Onzekerheid verlamt in Bruinisse activiteiten \m\ Verrassende nederlaag van 0NA tegen Haringman II Breskens heeft een sluitende begroting Ri-hi KarelI Nieuw leven in vereniging van middenstanders Sneeuwbal :brs. van oamme Steun SER-ADVIES AANSTAANDE OVER WERKING ONDERNEMINGSRAAD Verpleegstichting Schouwen- Duiveland gaat fusie aan ER IS MAAR ÉÉN... VUELTA =T0EF,JNSTE 2.70 STEMMEN UIT DE KERKEN ZEEUWSE T AFELT ENNISC0MPET IT IE HARINGMAN ONGESLAGEN DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 Voorlichtingsavond toont opnieuw aan: BRUINISSE De sluimerende middenstandsvereniging van Brui nisse is dinsdagavond nieuw leven ingeblazen. Dat gebeurde op een bijeenkomst, waarop het actiecomité .Ontwikkeling Bruinisse' de Bruse middenstanders voorlichtte over problemen en mogelijkheden, die het dorp aan de Grevelïngendam staan te wachten, als in 1971 het Brouwershavense Gat wordt afgesloten en een deel van de mos selvisserij verloren gaat. Het werd een moeizaam initiatief: opnieuw werd duidelijk hoe groot de onzekerheid in Bruinisse is over de toe komst, nu er ook nog steeds geen definitieve schaderegeling ex-arti kel 8 van de deltawet (gemeenschapscompensatie) uit is. Die situatie dreigde de activiteiten te verlammen. Van de kant van het Bruse actie comité werd gesteld, bij monde van adviseur A. Korstanje uit Goes, rijks consulent voor het midden- en klein bedrijf: ,We moeten nu de steun van de bevolking van Bruinisse heb ben om de moeilijkheden onder de aandacht te brengen. De middenstand moet niet bij de pakken neerzitten en zelf met initiatieven komen.' Co mitélid C. Jumelet vulde daarbjj aan: ,A!s er nu geen initiatieven komen, die de recreatie- en industrieplannen van de gemeente steunen, dan gaan straks de kansen aan onze neus voorbij en komen er bedrijven van buiten Bruinisse, waar de eigen mid-! denstand dan naast grqpt.' Van de kant van de ruim twintig aanwezige middenstanders en ondernemers werd daar echter tegenover gesteld: ,Waar afwachtende houding aannemen, nu we over de schaderegelingen nog steeds niet meer weteri en "nog niet duidelijk is wat er gaat gebeuren." Men werd het over één ding eens: de sluimerende afdeling Bruinisse van de Nedeilandse middenstandsbond moet worden gewekt.Op initiatief van het actiecomité werd daarop gevraagd, wie van de bezoekers zich als lid wilde op geven. Staande de vergadering werd een nieuw ledental van ongeveer twintig geboekt. In de komende dagen zal con tact worden gezocht met andere onder nemers en winkeliers in het (nu nog) Schouwse vissersdorp. Vice-voorzitter B. de Groot onderstreepte nog eens. dat zowel de commissie ex artikel 8 van de deltawet als gedeputeerde staten Brui nisse het advies hebben gegeven: ,Kom ze'.f met ideeën en plannen voor de compensatie aan Je gemeenschap.' Hij wees erop, dut het gemeentebestuur wel met die plannen kan komen maar dat men dan ook de mensen en de ver enigingen van het dorp achter zich moet hebben. De heer Korstanje had de aanwezige middenstanders b(j het begin van de bijeenkomst nog eens met de neus ge drukt op de ongunstige gevolgen, die de afsluiting van het Brouwershavense Gat voor de gemeente kan hebben. Vier honderd mensen hebben in Bruinisse met de mosselvissery te maken. De mo gelijkheid is er, dat rond 1971 zestig proeent van hen verdwynt naar het noorden, naar Harlingen. ,Dat kan voor de middenstand ernstige gevolgen heb ben'. De lieer Korstanje had een omzet verlies van f 345.000 voor de plaatselijke middenstand berekend. Daarbij wees hij ook op het sneeuwbaleffect bij een der gelijke situatie: er zullen ook mensen uit andere bedrijven en dergelijke weg gaan. Daar tegenover zette de heer Korstan je een aantal nieuwe mogelijkheden ADVERTENTIE zoveel kan alleen de rï-ha u isieclen. snel Dankzij het aantal voetmaten (toonhoogtes) zijn alle Ri-ha or gels zeef gemakkelijk te bespe len. Ri-ha biedt u 5 toonhoogtes per toets. U kunt hem desnoods met één vinger bespelen. het klinkt geweldig! Door meer kontrast in klankkleur en de grotere volheid van toon. Mede hierdoor heeft het Ri-ha orgel een toonaangevend karakter gekregen. betaalbaar! Dankzij de grote produktie met export naar alle werelddelen kun nen in Ri-ha orgels veel meer speelmogelijkheden ingebouwd worden voor een lagere prijs. Voor f 1.995.- heeft u reeds een volwaardig Ri-ha produkt (4-korig en.... Preset-registratie. Keuze uit 8 modellen en 3 houtsoorten. 'aul Krugerstraat 28, Jlissingen. ,ange Noordstraat 16. Middelburg. voor Bruinisse, met name op het re creatieve (jachthaven) en industriële fri nt nat en droog industrieterrein Hij attendeerde ln dit verband op be paalde financieringsfaciliteiten van de rijksoverheid: hypothecair krediet tot 85 procent bij de stichting van een be drijf. de mogelijkheid van een inrich tingskrediet, van een vestigingskrediet voor nieuwe beginners, die aan bepaalde voorwaarden voldoen en van een wikkelingskrediet, tot een inkom» grens van 14.000. Naar de mening van de neer Korstanje is er een taak voor het actiecomité te trachten dit bedrag voor Bruinisse met zfjn speclaie moeilijkheden te ver hogen. Ben andere taak zag hij in het verlenen van steun aan het gemeente bestuur bij de pogingen tot de aanleg van Industrieterrein voor kleine bedrij ven te komen. Hij dacht verder aan de oprichting door de middenstand van een .badmaatschappij', zoals dat een zevental jaren geleden in Breskens is gebeurd, vanwege de recreatieplan nen. Die suggestie werd gedaan in ver band met de plannen om de zuidelijke oever van de Grevelingen op te spulten en daar een strand fe maken, met de accommodatie als bungalowpark, zwembad en dergelijke. ,De middenstand moet trachten meer economisch te denken en meer zelf aan (ADVERTENTIE) cadeau-tip Passepartoutringen (vanaf 66,-) met verwisselbare stenen (vanaf 27.50) heetman 2 LIJNBAAN 92 OOSTZEEOIJK155-1-57 ROTTERDAM te pakken', zo hield hij de vergadering voor. Burgemeester C. H. van der Linde die ais gevolg van een bespreking in Middelburg pas halverwege de ver gadering aanwezig kon zijn gaf daarna nog een nadere indruk van de gemeentelijke plannen, die zijn ontwik keld in het kader van de toekomstige gebeurtenissen. (ADVERTENTIE) cadeau-tip BnHanten broches - mét Certificaat - in vele modellen 240,-tot 2800,- heetman 2 LIJNBAAN 92 OOSTZEEOIJK155-157 ROTTERDAM Boetes voor bedorven melk MIDDELBURG Voor de economische politierechter mr P. van Empel moes ten dinsdagmorgen verschillende Zeeuws-Vlamingen verschijnen omdat zij als landbouwers melk hadden afgele verd waarin het bacteriegehalte te hoog was. De melk bleek onvoldoende houd baar te zyn. J. S. uit Axel voerde al9 verweer aan dat Je monsters van de melk, zoals die deze zomer waren ge nomen eerst een ander beeld zouden hebben gegeven na de reis naar het laboratorium in Goes. Uit het horen van getuige J. van de V. kreeg de economische politierechter echter voldoende zekerheid, dat de wij ze van vervoer van de monsters niet van dien aard is dat de kwaliteit zo ongunstig wordt beïnvloed dat de resultaten van de proef niet meer aan vaardbaar zouden zijn. De officier van justitie mr T. Lebret eiste in deze zaak een geldboete van 100. Mr Van Empel maakte er 75 van. Een andere Zeeuws-Vlaming, J. G., niet ter zitting verschenen, nad in een brief aan de justitie hetzelfde betoogd als S. Ook G meende dat de melk als gevolg van het nogal wat tijd vergende vervoer al bedorven was, vóórdat de proef aan een nader onderzoek op het laborato rium toe was. G. kreeg 80 opgelegd. Voor een soortgelijke overtreding kreeg C. van de R. uit Koewacht 75 boete opgelegd. Bij verstek werden veroor deeld de landbouwers B. M. S. 40), P. de G 100), E. R. B. 100), J. W. d° P. 100) en H. J. de M. 100). Mr H. P. Hugenholtz in Vlissingen: Enquêterecht vooral preventief belangrijk VLISSINGEN Mr P. H. Hugenholtz, juridisch adviseur van het NVV, heeft dinsdagavond in het Dokter Wolters- huls te Vlissingen voor een klein aa tal NVV-leden een reeks te verwacht» veranderingen in de positie van werknemers Besproken. De heer Hu- functioneren van ondernemingsraden. De SER zal de regering waarschijnlijk adviseren de leden van een onderne mingsraad het recht te geven buiten de raad om overleg te plegen, de vak bonden zullen volgens het advies de zelfde Inlichtingen krijgen als de leden van de ondernemingsraad, de adviseurs van de leden zullen tijdens de verga- aondernemingsraad hun verdedigen en tenslot- waarschijnlijk adviseren het aantal verplichte agendapunten uit te breiden. Dit laatste houdt ln, dat het financieel- economisch beleid van de directie en het personeelsbeleid aan de orde komen en dat bovendien overleg plaats zal heb ben tussen ondernemingsraad en raad van commissarissen, die een belangrij kere taak zal krijgen. Het NVV heeft zich. aldus mr Hugenholtz, uitgespro ken voor bescherming van de leden van de ondernemingsraad en hij wachtte, dat ook dit binnenkort in een wetsontwerp zal worden opgenomen. Een zeer belangrijk punt noemde mr Hugenholtz het binnenkort te verwach ten wetsontwerp over het enquêterecht, waarbij strengere eisen zullen worden gesteld aan net jaarverslag, dat duide lijk zal moeten aangeven hoe de on derneming er voorstaat. Voorts zul len in dit wetsontwerp publikatie van het jaarverslag en een accountantson derzoek verplicht worden gesteld. De vakbonden zullen, als het wetsont werp wordt aangenomen, het recht krij gen de rechter een onderzoek te laten instellen naar deugdelijkheid van het beleid Hierbij zal de rechter de be voegdheid krijgen maatregelen te ne men Mr. Hugenholtz achtte het en quêterecht vooral van preventief belang, omdat alles in de openbaarheid komt. Dit enquêterecht zal niet alleen voor de open, maar ook voor de besloten nv"s gelden. Mr Hugenholtz stelde, dat een onder nemingsraad niet over het flnancieel- economlsch oeleid van een onderne ming beslissingen moet nemen Hij toonde zich optimistisch over de voorgestelde maatregelen, waarbij ook is begrepen, dat door de SER aangewezen personen zitting nemen ln de raad van commissarissen. De belangrijkste resultaten zouden zijn: een beter functionerende on dernemingsraad. een betere controle van het beleid, een betere taak ver deling in en samenstelling van de leiding en openbaarheid van bedrijfs resultaten en dergelijke. Door het voorgestelde pakket maat regelen zal ieder de mogelijkheid krij gen op eigen niveau mee te pra ten en te controleren. Voorts ging mr Hugenholtz in op de plannen tot wetswijzigingen waardoor een duidelijker omschrijving zal komen op een uitspraak. Als argumenten te gen het benoemen van arbeideracom- missarissen, waarvan het NVV een te genstandster Is, noemde mr Hugenholtz, de moeilijke positie van deze mensen bij beslissingen, die nadelig voor het perso neel zijn, dat deze commissarissen het vertrouwen van de werknemers verlie zen en dat de vakbonden vleugellam worden gemaakt, zodat geen goede op positie kan worden gevoerd. Van uit de zaal werd de suggestie gedaan, dat mensen van bulten het bedrijf als arbeiderscommissaris worden aange steld en dat hierdoor bij het voorbe reiden van een beslissing reeds invloed kan worden uitgeoefend. ZIERIKZEE De stichting zieken- huisverpleging Schouwen-Duiveland zal per januari 1968 opgaan in een groter verband. Men zal fuseren met de lan delijke stichting ,Het Zilveren Kruis', dat ook op het terrein van de vrijwilli ge ziekenverzekering werkzaam is. Door deze stap zal het risico niet lan ger worden gedragen door 2600 (Schouwse) verzekerden, maar door 100.000 verzekerden. De voorzitter van de ziekenhuisverplejring Schouwen-Dui veland, dokter J. H. Motmans, deelde dat dinsdagavond mee tijdens een pers conferentie. Het gevolg van deze fusie voor de 2600 Schouwse verzekerden bij de zie- kenhuisverpleging zal zijn, dat het ver strekkingspakket groter wordt en de het 13, tot het derde kind beneden de 16 jaar 6,50. Het verstrekkings pakket omvat dan naast de volledige kosten voor een onbeperkte ziekenhuis- verpleging, specialistenhulp en een poli klinische behandeling. De huisartsen hulp zal voor 80 procent worden uit gekeerd. De heer Motmans benadrukte, dat het bij deze fusie niet gaat om een .noodstap' van de Schouwse stichting: ,Er is op dit moment een zeer goede reserve. Maar de medische kosten stij gen sterk en we weten niet wat de toekomst brengt. Vroeg of laat moet het toch tot een fusie komen. In ons eilandelijk draagvlak van 2600 verze kerden zit ook niet zo'n grote kans op veel uitbreiding. Het risico alleen dra gen wordt te groot', zo zei hij. Voorzitter Motmans herinnerde eraan, dat de ziekenhuisverpleging Schouwen in 1948 uit .verschillende kleine club jes tot stand is gekomen. Hij bena drukte ook. dat men in het verleden heeft uitgezien naar een breder draag vlak voor de stichting in Zeeuws ver band. maar dat dit steeds op bezwaren is gestuit. In .Het Zilveren Kruis' zal Schouwen-Duiveland twee bestuursle den krijgen. BIJZONDER KERSTCONCERT IN AXELSE HERVORMDE KERK Zaterdag 16 december aanstaande om 20.00 uur zal in de hervormde kerk te Axel een bijzonder kerstconcert worden gehouden. De organisatie berust bij .Axelse Cultu reel contact', waarin vertegenwoordigd zijn algemene, protestante en r-k vrou wenverenigingen. ,Asaf' en het .Hervormd Kerkkoor" zul len afzonderlijk en gezamenlijk hun me dewerking verlenen. De grootste verras sing van deze avond zal zijn dat de Hon gaarse organist Endre Kovécs te be luisteren is. Liefhebbers van orgelmu ziek kunnen hun hart ophalen. Kovécs ls momenteel 31 jaar. Na voltooiing van zijn conservatorium en verdere opleiding maakte hij zich naam door een reeks concerten in Hongarije en andere Oost. Europese landen. Verder leiden zijn tournees hem naar Nederland, België en Zwitserland. Op zijn programma voor Axel staan werken van: Buxtehude, Bach, Mendels sohn, Brahms, Reger, Gérdonyi en Liszt. De belde Axelse koren zullen ieder onder de eigen dirigent, Anton van Prooyen en Jan Smies, hun bijdrage leveren. Speciaal voor deze avond in de advents tijd componeerde de Australische musi cus Geoffrey Madge muziek op psalm 93, uit te voeren door orgel en koor. De orgelpartij wordt gespeeld door Kovécs, de koorpartij door Asaf en het .hervormd kerkkoor gezamenlijk. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) cadeau-tip Kristallen flacons met zilveren montuur in diverse maten en modellen vanaf 65,50 heetman J LIJNBAAN 92 OOSTZEEDIJK155-157 ROTTERDAM I Een geurige bolknnk met een heel ipart nroma Al meer dan 17 jaar dé sigaar voor vele duizenden liefheb bers, die hem altijd trouw zullen blij- V Karei I VUELTA ie dozen van 10. Lening voor bouw 72 premiewoningen in raad Sas van Gent SAS VAN GENT De gemeenteraad van Sas van Gent zal aanstaande dins dag een beslissing nemen over het ga randeren van rente en aflossing voor een bedrag van 2.874.000,- voor de bouw van 72 premiewoningen dt woningbouwvereniging .Vooruit', der besloot de raad reeds ln tot het verlenen van medewerking de bouwplannen van de woningbouwver eniging. In dezelfde vergadering komt een voor stel aan de orde om wethouder W. H. M. Colsen opnieuw te benoemen tot be stuurslid van de stichting beschuttende werkplaatsen Midden-Zeeuwsch-Vlaan deren. Het college vraagt de raadsle den voorts bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten een lening van 355.000,- te sluiten voor de aankoop van grond en het bouwrijp maken daar van. Tenslotte komt de vaststelling van een drank- en horecaverordening aan de orde. Ds J. G. Abbringh vertrekt uit Arnemuiden ARNEMUIDEN Ds J. G. Abbringh zal zondag 17 december afscheid ne men van de hervormde gemeente van Arnemuiden en op tweede kerstdag in de middagdienst, na vooraf 's morgens te zijn bevestigd door ds J. R. Cupe rus, emeritus-predikant te W'addinx- veen, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Hoevela ken (en Stontenburg) in de classis Har derwijk. Jan George Abbringh werd 5 Januari 1906 te Groningen geboren. Hij bezocht het Willem Lodewijkgymnasium in zijn geboortestad, waar hij ook aan de rijks universiteit studeerde en in 1929 zijn kandidaatsexamen theologie en in 1930 zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Op 11 januari 1931 werd hij bevestigd als predikant van Wilsum. Daarna diende ds Abbringh de her vormde gemeenten van Papendrecht, Hoevelaken (en Stoutenburg), Ben schop, Oosterwolde, LJsselmuiden en sinds 10 november 1963 Arnemuiden. Ruime post onvoorzien COLLEGE DENKT AAN INVOEREN VAN WOONFORENSENBELASTING BRESKENS De gemeenteraad van Breskens behandelt aanstaande maan dag de gemeentebegroting 1968. B en w zijn er in geslaagd tot een sluitend ont werp te komen, waarin een post van 17.729,- als onvoorzien is ingecalcu leerd. In de aanbiedingsbrief deelt het college de raad mee, dat ln de loop van het begrotingsjaar voorstellen te verwachten zijn tot wijziging van de verordening op de rioolbelasting en van De strijd om de derde plaats in de eerste klas A van le Zeeuwse tafelten- niscompetitie kent een spannend ver loop. Haringman II slaagde erin ONA I een kleine 4-6 nederlaag to« te brengen. Ondanks de 3 overwinningen van Jo- han Poppe trokken de Oostourgers toch aan het kortste eind, omdat Tonny Traas en Eef Capello elk 2 partijen wonnen en Pyszny met 1 winstpartij Iets completer bekeken. W. van Z. I had iu de return tegen Wllno H minder moeite dan in de thuiswedstrijd. Zij ble ven nu met 1-9 de baas. Eric Lamers moest 1 partij afstaan aan een fanatie ke Wurms. St. Aloy II klopte op regel matige wijze het bezoekende ONA met 7-8, waardoor St. Aloy II zich handhaaf de op de eerste plaats. IE KLAS B: Haringman 1 blijft onge slagen leider, want het won nu met 8-2 van het bezoekende Big Smash Steijn won 2 maal maar Kleinepier en invaller E. Jakobsen kwamen niet tot winst L. Jansen (Haringman) bleef on geslagen. W. van Z. 11 gmg op bezoek bij Wilno I en moest weer zijn meer dere erkennen in de gastheren (7-3). Wondergem en Van Loon wonnen elk een partij. Eerstgenoemde slaag- 1 12 46-24 1 10 43-17 4 4 34-36 4 3 22-38 3 3 21-39 0 13 55-15 1 13 55-25 5 27-43 4 29-41 1 14-56 de er ln Rinus van Breen, nog steeds weinig geklopt, in drie sets te ver slaan. Stand IA: St. Aloy n W. v. Z. I nou Haringman EL 7 12 ONA I 6 11 Wilno D 6 0 3 1B: Haringman 1 7 6 1 Wilno I 8 6 1 Big Smash 1 7 2 1 W. v. Z. II 7 12 St. Aloy EH 7 0 1 2E KLAS A: ONA II behield zijn kans op de promotiegroep door Big Smash U met 4-6 te kloppen. Boerjan had het grootste aandeel in deze zege door alles te winnen. Carpentïer kwam tot 2 winstpartijen. Bij Big Smash was P. van Maldegem ook goed voor 2 over winningen, terwijl Konraad en mejuf frouw P. Hart elk eenmaal zegevier den. Stand 2A: W v. Z. Hl Goes I St. Aloy IV ONA H Big Smash H van de eisen, waaraan een werkgever moet voldoen. Hierbij is het volgens het NW noodzakelijk, dat er een beroeps procedure komt, zodat sancties mogelijk zijn. Voorts zouden de vakbonden bin nen de bedrijven werkzaam moeten zijn en ieder personeelslid zou de mo gelijkheid moeten krijgen zijn klach- faet recjjt ten en i te uiten met 1 (ADVERTENTIE) cadeau-tip Manchetknopen in wit goud met brillant Vanaf 430.- heetman 2 UJNSAAN 82 0QSTZ£ED«K1«6-W AOTtBBAM 6 5 0 6 3 0 7 0 0 1 10 32-28 2 8 39-21 2 6 30-20 3 6 31- 7 0 18-52 3E KLAS A: PZEM m behaalde belangrijke overwinning op W. v. Z. V en blijft daardoor goede tweede in de ze groep. Voor W. v. Z. kon alleen Te- lussa een keer scoren tegen Dingeman- sc. Huibregtse en Slootmans lieten zich niet kloppen (9-1). St. Aloy V gaf Grif- gedeci- tu-u. Stand SA; Haringman m 7 6 PZEM EH 7 4 W v. Z. V .3 Wilno EH 6 1 HVB 5 0 tegen Wetsteijn de eer voor Biggeker- ke. RSV H veroverde de derde plaats door een kleine zege te behalen op PZEM IV. Nleuwenhulzen en Jongejan wonnen al hun partijen en dit was net voldoende voor een kleine 4-6 overwin ning Middelburg-Zuid I trad met 2 nieuwe spelers aan tegen Trefpunt n. De Jong debuteerde met 3 overwinnln- ëen en Du Chaternier won 1 maal. e poorter won weer zijn enkelspelen. 4E KLAS B: Trefpunt I kon het niet ongeslagen koploper Ha- en verloor met 2-8. Toch gaven de Middelburgers hun tegenstan ders uit Goes handenvol werk. A. de Ruyter en A. Gilde wonnen elk één partij ten koste van Outermans en Sl- ir.onse. Hoogerland liet zich niet klop pen. Goes n had weinig moeite met Middelburg-Zuid n en won met 9-1. Francke en Houterman wonnen al hun partijen. Jobse verloor de enige partij tegen Geelhoedt. Stand 4A: Middelburg-Z. 1 W. v. Z. VI RSV H Trefpunt 11 PZEM IV Big Smash IV Stand 4B: Haringman IV St. Aloy VI Trefpunt I Goes H Big Smash V M'burg-Zuid H de woonwagenrechten. Het college denkt voorts aan het invoeren van een woon- forensenbelasting. In de ontwerp-begroting ls weer eer post mechanisatie gemeentewerken op genomen. Volgens b en w heeft de ze mechanisatie er toe geleld, dat met het huidige personeel de dienst open bare werken thans soepel functioneert. In verband met de voortgaande ver mindering van het gebruik van het bad huis en de aan het onderhoud van dit badhuis verbonden hoge kosten, stelt het college zich op het standpunt dat de badinrichting per 1 januari 1969 ge sloten moet worden. De raad zal hier- /or- tlngsjaar"zafde sanering van de menwijk worden voltooid. Daarmee komt dan een eind aan 20 jaar nood- •-exploitatie. In de begroting is pro-memorie 8600,- geraamd voor net dekken van het jaar lijkse exploitatietekort voor het nieuwe bejaardencentrum. Er is indertijd van uitgegaan, dat dit bedrag gedekt zou worden door bijdragen van kerken, kruisverenigingen en particulieren. Op dit moment zijn echter nog geen con crete gegevens beschikbaar, reden waarom het college besloten heeft de post in de begroting te verwerken. Het Breskense college deelt de raad verder mee, dat het nog niet mogelijk ls met reële cijfers te komen voor de aanleg van een nieuw zwembad, het uitbreidingsplan-zuid, de aanleg van een jachthaven en de uitbreiding van de zuiveringsinstallatie. Voorts kondigen b en w aan dat zij met gs besprekingen hebben aange vraagd over belangrijke problemen als het op deltahoogte brengen van de waterkering langs de handelsha ven, de strandafslag en -aanslib-! bing, de bedreiging van het sport- velaencomplex aoor de voorgenomen uitbreiding van de veerhaven, de vis serij-concentratie en de jachthaven en het zwembad. De hoofdingenieur- directeur van rijkswaterstaat zal de raad te zijner tijd hierover nader informeren. Ten aanzien van de vis- i deelt het college nog mee, dat ~-*ït is gegeven tot verbouwing van de vismijn en het aanbrengen ran koelcellen. Tegelijk met de behandeling van de begroting komt ook een aantal subsi- dievoorstellen aan de orde. De raad wordt tevens gevraagd adhesie te be- 0 18 77-13 3 11 52-5 4 10 45-45 3 9 42-48 7 3 30-60 7 3 24-66 0 18 80-10 2 12 55-25 4 9 44-46 4 6 36-44 4 5 26-44 9 0 9-81 (ADVERTENTIE) 3B: St. Aloy V PZEM H Big Smash EH ONA m Griffioen I 1 0 11 49-11 1 2 1 10 41-29, 2 2 6 30-301 .1 3 3 18-321 10 6 0 12-48 j 4E KLAS A: W. v. Z. VI behield zijn! tweede plaats door een 9-1 overwinning op Big Smash IV. L. Simonse redde I cadeau-tip Flatteus en gedistingeerd: ringen met parels in prijzen vanaf 45.- heetman 2 Ds J. W. van Kooien met emeritaat AMSTERDAM Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de provinciale kerkverg; van Noord-Holland met ingang januari 1968 emeritaat verleend aan »3s J. W. van Kooten, predikant te Am sterdam-Centrum. Op 4 november 1928 werd hij door zijn vader bevestigd als predikant van Hein- kenszand. Op 3 mei 1931 verwisselde ds Van Kooten deze gemeente met die van Groede en Nieuwvliet, vanwaar hij op 8 april 1934 naar Koudekerke vertrok. Daarna stond ds Van Kooten nog ruim achteneenhalf jaar te Henge lo. Op 31 augustus 1947 werd hij predi kant te Amsterdam. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Dussen en Hank A. van Wijngaarden, kand. te Utrecht. Aange nomen naar Hardenberg (vac R. J. Ybema) (toez.) A. van der Beek ta Joure. Bedankt voor Rijssen (wijk Zuid) (toex.) J. den Besten te Huizen (N.-H.), GEREFORMEERDE KERKEN Benoemd tot evangelist-voorganger ta Hoogersmilde S. B. van der Molen ta Vlaardingen. Aangenomen naar Kame- rlk G. Warner, kand. te Utrecht die bedankte voor Lewedorp, Rockanje en voor Slootdorp. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Brunssum-Treebeek dr J. Douma te Rijnsburg. Bedankt voor Ber- kum B. de Vos te Ten Boer. CHB. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Urk D. Slagboom te Dorrt» recht, voorheen te Urk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zulawljk, Pa pendrecht en Lombardijen J. van Haa- ren te Amersfoort. Beroepen te Rijssen (2e pred. pl.) P. Blok te Dirksland die bedankte voor Vlissingen. Bedankt voor Beekbergen W. C. Lamain te Grand Rapids (Michigan, VS). (ADVERTENTIE) Weelde, warmte; winterluxe... .hartewens van iedere vrouw U wordt uitgenodigd om eens geheel t zonder verplichting onze nieuwste S collectie te komen bezichtigen... en aan te passen I 5 595,- Saneringsregeling in vergadering van .Algemeen Belang' De vissersvereniging .Algemeen belang' houdt vrijdag 15 december een verga dering in het Veerhuis te Bruinisse. Belangrjkstie agendapunt is de sane ringsregeling voor mosselkwekers. Aan gezien de voorschriften van artikel 8 van de deltawet nog steeds niet bekend zijn, meent het bestuur van de vissers- vereniging dat een sanerings- of uit- koopregefing moet worden samenge steld. Men doelt hier op een regeling zoals in de landbouw ook van toepas sing is. Men is bij de vissersvereni ging van Bruinisse van mening dat geen afwachtende houding mag worden aangenomen. Verder zullen aan de orde komen de algemene situatie ten aan zien van de levering van mosselen en vaststelling van de definitieve verte genwoordiger in de stichting algemeen mosselbelang. Verder zal een verslag van de bespreking ln Zevibel worden gegeven. Koop in een speciaalzaak! J w Betrouwbare servies Vol- J ledige garantie Credieiservice e mogelijk Eigen atelier, ook voor j veranderingen en reparaties J i Prijzen die binnen uw bereik lig- I gen Gespecialiseerd In oroie J en kleine maten, Bontmantels In elke prijsklasse. J Grote sortering bontstola's. cravatten en bonthoeden te- gen zeer aantrekkelijke prij- I zen. Nieuwe Binnenweg 4*70 Rotterdam I/O (bij 's-GroYendijkwal)Te1ó>34577 3 woensdag 20, donderdag 21, .5 vrijdag 22 en zaterdag 23 Z i dec. geopend tot 's avonds 3 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 17