Ontsluiting Aardenburg-St-Kruis stap verder happening op de maan' Ad Versluijs: goalgetter onder de grens VfcTJDAG 22 DECEMBER 1967 MENSEN IN DE SPORT AARDEN BURG/SINT-KRUIS Waar schijnlijk eind 1969 wordt er een belangrijke stap gezet op weg naar verbetering van de verkeersverbindingen in het gebied Aarden burg-Sint-Kruis. Dat gebeurt met de aanleg van de 7 kilometer lange weg Waterlandkerk je - Sint-Kruis, een karwei waarmee enkele miljoenen zijn gemoeid. Het plan is overigens niet nieuw. Al ettelijke jaren geleden werd het opgemaaktmaar door financieringsmoeilijkheden belandde het project in de ijskast. Daar heeft de provincia le waterstaat het, formeel althans, midden '65 uitgehaald. De nieuwe weg behoort tot het tertiaire we genplan, wat inhoudt dat de provincie een be langrijke bijdrage in de kosten levert. Het restant wordt gedragen door de gemeente Plannen Hoever zijn de plannen momenteel gevorderd De provinciale water staat houdt zich in dit stadium be zig met de grondaankopen c q ont eigeningsprocedures, een langdurige affaire die waarschijnlijk toch in de loop van het volgend jaar kan wor den afgerond. Met de aanleg van de nieuwe weg is ongeveer anderhalf twee jaar gemoeid, wat inhoudt dat hy tegen 1970 voltooid moet zijn. En daarmee heeft het gebied Aarden burg-Sint Kruis dan na lange tijd de beschikking over een snelle, in uitstekende staat verkerende ver binding met de kanaalzone en de rest van de streek. Momenteel is men voor dit doel nog te vaak aan gewezen op weliswaar goed onder houden maar voor het snelverkeer minder geschikte polderwegen. Met de aanleg van de weg rondt de provinciale waterstaat in feite ook een project van wat langere adem af: de stelselmatige verbetering van de tertiaire wegen in de zuidpunt van West-Zeeuwsch-Viaanderen. ,Op die manier komen we dan tot een passend geheel, berekend op Aardenburg en het waterschap ,Het Vrije van Sluis'. De verbinding krijgt een verhardingsbreedte van 6.20 m, de fundering bestaat uit hoog ovenbasalt met een zandbodem. De bermen aan beide zijden worden 2.70 m breed. Er zullen naast de weg geen rijwielpaden komen. Het tracé ziet er als volgt uit: beginpunt-aan sluiting: Ketelaarsweg-provinciale weg Oost burg-Uzendijke in Waterlandkerkje, waarna de weg verder gaat via de Ketelaar straat, ,he1 Eiland', de Molenstraat en de kleine Boom polder, onder Sint-Kruis. Deze plaats laat men verder overigens liggen, want het laatste gedeelte van de verbinding sluit aan op de verlengde Sint-Pietersdijk, die in het kader van het tertiair wegenplan al eer der is verbeterd. Deze weg kruist dan weer de tertiaire verbinding Oostburg-Sint-Margriet. MEDEDELING In verband met de komende feestdagen (kerstmis en nieuw-) jaar) zal de bijlage .Zeeuwsch-Vlaanderen Extra' niet ver schijnen op de woensdagen 27 december en 3 januari. De directie. TERNEUZEN/OOSTBURG Wie met de kerstdagen voor een .Happening op de maan' voelt en wie droomt dat sex- bommen aan parachutes naar beneden komen, doet er goed aan naar het Terneuzense .Lux- or'-theater te gaan, waar zich al deze zaken in groot formaat aan het oog presenteren. .Hap pening op de maan' (Engelse titel: .Way... way out') is een rolprent (dus een kraker) met Jerry Lewis in de hoofdrol en Anita Ekberg in een van de bij rollen. Het verhaal speelt zich af in 1989. De Russen dienen een klacht in bij de Veiligheidsraad: Anna Soblova, een Russische geleerde, werkzaam op het meteorologisch instituut op de maan, is aangevallen door de Ame rikaanse vertegenwoordiging daar, bestaande uit de heren Schmidlap en Hoffman. Harold Quonset, directeur van het Amerikaanse meteorologisch instituut op Kaap Kennedy, besluit ze te vervangen door een mannelijke meteoroloog (Peter Mattemore, eer aangelegenheid van Jerry Lewis en een vrouwelijke astronoom, Eller Forbes (Connie Stevens). Beidei moeten althans in naam ge trouwd naar de maan. Daar aange komen worden ze welkom geheten door Anna Soblova, die ruzie heefl met haar helper Igor. Later wordi alles weer bijgelegd: Anna en Igoi trouwen met elkaar, maar dat is Amerika een doorn in het oog. ,We moeten de Russen voorblijven', vindt Harold Quonset, .zorgen jullie voor de eerste baby'. En die wens is be stemd voor de oortjes van Peter en Ellen, uit naam getrouwd maar, naar later blijkt, toch ook uit lief de... (alle leeftijden). ,Een sexbom aan een parachute' heet celluloidprodukt nummer twee. Het verhaal: de knappe Fathom Harvill (Raquel Welch) maakt met een groep parachutisten een toernee door Spanje om er demonstraties te geven. Ze wordt ontvoerd door kolo nel Douglas Campbell en Timothy Webb, die beweren spionnen te zijn voor de geallieerde strijdkrachten. Ze zijn op zoek naar de Vuurdraak, een apparatuur die verloren is ge gaan boven zee en waarmee men via een elektronische impuls een wa terstofbom tot ontploffing kan bren gen. Ze halen Fathom over hen te helpen. Na haar ,ja'-woord springt het aalgladde wezentje vervolgen? tan een parachute uit een vliegtuig dat toevallig net boven de villa van een spion vliegt, sticht brand in het jacht van een Rus en maakt een idembenemende tocht in een race boot... Jammer dal de heren Webb :n Campbell in werkelijkheid juwe- lendieven zijn... (Toegang: 14 jaari In Oostburg draaien ,Wëg van elk- lar (met een, volgens de aankon liging .erotisch spinnende' Audrej Hepburn) en ,De Viking-koningin' 'Corte inhoud van ,Weg van elkaar' Mark (Albert Finney) en Joanna Wallace, een modern jong echtpaar, rijden in hun Mercedes door Frank rijk op weg naar het zuiden. Uit de onplezierige manier waar-op ze met elkaar praten wordt wel duidelijk dat het hier om een huwelijk-op-een- laag-pitje gaat. Twaalf jaar geleden hebben Mark en Joanna elkaar, even- j eens in Frankrijk, ontmoet. Ze ma- ken verschillende reizen in zuidelij- j ke richting. Tijdens een ervan krijgt f Mark, die architect is, zijn eerste be langrijke opdracht en Joanna kon digt dan maar gelijk aan dat ze een j baby verwacht. Deze twee elemen- j] ten geven het huwelijk nieuwe kan- sen, vooral ook na een fikse ader- lating tijdens korte liefdesaffaires buitenom van de beide partners. Het .Ledeltheater' biedt voorts gra- ge eters een hapje van ,De Viking- koningin' met ene Don Murray en ene Carita in de hoofdrollen. Salina, i de dochter van een Vikingkoning, wordt door haar stervende vader, Priam, aangewezen om hem op te volgen. Ze streeft naar een vredelie- i vende samenwerking met de Ro- I meinse bezettingstroepen onder aan- voering van Justitianus. Diens op- volger, Octavianus. is daar echter i niet van gediend. Hij laat Salina ten J aanschouwe van haar volk geselen, haar zuster Talïa wordt verkracht. Dan kan niets de jonge koningin te- genhouden om een oorlog te begin- i nen tegen de Romeinen, hoewel zij weet dat ze daardoor ook eens te- genover Justitianus zal komen te staan... OUD EN NIEUWJAAR De bioscopen in Terneuzen en Oost burg spelen met oud en nieuw stui vertje (dus filmpje) wisselen. Het .Luxor'-theater heeft ,De Vikingko ningin' op het repertoire, het .Ledel'- theater laat een Sexbom aan een parachute' de zaal inzakken. Nieu we films: in Terneuzen .Flint vecht met vrouwen', in Oostburg .Zeven maal vrouw'. .Flint vecht met vrou wen' is een avontuur met, door en iver geweldenaar Derek Flint, een soort super James Bond. Shirley .McLaine vervult de hoofdrol in .Ze ven maal vrouw', zeven andere da mes in zeven totaal verschillende si tuaties. En die variëren van bedro gen echtgenote tot getrouwde vrouw met zin in een avontuurtje AARDENBURG KOMT DICHTER ....BIJ KANAALZONE de eisen die de toename van net verkeer stelt, was het commentaar van de zijde van de waterstaat. Blij Een van de mensen die bijzonder blij zijn met de toekomstige ontwikke lingen ls de burgemeester van Aar denburg, de heer M. G. M. van Berckel. Hij verwacht dat de verbe terde verbinding vestiging vanuit de kanaalzone In zijn gemeente In de hand werkt. .Wij hebben daar met ons uitbreSdingBplan-west speciaal rekening mee gehouden. Momenteel wordt de grond daar bouwrijp ge maakt voor onder meer de ratio- bouw. We kunnen dus best een bouwstroom gebruiken'. De opzet van het plan oorspron kelijk 250 hulzen ls iets gewijzigd door de bouw van een bejaardencen trum. In januari komt daarvan een ontwerp gereed. Momenteel verrijzen er al 40 ratio woningen. Vanzelfspre kend heeft het gemeentebestuur ook oog voor dc verbindingen met de kanaalzone, die door de weg een stuk beter worden dan voorheen. .Vroeger dus eigenlijk nu kon den we Waterlandkerkje en de aan sluiting op de provinciale weg alleen bereiken via wat modderige land weggetjes. De nieuwe verbinding vormt een belangrijke ontsluiting van het gebied hier. Dat geldt dan met name voor Sint-Kruis, dat vrij wel geïsoleerd was komen te liggen'. De plannen voor de weg Waterland- kerkje - Sint-Kruis vallen samen met andere projecten, die verband hou den met wegenaanleg en -verbete ring. Dit geldt onder meer de verbin ding Aardenburg-Brugge. .Maar heel belangrijk blijft voor ons de mogelijkheid die ons nu wordt ge boden om ons als toeristen- en woon- gemeente te presenteren', aldus de burgemeester, die mensen uit de ka naalzone graag adviseert om eens te komen kijken. En heus niet alleen naar de mooie Sint-Baafskerk Dat gebeurt onaei leiding van ut heer Van Oostveld, die ernaar streeft om de spelers so lang mogelijk op het véld te houden. ,Op die manier leer je je aanpassen aan de omstan digheden. We hebben laatst een v:ed- strijd gespeeld tegen Oostende. Die wonnen -we met 1-0. Er lag 10 cm sneeuw op het véld'. Berchem houdt het 4-2-4 systeem aan en daarin staat de oud-Biervliet speler op een vooruitgeschoven post. Samen met de bekende international Coppens knapt hij regelmatig de zware kar weitjes op. Zijn contract loopt voor ersiuijs (links, met rugnummer 10) in actie tijdens de wedstrijd tegen Gantoise. Rechts de bekende voetbal ler Coppens. onbepaalde tijd. maar als er on verhoopt toch iets verlengd zou moe ten worden, dan komt er van Ad gegarandeerd een volmondig ,ja'. Wat wil je anders, als de mensen al gaan zingen dat ze zonder de baard niet leven kunnenT Laat staan voetballen! ren het blijkbaar met hem eens, want vrijwel onmiddellijk na het vermanende fluitje hieven ze het lied .Leve onze baard en hij mag er we zen, zonder onze baard kunnen wij niet leven', aan, weer gedeeltelijk overstemd door de keelgeluiden van Sint-Niklaasaanhangers. .41 met al een incidentje dat menige sportkrant haalde. Het eerste (en als het aan Ad ligt het enige) tijdens de Belgische carrière van deze Zws- Vlaamse voetballer. In juli stapte hij van vierdeklasser Biervliet over naar Berchem, dat momenteel op de vierde plaats staat in de Belgi sche tweede klas. ,Er gaan twee ■ploegen over naar de eerste, dus er zit voor ons altijd wel een kansje in. Union is er waarschijnlijk ook wel bij, dat speelt bijzonder sterk'. Dertien wedstrijden heeft hij erop zitten en daarin scoorde hij niet m ti tter dan negen doelpunten. In en rond Berchem gaat men JDe Baard kennen, het vencondert hem nog een beetje.' ,Ja, ineens zoveel supporters, daar had ik niet op gerekend. Trou wens ook die schotvaardigheid komt als een verrassing'. Ad traint drie dagen pér week: dinsdags, woensdags en donderdags. BIERVLIET Vrijwel alle Belgi sche kranten en de enthousiaste scha re supporters van Berchem noemen oud-Biervlietvoetballer Ad Versluijs ,De Baard'. En afgelopen zondag, tijdens de wedstrijd tegen Sint-Ni- klaas (dankzij Ads schot 1-0 in het voordeel van zijn clubhebben ze overduidelijk laten blijken hoeveel die baard hun waard is. De aanlei ding: een onbelangrijke overtreding waarvoor de Biervlietse speler het. veld werd uitgestuurd in de twintig ste minuut van de tweede speelhelft. Hij had kort tevoren het enige doel punt in deze wedstrijd gescoord. De aanval was opgezet door Van de Som- pel en, na een misser van Joos, door Versluys afgewerkt. Maar niet lang daarna floot de scheidsrechter. X>'\e zaak is me nog steeds niet hele maal duidelijk', aldus Ad, die door de week in een hotel in Mortsel ver blijft en in die buurt ook zijn werk vindt. Jn Nederland zou zoiets een vrije schop worden. Ik begrijp die strengheid niet?. De supporters war

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 21