Griekse censuur scherper Hoofdstad verwerpt het plan-Jokinen Vlooteenheid van NAVO op Oceaan Moordenaar van meisje bekent TANDARTSEN DREIGEN STRIJD TEGEN TANDBEDERF TE VERLIEZEN feestje bouwen?, schenk de slijter gj uw vertrouwen! SINKE'S DRANKEN .PRINCIPE VAN CITYWEGEN IS VEROUDERD' RUSSISCHE REACTIE Over motief nog niets bekend Begroting erm werd aanvaard Mond- en klauwzeer in Engeland over hoogtepunt heen? REUNATISCHE- EN SPIERPIJNEN WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 IPI in rapport: GENEVE (AP) De beloften van de regering ten spijt, neemt de perscensuur in Griekenland toe^ ,De vergiftiging van de openbare mening is nu compleet', aldus het Internationale Persinstituut (IPI) in Zürich. Het IPI publiceerde het eerste overzicht van de onderdruk king van de persvrijheid in Grie kenland sinds de staatsgreep .in april. Het rapport Is gebaseerd op een verzoek aan Griekenland in oktober van Ar- mand tiaspard, lid van het ÏPI-seereta- riaat, die met journalisten, uitgevers en regeringsfunctionarissen heeft gespro ken. Volgens Gaspard is de toestand van de Griekse pers in augustus verder achteruit gegaan, toen de eerste pers- opzichter van het. regiem, Elias Papa- rulos, vervangen werd door kolonel Vryonls. Intimidatie Vryonls heeft geen van de vriendschap pelijke manieren van zijn voorganger en zijn telefonische instructies aan uitge vers gaan gepaard met intimidatie en regelrechte bedreiging met arrestatie', aldus Gaspard. Op 16 oktober vaardigde Vryonis nieu we instructies uit waarbij de reeds lan ge lijst, die kritiek op koning, regering en hun mededelingen woordelijk af te drukken, met drie regels werd uitge breid: 1 publiceer geen artikelen die het leven in de Sowjet-Uhie of andere oostelijke landen in een gunstig licht stellen: 2 schrijf niets over de oorlog in Viet nam dat als anti-Amerikaans zou kunnen worden beschouwd; 3 onthoud u van elk commentaar op Griekse politieke partijen en hun lei ders. GENEESKUNDIG HOOFDINSPECTEUR: Nederland is gewoonten de frequentie Nederland zeer hoog is, en dc tandartsen en schoolt u curatieve maatregelen de het tandbederf dreigen te het van het grootste bclan; middelen te trachten het t voorkomen. Fluo idering Beloften In een hoofdstuk getiteld ,de gebroken beloften van het bewind' zegt Gaspard: ,het besluit de censuur af te schaffen is van maand tot maand uitgesteld. Het werd definitief beloofd voor het eind van het jaar en Theophylakatos Papacon- stantinou (de toenmalige onderminister voor perszaken) heeft dit zelf tegenover mij bevestigd'. Een commissie die een onderzoek stelt naar de toestand zal zijn verslag pas op 26 februari van het volgend jaar klaar kunnen hebben. Gaspard zegt dat er geen belangrijke verlichting van de persbeheersing verwacht kan worden voordat de commissie zijn rapport heeft ingediend. ADVERTENTIE VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51TELEFOON 4266 v/h DEKKER Amsterdam blijft Amsterdam AMSTERDAM Fel heeft het gemeentebestuur van de hoofd stad zich dinsdagmorgen afgezet tegen het vorige week gepubli ceerde rapport van de Amerikaan stadsplanner, prof. David A. Jokinep. Burgemeester Samkal- den noemde diens opzet een front- aanval op de bestaande plannen van Amsterdam. JOVD TELEURGESTELD AMSTERDAM (ANP) Het hoofdbe stuur van de Jongeren Organisatie Vrij heid en Democratie heeft een communi qué verstrekt, waarin het teleurstel ling en verontrusting uitspreekt over het verwerpen van de motie-Aarden (verlaging defensieuitgaven met 38 mil joen en verhoging van ontwikkelings hulp met dit bedrag). Eens temeer moet zjj helaas constateren dat de hoge prio riteit die de regering en de partijen aan de ontwikkelingshulp zeggen te ge ven :een loze term is. Slot van pag. 1 conventionele bewapening. Weliswaar Is de diensttijd in de Sowjet-Unie verkort, maar dikwijls wordt vergeten dat 15- jarige Russische kinderen al op school militair worden geoefend en eenmaal on der de wapenen meteen aan legeroefe- ningen kunnen beginnen. Strijdkrachlenplan De ministers van defensie hebben voorts het NAVO-strijdkrachtenplan voor 1968- 1972 goedgekeurd, hetgeen inhoudt dat het plan voor het volgend jaar moet worden uitgevoerd. Voorts werden de rapporten van de com missie voor kernpolitiek en van de werk- gehouden conferentie werden opgesteld. Minister Den Toom herinnerde, er aan dat minister van defensie McNamara van de Verenigde Staten in Ankara had gesproken over een gordel van lichte anti-raket raketten, gericht tegen een Chinese dreiging. Dit Amerikaanse plan was ook nu weer besproken en in een toelichting was gezegd dat China tegen het einde van het jaar een intercontinen tale raket gereed zou kunnen hebben. Deze zou in combinatie met een kern bom uitgeprobeerd kunnen worden en zou naar verwachting in de jaren 1971-1.972 zodanig kunnen zijn ontwik keld dat hij een dreiging voor de Ver enigde Staten zou kunnen vormen. Op de bijeenkomst was voorts ?esnroken over het aanbrengen vanikernladingen in de grensgebieden van West-Duitsland en Turkije en over de uitbreidinz Russische strijdkrachten op de flanken en in de Middellandse Zee, .Standing naval force Atlantic' zal In de aanvang worden gevormd door vlooteenheden van de Verenigde Sta ten, het Ver. Koninkrijk. Canada en Nederland. Naar Arthur Hockaday. assistent secretaris-generaal belast met de defensie en ordening- deelde zullen later ook eenheden van andere NAVO-landen aan de strijd macht worden toegevoegd. lantische Oceaan. Admiraal Bush staat onder bevel van admiraal Ephraim P. Holmes, de opperbevelhebber voor het gebied in de Atlantische Oceaan, wiens hoofdkwartier in Norfolk (Virginia) gevestigd (Saclant). Hockaday zei dat er op het ogenblik geen plannen zijn voor een dergelijke vlootmacht voor het gebied van de Mid dellandse Zee, ,maar de gemeenschappe lijke oefeningen tussen de NAVO-landen zullen worden voortgezet en ongetwij feld worden geïntensiveerd'. Van ingelichte zijde zei men dat .Stan ding naval force Atlantic' komend jaar zal 'worden gevormd. Men zei voprts dat de bemanningen van de schepen niet ge mengd zullen worden en dat ook geen nucleaire elementen deel van de vloot zullen uitmaken. De taak van de een heid is louter conventioneel en gericht op het uitwerken van gemeenschappelijke technieken bij de bevelvoering en de ope raties. Duitsland In ingelichte kringen zei men dat West- Duitslnnd naar verwachting vier tot fregatten of jagers aan de Atlantische vlootmacht zal bijdragen. Het smaldeel komt onder bevel van Britse admiraal Sir John Bush, de bevel hebber in het oostelijke deel van de At- Engeland wijst Sowjet-nota af LONDEN (Reuter) Engeland heeft dinsdag de Sowjet-Unie beschuldigd van het. geven van een .verdraaid en onjuist beeld' van de politieke toestand ïn West-Duitsland. Het Britse ministerie wees een in net afgelopen weekeinde uit Moskou ont vangen nota als .tendentieus en mislei dend' van de hand. In de nota deed de Sowjet-Unie een beroep op Amerika. Frankrijk en Engeland mee te helpen bij het instellen van .doeltreffende con trole om te voorkomen dat het nazi dom in West-Duitsland weer de kop op steekt'. VS-Europa De Amerikaanse onderminister defensie Paul Nïtze (zoals gemeld is minister McNamara niet aanwezig), verzekerde dat Washington in de toekomst ook .bijzondere voorrang* zal blijven verlenen aan de veiligheid van Europa- De ministers keurden voorts de terug trekking van 53.000 man geallieerde troepen (36.000 Amerikanen, 5000 Brit ten en 12.000 Belgen en Luxemburgers) uit West-Duitsland goed, zo werd ver nomen. Met de Westduitse regering was hierover al begin van dit jaar overeen stemming bereikt, ue Amerikaanse on derminister van defensie beloofde gelijk- tiidïge uitbreiding van de Amerikaanse middelen voor de instelling van een luchtbrug (onder de naam .big lift' reeds heproefd> om in"geval van een crisis snel Amerikaanse troepen naar Europa over te brengen, Over verdere vermindering van geallieerde troepen in Europa is niet gesproken. MOSKOI) (RTR) - Het Russische pi bureau Tass beeft dinsdag gezegd dat liet nieuwe plan een permanente vloot eenheid van de NAVO te vormen, het gevaar schept dat de plannen voor een multilaterale kernmacht nieuw leven wordt ingeblazen. In een commentaar op de goedkeuring van het plan door de NAVO-ministers in Brussel zei de com mentator van Tass, Baskalov, dat het besluit een uiting is van de gevaarlijke tendens de internationale spanning te verwerpen Hoewel volgens Baskalov in Brussel niet is gesproken over het uitrusten van de vlooteenheid met nucleaire wapens kon deze direct of in een later stadium met raketten met kernkoppen worden bewapend. Hi] zag geen wezenlijk ver schil tussen het plan van .gemengde schepen' (van verscnillende nationalitei ten) of .gemengde bemanningen", zoals de gedachte was bij de niet verwezen lijkte, multilaterale kernmacht. Rus land is tegen elke regeling, die West- Duitsland de beschikking over kernwa pens zou kunnen geven en waarnemers geloven dat dit de reden van Baskalovs bezwaren is, hoewel hij de bondsrepu bliek niet niet name noemde. Uit de komende binnenstadsnota den voor deze gelegenheid alvast wat voorstellen opgesomd. Daaruit blijkt, dat het centrum wel degelijk ook toe gankelijk zal worden gemaakt voor au toverkeer. Maar duidelijk niet via de kostbare, alles aan flarden scheurende citywegen van prof. Jokinen. Ir. A. de Gier, hoofd van het bureau stadsontwikkeling, stelde, dat de door prof. Jokinen voorgestelde doorbraken stoelen op een reeds verouderd princi pe, dat hij als stedebouwkundige reeds tien jaar geleden heeft losgelaten. Door hem werden vervolgens een aan tal praktische principiële stellingen ge lanceerd tegen het rapport ,Geef de stad een kans'. Ir. De Gier beweert, dat snel openbaar vervoer noodzakelijk is. De tfam voldoet niet, en zorgt al leen maar voor nog meer autogebruik. Ook metrolijnen acht hij op de lange afstanden ondienstig: ,Dan ontstaat een stotterend vervoer. "~Er moeten dus re gionale verbindingen komen, met goede overstapmogelijkheden. Spoorwegen In dit verband wordt onder meer gedacht aan de samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen. In voor bereiding is onder meer een lijn, die ,op zijn buik over de zandplaat onder het hele centrum doorkruipt: dertig meter diep. aan te leggen via de zogenaamde schildmethode zonder opbrekingen aan de opper vlakte'. Volgens ir. De Gier heeft prof Jokinen helemaal niet gedacht aan het verkeer in de stad zelf. Hij richt met zijn citywegen zes injec tienaalden op het,-.hart van Amster dam. Daardoor ontstaat er een enor me druk het parkeersprobleem wordt onoplosbaar: de stad zal er aan sterven. Bovendien zouden zijn cityvormende plannen alle andere activiteiten stil moeten leggen, terwijl de hoofdstad staat aan de vooravond van een groot ste renovatie, waarvoor zeker honderd miljoen gulden per jaar nodig zal zijn. Overigens acht men de plannen van prof. Jokinen niet te realiseren bin nen 25 jaar. Ir De Gier stelde ver volgens dat er een belangrijke reken fout is gemaakt door prof. Jokinen. Deze beweert dat hij met zijn wolken krabbersplan de bebouwingsdichtheid zeven maal vergroot, en geeft als uit komst dan een inhoud op van ruim 3 miljoen kubieke meter. Dat is volgens publieke werken in Amsterdam exact de ruimte die op dit moment al voor handen is in Kinkerbuurt en ,De Pijp'... AMSTERDAM De werlcgroc,, Amsterdam 1975 ia welk jaar Amsterdam 700 jaar bestaat heeft dinsdagmiddag burgemees ter Sam kalden de 110.1/30 hand tekeningen van Amsterdam '75 aangeboden. De werkgroep noil op deze wijze haar bezorgdheid over de toekomst van de Amsterdam se binnenstad tot uitdrukking brengen. Aftreden van Aalberse (kvp) verwacht DEN HAAG In Den Haag wordt wacht, dat KVP-voorzitter mr Aalberse zaterdag op een vergadering van het partijbestuur bekend zal maken niet voor herverkiezing in aanmerking te willen komen. Op 10 februari as loopt het mandaat van mr Aalberse als partij voorzitter af. Een woordvoerder van de KVP kon geen bevestiging geven. DEN HAAG (ANP) Commodore G. van der Wolf is voor de tijd dat hij be last is met de waarneming van de func tie van plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf benoemd tot generaal- majoor. Akkoord over regeling verlengd ziekengeld DEN HAAG (ANP) De centrale or ganisatie van werkgevers en werkne mers in de .Stichting van de Arbeid' zijn tot overeenstemming gekomen over een aanbeveling met betrekking tot een regeling voor verlengd ziekefigeld. De regeling heeft betrekking op die gevallen, die op grond van een verleng de ziekengeldregeling onmiddellijk vóór de totstandkoming van de wao per 1 juli jl, nog een suppletie kregen op hun invaliditeitsuitkering. De aanbeve ling van de stichting heeft de bedoe ling te voorkomen, dat deze gevallen in verband met de totstandkoming van de wao, op grond waarvan de uitke ring op het niveau van de interim wet invaliditeitsrentetrekkers (Iwi) gehand haafd blijft, in Inkomen achteruit zul len gaan. De inhoud van de aanbevolen regeling komt er in grote trekken op neer, dat de suppleties van vóór 1 juli jl, die door de bedrijfsverenigingen werden en worden verstrekt, aan de iwi-rentetrek- kers nominaal (in guldens uitgedrukt) worden gehandhaafd, totdat de betrok kenen 65 jaar zijn geworden, of voor dien reeds niet meer invalide zijn. achtergebleven gebied DEN HAAG (ANP) - Enerzijds door de bevolkingstoename en an derzijds door het veel te langzaam stijgende aantal tandartsen is de verhouding tandarts-bevolking, in Nederland een der slechtste in West-Europa en is Nederland een in tandheelkundig opzicht achter- gebleven gebied. Dit staat te zen in het verslag van de genees-, fluoridering wordt ov -. - - i j- i_ j- langzaam is. Zij, die hierover kundig hoofdinspecteur v?** *,°l- volksgezondheid. Het meest geëigende midde) daartoe blijkt de toevoeging van zeer geringe hoeveelheden fluoride aan het drinkwater te zijn. Verminderde carleuze aantasting zal zowel voor de kleuter rnelkge'oltj als voor de schooljeugd en de daaraan volgende leeftijden een zegen zijn en de taak van de tandartsen minder uitzicht loos maken dan nu het geval is. Helaas on- De tandartsen-dichtheid is in Nederland bijzonder laag. vergeleken bij andere Europese landen. Volgens gegevens van de wereld gezondheidsorganisatie van 1961 bedroeg deze in Nederland 228 (per 1.000.000 inwoners) Sn West-Europa had alleen België een nog lagere dicht heid met 159 tandartsen per 1.000.000 inwoners. Haastwerk de vraag naar tandheelkun- hulp door de bevolking steeds toe neemt moet het veel te kleine aantal praktijk uitoefende tandartsen trachten aan die vraag te voldoen- Vele prak tijken zijn daardoor overbelast, vooral in de ziekenfonds-sector. De werktijden zijn te lang en door de overbelasting ontstaat haast-werk. waardoor de kwa liteit van het werk minder dreigt te wor den. Deze factoren leiden tot ae neiging de ziekenfondspraktijk te beperken of geheel af te stoten. In zeer vele delen van het land vooral in de steden zijn duizenden verzekerden (waaronder gesaneerden), die de tandheelkundige nulp, waarop zij krachtens hun verzeke ring recht hebben, niet kunnen krijgen. Opleiding slissen, dienen wel te beseffen dat bet vanaf het moment waarop het fluoride wordt toegevoegd nog jaren duurt al vorens eeri waarneembare rariesreductle kan worden geconstateerd. Elk uitstel lwtekent dat het melkgebit en het blijvende gebit van een c-ategorie kleuters/kinderen weer ten offer zal val. len aan tandcarii^, aldus h<-t verslag van de geneeskundig hoofdinspecteur, dat ook ingaat op de nadelige gevolgen, din liet tekort aan tandartsen heeft voor de schooltandverzorging. Door dit tekort Is het bijvoorbeeld in 163 gemeenten niet mogelijk een georganiseerde tandheel kundige verzorging van de schoolgaan de jeugd op te richten. Deze 163 ge meenten omvatten bijna de helft (46 procent) van de schoolgaande bevolking. MOORDZAAK-AVEREEST Investeringen Vervolgens de investeringen: ook die zouden verkeerd zijn berekend. Ir. De Gier: het project van prof. Jokinen kost het dubbele van wat hij stelt. Van daar ook zijn slotconclusie: dit plan is demagogisch het zal bij uitvoering een beeld gaan opleveren, zoals we dat al kennen uit Amerika. De verpauper de stad wordt opengereten, men woont en werkt langs de verkeersriolen op de tocht. Dit is een vorm van erosie. Burgemeester Samkalden sloot hierop aan met de verklaring, dat Amsterdam de weg van prof. Jokinen dan ook niet zal opgaan. ,Wij zijn verantwoordelijk voor de nitvoering van onze plannen hem laat het koud wat er verder gebeurt. Ik acht het overigens onjuist, «lat in zijn rapport cijfers worden ge publiceerd, die niet naar buiten had den mogen komen, zolang wij nog in onderhandeling zijn. Overigens schuwen' wij de discussie niet. Amsterdam zal echter niet het Enkhuizen worden van Europa, zoals prof. Jokinen voorstelt. Evenmin het Chicago van Europa, maar wel het Amsterdam van Euro- SAMKALDEN WEIGERT TV-DEBAT (Van onze Amsterdamse redacteur). AMSTERDAM Burgemeester Samkalden heeft gisteren gewei gerd deel te nemen aan een dis cussie voor de televisie over het iilan van prof Jokinen. De discus sie zou gisteravond zijn gehouden. Hierover gaf hij deze vérklaring: Denk niet dat wij bang zijn, maar le ons toegemeten vijf minuten acht ik te krap om daarin een liteenzetting te kunnen gever, imtrent de ontwikkeling van hei le zorgvuldig opgestelde beleid van de hoofdstad. Uiteraard zijr i en w van Amsterdam graag be- eid de plannen uiteen te zetter •n toe te lichten, maar wij hebber ils overheid ruimte nodig om di liverse belangen tegen elkaar af e kunnen wegen. Dat doet prof Fokinén niet. Hij draagt ook gee- •erantwoordelijkheid'. Overigens wees de burgemeeste iog even op de opdrachtgever van prof Jokinen. Dat is .zoal rekend. de Stichting Weg. waar aan onder meer wordt deelgeno men door de auto-industrie, ben- ■/.inemerken en wegenbouwers, dus belangengroepen', zei ir De Gier. (Van onze correspondent) DEDEMSVAART Na een in tensief buurtonderzoek heeft de rijkspolitie van het district Zwol le. maandagmiddag omstreeks vier uur de 38-jarige A. D. uit Dedems- vaart gearresteerd als verdachte DEN HAAG (ANP) De tweede ka mer heeft maandagavond de begroting- 1968 van het departement vavn cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zon-j der hoofdelijke stemming aangenomen. De afgevaardigde Harmsen (boerenpar tij) kreeg de aantekening te hebben festemd tegen die onderdelen uit deze egroting die betrekking hebben op enerzijds de radio, de tv en de pers en anderzijds op de bureaus voor levens- en gezinsmoeilijkheden. De kamer verenigde zich eveneens zon der hoofdelijke stemming met het amen dement-Kieft (ar), waarin werd voor gesteld het subsidiebedrag voor de jeugdherbergen te verhogen met 300.000 gulden, welk bedrag binnen de begro ting werd gevonden in de post voor de openluchtrecreatie. De motie van drs J. J. Voogd (pvda) inzake de financiering van de wereld omroep werd ingetrokken, na de toe zegging van minister Klompé dat over dit onderwerp spoedig een ontwerp van wet wordt ingediend, In deze motie werd de regering gevraagd de wereld omroep voortaan te financieren uit de algemene midde'en en niet meer zoals tot nu toe uit de opbrengsten van de luister- en kijkgelden. Bij de voortzetting van het debat over deze begroting deelde minister Klompé nog mede dat de minister van defensie een onderzoek heeft laten instellen naar het VPRO-televisieprogramma Hoepla, waarin militairen hun mening hadden gegeven over de oorlog in Vietnam. Het onderzoek is nog niet afgesloten. De minister zegde toe het verslag van de persraad over de concentraties in de pers aan de kamer te zullen over- ;en, met daarbij het advies van de regering. van de moord op de vijftienjarige Nellie de Haan uit het buurtschap ,Den Oosterhuis'. D. heeft dinsdagavond tegenover de fieier van justitie in Zwolle, mr J. Slig- ter, en de districtscommandant van de rijkspolitie, overste A. W. de Vrieze, be kend op 23 november het meisje om het leven te hebben gebracht. Over het motief van zijn daad kon hij niets zeggen. Bekend is thans, dat de dader tevoren een metselsteen bij zich had genomen, waarmee hij het meisje de schedel heeft ingeslagen. Van aan randing is geen sprake geweest. Ver dachte kende het meisje ook niet, maar wel haar ouders. Blijkbaar is het meisje onder bedreiging van D. van haar fiets gestapt en met" hem het bietenveld in gelopen, waar zij werd omgebracht. Na zijn daad heeft D. de avond normaal thuis doorgebracht. De man is ge trouwd en heeft 2 kinderen. Het bij de geneeskundige hoofdin spectie van gemeentelijke zijde binnen komende aantal vragen om hulp zo wel ten behoeve van de schooltand verzorging als van de tandheelkun dige poliklinieken neemt dan ook steeds toe. Alleen de faculteiten te Utrecht en Groningen leveren tot nu toe tandartsen af. in 1963 was dit voor beide samen 76, in 1964 97. In Nijmegen zullen in 1967 de eerste tandartsen afstuderen, in Amsterdam eerst in 1970. Indien niet ten spoedig ste de tandartsenopleiding met een faculteit wordt vermeerderd, zal in de nabije toekomst de tandheelkundige verzorging in Nederland in een nog meer benarde situatie verkeren J thans reeds het geval is. Bij de oprichting van een nieuwe oplei ding en eventueel een vergroting van de opleidingscapaciteit In Nijmegen en Amsterdam moet gehoopt worden, dat voldoende middelbare school abituriën ten zich tot de studie voor tandarts voelen aangetrokken. LONDEN (REUTER) In Engeland zijn maandag 34 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangemeld. Het aantal afgemaakte dieren steeg tot 290.158. De nieuwe ziektegevallen de den zich voor op boerderijen in het zuiden van Midden-Engeland. De mi nister van landbouw zei maandag te hopen, dat de epidemie over haar hoog tepunt heen is. Hij noemde de ziekte een van de grootste tragedies voor En geland. (ADVERTENTIE Onmiddellijke verlichting van "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten i>eiimnÜsohe pijnen, spit, zenuwpijnen, 1 verstuikingen, stijve nek en ledematen ■iets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesahbalsem. Onmiddellijk in de huicl doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatïe of irritatie van de huid te veroorzaken) cn "doorstraalt" verlicliiend weefsels en spieren tol in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt 4at U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is dc pijn te verlichten. ALGESAL'bij alle apoth. cn drog. ONTROERDE KAPITEIN LONG BEACH (California) Gezagvoerder J. T. Jones van de .Queen Mary' kom zijn ontroering niet langer meester blijven tij dens de overdracht van zijn schip aan de nieuwe eigenaars. Toen het orkest ^Auld lang syne' ging spelen, moest de kapitein er de zakdoek bij pakken om zijn tra nen weg te vegen. ZAAK-MIA VERSLUIS NARCOTISEUR VOOR HOF (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Acht uur lang heeft het gerechtshof te Arnhem zich maandag achter gesloten deuren beziggehouden met de zaak tegen de narcotiseur van Mte Versluis uit Enschede zonder tot een uitspraak te komen. De zitting was de behandeling van een appel dat de inspecteur van de volksgezondheid in Overijsel had aangetekend tegen de uitspraak van het medische tuchtcol lege te Zwolle. De narcotiscur was toen veroordeeld tot het betalen van een boete, hetgeen de inspecteur een veel te lichte straf vond. Andere straffen die medische tuchtcolleges kunnen opleg gen zijn berisping, schorsing of ontzeg- ging. Maandag heeft het gerechtshof de be trokken narcotiseur en elf getuigen ge hoord, onder wie het opera', ieteam van het Ensch&dege ziekenhuis .Ziekenzorg', dat de medische ingreep op Mia Ver sluis heeft uitgevoerd, en twee getui- gen-deskundigen. Een van de getuigen- deskunaigen is een bekend narcotiseur. Vader Versluis woonde de. zitting bij en werd in de gelegenheid gesteld vra gen ie stellen, waarvan hij veelvuldig gebruik maakte. Volgens de heer Versluis heeft de ad vocaat van de van fouten verdachte nar cotiseur het gerechtshof om nieuwe ge- tuigen-deskundigen gevraagd. Op onze vraag of hieruit kan worden afgeleid dat hetgeen de getuigen-deskundigen maandag naar voren hebben gebracht ongunstig is voor de narcotiseur. ant woordde de heer Versluis bevestigend. De heer Versluis zei een uitstekende indruk te hebben gekregen van de be handeling van deze voor hem zo belang rijke zaak door het gerechtshof. De dood op de weg DUSSELDORP (ANP) Als gevolg van de gladheid op de weg is dinsdag tussen de dorpen Nienborg en Epe, iu Noordrijn-Westfalen, een auto met vijf Nederlandse militairen geslipt en tegen een boom gebotst. Van de inzittenden, allen dienstplichti gen eerste klas van de Koninklijke Luchtmacht, werd de bestuurder, de *19- jarige W. Castelein uit Bussum, gedood. Zwaar gewond werden de 20-jarige L. Otte uit Badhoeveüorp en de 19-jarige A Wiesehahn uit Amsterdam. Lichte .vondingen bekwamen de 20-jairge T. Nieuwenhuizen uit Voorschoten en de even oude D. van de Lagemaat uit Schoonhoven. De gewonden zijn opge nomen in een ziekenhuis te Gronau, West-Duitsland. De militairen behoren allen tot het 220 squadron van de twee de groep geleide wapens, dat in Schöp- pingen is gelegerd. OLDEBROEK (ANP) Maandag avond is de veertigjarige W. van de Stege uit De Zande (gemeente IJssel- muiden) op de Zuiderzeestraatweg in Oldebroek met zijn personenauto tegen een terzijde van de weg staande vracht auto gebotst. De man. die alleen in de auto zat, was vrijwel op slag dood. GORINCHEM (ANP) De 38-ja- rige heer P. A. van Mourik uit Go- rinchem is maandagnacht in het zie kenhuis van zijn woonplaats overleden - aan de verwondingen, die hij 's avonds bij een verkeersongeval opliep. Hij reed toen op de provinciale weg in de Al- blasserwaardse gemeente Giessenburg met zijn personenauto achter tegen een vóór hem rijdende vrachtwagen. ROTTERDAM ANP) In het Dijk- zigtz-ekenhuis te Rotterdam is de 61-ja- r:ge inkoper M. Levïe u.t de Maasstad overleden aan de verwondingen die hij op 1 oktober van dit jaar opliep bij een ernstig auto-ongeluk op de auto baan in de buurt van het Duitse plaats je Kamen. De man moest met ernstig hoofd- en rugletsel in een Duits zieken huis worden opgenomen. Op 15 novem ber werd de Rotterdammer naar het Dijkzigtziekenhurs overgebracht. O ROTTERDAM (ANP) De 61-jarl- Rotterdamse grondwerker F. "van ren uit de Maasstad is in het Dijk- zigtziekenhuis overleden aan de ver- Maastunnel met zijn motor tegen een personenauto. De grondwerker liep daarbij een schedel- basisfractuur op. ETTEN (ANP) De 36-jarige A. Wagtmans uit Sint-Willibrord is dinsdag In het Sint-Ignatiusziekenhuis te Breda overleden aan de verwondingen die hij op 26 november jongstleden*"opliep tij den het oversteken van rijksweg 56 on der Etten. Hrf werd toen op zijn fiets gegrepen door een personenwagen. De man was ongehuwd. rADVERTENTIEi Gezelligheid met volle teugen GRAPILLOM alcoholvrij druivensap

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 9