o&n BUITENLAND IN 1967 Oorlog en geweld, spectaculaire gebeurtenissen en grote branden beheersten het wereldgebeuren in 1967. In Vietnam breidde de oorlog zich verder uit, waarvan vooral de burgerbevolking het slachtoffer werd (rechts boven). In het Belgische plaatsje Martelange explo deerde een tankauto, waardoor velen werden gedood en het plaatsje in een ruïne veranderde (links boven). In juni werd de wereld opgeschrikt door de zesdaagse oor log tussen Israël en zijn Arabische buurlanden. In Grie kenland grepen militairen naar de macht; een zorgelijke koning Constantijn moest later in het jaar na een mis- luke coup de wijk nemen naar het buitenland (midden). Daarboven: een laatste opname van de Queen Elisa beth' in volle zee: het schip wordt ingericht als museum. Zuidafrikaanse chirurgen verrichtten een eerste (aan vankelijk) geslaagde harttransplantatie bij een mens. De patiënt Wasjansky (foto midden geheel links) over leed ruim veertien dagen later. De Amerikaanse minis ter van defensie Ro.bert McNamara kondigde onver wacht zijn aftreden aan. Oud-bondskanselier Konrad Adenauer, die de bondsrepubliek West-Duitsland na de tweede wereldoorlog weer in de rij van vooraanstaande mogendheden bracht, overleed begin dit jaar op hoge leeftijd. Veel indruk in de wereld maakte de brand in het Brusselse warenhuis l'In novation, waar meer dan 25U bezoekers en personeelsleden in de vuurzee omkwa men (geheel rechts midden). De VS kenden hun lange hete zomer met ernstige rassenonlusten, o m in Detroit (onder links), waar vele doden vielen en tientallen ge bouwen in vlammen opgingen. Engeland kwam in no vember met een devaluatie van het pond sterling; kort daarvoor hield de regerende Labourpartij nog opge wekt de jaarvergadering (rechts onder). provinciale zeeutvse courant

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 28