Middelburg-Zuid huivert bij gedachte aan wijkverwarming Natuurbeschermers niet anti-industrie Keurhove nu koude buurt' Kleuters Flipland bij lage temperatuur weer naar school Eén brandweer in Goes-Kloetinge: f 3 per inwoner GEMEENTEBEDRIJVEN: ,HEUS, WE DOEN WAT WE KUNNEN' COLLOQUIUM WEST-VLAANDEREN INVESTERINGSPROVINCIE' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 POMPEN DEUGEN NIET, CONVECTORS LEKKEN MIDELBURG Roodgloeiend staat soms de telefoon bij gemeen tebedrijven. Dat komt omdat de bewoners van Middelburg-Zuid zich witheet maken over de wer king van de wijkverwarming in dit stadsdeel. Op een tijdstip, dat an dere mensen zich koesteren in de straling van de haard ergeren de zuiderlingen in Middelburg zich met de dag meer aan de verwar ming die het er in de woonvertrek ken alles behalve behaaglijk maakt. Het regent, nee, het sneeuwt klachten. Die komen niet aUeen van mensen die al geruime tijd in Zuid «onen en die nog huiveren bij de gedachte aan de al lerbelabberdste toestanden van vorig, jaar. Vooral de mensen in het nog maar kort bewoonde Keurhove zit de huidige toestand hoog. Er is al een handteke ningenactie onder de buurtbewoners op gang gekomen. Het is een spontane ac tie, waar iedereen graag aan mee doet want men vindt liet zo langzamerhand wel te gortig worden. ,Ik krijg het ervan op mijn zenuwen, zei een huismoeder. Ik zit nog liever een dag zonder eten dan in die ongezellige kou. En de Win ter is nóg maar net begonnen. Wat moet dat worden als liet eens flink gaat door vriezen Een kleine enquête maakt het snel dui delijk: de ondeugdelijke wijkverwarming is het gesprek van de dag. Volgens de al ingeburgerde bewoners in Zuid is het een lijdensweg zonder eindpunt. Iedere keer is er wel wat. Dan valt de ver warming dagen aan een stuk uit, dan is er weer eens een middag geen behaag lijke temperatuur te bespeuren en het is meermalen gebeurd dat de mensen van sjagrijn vroeger naar bed gingen omdat de lol er af was om 's avonds langer op te blijven. Boeken vol standen. Mevrouw R. Schoonen-Bul kan de kleine eigenlijk niet in de box zetten omdat de temperatuur voor de jongste telg niet te harden is. Me vrouw Schoonen is een van de huis vrouwen, die een elektrisch kachel tje dat tijdelijk was verstrekt weigert terug te geven voordat de ellende is verholpen. De familie Deurloo van Keurhove num mer 2 hokt 's morgens met vijf man in het keukentje. Daar is het nog het beste om uit te houden want daar staat een radiator. De convectors onder het raam stralen nauwelijks enige warmte uit. Als er geen bijzetkacheltje in de kamer zou staan zou de temperatuur niet bo ven de dertien uitkomen. En over de bovenverdieping praat men dan nog niet. In de slaapkamers, o heerlijke cen trale verwarming, is het zes graden warm, of beter gezegd koud. Met weemoed denkt mevrouw Deurlo aan haar huls in de Rijnstraat. ,ïk zat daar met een fijne haard. Stond die op 28 graden, dan kon ik er nog méér uit krijgen', zegt ze handenwrijvend. Maar met het oog op de verhuizing naar woning met. centrale verwarming Zuid moest de anderhalf jaar oude haard voor een prikje van de hand worden gedaan... ST.-PHILIPSLAND De kleuters van de .Prinses Marjjkesehool' in St.-Phi- lipsland zijn dinsdag na een ge dwongen vrije maandag weer op school geweest. Zoals bekend moest liet drie lokalen lellende schoolge bouw toen op last van de inspectrice worden gesloten, omdat de elektri sche verwarmingsinstallatie niet op temperatuur kwam en beneden de 15 graden Celsius bleef. Dinsdag liepen de temperaturen van de kachels wat hoger op, maar bleven vrijwel de ge hele dag beneden de 20 graden. Schoolbestuur en gemeentebestuur zul len over deze zaak nader contact op nemen met de PZEM. Van de kant van het schoolbestuur en de gemeen te wordt gesteld, dat de capaciteit van de installatie onvoldoende is. Burgemeester G. van Velzen: ,De in stallatie is gegarandeerd tot 20 gra den, die temperatuur is dinsdag vrij wel niet gehaald, alleen in één lokaal werd om half vier 's middags 20 gra den bereikt. Het is al enkele jaren sukkelen met de verwarming in de school, maar nu blijkt; dat de klach ten van het schoolbestuur toch wel gerechtvaardigd zijn'. De burgemeester wees erop, dat de PZEM de jaarlijkse exploitatiekos ten van de elektrische installatie voor de school op nog geen 900 heeft geraamd, en dat het schoolbe stuur gemiddeld 1300 heeft ver stookt, de afgelopen jaren zelfs 1500. ,Die last kan men bijna niet meer opbrengen', zo stelde hij. Met de PZEM zal nu overleg worden ge pleegd over een oplossing voor deze zaak. De kleuters zullen intussen weer normaal schoolgaan, als de ver warming tenminste niet onder de mi- GOES Een gemeenschappelijke brandweerregeling tussen Kloetinge en Goes zal in 1968 de brandweerkosten opl ij 60.500 brengen. Daarvan zal Kloetin ge, bü een bijdrage van f 3,02 per in-l 1 woner van beide plaatsen, een bedrag van f 7250 voor haar rekening nemen. B en w van Goes schrijven dat de raad in een voorstel om de bestaande plan nen voor een gemeenschappelijke rege ling op dit stuk van zaken te concreti- Het college wijst erop. dat een geza menlijke brandbestrijding voor Kloetin ge en Goes, van Goes uit voor beide ge meenten aantrekkelijk is. Kloetinge zou dan kunnen overgaan tot opheffing van het korps en de bijdrage in de kosten van de brandweer is dan belangrijk la ger dan de kosten om een eigen korps in stand te houden. Aan de andere kant kan nog goed brandweermateriaal van Kloetinge door Goes worden overgeno men. Met name denken b en w aan de trekker-manschappen-materiaalwagen en aan de rijdbare motorspuit, die voor Goes belangrijk zijn: dit Goese materi aal is oud. het Kloetingse verkeert nog in goede staat. Dit komt aanmerkelijk voordeliger uit dan een nieuwe auto spuit. Nu kan men toe met overname van materiaal voor 23.000. anders zou men op ongeveer 50.000 komen, zo zeggen b en w. Het Goese college vindt, dat een derge lijke regeling in het belang is van beide gemeenten en mede past in het kader van groeiende samenwerking tussen de Bevelandse gemeenten op het terrein van de brandbestrijding. De kosten zul len evenredig over de inwoners van Goes en Kloetinge worden omgeslagen, zo laat men de raad nog weten. De Goese raad zal woensdag 20 decem ber ook de nieuwe drank- en horeca- verordening behandelen. ,Ik kan er boeken van dichten', zegt de heer Van de Berge van Radenhove. Wie het dichtst bij de verwarmingske tel woont moet soms de ramen open zetten van de hitte en anderen krijgen het gewoon niet warm gestookt. Als het bladstil is wordt het een beetje be haaglijk. Maar hoe dikwijls komt dat voor? De familie Eikman uit de Rent meesterlaan weet er ook over mee te praten. Och men kan bijna overal in Zuid wel horen morren, waar men ook aanbelt. Wat de heer C. C. A. van Koetsveld van Radenhove dwars zit is dat men de verwarming heeft afgesteld op een be paalde temperatuur onder het motto: zo wordt het warm genoeg in de hui zen. Hij uil dat graag liever zelf bepa len. Eveneens vindt hij het een inbreuk op de privacy dat 's avonds laat de ver- warming wordt getemperd. .Leuk als je van ploegendienst thuiskomt', zo merkt de heer Van de Berge uit hetzelfde blok) op. Met weemoed De familie Van de Voorde uit de Bal juwlaan woont midden in de .koude buurt'. Zegt de heer des huizes: ,het is koud, warm, koud, warm. Een hopeloze zaak. Sinds we hier wonen (7 oktober van dit jaar) is het nog niet goed ge weest. De familie Van de Voorde woont ir. een van de huizen waar geen schoor steen op dak staat. ,Was er maar een. dan-wisten we het wel. Dan kwam er zo een haard bij. Het is wel te gek wan neer je centrale verwarming hebt. maai je wilt er wel wat voor doen als het zo koud is'. Er zijn op Keurhove al mensen die ronduit zeggen: we gooien die rom mel de deur uit en eisen dat er een schoorsteen op ons huis komt. Gezondheidsdienst voor dieren houdt jaarvergadering MIDDELBURG De stichting ,Ge- zondheidsdienst voor dieren in Zeeland', houdt donderdag 21 december in de i .Schouwburg' te Middelburg haar jaar vergadering, waarbij alle rundvee-, var- kens- en pluimveehouders van Zeeland worden uitgenodigd. Op deze vergade- ring, die wordt geopend door voorzit- I ter G. de Jager."wordt een film over parasitaire ziekten vertoond. Dr J. Te-1 sink, directeur van de dienst, geeft een overzicht van de werkzaamheden van het afgelopen jaar. De heer R. T. Haal- stra. dierenarts bij de gezond heidsdienst, vertelt over de bestrijding! van varkensziekten, de bestrijding van pluimveeziekten wordt behandeld door i de heer O. J. H. Devos, eveneens die-j renarts bij de gezondheidsdienst. Hier na is er gelegenheid tot het stellen van vragen. I MIDDELBURG Bij gemeentebedrij ven op de Dam voelt men zich aller minst behagclyk. Maar dan in een an dere zin. Een gesprek met directeur ii D. N. Alieyn en zijn adjunct de lieer R. Meijer toont echter de keerzjjde van de medaille. Gemeentebedrijven is achter eenvolgens geconfronteerd met twee za ken, die worden aangemerkt als de oor zaak van alle ellende. De door Stork ge leverde pompen blijken in de prakrijk niet aan de technische eisen te voldoen. De convectors, die voor een aantal wo ningen werden geleverd door Metnllo uit Helmond bleken ook niet te deugen. Stork, de leverancier van de pompen, heeft dinsdag laten weten dat er andere typen zullen komen in het ketelhuis in Zuid. De leveranciers van de convectors die door hun ondeugdelijke lasverbindin- gen lekkages deden ontstaan vervingen na tussenkomst van de technische hoge school in Eindhoven de apparatuur. Maar toen dan eindelijk voor de nieuwe bezitters van deze convectors de tijd was aangebroken om eens heerlijk te kunnen gaan stoken viel men in de na righeid van het uitvallen van de ene na de andere pomp en daarmee was de el lende compleet. Met veel kunst en vliegwerk houdt de dienst van gemeentebedrijven, geassis teerd door mensen van Bronswerk Fjjenoord de pompen in bedrijf. De heer Meijer: ,heus, we doen wat we kunnen'. De reparaties in het ketelhuis waren gisteravond weer zover afgerond. Begin januari komen de nieuwe pompen. ,Maar we kunnen met deze gerepareer de installatie die periode wel overbrug gen', meende de heer Meijer. Auto's botsten in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM Dinsdagmiddag ontstond te Bergen op Zoom op de Oude Wouwsebaan een aanrijding tussen een vrachtauto, bestuurd door J. H. C. uit IJzendijke en een auto, bestuurd door A. A. uit Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat A. A. zijn auto af remde om links af te slaan, terwijl C., dit te Iaat bemerkte. Zijn auto reed toen door de gladheid tegen de wagen van A. Beide wagens werdén vernield doch e deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De heer Alleijn voegde daar nog aan toe, dat het nog een geluk is dat het materiaal Nederlands fabrikaat is want anders zou het maanden duren voordat er nieuwe spullen in huis zijn. VAN HOGERHAND. Desgevraagd werd verklaard dat de verwarming is afgesteld op 21 graden. Dit is van hogerhand opgelegd. ,Ik voel het inderdaad ook als een persoonlijke beperking maar we kunnen niet anders', zo zei de heer Alleijn, De heer Meijer kon nog meedelen dat de researchafde ling van Bronswerk Fijenoord zich in middels ook heeft beziggehouden met het vraagstuk van de geluidshinder die door de apparatuur in het ketelhuis zou worden veroorzaakt. Ook aan dit pro bleem wordt tegemoetgekomen. Bij al die boze telefoontjes was er dinsdag een met een afwijkende inhoud: in de AMF- flats zou het warm zijn BEZWARENDE BEPALING VERVOERSVERGUNNING GESCHRAPT DEN HAAG De heren H. Quaak en W. Af. Quaak, handelende over de naam .Thoolse Sneldienst' te Tholen, hadden bij de kroon bezwaren ingediend tegen bepaling, die was opgenomen in de hen verleende vergunning voor het uit-' oefenen van een vrachtautodienst tussen Tholen, Steenbergen, Dinteloord, Fij naart, Klundert, Moerdijk, Dordrecht en Rotterdam. In de bepaling werd gezegd, dat de vergunninghouders, eveneens met inachtneming van hetgeen in de vergun ning omtrent het laden en lossen is be paald, in de eerste plaats hebben te voor zien in de behoefte aan vervoergelegen- heid tussen de in de vergunning genoem de bedieningsplaatsen'. De kroon heeft deze bepaling, die in veel 'ervoersvergunningen blijkt te zijn opge nomen, vervallen verklaard, omdat de bepaling zich niet verdraagt met het be paalde in de wet autovervoer goederen. De gebroeders Quaak waren in beroep gegaan bij de raad van state. In Amsterdam Zeebrugge diepzeehaven AMSTERDAM (ANP) In de afgelo pen twee jaar hebben circa zes Neder landse bedryven in de textiel- en con- fectïesector een vestiging geopend in West-Vlannderen, zo deelde dr O. Van- neste, directeur van de Westvlaamse Economische Raad en het Westvlaanis Economisch Studiebureau, dinsdag med< op een bijeenkomst van de Belgisch- Luxemburgse kamer van koophandel voor Nederland. De bijeenkomst, die in Amsterdam werd gehouden, was gewijd aan het onderwerp .West-Vlaanderen - investeringsprovin cie'. Dr Vanneste noemde als voornaam ste motieven voor d&ze vestigingen: de nabijheid van de Noordfranse markt, de snelle bereikbaarheid via de autosnel weg van Parijs als modecentrum en de in West-Vlaanderen aanwezige arbeids krachten. Een der aanwezigen merkte in dit verband op. dat volgens een re cente studie West-Vlaanderen de pro vincie was met het voor ondernemers meest gunstige loon. namelijk lager dan het Belgisch gemiddelde. De heer F. Traen, schepen stad Brugge, sprak over het onder werp .Zeebrugge diepzeehaven aan EERSTE KAMER NAM AFSCHEID VAN IR GEUZE (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Bij de aanvang van d vergadering van de eerste kamer heeft de voorzitter, prof. dr ir J. P. Mazure, hartelijke woorden gesproken aan het adres van ir M. A. Geuze uit Poortvliet, die zoals bekend liet lidmaatschap van de kamer, waarin Iijj zitting had voor de C-HU, heeft neergelegd. Na voorlezing van de ontslagbrief noem de prof. Maznre het vertrek van ir Geu ze een zwaar verlies voor de kamer. ,De heer Geuze was een man van de oude garde', zei de voorzitter, die het tragisch vond, dat het ontslag om gezondheids redenen is genomen. Het optreden van ir Geuze in de kamer heeft zich onderscheiden, zo verklaarde de voorzitter, doordat het een bijzonder breed terrein bestreek. Landbouw, ver keer en waterstaat, financiën en econo mische zaken waren de zaken, die door ir Geuze werden behandeld en in de ja ren dat hij fractievoorzitter was, trad hij ook op bij de algemene beschouwin gen. .Vooral trof ons', zei de voorzitter, Tde diepgang waarmee hij alles behan delde, wat hij aanpakte. Zijn beschou wingen waren gedegen en doorwrocht. Door interrupties wist hy veel levendig heid In het debat te brengen'. Voorts memoreerde de voorzitter het werk van de heer Geuze in de interpar lementaire Beneluxraad en hij conclu-' deerde, dat in het besluit alleen juist is dat de heer Geuze verlichting van werk zaamheden zoekt. .Maar onze kamer wordt er armer door'. De leden stemden door een hartelijk applaus met deze 'oorden in. de Noordzee'. Zeebrugge is de laatste tijd in het brandpunt van de Belgi sche belangstelling gekomen door het opwerpen van de vraag of de Brugse voorhaven toegankelijk gemaakt kan worden voor reuzentankers en grote ertsschepen en of vanaf Zeebrugge een kanaal via het Gentse havenge bied naar de Antwerpse linkeroever voor de directe verbinding kan zor gen. Reuzentankers en grote ertsschepen kunnen, zoals bekend. Antwerpen niet via de Westerschelde bereiken. De drie opvattingen die naar voren worden ge bracht zijn: a. de Westerschelde blijft niet alleen de vitale toevoerweg maar kan verder aan gepast worden voor schepen tot bijvoor beeld 80.000 ton. Verondersteld 'wordt da n dat de zogenaamde ma mmoettan - kers de olie naar overslaghavens zul len brengen en vandaar met kleinere schepen of via pijpleidingen naar de petrochemische bedrijven die in Antwer pen zijn geconcentreerd; b. de noodzakelijkheid van een superka.- naal voor schepen van 200.000 ton dat Zeebrugge met Gent en Antwerpen zou verbinden: hét toegankelijk maken van Zeebrtig- voor zeer grote schepen en verder de Belgische havens verbinden door een groot zeekanaal voor schepen tot 100.000 'ton dat tevens de grote verkeersader voor de binnenvaart zou worden. De Antwerpse petrochemie zou In deze hy pothese vla pijpleidingen worden bevoor raad. De derde spreker op het colloquium was de gouverneur van de provincie West- Vlaanderen, ridder P. van Outrye d'Yde- walle, die sprak over ,West-Vlaanderen. Belgische provincie aan de Noordzee'. CVO Hoof plaat twee dagen te laat DEN HAAG De kroon heeft bij ko ninklijk besluit het beroep ingesteld door het bestuur van de vereniging voor christelijk volksonderwijs te Hoofdplaat tegen een beschikking van de staatsse cretaris van onderwijs en wetenschappen, waarbij werd bepaald, dat de school van de vereniging vanaf het begin van het schooljaar 1967-1968 niet meer voor de vergoeding in het kader van de lager on derwijswet in aanmerking zou komen, niet ontvankelijk verklaard. Het school bestuur had binnen dertig vrije dagen na het ontvangen van de brief in beroep kunnen gaan. Het is de kroon gebleken, dat men deze termijn met twee dagen had overschreden. In het bezwaarschrift bij de kroon had het schoolbestuur gepleit voor het voort bestaan van de school, dat nu door de intrekking van de vergoeding werd be dreigd, o a door te weinig leerlingen. In het beroepschrift werd voorts gewezen op de toekomstige uitbreiding van Hoofdplaat en daarmee het aantal leer lingen. C Slot van pag. 1 Oosterschelde We stappen over van de Wester naar de Oosterschelde en laten de woorden .open houden' vallen. Drs Wolff veert op en betoogt nadruk kelijk: ,Hoe mooi een open Ooster schelde ook zou zijn. de argumen ten voor afsluiting zijn dermate Uraelitig, dat ook wij die argumen ten onderschrijven. Er heeft trou wens hij mijn weten nog nooit ie mand namens onze stichting zich officieel tegen de afsluiting gekeerd, ook niet de landelijke contactcom missie voor natuur en landschajis- hcscherming. Je zou enorm veel goodwill verspelen als je in liet gevn) van de Ooster schelde, vogels tegen mensenlevens ging stellen'. Daarbij komt dat ook bij een gesloten Oosterschelde er nog veel van het Zeeuwse landschap te bewaren is. En ik denk aan moge lijkheden zo gaat de secretaris van .Het Zeeuwsehe Landschap' ver der zoals die zijn neergelegd in de plannen rond het Grevelingen Bek ken. Die plannen zijn hier goed ont vangen. Voor de Oosterschelde ligt het straks in het zelfde vlak.' Van het water naar het land: We vragen de heer Wolff naar bepaal de meer landinwaarts gelegen .doe len' van de stichting. .Op het land dwingt de noodzaak zich niet zo op', meent de heer Wolff. Hij toont zich verheugd, dat bijvoorbeeld op Zuid-Beveland het buurtschap Ter Vate bij Kloetinge gespaard zal blijven en is blij dat de ontsluitïngs- weg voor Goes-Noord volgens het streekplan het fraaie kreeklandschap bij het Oost-Schenge niet zal ver storen. .Een punt is nog wel het Sloe- kanaal. Als dit al gegraven zou moeten worden vereist dit wel een zeer zorgvuldige planning. Een ander punt zijn de plannen voor torenflats langs de kust. In het streekplan worden daar voor Vlissingen en de Banjaard genoemd als geschikte plaatsen. Ook dat heeft onze instemming. Er heeft zich alleen nog maar één particuliere firma gemeld met plannen voor hoge bebou wing bij Domburg. Daarbij is het tot nu toe gelukkig gebleven.' Zeeuw Gemiddelde' De heer Wolff vertelt niet zonder enige trots dat de stichting Het Zeeuwsehe Landschap gebieden be zit en beheert als bijvoorbeeld het Zwin, de Verdronken Zwarte Polder, het Grote Gat bij Oostburg. de Ka- loot en ook Vliedbergen op Wal cheren. ,Ons totale bezit is 285 ha, terwijl we het jachtreeht hebben op 1400 ha. hetgeen in de praktijk wil zeggen, dat daar....niet gejaagd wordt'. Die 1400 ha zijn dus eigen lijk ook reservaat. .Statistisch be zien behoort de Zeeuw tot de ge middelden onder de natuurbescher mers. Hij geeft 1,2 cent uit per jaar en per hoofd van de bevolking aan contributie, voor een instelling als de onze. Daarvoor bezit hij 10 m2 natuurgebied per inwoner, gebied dus vallende onder het beheer van de stichting. Zuid- en Noordhollan ders betalen minder, maar hebben ook minder gebied. Utrecht, Gelder land en Friesland spannen de kroon, terwijl provincies als Noord-Brabant. Drente. Groningen en Overijsel la ger liggen. In Friesland .bezit' iedere inwoner 26.5 m2 natuurgebied, waar voor hij 3,2 cent per jaar .offert' Uiteraard kan een stichting als .Het Zeeuwsehe Landschap' het niet zon der subsidie af .We krijgen dan ook 50 procent op iedere terrein aankoop van het rijk' vernemen we van de heer Wolff. .Wat de provinci ale subsidie betreft is Zeeland een eigenaardig geval. Tot voor kort was het de enige provincie waar de stichting voor land-schapsbescher- ming geen subsidie van het provin ciaal bestuur kreeg. Vorig jaar is dit gelukkig veranderd. Gs hebben toen een natuur- besehermingsfonds ingesteld. Maar ...met een bedrag van 25.000 be gin je niet zo veel' Onderschat .Als de provincie op terreinen voor recreatie en natuurgebied prijs stelt, kan ze daar alleen maar van profiteren als particu liere organisaties zoals wij het beheer willen overnemen. Het rijk heeft wel gezien, dal dit uiteindelijk goedkoper is. Vandaar dat de rijkssubsidie ook zo hoog is'. .Ik zou niet graag zeggen dat het provinciaal be stuur ons niet serieus neemt', zegt drs Wolff, desgevraagd. ,Dat doet dat bestuur wel degelijk. Maar ik geloof, dat men de pro blemen wat onderschat. En dan denk ik aan de kosten, die het beheer van een natuurgebied vergt. Dat kun je niet zo maar laten liggen, maar de grond vraagt onderhoud, afrastering, toezicht. Bomen moeten worden gekapt en ingeplant. Dat kost geld en vergt dus subsidie'. De laatste vraag: Men verwijl de natuurbescherming wel eens dat zij gebieden, waar 1000 mensen zouden kunnen werken, wil reserveren voor 100 mensen om op de een of andere wijze van de natuur te genieten. Wat vindt u hiervan?' Drs Wolff. .We moeten nu eindelijk eens van de image af, die we by sommigen schijnen te hebben, namelijk dat we industrie en dus werkgelegen heid altijd willen tegenhouden. In het begin neb in al gezegd hoe wij over de industrialisatie denken. Maar liet verwijt gaat namelijk niet op. Er is door do toenemende verste delijking een enorme behoefte aan open ruimte. We moeten dus zuinig zijn met die open ruimte, dat is ook in liet belang van duizenden'. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, in het Gasthuis te Mid delburg, onze innig geliefde en zorgzame man. vader en behuwdvader. de heer JOHANNES LUKASSE echtgenoot van Pieterneila Lukasse op de leeftijd van 55 jaar. P. Lukasse-Lukasse S. J. Dingemanse-Lukasse J. Dingemanse Dirk en Koos Janny Jaap Lea Ineke Nw.- en St.-Joosland, 12 december 1967. Rijksweg 23. De begrafenis zal DV plaatsvinden op zaterdag 16 december om 12.00 uur op de algemene be graafplaats te Nw.- en St.-Joosland. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw aan de Veerstraat om 11.45 uur. Heden overleed, in het ziekenhuis te Middel burg, onze trouwe vriend en medewerker Hij zal steeds in onze herinnering blijven voortleven. Namens personeel en werkgever A. C. Polderdijk. Nw.- en St.-Joosland, 12 december 1967. Heden overleed in het ziekenhuis .Bergzicht', zacht en kalm, mijn lie ve vrouw en onze moe der, behuwd- en groot moeder JACOBA RIJNBERG geboren Mol, in de ouderdom van 84 jaar. Kapelle: F. K. Rijnberg Goes: M. H. Olivier- Rijnberg M. Olivier Rien Kapelle, 12 dec. 1967 Dijkwelsestraat 17 De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 14 december om 1.00 uur vanuit de aula op de algemene be graafplaats te Kapelle. Heden is, zeer onver wacht, van ons heen gegaan onze innig ge liefde, zeer zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder CORNELIA CRUCQ weduwe van Job van Belzen, op de leeftijd van 73 jaar. Vlissingen: M. van Belzen M. Heijboer- van Belzen C. J. Heijboer J. K. van Belzen Zuid-Afrika: D. van Belzen Vlissingen: L. van Belzen- van der Plassche C. v J. van Belzen- Wielhouwer Den Helder: C. van Belzen- van Belzen C. van Belzen Vlissingen: Chr. J. van Belzen M. van Belzen Klein- en achter kleinkinderen VlISsiagen, '11 dèc.' '67 Beursstraat 11. De teraardebestelling is bepaald op donder dag 14 december. Ver trek Beursstraat 11, des namiddags 2 uur. Geen bloemen Heden is van ons heengegaan, na een geduldig gedragen lijden, in het ziekenhuis te Oostburg, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder ADRIAN.A HAGE-BAIJENS weduwe van Cornells Hage in de ouderdom van 77 jaar. Yerseke: I. Hage D. Hage-Leenpoel Addie, Ella Aardenburg: L. P. Hage-Dingemanse A. Dingemanse Simon, Adrie, Jacqueline Draaibrug, gemeente Aardenburg, 11 december 1967. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 14 december op de algemene begraafplaats te Yer seke om 1 uur vanuit het verenigingsgebouw. Molenlaan 1. Heden overleed, tot onze droefheid, zacht en kalm. mijn geliefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader, de heer LEENDERT GELDOF echtgenoot van Johanna Louwerse, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, J. Geldof-Louwerse Biggekerke, 12 december 1967 Valkenisseweg 26 De begrafenis zal DV plaatsvinden op vrijdag 15 december om 14.00 uur op de begraafplaats te Biggekerke. Vertrek van het sterfhuis om 13.45 Heden is, na een kortstondige ziekte, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, van ons heenge gaan. onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder LOUISA MARIA DE SMIT weduwe van Marinus l ader, in de ouderdom van 90 jaar. Namens de familie. P. A. Somers M. Somcrs-Vader Vlissingen, 12 december 1967 Bonedijkestraat 170 De gezongen H. Mis van Requiem zal plaatsheb ben op vrijdag 15 december, om 10.30 uur, in de parochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans en de H. Jacobus te Vlissingen. gevolgd door de be grafenis op het r k kerkhof aldaar. Voor uw familieberichten de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4