Arnemuidens T uindorpkrotten Raad zwaaide b en w Yeere lof toe voor visie op streekplan P57PROIIWPI AN pil f^n STATEN Geen excuus Urgentieschema LOKALE BELASTINGEN DOMBURG ZITTEN NU AAN HET PLAFOND Bezwaren tegen streekplan RAAD VALKENISSE WIL KLEINER WAARDEVOL AGRARISCH GEBIED' .Onmogelijk goede boer te blijven' Streekplan te sterk gericht op industrie •ara k«™«8 Sïïi COAK-militairen willen niet aan parades deelnemen E FEW ACHT OP STAOHTHSTRAPPEN DOORSTROMING NAAR EEN DUUR HUIS KOST VLISSINGEN VEEL Kerstconcert Zeeuwse Koorschool PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 DECEMBER 19Ó7 RAAD OVER WONINGSITUATIE ARNEMUIDEN Bijzonder uit voerig heeft., de gemeenteraad van Arnemuiden tijdens de begrotings behandeling van gedachten gewis seld over de woningsituatie. Daar bij kwamen o a ook de complexen van 20 en 10 woningwetwoningen in Tuindorp ter sprake. Burge meester A Hack had er geen en kel goed woord voor over: .Krot ten zijn het', verzekerde hij, er aan toevoegend, dat deze 30 nit 1918 daterende woningen volkomen zijn afgeschreven. Volgens de burgemeester komt de wo ningbouwvereniging met de kleine jaar lijkse onderhoudspost lang niet toe om de woningen water- en winddicht te ma ken. Er is nu een stedebouwkundig plan voor herbouw aan gs voorgelegd, waar bij de woningen direct er achter (in de tuin namelijk) in verschillende fasen vernieuwd zouden kunnen worden. Vooral de heer J. van Belzen (pvda) had zich in Arnemuidens woningbe stand verdiept. ,ïk erger me', zo stel de hij, ,als ik zie in welke onderhonds- staat de woningwetwoningen verke ren'. Hij zag hét als taak van b en w deze situatie terdege onder de loep te nemen en daarbij ook aan te drin gen op herstel van de zoutwaterseha- dewonïngen. bekend zijn, waarna het gehele scala aan de raad voorgelegd zal worden. Tijdens de algemene beschouwingen (die volgden op de bespreking van de opmer kingen in de raadscommissie) noemde de heer J van Belzen (sgp) het bejaar den-dienstencentrum met de woningen er bij een uitkomst. Daarmee was de burgemeester het volkomen eens. Half januari zal een hoofd er voor aangetrok ken worden. De heer Van Belzen noemde ook het in- structïezwembad zeer belangrijk. .Om dat dan niet meer in de gemeente half naakt in het openbaar gelopen- zal wor den'. De heer K. J. Steketee (ar) adviseerde voor de toekomst een voorzichtig (finan cieel) doch vooruitstrevend beleid te voeren: en geen verlichting aan te bren gen voordat precies bekend is wat er in de sanoringsgebieden zal gebeuren. De heer Van Belzen (pvda) liet een krachtig protest horen tegen het te lage uitkeringsbeleid van de regering, waardoor volgens dit raadslid het woon- en leefklimaat ran de gemeen ten in de knel komt, en waarvan drastische belastingverhogingen het gevolg kunnen zijn. Hjj brak ook een lans voor snelle aanleg van het half- verharde oefenveld. Die noodzakelijk heid voor de hooggeklasseerde voet balvereniging onderstreepte de bur gemeester volkomen. Ook de ratiobouw kwam ter sprake. De raadsleden vonden, dat die niet gebracht heeft wat er van verwacht werd, omdat tot nu toe nog maar weinig inwoners de ze dure woningen konden huren. Aange drongen werd dan ook te blijven stre ven naar meer woningwetwoningen. Op het recreatieve front deelde burge meester Hack nog mee, dat de subsidie deur voor de aanleg van de jachthaven nog op een kier staat. Hij had lof voor gs, die alles doen om het plan toch nog zonder uitstel te laten uitvoeren. Burgemeester Hack verzekerde, dat b en w bij de woningbouwvereniging op herstel van de zoutscliadewoningen (ge noemd werden de School- en de Spoor straat) zullen aandringen. Ook zullen b en w er nog eens op wijzen, dat het on derhoud te wensen overlaat. Burgemees ter Hack zag daarbij wel in. dat de on- derhoudsnormen te laag zijn, maar hij vond dit geen excuus. Tegelijkertijd zal daarbij bekeken worden of in de wo ningen een douche aangebracht kan worden: voor de financiering is. zo dacht de burgemeester, wel een oplos sing te vinden. Daarmee zou dan gelijk de zware finan ciële last, die het badhuis op de begro ting uitmaakt, van de baan. Het bad huis zou dan, zo dacht ook de heer Van Belzen, opgedoekt kunnen worden. Bur gemeester Hack deelde mee, dat er al aan gedacht is om het postkantoor, dat uit zjjn huidige onderkomen moet, in het overigens daarvoor wel te ver- bonwen badhuis ondergebracht ban worden. Op het badhuis drukken dan nog wél hoge leningskosten, die, zo ver onderstelde de heer Hack, niet opgevan gen kunnen worden door de postkan- toorhuur, omdat de PTT-normen daar voor vrjj laag zijn. De raadscommissie, die de begroting aan een nauwkeurig onderzoek had onderworpen, had b en w gevraagd of er voor een bepaald jaar een ur gentieschema van de investeringen overlegd kan worden. Burgemeester Hack vond dat heel moeilijk. ,Wat b en w zich voorstellen in komende ja ren te doen hebben ze nu aan de raad voorgelegd', aldus de burge meester. die daarbij noemde het in- struetiebad. het halfverhard oefen veld, het saneringsplan en enkele an dere zaken, waarvoor echter nog geen kostencijfers berekend zijn. ,Ik proef uit de opmerkingen van de commissie', zo vervolgde de burgemees ter, ,de vrees, dat bij uitvoering van al die investeringen een niet-sluitende be groting het resultaat zou kunnen zijn. Maar in dit verband heeft de raad nog altijd het laatste woord. Er hoeft geen vrees te bestaan, dat we voorstéllen zullen doen die de begroting niet-slui- tend maken. Dat zou resultaten in een en hier raakte de burgemeester het kardinale punt .belastingverhoging*. Toch rees er nog een vraag bij de heer Van Belzen. ,De raad wil mede de urgentie van de investeringen be palen', merkte hij op. Burgemeester Hack verklaarde, dat de kosten in het eerste kwartaal van het nieuwe jaar ZONDER WIJZIGING BELEMMERINGEN' Hopen dat rapport aandacht krijgt die het waard is' VEERE De raad van Veere heeft in zijn vergadering van gis teren, vrijdagmiddag, hulde ge bracht aan het college van b en w voor de visie die zij gegeven heb ben op het ontwerp-streekplan Midden-Zeeland, een bijna tot een rapport uitgegroeid aantal opmer kingen en bezwaren, dat ter ken nis zal worden gebracht van gede puteerde staten. De raad stond - behoudens een kleine aanvulling - geheel achter dit .rapport', waar aan reeds in de krant van gisteren reeds uitvoerig aandacht werd be steed. Een van de belangrijkste punten Is wel, dat b en w van Veere het voor het welslagen van de ontwikkeling van Vrouwenpolder als badplaats noodzakelijk vinden dat hier enkele grotere gebouwen zullen verrijzen, onder aan de duinzijde van de plaats, die destijds voor de bouw van liet Eurotel was gereserveerd. Men wil dan rekening honden met de bezwa ren, die toen tegen de hoogte var dit gebouw werden gemaakt. Men staat echter een ontwikkeling zoals men die langs de gehele kust van Noord- en Zuid-Holland aantreft ,Is het nog wel toelaatbaar' Vaart achter plan jUHIPHOL: voot het eerst Zij.. bestaan Icon de KLM de tweemil- joenste passagier in een jaar uit luiden': dit gebeurde vrijdagoch tend met de Engelsman David Webster Cairns, die tot zijn ver rassing als passagier voor Londen opeens in de bloemen en de zuivel werd gezet. Sf* J?Kt'?cna k8n, ZÏ1 opJ" OVKZANDE - De nmKlen.tandssectie bestaansmogelijkheden van landbouvvbe-l „«„i.tinn- uw '/„i<i drijven, maar vamM verkeerelcchnlachl cèVlé ,1 nèert in eS.d.rwtn aan" zich die afstand wel indenken. I ren gemaakt tegen liet ontwerp-streek- KOL'DEKERKE De bezwaren vanI De beer 1'. Flïpse (gb) vond. dat (le: plan Midden-Zeeland. De sectie van Valkenisse tegen het ontwerp-streekplan! bepalingen in het ontwerp-streekplan mening, dat in het ontwerpplan te sterk Midden-Zeeland (door b en w opgesteldj maar met veel willekeur tot stand ge- de nadruk wordt gelegd op de indu- en vrijdag door de raad goedgekeurd) bracht zijn. Het ontwerp vergelijkend strialïsatle, waarbij de leefbaarheid van —I— —"'met het voorontwerp uit 1966"begreep »>Pns onnodig in gedrang komt. .Men de heer Flipse niet, dat er in zo korte vindt dat het spreidingspatroon ten op- tyd zo ingrijpend in het ontwerp veran- r.ii lilc van de leefbaarheid der dorpen derd kon wórden. zullen onder andere ten aanzien het .landschappelijk waardevol agra risch gebied' nog worden aangevuld met een wens uit de raad om dit gebied (met name langs de kust) te verklei nen. De heer A. Lampert (chu) zei er onder andere van: .Zoals het nu is ont worpen in het streekplan is het onmo gelijk om er een goede boer In te blij ven'. De heer Joh. Kodde (ar) wilde zelfs nog verder gaan. Hij vond de voorschriften over wat niet mag in dit gebied zo streng, dat hij de bepaling Uit agrarisch gezichtspunt Dekeken maakte de heer Kodde ook bezwaren tegen de nieuw ontworpen verbinding tussen Middelburg en Vllssingen via Koudekerke. Hij zag de noodzaak van deze nieuwe weg, die bovendien verschillende agrarische bedrijven in de gemeente stuk maakt, niet in. Burgemeester A. Koevoets achtte het niet eenvoudig deze noodzaak aan te geven. Hij noemde andere dan agra rische aspecten, die vóór aanleg plei ten: het toenemende verkeer op de huidige Nieuwe Vlissingseweg en de ga- varensituatie op deze weg. De heer Koevoets verzekerde algemene bezwa ren tegen dit wegplan té maken, maar ruimte te laten voor de verkeerstech nische gezichtspunten. Overigens zal er eerst een hearing worden gehouden over deze geprojecteerde verbinding Middelburg-Vlissingen. Het grootste bezwaar van de heer Kodde ging uit naar de aangegeven rooilijnafstanden, voor zo gaf het AR-raadslid als voorbeeld wegen van de tweede orde in Valkenisse, waarbij nieuw te bouwen bedrijven buiten de bebouwde kom 75 meter uit de weg- ,Wjj stellen voor tegen deze manier van doen te protesteren', aldus de heer Flipse. Voorts ging de raad tijdens deze verga dering akkoord met het voorstel om een bouwverordening en een verorde ning op de seizoenwoonverbiijven vast te stellen. MIDDELBURG Vlak voor het kerst verlof hebben 32 leerlingen van de eer ste centrale opleidingsschool voor admi nistratief kader (COAK) in Middelburg hun commandant een verzoek geschre ven, waarin zij vragen in het vervolg te worden vrijgesteld van deelname aan E arades. De 32. die in opleiding zijn voor orporaal-schrijver en deel uitmaken van een groep van ongeveer 80 jongens, geven als motief, dat een parade als een vrij feestelijke aangelegenheid wordt be leefd en georganiseerd. Zij vinden ech ter, .dat een dergelijke feestelijke ver toning niet past bij het oorlogsbedrijf, dat het leger is'. De eerstkomende parade van de COAK te Middelburg wordt waarschijnlijk be gin januari gehouden bij een beëdi'gings- plechtigheid. De commandant van de COAK was vrijdagavond niet bereik baar voor commentaar. - De teerlingt van ae laagste drie klassen en ee: tiental meisjes uit de hogere klas sen van de christelijke lagere school te Higgekerkc stonden vrij dag op de Vlissingse stadlimstrap- pen. Met vlaggetjes, kleurige Unten, bloemen en dennegroen zet- cn ze er luister 0ij aan de huwe- ijlcsdag van hun onderwijzeres, mejuffrouw Henny Doenze. Op de foto verlaat het kersverse echt paar De Ruijter-Doenze het, stad huis. (Foto PZO) in de zak van Zuid-Beveland te groot wordt. V ele dorpen zijn te ver van de stimuleringskern gelegen. Ook vindt men liet aanwijzen van twee stimule ringskernen te gering. De middenslandssectie is van oordeel, dat bij vaststelling van het plan niet alleen schade wordt toegebracht aan het sociale en culturele leven, maar dat tevens afbreuk wordt gedaan aan de burgerzin en vernieuwingsdrang. Het plan tast niet direct de economi sche totale positie van de gemeenten aan, maar wel in sterke mate de lo kale ondernemers uit het midden- er kleinbedrijf, aldus het schrijven. De sectie wijst er tenslotte op, dat bij reconstructie van het gebied ten be hoeve van het industriële aspect, schade, direct of indirect aan de dernemers toegebracht, dient te wor den vergoed. Deze schadeloosstelling wil de sectie opnemen op basis van de tweede nota ruimtelijke ordening. Zij wil daarbij uitgaan van een basisscha deloosstelling, berekend naar plusminus 600,- per vierkante meter per onder nemer of bedrijf. Ijsbaan voor Yerseke Het bestuur van de ijsciub Yerseke heeft in de Burenpolder een geschikt terrein gevonden, dat deze winter als ijsbaan zal kunnen worden benut. Om dit te verwezenlijken moeten er enkele voor zieningen worden getroffen, zoals het opwerpen van een dammetje rond een gedeelte van het terrein. Het bestuur rekent hiervoor op de hulpvaardigheid van de leden en andere liefhebbers de ijssport. gewone woningen DOMBURG Burgemeester F. G. Sprenger heeft donderdagavond in de raad verklaard dat de lokale belastin- i gen thans op het punt zyn gekomen I dat men zich gaat afvragen of het nog I wel toelaatbaar is. We zullen met klem moeten aandringen op een betere finan ciële verhouding', zo zei de raadsvoor zitter. In de algemene beschouwingen tijdens de begrotingsvergadering in Dom burg had de heer A. Passenïer (pvda), toen de lokale belastingen ter sprake kwamen, zelfs het woord .uitknijpen' laten vallen. Op vragen van van Rozenburg meedelen, dat in januari of februari een voorstel tegemoet kan worden gezien betreffende het voor gewone woningen in te richten plan Ln de kern Domburg. De onderhandelingen met de grondeige naren verlopen zeer stroef, zo liet de heer Sprenger de raad weten. De heer Passenïer maakte b en w een ernstig rijt. dat deze zaak zo slecht van jrond komt. Hij vond het juist daar om onverteerbaar omdat jonggehuwden moeteD uitkijken naar een andere woon plaats, nu er in Domburg geen vesti gingsmogelijkheid is. De woordvoerder van de Partij van d< Arbeid had op zijn wensenlïjstje onder meer de volgende punten staanten spoedigste afwerking van het sanerings plan rondom de kerk te Oostkapelle in een later stadium wees ook de heer A. Coppoolse (ar) daarop verder af werking en voltooiing van het uitbrei dingsplan Poldertje-west te Domburg. Ook de .jammerlijke toestand' waarin vele straten in de gemeente zich be vinden, dient eveneens met spoed te wor den verbeterd. De begraafplaats te Oostkapelle vraagt eveneens om een uitbreiding. Als tweede urgentie voor 1968 noemde de heer Pas- senier de bouw van een nieuwe brand weerkazerne. verbetering van de situa tie hoek Lantsheerstraat-Dorpsstraat te Oostkapelle en ontruiming en sloop van krotten en woningen in het plan van het zogenaamde Nieuw Domburg. Opmer kingen van de PvdA-fractie betroffen voorts de zware onderbezetting van de gemeentesecretarie. Onbevredigend De onbevredigende financiële afwik keling van de rijksbijdragen in de scholenbouw zal op aandringen van de heer jhr mr Rutgers van Rozen burg bij de vereniging van Neder landse gemeenten aanhangig worden gemaakt. De heer Coppoolse toonde zich verontrust over de toenemende beknotting van de taken van de ge meente. ,We worden hoe langer hoe meer in onze zelfstandigheid aange tast'. Als voorbeeld haalde hij aan het door gedeputeerde staten gewei- Examens De heer P. Meijers uit Maassluis, voor heen te Gapinge, slaagde met lof voor het doctoraal examen technische weten schappen aan de technische hogeschool te Delft op het proefschrift: Doubly-perio- dic-stress distributions in perforated en wil hiervoor in het definitieve streekplan voor Midden-Zeeland de bebouvvingsvoorscliriften in overeen stemming brengen. Het was in de vergadering van gister middag, als eerste de heer J. A- A. Mol (gb) uit Veere, die de waardering van de raad vertolkte voor de visie van b en w. Hij vond, dat in die visie precies is aangegeven, welke wijzigin gen de gemeente ten goede zullen ko men, zonder dat de opzet van het streekplan geschaad wordt. Brengt men ze echter niet aan, dan zou dit bijzon der belemmerend kunnen werken op de ontwikkeling van de gemeente. ,Voor deze studie hebben wij bijzonder veel waardering en we hopen daarom, dat dit rapport de aandacht zal krijgen, die het waard is', aldus de heer Mol, wiens woorden vervolgens onderstreept werden door de heren H. Janse (ch) uit Seroos- kerke en S. de Bruijn (gbi uit Vrouwen polder. B en v- hadden niet alleen reke ning gehoude: met'de belangen van de mensen, die bij de recreatie betrokken zijn, ook de agrarische belangen kre gen ruime aandacht, zodat een even wichtige, weloverwogen visie het resul taat was, voor welk feit de heer S. de Visser (ar) uit Gapinge het college dankte. .Wij hopen', aldus de heer Visser, .dat gezamenlijk komt niet zoveel voor, wijze samen optrekt'. dat men op deze gerde uittreden uit de dienst bouw- en woningtoezicht. Met de heer Jac. de Visser (sgp) drong de heer Coppoolse aan op een verdere bouw van bejaardenwonlngen. Volgens de heer De Visser is er met name In Oostkapelle een grote behoefte aan dit soort woningen. Mevrouw M. Vaandrager-van 't Hof wees met na me op de wenselijkheid van het re serveren van grond tussen Domburg en Oostkapelle om daar later sport accommodatie te creëren. Burgemees ter Sprenger verklaarde na opmer kingen van diverse raadsleden, dat men op Walcheren langzaam naar een toestand toegroeit die een geza menlijke aanpak van het huisvuil- rob leem noodzakelijk maakt, ij de verdere hoofdstuksgewijze be handeling van de begroting, waaraan na tweeëneenhalf uur de raadsgoed- keurlng werd gehecht, kwam meer dere keren de dienst bouw- en wo ningtoezicht in discussie. Daarbij was het touwtrekken geblazen om het be drag dat voor de bezetting van een eigen dienst nodig zou zijn. De heer Passenïer verweet b en w halsstar righeid. wat inderdaad ook door bur gemeester Sprenger werd erkend, met dien verstande dat de dienst volgens de raming van b en w dege lijk zou kunnen functioneren. Éen stemming gaf te zien dat de meer derheid van de raad er anders over dacht. De op de begroting uitgetrokken 55.000 werden gereduceerd met 20.000. Wethouder W. K. van Nieu- wenhuijzen kon de bezwaren van met name de PvdA-fractie tegen gemeen telijke exploitatie van landbouwgron den niet wegnemen. De raad besloot donderdagavond nog o.m. om het uitbreidingsplan Duinweg-Oost om te dopen in Oosterpark. Stapelen De heer D. Kasse (ar) uit Veere zei er van overtuigd te zijn, dat men het in de huidige samenleving niet zonder plan nen kan stellen. Maar hjj vond het te leurstellend, ,dat juist in een tijd, waar in men er op uit is de opinie van de mensen te kennen, de mensen, die het ontwerp streekplan hebben samenge steld. zich niet meer van allerlei om standigheden op de hoogte hebben ge steld. Hij vervolgde: .Men zou bezwaar op bezwaar kunnen stapelen. Hoe komt men hier nog uit? Leert men in de pla nologie dan niet van eerdere ervarin gen?'. De raad stond dus geheel achter de op merkingen van b en w en men vulde die nog aan, nadat de heer Mol had gewezen op een tegenstrijdigheid: een in het ontwerp streekplan te Gapinge voor landhuizenbouw bestemd gebied had reeds eerder in een uitbreidings plan een andere bestemming gekre gen, voor woningbouw en klein-indu- strie. Na een korte discussie, waarin de heer Kasse de verhoging .drastisch' noemde, ging de raad akkoord met een voorstel tot vaststelling van een verordening re gelende de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de alge mene begraafplaatsen. Burgemeester A. de Kam, die de vergadering leidde, wees er daarbij op, dat in het oude Veere de tarieven wel uitzonderlijk laag waren, een uni cum in het land. De huurovereen komst met de NV De Campveerse To ren voor het gebouw van deze naam werd gecontinueerd: de huur werd op f 15.000 per jaar gebracht. De heer ,T. Schets werd als havenmeester voor de jachthaven Oostwatering in vaste diénst benoemd. Frans Naereboatschool verspeelt onderwijzer VUfSSINGEN De ,verordening door stroming' van goedkope naar wat duurdere huizen is voor Vlissingen zo langzamerhand een financiële strop geworden. Inwoners die van die regeling gebruik maakten kregen aanvankelijk een vergoeding van 1000 golden, eeh premie die later teruggebracht werd tot 500 gulden. Weliswaar kreeg Vlissingen daarvoor een rijksbijdrage van 44.000 gulden, maar er werd zoveel gebruik van gemaakt, dat er in 1967 al een tekort ontstond van ruim 90.000 gulden. Dit te kort zou in 1968 oploper lot bijna 226.000 gulden. Daarom stelden b en w de raad gisteren voor de verordening in te trek ken. De raad stemde er mee in. Wethouder Janse ontvouwde deze theorie: als Vlissingen zijn goedkope huizen in de eerste plaats beschik baar stelt voor zijn eigen inwoners neemt deze doorstroming grote vor men aan. Weinig doorstroming bin nen de gemeente onstaat er als er veel huizen worden beschikbaar ge steld voor aanvragen van elders. Vlis singen denkt echter in de eerste Enige en algemene kennisgeving Op 20 december overleed onze dierbare vader, be huwd-, groot- en overgrootvader WILLEM BERDENIS VAN BERLEKOM weduwnaar van Alberta Gerarda Fak Brouwer, Officier in de orde van Oranje-Nassau, begiftigd met de zilveren penning van de gemeente Middelburg, in de ouderdom van 95 jaar. Middelburg: J. P. Berdenis van Berlekom O. M. Berdenis van Berlekom- Vaughan 's-Gravenhage: A. J. de Veer- Berdenis va.n Berlekom G. W. A. de Veer Haverdal (Zweden): P. Berdenis van Berlekom E. M. C. Berdenis van Eerlekom- Arborelius Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, 22 december 1967 Correspondentieadres: Blauwedijk 33 De crematie heeft heden in stilte plaatsgevonden te Westerveld. Heden is na een langdurig gedragen lijden, tot mijn diepe droefheid, ln huize ,Der Boede', zacht en kalm, ontslapen, mijn innig geliefde vrouw MARIA TANNEKE ROMEIJNSEN- DE KRAKER op de leeftijd van 52 jaar. J. L. Romeijnsen Temeuzen. 22 december 1967 Dokweg 35 De teraardebestelling zal plaatshebben op woens dag 27 december des namiddags 2.30 uur, na voor afgaande rouwdienst in de aula van de Zuider begraafplaats, aanvangende 2 uur. WILLEM BERDENIS VAN BERLEKOM weduwnaar van Alberta Gerarda Fak Brouwer, in de ouderdom van 95 jaar. Amsterdam: ,1. Keppler-Berdenis van Berlekom 22 december 1967. Op 20 december overleed tot mijn groot verdriet mijn hooggeachte mijnheer W. BERDENIS VAN BERLEKOM die ik 35 jaar lang heb mogen dienen. Catharina M. P. Wareman Middelburg, Noordbolwerk 9. Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder JACOBA WIJTENBL" RG-WALÊ weduwe van II. J. Wijtenburg, in de ouderdom van ruim 82 jaar. s-Hertogenbosch B. F. M. Wijtenburg J. A. C. W. Wijten- burg- Swinkels TJel: H. J. Wijtenburg J. W. Wijtenburg- Teunissen Klein- en achter kleinkinderen Tiel, 21 december 1967 Oranjelaan 11 De teraardebestelling heeft heden, zaterdag 23 december, plaatsge had op de algemene be graafplaats aan de Papesteeg te Tiel. Heden ging van ons heen, na een geduldig gedragen lijden, ln het ziekenhuis Bergzicht te Goes, mijn Innig gelief de man en onze zorg zame vader, behuwd- en grootvader LEENDERT DE RIJDER op de leeftijd van 76 jaar. Kapelle: A. de RIjder-Saaman Kapelle: G. de Rijder J. de Rijder-Koning Leentje Condoleantieadres: Warretjes 9, Kapelle De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 26 december, tweede kerstdag, om 12 uur, vanuit de aula. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis. Heden is, na een kort stondige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve zuster, schoon zuster en tante ELENA VAN DEN BERGE ln de ouderdom van 78 jaar. Namens de familie, C. van den Berge Vlissingen, 22 dec. '67 Bonedijkestraat 202 De teraardebestelling is bepaald op woens dag 27 december, ver- trek Bonedijkestraat 202, 's middags 12 uur. Gelegenheid tot condo leren na de plechtig heid in de aula van de begraafplaats. Heden ging van ons heen, onze lieve moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder FRANCINA VAN DER WEELE weduwe van Abraham van Eenennaam, in de ouderdom van 90 jaar. Namens de familie, C. van Eenennafuii O.- en W.-Souburg, 21 december 1967 Vllsslngsestraat 56 De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 27 december 1967. Vertrek Vllsslng sestraat 56. das voor middags 11.00 uur. glaats aan de eigen inwoners. De heer osterhuis (vvd) wees er op dat in Middelburg de doorstroming een suc ces is genoemd, Wethouder Janse kon dan ook stellen dat dit alleen te ver klaren is door veel vestigingen van elders en weinig mutaties binnen de gemeente. Wethouder Smit wist zelfs te vertellen dat Middelburg de door stromingspremie kan opvoeren van 600 tot 1000 gulden. Verschillende raadsleden betreurden het dat een onderwijskracht van de Frans Naereboutschool moet worden overgeplaatst. Het onderwijzersaantai moet worden teruggebracht van zes op vijf omdat deze school een gemiddelde leerlingenaantal heeft van 167 terwijl er een minimum door het rijk is gesteld van 179 leerlingen voor zes leerkrach ten. Wethouder Gillissen Verschage kon aantonen dat Vlissingen om financiële redenen onmogelijk zelf een zesde leer kracht voor de Frans Naereboutschool kan betalen. Wel vertelde hij dat er haast zal worden gemaakt met een re organisatie van het openbaar onderwijs, een reorganisatie die reeds ln het nieu we schooljaar kan ingaan. GOES Het knapenkoor van de Zeeuw se koorschool zal morgen zondag een kerstconcert geven in de r-k kerk van Goes. Het concert begint om half vier. Het knapenkoor zal ook bij deze gelegenheid onder leiding staan van de directeur van de koorschool. Evert Heyblok. Het koor. vijftig jon gens sterk, zong deze week onder meer op de volkskerstzangbijeenkomst. Tij dens het zondagmiddagconcert zullen werken worden uitgevoerd van Vincent Ltibeck, Hans Leo Hassler, Michael Praetcrius en Johann Sebastian Bach. Terwille van de sfeer zijn ook enkele Christmas Carols in het programma opgenomen. Tijdens het concert staat het koor voor In de kerk opgesteld. Geheel onverwacht ls van ons heengegaan, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader CARL DIEDERICH SMIT weduwnaar van L. v. d Endt, in de ouderdom van 77 jaar. Correspondentieadres Mgr Nolensstraat 12 Zutphen De overledene is opge baard in de rouwkamei van het ziekenhuis .Bethesda'. De teraardebestelling zal plaatshebben heden 23 december op de al gemene begraafplaats. Vertrek van Irislaan 29 om 11.00 uur. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, geheel plotseling, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze lieve, zorgzame vader LEVINUS FAASSE op de leeftijd van 49 A. Faasse-Wijkhuijs Nellie en Jo David De begrafenis vindt plaats woensdag 27 de cember om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Zoutelande. ADVERTEER IN DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4