Goese middenstand moddert in Voorstad Voorwaarts zette zijn opmars voort B en w Kloetinge willen doorstroming woningen bevorderen rHiH"bsl4"Sf!?s|WILHELMINAD0RP KRIJGT NIEUWE SEMI-PERMANENTE LAGERE SCHOOL Aan alle mensen die wel eens bloemen kopen of grammofoon platen, boeken, foto-artikelen doe-het-zelf-benodigdheden Ook zonder geld-op-zak kunt u spontaan een aanschaf doen! Betaalpas Betaalcheques de moderne, veilige manier van geld uitgeven. PROEF MET DUBBELGEEEDE VRACHTWAGENS Aan alle mensen die werken in een bloemenwinkel, discoshop, boekhandel, fotohandel, ijzerwinkel - {//To Groene Betaalcheques zijn gedekt door bankgarantie. Betaalpas Betaalcheques de moderne, veilige manier van geld ontvangen. Noorse kerstboom voor Westkapelle Red Cats sterkste in Middelburgse competitie basketbal Lekasin ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 GESLAAGD BOMBARDEMENT' ADVERTENTIE I BURGEMEESTER: ,ELKE DAG IS EEN TE LANG' GOES ,Het lijkt wel of er een voor honderd procent geslaagd bombardement is uitgevoerd op de Voorstad' Dat zegt een midden stander, die aan de Voorstad in Goes zijn zaak heeft. ,.Je mag zo iets natuurlijk niet zeggen, maar het is toch wel een hopeloze toe stand. De middenstanders zijn er de dupe van, want het is vrijwel ondoenlijk om de winkels te berei ken'. Daarmee is de situatie getekend. di< is ontstaan, nu in de Voorstad in Goes de nutsbedrijven de PZEM, de water leidingmaatschappij en de PTT de straat hebben opgebroken en er grote gaten hebben gemaakt om de leidin gen goed te leggen of te vernieuwen. De gemeente volgt de bedrijven en reconstrueert de straat. Intussen zijn de trottoirs verdwenen en is de Voor stad vanaf 15 oktober een modderpoel geworden, waarin diepe gaten zijn ge graven. De winkeliers aan de tijdelijke modderpoel zijn gedupeerd. De werk zaamheden aan de straat zijn op een zeer ongelukkig tijdstip in uitvoering genomen- precies in de tijd van de Sint-Nicolaasdrukte en nu nog niet de komende feestdagen in zicht. Zelfs in deze tijd, dat het normaal druk is, heb ik In drie weken nog niet de omzet gehaald, die ik- nor maal in een week haal'. Aan het woord is mevrouw J. Foudraine. diei met haar dochter sinds ongeveer anderhalf jaar een schoenenzaak; runt aan de Voorstad. ,Eén ding isi in ieder geval we! duidelijk, er valt, niets te verhalen van de schade. toen men aan het graven ging', ver klaart de heer W. Wagenaar, adjunct directeur van de dienst gemeentewer ken van Goes. ,Het was één grote wirwar van draden en leidingen. Daar om lijkt het ook, of er vreselijk wild wordt geweikt met hier een gat en daar een kuil. Maar dat kon werkelijk niet anders. De reden, waarom men in oktober is begonnen met het werk is er een van zuiver financiële aard. Gs gaven pas laat in hei jaar hun goedkeu ring en we wilden niet in januari be ginnen. omdat je dan het risico loopt, dat de zaak halverwege maanden moet, blijven liggen door de vorst. Er wordt1 zo hard mogelijk gewerkt om de zaaki zo snel mogelijk weer voor elkaar te hebben. Maai- het moest werkelijk een keer worden aangepakt en volgend jaar zit je weer met uitverkoopdruk- te. We kunnen ons best voorstellen, dat het moeilijk is voor de middenstan ders. Maar voor de nutsbedrijven werd het allemaal ook heel moeilijk, toen bleek dat de wijzigingen ondergronds heel ingrijpend moesten zijn'. De heer Wagenaar hoopt nu maar dat het werk in de helft van januari 1968 helemaal klaar zal zijn. .Dat is natuurlijk ook afhankelijk van het weer.' Het is de bedoeling de trottoirs voor Kerstmis weer op de plaats te hebben. Voor de winkeliers zou daarmee wel het groot ste leed geleden zijn dringen er op aan zo de verbeteringen aan middenstand heeft er •1 mogelijk; brengen. De Te lang Er is geen mogelijkheid die schade te1 verhalen. Maar met het werk kon echtj niet langer worden gewacht. Volgend I jaar zomer was het weer duurder gewor den door verhoging van lonen en de situatie in de voorstad moest ook zo snel mogelijk worden verbeterd'. .We hebben er geen werk van gemaakt-,' zegt mevrouw Houtzager, die met haar; man in de elektriciteitszaak staat Het helpt toch niet. Het is hier een hope-] loze bende. Ja wij zullen ook echt wel schade hebben, hoewel de zaak wat be-; treft de reparaties natuurlijk door-l draait. Maar er komt niemand langs de etalage, omdat dat niet kan'. .Voor honderden guldens schade' telt ook de kruideniersvrouw, mevrouw Van Doorn. Ze moeten bij ons achter langs om de winkel in te komen'. De Goese Middenstand Centrale heeft bij de gemeente vooral geklaagd over het feit. dat de winkeliers niet van tevoren op de hoogte waren van het werk. Voor de voorzitter van de G.MC, heer A. L. Kampman, staat het vast. dat de schade in de duizenden •ruldens zal lopen voor de winkeliers. Er zijn er zo al een stuk of zes. die direct aan het opgebroken stuk weg hun winkel hebben en dan nog die ei- indirect schade van ondervinden, omdat de verbinding is afgesneden'. Een week voor Sint-Nicolaas heeft de GMC de gemeente gevraagd een pad te maken .Elke dag die liet duurt is mij er één en dat is gebeurd Maar het blijft lang', reageert burgemeester een slechte situatie. In januari wil men A. Hu her van Goes. ,Het is een het werk zien klaar "te hebben. Tot vreselijk beroerde zaak voor de mid- zolang doet de gemeente zoveel moge- denstanders. Dat is het altijd als er- lijk om door de Voorstad voor voeteran- gens een straat moet worden opge-] gers een begaanbaar pad te houden, broken, maar dit is wel een heel on- De winkels blijven, zolang de trottoirs gelukkige samenloop van omstandighe-i er niet liggen moeilijk te bereiken den. Ik heb vandaag nog contact met de dienst gemeentewerken. gehad naar het lijkt heft niemand te rokenen op schadevergoeding... Raad Kattendijke enthousiast rekenen: in juni heb ik al een planning gemaakt voor de verkoop in december. Dat doe je toch als je een zaak hebt als deze. Maar ik raak niet kwijt wat ik heb besteld en volgend jaar is er een andere mode. En om je artikelen terug te geven aan de leveranciers, daar doe je toch geen zaken voor". Mevrouw Foudraine heeft nóg een groot, bezwaar: .waarom heeft de gemeente ons niet tevoren op de hoogte gesteld; we hadden dit moeten weten'. ,Ze had den ons moeten inlichten over er ging gebeuren'. Dat zegt ook bak ker C. P. Verschoore. ,We hoeven eigenlijk maar weinig woorden o vuil te maken. Iedereen kan zien, je in deze straat moeilijk terecht kunt op het ogenblik. Het is verschrikkelijk, dat dit juist in december moet ge beuren. Van de brug tot .Ocltenburg' zijn er toch wel 26 winkeliers, die er dan niet allemaal direct, maar toch wel indirect de dupe van zijn. Als ik mijn schade zou kunnen verhalen zou il< zomaar op verschillende honderden gul dens komen. Je móet' rekenen, dat je ook klanten voor een tijd kwijt bent, die je als de straat weer in orde is moeilijk weer terug kunt krijt, omdat ze aan een andere zaak gewend zijn. Weet.u, de zaak heeft .toch wel ge draaid, want we kunnen telefonisch veel bestellingen aannemen en dan thuisbezorgen, maar een vermindering van de omzet hebben we toch en de lasten, die je normaal hebt worden in tussen niet minder'. Financiën De nutsbedrijven, die met zoveel ijver aan het graven zijn ,in de Voor stad, vernieuwen op verzoek .van de gemeente de leidingen nu de recon structie van de Voorstad het gaat voor een deel om verbreding kon worden uitgevoerd. ,Het is enorm te gengevallen wat tevoorschijn kwam. Goedkeuring aan tuering betekent dat de brug te Wil- I helminadorp ongeveer 350 meter zui delijker geprojecteerd moet worden. Door het doorsnijden van de gronden van de proeftuin is uitbreiding van de proeftuin naar het noorden uitgesloten. Dit kou er weieens toe kunnen leiden dat dit proefstation van grote natio nale betekenis voor de fruitteelt) zou moeten verdwijnen. Bij de raad rees voorts de vraag of pro- v,„ een nieuw ft®»™, een dergelijke weg 'we: gere schooi in Wilhelminailorp. Indienw^5, u) goede ver- gedeputeerde staten hun goealkeuring .er reeds bestaan San de financiering van de school S- "f""*» tot <H. ipdugtnetejT»- ven, zal men direct niet de bouw kun-1 nen beginnen. gs gevraagd De raad van Kattendijke heeft donder dagavond het jaar 1967 afgesloten met het per wijziging opnemen van een post op de kapitaaldienst van de begro ting inzake dc eerste termijnbetaling nen werd nog opgemerkt dat kostbare landbouwgrond moet worden opge- offerd. Dat is volgens de raad niet no- een van het .Jarino'-: dig omdat industrievestiging elders zeer wel mogelijk is bijvoorbeeld in het Zuid- Sloe, langs het kanaal door Zuid-Beve land en in Reimerswaal. De raad mankte ook nog bezwaar tegen het plan omdat het gebied bij 't Sas is geprojecteerd als natuurgebied, terwijl dit als recrea tiegebied is aangewezen. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd verleende de raad per 13 maart 1968 op diens verzoek eervol ontslag aan de heer J. C. M, Mazuj-e ais hoofd van de openbare la gere school in Kattendijke. Per 1 januari 1968 kreeg mevrouw C. M. S. Meeusen- Geuze op haar verzoek eervol ontslag als tijdelijk onderwijzeres aan dezelfde school. Dit in verband met haar huizing naar Veere. De raad benoemde met algemene stem men de heer W. van den Bos te Nisse als onderwijzer aan de school te Kat tendijke, ingaande 1 januari 1968. Het krediet in rekening-courant, dat aanvan kelijk werd bepaald op 100.000 ver hoogde de raad tot f 150.000. Aan het. oecumenisch vormingscentrum He.de- nesse' te Cadzand werd over 1967 eet subsidie verleend van 66. De school is type en zal worden gebouwd aan de Van de Boschstraat. Het semipermanen- te gebouw bestaat uit twee lokalen en een gymnasieklokaal. De bouw kan in drie maanden geheel voltooid zijn. Niet alleen waren alle raadsleden enthousiast óver de prachtig gelegen plaats van stichting, ook de financiële zijde van het plan is zeer aantrekkelijk. De totale kosten van de school, met inbégrip van de aanleg van een speelplaats-, en de inrichting, bedragen 170.000.1 Het streekplan Midden-Zeeland dat de raad in discussie nam ontmoette enige bezwaren. Deze waren: et industrieterrein ten zuiden van de Krukweg is van een te grote om vang. Een uitbreiding naast de AKF van circa 25 tot 30 hectare industrieterrein komt de raad voldoende voor; industrieterrein bij het Goese Sas: de raad achtte het volkomen ongewenst 'ndustrievestiging te plannen temidden ran recreatiegebieden. ontsluiting in het verlengde van de Krukweg'; deze weg loopt dwars dooi de grond van het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp. Deze si- f ADVERTENTIE J 912545675 Beiaaipas om even te laten zien als u met een Betaalcheque (zie elders op deze pagina) contant betaalt. De gezamenlijke Nederlandse banken bie den u een nieuwe service: de (groene) Betaalpas en Betaalcheques. Samen ver vangen ze contant geld. U kunt er vrijwel alles mee betalen. Wilt u ook gebruik maken van deze gemakkelijke manier van betalen? Als u een bankrekening hebt kunt u Betaal pas en Betaalcheques aanvragen bij uw eigen bankkantoor. En als u geen bankre kening hebt? Dan moet u er beslist een openen: een kleine formaliteit. Ook u komt dan in aanmerking voor een Betaalpas en Betaalcheques. Loopt u eens binnen bij een bankkantoor in uw buurt. Er ligt een handig boekje voor u klaar over deze prachtige, kosteloze service. KLOETINGE Een van de vierender-j tig punten tellende niainmoetagenda; die b en van Kloetinge woensdag-; avond aan de raad voorlegt is een voor stel tot liet vaststellen van een veror dening ter bevordering van doorstro-; ining van in huur goedkope naar] duurdere niet-woningwetwoningen. De verordening voorziet erin aan mensen I die duurder gaan wonen of in 1967 gin-' gen wonen een tegemoetkoming te ver-! strekken die ligt tussen 500 en 750. Het aanbod van bedrijfsvuil neemt in Kloetinge zodanige vormen aan dat b en w van mening zijn dat het ophalen ervan niet meer gratis kan geschieden. Het college stelt de raad dan ook voor een tarief vast te stellen dat %-arieert van 1,50 per m3 voor zelf op de stortplaats aangevoerd vuil tot 12,50 voor ten hoogste 5 m3 per keer wan neer regelmatig van de diensten van de gemeente wordt gebruik gemaakt. Voor incidenteel aanbod van vuil aan de gemeenteauto woidt een tarief in re kening gebracht afhankelijk van de tijdsduur van het transport. De agen da vermeldt voorts voorstellen tot vast stelling van een bijdrage ingevolge de lager onderwijswet voor 1968 op een bedrag van 77,74 per leerling, het vaststellen van de kosten voor de open bare lagere school over 1966 op een bedrag van 15.459.98 en die voor het kleuteronderwijs op 9.072.94, het aan sluiten van een aantal percelen aan de Patijnweg op de riolering van Kloe tinge. Hiertegenover staat een jaarlijk se bijdrage van de gemeente Goes ad 500,- per jaar. Ter verdere sanering van de dorpskern willen b en w enkeie eigendommen van de heer Chr. Kole te Kloetinge aankopen voor een bedrag van 30.000,-. De gemeentewerkplaats behoeft uitbreiding. Hierin kan worden voorzien door het verplaatsen van een schuur die de gemeente in eigendom kreeg in het bestemmingsplan Noord einde. De kosten van verplaatsing ra men b en w op 4000,-. Ook het aantal1 slijkbedtien op de rioolwaterzuiverings installatie moet worden uitgebreid. Het college stelt de raad voor hiervoor een bedrag te voteren van 16.000,- en te besluiten het werk onderhands aan te en en te gunnen aan de fa. Boo- Besuijen te Goes. Verder zijn voorsteilen tot verkoop van 128 m2 grond aan de heer J. van Steenis te Kloetin ge voor 2,- m2, het verhuren van een, stukje tuingrond aan de Nieuwstraat, verhoging van de bijdrage aan de Zeeuwse Muziekschool met 905,- tot 2580,- om alle aangemelde Kloeting- se leerlingen in de gelegenheid te stel len muziekonderwijs te volgen, verho ging van de huur van de woningwet woningen met 4 pet ingaande 1 janua ri 1968, de benoeming van drie leden voor de financiële commissie en twee le den voor de commissie voor maat schappelijk en cultureel werk, het vast stellen van het verlichtingsplan voor het bestemmingsplan Noordeinde en een voorstel tot bekrachtiging van het in een vorige raadsvergadering geno men principebesluit tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Goes op het punt van de brandbestrijding, waarbij de ge meente Goes het brandweermaterieel van Kloetinge overneemt voor een be drag van 23.200,-. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Maandag zal men op de grote wegen tussen Amster dam en Vlissingen een nieuwe auto- Iransporteoinbinatie tegen kunnen ko- Het is een .gewone' oplegger met trekker, waarachter een aanhangwagen is gekoppeld, die bestaat uit een één- assig draaistel niet een oplegger, met andere woorden een type vrachtauto dat dubbel geleed is en dat tot op heden niet in de lijndienst gebruikt werd. Voor deze combinatie, die uit vier de len bestaat en een lengte heeft van 18 meter, heeft het ministerie van verkeer en waterstaat een rijvergunning ver leend voor 1 jaar, om na te gaan hoe deze combinaties op de grote wegen zullen bevallen. Donderdagmorgen werd de combinatie te Bergen op Zoom in tegenwoordigheid van tal van autoritei ten deskundigen van het wegvervoer, het bestuur van de KNVTO en directie van de DAF fabrieken getoond. Op het Marktplein stonden twee van deze trek kers met oplegger en een aantal aan hangwagens. De tweeling-oplegger5 be tekent een belangrijke verhoging van de produktiviteit op de lijndienst tussen Amsterdam en Vlissingen. In het bestaande schema werd de dienst onderhouden door twee trekkers en vier opleggers. Overdag stonden twee oDleg- gers in Amsterdam ter lading, 's Avonds vertrokken twee trekkers met oplegger uit Bergen op Zoom naar Amsterdam waar de opleggers verwisseld werden en teruggereden werden naar Bergen op Zoom. Daar moesten de trekkers wachten tot de opleggers gedeeltelijk waren gelost en bijgeladen waarna men reed naar Vlissingen. Het lossen en la den van de opleggerspaar ging meestal met veel tijdverlies gepaard. Vervolgens werden de trekkers en opleggers weer naar Bergen op Zoom gedirigeerd, waar ze verder bijgeladen werden en doorgin gen naai- Amsterdam, waarmee dan ue cirkelgang in 24 uur rond was. In het nieuwe scnema rijden in deze lijndienst slechts dén trekker, één eenassig draai stel (dolly) en zes opleggers. Twee op leggers staan in Amsterdam gereed voor belading, 's Avonds trekt een compleet beladen dubbel-combinatie naar Amster dam waar de opleggers verwisseld wor den. De combinatie- keert geladen weer direct terug naar Bergen op Zoom, waar een oplegger achterblijft om ge lost en geladen te worden. In Vlissingen stond ook reeds een op legger, die aldaar werd beiaden. Vanuit Bergen op Zoom gaat de trekker naar Vlissingen. verwisselt daar van oplegger en keert onmiddellijk terug naar Ber gen op Zoom. waar hij de daar geloste en weer geladen oplegger achter zijn combinatie hangt en naar Amsterdam vertrekt. Donderdag is ook de nieuwe ponytrekker gedemonstreerd, een klei nere uitvoering waarbij een pony trekker met twee opleggers hetzelfde werk kan doen als twee volledige bestelwagens. 77 jfowFa# V N WWM NAAM VAN DE BANK .0000 - No. A 000000 BETAALTEGEN DEZE CHLOl'E AAN de Vries 2 5 4 5 6 7 5 '7/V7 MAX'lVlUM G VR A NT 1E 50, Betaalcheque gegarandeerd betaalmiddel, met als controle de bijbehorende Betaalpas (zie elders op deze pagina). Betalen met Betaalcheques betekent zeker heid. De gezamenlijke Nederlandse banken hebben een nieuw, veilig systeem ontwik keld: (de groene) Betaalpas en Betaal cheque. De banken garanderen uitbetaling van elke Betaalcheque tot f 50,—. U bent dus zeker van de betaling. U kent toch al het handige boekje over deze nieuwe bank- service? Vraagt u er anders vandaag nog een bij het bankkantoor in uw buurt WESTKAPELLE -- Woensdag 20 december des middags half vijf zal in de raadzaal van het gemeente huis te Westkapelle de door de .Kommando Klubben' uit Noorwe gen aan Westkapelle geschonken kerstboom officieel worden over gedragen. Na de officiële over dracht zal de secretaris van de ambassade van Noorwegen in Den Haag, de heer J. A. Gaarder, de verlichting in de op het marktplein geplaatste kerstboom ontsteken. Juventus naar de kwartfinales BOEKAREST (ANP) Juventus uit Turijn, de Italiaanse landskampioen, heeft zich als achtste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van het Europese bekertoernooi van de landskampioenen. f ADVERTENTIE) Gezelligheid met volle teugen GRAPILLOU alcoholvrij druivensap Dit keer geen voorbeschouwingen voor vrijdagavond. Op 15 en 22 december wordt er in de sporthal micro-korfbal gespeeld, op 5 januari is de hal weer het domein van de basketballers. Het stil liggen van de Ylissingse competitie geeft ons een goede gelegenheid de aan dacht eens te wijden aan de Middel burgse tweede klascompetitie en aan de jongensploegen, die al vanaf eind okto ber hun wedstrijden afwerken. Deze se ries worden gespeeld op woensdag in de gymnastiekzalen van de chr. hbs en de chr. kweekschool te Middelburg en in de lts te Vlissingen. In de klas heren IIB zien we de voor malige eerste klasser Red Cats toch wel als de sterkste ploeg, alle wedstrij den tot nu toe werden gewonnen. De marine kwam ook nu twee keer in het veld: één forse zege en een grote ne derlaag. Hier valt dus weinig van te zeggen. RKS II heeft een aardig spe lend doch uitermate slecht schietend team. Chr. ulo kampt nog al eens met een tekort aan spelers wat natuurlijk slechte wedstrijden met zich brengt, een wisselvallige ploeg dus." Tot slot HTS n, momenteel de tweede plaats bezet tend, aardig spel maar nog geen basket ballers. Dit blijkt vooral uit de flinke nederlaag tegen koploper Red Cats. Uit slagen: Red Cats - RKS H 46-16. Ma rine - Red Cats 17-38. RKS II - Chr. ULO 24-35, Red Cats - HTS II 58-23. Stand: Red Cats 3 3 0 6 1 42- 56 HTS II 3 2 1 4 105-102 Marine 2 1 1 2 67- 46 Chr. ULO 3 1 2 2 69-124 RKS U 3 0 3 0 58-113 In de jongensklas zien we weinig krachtsverschil. Diverse wedstrijden worden door één of twee puntjes be slist. Ook blijkt dit uit het feit, dat di verse ploegen die elkaar -reeds twee keer ontmoet hebben hun respectieve lijke thuiswedstrijden visten te winnen. Wel wist Chr. ULO tot nu toe alles te vinnen, maar één keer was het ver schil één puntje, een andere keer twee. In deze klas, die een dubbele competi tie speelt is dus nog van alles mogelijk. Uitslagen: Blue Arrows 1 - Blue Ar rows II 18-21, Chr. ULO - Blue Arrows n 17-15. Blue Arrows I RHBS 21-20. Stand: Chr. ULO 3 3 0 6 60- 51 Blue Arrows I 4 2 2 4 78- 83 RHBS 3 1 2 2 99- 68 Blue Arrows n 4 3 1 2 82-117 VOLLEY BA LCOMPETIT1E OVC verscheen met vijf man halen. Voor beide teams zat er winst in. Terhole was technisch iets beter en kon een betere afwerking laten zien, waarbij de Axelse verdediging af en toe blunderde. Een aardig spannende wedstrijd waardoor Voorwaarts zakte s klas heren: Scheldesport I Terhole I Terhole II PHL I YVC I YVC II OVC Tweede klas heren: WH I Voorwaarts I Scheldesport II I. S. G. 4 4 0 8 12-0 3 3 0 6 9-0 3 1 2 2 3-6 3 1 2 2 3-6 4 1 3 2 4-9 3 0 3 0 0-9 2 112 3-4 0 12 18- 0 0 8 12- O 2 8 12- 8 2 6 10- 8 2 4 7-10 3 4 7-10 4 4 10-10 3 2 3-11 4 2 9-12 5 0 3-15 In de tweede klas van de volleybalcom petitie in Zeeuwsch-Vlaanderen zet Voorwaarts zijn opmars voort, ditmaal door een 3-0 overwinning' op Terhole IIL Voorwaarts is evenals WH nog steeds ongeslagen. Scheldesport II won met 3-1 van Voorwaarts O, I. S. v. G. versloeg Time Out met 3-0, terwijl de wedstrijd WH II - PHL II werd uit gesteld. In de eerste klas heren ging de wed strijd PHL - OVC niet door omdat OVC slechts met 5 spelers opkwam. Hier door krijgen de Oostburgers twee winst punten in mindering, terwijl de wed strijd opnieuw wordt vastgesteld. Scheldesport II - Voorwaarts II 3-1. Een matige wedstrijd waarin van goed volleybal geen sprake was. Beide teams toonden een groot gebrek aan tech nische vaardigheid, dat door felheid aardig goed gemaakt werd. Ondanks het matige en soms slordige spel toch een prettige wedstrijd. Voorwaarts I - Terhole III 3-0. Een zeer tegenvallend en slap spelend Terhole III was geen partij voor het steeds sterker wordende Voorwaarts I. Door het toetreden van een paar nieu we spelers komt Voorwaarts er steeds beter in en het is tot nu toe ongesla gen. Met dit team zal het voor Voor waarts mogelijk moeten zijn tot de eer-i vm is.uu ste klas door te dringen. Samen met! Terhoie n om 20.00 in LJzendijke. WH I, dat deze week niet gespeeld] Scheldesport I zal geen zware opgaaf heeft, voert Voorwaarts de rangiijst in hebben tegen het eerste team van de tweede klas aan. Terhole In, dat1 PHL 1. dat nog niet tot het goede spel aanvankelijk goed begon, zakt steeds' van vorig jaar is gekomen. Daar het verder af. bij YVC ook nog met wil vlotten ver- I. S. v. G. - Time Out 3-0. wachten we dat de Terholenaren zo- Een slappe wedstrijd waarin geen steer l"'S'nC 1 B,s 11 zuUe,J weten le wilde komen. Daar beide teams bang! waren om aan te vallen en htm' zenu-l Heren 2e klas: Terhole UI - SAS om 'en met'de baas konden worden,! 18.00 in Hulst en Time Out - Voor waarts n om 19.00 in Sint-Jansteen. De wedstrijd Terhole HL - SAS is een wedstrijd waarvan een voorspelling niet gemakkelijk is Mocht SAS op volle sterkte kunnen aantreden dan moet het in staat worden geacht de winst mee naar Sas van Gent te ne men. Is dat niet het geval dan zal Ter hole m het sterkst zijn. Time Out zal zijn uiterste best moe ten doen om van Voorwaarts n te vin nen temeer daar Voorwaarts steeds be- •ersterkin- SAAS Time Out Terhole III PHL II Voorwaarts II WH II Standen dames: Terhole I YVC I Scheldesport YVC II Terhole II Voorwaarts Scheldesport II PHL Zaterdag worden gespeeld in de le klas heren: Scheldesport I - PHL I om 16.00 Terneuzen; YVC I - Terhole I om 19.00 in IJzendijke en YVC II- 4 12- 0 8 12- 1 6 10- 3 4 6- 6 4 6-11 2 8-10 2 3-9 0 5 0 1-15 bleef de wedstrijd op een laag pitje staan. Ondanks.het slappe spel gingen, beide teams aardig gelijk op. Setstan den 15-8, 15-13 en 17-15. Dames Dames: PHL - Terhole I 0-3, Schel desport I - Scheldesport II 3-0 en Voor waarts - Terhole II 2-3. PHL - Terhole I 0-3. Een mat spelend damesteam PHL heeft ook in de vijfde wedstrijd!ter saaL sPe,en en goede vt geen winst kunnen behalen. Terholei fen Leeft gekregen. T_ I was voor dit team een veel. te ster-P?"1.®? n Si®, 7 Scheldesport IX ke tegenstandster. De eerste set:°nl ®;00T in TerL°'e 1 Schel leek meer op een oefening in het <^sPort lom 17.00 In Hulst en Voor serveren. De tweede en derde set r? i~* waren iets beter maar toch werd In het J*?™1 spannen tus- geen volleybal van enig gehaalte te*®P Terhole I en Scheldesport I waar zien gegeven. Voor Te&ole een zeer; b'J Terhole I nog steeds ongeslagen is. gemakkelijke zege omdat er geen "et,sPel van. Scheldesport l is oe laat- tegenstand was Setstanden 1-15. 7- aanzienlijk verbeterd, maar on- 15 en 7-15 danks alles moet Terhole I m staat i..ij ,t o 'z'Jn de winst in eigen huis te houden. Scheldesport 1 - Scheldesport II 3-0. Dil geIdt 00k voor Terhole n dat ech- Een slappe oefenpartij voor Schelde- ter zeer afwisselend sDeelt. Voorwaarts sport I (3-0) dat enkel en alleen met zal in Axel wel de baas blijven over serveren de punten kon verzamelen om- i het bezoekende PHL dat nog niet veel 'dat de dames van Scheldesport II geen heeft laten zien. bal wisten op te vangen. Kwamen zij i Na het spelen van deze wedstrijden onverwachts eens aan de opslag dan; wordt de eerste helft afgesloten. De waren zij die ook weer terstónd kwijt, tweede heLft van de comDetitie zai een oorwaarfs - Terhole II 2-3. j aanvang nemen op 13 januari 1968. En- Een onverwachte overwinning van Ter-1 kele uitgestelde wedstriiden zullen in hole n dat in een spannende wedstrijdrusttijd tussen beide competitiehelften uiteindelijk de zege (3-2) wist te be-; worden gespeeld. (ADVERTENTIE) de snelle en zekere pijnverdrijver

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 9