ZEVEN MAN GERED VAN NOORSE KUSTVAARDER België verlangt herziening van aardgascontract Burgemeester Huber: ,Geef Goes zelfde kansen als Middelburg en Vlissingen' Vast op pier Hoek van Holland Kapitein bleef op zijn schip achter Vandaag in de krant... OVERVAL OP FRANSE TREIN Immigranten in Zuid-Af rika worden dienstplichtig Groningen treedt op tegen misbruik van vuurwerk JIM GARRISON DAGVAARDT DRIE MANNEN Onopgelost GOES EN ,DE POLITIEKE ONDERWAARDERING' ONBEHAGEN IN BEVELANDSE CENTRUMSTAD Weinig weerklank Over de drempel Spanningen 210e jaargang no. 306 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN OlrKtl*, N V S*h. MIJ. «n 4* C V Prarloctata Zhuwm Couranti P. van 4a Valda, t. B. dan Boar Buraauai Vllwlngan. Walatraat 58-60. tal. 3144 (big rad. 3508, adv. 3647/3643), Mlddell telatoon 4457. Zlarlkiea. rad. tal. 1754, odm. tal. 3094. 0 Adv -rij. 35 cent par mm. Minimum 2078/3169. adv. 2375). rad. 7853, adv. 5213). kwartaal. Loaaa nummara 20 aant. 2395. ïarnaujan, Nlauwrtr. 22. ■r. Giro 359300 PZC, Mlddaltour*. Zaterdag 30 december 67 HOEK VAN HOLLAND (ANP) Zeven opvarenden van de Noorse kustvaarder Advance', (300 ton), die vrijdagavond op de Zuiderpier van Hoek van Holland voer en in ernstige moeilijk heden raakte, zijn gered. Westen verwerpt Sowjet-nota BONN—MOSKOU (DPA-AFP-RTR) De VS, Frankrijk en Engeland hebben vrijdag ln Moskou nota's overhandigd UTRECHT (ANP^ GESPREK OVER HAVEN-CAO VASTGELOPEN De onderhande- I inerx over de cao voor de grote havens West-Duitsland een gevaar voor ztfnj (Bott„rdam en Amsterdam) is vastgeio- buurianden vormt wegens herlevend na- pen. Deze cao zou op de eerste januari zisme, wordt verworpen. De Sowjet-Unie 1968 moeten Ingaan, had dit op 8 december beweerd. De drie antwoordnota's komen op hetzelfde neer, al zyn ze niet gelijkluidend. In een communiqué zeggen de hoofdbe sturen van de Nederlandse Bond_van De kapitein Rolv Konradsen, wenste aan boord te blijven. De andere opva renden hebben liet schip verlaten en zijn over de pier naar de kust gelopen, waar zij werden opgemerkt door de beman ning van een bootje van de roeiersver eniging ,De Eendracht'. In hun zoek licht zagen z\j de lichtgevende zwem vesten van de Noren. Op een strandig gedeelte een onderbreking van de pier schoof het motorscheepje van ,De Eendracht op het strand en zes mannen konden zonder moeilijkheden, zelfs zonder een nat pak te krijgen, aan boord stappen. De stuurman werd op gepikt door een boot van de havendienst. Laag water Het feit dat de waterstand vrij laag was, heeft deze redding zo eenvoudig gemaakt. Bij hoog water zouden de man nen niet eigener beweging het schip hebben kunnen verlaten. De boot van de roeiersvereniging onder commando van de heer J. Handsteke, heeft bij deze éénvoudige reddingsope ratie de redding-vlet van Hoek van Hol land de loef afgestoken. Kapitein De roeiers, die in het Europoortge- bied belast zijn met het aan- en af meren van schepen, zijn bij de .Ad vance' geweest, hebben een lijnver binding tot stand .gebracht, en zijn ook aan boord geweest om de sdtua- Gered ZEVEN OPVARENDEN van de Noorse kustvaarder .Advance' zijn gered, nadat hun schip vrijdag avond in ernstige moeilijkheden was komen te verkeren op de zuiderpier van Hoek van Holland. De kapitein van het schip is aan boord gebleven, (pagina 1). Onzin' Geen Reimerswaalplan, eerst de boorden van de Westerschelde voor industrievestiging gebruiken. Er is nog ruimte genoeg. .Waar om zegt iemand met gezag nu eens niet, dat het Reimerswaal plan onzin is'. Aldus hierover gis teravond de industrieel drs P. Neeteson in Sas van Gent. (pa gina 2). Schepen Nautisch en militair nieuws: het aantal mijnenvegers, dat in Vlis- singen is gestationeerd, wordt uitgebreid; in Bolnes ging een nieuwe loodsboot te water (pa gina 2). Subsidies OP 1 JANUARI worden nieuwe regelingen van kracht voor de subsidiëring van de woningbouw in ons land. (pagina 3). Binnen- en buitenlands nieuws: pagina's 1, 3 en 7 Zeeuws nieuws: pagina's 2, 5 en 9 Financieel nieuws: pagina 15 Radio- en tv: pagina 12 en 13 En in het tie te bekijken. Zij troffen er nie mand aan. Uit het radioverkeer werd echter duidelijk dat toch de kapitein nog aan boord moest zijn. Om twintig voor elf kwamen de zes Noorse zeelui met het schip van de roeiers van ,De Eendracht' in de Berg- haven in Hoek van Holland aan, van waar zij in een personenbusje zijn over gebracht naar het Groene Kruisgebouw. Hoe het verder moet gaan met de .Ad vance' was vrijdagavond nog in liet ge heel niet duidelijk. Het schip dat onge laden is, is vrij hoog geschoven op een strekdam die de verbinding vormt tus sen de pier en een evenwijdig aan deze uier lopende leidam. Signalen De kustvaarder liep omstreeks half acht 's avonds vast. Op de seinpost bij Hoek van Holland zag men de binnenkomende kustvaarder te ver in de richting van de zuiderpier varen. Met lichtsignalen heeft men nog tevergeefs gewaarschuwd. Door de straffe noordoosterwind raakte het scheepje spoedig in moeilijkheden. De reddingboot .Koningin Juliana' moest onverrichterzake terugkeren, omdat de ze de plaats van het ongeluk niet kon benaderen. Daarna ging de reddingvlet .Directeur A. M. Goudriaan' naar de kustvaarder op weg. Scheveningen Bij de haven van Scheveningen raakte vrijdagavond de kotter Sch. 255 in moei lijkheden. Het scheepje raakte met een van de korbomen vast in de steiger, die gebruikt is bij de aanleg van de nieuwe rioolwaterpersleiding. De reddingboot .Bernhard van Leer' haalde de zeven opvarenden van de Sch. 255 van boord. Pagina la: Openhartige en zeer persoonlijke reacties op de toe komstvisies van Zeeland in het jaar S000 verzameld onder het hoofd: Voor mij hoeft het niet...'. Pagina 19: Interview met de com missaris der koningin, mr J. van Aartsen, die terugblikte op 1967. Pagina 20: Piet Peeters uit Hulst, ontslagen Rotterdams havenar beider. aan het woord, voorts let terkundige kroniek van Hans Warren over Simon Vestdijk, als mede het kerkelijk jaaroverzicht. Pagina 21: Zes Zeeuwen gaven hun visie op, naar hun mening, de belangrijkste gebeurtenissen ia Nederland en in de wereld. Pagina 23: Veranderen en ontwik kelen, omschakelen en aanpassen: het thema van een viertal inter views met ..omgeschakelde' Zeeu- Pagina 25: .Over kerk en wereld gesproken'vijf Zeeuwse scholie ren gaven openhartige antwoor den op vragen over God, kerk, christendom ev - niet te verge ten wereld. Pagina 26: Fotopagina over bin nenlandse gebeurtenissen. NOUC-CABRIES bij Marseille): Op de foto zien we passagiers van de trein in gesprek met po litiemensen; op de achtergrond het treinstel. Negen kinderen kwamen om bij brand in Canada MONTREAL /AFP) Bjj een brand te Lac des lies, op 200 km ten noord westen van Montreal, zijn vrijdag negen kinderen om het leven gekomen. Hun ouders werden met brandwonden in een ziekenhuis opgenomen. PRIJS MOET WORDEN VERLAAGD BRUSSEL (ANP) Het Belgische ministerie van economsiche za ken heeft vrijdag een studie gepubliceerd over de energieontwikke ling in de periode 19671975, waarin expansie van de afzet van Ne derlands aardgas afhankelijk wordt gesteld van een herziening van de contracten en met name van een prijsverlaging. AIX-EN-PROVENCE (AP) Een met machinegeweren gewapende bende heeft vrijdag een stationnetje in de buurt van Aix overmeesterd, twee goe derenwagonagenten neergeschoten en zich uit de voeten gemaakt met 185.000 francs (37.000 dollar) uit een pensioenfonds. De zes mannen dwongen het stationspersoneel een trein aan te houden waar van ze wisten, dat hij spoorwegpensioengelden langs de lijn Marseille- Briangon bracht. Terwijl enige bendeleden de passagiers in bedwang hielden, verwondden an deren de bagagebewakers ernstig. Ze haalden de geldzak uit de trein en vluchtten per auto. PRETORIA (Reuter) In Zuid-Af rika wonende vreemdelingen zullen zich ko mend jaar moeten laten registreren voor militaire dienstplicht. Zij zutien in 1969 dienstplichtig worden. Volgens een vrij dag aanvaard wetsontwerp zijn emigran ten van 16 tot 25 jaar die langer dat •ijf jaar in Zuid-Afrika wonen, maai die de Zuidafrikaanse nationaliteit niet hebben aangenomen, dienstplichtig vol gens dezelfde regels die voor Zuidafri kanen gelden. Men kan worden vrijge steld als men een verklaring tekent geen plannen te hebben om de Zuidafrikaanse nationaliteit te aanvaarden. De studie gaat er allereerst van uit, dat wegens de verwachte concurrentie van Brits en Oost-Europees aardgas de EEG het voornaamste afzetgebied voor het Nederlandse gas zal blijven, en dat België, gezien zijn ligging, een van de belangrijkste buitenlandse afnemers zal zijn. Belasting fië zal echter, evenals de andere klanden, binnenkort het huidige stelsel van omzetbelasting vervangen door de btw, de belasting op de toe gevoegde waarde, waardoor de prijsver houding tussen aardgas en olieproduk- ten ten nadele van het gas zal worden beïnvloed. Het rapport acht het zelfs mogelijk dat als gevolg daarvan de tot 1975 gecontracteerde hoeveelheid Ne derlands gas in het gedrang zou kunnen komen als de prijs ongewijzigd blijft. Als België bovendien nog met de in voering van de btw de accijnzen op olieproduktie die geen motorbrand stoffen zijn, zou afschaffen, zou de concurrentiepositie van het Neder landse gas nog sterker worden aan getast, aldus het verslag (Zie slot pag. 7 kol. 2) Jaarwisseling met gure buien De koude lucht met hagelbuien en in het binnenland vanmorgen lichte vorst worden vandaag weer verdreven door een depres sie, die van IJsland naar Dene marken onderweg is. Nog vóór de avond kan het regenfront, met een krachtige tot liarde zuidwesten wind, onze kust bereiken. Van oud op nieuw komen wij opnieuw in koudere lucht, afkomstig uit het poolgebied, met enkele hagel- of natte sneeuwbuien. Vorst van be tekenis zoals Scandinavië dit al ruim twee weken beleeft, staat ons de eerste drie dagen nog niet te wachten. BANDLEIDER PAUL WHITEMAN OVERLEDEN DOYLESTOWN (AP) De beroemde bandleider Paul Whiteman is vrijdag in het ziekenhuis van Doylestown overle den, naar het schijnt aan een hartaanval. De 77-jarige componist, die be kend stond als de .koning van de jazz' en Pops' Whiteman, wijdde zich zjjn hele leven aan muziek, alle soorten mu ziek. .Ik vind niet dat je steeds in een sleur moet leven,' zei hij kort geleden. ,Als het goed is, is het goed. wat voor soort het ook is.' Whiteman luidde de tijd van de .symphonïsche jazz' in en werd be roemd om zijn weergave van Gershwin'* Rhapsody in blue. GRONINGEN (ANP) De Groninger lolitie is als gevolg van de vele klacli- en over het grove misbruik van vuur werk door de jeugd strenger gaan optre den tegen deze vorm van baldadigheid. Er opereren speciale politiepatrouilles in de stad. Donderdag werd 50 maal politieassisten- tie ingeroepen in verband met onverant woordelijk vuurwerkgebrulk. Een 20-tal minderjarigen is door de politie opge pakt en naar het bureau gebracht. Zij kregen allen proces-verbaai en konden naderhand door de ouders worden af gehaald. Ook is tegen vier verkopers van vuurwerk proces-verbaal opgemaakt we gens het verkopen van vuurwerk aan kinderen beneden 16 jaar en tegen een verkoper die geen vergunning had. Vervoerspersoneel, de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel en de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale Nederland dat het tot nu toe door de werkgeversor ganisaties. de scheepvaartverenigingen noord en zuid gedane elndaanbod, on voldoende is. Dit aanbod dekt in het geneel niet de stijging van de kosten van levensonder houd zoals deze zich vanaf 1 januari zullen ontwikkelen. Hierbij komt nog aldus de drie bonden dat dit aan bod ook geen enkele rekening houdt met de stijging van de produktivitett in het lopen jaar en de te verwachten pro- ^„aviteitsstijging in 1968. De werknemers in de havens menen hier aan een reële Inkomensverbetering te kunnen ontlenen. De bonden beraden zich nu zowel intern als met hun respectievelijke vakcentra- over eventueel te nemen stappen. T extielf abrieken willen geringere loonsverhoging ENSCHEDE (ANP) Een zestal tex tielfabrieken in Twente en Oost-Gelder land heeft een beroep gedaan op art. 57 van de collectieve arbeidsovereen komst, om ontheffing te krijgen van overeengekomen loonsverhoging voor de laatste fase van de driejarige cao, na melijk voor 1968. De vakraad voor de textielindustrie zal deze dispensatie raag op 3 januari aanstaande in be handeling nemen. Wanneer deze onthef fing van de overeengekomen cao bepa lingen wordt verleend za! de loonsver hoging voor het komende jaar niet ruim 6 maar 3'/2 procent bedragen. NEW' ORLEANS (REUTER) De procureur-generaal in New Orleans, heeft vrijdag drie .belangrijke getuigen' voor zijn onderzoek naar een eventuele samenzwering bij de moord op Kennedy gedagvaard om voor een Jury te ver schijnen. Garrison heeft voorts verklaard, dat enkele minuten nadat de president was neergeschoten in Dealey Plaza, Dallas, tien mannen werden gearres teerd. Zij waren echter heimelijk vrij gelaten, ondanks het feit dat som migen van hen als mededaders aan de moord waren geïdentificeerd. Aan het Amerikaanse publiek is nooit de namen van deze tien mannen meege deeld, aldus Garrison in een verkla ring voor de pers. Volgens de dagvaarding bevonden twee van deze mannen zich in Dallas in de maand waarin Kennedy werd vermoord. Zij stonden in contact met Jack Ruby, de nachtclubeigenaar, die Lee Harvey Oswald, de vermoedelijke moordenaar van de president, doodschoot. De na men van de drie gedagvaarde mannen, die op 1 februari voor een jury in New Orleans moeten verschijnen, zijn Loran A. Hall uit Kernville in Californië, Law rence J. Howard uit Los Angeles en Thomas Beckham uit Omaha in Nebras- n het deze week verschenen i jaaroverzicht van Lloyd's in Londen wordt er op gewezen dat het in 1975 vrijwel niet meer nodig zal zijn om met olietankers door het Suezka- naai te varen. De vaart met grote tankers rond Kaap de Goede Hoop zal dan namelijk bijna even goedkoop zijn als die door het Suezkanaal. Men neemt zelfs aan dat binnen tien Jaar vrijwel geen tankers meer door het kanaal zullen komen. Een opmeritelij/.e ontwikkeling! Op de politieke consequen ties daarvan heeft enige maanden geleden reeds (in het Engelse blad .Encounter) de directeur van net Londense Instituut voor strategische studies de befaamde publicist Alastair Buchan gewezen. Naar zijn mening is het grootste gevaar van de huidige toestand in het Midden- Oosten niet dat hier nieuwe conflicten dreigen die zelfs aanleiding zouden kun nen zijn voor een nieuwe wereldoorlog, maar dat het gebied genegeerd zai wor den. In dat geval zal het op den duur verder verarmen en zal het gestadig in welvaart en in betekenis achteruitgaan- Als er namelijk geen regeling worot ge vonden ter oplossing van het conflict tus sen Israël en de Arabische wereld, dan be tekent dat in feite dat de westerse wereld het Midden-Oosten min of meer gaat af schrijven. Er zijn immers elders in de wereld olie- en aardgasbronnen gevon den. die gemakkelijker (dwz zonder po litieke moeilijkheden) zijn te exploiteren dan die ln de Arabische landen; grotere en snellere schepen zullen om de Kaap varen ten voordele van Zuid-Afrika en daardoor zullen westerse investerin gen in de Arabische landen uitblijven. Het Midden-Oosten zou door dit alle* een soort Ierland aan de Middellandss Zee worden, waar men allerlei voor vaderlijke maar weinig reële grieven koestert. De hier geciteerde opmerkingen van Buchan tonen nog weer eens aan hoe snel het allemaal gaat in deze wereld. Na de eerste Suezcrlsis bete kende de sluiting van het kanaal min of meer een ramp, maar deze keer was dat niet meer het geval: het westen kon des noods zonder het kanaal. Maar dat be tekende inderdaad dat de oplossing van het conflict daarginds heel wat moeilij ker is dan de vorige maal: het westen oefent weinig of geen pressie uit want het is minder direct bij deze zaak be trokken. Vandaar dat Buchan zegt: .Dit is het moment en het komt misschien nooit terug waarop de industriële staten nog kunnen bewijzen dat zij be lang hebben bij een directe en definitieve politieke regeling'. De grote mogendhe den zullen aaartoe een bijdrage moeten leveren, doen zij dat niet, dan .leven we in een anarchistische wereld', aldus Bu chan. Tot nu toe echter hebben deze mogendheden nog geen grote bijdragen in deze geest geleverd. En mede daar door blijft de toestand ln het Midden- Oosten een onopgelost probleem. Een van de vele, waamee de wereld het nieuwe jaar ingaat. moger in aez fcdiltlljR Z"1OES Voor Goes is 1967 een beetje het jaar ,van de politieke onderwaardering' ge worden. De tendens, dat de Be- velandse centrumstad in een aantal belangrijke zaken wordt ondergewaardeerd, werd bij de begrotingsbehandeling 1967 be gin dit jaar in de raad en door b en w gesignaleerd, er is ook deze maand bij herhaling op ge wezen- Die indruk komt met na me bij deze concrete zaken naar vorenstreekplanherindeling, verbetering van haven en ka naal Goes-Goese Sas en de bouw van een overdekt instruc- tïebad. Burgemeester mr F. G. A. Huber: ,We voelen, dat er een accent wordt gelegd bij Middelburg en Vlissingen, dat de drie grote kernen in Midden- Zeeland niet gelijk worden ge waardeerd, dat Goes op de tweede plaats komt'. Er Is in de decembervergadering van de Goese raad uit alle poli tieke hoeken vinnige kritiek ge komen op de positie, die Goes als streekeentrum is toegedacht. En ln de begrotingsbesehouwin- gen zei bijvoorbeeld het KVP- raadslid J T. Andringa: ,we wil len niet meer vragen dan een objectieve beoordeling en mede werking van de diverse instan ties. Niet alles kan vlot worden goedgekeurd, maar er is bepaald een grote marge tussen duide lijk afremmen en een effectief stimuleringsbeleid.' De heer M. Haasdonk (vvd): ,er is tot op heden nooit een positief ant woord van gs gekomen op bezwaren en verlangens van Goes. Moeten we daaruit concluderen dat het de be doeling van gs is Goes op alle fronten tegen te werken. Mr Huber: ,er is tot nu toe weinig weerklank gekomen voor Goes bij de bevoeg de instanties. Kennelijk begrijpt men de zaak niet goed, of ziet men het belang er niet van in. Al kan het misschien ook wel eens aan de argumenten liggen'. Zoals gezegd: een van de zaken, waarin Goes zich ondergewaardeerd voelt is het streekplan voor Mid den-Zeeland. Mr Huber: ,wij zier. Goes als een belangrijk streekver- zorgend centrum, voor heel Zuid-Be veland en ook als een provinciaal distributiecentrum. Dat heeft naar ons gevoel te weinig weerklank gekregen. Het streekplan is nu té eng begrensd, Walcheren staat vol ledig op papier. Beveland is gehal veerd. We vrezen, dat Oost-Beve land een ,dood gebied' wordt. Ook al is er nog niet zoveel concreets te zeggen over het Reimerswaalplan. men had in het streekplan toch kunnen vastleggen wat er is (recre atiemogelijkheden het streekplan ziet in ieder geval 10 jaar vooruit'. ,Nu Is er sprake van een kunstma tige scheiding. Waarom is het fruit teeltgebied van Kapelle niet in het streekplan opgenomen? Dat vormt inet dat van Goes één geheel. Wij ontkomen niet aan de indruk, dat Goes wordt beschouwd als een ge bied, waar wel mensen en industrie- en kunnen komen, maar waarvan de stresekfunctie wordt genegeerd. En die functie kan ook moeilijk worden uitgeoefend, als Oost-Beve land er niet bij is'. Eenzelfde gevoel van onderwaarde ring heeft Goes ten aanzien van de haven en het kanaal. Ai enkele jaren wordt van de Bevelandse cen trumstad uit betoogd, dat het ka naal dringend aan verbreding en verdieping" toe is, nu het scheep vaartverkeer én in capaciteit én in aantallen toeneemt, dat de toestand van de sluis onhoudbaar is. In een recent verschenen nota die in januari in de raad ter discussie komt hebben b en w een overzicht van de situatie gegeven met een be leidslijn voor de verbeteringen. In een beschouwing over het streek plan zeiden b en w over het feit, dat gs vooralsnog een belangrijke verbetering van het kanaal ten kos te van grote uitgaven niet nodig vonden: ,wij zijn verontrust door het feit, dat het niet erkennen door fs van de huidige onhoudbare toe- omst van het kanaal uiteindelijk ernstige gevolgen zal hebben voor Goes en met name voor de aan de haven gevestigde bedrijven'. (Zie slot pag. 2 kol. 3) Het is geen wereld om erg jubelend over te doen. deze wereld waarop wij thans al dan niet waardig over de drempel gaan. Wat de mensen wij ajlen ervan hebben gemaakt Is allesbehalve fraai. Wie daarvan een röntgenopname wil zien neme het boek ter hand, dat gemaakt is naar aanleiding van de exoo3itie World Press Photo 1967. Dit boek bevat een bonte mengeling van foto's, waarop ons heden scherp en vaak onbarmhartig is geobserveerd, en ellende, verschrik king en dood, strijd en ondergang, geweld en onderdrukking, maar ook plezier en vreugde, technisch kunnen en menselijk vernuft, de gevoe lens van vele naamlozen, de gelaatsex pressie van de groten, het is allemaal te vinden op deze onthullende foto's die met elkaar een heftig en aangrijpend beeld geven van de mens en zijn wereld nu. Een boek om in te kijken zo tegen twaalven op oudejaarsavond, als de (lazen nog weer eens gevuld worden. Iet is namelijk een remedie tegen al te goede voornemens en al te grote ver wachtingen: men heeft dan de gecom primeerde werkelijkheid van de heden daagse wereld in handen. Geen werke lijkheid om erg gerust op te zijn. Het verhaal gaat hoe tijdens een be zoek van Zeelands gedeputeerde staten aan een gemeente, waar her indeling aan de orde was. een wethouder zich met een persoonlijk en bewogen woord tot één der gedeputeerden richtte. Die gedeputeerde behoorde namelijk tot wat men in de kamer noemt de .politieke vrienden' van de wethouder. En deze nu had er benoefte aan om eens nadrukkelijk te zeggen hoe zeer het hem speet en hoe onbegrijpelijk het hem voor kwam dat deze zijn politieke vriend thans meewerkte aan opheffing van Zeeuwse gemeenten. De gedeputeerde had zijn antwoord echter klaar en wees er de wethouder op dat deze vermoede lijk in zijn leven wel de waarheid had ervaren, besloten in de bekende dichtre gel: .Niets is hier blijvend...' (met wat er verder volgt). De gedeputeerde was echter nog niet uitgesproken of de ge meentebode drukte hem een briefje in de hand, afkomstig van een in de zaal luis terende burgemeester van een eveneens op te heffen gemeente. Het briefje be vatte de bij menige kerkganger niet on bekende dichtregelen van de achttiende eeuwse Pieter Leonard van de Kasteele: .Ieder woelt hier om verandering en be treurt ze dag aan dag, hunkert naar hetgeen hij zien zal, wenst terug 't geen hij eens zag'. Een verhaal dat zich eigen lijk alleen maar in Zeeand kan afspelen. Het geeft bovendien in kort bestek iets weer van de spanningen, die vooral hef afgelopen jaar in Zeeland merkbaar wérden. Op de voorpagina van onze oude jaarsbij lage gaan wij nader op die spanningen in. Jeugdbende stad op grote schaad bromfietsen MAASTRICHT (ANP) De gemeen tepolitie van Maastricht heeft een uit twaalf jongeren bestaande jeugdbende opgerold, die vanaf oktober in Maas tricht en verre omgeving, zelfs tot ln Luik, tientallen bromfietsen heeft ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 1