraine spelen en dat ook in die kringen de deelname aan de Belgi sche concoursen gegeven in de grens gemeenten nog behoorlijk groot is. Het provinciaal spel moet zich be druipen van het dubbeltje inleg per duit. Nog steeds lukt het de eindjes aan elkaar te knopen en dit jaar vertoont de balans weer een batig saldo ondanks meer dan f 200,— aan I pioenschapsprijzcn en de dragen welke voor controle wer den uitgetrokken. De Belgische vergoeding van 143.- was een welkome aanvulling. Dit be drag was door de bond tussen Den der en Bovenschelde overgemaakt in verband met de deelname aan de Londenvlucht. Jammer dat de provin ciale zesdaagse en de Ruffecvlucht nog niet konden worden afgewerkt. Het saldo van 1391,- is dus slechts een theoretisch saldo. Naar men ons meedeelde zal in de maand januari in deze Ruffeczaak een gerechtelijke uitspraak vallen. Het financieel verslag van de menspelvluehten van de kring West en Walcheren toonde ook dit jaar weer een saldo, waaruit blijkt, dat ondanks de grote bedragen, welke gratis beschikbaar werden gesteld, dit samenspel zieli financieel geheel zelf kan bedruipen. JiÉÊa^ DEN HAAG (ANP) De volledige deelnemerslijst voor wat betreft de langrijkste groepen van het Hnogov schaaktoernooi, dat van 9 tot 28 januari in Wijk aan Zee zal worden gespeeld, ziet er als volgt uit: grootmeestergroepBobotsov (Bulga rije). Padewski (Bulgarije), Ciriz (Z.sl). Ivkov rZuïdslavle). Matanovic (Zuidslavië), Donner (Ned), Gheor- ghiu (Roemenië), Hort (Tsjechoslo- wakije). Kortsnoj (Rusland), Tal (Rusland), Portisch (Hongarije), Rossolimo (Ver Staten), Karakiaic (Zuidslavië). Van Geet (Ned). Lan- geweg (Ned) en Ree (Ned); meestergreepCiocaltea (Roemenië», Doda (Polen), Dunkelblum (België), Flesch (Hongarije), Marovic (Zuidsla vië), Medina Garcia (Spanje). Tatai (Italië), Nikolic (Zuidslavië), Ujtelky i Zuidslavië), Van Scheltinga (Neder land). Jongsma (Ned), Hartoch (Ned), Crabbendam (Ned), Zuckerman (Ver Staten), Vyslouzil (Tsjechoslowakije), Ostojic (Zuidslavië); damesgroep: Iwanova (Bulgarije). Ivan- kai (Hongarije). Kowalska (Polen). Kozlowskaja (Rusland), Malypetrova (Tsjechoslowakije). Nicolau (Roemenië), Stadtler (Zuidslavië), Sunnucks (GB), Vreeken (Ned), Heemskerk (Ned), Tim mer (Ned) en Tuk (Ned). GRONINGEN (ANP) Jan Timmnn heeft zyn eerste partij in de finale-1 groep van het Niemeyerjeugdtoernool, dal in Groningen wordt gespeeld in] winst omgezet. Zijn tegenstander de Spanjaard Pedro Enrhjue Hostalctj bracht kort achter elkaar twee stukof fers. waarmee hij voordeel dacht te be reiken. Tiniman weerlegde de Spaanse; plannen echter voortreffelijk. Jerzy Lewi (Polen) en Andras Jocha (Hong.) besloten tot een snelle remise, nadat Jorha inzag, dat h(j niet door de. solide verdediging van de'Pool kon bre ken. De Rus Anatoli Karpov en de Roe meen Dan Zara kwamen remise overeen na een langdurig, gclijkopgaand eind spel. Ligterink brak zijn partij tegen de Ier Moles af in een gecompliceerde stand. De uitslagen waren Finalegroep. eerste ronde: Lewi (Polen)Jocha (Hong.) remise; Zara (Roem.)Karpov (Rusl.) remise; Hostalet (Sp.)Timman (Ned.) 0—1; Ligterink (Ned.)Moles (Ierl.) afgebr. j Stand: 1 Timman een punt; 2/3/4/5 Le wi, Jocha, Karpov en Dan (A pnt; 6 en 7. Ligterink en Moles 0 pnt en 1 nf- I gebr.; 8. Hostalet 0 pnt. Dominees doen stapje terug bij VPRO (Van onze radio- en tv-redactie) Binnen de directie van de VPRO is een reorganisatie doorgevoerd. Eco nomisch directeur A. J. Mulder is voorzitter van de directie geworden en staat daarmee boven de vereni- gingsdirectenr ds Immink en pro grammadirecteur ds Van Houte. By directiebesluiten is zijn stem beslis send. De VPRO deelt mee dat het be sluit tot reorganisatie genomen is teneinde de efficiency en de eenheid in de bedrijfsvoering te bevorderen en de communicatie tussen het bestuur en de directie te vereenvoudigen. Volgens het dagelijks bestuur van de, VPRO is de reorganisatie doorge-j voerd in overleg met de directie. Het Is derhalve, althans vooralsnog, niet te verwachten dat ds Immink en/of ds Van Houte in de nieuwe situatie aanleiding zullen zien zich terug te trekken. De heer Mulder ls vorig jaar in dienst gekomen van de VPRO. Hij kwam uit Canada, waar hij werkzaam was in een commerciële functie van de Canadese radio en televisie. Voor zo ver het VPRO-personeel hem heeft leren kennen, ontmoetten zij iemand die beslissingen durfde te nemen Voor de VPRO was dat iets nieuws. De heer Mulder heeft zich by het pro- grammapersoneel niet bemind ge maakt toen hij de .affaire-Kleywegt' op gang bracht door zyn collega voor de programma's, ds Van Houte. onder druk tè zetten waardoor deze laatste zich gedwongen zag de proefopnamen van het door de VPRO aangekondig de satirische programma te staken. Aanleiding was het ledenverlies naar aanleiding van een publikatie in het dagblad de Telegraaf over het op stapel staande satirische programma. De afgelopen weken heeft de heer Mulder zich regelmatig rechtstreeks met programmazaken beziggehouden. Hij trad "op als waarnemend program madirecteur als ds Van Houte afwezig was. Lou van Rees weer naar Knokke (Van onze redio- en tv-redactie) Impresario Lou van Rees gaat c Nederlandse Knokkeploeg 1968 weer leiden. Vorig jaar was Willem Duys chef d'equipe. Lou van Rees zat toén In de jury. Hij is, Ageeth Scherphuis achterna, de jury uitgegaan toen er ruzie ontstond over de telling van de Italiaanse leden, maar anders dan Ageeth is hij in Knokke gebleven steeds dicht in de buurt van de direc teur van het Casino, die het jaariyk- se songfestival organiseert. Als per sona grata keert hy naar Knokke te rug in zijn oude functie. Hij neemt Nederlandse zangers en zangeressen mee van wie hij de namen nog niet wil zeggen, maar waarvan hij wel wil weten dat ze in Nederland niet bekend zijn omdat ze normaliter in het buitenland werken. Kaartavond NKV Vrijdag werd in café ,De Sport' te Sluiskil een kaartavond gehouden voor de leden van het NKV, afdeling Sluiskil. De belangstelling voor deze prijskaar- ting was bijzonder groot, want niet minder dan 52 deelnemers lieten zich inschrijven. De uitslag was als volgt: 1 K. Federman, 2 R. van Waterschoot, 3 R. de Smit. 4 R. Poppe, 5 C. van Muren. 6 L. Vanhijfte, 7 E. Hemelsoet. 8 J. van Tatenhove, 9 R. van Alem en 10 Zaal. Theo Verschueren in Belgisch kampioenschap Zaterdag 6 januari zal in het Sportpa leis te Antwerpen de wedstryd voor kampioenen achter de derny-motoren verreden worden. Aan deze wedstrijd, die om 6 uur begint, nemen 12 beroeps renners deel, waaronder Theo Verschue ren uit Sint-Jansteen, de man met de Belgische nationaliteit, die deze titel reeas in 1965 veroverde. DAMCOMPETITIE Schuitema op een punt van J. Blom In verband met de kerstweek wer den diverse wedstrijden in de daineom-j petitie uitgesteld. In Zierikzee traden Lamrnerenburg en Sommeisdyk in liet strijdperk en broederlijk deelden deze tientallen de punten. Deze twee clubs ipelen in de hoofdklas geen beiangryke; rol en KUpellc kwam zodoende nogi 'aster op de onderste plaats met nog geen enkel punt. Middelburg boekle een ruime zege van 5-15 op Vlissingen gezien de uitslagen moeten de eer ste borden wel zeer sterk spelen. Het wordt een spannende race niet Goes, want beide tientallen hebben nog geen enkel i'erliespunt. By de vijftallen behaalde Vlissingen een verdienstelijk resultaat door Som- melsdijk met 6-4 te kloppen. De Schel- destadbewoners gaan aan de aiding met 4 punten uit 2 wedstrijden en maken derhalve een goede kans op het kampioenschap. Tenslotte werd de afgebroken partij in de wedstrijd DOS-Goes n, met voor lopige uitslag 10-8 in het voordeel van DOS, remise verklaard, zodat de eind uitslag 11-9 wordt. Lamrnerenburg Sommelsdijk 10-10: De Buck Vis 1-1, De Looft Groe nendijk 1-1, J. Koppejan Dekker 2-0, A. Francke Zoon 0-2, Boone Koese 2-0, Vinke Lodder 2-0, Bras ser F. Noordijk 1-1, W. Koppejan P. Noordijk 1-1, Van der Heijden Van Lente 0-2, Aarnoutse Roetman 0-2. Vlissingen Middelburg 5-15: Bert Walraven 0-2, De Vlieger Strooband jr 0-2, P. Goedbloed Len te 0-2, L. Goedbloed Davidse 0-2, Hellinga Strooband sr 1-1, Nijssen De Ruijter 1-1. Grim Baaijens 0-2, Veenstra Tange 0-2. Labruyere De Vos jr 2-0, L. Goedbloed Johz. Coppoolse 1-1. Vlissingen V Sommelsdijk V 6-4: B. van Hove Verbiest 2-0, Eddy Lere Van Gulik 0-2, Wini Lere Van der Veer 2-0, P. Koster Van Binsbergen 2-0, Valkier Van Don gen 0-2. spanning daar Schuitema Op 't Hof versloeg en blykbaar het vertrouwen weer heeft herwonnen na twee achter eenvolgende nederlagen. Zodoende heeft Schuitema ziek wederom kandidaat ge steld voor de titel met 9 punten op de tweode plaats achter Jan Blom. Elk klein foutje kan nu fataal zjjn en uit schakeling tengevolge hebben. Tenslotte won Wlm Lere in de te klas van Grim. zodat hij de enige bedrei ging vormt voor Baaijens. die zonder een enkel veriiespunt aan de leiding gaat. De party Lere Baaijens moet pas in de laatste ronde worden ge speld. HOOFDKLAS: Jan Blom 7 4 2 1 10 Schuitema 7 4 12 9 J. Blaas 7 3 2 2 8 G. Blom 7 3 2 2 8 Op 't Hof 7 3 13 7 Van Rijswijk 7 2 3 2 7 Louwerse 7 2 2 3 6 Riesenkamp 7 2 2 3 6 Dekker 7 13 3 5 De Vlieger 7 0 4 3 4 EERSTE KLAS: Baayens 4 4 0 0 8 Wim Lere 4 3 10 7 Quakkelaar 4 2 115 Coppoolse 4 12 14 Veenstra 5 12 2 4 Houmes 4 0 13 1 Grim 5 0 14 1 JEUGDKLAS: Eddy Lere 8 7 0 1 14 Schunselaar 8 7 0 1 14 Van Overbeeke 7 3 13 7 Veerhoek 7 3 0 4 6 Verhage 7 115 3 Neels 7 0 0 7 0 Persoonlijk Om het persooniyk kampioenschap wer den in het afgelopen weekeinde drie inhaalpartijen gespeeld met verrassen de uitslagen. Bij de jeugd moest Eddy Lere het onderspit delven tegen Schun selaar. die hierdoor op gelijke hoogte is gekomen met Lere. Beiden hebben nu 14 punten. Een verdienstelijk resul taat van Schunselaar, die de gehele competitie zijn rivaal is blijven volgen en nu heeft toegeslagen door Lere zelf de eerste verliespunten toe te brengen. Ook bij de hoofdklassers is er volop Badmintonwedstrij den BC ,De Astroïden' in Souburg Op 6 januari a s zal er in verband met het eenjarig bestaan van de badminton club ,De Astroiden' in het sportlokaal aan de Van Ginkelstraat te Oost-Sou burg een ontmoeting tussen de vier Vlissingse badmintonverenigingen plaatsvinden. De wedstrijden duren van 18.00 tot 23.00 uur. Heden is, tot onze die pe droefheid, geheel onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder PAULINA ADELAIDE ABI THAN- ZOUTEWELLE op de leeftyd van 62 jaar. Vlissingen: P. Zoutewelle- de Meulmeester A. de Meulmeester- Wynands P. de Meulmeester- Joosse Rotterdam: G. de Meulmeester- Maring Goes: W. Klap- de Meulmeester En kleinkinderen Ede: mevr. Warmerdam- Abuthan Heden is, na een zeer moedig gedragen lij- mij heenge- ANTHONLJ HEIL op de leeftijd van 55 jaar. Th. M. Heil. Oudelande, 2 januari 1968. Doelstraat 25. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 5 januari des na middags om 2.00 uur vanuit het verenigings gebouw te Oudelande. Enige en algemene kennisgeving Heden is in Christus ontslapen, onze lieve en zo zorgzame vrouw, moeder, behuwdmoeder en oma JANNIGJE BIKKER echtgenote van ff. de Jong, op de leeftijd van 68 jaar. 1 Thess. 4 13-18. ,Zij is verlost van alle py'n, God heeft haar welgedaan'. Middelburg: W. de Jong A. P. de Jong H. L. de Jong-Reichel Amersfoort: M. M. de Jong Den Dolder: M. M. Bischot-de Jong De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 5 januari 1968, vanuit de Ontmoetingskerk op 't Zand, waar een samenkomst voor belangstellen den begint om 14.15 uur. Daarna een kerkelijke rouwdienst om 14.45 uur. Vertrek naar het kerk hof om 15.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de hal van de Ontmoetingskerk. Op verzoek van de overledene geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. JANNIGJE BIKKER op de leeftijd van 68 jaar. C. A. Bikker T. C. Bikker-v. d. Sande P. Bikker C. W. Bikker-Reijnout en verdere familie Vlissingen, 2 januari 1968. Heden overleed, na een langdurig lijden, myn lie ve man, onze vader, schoonvader en opa MARINUS JOOSSE op de leeftijd van 54 jaar. Koudekerke: H. Joosse-Moerdyk Vlissingen: M. C. Roose-Joosse C. W. Roose Ellen en Martin Koudekerke: Leo An ja Koudekerke., 1 januari 1968 Burgemeester Dregmansstraat 25: De overledene is opgebaard in het ziekenhuis .Bethesda'. De rouwdienst zal worden gehouden in gebouw .Jeugdhonk', Dorpsplein, op donderdag 4 januari, om 2 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 3 uur op de begraafplaats te Koudekerke. Gelegenheid tot condoleren in gebouw honk', na de begrafenis. .Jeugd- Op 30 december 1967 is mijn lieve moeder CATHARINA DIRKSE-VAN DER BURGH rustig heengegaan. Zij werd 79 jaar. Goes: C. Dirkse Leiden, Burgravenlaan 86. De begrafenis zal plaatsvinden heden, woensdag 3 januari, te 15 uur, op de begraafplaats bij de Groene of Willibrordkerk te Oegstgeest. Liever geen bezoek. Ontslapen, zacht en kalm, in de hope des eeuwi gen levens, onze lieve tante en huisgenote JACOBA JOHANNA VAN HOUTE weduwe van Lodewyk Mijboom, in de ouderdom van 95 jaar. Uit aller naam, J. P. Braamzeel Middelburg, 1 januari 1968 Rusthuis ,De Griffioen'. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 5 januari 1968. Vertrek 2.30 uur van rusthuis .De Griffioen'. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden, welke aanvangt om 2.00 uur" in ,De Griffioen'. Na een lang en smar telijk, doch geduldig gedragen ïyden, sliep op nieuwjaarsdag vre dig in. onze lieve zoon. broer, zwager en oom MARINUS JOOSSE op de leeftijd van 54 jaar. Goes: A. Joosse M. Joosse-Verrijzer Amsterdam: D. Joosse J. L. Joosse- Goethart en kinderen Sint-Maartensdijk: E. Joosse E. Joosse-Walraven en kind M. Kik-Joosse A. Kik en kinderen Does: L. Quakkelaar- vliddelburg: J. de Klerk-Jc G. de Klerk en kinderen. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, na een geduldig gedragen ïy den, onze lieve zorgza me vader, behuwd-, groot- en overgrootva der JAN DE WITTE weduwnaar an Johanna Isabella Wolf in de ouderdom van ruim 88 jaar. Middelburg: C. W. de Witte J. J. de Wïtte- Nijsse Cor van Oosten de Witte K. van Oosten J. J. Zwigtman- de Witte Amersfoort: S. Stomphorst- de Witte J. Stomphorst ■üddelburg E. Nortier-de Witte M. Nortier Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 2 januari 196S. Herengracht 4S. Condoleantleadres Rozenstraat 27.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7