I Begroting Domburg voor 1968 sluitend Verkeer op de weg Terneuzen-Axel geen voorrang meer 1 rSJ 2? ja> -§ 8 JEGROP-PROEVEN ,WILHELMINA' Volkskerstzang in Midde'burg UITBREIDING BEGRAAFPLAATS IN GEMEENTERAAD KAPELLE Druk programma mannenkoor ^ÏBcbbe PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 Weinig mogelijkheden met 6000 onvoorzien KRITIEK OP SNELHEID BEPALEN VERGOEDINGEN DOORONDERWIJS' DOMBURG Do gemeente Domburg lieeft een stuitende begroting voor 1968 met een post onvoorzien van 6023, op de. gewone dienst zonder dal hiervoor bijzondere financiële middelen behoef den te worden gebruikt. De saldireser- ve kon onaangetast blijven en voor stellen tot belastingverhoging rjjgt de raad (nog) niet \oorgelegd. B en w schrijven de raad. die de begroting donderdag 21 december om half acht behandeld, dat de jiost onvoorzien wei nig mogelijkheden biedt om kapitaals- Merken te realiseren waaraan naar de De begroting heeft aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst 2,605.570,12 De kapitaaldienst heeft aan inkomsten t" 5 943.157,06 en aan uitgaven 6.553.530,99. Daaruit resul teert dus een nadelig saldo van 610.373.93. B en w wijzen er op, dat enkele be langrijke verschuivingen hebben plaats gevonden. Met name geldt dit de aflo pende garantie-uitkering uit het ge meentefonds. Voor 1968 betekent dit een lagere ïnokmst van 12.250.11 en het thans geraamde bedrag van 22.734,60 zal in twee jaar van de begroting verdwijnen. Onbevredigend Waf de kosten betreft is vooral van belang de laster verzwaring ad 23.000 in verband met het raadsbesluit om uit de centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht op Walcheren te stappen en een eigen dienst in te richten Voorts is in 1967 begonnen met de bouw van een nieuwe christelijke kleuter school in de kern Oostkapelle. Van de op de gewone dienst drukkende j 20.463.06 van de school wordt door het rijk maar 7924 vergoed. B en v hebben in dit verband nogal wat kri tiek op de snelheid, waarmee de vergoe dingen door .onderwijs en wetenschap pen' worden vastgesteld. De laatstelijk vastgestelde vergoedingen hebben be trekking op de kleuterscholen, gesticht in 1963. Het ministerie is dus bepaald nog niet toe aan de vergoedingen over 1968. .Wij achten dit een onbevredigen de situatie', aldus b en w. Het college acht het redelijk, dat een gemeentebe stuur gegevens voorhanden heeft om te kunnen nagaan of en in hoeverre de begrotingspositie met het geven van medewerking gemoeid is Hit kan nu nog wel enkele jaren duren voordat de rijksvergoedingen voor de nieuwe school vaststaan. B en w wijzen er in dit verband ook! op. dat wordt gewerkt aan plannen voor een nieuwe nutskleuterschool in del kern Domburg. Er zijn ook enkel financiële meeval lers: enkele belastingopbrengsten vie len hoger u;t. zoals de rioolbelastins- over 1967 83.000) en de straatbelas ting 42.000'. De opbrengsten van de personele belasting komen eveneens hoger uit: de opbrengst van de alge mene uitkering uit hét gemeentefonds vertoont voorts een belangrijke toena me. Ook de raming van de verplegings- kosten in verzorgingstehuizen en psy chiatrische inrichtingen zal voor 1968 iets gunstiger kunnen uitvallen, zo stellen b en w. B en w merken verder op, dat onder zoekingen gaande zijn naar een ge meenschappelijk vuilverbrandingsinstal latie op Walcheren. Naar alle waar schijnlijkheid za! daarover meer ter ta fel komen in 1968. verlichting iangs Molen- en Aagtekerk- seweg in Oostkapelle, uitbreiding het gemeentehuis en de aanleg van voudige speelterreinen voor de jeugd in Domburg en Oostkapelle. Dit alles kost geld en b en w zien momenteel als eni ge mogelijkheid een verhoging van de reinigingsrechten van 20 op 24 de eerste en tweede emmer en een evenredige verhoging voor de volgende emmers Daarmee wordt 7000 'meer per jaar verkregen Daarnaast za! onvermijdelijk zijn eer aanvullende uit kering uit het gemeentefonds te vragen. Een krediet wordt gevraagd voor de aanschaf van eei maaimachine 3000) de eerste wijziging op de begroting vooi 1968 Wat de belastingen verder betreft stelt hel college, dat verlaging van de vermakelijkheidsbelasting m "dit sta dium geeii aanbeveling verdient. In het subsidiebeleid komen geen principiële wijzigingen VVV Oostkapelle. zo wordt voorgesteld, kan 300 krijgen, hetzelf de bedrag als de VVV Domburg. Minder animo voor bouwgrond Domburg recreatieve sector DOMBURG De animo voor bouw grond in de recreatiesector is de Inatste jaren in Donihurg aanzien lijk gedaald Van de talrijke geïn teresseerden van rond 1965 is ver houdingsgewijs slechts een gering aantal serieuze gegadigden overge bleven. Deze opmerking maken b er w in de begeleidingsbrief bij de ge meentebegroting voor 1968 van Dom burg. B en w stellen verder, dat wel een toenemende vraag schijnt te bestaan naar grond voor bouw' van landlur- zen en bungalows in het bestem mingsplan Duinweg-West in Oostka pelle. Wanneer die vraag voldoende blijkt te zijn en ook het geld aanwe zig is, wil het college in dit bestem mingsplan een voorlopig beperkt ter rein bouwrijp laten maken. Met een grote financieringscombinatie wor den besprekingen gevoerd over de bouw van grotere aantallen huizen op een gelijk tijdstip. De terreinen in de bestemmingsplan nen Prinseweg te Domburg en Duin weg-Oost in Oostkapelle werden in 1967 bouwrijp gemaakt. In plan Prin seweg is de eerste woning gebouwd, nog maar enkele bouwvergunningen zijn verleend of nog in behandeling. De in plan Duinweg-West gelegen nog onbebouwde terreinen zuilen met landbouwgewassen worden vol- gezet, die de gemeente voor eigen re kening en risico gaat telen. Zodoen de wordt meer geld verkregen dan door verpachting. Erg belangrijk is een bestemmings plan voor gewone woningen in de kern Domburg. B en w willen spoe dig met plannen daarvoor in de raad komen en ook de pogingen om grond in bezit te krijgen, zal voorrang' worden verleend. Verlanglijstje Er zijn nogal wat kapitaalswerken no dig in 1968. B en w noemen daarvan: 1. Vernieuwing van de rioleringen in de kern Domburg. De toestand van dit uit 1934 daterend net doen liet ergste vrezen bij de afvoer van afval water. Tegelijk hiermee moeten enkele straten worden voorzien ran een nieuw wegdek: 2. Verbetering en mogelijk verbreding van de Brouwerijstraat in Oostkapelle gekoppeld aan vernieuwing van de open bare verlichting aldaar; 3. Nieuwe aansluiting van de Duinstraat aan de Noordweg te Oostkapelle; tege lijk met de verbetering van de Duin weg in 1968 door het waterschap wil len b en w de uitmonding van die weg op de Noordweg verruimen. Op het verlanglijstje staan verder on der andere het achterstallig onderhouds werk aan de ols in Oostkapelle, vol tooiing van het saneringsplan rond de hervormde kerk aldaar, verenigingsge bouwen tevens gymnastieklokaal in Domburg en Oostkapelle. betere straat- De adspiranten van de Middelburgse turnvereniging .Wilhelmina' hebben de jeugdvaardigneidsproeven van het Kon. Ned. Gymhastiekverbond, de zoge naamde Jegrop proeven afgelegd. Als kringgedelegeerde was hierbij aanwe zig de' heer C. van Loo uit Middelburg. De algehele leiding was in handen van de heer D. de Korte, Geslaagd zijn meisjesgroep A: Ineke Gossink, Lia Tromper. Nellie Slabbenkoorde, Trudie Jobse, Anita Joosse. Margot Quist, Elly v. d. Slot, Jacomien de Jonge. VVilrna Meliefste. Joke Cosijn, Ineke Christiaanse. Erna de Wolf. Yvonne Murk. Annelies Leyn- se, Petra Cosijn, Marleen de Engelsman, Anja de Engelsman. Anja v. d. Berg, Dineke Duine, Marja Stein, leke Spiek man, Saskia Spiekman, Tinka Bakker, Helene Nijsen, Elly Crucq, Marjolein Visser, Karin Scholten. Meisjes groep B. Lies Cosijn, Grace Comijs. Ans Jansen, Marjo Wattel, Tanja Koster, Marga v. d. Put, Jozet Simons. Carta de Clercq, Anja Bom, Dora Crucq, Christina Brou wer. Hannie Vervoorn. Meisjes groep C. Lia Kuzee, Corry Walraven. Germien de Hollander, Jozien v. Eenennaam. Louise v. d. IJssel. Marga Pijnen. Vero- nique Rijkse, Rita dé Bruine. Elly' Beekman, Annelies Koppejan, Jacqueh-' ne Sera, Loes de Ridder, Wilma Hen- derikse. Anita Simons. Marijke Glllisse, Janneke de Nooijer. Ankie de Jonge. Corry Wattel, Ankie Doorns, Loes Joos se, Joke Roelse, Diana Schot, Greetje Zeef. co Oreel, André de Jager, Arjan Bak ker. Jos Vogel, Peter de Wolf, Ralph Epker. In groep B: Jan Boone, Arthur Willeboordse. Hans Manni, Werner Helmich, Jan Mol, Jan Lenselink, Robert Pauwe, Carl Helmich, Dicky Quist. Martin Kooien, Henri Du bois, Ronnie Tas. In groep C: Peter Brakman, Rndi Kooman, Bart Jan Bakker. Kees Lenselink. Afgewezen: geen- Provinciale tentoonstelling van vogels VLISSINGEN Nadat de keurmees ters C. Akkermans uit Roosendaal, C. van Liempd uit Breda, G. van de Wate ring uit Roosendaal en P. Rook uit Ca_ pelle aan de LJsel een hele dag aan het keuren zijn geweest op de provinciale vogeltentoonstelling, georganiseerd door de .Vogelliefhebbers' te Vlissingen, zijn ze tot de volgende uitslagen gekomen: Algemeen kampioen EK J. P. Mol uit Kapelle met een kruising kanarie met putter 90 punten; kampioen stammen EK kleurkanaries L. v. Vliembergen uit Graauw met 352 punten; kampioen stammen EK tropische vogels H. de Heer uit Middelburg met 342 punten; kampioen kleurkanaries EK P. A. Morel uit Breskens met 89 punten: le prijs kleurkanaries EK L. v. Vliembergen uit Graauw met 89 punten; kampioen kleurkanaries OK J. A. Maas uit Dom burg met 90 punten; le prijs kleurkana ries OK E. v. Hoepen uit Vlissingen met 89+ punten; kampioen kruisingen EK J. P. Mol uit Kapelle met 90+ punten; le prijs kruisingen EK P. Meulmeester uit Arnemuiden met 89+ punten; kam pioen graspat kielen EK Th. Swartelé uit Breskens met 88 punten; le prijs gras parkieten EK Th. Swartelé uit Breskens met 87 punten; kampioen grasparkieten OK Th. Swartelé uit Breskens met 87 punten: kampioen grote parkieten EK Th. Swartelé uit Breskens met 89 pun ten; le prijs grote parkieten EK W. Meijer uit Sint-Philipsland met 88+ pimten; kampioen grote parkieten OK Th. Swartelé uit Breskens met 89 pun ten; le prijs grote parkieten OK Chr. Schipper uit Vlissingen met 89 punten; kampioen papegaaien EK L. A. Cysouw uit Souburg met 88 punten; le prijs pa pegaaien EK L. A. Cysomv uit Souburg met 86 punten; kampioen papegaaien OK W. Jansen uit Vlissingen met 87 punten; kampioen zebravinken EK de Graaf uit Sluis met 87 punten; prijs zebravinken EK J. Minderhoud uit Souburg met 87punten; kampioen ze bravinken OK P. Jobse uit Souburg met 88 punten; kampioen Japanse meeuwen .1. Overheke uit Arnemuiden met 89 punten; kampioen tropische vogels EK Chr. Schipper uit Vlissingen met 90 pun ten; le prijs tropische vogels EK W. Schrijver uit Goes met 89+ punten; kampioen tropische vogels OK J. de Vis ser uit Souburg met 89punten; le prijs tropische vogels OK Chr. Schipper uit Vlissingen met 88-)- punten: kam pioen tropische duiven EK W. de Wolf uit Zoutelande met 85 punten; kampioen tropische duiven OK A. de Wijze uit Koudekerke met 85 punten: kampioen kwartels OK J de Visser uit Souburg met 89 punten. De vogels zijn vandaag, zaterdag, en zondag te bezichtigen in de bovenzaal van hét .Burgerweeshuis' te Vlissingen. MIDDELBURG Het comité volks- kerstzang organiseert zaterdag 23 de cember in Middelburg een volkskerst- zangbijeenkomst in de Abdij. Bij slecht weer zal de bijeenkomst in de Burger zaal worden gehouden. In dat geval zul len vlaggetjes op de Lange -Jan hierop attenderen na zaterdagmiddag drie uur. De bijeenkomst begint om zeven uur 's avonds. Er werken mee: beiaardier Piet Broer- se. de brass-band van de christelijke muziekvereniging Onda onder leiding van de heer C. Cevaal, het r-k gemengd koor en het hervormd kerkkoor Middel burg onder leiding van de heer R. de Smet. Ook burgemeester mr J. Drlj- ber zal een bijdrage leveren aan de bijeenkomst Streekplan in de gemeenteraad ELLEWOUTSDIJK In de gemeente raad van Ellewoutsdijk wordt maan dagmiddag om vier uur aanstaande het ontwerp-streekplan voor Midden- Zeeland behandeld. Op de agenda staan voorts diverse ver zoeken om subsidie B en w stellen voor de oudercommissie der openbare lagere school voor 1967 f 60.- te geven, voor 1968 wordt 55.- voorgesteld B en w willen voldoen aai het verzoek van de gezamenlijke stichtingen voor de geestelijke volksgezondheid om subsi dieverhoging. Gevraagd wordt een bij drage van vijftig cent per inwoner voor 1967 Tot nu toe werd een dubbeltje per Inwoner betaald. De stichting dorpskleuterschool heett gevraagd om het vervoer te regelen van de kleuters naar de school in Drie wegen. in verband met opheffing van de school in Ellewoutsdijk. Voorgesteld wordt de zeven leerlingen per taxi te vervoeren en van de ouders daarom een kwartje per week als bijdrage vragen. Vaardinheidsproeven gymnastiekvereniging Dezer dagen zijn bij de Kloetingse gym nastiekvereniging de proeven afgeno men voor het gymnastiekdiploma A en B. De oefeningen werden uitgevoerd onder leiding van de heer E. de Bel. De heren M. Hoogesteger uit Kloet in- ge en C. van Weele uit Krabbendijke vormden de jury. De hoogst; geklas- seerden ontvingen uit handen van de heer Hoogesteger een medaille. De uit slagen waren: Diploma A. meisjes; Ine ke Dalebout 45.6 pnt. Ina de Vrieze 45.2 pnt en Anja Hannewijk 45.2 pnt. Jongens: Peter Verschuure 49.8 pnt. Piet Max Mallekoote 49.6 pnt. Mirik Jung 49.2 pnt. Jan Dalebout 47.4 pnt, Wim de Jonge 46.2 pnt. Peter Polder man 44.8 pnt. Twee kandidaten wer den afgewezen. Diploma B meisjes' Hannie Bliek 49.2 pnt. Heieen Nouse 48 pnt. Ineke Ver- sluijs 47.6 pnt. Jozien Hollestelle 46.2 pnt. Marianne Spee 46.2 pnt. Anneke Sturm 46.2 pnt. Marijke Bak 45.8 pnt, Jannie de Vos 454 pnt, Nelleke Jaco- busse 44.6 pnt. Kerstmiddag van Goese huisvrouwen GOES In de sfeervol versierde zaal van ,De Prins van Oranje' heeft de af deling Goes van de Nederlandse vereni ging van hulsvrouwen haar kerstmïd- dag gehouden. Presidente mevrouw H. Naezér-Hufman opende de bijeenkomst. Nadat vice-presidente mevrouw E. van Sante-Wensink een kersttoespraak had gehouden, zong mevrouw A. Tamminga- Buthfer enkele liederen rond de kerst, op de piano begeleid door mevrouw J. van L;oie-Dees Van de heer A. Cornet hoorden de dames een verhaal van Aart Romijn .Tekeii in .De Engel.' Na d pauze! was er samenzang en declameer de de heer Cornet een aantal gedichten en een gedeelte uit de Gijsbreeht Aemslel. Hij oesloot met een verhaal van Cornelius .De opdracht.' Mevrouw Tamminga gaf in dit tweede gedeelte van de kerstmiddag nog een vertolking van Die Hirlen' en .Die Könige.' Winkelweekactie Hoedekenskerke In café-restaurant .Westerschelde' Hoedekenskerke werd dezer dagen de uitloting van de bonnenactie tijdens de winkelweken gehouden. Notaris W. P. de Nooijer te Heinkenszand verricht te de trekking, nadat de voorzitter van de winkeliersvereniging de heer J. Lous een welkomstwoord had gesproken. Er zijn volgens de voorzitter 39079 bonnen verstrekt wat een kleine daling Le zien geeft ten opzichte van vorig jaar. De opbrengst van de actie is bestemd voor de kinderen van Hoedekenskerke, na melijk voor een te stichten speeltuin. Bij de etalage-wedstrijd voor de kin deren van 11 tot 14 jaar kwamen na loting als prijswinnaars uit de bus var 1 tot 5: Leo de Pree; Adri Marijs; Gosina Leendertse. Piet Louisse er René van Doorn. Voor personen boven de vijftien jaai waren geen foutloze inzendingen. Uit de 11 met 1 fout kwamen de volgende deelnemers stersvoor een waardebon in aanmerking: 1 mevr. N. de Visser van Dalen, Wilhelminadorp' 2 mevr. J J. Pauhtsse-van Dalen; 3 Gerard Kor- stanje. Oudelande: 4 C. van Dalen: R Marijs en 6 S. Marijs. Met 54 graven Voorstellen grondexploitatie KAPELLE De gemeenteraad van Kapelle zal dinsdagmiddag een voor ste! behandelen betreffende uitbreiding van de algemene begraafplaats te Bie- zelinge. Met het eerste gedeelte, waar mede men begin volgend jaar zal be ginnen, zal de bestaande begraafplaats niet 154 graven worden uitgebreid. De kosten worden met de aanleg van een parkeergelegenheid en gedeeltelijk- straatverbreding, begroot op f 32.300. Het niet direct voor uitbreiding aan te wenden terrein, za) onder de thans geldende voorwaarden bij de huidige pachter in gebruik blyven. Voor de aanschaf van een nieuwe zand- strooier en het plaatsen van drie bus hokjes, twee in de Noordstraat te Bie- zeiinge en één in de Biezelingsestraat in de buurt van de bejaarden-woningen, zal een krediet worden gevraagd van 5750. Voor de aanschaf van leermiddelen voor de twee openbare lagere scholen vragen b en w een krediet van 4416. Ook de christelijk nationale school te Kapelle moet dringend enkele vernieuwingen uitvoeren. De kosten hiervan worden geraamd op 5840. De raad krijgt verder een voorstel te behandelen over de grondexploitatie aan de C. D. Veree- kestraat en Verlengde Bruëlïsstraat. Voor de C. D Vereekestraat is deze becijferd op 42 en voor de Verlengde Bruëlïsstraat op 36, waarbij dient te worden aangetekend, dat de grond prijs aan de C. D. Vereekestraat per woning aanzienlijk gunstiger komt te liggen omdat op deze bouwstrook ook etage-bejaardenwoningen zullen worden gebouwd. Verder komt aan de orde een voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouw verordening en de toekenning van een subsidie voor 1967 ad 394 aan het oecumenisch vormingscentrum .Hede- nesse'. De heer C. Rijn uit Schore die in de vorige vergadering tot bestuurslid werd gekozen van de instelling voor maat schappelijke zorg, heeft voor deze func tie bedankt. Er zal een nieuwe ver kiezing moeten olaatsvinden. waarvoor Raad en b en w over grondverkopen KLOETINGE Het in de vorige raadsvergadering door burgemeester P. Daniëlse als revolutionair gekwali ficeerde voorstel van de heer H. G. Jung dat bijval kreeg van de ande re raadsfracties, om gemeentegronden tot ongeveer 60 ha, geleidelijk te gaan verkopen om met de gelden kapitaals- werken uit tc voeren, zal in de woens dagavond te houden vergadering weer punt van bespreking vormen. B en w die voor het voorstel van de lieer Jung niet gevoelig bleken, hebben ad vies gevraagd aan de vereniging van Nederlandse gemeenten. Het college brengt woensdagavond de brief van de vereniging ter kennis van de raad. In de brief worden belang rijke grondverkopen alleen gerecht vaardigd geacht wanneer daarvoor dringende redenen bestaan. Een perkt budgettair voordeel een tijdelijke financieringsmoeilijkheden vindt de ver eniging geen voldoende reden. Men be rekende dat het budgettaire voordeel on geveer 10.500,- per jaar zal bedra gen. .Men moet niet uit het oog ver liezen dat grond een waardevast bezit is dat in handen van de overheid voor al in het kader van de herindeling de nieuw te vormen gemeenten nieuwe ont wikkelingsmogelijkheden geeft', aldus de brief. B en w voegen hier nog aan toe dat eveneens als motief voor het in stand houden van het vermogen van de gemeente mag worden aangemerkt dat iedere generatie zijn eigen lasten dient te dragen. De raadsleden kunnen er woensdag het hunne over zeggen Filmavond Rode Kruis Dezer dagen gaf het Nederlandsche Roode Kruis haar jaarlijkse filmavond in het dorpshuis te Wolphaartsdijk. De heer J. Stroo, bestuurslid van de onderafdeling Wolphaartsdijk, heette speciaal welkom de bejaarden en den van vrouwenverenigingen jaarlijks behulpzaam zijn bij de col lecte en de contributie-inning. Ver volgens sprak de heer Kiers van de Rorle-Kruisfilmdienst een inleidend woord, waarna een filmpje volgde over een der taken van het Rode Kruis. Tenslotte werd vertoond hoofdfilm .Fanny'. 's Middags was er een voorstelling voor de kinderen met de film .Assepoester'. aanbeveling is gemaakt uit de he ren F. van Hoorn en A. N. Lamper. beiden Kapelle. Voorgesteld wordt aan twee huurders van saneringswoningen een tegemoetkoming in de verhuiskos ten toe te kennen. Een uitgeschreven prijsvraag voor straatnaamgeving in het bestemmingsplan Bruëlis Tl heeft een groot aantal inzendingen opgeleverd. B en w stellen de raad voor de straal, die in zuidelijke richting loopt vanaf de Ooststraat tot aan de Julianastraat, de Gislellisstraat te noemen en de ge deeltelijk aangelegde straat in oostelij ke richting langs de gracht naar de Vroonlandseweg, de Langegracht. OP KRUISING ST.ANNAPOLDER MAATREGEL WORDT VOOR JANUARI VAN KRACHT AXEL Officieel met inganag van 19 december wordt de nieuwe weg van de kraagbrug naar de nieuwe brug over het kanaal van Gent naar Terneuzeri een voorrangsweg. Tot op die datum heeft het verkeer op de weg Terneuzen- Axel, die de nieuwe weg kruist op het kruispunt St.-Annapolder, nog voor rang. Tengevolge van de, slechte weers omstandigheden van de laatste dagen kan nien evenwel de streefdatum 19 de cember niet aanhouden, daar de vier rij stroken van de nieuwe twecbaansweg nog niet helemaal klaar zijn. Totdat de nieuwe weg helemaal in gebruik wordt genomen (een haan is al open voor het verkeer) wat zeker het geval zal zijn voor januari blijft de oude voor- rangsregel van kracht. Dertien miljoen kilo bieten Tijdens de bietencampagne zijn er op de weegbrug aan de Monsterweg te Borssele 13.321.890 kilo bieten gewogen. Kunst naar Kracht en Pius Koor zingen samen Het rooms-katholieke mannenkoor .Pius Koor' uit Ovezande en het christelijke zangkoor .Kunst naar Kracht' uit Drie wegen en Ovezande houden donderdag 21 december een gezamenlijke kerst zangavond in de herv. kerk te Ovezande. O pdeze avond, die om half acht begint, zal worden gesproken door pastoor C. Wunnik te Ovezande en dominee Hoo- gendoorn te Oudelande. Jaarfeest van Kunst naar Kracht Het chrisrtelijk zangkoor .Kunst naar Kracht' uit Driewegen en Ovezande houdt zaterdag in het verenigingsge bouw van de hervormde kerk te Ove zande het jaarfeest. Op deze avond zal een aantal leden een toneelstuk opvoeren. Aanvang zeven uur. Kienavond De besturen van de verenigingen .Sport- lust', .Hansweeitse Boys' en .Schelde- galm' te Hansweert, organiseren dins dagavond voor leden en introducés een kienavond. ook wel bingo-avond genoemd. Deze avond begint om kwart over acht. By liet ingaan van de nieuwe regel be houdt het. verkeer op cle weg 'Terneu zen-Axel evenwel het recht van voor rang op het langzaam verkeer van de voorrangsweg. Vanaf het kruispunt St.- Annapolder (in de richting van de nieu we brug) wordt de nieuwe weg een au tosnelweg. Het langzame verkeer kan gebruik maken van de parallelwegen of de fietspaden. In de begrotingsvergade ring van de raad Terneuzen kwam nog naar voren dat er oorspronkelijk plan nen zijn geweest om op het kruispunt St.-Annapolder een viaduct te bouwen. Dit plan is evenwel afgeketst door de te noge kosten die daaraan verbonden waren. Wanneer de nieuwe weg brulk wordt genomen, brengt dat een wezenlijke verandering in de verkeers- loop met zich mee. Het verkeer uit de richting Zaamslag zal dan de stad Ter- neuzen kunnen omzeilen door het ka naal van Gent naar Terneuzen over te steken (als de brug begin 1968 gereed komt) en dan via de Wulpenbek Hoek te rijden. De zaak zou er not ter op worden wanneer er tussen Hoek en de nieuwe brug ook een rechtstreek se verbinding zou komen. Dit is dan namelijk de laatste schakel in een rechtstreekse verbinding oost-west door Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook het indus triegebied en het havengebied bij Ter neuzen krijgen door middel van de nieu we weg een betere ontsluiting. Het in dustriegebied heeft verbinding met de weg via de mr F. J. Haarmanweg. ter wijl het havengebied via de weg langs het kanaal te bereiken is. Verder kan men nergens behalve dan natuurlijk via de kruising St.-Annapolder de nieuwe weg betreden of kruisen. Het is de bedoeling om op het kruispunt St.- Annapolder het kruisende verkeer zo veel mogelijk te concentreren. Zo wordt de verbinding Catspolderdijk-Zaamslag verbroken. Het verkeer dat daarlangs komt, zal via de Oude Zaamslagse weg naar de kruising moeten rijden. Ook andere polderwegen worden verbroken. Via parallelwegen wordt het verkeer naar het kruispunt St.-Annapolder ge leid. Om enigszins tegemoet te komen aan de wielrijders die de voorrangsweg moeten kruisen, zijn er borden aange bracht die waarschuwen voor ovérste- kende fietsers. Bovendien is er een tus- senberm van twaalf meter breed als rustpunt voor dit langzame verkeer. Het gedeelte van de weg van de kraagbrug tot aan de mr Haarmanweg is aange legd door de provinciale waterstaat. Langs dit gedeelte staan ruim honderd verkeersborden. De uitvoering van het gedeelte tot en met de nieuwe biug over het kanaal is in handen van de rijkswaterstaat, in het kader van de verruiming van het kanaal van Gent naar Terneuzen. In totaal is de nieuwe weg ongeveer drie kilometer lang. De banen zyn elk 6,70 meter breed. De pa rallelwegen zijn vijf en de fietspaden drie meter breed. liet .Middelburgs mannenkoor, onder leiding van dirigent Daan Manneke, krijgt rond de kerstdagen een druk pro gramma te verwerken Niet minder dan l concerten staan het programma. Het le concert It vanavond (zaterdag) gegeven in de Grote Kerk te Yerseke. Op 22 dec. wordt gezongen in 't bejaardentehuis Ter Veste' te Middelburg. Op 2e kerst dag vindt de traditionele kerstuitvoering plaats in de Nieuwe Kerk te Middelburg, waarna tenslotte nog een concert -wordt gegeven op vrijdag" 29 december aan staande in de pas gerestaureerde her vormde kerk te Terneuzen. Met uitzondering van het concert in ,Ter Veste' wordt voor al deze concer ten solistische medewerking verleend door de dirigent. Daan Manneke (or gel) en Jan Anthonisse (trompet). Naast reeds eerder uitgevoerde wer ken staan ook verschillende nieuwe nummers op het programma, die zijn ingestudeerd door Daan Manneke Het Middelburgs mannenkoor com er- teert met deze uitvoeringen voor het eerst onder leiding van de nieuwe di- igent. Afscheid ds Abbringh ARNEMUIDEN In de Nederlands hei-vormde kerk van Arnemuiden zal zondag ïn de dienst van 10 uur en van half drie afscheid worden genomen van ds J. G. Abbringh. Clubavond Oostburgse bridgeclub De leden van de Oostburgse bridge club speelden op de dinsdag gehouden clubavond de 5e ronde in de onderlinge parenwedstrijd. Na deze voorlaatste ronde is de stand: Hoofdklas: A. Hoffman - M. Bode 54.56 procent; P. Ouweneel - A. J. Verstraeten 54.04; G. J. A. de Smet - P P. de Smet 53.96; W. van Veen - R. F. M. Verstraeten 52.81; C. Arkenbout - F. Kareis 50.99; A. van Male - C. de Snoo 47.54: echtpaar L. YV- Rosenkranz 45.52; echtpaar J. Oosterbaan 43.25. Eerste klas: J. A. Casteleijn - P. A. van der Plas 55.26 procent: J. J. Pieterse - C. W. G. P. van Daei 54.73; echtpaar Z. C. Ris- seeuw 51.60; mevr. M. v. Cruijningen - mej. N. Risseeuw 51.14; K. Belderok - J. A. Neve 48.78; F. Brevet - F. M. J. C. van Hee 47.50; R .Belderok - A. van Hijfte 47.22; echtpaar Ph. A. de Vuijst 46.85. Tweede klas: echtpaar W. KI e rits 56.15 procent; mevr. F. Kareis - mevr. J. Rosseel 56.03; mevr. R. Verstraeten - J. v. d. Linden 53.15: mevr. C. Drenth - mevr. P. Ouwe neel 52.30: J. de Vlieger - J. Visser 52.22: mevr. J de Visser - mevr. D. Luteijn 51.09; mevr. H. de Jong - mevr. A. de Dreu 50.56: mevr. M. Bode - mevr. A Hoffman 49.50: mevr. K. Belderok - mevr J. Risseeuw 49.35: mevr. A Christiaansen - mevr. A. Masclee 42.84; echtpaar J. Faas 42,80; mej. Y. Verstraeten - C. Drenth. 39.40. <hi 0 2$ V BERT DE VRIES en LENIE VAN DOORN geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking DV zal plaatshebben op vrijdag 22 december 1967, des na middags 1.30 uur, ten stad- huize van Veere. De huwelijksinzegening vindt plaats te 2.15 uur, In de Ned. hervormde kerk te Serooskerke-YV-, door de weleerwaarde heer ds F. H. A. van der YVind. Serooskerke-YV, Smidsweg 6 December 1967. Receptie van 4.15 tot 5.45 uur in café-rest. .Duinoord' te Vrouwenpolder. Toekomstig adres: Groot Hertoginnelaan 168, Den Haag. Heel hartelijk dank, ook namens onze ouders, voor de grote belangstelling voor en bij ons huwelijk onder vonden. Mede namens wederzijdse ouders zeggen wij hartelijk dank voor de blijken van belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden. E. M. Dingemanse J. C. C. Dingemanse-; Neufégllse Oostkapelle. december 1967 Vroonweg 72. Voor de zeer vele blijken van belangstelling van vel en nabij, die wij ter gele genheid van ons 60-jarig huwelijksfeest op 27 novem ber jl. mochten ontvangen, zeggen wij, mede namens onze kinderen, klein- en achterkleinkinderen, ieder van harte dank A. J. Veerseweg 139 Middelburg Hierbij betuig Ik mijn har telijke dank voor de zeer vele blijken van belangstel ling, bloemen en cadeaus, die ik ter gelegenheid van mijn 90ste verjaardag mocht ontvangen. S. Baveco-Krjjger G. de Greef, arts, AFWEZIG van 18 december tm 26 december. Daar het ons niet mogelijk ls allen persoonlijk dank te zeggen, willen wij langs deze weg onze oprechte dank be tuigen voor de blijken van medeleven na het plotseling overlijden van onze innig geliefde, onvergetelijke man, vader, behuwdvader en opa FOLGERT WINDT Vlissingen, december 1967 Anjelierenlaan 28 Voor de hartelilke bewij zen van medeleven, ons be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze vrouw, moeder en groot moeder SARA ROOZE betuig ik, mede namens kin deren en kleinkinderen, on ze hartelijke dank. In het bijzonder aan dokter Jansen en de artsen en het verplegend personeel van het ziekenhuis St.-Joanna voor de medische behande ling en de liefdevolle ver pleging. fam. v. d. Berge Kortgene, december 1967 Torendijk 22 Voor de vele bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader CORNELIS DE KORTE Fam. De Korte Koudekerke, december 1967 Voor de vele bewijzen medeleven, na het overlijden van onze lieve man, vader en grootvader NICOL A AS JANSE Uit aller naam; M. J. Janse-Nijsse Voor de vele bewfjzen medeleven, ondervonden na het overlijden van onze ge liefde broeder, zwager eD oom JOOS P AA UWE betuigen wij bij deze onze hartelijke dank. Namens de familie; J. Paauwe Nisse. Paul Krugerstr. 28 By deze danken mevr. L. Drlegen-Verhage en zoon hun klanten voor het in hen gestelde ver trouwen vanaf de ope ning van hun winkel. NIEUWE MOGELIJKHEDEN Tussen de min of meer offi ciële cocktailjaponnen ziet u &U'allerlei gelegenheden stéeda meer cocktail-deux-pièces. In de collecties van Bobbe ls de nieuwe, cocktailmode royaal vertegenwoordigd. Cocktall-deux-pièces van bro kaat of kant, rijk en voornaam van karakter, maar met een jeugdig en origineel accent. Hel is al een genoegen om ze bij Bobbe te bekijken en te passen. Om het geheel te completeren tonen wjj u een prachtige collectie bontmantels in edele bont soorten, waarvan de prijzen u beslist zullen be vallen. o a prachtige, korte bontjasjes van 275,-; 475,-; lange nertz murmel mantel 875,-. lange persianermantel met edele nertzkraag 795.- Voor uw betere damesconfectie en cocktaildress eerst kijken Mj uw modehuis in Vlissingen! Repds vanaf 119,50 UW KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG bad^t^lotel Vl/e stka p e 11 e serveert op 25 en 26 december kerstdiner a 15,- p.c. kindermenu a 6,50 Tel. inlichtingen 01187-358

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 8