Lectuurverbod krijgsmacht is opgeheven Asiel in Engeland voor Helen Vlachos Engelse barones deed felle aanval op De Gaulle KERSTFEEST IN DE KONINKLIJKE STALLEN CURATOREN VU ZIJN GEKANT TEGEN PvdA'ER ALS LECTOR Dagorder minister Den Toom Betaal minder belasting! Mandaat VN op Cyprus verlengd Commissie zal de minister over lectuur adviseren VLIEGENDE ,MISS' ONVERWACHTE DISCUSSIE VOOR FRANSE TV -»HSSïrAteïSSH ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ■■■iiiiiiiiiiuiiiiiuiiiiiiiiiiimiimiiiuMiiuiiiiMiiuiuniiiji (ADVERTENTIE) Indien de minister besloten heeft dn verspreiding van een bepaald geschrift te verbieden, moet «Ie militair alie exemplaren, met uitzondering van het ene exemplaar dat hy mag houden, di rect buiten de militaire inrichting bren- i gen, of vla de facteur naar een door lectuorverbod voor de krijgsmacht hem op te geven burgeradres laten opgeheven, nadat hij enige weken verfl en' DEN HAAG (ANP) De minis ter van defensie, de heer YV. den Toom, heeft vrijdag officieel het DEN HAAG (ANP) De voltallige koninklijke fami lie heeft vrijdagmiddag in het gebouw van de koninklij ke stallen in Den Haag het kerstfeest gevierd met het gezamenlijk paleispersoneel. Na een welkomstwoord door prins Bernhard werden enkele kerstliederen gezongen door het koor .Paleis Soestdijk' onder leiding van de heer L. J. Meyer en be geleid door leden van de koninklijke militaire kapel. Nadat koningin Juliana een gedeelte uit het Lucas- evangelie had voorgelezen, hield prins Bernhard een korte kersttoespraak. In zijn rede zei prins Bernhard onder meer, dat nederig heid in alles wat de mens denkt en doet een van de grondslagen van de christelijke leer Is. Nederigheid is geen slaafse onderworpenheid, maar verdraagzaamheid en bescheidenheid. Indien wij onszelf overschatten en zouden denken dat onze mening beslist de enig juiste is, en als we daarom eisen - in de mate dat wij daartoe in de gelegenheid zijn - dat onze plannen tot uitvoer wor den gebracht zonder te luisteren naar de argumenten van andersdenkenden of rekening te houden met hun overtuiging, dan kunnen die plannen zelf misschien zelfs wel voortreffelijk zijn, maar dan zijn wij geen voortref felijke mensen'. Tot slot sprak de prins de hoop uit dat dit Jaar het kerstfeest voor allen vreugdevol of tenminste troost rijk, maar vooral vredig zal zijn. Daarna voerden kinderen van de kinderkerk van de wijkgemeente der Nederlands hervormde Duinzichtkerk een kerstspel op onder leiding van mejuffrouw H. J. Oudenbroek. Tot besluit van de kerstbijeenkomst werd het paleisper soneel chocolademelk geoffreerd, traditiegetrouw inge schonken door de koningin en de prinsessen Beatrix, Margriet en Christina. Daarna kreeg ieder personeels lid een kerstbrood en een kalender ten geschenke. POGINGEN BENOEMING TEGEN TE HOUDEN Lidmaatschap wordt NA VLUCHT UIT GRIEKENLAND: Grieks minister: huisarrest was al opgeheven LONDEN-ATHENE (AP-RTR) - De naar Engeland gevluchte Griekse kranteneigenares mevr. Helen Vlachos heeft vrijdag asiel gekregen. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van binnen landse zaken heeft gezegd, dat mevrouw Vlachos tijdelijk in En geland kan blijven als bezoekster, in overeenstemming met het ver zoek, dat zij vrijdag bij het minis terie heeft ingediend. De 55-jarige uitgeefster, die zich tegen het militaire regiem in Griekenland ver zet, kwam met de pers bijeen nadat haar dramatische vlucht bekend werd. Z\j vertelde dal zij vorige week vrijdag uit baar huis geglipt was, maar weiger de bijzonderheden mee te delen over de wijze waarop" zij Londen bereike. Mevrouw Vlaehos zei, dat de staats greep van koning Constatyn .amateurs- werk' was. .Iedereen in Griekenland wist ervan. Het moest mislukken. Het was onmogelijk', zei zij. Mevrouw Vlachos mocht haar huis in Athene, waar zij woonde met haar man, een marineofficier in ruste, niet ver laten. ,Ik heb de bewakers drie maanden gadegeslagen. Mijn man lette speciaal op hun doen en laten. Wij dachten er niet aan om er vandoor te gaan we maakten er zo'n beetje een spelletje van.' Ik liep een eind en wachtte toen op een auto om me op te halen. Dat was vier minuten later.' Zij vertelde, dat zij alles wat zij bezat achterliet in haar huis. Zij had geen bagage. ,Het ogenblik waarop ik over de grens was was niets meer erg. ,De moeilijkheden die ik had om uit het land te komen waren psychologische. Het was voor mij in het geheel niet gevaarlijk. Het enige wat mij kon over komen was dat zij me weer konden grepen. Het zou jammer geweest zijn het spel te verliezen wanneer je bijna uit Griekenland bent.' Wacht .Er stond een wacht buiten mijn flat voor mijn deur op de zesde verdie ping en eeD voor de buitendeur (aan de straat). Ik opende mijn deur en ging drie verdiepingen naar beneden naar een flat waar een buitenlander ik geloof een Fransman woont. Vandaar nam ik de lift naar de par terre. Er dreigde een ogenblik ge vaar. Dat bleek echter niet zo te zijn omdat de wacht een dame met grijs haar verwachtte." ,Ik had mijn haar geverfd met tandenborstel ik kamde hel naai i achteren en nam mijn bril af. Ik had een uur nodig om net te verven en on geveer zes uur om de verf van m(jn gezicht en mijn vingers te krijgen. Ik weet niet waar de bewaker was toen ik de straat opging. Ik keek niet orde, verklaarde vrijdag tegenover de correspondent van Reuter, aat het be wind niet overweegt maatregelen tegen mevrouw Vlachos te nemen zoals inbe slagname van haar eigendommen of het intrekken van haar staatsburger schap. In Griekenland zelf wordt de vlucht van de kranteneigenaresse ge heim gehouden. Vrijdag werden bij decreet opnieuw vijf generaals ontslagen. Het Griekse militaire bewind heeft be kend geen overeenstemming met koning Constantijn te hebben bereikt over te rugkeer van de koning naar Grieken land. Premier en .sterke man' George Papadopoulos deed deze bekentenis vrij dag tegenover een aantal buitenlandse journalisten. Achteruit Zij zei, dat toen de staatsgreep van ko ning Constatyn mislukte, ,zij zich rea liseerde dat het lang zou «luren voor dat er weer iets zou gebeuren.' De toe stand in haar land beschrijvend, ver volgde zij: ,VVy gaan beslist achteruit. Europa uit en de Balkan in'. De pers vroeg haar of zij van plan was de ko ning in Rome op te bellen, helemaal nog niet wat ik ga doen. Ik ben geen intieme vriendin van de ko ninklijke familie. Ik sta sympathiek tegenover hen.' Op een vraag of zij represailles te-, haar man en hun twee zoons vreest (20 en 19 jaar), antwoordde zij: .daar zit ik nogal over in.' Opgeheven De Griekse minister van openbare veiligheid deelde vrijdag mee, dat het "huisarrest van mevrouw Helen Vlachos verleden week vrijdag opge heven is en dat zij vry is te gaan waar zij wil. De Griekse regering beraamt op het ogenblik geen maatregelen tegen Helen Vlachos. Kolonel Ladas, secretaris-ge neraal van het-ministerie van openbare Sprekend over een formule tot terug keer naar de democratie in Griekenland zei Papadopoulos dat zaterdag het ont werp voor een nieuwe grondwet voltooid zal zijn. Na bestudering en eventuele amendering door de regering zal het ontwerp worden gepubliceerd, om Grie ken die dat wensen in de gelegenheid te stellen amendementen in te dienen. Als hieraan voldaan is, zal een volksstem ming over de ontwerpgrondwet worden gehouden. De hele procedure zal nog in 1968 worden afgewerkt, aldus Papado poulos. onverenigbaar geacht met aard van docentschap AMSTERDAM Dr A. H. Hoo- gerwerf, wetenschappelijk hoofd medewerker politicologie aan de vrije universiteit, heeft grote kans dat hij geen lector wordt omdat hij lid is van de Partij van de Arbeid. Dit lidmaatschap wordt onverenigbaar geacht met de aard van het docentschap, waarbij de vaderlandse politiek een grote rol speelt. Het college van curatoren, waarvan mr J. Meijnen, voorheen president-directeur van de AKU, president-curator is, probeert de benoeming tegen te houden, vernemen wij in kringen van de VU. Sinds het jongste congres van de PvdA is dr Hoogerwerf lid van de permanente commissie voor het basisprogram. De moeilijkheden rond zijn benoeming da teren echter al van vroegere datum. De sub-faculteit van de sociaal-cul turele wetenschappen steunt de benoe ming van de heer Hoogerwerf als lec tor in zijn eigen vakstudie. Ook de betrokken hoogleraren zouden als één man achter hem staan. De wetenschappelijke kwaliteiten van de heer Hoogerwerf staan buiten kijf. Zijn proefschrift .protestantisme en pro gressiviteit' (1964) kreeg de Kluwer- prijs voor maatschappijwetenschappen. De toekenning van deze prijs geschied de door een uit vijftien hoogleraren bestaande jury. godsdienstig opzicht is ook niets op heer Hoogerwerf aan te merken. Hij is lid van de Nederlands Hervormde Kerk. Dr J. D. Dengerink, secretaris van cu ratoren, was voor commentaar niet te bereiken. DEN. HAAG (ANP) De minister van defensie, de heer W. den Toom heeft zich in een dagorder gericht tot alle militairen van de Nederlandse krijgs macht en tot het burgerpersoneel het ministerie van defensie. ,De bezwaren staan niet zwart op wit,, maar dat is de stellige overtuiging J_n deze dagorder zegt minister Den van de hoogleraren die aan het over- Toom onder meer:,behalve een open vernemen wij ver- f ADVERTENTIE) Nu reeds verkrijgbaar compleet met model van het nieuwe aangiftebiljet. Kluwers kleine belastinggids 1968 Deze gids voert u stap voor stap door uw aangiftebiljet, wijst u op elke aftrekmogelijkheid, stelt tn staat exact tc berekenen hoeveel belasting a moet betalen eaterug kunt ontvangen. Prijs f3,50. Het zilveren boekje dat goud waard is /E E. KLUWER- DEVENTER VehtjtbMritotobe open oog voor de gevaren van buitenaf, wel ke de vrede kunnen bedreigen, vraag ik uw aandacht voor een gevaar In ons zelf, dat jaarlijks diepe rouw brengt in duizenden gezinnen. Ik doel hier op de roekeloosheid in het verkeer. Weke lijks worden afschuwelijke verkeerson gevallen vermeld, waarbij ook militai ren onder de slachtoffers zijn te be treuren. Met de intensiteit van het hui dige verkeer kan een moment van on bedachtzaamheid, onvoorzichtigheid of overmoed, niet alleen ons zelf maar ook anderen, en vaak onschuldigen, voor het leven ongelukkig maken. Ik doe een dringend beroep op u om door een grote mate van zelfbeheersing en ver antwoordelijkheidsgevoel er bewust aan mee te werken hierin verbetering te brengen'. NEW YORK (RTR, AFP) De Veilig heidsraad heeft vrijdag besloten het mandaat van de vredesmacht van de VN op Cyprus met drie maanden te ver lengen tot 26 maart. MINISTER W. DEN TOOM: beeldingen, uitknipsel», gedeelten of bij lagen daarvan. Voort» fotografische of andere weergaven van het vorenver- melde en elke andere voorstelling van woorden, welke gelezen kan worden. Verbod geleden Ln de tweede kamer dit voornemen reeds had kenbaar ge maakt. Tegelijkertijd heeft de bewindsman een commissie ingesteld, die hem zal ad viseren over het wel of niet toestaan van de verspreiding van lectuur bin nen militaire inrichtingen. Deze lec- tuurcommissie staat onder voorzitter schap van de oud-staatssecretaris van defensie (landmacht), de heer G. H. J. M. Peijnenburg. In de nieuwe ministeriële beschikking wordt gesteld, dat het de militair bin nen de militaire inrichting niet ls toe gestaan meer dan één exemplaar van eenzelfde geschrift onder zich te heb ben ten aanzien waarvan de minister heeft bepaald, na daartoe ingewonnen advies van de, lectuurcommissie', dat de verspreiding binnen de militaire in richting niet mag plaats vinden om re denen ontleend aan de krijgstucht of ln het belang van de krijgsmacht. De mi- ichrift niet versprei- Do commandanten van militaire inrich tingen zijn bevoegd de verspreiding van een geschrift voorlopig te verbieden, indien naar hun mening dit geschrift ln aanmerking komt voor een versprei dingsverbod. Ze dienen de minister van defensie direct hiervan ln kennis te stellen en de minister voor te stellen een verbod uit te vaardigen Zolang door de minister nog geen definitief Verspreiden Onder verspreiden verstaat debe- windsman: het binnen een mili taire inrichting op enigerlei wijze medewerking verlenen aan het uit reiken, het laten circuleren, ter le zing geven, achterlaten, openlijk ten toonstellen of. aanslaan, alsmede het op enigerlei wijze ten gehore bren- genof medewerking verlenen aan het ten gehore brengen van de inhoud van een geschrift. Onder het begrip geschrift vallen: dag bladen. periodieken, vlugschriften boekwerken, circulaires, alsmede af- WILLEMSTAD: dit is de Anfifli- aattse stewardess Dolly Borre- bach die tijdens de onlangs in Ca racas gehouden verkiezingen voor de titel van Miss Stewardess' be slag op de titel legde. Commissie De .lectuurcommissie', die de minister van advies zal gaan dienen, bestaat naast de heer Peijnenburg uit de chcf- staf van het comité verenigde chefs van staven, het hoofd van het bureau mi litaire justitie en wetgeving van de hoofdafdeling intendance van de konin klijke marine, de inspecteur van de mi litaire juridische dienst (landmacht) en de hoofdofficier toegevoegd aan de staatssecretaris van defensie (lucht macht). Een jurist van de directie Ju ridische zaken van het ministerie van defensie zal als secretaris van de com missie optreden. ADVERTENTIE Gezelligheid met volle teugen GRAPILLON alcoholvrij druivensap Mam slaat meisje bewusteloos MEPPEL (ANP) Op een stiUe land weg nabij de Johannes Postkazerne te Havelte vonden enige militairen vrijdag morgen omstreeks negen uur een meis je bewusteloos naast haar fiets op «ie weg liggen. Toen het meisje weer bij kennis was gekomen bleek ze de 16- jarige Rïa \V. uit het naburige Kallen- kote te zijn. Zij vertelde dat ze omstreeks kwart over acht, toen ze op weg was naar haar werk in Havelte, was aangehouden door een ongeveer 50-jarig haar j een ongeveer 50-jarige man. Deze had r plotsel'-j - een klap op het hoofd EXCUUS. Een automobilist heeft vrij dag de rechtbank in Sudbury (Ontario) omstandig uitgelegd dat.de schijn kan bedriegen". De man die zich moest ver antwoorden omdat hij met z;jn auto slingerend over de weg had gereden, zette uiteen dat dit door een defect aan zijn stuurinrichting kwam Dat hij zich waggelend voortbewoog werd ver oorzaakt door een ontwrichte heup en kortgeknipte vingernagels maakten dat het geruime tijd duurde voor hij zijn rijbewijs uit zijn portefeuille kon krij gen. Hij had weliswaar bloeddoorlopen ogen, maar dat kwam doordat hij on dergronds werkte. Een gewrichtsont steking verhinderde hem een vinger- op-de-punt-van-de-neus-proef met goed gevolg te doorstaan. De automobilist legde tenslotte nog uil waarom hij dan wel tijdens het verhoor op een politie bureau in slaap was gevallen. .Ik had de hele dag gewerkt en was moe als een hond*, zei hij. Tegen zoveel vindingrijkheid Icon de "rechter niet op en hij sprak de man vrij. H" Eens waren Frankrijk en Engeland vrienden Van een speciale, correspondent) is een hele opschudding geweest in de studio van de Franse televisie! En het leek aanvankelijk nog wel zo onschuldig. Er werd een sentimentele, oude film vertoond, genaamd Entente Cordiale', gewijd aan het .hartelijke bondgenootschap dat vroeger tussen Frankrijk en Groot-Brittannië heeft bestaan. Daarna stond een gedachtenwisseling van negentig minuten op het programma, ledereen verwachtte, dat dit een weemoedige terugblik zou worden. Maar neen: het werd een forse aanval op de Franse trots en op generaal De Gauile, tot ontsteltenis van de programmaleider van de onder controle van de regering staande tv-zender. De klap werd uitgedeeld door barones Asquith, een strijdvaardige Engelse dame die bij velen beter bekend is ondei vroegere naam, Lady Violet Bon ham Carter. Zij had een uitnodiging ontvangen voor een historische discussie', maar stapte reso luut naar voren om de rechten van de Britse vlag te bepleiten. Vijf miljoen Fransen hebben het via hun scherm thuis kunnen volgen Velen hunner moeten daarbij onwillekeurig hebben teruggedacht aan Sir Winston Churchill. De hartelijke gevoe lens van Churchill jegens de Fransen inspireer den trouwens Lady Asquith tot haar vergelijking van de Engels-Franse betrekkingen toen en nu. Lady Asquith sprak in een keurig verzorgd, enigs zins plechtig Frans. ,Wij hebben het gehad over een entente, wij hebben het gehad over een bond genootschap. Niemand heeft er echter aan herin nerd, dat er eens een kans is geweest voor een hechte unie tussen beide landen. In 1940 zette ge neraal De Gaulle voet aan wal in Engeland, dat gelukkig voor ons en voor generaal De Gaul le een eilanl was. H(j trof op dit eiland niet slechts vriendeD aan, niet alleen bondgenoten die hem met open armen ontvingen, hij vond niet slechts een toevluchtsoord, doch ook een ba sis waarop hij zijn vlag kon ontplooien en van waaruit hij, dank zij de BBC, een oproep kon richten tot diegenen van zijn landgenoten die de strijd voor de bevrijding van hun land wensten voort te zetten .Winston Churchill deed toen het voorstel on voorwaardelijk, zonder dat er over behoefde te worden onderhandeld om een onverbrekelijke unie tussen onze beide landen tot stand te bren gen. De reelaten zijn van iedere Fransman, en om gekeerd. Generaal De Gaulle stemde niet alleen van ganser harte met dit voorstel in, maar hij bracht het persoonlijk over aan Reynaud, de toen malige minister-president, die het zou hebben aan vaard ware het niet dat hij reeds buiten machte was het te doen'. Lady Asquith leunde op dit moment vooruit. Uit niets bleek, hoe fragiel de tachtigjarige dame is geworden. Zij vervolgde: .Winston Churchill vroeg niet: hoe staat het eigenlijk met de franc? Is de franc wel gezond? Hoe staat het met u,w reserves? Hij zei ook niet: het komt mij voor, dat uw militaire en economische situatie wel iets ie wensen overlaat. Neen, u zou trou wens wel een paar jaar nodig hebben gehad om u bij onze manier van doen aan te passen'. De discussie, waaraan werd deelgenomen door vier historici, een vroegere Franse ambassadeur te Londen en Lady Asquith. was bedoeld als een mild babbeltje over gebeurtenissen van zestig, ze ventig jaar geleden Het was dan ook een volsla gen verrassing, dit beroep op de toetreding van Engeland tot de EEG en de vergelijking van De Gaulle (,een regeerder die op hoge leeftijd zijn wijsheid heeft verloren') met de Engelse ko- neem, generaal De Gaulle een Engelsman het ning Edward VII (,een koning die op hoge leef- liefst naakt ziet, hetgeen ook wel voor een En- tijd eindelijk verstandig werd' Lady Asquith heeft kort geleden het linkerbeen gebroken bij een auto-ongeluk in Israël, Met be- te trekken gelse -vrouw zal gelden. Ik heb het maar aange durfd een jurk met een ietwat vrolijke kleur aan hulp van een wandelstok wist zij zich echter goed te redden- Zij maakte voor de Franse televisie meteen van de gelegenheid gebruik, toen men haar vroeg ik vertrouw, dat deze gedach- tenwisseüng misschien weer wat hoop geeft, de hoop dat hoewel de entente weliswaar dood is. zij toch op zekere dag tot nieuw leven kan wor den gewekt.' naar de reactie destijds in Engeland op het De leider van de discussie wist zich met zijn fi- rriendschapsverdrag. Het hoofd iets gebogen, de guur geen raad en stamelde veelbetekenend, dat slanke, expressieve handen met een paar knob bels van de jicht elegant gespreid, sprak zij met naar zo vertrouwde stem. die als het ware ge- WERELDGEBEUREN lotseling met een hard voorwerp ip op het hoofd gegeven, waarna zij het bewustzijn verloor. De man moe st er daarna volgens de politie onmiddellijk vandoor zijn gegaan, zonder het meis je verder aan te raken Ria kon een vrij nauwkeurig signalement van haar aan valler geven en vertelde dat hij haar reeds enkele weken hinderlijk had ge volgd. De ongeveer 50-jarige man droeg een lange leren jas en reed op een brom fiets. NAZI-BEUL HEIMBACK VRIJGELATEN BIELEFELD (DPA) De vroegere Gestapo-, Kriminalrat' Lothar Heim- bach. die thans 59 jaar is en ln april wegens medeplichtigheid aan moord op meer dan 20.000 joden by Bïalystok in Polen door een rechtbank in Bielefeld tot negen jaar gevangenisstraf veroor deeld werd. is vrijdag uit gevangenschap ontslagen. Heïmbach bad tegen het von nis beroep aangetekend. De vrijlating wordt onder meer gemoti veerd rnet de verklaring, dat Heimbach reeds vier jaar in voorarrest heeft geze ten en dat de kans or> onïsnaDping niet erg groot meer is. De rechtbank in Bielefeld heeft boven- dien erop gewezen dat de toenmalige I inedebeklaagden, die gevangenisstraffen variërend van zes tot acht jaar kregen, zich eveneens op vrije voeten bevinden. De rechtbank merkt tot slot op, dat de 1 S5-jarige moeder van Heimbach en zijn 1 verloofde op hem wachten. OOSTEUROPESE LANDEN ZIJN HET EENS OVER HET MIDDEN-OOSTEN WARSCHAU (RTR) Roemenië en zeven andere Oosteuropese landen zijn het er over eens dat terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit de be zette Arabische gebieden ,de belang rijkste en absolute voorwaarde is voor het herstel ran het behoud van de vre de in het Midden-Oosten'. zag uitstraalt. Zij herinnerde aan de .entente cor diale', aan de tijd dat Frankrijk en Engeland ge zamenlijk optrokken in de wereld. ,In het vliegtuig uit Londen werd ik voortdurend gepijnigd door de vraag: bestaat dat nog? En met de beste wil van de wereld kan ik niet an ders zeggen dan: neen! Niemand kan immers ont kennen dat de betrekkingen niet de betrek kingen tussen onze volkeren, doch tussen onze regeringen op dit moment nóch getuigen van wederzijds begrip, nóch als hartelijk kunnen wor den gekwalificeerd'. De mensen in de controlekamer van de tv- studio kregen het op hun zenuwen. De huis telefoon rinkelde. ,Och neen, hoe kan ik een oude dame nu onder de duim houden Lady Asquith sprak door met vaste stem, even verzorgd als een optreden van generaal De Gaul le. Zij g'imlachte, een tikje zuur-zoet. ,Bc heb voor vanavond geen rouwkleed aangetrokken. Evenmin ben Ik naakt hoewel, naar ik aan- geen politici bij waren, alleen maar historici. Lady Asquith glimlachte minzaam terug, maar zij was nog niet klaar met haar onzichtbare kij kers en luisteraars, zeker niet voor het geval die zich ook in het Elysée mochten bevinden. Zodra zij de kans schoon zag, attaqueerde zij het na tionalisme van De Gaulle. ,Het beginsel van l'état seui is begraven, het tijd perk van het nationalisme is stervende Groot- Brittannië althans heeft dit ten langen leste ont dekt, Groot-Brittannië duet zijn best het isolement te verbreken en deel te nemen aan het werk in groter verband- niet allen economisch maar ook politiek, het is de ironie van net lot, dat generaal De Gaulle, hoewel zijn land lid is van de ge- meenschappelijke markt, nog altijd denkt en han delt binnen een nationaal Kader. Hij is echter door de ontwikkeling achterhaald. De landen van West- Europa, ook Duitsland, vrezen de herrijzenis van het nationalisme. De NDP in Duitsland is een grove imitatie van het gaullisme Generaal De Gaulle heeft ervoor gezorgd, dat het nationalis me weer aandacht krijgt in Duitsland en dat het communisme veld wint in Frankrijk". N_ DJAKARTA (ANP)Een rechter in a afloop van het programma maakte Lady1 Djakarta heeft vrijdag gewaarschuwd Asquith een vermoeide indruk Haar oproep ('at oud-president Soekarno gearre- heeft geen officiële reactie uitgelokt, maar in de ■>t€ert' 231 worden wanneer hij niet in telefooncentrale van de studio kwam men han- de ^echt?aal verschijnt om gehoord te Dit staat te lezen in een gemeenschap pelijk communiqué dat is uitgegeven na afloop var. de driedaagse conferen tie over het Midden-Oosten, die in War schau is gehouden en waaraan werd deelgenomen door' de ministers van buitenlandse zaken van de Sow jet-Unie. Bulgarije. Oost-Duitsiand. Hongarije, Polen en Joegoslavië en de ondermi nisters van buitenlandse zaken van Roemenië en Tsjechoslowakije. Rechter dreigt Soekarno met arrestatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 3