Schipper verdronken na aanvaring Hansweert Kritiek op rijkswaterstaat in de raad van Terneuzen Bakles in Oostkapelle 2 Vrouw en knecht nog mist gered Arie Keijzer neemt orgel Getuigeniskerk officieel in gebruik Razend snel HENKES ALMANAK IN VERBAND MET AFWIJZEN VAN TEXACO Kolendamp bedwelmt echtpaar in Baarland Wintervergadering CBTB woensdag in Goes .SCHELDEBEKKEN NIET VANZELF IN VAART DER VOLKEREN' HOOGSPANNING BIJ PTT Voor feestdagen tijdig posten SUBSIDIE AAN ZEEUWSE VW WERD VERHOOGD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 ,CORRY-B' DOOR POOL OVERVAREN HANSWEERT De 51-jarige schipper A. S. den Braber uit Sint-Philipsland is woensdag morgen verdronken toen zijn schip, de ,Corry B' door een Pools zeeschipwerd overvaren op de Westerschelde vlak buiten de haven van Hansweert. Het 368 ton metende binnenschip werd in de grond gevaren en lag binnen enkele minuten op 20 a 30 meter diepte op de bodem. Twee andere opvarenden, de vrouw van de schipper en een Belgische knecht werden op het nippertje gered. De schippersvrouw en de knecht, Sylvain van der Plas uit Gent, den door het motorschip .Elianna' dat in de buurt was, gered. Sylvain van der Plas werd onder het Poolse schip de 3365 ton metende .Zwidnica' door getrokken. Het stoffelijk overschot van de schipper was woensdagavond nog niet gevonden. De aanvaring gebeurde om kwart voor acht woensdagmorgen. De ,Cor- ry E' kwam de haven van Hansweert uit op weg naar Terneuzen. Uit de richting van Antwerpen naderde de .Zwidnica'. Ben schip, waaraan de identiteit tot nu toe onbekend is, en dat in de richting van Antwerpen voer, liep voor het Poolse sschip over. De .Zwidnica' zwenkte, om een aanvaring met dat schip te voorko men. naar stuurboord eri voer boven op het achterschip van de' .Corry E', die onmiddellijk zonk. De schipper was op het moment van de aanvaring MIDDELBURG De stadsorganist van ,De Doelen' in Rotterdam, Arie J. Keijzer uit Middelharnis bespeelt maan dag 18 december het nieuwe orgel de .Getuigeniskerk' aan de Adriaen Lauwereijszstraat in Middelburg. Deze officiële ingebruikneming van het orgel van de gereformeerde kerk te Middelburg begint om acht uur. Na de orgelbespeling ontvangt de kerkeraad belangstellenden in één der zalen van de Getuigeniskerk. Volkskerstzang Goes in hervormde kerk GOES De volkskerstzangdienst, die zaterdag 16 december in Goes wordt Sehouden, is niet in de grote hal van a veiling Zuid-Beveland' maar in de hervormde Maria Magdalenakerk. Dat Is, omdat in de veilinghal veel fruit staat opgeslagen, dat men in verband met de weersomstandigheden niet bui ten wil neerzetten. Aan de volkskerstzang wordt medewer king verleend door het muziekkorps van het Leger des Heils onder leiding van Peet Moens, een combo van het Leger des Heils onder leiding van Ad Moens en het knapenkoor van de stich ting Zeeuwse Koorschool onder leiding van Eef Heijblok. Eef Heijblok zal ook het elektronisch orgel bespelen. De sa menzang wordt geleid door pater Jan de Bakker, bedrijfsaalmoezenier te Vlissingen. Drs J. Dijkgraaf, wethouder te Goes zal een openingswoord spre ken en verder worden toespraken ge houden door Piet Geelhoed uit Kam perland en ds A. Broersma, christelijk- gereformeerd predikant te Goes. De schriftlezing wordt verzorgd door de heer J. Rotte, wegenwachter bij de ANWB en mevrouw C. J. Haandrik- man-Hack. huisvrouw. De sluiting wordt verzorgd door de heer G. J. van Kerk- voort, lid van het volkskerstzangeomité. De avond begint om half acht. met zijn knecht in het stuurhuis. De Belg was aan boord, omdat de schip per ziek was. De vrouw van de schipper en de knecht werden woensdagmorgen door de Elianna naar Hansweert gebracht waar ze aan boord werden genomen van de ,Leo M'. .Het is allemaal ra zendsnel gegaan; ik weet niet eens hoe, vertelde Sylvain van der Plas daar. ,Ik stond in de stuurhut; ik was aan boord om te helpen, omdat de schipper niet in orde was. We kwamen uit de haven van Hansweert met een lading schroot en opeens zgg ik. dat een zeeschip naar stuurboord kwam. Voor en achter ons voeren een paar schepen. Ik zei nog tegen Den Braber dat het mis ging. We konden het zeeschip niet ontwijken; hij voer dwars over ons heen. Ik ben onder het schip doorgegaan en heb me een paar keer afgezet. Hoe de vrouw van de schipper er levend afgekomen is. weet ik niet. Het ging allemaal zo vlug, dat ik nergens naar gekeken heb. We hebben niets kunnen redden. Aan boord waren ook een paar huis dieren; een hond en konijnen en kana ries. ,Dv weet wel, dat ik hier niet mcei kom. Mjjn vader en moeder varen ook nooit hierlangs. Ik ging alleen mee om te helpen. Op de Westerschelde kom ik niet meer. Ik ben al eens eer der bijna verdronken. Het is hier ge vaarlijk. Ik was een dag of zes aan boord bij schipper Den Braber*, besloot Sylvain van der Plas. Ziekte- en onkruid- bestrijding in de fruitteelt Ziekte- en onkruidbestrijding zijn za ken die in de fruitteelt een belangrijke i plaats innemen. Dit bleek dinsdagavond weer op de bijeenkomst die de vereni-! ging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwcursussen en NFO in Amicitia te Kloetinge hadden belegd. De heer! H. J. Mandersloot ambtenaar van het rijkstuinbouwconsulentschap te Goes sprak er over de ervaringen die in 1967 waren opgedaan met het gebruik van een groot assortiment chemische middelen en wees op de problemen die bij het gebruik van verschillende pre paraten optraden. Verder gaf hij de i talrijke aanwezigen enkele adviezen met het oog op 1968. Van de gelegenheid; vragen te stellen werd op uitgebreide: schaal gebruik gemaakt. ADVERTENTIE) Bessenjenever Haal Henkes in huis (ADVERTENTIE t de harde matras met alle comfort van een zachte 1 Jo Ivens directeur T oonkunstkoor Breda Met ingang van 1 januari 1968 is Jo Ivens te Hulst benoemd tot directeur van het Toonkunstkoor te Breda. De heer Ivens heeft deze benoeming aan vaard. Hij volgt hiermee de 73-jarlge dirigent Phons Dusch op. Het Toon kunstkoor Breda ontleent zijn bekend heid voornamelijk aan de uitvoeringen d;e het elk jaar samen met het Bra bants Orkest geeft. De heer Ivens, on der meer onderdirecteur van de stich ting Zeeuwse Muziekschool met standplaats Hulst, dirigent van het HGK en van het Hulster basiliekkoor, zal door deze .Brabantse' benoeming enkele, door hem nog niet nader ge noemde en te noemen activiteiten moe ten opgeven. INSTALLATIE PASTOOR TE VI.ISSÏNGF.N DOOR BISSCHOP ERNST VLISSINGEN Zijn eerste officiële op treden naar buiten als bisschop van Breda zal voor mgr H. Ernst zijn de in stallatie van drs W. ran der Riet' als pastoor ran Vlissingen. Dat gebeurt zondagmorgen 34 december om twaalf in de parochiekerk aan de Singel ii Vlissingen. Het is uniek, da.t een pastoorsinstallatie gebeurt door een bisschop zelf. De bis schop en pastoor v. d. Riet waren stu diegenoten. Pastoor v. d. Riet, die midden november werd benoemd tot waarnemend pastoor, is 51 jaar oud. lid van het kapittel en tot voor kort president van het groot seminarie Hoeven. Sinds 13 februari dit jaar was hij belast met de algemene 'eiding van de theologiestudenten uit het bisdom Breda, die studeren aan de ka tholieke hogeschool in Tilburg. .Met in gang van het studiejaar 1967-1968 is de priesteropleiding daar geconcentreerd. DOOR PvdA-RAADSLID R. HOL t ADVERTENTIE) de harde matras met alle comfort van een zachte! Leeuwse Gas ,Wanneer krijg ik nu eindelijk eens gas?' vroeg een Souburgse man een bevoegde en dat ein delijk icas wel ie begrijpen; het ■was, door uithuizigheid van de bewoner van het aan te sluiten perceel, een slepende zaak ge worden. ,Ja meneer, maar u bent nooit thuis...' De bewoner legde uit, dat men op simpele manier het pand kón binnendringen ze moesten maar komen, thuis oj niet thuis, 's Avonds was alles in orde. Nog voor zijn thuiskomst kwam de Souburger in contact met de gas man, die hem breed lachend ver zekerde; ,Nou meneer, we zijn er in gekomen hoor. We doen het lie ver niet, maar vooruit, u hebt gas'. JZan ik nu een lekker kopje thee zetten?' 't Is er niet van gekomen. Er was géén gas. Zelfs geen spo ren van een poging tot aanslui ting. Maar ergens in Souburg moet nu wel een begunstigde wo nen, die er helemaal niets meer van begrijpt. TERNEUZEN Tijdens de alge mene beschouwingen woensdag in de raad van Ternenzen leverde de lieer R. Hol namens de Partij van de Arbeid-fractie kritiek op de rol die rijkswaterstaat heeft gespeeld bij het afwijzen van de Texaco-ves- tiging aan de Westerschelde. .Rijkswaterstaat is een technische dienst die zich uitsluitend op het technische vlak zou dienen te be wegen. Wij dienen te waken en zonodig te strijden tegen techno craten in onze bestuurlijke orga nen teneinde een democratisch be stuur te bevorderen'. De heer Hol informeerde voorts naar de mogelijkheid een spoorlijn voor personen vervoer te openen tussen Gent en Ter neuzen. Ook wilde hij weten waarom het plan voor de bouw van een alge meen bejaardentehuis in Terneuzen niet kon worden uitgevoerd. Evenals de KVP-woordvoerder drong ook de heer Hol aan op de bouw van eengezins ww- woningen, of, als compensatie eengezins woningen in de premiesector. Hij signa leerde verder inconsequenties tén aan zien van da onderwijsvergoedingen en drong aan op snelle slechting van de spoordijk te Sluiskil en de bouw van. kleedruimten bij de Sluiskilse sportvel den. In het begin van zijn betoog sprak de heer Hol nog waardering uit voor de wijze waarop het college ondanks het tekort aan financieringsmiddelen tot een sluitende begroting wis» te komen. Hij vroeg zich af of de rijksoverheid op het punt van de financiën wel uniforme ei sen stelt ann de diverse gemeenten, ge zien het feit dat een gemeente als Am sterdam met een zeer omvangrijk be grotingstekort geen rioolbelasting kent, terwijl men gemeenten met een sluiten de begroting daartoe dwingt, willen zij in aanmerking komen voor extra uit keringen uit het gemeentefonds. Financiering De heer D. Ollebek hield zijn algen beschouwing namens de fracties van C-HU en AR. Hij verduidelijkte daarbij dat men hiermee geen uitspraak wilde doen over eventuele onderlinge samen werking. De heer Ollebek informeerde met name naar" de financieringsmiddelen waarover de gemeente dc beschikking denkt te hebben. Verder informeerde hij naar het aantal percelen dat nog be schikbaar is op het industrieterrein Driewegen. Ook "hij wilde weten of het college mogelijkheden ziet in de premie- of vrije sector te komen tot de bouw van eengezinswoningen, nu er geen ww- woningen van dit type zullen worden ge bouwd. De heer Ollebek zei verheugd te zijn dat het in Terneuzen op sociaal-cultureel ge bied en met het jeugdwerk de goede kant uitgaat. Tenslotte informeerde hij naar de stand van zaken ten aanzien van een aantal werken in Sluiskil. Bisamratten De heer A. C. S. van Breda Vriesman (wd| wist in zijn algemene beschouwing te vertellen dat er in het afgelopen jaar alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen al 2500 bisamratten zijn gevangen. Voorts noem de de WD-wóordvoerder het een nood zaak dat het instructiezwembad spoedig van de grond komt. De heer Van Breda Vriesman kwam te dempen. Hij bleek het hiermee niet helemaal eens te zijn. ,Als we hem nu dempen hoeven we er nog niet direct parkeerruimte van te maken. Er ka.n een plantsoen worden aange legd. Het is wei bewezen dat we met de aanleg van parkeerruimte steeds achter de feiten aanlopen'. Contacten Naar aanleiding van de vragen en op merkingen zei burgemeester J. C. Aschoff dat het gemeentebestuur van Ternenzen goede contacten onderhoudt neuzen zich met zijn opvangscholen i met het gemeentebestuur van Gent. Bin nenkort is er zelfs een gezamenlijke collegevergadering. Men wil gaan pra ten over een gezamenlijke planologie, waarbij de uitvoering van de plannen zoveel mogelijk synchroon moet gaan lopen. De burgemeester zei het er voorts mee eens te zijn dat Sloe en kanaalzone elk aar vrijwel niet bijten. Overigens her haalde hij nog eens, dat een' gezonde concurrentie bepaald niet verwerpelijk is. De heer Aschoff verzekerde de raad dat de uitdieping van de Zevenaarhaven te gelijk met het kanaal klaar zal zijn. Op liet industrieterrein Driewegen zijn 3 percelen (totaal 3 hectare) wel verkocht, maar nog niet bebouwd. Wethouder M. de Vos voegde hier even later aan toe, dat er nog 49 hectare beschikbaar DOW Burgemeester Aschoff betoogde voorts dat Terneuzen bepaald niet pessimistisch hoefde te zijn vanwege van het uitblij ven van industrievestigingen. Dow-Che- mical breidt nog steeds sterk uit. Er is tot dusver door het Amerikaanse bedrijf 215 miljoen gulden in Terneuzen ge ïnvesteerd. Volgend jaar wil men op nieuw voor 110 miljoen investeren Het aantal werknemers zal volgend jaar stijgen van 700 tot 900. ,Het is duide lijk dat od geen enkel industrieterrein in Zeeland zoveel activiteit is ontwik keld'. aldus de heer Aschoff. Naar aanleiding van vragen over een spoorl'inverbinding deelde de heer Aschoff mre, dat dit een zaak is van de Nederlandse en Belgische spoorwegen. Tn antwoord on een vraag van de heer De Mefler verzekerde hij, dat het inder daad in' de oedoeling ligt de BB een vre destaak te geven Niet haalbaar Wethouder De Vós achtte het idee van de heer De Meijer om parkeer plaatsen te verhuren, niet haalbaar. ,Het is bovendien nog de vraag of zo iets wettelijk is toegestaan', merkte hij op. Voor de bouw van een alge meen bejaardentehuis ls het niet ge lukt goedkeuring te krijgen. Omdat het er niet naar uitziet dat deze goedkeuring in de komende jaren wel zal worden verleend, denkt het gemeentebestuur nu aan de bouw van een bejaardenflat met verzor gingscentrum. Om in de behoefte aan eengezinswonin gen te voorzien denkt de Terneuzense woningbouwvereniging Werkmansbe- lang aan premiebouw. Er is voorts een toename te constateren in de particulie re woningbouw. De heer De Vos zei ver wonderd te zijn over het pleidooi van de heer Van Breda Vriesman voor een ge dempte Herengracht. .Het is nu een af gedane zaak. Als de saneringsplannen voor het Java tijdig gerealiseerd kun nen worden zal het aanleggen van een parkeerterrein op de Herengracht nooit nodig zijn'. Naar aanleiding van een vraag over de aardgasvoorziening in Sluiskil deelde de heer De Vos mee dat dit een zaak van de bewoners zelf is. De Zegam zal bin nenkort een enquête instellen. Ruimer De wethouder van financiën ,de heer F. M. Berbers, deelde mee dat Terneuzen in 1968 vermoedelijk wat ruimer in zijn financieringsmiddelen zal zitten omdat er op korte termijn een vrij grote gronté- verkoop valt te verwachten. Mede hier door en dankzjj interne maatregelen :t mogelijk zijn het instructie- zwembad, de kleedaccommodatie Sluis kil en de bouw van een kleuterschool aan de Dokweg te realiseren. De heer Berbers wees erop dat de uit gaven per hoofd van de bevolking in 1964 151.— bedroegen. In 1968 is dat reeds 269,Hij noemde deze stijging ,een weerspiegeling van het vooruitstre vend beleid'. Wethouder Berbers zei van oordeel te zijn dat de sluitende begro- ïg 1968 ook inderdaad sluitend zal ijven. Er is ten eerste een reserve van 50.000,en voorts zijn alle kapitaal- lasten reeds in het ontwerp opgenomen. Dit laatste geldt niet voor de schouw burg, maar die komt dan ook niet in 1968 klaar. Benijdenswaardig uder D. Binnekamp (onderwijs en cultuur) zei van oordeel te zijn dat Ter een benijdenswaardige positie bevindt. Hij zei een urgentieverklaring voor de bouw van een kleuterschool aan de Dokweg nog dit jaar te verwachten. Er kan dan in het voorjaar worden bouwd. Naar aanleiding van een opmerking over de slechte huisvesting van de alge mene stichting voor jeugdwerk, zei de heer Binnekamp dat er met het stich tingsbestuur momenteel wordt gepraat over de bouw van een nieuw jeugdge- bouw. Over de exploitatie van de schouwburg kon hij niets zeggen. Ten aanzien van het beschikbaar komen van een permanente expositieruimte merkte de heer Binnekamp op. dat men een ge bouw op het oog heeft. De vraagprijs voor andere geschikte panden bleek tot dusver te hoog. Tenslotte legde wethou der Einnekamp er de nadruk op. dat Terneuzen er op sociaal-cultureel gebied nog lang niet is. ,Er is een begin ge maakt en het zal nog veel geld vergen' BAARLAND Vermoedelijk ten gevol ge van een defect aan de schoorsteen is in de nacht van dinsdag op woensdag kolendampvergiftiging opgetreden in de woning van het echtpaar Murre aan de Nieuwe Weg te Baarland. De familie Murre voelde zich onwel en riep telefo nisch hulp in van een eveneens te Baar land woonachtige zoon. Deze waar schuwde onmiddellijk dokter I. M. A Koole, die koolmonoxydevergiftiging constateerde. De heer Murre bleek enige uren bewusteloos geweest te zijn. BIJDRAGE PROVINCIE BRABANT PERSLEIDNG WAARDE BIJNA MILJOEN (Van een verslaggever) 's-HERTOGENBOSCH De provincia le staten van Noord-Brabant hebben besloten om de gemeente Bergen op Zoom een bijdrage van 6.25 procent 937.500,-) te verlenen in de kosten van de aanleg van de persleiding voor afvalwater naar de Westerschelde als het rijk hiervoor een bijdrage wil ge ven van 18.75 pet. De geraamde kos ten van deze aanleg zijn 15 miljoen gulden. Zoals men weet wordt het eer ste deel van deze leiding momenteel aangelegd. De persleiding mondt uit bij Waarde. GOES De Zeeuwse CBTB houdt vol gende week woensdag haar algemene ledenvergadering in ,De Prins var Oranje' te Goes. In de middagverga dering zal de secretaris van de Ne derlandse CBTB. drs J. de Koning een rede houden over het onderwerp ,Wat kan de landbouw van de EEG ver wachten?' In de morgenuren worden een aantal huishoudelijke zaken hehan- deld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De PvdA-afge- vaardigde drs Westerhout heeft gisteren in de tweede kamer krachtig aangedrongen op concre te, gerichte maatregelen om de plannen uit de nota over de ruim telijke ordening uit te voeren. Hij noemde daarbij in het bijzonder de Eemshaven en het Scheidebekken. Ook voor Zeeland moet de rege ring een aantal concrete zaken stellen. Er heerst het. gevoel, dat hei Scheklebekken vanzelf in de vr.art der volkeren zal worden op genomen. De regering zal echter een duidelijk beleid moeten voe ren om dat doel te bereiken. Nu gebeurt het tegendeel. Ener zijds zegt de regering dat het Scheldebekken essentieel is voor de ruimtelijke ordening, aan de andere kant weigert men goed koop aardgas voor de industriële ontwikkeling in het gebied be schikbaar te stellen en komt de minister van verkeer en water staat met het snode plan voor ver hoging van de veertarleven. MIDDELBURG Het staats bedrijf der PTT gaat zich schrap zetten voor de komende invasie van feestpost. Dat be tekent zo op het eind van het jaar een hoogtepunt in de bedrij vigheid bij de posterijen. Een verlofdag kan er niet af, dat geven ze bij de directie van de PTT op een briefje. Iedereen moet bij de sorteerkast post vatten om door de voor raad kerst en nieuwjaarskaar ten been te komen. Zelfs per soneel van de administratie komt er aan te pas. En verder wordt de hulp ingeroepen van scholieren. Het is allemaal hard nodig, want telkens weer blijkt dat de hoeveelheden post die het hele jaar door worden ver werkt, duidelijk worden over troffen als het tegen de feest dagen loopt en iedereen naar iedereen schrijft. Normaal worden er in een week tijd ln Middelburg, waar do post Walcheren en Zeeuwsch-Vlaand.. wordt verwerkt honderd dertigdui zend stukken door gestuwd. Maar volgende week za! dit aantal wei een eind boven de 200.000 komen. opvolgden. Dat had een snell® verwerking en een tijdige bestel ling tot gevolg. Want men dient niet uit het oog t® verliezen dat de mensen van ,tant« pos' deze extra drukte krijgen naast de andere verstorende elementen als onduidelijke en onjuiste adressering, onhandelbare stukken, die noodzaakt bij de mensen aan te bellen, wat weer enige wachttijd met zich brengt in speciaal vroege uren. En dan wordt nog niet gesproken over de winterse weersomstandigheden. We zeiden het al: bij de PTT wordt al le hens aan dek geroepen. In hot aanpalende leegstaande ge- bouw van .De Duif' bij het postkan toor in Middelburg wordt speciaal voor sortering van de feestpost een ruimte ingericht. Want men wil tot elke prijs voorkomen dat de norma le stukken vertraagd op hun bestem ming arriveren. Mensen, die geboor te- of verlovingskaarten moeten ver sturen, doen er goed aan In deze tijd hot stapeltje post af te geven aan het kantoor, met de vermelding waar het om gaat, anders verdwij nen de stukken in de grote hoop. Cijfers van vorige jaren tonen dat duidelijk aan. In 1964 gingen er in de kerstweek 115.000 stukken door de stempelmachine en vorig jaar waren dat er in diezelfde week 237.000. De hele topperiode, dus met inbegrip van de nieuwjaarskaartjespost, le verde een verwerking op van een half miljoen stuks in 1964, tegen 740.000 in het vorige jaar. Deze enorme schrijfdichtheid bij de mensen heeft de PTT er toegebracht om het publiek te vragen mee te helpen de piek wat af te vlakken., Met allerlei acties woj-dt men er op attent gemaakt toch vooral de feest- drukte voor te blijven door het aan staande weekeinde de post al de deur uit te doen. Dan kan de PTT garanderen dat het in de bus komt. •an heeft men enige armslag om de lawine op te vangen Uit de actie van vorig jaar gebleken dat velen het advies van de mensen van het staatsbedrijf De uitnodiging die de meisjes van de zesde Idas van de lagere scholen uit Oostkapelle en omgeving hadden ont vangen om gezellig onder deskundig toezicht eens appelbeignets te leren bak ken, lieten zij woensdagavond niet on beantwoord, Het was een van de .attrac ties' van de tentoonstellingsdag, welke, de christelijke landbouwhuishoudschool te Oostkapelle gisteren hield. In de mid daguren kwamen vele ouders van de huidige leerlingen kijken naar de ten toonstelling die Ingericht was op het thema ,De huisvrouw en de maand de cember', Er was veel te zien: hoe men allerlei lekkernijen voor de feestdagen bereidt, wat een kerstdiner gaat kosten, hoe kersttafels en fonduetafels ingericht moeten worden en zo meer. In de na middag en 's avonds kwamen ook vele andere belangstellenden een kijkje ne men. Op de foto: lagereschoolmeisjes in ac tie bij het bakonderricht. (Foto PZC ,Oud Terneuzen' was bijeen TERNEUZEN Dinsdagavond verga derde de vereniging ,Oud Terneuzen' in café ,De Vriendschap', onder voorzitter- schap van de heer J. de Vries. De heer I J. L. Platteeuw liet een groot aantal j dia's zien over de oorlog. De luitenant- I kolonel bd J. Koevoets uit Vught (een oud-Terneuzenaar) die iets zou vertel len over de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse fi guur Patjen Guust, was wegens ziekt® verhinderd. Voorzitter De Vries vertel de enkele spookverhalen die hij had I opgetekend uit de mond van oud® 1 Zeeuws-Vlamingen. Schipper wordt brussewachter Rijkswaterstaat heeft tot brugwachter te Montfoort aangesteld de heer A. J. v. LTsseldijk te Stavenisse. De heer v. LTsseldijk voer enkele tientallen jaren met het motorschip .Tannetje'. Gunning Namens b en w van Sint-Philipsland gunde de centrale dienst .Noord-Zeeland' te Tholen het maken van een trottoir langs de Achterstraat en het verbreden van een gedeelte van de Deensestraat te Slnt-Philipsland aan de firma L. C. van der Cingel te Nieuwerkerk voor 11.250.—. MIDDELBURG De staten van Zeeland hebben gisteravond besloten aan de provinciale Zeeuwse VVV een subsidie toe te kennen van 35.000 plus een variabele bijdrage tot een maximum van 20.000. Het college van gs had de staten daartoe een voorstel gedaan, dat was afgestemd op twee belangrijke wensen van WV: verbetering van de huisvesting en van het personeelsbestand. Op de be groting 1968 van de provinciale VW prijkte namelijk een tekort, van f 36.000. Bij hun motiveringen voor deze sub sidie waren gedeputeerde staten er van uitgegaan, dat ook het bedrijfs leven een belangrijke bijdrage moet Van deze zijde zou de WV dan een bedrag van 22.000 moeten zien bin nen te krijgen. Er ontstond in de sta ten een vrij uitvoerige discussie over dit voorstel. Daaraan namen deel do heren P. G. van den Bosse (chu), W. Koster fvvd), A. A. van Eeten (ar), W. C. A. M. van Dongen (kvp). A. .Maljaars (sgp) en J. L. Luk aart (pvda) Er rezen daarbij wel enige twijfels over de vraag of de provin ciale VW nu inderdaad uit de zor gen zal zijn. Met name spitsten die zich toe over de voorwaarden, die het college aan de subsidie verbonden. Met algemene stemmen werd het voorstel tenslotte aanvaard. SOMBEU Veel bewolking met plaatselijk mist en motregen. Matige tot zwakke, meest noordwestelijke wind. In het oosten en zuiden van het land iets hogere tempe raturen. ZON EN MAAN 15 december Zon op 08.41 onder 16.28 Maan op 15.01 onder 07.29

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2