Ananas SIMON DE WIT O. MOERMAN LITER' BLIK TTCtvAr DE ALGEMENE EMIGRATIECENTRALE SPORTSCHOOL W. GEELHOED M. J. DEN ENGELSMAN vpC .100. RAAD ELLEWOUTSDIJK HEEFT BEZWAAR TEGEN STREEKPLAN Subsidie lo verhoogd DE BEVELANDEN Tentoonstelling Streekplan in raad Valkenisse WOENSDAG 20 DECEMBER 1967 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIAIE ZEEUWSE COURANT II Van. ziluer-kristaFglas'-" J''y perceleia-aaróeirerk/ I sthaLetxopóe nicuiüe cersre eiacj^ Hefcgynóe sterren. 6er merkartikelen?, 6ie mij, 11 tonen»; Bekijk tare -Stemnsiiou), maar 11 «cbfemj bekt tfankóópóirang. WALSTRA AT 94 VLISSINGEN provinciale commissie Zeeland, verstrekt inlichtingen over emigratie naar Canada, Nieuw-Zeeland, Australië en overige landen. Contactadres: mevr. B. van Loo-Moraal, Kerkstr. 37, Wolphaartsdijlc, tel. 01198-488. (Bezoek na tel. afspr.). wenst alle vriendenleden en bekenden prettige feestdagen en een voorspoedig 1968 Voorstraat 15, Sint-Annaland Telefoon 01665-490 Uw adres voor donkere en gekleurde japonnen, mantels en pakjes. Kostuum zwart, grijs en gekleurd. Donkere en gekleur de wol-terlenka regenjassen. Bel of schrijf ons even en wij komen bij u aan. Rouwgevallen worden binnen 24 uur afgewerkt. VAN DE VELDE UW DRUKKER (Ztyjetticfe Aardbeien op sap Kersen op sap - Frambozen op sap Perziken ,89 ,89 ,89 125 voivotto'Gou'jEc EXTRA OCO Boerenkaas belegen 1/2*30/CO v Asperges 5 CIRCLES 2S0-gr4mtblilc 139 Doperwtjes EXTRA FIJN literblik 169 Sperziebonen extra uwrwik 79 Appelmoes extraiiteibuk 69 Slagroomperbinq? 88 Zalm FANCY XETA per blik 139 Zalm FANCY PINK per blik 159 Fruitcocktail SIGNET 248-gr*uiablife 89 Abrikozen summit i<r ba* 89 IVEandarijntjes (crinese) r-rbn* 89 ZOUTE PINDA'S STUKJES Musketzaadkransjes r;s n.,-95 Chocoladekransjes"I'ÏMÏÏÏ;95 Amandelkransjes „,^*89 Krentenslof met spijs pw»m98 Weilmaclitstol 295 BETALEN PER GIRO OF BANK Desgewenst kunt u In elk Simon de' WIt-filiaal met een post- of gemeentegirokaart of met bank-of spaarbank-betaal-cheques betalen. alle aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 23 dec. as. Jus d'orange 3 Ola of 3 Up_ Tonic (D per flea 98 2 flessen 85 _2 flesten 85 4m„100 <Si! UNOX Pick-ups i2oE,^,ui98 UNOX Wiener worstl60ST98 UNOX Leyerpastei Voor u, over u en zonder u ELLEWOUTSDIJK De gemeente raad van Ellewoutsdijk heeft in zijn vergadering van maandagmiddag het ,ontwerp-streekplan' Midden-Zeeland' behandeld. Naar aanleiding van de be handeling van het voorontwerp in de vergadering van 25 november 19G6 zijn verschillende opmerkingen gemaakt en suggesties gedaan onder andere met be trekking tot het aanwijzen van indus triegebied rond Borssele. De raad vond dat het ontwerp-streekplan niet vee! afwijkt van het voorontwerp. Na een uitvoerige bespreking moest de raad wel concluderen dat van de gemankte opmerkingen te bestemder plaatse nog weinig notitie is genomen. ,Hct zou te betreuren zijn als hier gehandeld zou worden onder het motto ,Voor u, over u en zonder u'. De huren van de woningwetwoningen zullen per 1 januari met 4 procent worden verhoogd. Dit blijkt uit een ministeriële circulaire van 15 november. De commissie openbare lagere school had verhoging van het gemeentelijk subsidie gevraagd. De b|j)jrage voor 1967 werd vastgesteld op 60. Voor 1968 zal 35 worden gegeven Over het verzoek van de heer T. van de Pol om ontheffing van reinigings rechten werd besloten ontheffing tf verlenen voor één kwartaal van 1967. Het oecumenisch vormingscentrum He- denesse krijgt een subsidie van 102. Men rekent naar het aantal deelne- Winnaar fietste op prijs door de zaal Zaterdagavond vond In de ziufl .Nolet' een feestelijke uitreiking van 'de prij zen van de gehouden show plaats door de wir.kelierscombinatie IVA te Yerse- ke. Na de opening door voorzitter L. P. J. van Oeveren trok opperwacht meester Van Hoepen de prijzen. Eén voor één werden de prijswinnaars op het podium geroepen om hun prijs in ontvangst te nemen. In de pauze wer den consumpties verstrekt en werd het batig saldo van de show in de vorm van een projector aangeboden aan het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Yerseke. De heer De Winter zette als representant het doel van het verbond uiteen en zei dat deze projector een dankbaar object voor de afdeling is als voorlichting bij de cursussen, alsmede voor de scholen en verenigingen. De aanschaffing voor de hiervoor benodig de plaatjes "is echter nog een financieel probleem, maar men zal trachten hier in door middel van oesterzegels te voor zien. De heer A J van den Berg liet dia's van Yerseke zien. De win naar van de opvouwbare fiets, de heer P. Rentmeester, crosste tussen tafel tjes en stoelen in de zaal een ere rondje. mers van 1966. De gezamenlijke stich tingen voor de geestelijke volksge zondheid krijgen voor 1967 een subsidie van 0,50 per inwoner. Tot nu toe was dit 0,10 per inwoner. Ingekomen was een verzoek van de stichting .Dorpskleuterschool', wegens opheffing van de school per 1 januari, om het vervoer te regelen van de kleuters naar Driewegen. Getracht zal worden een regeling te treffen met de taxi-on dernemer. Van de ouders der zeven leerlingen zal een bijdrage in deze kos ten worden gevraagd van 0,25 per week. Na de rondvraag sloot burgemeester D. Lodder de vergadering. Winkeliersshow winkeliersshow in het dorps huis .Luctor et Emergo' te Rilland is voor de zestien deelnemende winkeliers een succes geworden. De show (met elf stands) trok meer dan 3000 bezoekers. Voorzitter de beer C-. Lobbezoo sprak na afloop voor een volle zaal in het dorpshuis een dankwoord. Hij zei dat er voor de toekomst nog grootsere plannen op touw staan. Biljartwedstrijd KOT-ONA De biljartwedstrijd KOT (Bath) ONA (Stationsstraat) is met 10 punten in het voordeel van KOT beëindigd. Het eerste deel werd met 41 punten in Bath door KOT gewonnen, de tweede wed strijd eindigde in een overwinning voor ONA met 31 punten. Er waren zowel voor de eerste- als de tweede prijswin naar bekers beschikbaar gesteld. Hansweertse Boys-Clinge 1-3 Voor de rust was de thuisclub sterker maar tn de voorhoede wilde het niet lukken. De Poorter kreeg een gemak kelijke kans om zijn ploeg een voor sprong te bezorgen, maar hij schoot de toegekende strafschop tegen de paal. Vlak voor de rust glipte Drumond bij een Clinge-uitval door de verdediging en zijn schot trof de roos (0-1). Na de rust trok Clinge direct ten aanval en toen Verschuren na 10 minuten voorsprong tot 0-2 vergrootte ode bij de boys alle tegenstand weg. Drumond profiteerde ervan om de voorsprong tot 0-3 op te voeren en pas een kwartier voor bet einde slaagde Dijkman erin het enige tegenpunt te maken (1-3). De Clinge-doelman speelde een prima wedstrijd. Familiebij eenkomst CBTB Noord-Beveland Dezer dagen kwamen onder voorzitter schap van de heer A. Sandee, de leden van de afdeling Noord-Beveland van de CBTB met hun dames bijeen in hotel ,De Schelde' te Colijnsplaat. Begonnen werd met een goed verzorgde koffie maaltijd. Hierna werd een dia-program- ma vertoond over Afrika. Hierin werd nader ingegaan op de achtergronden van de ontwikkelingshulp, met name in het zuiden van Kameroen, waar ir Goote. die door de hervormde zending In ons land uitgeleend is aan de samenwer kende protestantse kerken in Kame roen. bezig is voorlichting en begelei ding te geven om te komen tot een ver dere ontwikkeling van dit gebied. Na de pauze hield de heer P. S. Marinus- sen te Goes een boeiend en leerzaam betoog over .Veranderend normbesef.' Tot slot werd nog een geslaagde wed strijd met dia's gehouden, getiteld: .Kent u uw eigen provincie?' De heer P. S. Mavinussen sloot de bijeenkomst met dankgebed. GOES Kerstconcert in tehuis Oostwal GOES Op tweede kerstdag vol gende week dinsdag zal het fanfare korps .Prinses Juliana' een kerstcon cert geven in het rusthuis aan de Oostwal te Goes. Het optreden begint 's morgens om half elf. Proloog speelde Reinaart voor scholieren Goes GOESDe toneelgroep .Proloog1 heeft maandagmiddag in ,De Prins van Oran je' in Goes voor leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs in Goes, Kruiningen en Kapelle .Reinaart de Vos' gespeeld: een boeiende vertolking van de schelmenstreken van de vos en de pogin gen van zijn tegenstanders om hem ter dood te laten brengen. Levendig speelden de actrices cn acteurs van „Proloog" zonder zich te bekommeren om het rumoer dat nu en dan al dan niet van plezier het stuk in de zaal ontstond. De .kleding' van de .dieren' was speels en het decor eenvoudig opgezet en fijn om naar te kijken. De voorstelling werd bezocht door leerlingen van de tuin bouwschool in Kapelle, van de land- bouwhuishoudschool in Kruiningen, de school voor ulo in Kruiningen en de Van Dusseldorpschool in Goes. .Proloog' kwam naar de Goese .Prins van Oranje' op uitnodiging van de ZVU. WOLPH AARTSDIJK ,De Zandkreek' besloot visseizoen De visserij- en hengelsportverenU De Zandkreek te Wolphaartsdij"k besloot haar visseizoen 1967 met een wïldwed- strijd. Hazen en fazanten vormden de prijzen. J. Sinlce ving de eerste vis en kreeg hiervoor de traditionele tulband. De uitslag was verder: 1 .J. Dubois 590 pnt 2 M. den Engelsman 560 pnt, 3 J. Stroo 480 pnt. 4 H. Bliek 420 pnt, 5 J. Koole 420 pnt. 6 A. Verschuure 362 pnt. 7A. Schuit 360 pnt. 8 M. van Loo 238 pnt, 9 W. van Ruiten 220 pnt, 10 C. Schrier 212 pnt, 11 B. van Maris 200 pnt, 12 P. Geene 150 pnt Konijnen- en pluimvee expositie in Wolphaartsdijk Vrijdag en zaterdag werd in het dorps huis te Wolphaartsdijk de provinciale tentoonstelling en keuring gehouden van de Ned. konijnen- en de Ned. pluimvee- bond, waarvoor veel belangstelling be stond, er waren 465 dieren ingezonden. Keurmeesters waren: voor de konijnen de heer B. Remeijer sr en B. Remeijer hoenders de heer W. Rompelberg uit Brunssum en voor de duiven de heer B. Remeijer jr uit Gouda. De hoofdprijzen werden als volgt behaald: kampioen ko nijnen: O. Chr. Robeson uit Oostburg met klein zilver, res. kamp. konijnen: M. J. Verdonck uit Goes met pool-rood- oog; kampioen pluimvee: D. 'Katsman uit Wolphaartsdijk met kriel-Plymouth, res. kamp. pluimvee: J. Bliek te Nieuw- dorp met Australorp(groot): kampioen duiven: J. Harinck uit Goes met Duitse schoonheidspostduif, rcs. kamp. duiven: M. Dominicus uit Nieuwdorp met La hore. SCHORE De postduivenhoudersver- eniging .Inter Scaldis' te Schore hield zaterdag in het verenigingsgebouw een postduivententoonstelling waarvoor 260 dieren waren ingezonden. Voor keur meester J. C. F. Jobse uit Middelburg was het geen gemakkelijke taak om de prijswinnaars aan te wijzen. Het was tenslotte de heer Joh. Minnaard uit Yer seke die de prijs voor de mooiste doffer in de wacht sleepte. De prijs voor de mooiste duivin ging naar C. Zuidweg uit Schore. De eer voor het mooiste viertal werd opgeëist door gebr. Smallegange uit Schore. Tweede werd C. J. Clement uit Krabbendijke en derde W. Krijnsen uit Waarde. De overige uitslagen zijn: oude doffers, 1 Joh. Minnaard, Yerseke, J. H. C. Po- ley, Kapelle, 3 Gebr. Smallegange, Scho re, 4 C. Zuidweg, Schore, 5 W. van Stel, Wemeldinge, 6 C. Dorrepaal, Schore, 7 C. Coremans, Rilland-Bath, 8 J. J. de Jonge, Krabbendijke, 9 W. Kransen, Waarde en 10 P. L Butler, Biezelinge. Oude duivinnen: 1 C. Zuidweg, Schore, 2 W. Krijnsen, Waarde, 3 H. Blok, Waar de, 4 J. J. de Jonge. Krabbendijke, 5 D. A. van de Vrede, Krabbendijke, 6 en 7 Gebr. Smallegange, Schore, 8 A. J. Fens, Schore, 9 J. H. Poley, Kapelle en 10 M. Minnaard, Yerseke. Jarige doffers: 1 L. P. Kosten, Yerseke, 2 Gebr. Smallegange, Schore. 3 C. J. Cle ment, Krabbendijke, 4 L. P. Kosten, Yerseke, 5 C. Zuidweg, Schore, Minnaard, Yerseke, 7 Jac. van Stel, Ril land-Bath, 8 D. van Luijk, Krabbendijke, en 9 H. Blok, Waarde. Jarige duivinnen: 1 en 2 C. Zuidweg, KRUININGEN Bouwbedri j f bond vierde 50-jarig bestaan De afdeling Kruiningen. Hansweert, Schore van de ANB (Algemene Ned. Bouwbedrijfsbond) herdacht dezer da gen haar 50-jarig bestaan. De voorzit ter van de afdeling verwelkomde met een speciaal woord twee leden van het eerste uur, nl de heer J. Bruggeman, metselaar te Hansweert en C. Glerum, timmerman te Heerlen, die beiden thans nog lid zijn. De heer Glerum is zelfs nog actief als voorzitter van de afdeling Heerlen. Namens het hoofdbestuur van de ANB sprak algemeen secretaris, de heer P. Kaper, zijn felicitaties uit, zo wel aan de jubilerende leden als aan de jubilerende afdeling. Op voortreffelijke wijze bracht de Goese toneelvereniging voor het voetlicht een toneelstuk, geti teld ,Als de klok waarschuwt.' Dit vro lijke mysterie in 3 bedrijven werd door de talrijke bouwvakkers zeer gewaar deerd: vele malen klonk er dan ook een daverend applaus in ,Het Dorpshuis.' In de kleine uurtjes zorgden de .Crescendo Boys' uit Ossendrecht voor muziek en gezelligheid. Uitvoering Jong Crescendo' Het jeugdkoor .Jong Crescendo' te Krui ningen gaf zaterdagavond onder leiding van haar directeur, de heer Adr. B. Holster, een uitvoering in ,Het Dorps huls' te Kruiningen. Opgevoerd werd ,De - jgpgj tn - - - bendijke, 6 J. J. de Jonge, Krabbendijke, 7 C. Coremans, Rilland-Bath en S H. Blok, Waarde. Jonge doffers: 1 en 5 Gebr. Smallegange, Schore, 2 en 4 M. Minnaard, Yerseke, 3 C. J. Clement, Krabbendijke, 6 en 10 M. Stroosnjjdër, Kruiningen, 7 H. C. Po ley, Kruiningen, 8 L. P. Kosten, Yerseke, 9 C. J. Clement, Krabbendijke. Jonge duivinnen: 1 W. Krijnsen, Waar de, 2 C. J. Clement, Krabbendijke, 3 en 8 H. Blok, Waarde, 4 P. I. Butler, Bieze linge, 5 C. Zuidweg, Schore. 6 C. Ver mast, Yerseke, 7 M. Minnaard, Yerseke, 9 W. van Stel, Wemeldinge en 10 Jac. yan Stel, Rilland-Bath, zangspel In 6 bedrijven, vrij bewerkt naar het sprookje .Koning Puntbaard, door de directeur. Met deze operette hebben de kinderen van het koor, maar zeer zeker ook de directeur, de heer Adr. B. Holster veel eer in ge legd. De zang, maar ook het gesproke ne, werd voortreffelijk ten gehore ge bracht. De vele toeschouwers hebben ongetwijfeld genoten van de zang en van het toneelspel, dat deze jeugdver eniging bood. KRABBENDIJKE Jubileumviering .Sursum Corda' Zaterdag gaf de zangvereniging Sur sum Corda een zangavond in het cul tureel centrum te Krabbendijke, in ver band met haar tienjarig bestaan. Aan deze avond werkten mee het kinderkoor, alsmede een aantal oud-leden der ver eniging. De plaatselijke predikant van de gereformeerde gemeente, ds W. Ha- ge opende de bijeenkomst. Vervolgens zong het koor, zoals dit thans is sa mengesteld, een aantal liederen. Hier na bracht het kinderkoor enkele versjes ten gehore. Na de pauze zong het koor samen met de aanwezige oud-leden een vijftal liederen welke gedurende het bestaan van de vereniging altijd in het repertoire opgenomen zijn ge weest. Tenslotte zong het koor nog een drietal nummers samen met het kinder koor. De bijeenkomst werd gesloten door de heer J. P. Hage. -E RSFKF Adventsdienst Zondagmiddag werd in het kerkgebouw van de vrije evangelische gemeente te Yerseke een adventsdienst gehouden waarin de plaatselijke predikant ds D. de Jonge voorganger was. Onder werp in deze dienst was: Geeft er nog iemand om de mens V Zangavond In het kerkgebouw van de gereformeer de kerk aan de Damstraat hield de ge reformeerde jeugdcentrale zondagavond een adventszangdienst. Het thema was: .Komt en laat ons Christus eren'. De meditatie werd gehouden door ds J. Noordhof uit Wemeldinge. BORSSELE Schietwedstrijden Franck van Borssele Dezer dagen hield de schuttersvereni ging .Franck van Borssele' te Borssele een onderlinge wedstrijd te Borssele. De uitslag is als volgt: Personele baan A. max. 100 punten. 1. Jac. v. d. Ende 98; 2. P. Dekker 96; 3. M. de Muijnck 96; 4. J. Verheijke 95;! 5. A. Lambregtse 94; 6. J. Maas 94; 7. A. van Weele 93; 8. A. v. d. Ende 93; 9. M. van Weele 93; 10. J. van Liere Az. 89 punten. Personele baan. B C max. 100 punten.] 1. L. Lambregtse S3; 2. J. A. Rottier 92; 3. J. van Sabben 92; 4. D. P. Dekker] 85; 5. C. Hofman 83 punten. Ere baan AM. de Muijnck 50; ere baan! B C: L. Lambregtse 49 punten. Vaste baan max. 90 punten; 1. A. Lambregtse 90; 2. J. Verheijke 90; 3. P. Dekker 90; 4. D. P. Dekker 90; 5. M. de Muijnck 89; 6. A. van Weele 89; 7. J. Maas 88; 8. L. Lambregtse 87; 9. M. van Weele 86; 10. J. van Sabben 85 punten. HEINKENSZAND Kerstzangdienst De jaarlijkse gezamenlijke kerstzang- dienst van de hervormde en gerefor meerde kerk te Heinkenszand za! dit. jaar worden gehouden op de middag van 25 december. De dienst begint om drie uur 's middags in de gereformeer de kerk. Medewerking verleent het ge mengd zangkoor ,Ons Genoegen'. Kerkrestauratie Met de restauratie van de Nederland se hervormde kerk en het nieuwe dienstgebouw te Heinkenszand worden thans goede vorderingen gemaakt. De ze week zijn de acht nieuwe ramen in het kerkgebouw geplaatst, terwijl de 180 stoelen zijn aangekocht. Men hoopt na de jaarwisseling met het stuka doorswerk te kunnen beginnen, waar na het interieur verder kan worden af gewerkt. DRIEWEGEN Uitslagen schieting De Zingende bougie Zaterdagavond werd de eerste schiet- avond van de MABC ,De Zingende Bou gie' te Driewegen gehouden in de zaal van Jac. van de Guchte. Er waren 21 deelnemers, waaronder 2 dames. De uitslag was als volgt: eerste bij de dames was Maja Onderdijk uit 's-Gra- venpolder. 128 punten, en bij de heren: 1. Chr. v. Rooyen, Heinkenszand 135; 2. J. Huystede, Heinkenszand 131; 3. W. Nijsse, Ellewoutsdijk 128; 4. Jac. v. d. Guchte, Driewegen J2S; 5. A. Padmos, Driewegen 126; 6. J. Koens, Heinkens zand 125; 7. C. den Herder, Driewegen 124; 8. G. Almekinders, Ovezande 124; 9. C. Janse, Heinkenszand 120; 10. C. Kloosterman, Biezelinge 120 punten. De troostprijs ging deze keer naar P. Rottier uit Heinkenszand met 10 pnt. Notabelen herkozen De heren M. P. de Broekert en H. C. Flipse zijn herkozen als notabelen van de hervormde gemeente Ellewoutsdijk. 's-HEER-ARENDSKERKE Wijziging grenzen bebouwde kom Bij besluit van 5 december 1967 hebben gedeputeerde staten van Zeeland de be bouwde kom van 's-Heer-Arendskerke, waarbinnen de maximumsnelheid van 50 km van kracht is, gewijzigd. Eerlang zal men de bekende borden aantreffen komende van Goes bij de Eosseweg, en in de Poelweg en aan de Disseiweg en aan de Polderweg vóór de aansluitende bebouwing. Driemaal kerstfeest voor jong en oud De vrouwenverenigingen vieren woens dag, samen kerstfeest in de con sistorie van de gereformeerde kerk te Baarland. De bejaarden vieren donder dagmiddag het kerstfeest met leden van de vrouwenverenigingen in het ver enigingsgebouw. Zaterdag wordt voor allen een kerstavond gevierd in het ver enigingsgebouw, waaraan de muziek vereniging .Prinses Juliana', meewerkt. KOI DliKERKE Gedeputeerde sta ten hebben ondanks de bezwaren die de raad van Valkenisse destijds indiende tegen het voorontwerp streekplan Mid den-Zeeland geen wijzigingen aange bracht, die in het ontwerp zouden moe ten zijn terug te vinden. Deze bezwaren hadden betrekking onder meer op de oostelijke om Zoutelande geprojecteer de provinciale weg. Verkeerstechnisch gezien zag men deze weg liever ver schoven in oostelijk erichting onge veer 200 nieter dit om opstoppingen in het zomerseizoen te voorkomen. Het tracé ten noorden van de boerderij Klein Werendijke is bovendien niet ge lukkig gekozen. Van het bedrijf blijft hierdoor niet veel over. Verzocht werd dit gedeelte ten zuiden van genoemde boerderij te projecteren. De geprojec teerde provinciale weg ten zuiden van Biggekerke achtte men evenmin geluk kig gekozen. Diverse agrarische bedrij ven zouden er door worden getroffen. Slechts één parkeerterrein binnen de gemeente Valkenisse werd bij het be kijken van het voorontwerp onvoldoende geacht. Ook met dit bezwaar is geen rekening gehouden in het ontwerp. Voorts heeft de raad destijds" gepleit voor verplaatsing vai de aangegeven bebouwingsgrens in zeewaartse rich ting. Ernstige en overwegende bezwa ren zijn er ook gemaakt tegen het gro ter maken van het waterwingebied. B en w die de raad voorstellen "nog eens de aandacht van het provinciaal bestuur op deze zaken te vestigen vrezen ver der dat de redactie van de overgangs bepalingen in de gemeentelijke bestem mingsplannen tot gevolg zal hebben dat bij een verandering van bestemming geen verandering meer in de bouw kan plaatshebben. Ook op dit punt wenst men in Valkenisse meer mogelijkheden. Vrijdagmorgen om tien uur zal de raad van Valkenisse zich nog eens over deze zaak beraden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 27