Constantijn in contact met Grieks bewind Nog mogelijkheden open voor de crediteuren van Teixeira Nieuwe Griekse premier: man van geheime dienst Onder baten veel onzekere posten WASJANSKY BLIJFT VOORUITGAAN Kamerlid vraagt direct optreden tegen rijden onder invloed VOORLICHTINGSPLICHT VOOR OVERHEID WETTELIJK REGELEN' Betaal minder belasting! KOLONEL GEORGE PAPADOPOULOS Brein achter staatsgreep van 21 april ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 CREDITEUREN VOOR VERLENGING SURSEANCE AMSTERDAM (ANP) In de vrijdag in het Instituut voor de Tropen te Amsterdam gehouden vergadering van crediteuren heb ben de bewindvoerders in de sur seance van betaling van het ban kiershuis Gebrs Teixeira de Mat- tos verslag uitgebracht over het tijdvak sinds de vergadering van 14 oktober 1966. Zij menen als de belangrijkste gebeurtenis in die periode te mogen aanwijzen de uit kering van 30 pet aan alle credi teuren, daartoe in staat gesteld door kredietfaciliteiten van de Ne- derlandsche Bank. TJit de staat van baten en lasten blijkt, dat er nog wel een uitkering aan cre diteuren te verwachten is, doch dat on der de baten zoveel onzekere posten voorkomen, dat het percentage daarvan niet te schatten is. Bewindvoerders stre ven ernaar om de liquidatie vóór 31 mei 1969 te beëindigen: een tweede termijn van li& jaar lijkt hun dus voldoende. Verlenging heeft naar de mening van bewindvoerders het voordeel van een ge leidelijke liquidatie met hogere opbreng sten. Bovendien bestaat de mogelijkheid van volledige betaling van crediteuren, Indien de arbitrage tegen Cofinindus zou worden gewonnen. Bewindvoerders adviseren dus tot verlenging der sur- Uitkeringen Tot nu toe is aan 751 crediteuren in totaal f 7.069.044 uitbetaald; er zijn 75 crediteuren, die nog geen uitke ring hebben gekregen, omdat van hen tot dusverre geen reactie is ont vangen. De schuld aan de Neder- landsche Bank uit hoofde van kre dietverlening bedraagt thans slechts f 1,7 miljoen, waarbQ in merking genomen moet worden, dat Gbrs Teixeira de Mattos aan credi teuren van Forum-Bank NV heeft uitgekeerd f2.359.129, aan crediteu ren van Dunlop Co f 1.149.256 er aan crediteuren van Rebel f237.086 Daarnaast is uit het bedrag van f 1,5 miljoen, dat de Nederlandse Bankiers vereniging beschikbaar heeft gesteld voor zogenaamde noodgevallen, in totaal uitgekeerd f 1.302.309 aan 150 personen. Er moge aan worden herinnerd, dal reeds eerder de Nederlandse Bankiers- vereniging voor de houders van de bank- boekjes van de Forum-Bank NV ruim tl miljoen beschikbaar heeft gesteld. Voor de crediteuren van overwegend be lang is de arbitrale procedure tegen de enige commanditaire vennoot Confinin- dus over de vraag of tengevolge van een bepaling in het firmacontract op 31 mei 1966 de activa en passiva op de com manditaire vennoot zijn overgegaan. De voorbereidingen zjjn thans zover, dat de akte van compromis is vastgesteld. De procedure kan weldra een aanvang ne men: verwacht mag worden dat binnen het jaar een beslissing zal zijn gegeven. Wordt deze arbitrale procedure gewon nen, dan mag redelijker wijze worden verwacht dat de crediteuren ten volle betaald zullen worden. Onderpand In de te Brussel gevoerde procedure over het in mei 1966 gegeven onderpand in effecten, is de bepaling van een da tum van de uitspraak spoedig te ver wachten. Deze uitspraak zal, naar mag worden verwacht, wel gunstig zijn, waarna indien geen hoger beroep wordt ingesteld voor ruim fl,5 mil joen aan In het buitenland liggende ef fecten vrij zullen komen, die groten deels ten goede zullen komen aan de betrokken cliënten. In het proefproces over de niet geïndi vidualiseerde effecten zal de hoge raad op 12 januari arrest wijzen. Het gevolg daarvan zal zijn, dat de nog aanwezige effecten deels of alle aan de betrokkenen kunnen worden teruggegeven of ten ba te van de gezamenlijke crediteuren kun nen worden verkocht, hetgeen zeer ge leidelijk zal geschieden, zodat de koer een er niet onder behoeven te lijden. Wat de in het buitenland berustende effecten betreft, zal de beslissing van de Belgi sche rechter moeten worden afgewacht. (ADVERTENTIE) voor BONT naar WOUTERS.... Walenburgerweg 110 - Rotterdam telefoon 010 - 24 60 66 Wat de debiteuren betreft, stellen bewindvoerders vast dat van de op 31 december 1966 nog openstaande vorderingen ad f 38,4 miljoen, toen reeds f 16,2 miljoen moest worden gereserveerd wegens te verwachten oninbaarheid. Een verdere reserve ring van f 2,6 miljoen komt thans geboden voor, waarna blijft f 19,6 miljoen. Hiervan moest nog f 3,2 mil joen worden afgeboekt vooral in ver band met de Panderzaak: daartegen over zijn thans de Panderaandelen onder het effectenbezit geboekt. Van de resterende f 16.4 miljoen is in 1967 afgelost door debiteuren en dochterondernemingen f 7,3 miljoen, zodat blijft f 9,1 miljoen per 15 no vember 1967. Bewindvoerders hopen, dat van dit bedrag een groot gedeelte geïnd zal kunnen worden. Instellingen Behalve in de surseance van betaling van Gebr. Teixeira de Mattos hebben be windvoerders verslag uitgebracht over de gelieerde instellingen en over de sur seance van ars J. M. Fehmers, de enige beherende vennoot van het bankiershuis. De staat van baten en lasten in diens surseance vertoont per 15-11-1967 een batig saldo van f 781.281. De boedel le vert waarschijnlijk een batig saldo op, dat tengevolge van de aansprakelijkheid van drs Fehmers voor de schuld van Gebrs. Teixeira de Mattos geheel aan de crediteuren van deze firma ten goede zal komen. Met het oog op het voor gaande adviseren bewindvoerders tot ■erlenging ran de surseance. Inzake Dunlop Co NV rapporteren bewindvoerders: de uitkering van 30 pet werd in deze boedel gedaan aan 188 crediteuren tot een totaalbedrag van 1.149.256. Twintig crediteuren hebben nog niet over de uitkering beschikt. Debiteuren: het betreft hier in de eerste plaats een vordering op de dochtermaat schappij NV Tjiboengoer, nominaal post f2.153.639 welke op f 1.750.000 gewaar deerd wordt. Tot de activa van deze maatschappij behoren terreinen aan een van de grote rivieren, over de verkoop waarvan onderhandelingen gaande zijn. De liquidatie der overige boedelbestand delen van de NV Tjiboengoer zal nog enige tijd vergen. Hierop volgt een vor dering van circa f 1.000.000, waarvoor juist nu een regeling is getroffen. Het zelfde geldt voor een vordering van f350.000 rond. Daarnaast bestaan nog slechts 3 kleine vorderingen. Onder crediteuren ls begrepen een vor dering van de Nederlandsche Bank van f 738.094. Deze post is ontstaan door de kredietfaciliteit, welke de uitkering van 30 pet mogelijk maakte. Het betreft lïler een boedelschuld, die voor alles moet worden terugbetaald. staat van definitieve surseance betaling, waarin de Telxelra-groep verkeert, niet nog eens anderhalf jaar. Er werd slechts één stem tegen uitgebracht en wel in de surseance De president van de. tweede kamer van de arrondissementsrechtbank Amster dam, mr W. C. Hassoldt, die de verga dering leidde, kondigde aan dat d« rechtbank op 12 januari orn 10 uur uit spraak zal doen. Hoewel de rechtbank krachtens de bepalingen van de failisse- mentswet nooit verplicht is de verlen ging uit te spreken, hoe de stemming ook uitvalt, wordt in financiële kringen verwacht dat zij het advies van de windvoerders en van crediteuren volgen. Van de uitspraak kan niet in ho ger beroep worden gegaan. Een der bewindvoerders, mr R. Korthals Altes, verklaarde dat in geval de proce dure tegen Cofinindus mocht worden verloren het aanvragen van faillisse ment zou worden overwogen Vóór Nieuw kamerlid voor PvdA DEN HAAG (ANP) Tot lid van de tweede kamer is benoemd de heer C. JLaban. De heer Laban, 42 jaar, is deskundig op het gebied van het onder wijs en werkt thans in Rotterdam. Hij komt in de plaats, van de heer W. van der Gevel, eveneens een onderwijsdes kundige van de PvdA, die op 15 no vember tjjdéns een zitting van de twee- de-kamercommissie voor binnenlandse zaken overleed. RUSSEN KIJKEN TOE.... Voldaan De schuld aan de Nederlandsche Bank uit hoofde van kredietverlening werd nog op de valreep verminderd met bijna een miljoen gulden doordat mevrouw Das-Larrewyn, debiteur van Dunlop en Co, haar schuld heeft voldaan. Tegen de tijd dat drs F. uit de gevan genis wordt ontslagen, zal het voor be windvoerders een punt van overweging zijn om de surseance van drs F. privé oni te laten zetten in een faillissement om dat alleen dan kan worden verminderd dat de voormalige beherendve nnoot van het bankiershuis naar het buitenland uitwijkt. Dit deelden de bewindvoerders mee naar aanleiding van een vraag uiti de vergadering. De vordering van Tei-| xeira op drs F. van 2.3 min zal er zeer waarschijnlijk wel uitkomen, zo menen bewindvoerders. OVEREENKOMST IN DJAKARTA GETEKENT POLITIEKE RISICO'S IN INDONESIË GEDEKT DJAKARTA (ANP» Indoni «ir heeft Nrdcr- bescher- aanvulllng op de i gen met de Indonesi trekking hadden op t I politieke risico's •n op gezamen- landse onderne ven tures"). WASHINGTON De Ameri kaanse marine produceerde deze foto om te bewijzen, dat de Sow- jet-marine een iets pittiger wijze heeft ingevoerd om de bedoelin gen van de Amerikanen tijdens 'manoeuvres na te gaan. Tijdens een oefening van de zesde Ame rikaanse vloot in de Middellandse Zee voer een Sowjet-torpedoboot- jager dichter dan 50 meter naast het vliegdekschip Franklin D. Roo sevelt. Slot van pag. 1 dagavond een gesprek met Reinhardt in de villa van prins Hendrik van Foto's Ook in de Griekse hoofdstad deden vrij dag geruchten de ronde, dat de militaire machthebbers aldaar de deur van een terugkeer van de vorst openhouden. De terugkeer van reeds verwijderde foto' van Constantijn en zijn vrouw in d openbare gebouwen zou in deze richting wijzen. De aartsbisschop van Athene, Hieronymos, zou bij beide partijen op een compromis hebben aangedrongen. De kerkdienaren in het gehele land ont vingen van de synode van de Griekse- orthodoxe kerk de aansporing het ge bruikelijke gebed voor de koning en zijn familie niet achterwege te laten. Opvallend is ook, dat de koning in offi ciële teksten van de regering .koning Constantijn' of .Zijne Majesteit' wordt genoemd. Bij de militaire rechtbanken werd vrijdag echter ,uit naam van de onderkoning' rechtgesproken. Constantijn bracht vrijdag weer enkele uren in de Romeinse Villa Polissena' van zijn neef prins Hendrik van Hessen door. Hy ontving daar o a de Griekse re der Stavros Niarchos. Deze was met een eigen vliegtuig uit Athene naar Rome gevlogen. Lichter gezonken in Vlaardingen VLA A RDINGEN ANP) Donderdag nacht even na drie uur is in de Vul kaanhaven in Vlaardingen de Neder landse lichter jMayou' gezonken- Het schip werd geladen mét' superfosfaat en brak in tweeën. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. NEMENDE KERSTMAN. De politie in Trinidad zoekt naar een als kerstman vermomde inbreker, die woonwijken af stroopt en zijn zak in plaats van met speelgoed niét andermans eigendom vult. Een huisvrouw heeft de politie verteld, dat zij wakker werd toen de inbreker bezig was de broekzakken van haar man leeg te halen. .Hij was in een rood-wit kerstman-pak gestoken en had ook nog een bijbehorende baard'. VERVOLG K ANTI. I |N KAAPS1AD Hartpatiënt Was- jansky zit op de rand van zijn bed in het hospitaal waar hij her stellende is van de hart.transplan- Levenslang voor moord op 4 schooljongens WLPPERTAL (AP) Een 21-jarige voormalige koorknaap is vrijdag tot le venslang veroordeeld vanwege de sadis tische moord op vier schooljongens en de gepoogde moord op een vijfde. De jeugdrechtbank in Wuppertal bevond Jürgen Bartsch schuldig aan alle vier moorden en de gepoogde moord en volg de de aanbeveling van de officier van justitie op om Bartsch als een volwasse ne te behandelen en tot levenslang te veroordelen. Psychiaters die Bartsch onderzocht heb ben deelden de rechtbank mee, dat hij geestelijk verantwoordelijk Ls voor zijn daden en als volwassene berecht kon worden hoewel hij de eerste moord pleegde toen hij 15 jaar was. Bartsch, een slagersknecht, moest 27 no vember voorkomen onder beschuldiging van het misleiden, neerslaan en in stuk ken snijden van zijn slachtoffers in een kelder, die tijdens de tweede wereld oorlog in het nabije Langenberg als bun ker werd gebruikt. De moorden werden gepleegd over een periode van vier jaar, te beginnen in 1962. DEN HAAG (ANP) Het tweede-ka merlid Gele (pvda) heeft de ministers van verkeer en waterstaat en van jus titie gevraagd of zy" bereid zyn om, vooruitlopend op de behandeling van de nota verkeersveiligheid, aan de kamer hun standpunt bekend te maken ter za ke van de preventie en de bestryding van verkeersongevallen .onder invloed' door het verplicht stellen van een adem test en, indien daarbij de noodzaak blijkt, van een bloedproef by automobi listen. In een toelichting op zijn vraag zegt de heer Oele dat de toeneming van het aantal ernstige verkeersongevallen blijft verontrusten. Ook als moet wor den aangenomen, dat slechts een klein deel van deze ongevallen een gevolg is van onmatig alcoholgebruik zal niet mo gen worden nagelaten om deze oorzaak van verkeersveiligheid in de kern te bestrijden. Versnelling van de parle mentaire procedure op dit punt kan een bijdrage daartoe zijn. PROF. ROOY PLEIT: VERANTWOORDINGSPLICHT BURGEMEESTER MOET ALGEMEEN WORDEN BEEKBERGEN (ANP) Tijdens een driedaagse conferentie, die vandaag wordt afgesloten, hebben in het .Troel- stra-oord' te Beekbergen, onder auspi ciën van het .Instituut voor Bestuurs wetenschappen' (IBW>, ruim zestig bur-| gemeesters, gemeentesecretarissen, wet houders en raadsleden, alsmede departe-' ments-, provinciale en gemeentelijke be stuursambtenaren zich beziggehouden het tussen de reeds door Thorbecke in 1847 in zijn over plaatselijke begrotingen ge elste openbaarheid en de roep om door zichtigheid en openheid van het bestuur, zoals die voorkomt in het .kort begrip' van .Tien over rood', was van mening dat een verantwoordingsplicht voor de burgemeester dient te worden inge steld met betrekking tot de 1 ving van de openbare orde; daarentegen De studiedagen stonden onder leiding van dr B. de Goede, hoogleraar in het staatsrecht aan de Nederlandse econo mische hogeschool te Rotterdam, en voorzitter van het IBW, en van mr N. H. Muller, griffier der staten van de pro vincie Gelderland, tevens bestuurslid van het instituut. Als referenten traden op mr dr M. Rooy, hoogleraar in de leer der communicatiemiddelen aan de uni versiteit van Amsterdam, mr E. Breder- veld, gemeentesecretaris van Almelo en benoemd tot gemeentesecretaris van Groningen, en mr U. G. Schilthuis, advo caat en procureur te Rotterdam, tevens dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland. Voorlichtingsplicht Prof. Rooy pleitte voor een spoe totstandkoming van een wettelijke regeling van een algemene voorlich tingsplicht voor de overheid, waarbij hij zich met name een voorstander toonde van de regelingen met betrek king tot de toegankelijkheid van ambtelijke documenten, zoals die gel den in Zweden en in de Verenigde Staten van Amerika. Hij was even eens van mening, dat voorlichting meer inhoud dient te krijgen, en op de juiste tijdstippen en door ambte lijke deskundigen en niet door eer politiek verantwoordelijke bewinds man dient te geschieden. Anderzijds waarschuwde prof. Rooy er voor, dat effectieve overheidsvoorlichting geen wonderen zal doen en een blijvende bezinning op het wezen en het doel van die voorlichting nodig maakt. Mr Brederveld, die Verantwoording parallel trok (ADVERTENTIE) Verzamel nu al de gegevens die a straks nodig hebt met behulp van Kluwers kleine belastinggids 1968 Deze gids voert u stap voor stap door uw aangiftebiljet, wijst u op elke aftrekmogelljkheld, stelt in staat exact te berekenen hoeveel belasting a moet betalen terug kunt ontvangen. Prijs f 3.50. Het zilveren boekje dat goud waard is iC. E. KLUWER-DEVENTER Verkrijgbaar Ha de feoeWwudet voldoende in staat was tot overtuigen. Naar ons gevoel zou het bestuur van de stichting in eerste instantie verant woordelijk voor het subsidieverzoek er nu goed aan doen eerst eens zijn eigen raden te raadplegen. Daarin zitten de mensen van .het grondvlak', daarin is de samenleving zelf vertegenwoordigd. Als de raden uitspreken dat voor hun werk deze subsidieverhoging verant woord is. dat zij de gevraagde functio narissen voor het opbouwwerk nódig achten, als zij dat bovendien duidelijk kunnen motiveren, dan is een voorstel tot subsidieverhoging naar onze stellige overtuiging in de staten slechts een ha merstuk. Als het bestuur van het op- bouworgaan eens in deze richting zou werken, zot men niet alleen het op bouwwerk bevorderen, maar ook .demo cratisering van de planning'. De weg daartoe ligt open: de staten verwierpen het voorstel niet, maar hielden het aan. ATHENE (AP) r\e nieuwe Griekse premier, kolonel George Papadopoulos. na de mislukte greep naar de machl van koning Constantijn, de eerste man in Griekenland, staat bekend als een koele statisticus, een man ook, die niet graag aan achtergrond. Niettemin noemen zijn naaste me de weg timmert. Hij houdt zich liever op de achtergrond. Niettemin noeme11 zijn naasfce me dewerkers in de junta hem: ,De man, die weef wat hij wil'. t Hij is het brein achter de militaire staatsgreep van 21 april geweest en ook het brein, dat woens dag de tegen-staatsgreep van koning Constantijn heeft doen mislukken. Kolonel Papadopoulos is onbetwist de sterke man van de junta en van het regime. Nu koning Constantijn met zijn gezin is gevlucht is hy nog sterker komen te staan. Tot de staatsgreep van april van dit jaar was Papadopoulos buiten zijn eigen vriendenkring in het leger weinig bekend. Hij was een onbe kende kolonel van de Griekse geheime dienst tot hy plotseling naar voren trad om de greep naar de macht te leiden. Van toen af heeft hy zijn rol als machtig man rustig en achter de schennen gespeeld, de redevoeringen en het optreden in studie met lof. In 1940, by het begin van de Grieks-Italiaanse oorlog werd hg beroepsmili tair en opgeleid tot artillerie-officier. Hg be zocht de opleidingsschool van het Midden-Oos ten van het land en later de academie van de genie, het hogere oorlogscollege en de vlootaca- demie. Papadopoulos verwierf tal van medailles voor dappere daden en nderscheidde zich als leider gedurende de tweede wereldoorlog. Vele van zijn vrienden zeggen, dat hg de gewoonte heeft, mensen een mindei waardigheidscomplex te bezorgen door zyn zuivere uitspraak van het Grieks en zgn uitgebreide kennis van de oude Griekse geschiedenis en de redenaars. openbaarheid voor te i de vergaderingen van en wethouders en van de adviescom missies uit de gemeenteraad. De openheid en doorzichtigheid door mid del van het uitbreiden van de verant woordingsplicht zouden mogelijke na delen van de beslotenheid van deze vergaderingen kunnen wegnemen. Tenslotte meende hg. dat meer dan tot nu toe het geval is, gebruik dient te worden gemaakt van het instru ment van de openbare .hearing". Waterschappen De heer Schilthuis is van mening, dat de waterschapsbesturen zich de moeite dienen te getroosten de for mele regels omtrent de openbaarheid van de besluitvorming en van de voorbereiding daarvan meer inhoud te geven. Hoe noodzakelijk dit is. al dus de heer Schilthuis, blijkt uit de algemene onbekendheid van het pu bliek met de doelstellingen en de werkzaamheden van de waterschap pen. De heer Schilthuis vroeg zich tevens af, of de bedrijfschappen vol doende openheid bij de beleidsvorming betrachten. Van het landbouwschap krijgt men wel die indruk, hoewel het verzet tegen dit schap en tegen an dere schappen daaraan twijfel doet rijzen. het openbaar overlatend aan andere leden van de junta. Maar intussen week hg niet van zijn doel af. Papadopoulos is geen innemende verschyning: hij is 48 jaar, kort en dik en heeft een gryzende snor. Hy spreekt kortaf en zon der omwegen, op een wyze, die aan het exer citieterrein herinnert, maar zijn kennis van de Griekse taal en cultuur is enorm. Hy is geboren in een klein dorp van de Pelo ponnesus. Begaafd en leergierig als hy was, verwierf hy een beurs voor de polytechnische universiteit in Athene en hij voltooide zijn Dl betrekkingen Papadopoulos met ko- Hij heeft minder contact met de koning gehad dan wie van de overige militaire leden van het kabinet ook. Hg gaf er de voorkeur aan, in zyn werkkamer in het parlementsgebouw te biyven om de zaken te regelen. Tydens de crisis van woensdag en zgn confrontatie met de koning in een stryd op leven en dood gaf Papadopoulos volgens intieme medewerkers nooit de indruk, dat hij zich bezorgd maakte en zat hg zorgvuldig elke stap te berekenen. De winst is dan ook bij hem terecht gekomen. Maar of Griekenland gelukkig moet zijn met zo'n leider valt zeer te betwijfelen. De dood op de weg HORN (ANP) Vrijdagavond om streeks zes uur is op de Heythuizerweg te Horn (Limburg) een personenauto te gen een stilstaande vrachtauto gebotst. De bestuurder liep lichte verwondingen op. Zijn moeder, de 57-jarige mevrouw M. A. Jaconbs-van Jeugten uit Helden, raakte ernstig gewond en is enige tyd later overleden. VLIJMEN (ANP) Op de I weg onder Vlgmen is vrijdagavond te gen halfzes de 27-jarige C. J. J. A. AL Huijgens uit Den Bosch bij een auto ongeluk om het leven gekomen. Hy be stuurde een personenauto waarmee hy een aantal wagens had ingehaald, juist vóór een wegvernauwing. Hij moest daar plotseling afremmen, kwam dwars op de weg en werd gegrepen door een uit tegengestelde richting komende truck met oplegger. De heer Huijgens overleed ter plaatse. SLJEEKARSPEL (ANP) De heer van Oostveen uit Amsterdam is vrij dagmorgen bij een verkeersongeval op de E 10 onder Sijbekarspel om het le ven gekomen Hij zat naast de bestuur der van een personenauto, die door on bekende oorzaak tegen een op een par keerplaats geparkeerde dieplader met dragline reed. De bestuurder werd ge wond. Evenais twee achterin de auto zittende vrouwen. De verwondingen van een van de vrouwen zijn van ern stige aard. AMSTERDAM (ANPj De 42- jarige automobilist J. van der Velden uit Naarden, die donderdagmiddag op het Galileiplantsoeij in Amsterdam by een aanrijding ernstig werd gewond, is in het Wilhelmina Gasthuis overleden. Het slachtoffer kwam doordat hg geen voor rang verleende, in botsing met een an dere wagen. HOOGLAND (ANP) Op rijksweg 1 Amsterdam-Hoevelaken-Amersïoort) had vrijdagmorgen om zeven uur onder de gemeente Hoogland een verkeers ongeluk plaats waarbij de 53-jarige schilder G. H. W. Oosterwijk te Zwolle om net leven Kwam. De heer Ooster- vvgk eed met zgn bestelauto tijdens een inhaalmanoeuvre frontaal tegen een hem tegemoetkomende vrachtauto. Twee inzittenden van de Volkswagen, de 19- jarige H. Bootte ns uit Zwolle en de 24- jarige H. Wieringa uit Rouveen (ge meente Staphorst) zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort vervoerd. DORDRECHT (ANP) De 54-ja rige rijschoolhouder J. Porsius uit Dor drecht. wiens uto maandag tijdens een rijles op de ijksweg 16 ter hoogte van Z.vijndrecht slipte, waardoor hij tegen de bermbeveiiiging opbotste, is vrijdag- ochtend aan zijn daarbij opgeiopen ver wondingen overleden. DEN HAAG (ANP) De 44-ja rige ir F. C. de Graaff uit Rijswijk is in het ziekenhuis in Lodz. Polen, overleden aan de gevolgen van een ver keersongeluk, dat woensdag plaatshad op de hoofdweg van Lodz naar Waraw. Ir De Graaff was in Wenen gedeta cheerd voor International Business Ma- chines (IBM) voor marktonderzoek en I verkoop in landen achter het ijzeren gor- Idyn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 3