rtGENDtai Nieuwjaarsrede burgemeester Roemers van Vlissingen 5 Haven OPBOUWCONSULENT: INTEGRATIE VLISSINGEN-SOUBURG-RITTHEM Politie Zon: voor niets Frisse kijk Zeewering Bootdienst Loodsdienst Receptie Woningnood ZEEUWSCH-VLAANDEREN YERSEKE MARKEERDE VLOTTE WONINGBOUW ESSELBRUGGE-AXEL Te koop BETONNEN GARAGES S. G. TRILBETON Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 'tï MARKTBERICHTEN WOENSDAG 3 januari ,963 Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Slot van pag. 1 tripolyfosfaatfabriek za lwaarschijn- lijk 1 februari aanstaande in bedrijf worden geste.d. Over de vestiging van het Franse concern Péchiney kon de heer Roemers niet zo positief zijn. ,Toch heb ik de hoop nog niet op gegeven dat een weg zal worden ge vonden waardoor vestiging van de ze alluminiumfabriek mogelijk zal worden, aldus de burgemeester. Door vestiging van Péchiney zullen ook andere bedrijven belangstelling krijgen voor Vlissingen-Oost. ,Met na me zal van belang zijn dat het hier door mogelijk zal worden In Vlissin- i-Oost de eerste commerciële Ne- kernenergiecentrale te ves tigen', zo sprak de heer Roemers, die hoopte dat de minister van eco nomische zaken zijn beleid daarop zal richten. gen-Oost d derlandse k VLISSINGEN Het gemeentebestuur van Vlissingen wil de bewoners van de verschillende woonkernen in deze gemeente dichter by elkaar bren gen. Deze conclusie kon getrokken worden uit de nieuwjaarsrede die bur gemeester drs D. Roemers gistermiddag voor de verzamelde raad hield. De heer Roemers zei het zo: ,De huidige structuur van de gemeente Vlis singen stelt bijzondere eisen aan de samenlevingsopbouw teneinde te ko men tot een integratie van de nu nog min of meer gescheiden wonende en gescheiden functionerende bevolkingsgroepen in Souburg, Ritthem, Vlissingen-oud en Paauwenburg. Voorbereidingen zijn getroffen tot aan stelling van een opbouwconsulent. De contacten met kerkelijk en particu lier Initiatief werden versterkt. Overwogen zou moeten worden om te ko men tot een raad voor maatschappelijk welzijn'. In zb'n antwoord namens de raad zei het oudste raadslid, de heer H. van Rooijen, wat later: ,Een nieuw geluid was het voor ons te vernemen dat voorbereidingen zijn getroffen tot aanstelling van een opbouwconsulent. Met belangstelling zien wij uw voorstel tegemoet'. Voor de NV Haven van Vlissingen is 1967 in het algemeen een gunstig jaar geweest. Een uitzondering vormt de teruggang in de omzet van olie. Voor de SHV was 1967 geen gun stig jaar. Het aantal bunkerschepen liep belangrijk terug. Wel liepen steeds grotere schepen Vlissingen binnen. Het stuwadoorsbedrijf ver werkte 50 pet meer lading dan in 1966. De overslag van wol groeit nog steeds, terwijl ook de overslag van boomstammen steeds belangrij ker wordt. Voor de ontwikkeling van de NV Haven is de aanleg van een nieuwe loskade in Vlissingen-Oost nrgent. Zou deze kade niet tot stand komen dan zou de groei van het stuwa doorsbedrijf moeten worden geremd. Er zijn plannen om hier een accom modatie te maken voor .volcontai- nersehepen', terwijl de kade tevens gelegenheid moet bieden voor zeer grote passagiersschepen. Voor de tot standkoming van de loskade is finan ciering van de onrendabele top door het rijk noodzakelijk. De omzet van de vismijn overschreed voor het eerst de twee miljoen (1,5 miljoen in 1966). De grote vangst en de hogere prijzen van de tong wa ren de voornaamste oorzaak. Ér zal een voordelig exploitatiesaldo zijn van ongeveer 20.000 gulden. Ook het toerisme steeg: het aantal bij de VVV gereserveerde overnachtingen klom van 18.000 tot 28.000. Het aantal wer kelijke overnachtingeh ligt echter aanzienlijk hoger, aldus drs Roe mers. Het bezoekersaantal van het badbedrijf steeg van 31.000 in 1966 tot ruim 38.500 in 1967. Het exploi tatietekort zal worden teruggebracht tot circa 17.000 gulden (raming 21.700,-). sloopt, zodat de woningvoorraad ver meerderde met 415 woningen. De to tale woningvoorraad was per 1 de cember 12.950, waarvan 1219 wonin gen in min of meer slechte toestand verkeerden. In aanbouw zijn in to taal 895 woningen. In vergevorderd stadium van voorbereiding is de bouw van 199 premiewoningen. In het vroe ge voorjaar van 1968 zal met de bouw een aanvang kunnen worden ge maakt. Hoewel de woningnood is te ruggedrongen, is van opheffing nog geen sprake. In het bijzonder bestaat behoefte aan middenstandswoningen. Voorts moet er rekening mee wor den gehouden, dat bij industriële ont wikkeling van Vlissingen-Oost wonin gen voor vestigingen van elders ter beschikking moeten komen. Ook gaf de heer Roemers een over zicht van de activiteiten van de ge meentepolitie: In het afgelopen jaar werden ongeveer 5400 personen ver- baliseerd: 87 pet voor verkeersover tredingen, 64 personen werden aan gehouden wegens het rijden onder in vloed van alcohol. Het aantal ver keersongevallen bedroeg 756, waar van 2 dodelijk. 830 misdrijven kwa men ter kennis van de politie, waar van 506 of 61 pet werd opgelost. De jeugdcriminaliteit vertoonde een iets gunstiger beeld dan in 1966. Thans behoorde 23,8 pet tot de leeftijdsgroe pen beneden de 18 jaar, tegen 25 pet in 1966. De brandweer nikte 54 maal uit voor brand. De sterkte van het korps bedraagt 10 man vaste kern, aange vuld met 66 vrijwilligers. iedere dag, maar dat wensen van de burgerij slechts gerealiseerd kunnen worden, indien daartoe offers worden gebracht', zei de heer Roemers, toen hij de financiële positie van de ge meente bekeek. Daarom verheugde het hem dat de raad onlangs de voor stellen om de plaatselijke belastingen te verhogen ,in zulk een constructieve zin heeft weten te behandelen'. Ove rigens kan de financiële positie van Vlissingen In vergelijking met andere 1 worden genoemd „..Jige toewijzing var vaste geldleningen de gemeentelijke activiteiten in aanzienlijke mate be perken. Tenslotte wenste de heer Roemers al len een bijzonder goed 1968 toe. Zjjn nieuwjaarsrede werd ook aangehoord door mevrouw Roemers, verschillende dames van raadsleden en vele hoofden van diensten. Uitvoerig wees de heer Roemers ook op de vorderingen die rijn gemaakt met de plannen voor de zeewering: het op deltahoogte brengen van de boulevards Bankert en Evertsen. .De deltawerken waardoor de vissersha ven wordt gedempt zijn naar de mi nister gezonden en wachten op goed keuring. Ik reken er op dat bij deze plannen een nieuwe haven zal wor den aangelegd', aldus de heer Roe mers. Uitvoering van ai deze waterstaat kundige werken zou bovendien ,een aanzienlijke bijdrage zijn voor het totstandkomen van een toeganke lijk winkelcentrum in de binnenstad. Immers zowel de vissershaven als de eventueel drooggelegde Spuikom kannen de parkeermogelijkhcden, een levensvoorwaarde voor het winkel centrum, aanzienlijk vergrolen', aldus drs Roemers. In dit verhand wees de burgemeester ook op het belang van een nieuwe verbinding over het kanaal door Walclieren: een brug die Oost-Souburg met Vlissingen moet verbinden: ,Hct gaat bier om een kostbaar project dat Vlissingen zeker niet alleen zal kunnen finan cieren maar dat voor een groter wor dend Vlissingen absoluut noodzake lijk is', zo verzekerde de beer Roe mers. De mogelijkheid bestaat dat een nieu we toeristische bootdienst op Vlis singen, namelijk vanuit Gent, in het zomerseizoen geopend zal worden, zo vertelde drs Roemers. Het toeristen verkeer van de Flandriadienst van Antwerpen naar Missingen groeide in de afgelopen zomer sterk. Ver wacht wordt dan ook dat deze dienst Burgemeester Roemers kon ook mel ding maken van internationale sa menwerking in Vlissingen: .Sedert 11 december 1967 zijn de uitkijkposten van het Belgische en Nederlandse loodswezen beide ge vestigd in de Nederlandse uitkijk toren. Dit betekent een verdere stap ln de reeds nauwe samen werking van beide loodsdiensten'. In dit verband kon de heer Roemers ook memoreren: .De scheepvaart op Antwerpen bleef in 1967 nagenoeg ge lijk aan die in het voorgaande jaar. De loodsdiensten konden hun taken dan ook goed verwerken'. Als oudste raadslid voerde de heer H. van Rooijen daarna he# woord. Hij stelde: .De veelheid van onderwerpen zal het u, nu u nog slechts korte tijd uw ambt vervult, niet gemakkelijk hebben gemaakt om tot een afgerond geheel te komen. Toch menen wij dat u daarin uitstekend is geslaagd en dat-uw nieuwjaarsrede niet een doiTe opsomming van feiten en cijfers zon der meer is geworden. Integendeel, zij getuigt van een frisse kijk op de dingen en wij geloven daarin een be lofte te mogen zien van uw intens medeleven met alles wat de belangen van onze gemeente aangaat'. Ook de heer Van Roojjen sneed nog enkele onderwerpen aan: bevolkings aanwas (.Dat stemt tot genoegen en opent naar onze mening weer betere perspectieven'), Péchiney (,het is te leurstellend dat een eventuele vesti ging van een aluminiumfabriek in Vlissingen-Oost nog op een wankele basis staat"), de vismijn (,wij gaan er van uit dat de nieuwe ontwikke lingen in de naaste toekomst aanlei ding zullen geven tot uitbreiding van het aantal vissersschepen in onze ha ven'), verbetering van de zeewering (.alles moet in het werk worden ge steld om reeds in 1968 tot realisering van dit plan te komen'). De heer Van Rooijen hoopte voorts dat b en w nog dit jaar met een voorstel zullen ko men voor de bouw van .een zozeer gewenst zwembad'. Wederkerig wen ste hij de heer Roemers en diens gezin veel heil en zegen voor 1968. Vele honderden maakten daarna bruik van de gelegenheid tijdens een nieuwjaarsreceptie in de burgerzaal burgemeester en wethouders en de gemeentesecretaris de beste wensen voor dit jaar aan te bieden. Vrijwel alle schakeringen van de bevolking waren vertegenwoordigd. De woningnood verminderde in 1967. Het aantal aanvragen daalde van byna 1800 tot ruim 1200. Daarvan wa ren ruim 300 aanvragen van buiten de gemeente, bijna 600 van binnen de gemeente en bijna 400 van aan staande huwelijken. Er werden ruim 1400 vestigingsvergunningen uitge geven, waarvan ruim 400 voor vesti ging van elders en ruim 1000 van bin nen de gemeente. In 1967 kwamen 509 woningen ge reed, terwijl 94 woningen werden ge- WOENSDAG 3 JANUARI BIEZEL1NGE - Bedrijf De KeIJzcr. 13.30 uur: snoclmlddag voor oud-leerlingen tuin- bouwwln tercursussen. GOES Hotel Centraal. 19.30 uur: brldge- bijeenkomst Nederlandse vereniging van huisvrouwen. HOLST Koning van Engeland, 15 uur: filmvoorstelling ANWB. MIDDELBURG Stuivertje. 20 uur: socië teit. OOSTBURG Katholieke kring. 20 uurl filmvoorstelling .Jaontje'. OUD-VOSSEMEER Hof van Holland, 14.30 uur: algemene vergadering kring Tholen Slnt-Phlllpsland ZLM. VLISSINGEN Oranjestraat. 19 30: u dansavond folkloristische groep MIDDELBURG Rijksarchief. Slnt-Piet.er- atraat, 9,30-12 30 en 13.30-17 30 uur: tentoon stelling .Curieuze archiefstukken". Vleeshal stadhuis. 10-21 uur tentoonstelling werken Zeeuwse beeldende kunstenaars. WESTDORPI - Galerie Troutzacrte 9-18 uur: tentoonstelling werken Els Boone Theo Dobbelman en Rudy Bierman BERGEN OP ZOOM - Luxor. 20 uur: .Ca price". 14 Jaar. Roxy. 20 uur: .Jo leeft maar twee keer'. 14 AXEL Ontspanningsavond voor bejaarden De activiteitscommissie van het dien stencentrum ,'t Trefpunt' te Axel houdt vrijdagavond 5 januari voor de Axelse bejaarden een muzikale ontspannings avond. Medewerking aan deze avond SCHEEPVAARTBERICllTEN Vlissingen aangekomen op 29-12-1967: Inger- Knudsen van Porvoo; Priwall van Vlisslngen- rede; Lindls-Farme van Santander; Assurlty van Antwerpen: op 30-12-1967: Beninkust van Lunnda; Ausplclty van Antwerpen: Faldern- delft van Antwerpen: Thais-Hoge van Ant werpen: op 31-12-1967: Edith-Nlelsen van Kopenhagen: Paul-Endacott van zee; op 1-1- 1968: Moordrecht van Genua: Loverval zee: Island-Sun van zee. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A VZC - VLISSINGEN TEL OH84-5H4-TOÉSTEL 4 J Vlissingen vertrokken op 29-12-1967: Bre- mervorde naar Greenwich: Inger-Knudsen naar Perz. Golf: Weissergretf naar Green wich: op 30-12-1967: Lindls-Farme naar Bou logne: Assurlty naar Preston: Bohlen naai Zwarte Zee; Thais-Hopc naar Passajes: Fal- derndelft naar Londen; Beninkust naar Ant werpen: op 1-1-1968: Slrlus naar Southend; Paul-Endacott naar zee; Loverwal n op 31-12-1967: Edlth-Nlelsen naar Caen; Mar- ga naar zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 12-1967: Sandenburgh van Jersey; Seabreeze van Londen; Afiena van zee-Gent: Dutch- Mate van zee: Menje van zee; Tinda van Terneuzen: op 30-12-1967: Duurt II van Prlns-Phlllps-Willem van Bremen: Meta zeo-TerneuzenDIrk-D van Ralrrham; Gruno van zee; Meeuw van Par: Velox van Huil; Aleetas van Haifa: Trihlll van Londen. Mi nerva van zee-Gent; Tasman van zee; Lang- koeas vap Bremerhaven; Mascotte van Goole; Valiant van Avonmouth: Vesta van Londen; op 31-12-1967: Castor van Amsterdam; Mer- curlus van Kingston: Port-Talbot v den-Breskens; Empire van Goole: Fastnot van Lclth: Tara van Rotterdam. Da Costa van Goole. Knlsedijk van Hamburg: Aegis van Bremen. Mario van zee. op 1-1-1968: Ta rns van Cadiz. Edda van Gefle: Guineekust van Hamburg; Paris van Rouaan; op 2-1 1968. Urkersingel van zee-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 29- 12-1967: Noordzee naar Fllxborough Twin naar Hamburg; Aardenburgh naar Stork holm; Comtesse naar Liverpool; Marie naar Rouaan; op 30-12-1967 Ida-D naar Mldles- borough-Gent; Ulysses naar Mamburg; Solas naar Goole; Flnlandia naar Limerick. Sea breeze naar Londen. Hendrlka-Marla naar Ebsjcrg; Hado naar Ipswich; Steenbergen naar Rotterdam; Mentor naar Amsterdam; Diogenes naar Amsterdam: Abbekerk nanr Rotterdam; Blltar naar Rotterdam: Sanden burgh naar Lclxoes; op 31-12-1967: Dutch- Mate naar Rotterdam: Prlns-Phlllps-Willem I naar Rotterdam; Mercuriua naar Rotterdam. Ratiowoningen vrijgegeven In plan Oost te Axel werden dezer dagen van de 120 nieuwgebouwde ratio woningen een belangrijk deel vrijgege ven. Verwacht mag worden dat met enkele maanden al aeze ratio's bewoond zullen zijn. Deze woningen zijn voor zien van centrale verwarming en een centraal antennesysteem. HOEK Vuilophaaldienst In de gemeente Hoek werd het huisvuil tot nu toe eenmaal per week opgehaald. Vanaf donderdag 4 januari zal het huis vuil voortaan tweemaal per week wor den opgehaald, namelijk op maandag en op donderdagmiddag. SINT-JANSTEEN Collecte De collecte, die in de parochie Heikant onder de gemeente Sint-Jansteen voor mensen in nood gehouden werd, bracht 90,- op. OOSTBURG Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspoli tie te Oostburg zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de navolgende ge vonden voorwerpen: een sleutel nr. 02927, een overhemd, een bruine hand schoen, een zwarte regenbroek en sleutel Nemef no. 35. DE BEVELANDEN WISSF.NKERKE Concerten voor bejaarden Hti accordeon-gitaarorkest WIK uit Wlssenkerke verzorgde dezer dagen in de bejaardentehuizen .Vredestein' te Wlssenkerke, het pensiontehuis Kortge- ne en Rustoord te Colijnsplaat, een con cert van kerstliederen, onder leiding van de heer P. B. van Sprang. In alle tehuizen genoten de inwoners van de ten gehore gebrachte muziek. Leden en dirigent mochten een zeer hartelijk dankwoord in ontvangst nemen voor het gewaardeerd optreden. Collecte Voor cle vereniging Kinderzorg „e Mid delburg werd te Heinkenszand met bus jes in het 3e en 4e kwartaal 235,40 opgehaald. NOORD-ZEELAND Verkeerscursussen op Duiveland De verkeerscursussen, uitgaande van de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer, worden bij vol doende deelname dit winterseizoen ge houden ln Ouwerkerk en Sirjaneland. De cursus in Ouwerkerk staat onder leiding van opperwachtmeester der rijkspolitie J. van de Meijden. De cur sus begint op 16 januari, aanvang 19.30 uur, in het Dorpshuis te Ouwerkerk en duurt 6 weken. De cursus ln Sirjans- land start op 18 januari om 19.30 uur. Lezing voorNFO Voor de Nederlandse Fruittelers Or- :anisatie (NFO); afdeling Duiveland oudt de heer P. Meeuwse op dinsdag 16 januari aanstaande in het ,Huis van Nassau' te Zierikzee een lezing over het onderwerp .IJodem verzorging'. Gunning zee heeft het verbeteren van wegen in de gemeente Westerschouwen gegund aan de laagste inschrijver te weten aannemingsbedrijf Fa. M. de Voogd te Haamstede voor 54.100,-. Het verbe teren en herstellen van wegen in de districten 4, 6 en 7 alsmede net ver beteren van wegen op de Schouwsedijk en de Langendijk werd gegund aan NV aannemingsbedrijf voor de wegen bouw, P. H. Offringa te Vught voor een bedrag van 185.840.- en 161.120,-. Verkoping woonhuis Dezer dagen werd het huis aan de Bakkerstraat van de erven van Houdt Bergers openbaar verkocht. Eigenaar werd de heer M. C. Hage voor 5700. BURGH Lezing vogelwacht Op vrijdag 16 februari aanstaande wordt in hotel K. Bakker te Burgh voor de Vogelwacht .Schouwen-Duiveland' een lezing gehouden door een ambtenaar van de afdeling voorlichting van (staatsbosbeheer over: natuurbescher ming in een dichtbevolkt land'. Een vraagstuk, waarmee tegenwoordig ve len zich op één of andere wijze gecon fronteerd zien. BROUWERSHAVEN Lectuurinzameling De lectuurinzameling ten behoeve van het Nederlandse Rode Kruis loopt in Brouwershaven wat terug. Zowel in Brouwershaven zelf als in Dreischor. Noordgouwe en Zonnemaire zijn des tijds lectuurkastjes voor de inzameling aangebracht. Over 1966 werden 2633 kg tijdschriften en dergelijke ingezameld alsmede 88 boeken, maar dit gewicht is in 1967 niet haalbaar gebleken. Het aantal leden ln de vier kerndorpen is de 800 ruim overschreden. YERSEKE Raad bijeen vergadering van de gemeente Yerseke stellen b en w voor met de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten een vaste geldlening aan te gaan van 121.000,-. Deze geldlening zal gebruikt worden voor de kosten verbonden aan de bouw van een nieuwe kleuterschool van de vereniging voor gereformeerd lager on derwijs te Yerseke. Subsidieaanvragen zijn binnengekomen van de katholieke raad voor maatschappelijk werk in Zee land te Goes en van het oecumenisch vormingscentrum .Hedenesse' te Cad- zand. Gelet op de financiële positie der gemeente moeten b en w helaas voor stellen op beide verzoeken afwijzend te beslissen. Ingekomen zijn schrijven van de heer G. Pekaar en de coöperatieve Zeeuw- sche aan- en verkoopvereniging ga te Wemeldinge, waarbij zij in beroep gaan bij de gemeenteraad tegen de af wijzende beslissing van b en w van 12 oktober jl ingevolge de benzinepom penverordening inzake het verzoek om vergunning voor het plaatsen van een OK-benzinepomp op het perceel Dam straat 154, ten behoeve van de heer G. Pekaar. Gelet op het bepaalde van ar tikel 5, lid a van de benzinepompenver ordening van de gemeente, wordt de raad voorgesteld de gevraagde vergun ning te weigeren. Voorgesteld wordt voorts aan de ver eniging voor christelijk lager onderwijs de de geven van lager onderwijs beschikbaar te stellen; de woningen Scheldestraat 1 en 7 te verhuren aan respectievelijk aan C. J. de Waal voor 4,50 en D. Minnaard voor 7,50 per week; ver huur van diverse perceelties tuingrond aan de heren W. J. L. Röber, J. en M. van Slee. H. Schot en J. H. Bal tégen de prijs van 5 cent per vierkante me ter. ilijl gevraagde schoolmeubelen, alsme de leer- en hulpmiddelen voor het YERSEKE Er is dinsdag, de eerste werkdag van 1968, een officieel accentje gezet op de vorderingen, die Yerseke sinds 1945 en met name gedurende de laatste twee jaar, heeft ge maakt met de woningbouw. Burgemeester mr C. Pijl Hoge- weg sloeg aan de Marijkelaan de eerste paal voor een complex van twaalf huurwoningen, waarin het driehonderdste nieu we huis na de oorlog zit. Met dit complex woningen in premie- bouw worden ook de bouw van honderdvijftig huizen in twee jaar tijd overschreden. Die vlotte gang van zaken op het 1„ sekse woningbouwfront was er aan leiding voor, dat burgemeester en wethouders met de bouwers van de fa. W. Dronkers en Zn uit Yerseke in de burgemeesterskamer het glas hieven. Uiteraard was daarbij ook een afvaardiging van de opdrachtge ver, de stichting Volkshuisvesting Yerseke. Mr C. Pijl Hogeweg wees er ln een kort toespraakje nog op, dat het aantal woningen, dat de afgelopen twee jaar in het plan .Marijkelaan' Is of wordt neergezet nu de honderd heeft overschreden. Op het nog open ter rein in het bestemmingsplan is de nieuwe muloschool geprojecteerd en GOES Lezing Alliance Frangaise Goes GOES Woensdag 10 januari houdt Georges Marchal voor de Alliance Fran gaise in Goes een voordracht over het onderwerp ,Le Christianisme a-t-il fait faillite?'. De bijeenkomst begint om kwart: over acht in hotel ,De Korenbeurs' in Goes. HEINKENSZAND Rijkspostspaarbank Op het hulppostkantoor van de PTT te Heinkenszand werden in de maand de cember bij de rijkspostspaarbank 99 in lagen gedaan met een bedrag van 22.602,66 en 31 terugbetalingen ge daan met een bedrag van 17.071,22. Varin's Ladder- bedrijf IJZENDIJKB Tel. 01176-21T LADDERS TRAPPEN STEIGERS VLIERINGTRAPJES OME GA^-Jrir^rnn/tt Voor een complete OMEGA collectie HORLOGERS JUWELIERS OPTICIENS NOORDSTRAAT 15 - TELEFOON (01155) 601 Bergruimten vanaf ƒ450, Schuttingen per vlerk, meter 9,50, Betonramen 141 x 75 cm 12,50. Uitgewassen gripdtegels, zeer moot Trottoirtegel» ln diverse maten en opal uitband) es. SAS VAN GENT BL-Janatraat 19 of Zaadatr. 105. TeL 01157-219 de mogelijkheid zit erin. dat in deze wyk nog dit jaar het nieuwe bureau voor de Yersekse rijkspolitie wordt gebouwd. De school zal nog wel enige tijd op zich laten wachten, zo voorzag de burge meester. Wel wordt dit voorjaar de speelplaats voor deze toekomstige school al aangelegd: de bedoeling is. dat daar nog dit jaar een speeltuin; voor de buurt komt. Er zal ver plaatsbaar materiaal worden opge steld, dat kan .verhuizen' als de school er komt. De gereedschappen voor de speeltuin kunnen mede wor den aangeschaft door de opbrengst van de vorig jaar gehouden midden standsactie. Op de foto: burgemeester mr C. Pijl Hogeweg aan het heitouw bij het drassige terrein aan de Marijkelaan. (Foto PZC) (ADVERTENTIE) VEILING VVZB GOES 2 Januari. Appelen: Cox Orange Pippin KL 1 80-85 55-62, 75-80 56—68. 70-75 55—67. 65-70 43—56, 60-65 31—36. 55-60 10—16, KL 2 75-80 56. 70-75 57. 65-70 43-45. 60-65 36—38. Golden Delicious KL 1 85-90 39. 80-85 34—38. 75-80 34—42, 70-75 35—40, 65-70 23—30, 60-65 17—18. KL 2 85-90 31—32. 80-85 28—34, 75-80 25—36, 70-75 21—35, 65-70 15—26, 60-65 15—17. Goud renetten KL 1 85-95 31—33. 75-85 32—33, 2 D 10. KL 2 95-105 33. 85-95 27—31, 75-85 26—29. 65-75 17—23. Jonathan KL 1 80-85 21. 75-80 27, 70-75 28—34. 65-70 18—25, 60-65 15—16, 2 D 10. KL 2 75-80 16—25. 70-75 10—25. 65-70 16— 24 60-65 1016. Diverse rassen kroet 10. Golden Delicious, fijn 8, kroet doordraai. Peren: Doyenne du Comice KL 1 75-80 111, •75 114, 65-70 108. KL 2 75-80 108—112. 70- 75 108—111. 65-70 106—107. Saint Remy KL 1 70-80 93. 60-70 93. Op monster: KL 1 65-70 »-65 84—86. 55-60 75. 3 D 51—53. grof 62. fijn 50. Gewone veiling appelen; Cox Orange Pippin KL 1 80-85 55. 75-80 60. 2 D 10. KL 2 75-80 56. 70-75 57. 65-70 43—45. grof 21—27. fijn 10. Golden Delicious KL 2 85-90 28, 80-85 2329. "5-80 20—28. 65-70 15—17. grof 15—20. fijn 15. Goudrenetten KL 2 85-95 20—29, 75-85 22—28, 65-75 19—20. 2 D 10. grof 10—19, fijn 10. Jo nathan KL 2 80-85 1 9—20. 75-80 19—23, 70-75 J5. 2 D 10. grof 10—16. Lombarts Calville KL 2 85-90 18. 80-85 19—21. 75-80 23. 70-75 19—21. 65-70 15—18. 60-65 10. grof 10. fijn 10. Winston KL 1 85-95 49. 75-80 36—49. 65-75 29— 51. KL 2 75-85 33—37, 65-75 21—35. grof 10- 19. fijn 10. Doyenne du Comice KL 1 80-S 108. 60-65 82—90. 2 D 60—68. KL 2 80-85 107- 106. 60-65 78. grof 46—91. fijn 65—74. Gieser Wildeman grof 88. fijn 54—64. Saint Remv KL 1 80-90 100. 70-80 98. 60-70 98. 2 D 79—91. KL 2 70-80 92. 60-70 91. grof 79—89. f'.jn 66—77. Totale aanvoer hard fruit 22.050 kisten. VLASMARKT ROTTERDAM Waterrootvlas. lage soorten 1.30-1.55: mid densoorten 1,60-1.80: best vlas 1.90-2.20. Dauwrootvlas 1.20-1,60. Breekvlas 0.80-1,20. Gezwingelde lokken 0.45-0,73. Daar op ver schillende bedrijven niet geproduceerd werd. was de aanvoer van waterrootvlas klein. Het aanbod bestond uit lagere kwaliteiten enkele kleine middensoorten waarvoor enige belangstelling was. Vrijwel alle aangeboden partijen en enkele partijen uit oudere raden werden verkocht. Het aanbod middensoorten en beter vlas blijft klein, deze soorten is weinig vraag. Voor de lagere kwaliteiten bleven de prijzen gelijk tot iets hoger, voor de overige soorten noteringen onveranderd. Dauwrootvlas en breekvlas werden niet aangeboden en produktie van gezwingelde lokken werd nagenoeg geheel verkocht, de prijzen ln de middensoorten trekken iets aan. lagere soorten onveranderd. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien: bonken 17.31: raiddel 15.62; drielingen 14.99; picklers 16.99; stek 5." Tholense Boys II verloor met 7-1 van Seolto II De afdeling Noord-Brabant had voor de zaterdagen voor kerst en oudjaar een inhaalprogramma voor het zaterdag- voethal vastgesteld. Werd vorige week geen enkele wedstrijd gespeeld, de af gelopen zaterdag werden enkele achter stallige wedstrijden gespeeld hoewel ook n« weer een aantal wedstrijden vanwege terreinafkeuring niet door konden gaan' wat vooral in ae derde klas de situatie niet overzichtelijker maakte. Er zijn elf tallen die acht wedstrijden, maar ook teams die nog maar drie wedstrijden hebben gespeeld. In de tweede klas gin gen echter alle wedstrijden door zodat hier de zaak enSgszins gelijk werd ge trokken. Tweede klas A: Kogelvangers 2-Dintel- oord 2. In deze wedstrijd bleef Dintel- oord 2 ruimschoots de meerdere over Kogelvangers 2 wat ook wel te ver wachten was. Het speelde Kogelvangers naar een kansloze 5-0 nederlaag en zichzelf op een zeer goede middenmoot plaats. Seolto 2-Tholense Boys 2. De Tholena- ren maakten een slechte beurt in Ze venbergen om daar van Seolto 2 met 7-1 te verliezen. Door deze nederlaag kwamen de Tholenaren op de voorlaat ste plaats terecht. Voor de rust waren de Tholenaren beslist niet de minderen en zij keken toen pas tegen een 2-1 ach terstand aan. Toen direct na rust door blunders in de verdediging de stand 4-1 werd was het een bekeken zaak. Het bleek dat de conditie hier de doorslag gaf en dit viel ruimschoot uit in het na deel van de Tholenaren, die mentaal ook slecht een achterstand kunnen ven ken. PTT-CHRISLANDIA 2. In deze wed strijd werden de punten gedeeld al was het op het allerlaatste moment van d- wedstrijd dat de PTT-ers naast Chris- landia 2 konden komen. De uitslag werd li* derde klas ging slechts één wed strijd door nl VVN S-Kogelvangers S. Het werd een ruime 5-1 overwinning voor koploper WN wat tegen Kogel vangers 3 ook wel te verwachten was. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappelen voor het binnenland: eigen- helmrs 40 mm opw. 11-13; bintje 40 opwaart* 8.25-10.25: furore 40 m opwaarts 9-11. Voor da export: bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 8-8.50: 45. 8,50-9. Zandaardappelcn het binnenland: bintje 40 mm opwaarts 7.50-8.50. Voeraardappelen 2-4. Stemming» binnenland: rustig: export: flauw. Prijzen, berekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3210; slachtrunderen 1000: gc- bruiksvee 469; vette kalveren 50: graskai- 66; nuchtere kalveren 1247; varkens 261; biggen 17; paarden 2; schapen of lammeren 35; bokken of gieten 13. Prijzen: slachtrun deren p kg extra kwaliteit 445-430; eerste kwaliteit 400-440: tweede kwaliteit 355-380: derde kwaliteit 335-345, vette kalveren p kg kwaliteit geen notering; eerste kwali teit 400-420; tweede kwaliteit 370-390; derde kwaliteit 345-365; varkens ex. geen notering, eerste kwaliteit 224-228: tweede kwaliteit 216- 222; derde kwaliteit 230-215; stieren 410-465: worstkoeien 310-330; kalf- en melkkoeien 1050-1550; varekoeien 725-1070; vaarzen 675- 875; pinken 475-625; graskalveren 290-460; nuchtere kalveren 150-160; mestkalveren 90- 200; slachtzeugen 160-170; zware varkens 195- 200: schapen 90-140: lammeren 100-155; slachtrunderen aanvoer: tamelijk; handel: vlot: prijzen: iets stijver: melkkoeien iet» ruimer; kalm; onveranderd; varekoeien ge il redelijk; als vorige week: vaarzen en pinken matig; stil: onveranderd: graskalve- ruimer; rustig; niet hoger: vette kal- n als vorige week: vlot; even hoger; nuchtere kalveren groter: redelijk: iets ho ger: varkens ruimer; kalm; iets gedrukt: schapen en lammeren Iet» meer; rustig; even stijver. Coöperatieve Yeluwse Eierseiling Ede Aanvoer 376.080 stuks, stemming rustig. Prij zen (in 1 per 100 stuks): eieren van 52-53 gram. 1131-11.57: 56-57. 12.13-12.16 60-61, 12,52-13,19; 64-65, 13,43-13.60. VEILING SINT-ANNALAND Uien: middel 15.39: bonken 17.00: drielingen 15.CO; picklers 17.00; stek 5.10: aanvoer 110 VISMIJN COLIJNSPLAAT 2 januari. 2199'kg exportgarnalen 133 4,93; 176 kg schar; 152 kg bot: 234 kg schol; 765 kg kabeljauw; 64 kg sprot; 32 kg spiering; 3 kg paling; 19 kg onge sorteerde vis. AARDAPPELTERMIJNMARKT Slotnoteringen van 2-1-1968: consumptieaard appelen. bintje, kiel 40 mm opw.. laten april 30.00: bieden 9.80; slot 9.90. Stemming: kalm. Openstaande posities: 28 dec. 2127; 29 dee. 2278. Gedane zaken: ochtend-call: 2x april midag-call: geen: dagomzet; 2. VEILING ZWIJND RECHT 2 Januari. Uien 12—17 per kg. 1200 kg. Prei 45—53. 500 kg. Groene kool 20—24. 450 kg. Witte kool 5—10. 400 kg. Boerenkool 21—33, 750 kg. Rode kool 6.50—22. 6500 kg. Savooie kool 8—22. 1500 kg. Winterpeen 9. 200 kg. Veldsla 250—284, 300 kg. Witlof A 1 125—137, dozen. A 2 88—126. B 2 75—103. 9000 kg. Spruiten A 78-85. B 80—91. D 98—105, 21.000 kg. Sla A 1 1740 per stuk. 40.000 stuks. C I 1015. 9000 stuks. Knolselderij 1540. 1100 stuks. Selderij 27—33 per bos. 1800 bos. BEURSBERICHT MARKT GOES 2 Januari. Granen: Tarwe. baris 17 boe- renschoon af boerderij, tot 36.— per 10-3 kg. Erwten (klein groen), boerenschoon af boer derij 4043 per 100 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij 4042.50 per 100 kg. Ka pucijners. boerenschoon af boerderij 30—33 per 100 kg Bruine bonen, boerenschoen af boerderij 45—50 per 100 kg voorgeschoond en zonder grond). Aardappelen. Bintje. 35 mm opwaarts, bin nenlandse sortering 7.25—7.75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteer- kosten voor rekening koper. Voederaardap pelen 3.75 per 100 kg. Uien. Onafgestaart op auto geleverd: 11—12 cent per kg. Hooi en stro. Veldbeemd 55—60 per 1000 kg. Tarwestro 60—62,50 per 1000 kg. Gerstestro 60—65 per 1000 kg Erwtenstro (klein groen) 65—70 per 1000 Kg Schokkerstro 52.50—55 per 1000 kg. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Vlas. Ongerepeld 18—22 cent per kg. Gere peld 2329 cent per kg. Beide op auto gele verd. Geen vraag Eieren De eierpnjs bedraagt 2.— per kg. VEILING .WALCHEREN' GA MIDDELBURG 2 januari Jonathan 75 26. 70 23—24. 65 19— 24 60 18. Goudrenetten 80 29. 75 26—27. 70 24—25 65 21—25. 3 grof 15. 3 fijn 15—16. Gol den Delicious 80 29—36. 75 28—30. 70 25—31, 65 20—27. 60 15—16. Saint Remy 3 fijn 96. Lombarts Calville 80 23. 75 20. 60 15. Winston 75 27. 70 31. 65 31. 60 24. 3 grof 23. Aard appelen: Meerlanders, grote 10. Koopman» Blauwe, grote 13—14. Groenten: Sla 15—29. Andijvie 91—112. Veld sla 231—270. Prei 36—64. Uien 3—2L Savooïe- koo! 31—47. Rode kool 716 Witte kool 14 24. Boerenkool 17—35. Rapen 3. Breekpeen 6—13. Kroten 6—15. Waspeen 32. Spruiten, ongeschoond A 43—77, B 26—60. C 25—36. D 43. idem geschoond A 89. B 40—74. Blad selderij 119—133. Witlof B 91—107. afwijkend 6587. stek 3282. Knolselderij per stuk 11. Knolselderij per kg 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11