rtGENDte Hogere opbrengst van dijkgeschot Grote Niek en kleine Niek krijgen forse straffen DE BEVF1 ANDEN kerst kaarten ml uui| DE VEY MESTDAGH Gezamenlijk concert koren-muziekkorps MARKTBERICHTEN Burgemeester opent - nieuw postkantoor in Clinge VW-OUWERKERK: IN 1967 BIJNA 21.000 OVERNACHTINGEN GEBOEKT Politiewagen maakt brokken bij achtervolging Nieuw orgel chr. gerei, kerk Goes nu in gebruik RAAD RILLAND-BATH HAD WEINIG MOEITE MET BEGROTING 1968 Verhoging subsidie muziekvereniging DECEMBERMAAND FEESTMAAND Hooftmans kleding WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 VV7S DEN PROVINCIAt E ZEEUWSE COURANT WATERSCHAP WALCHEREN HERBEREKENING: f 12.000 DAN IN BEGROTING MIDDELBURG Het waterschap Walcheren heeft het verschil tussen <le stijging van de ontvangsten en uitga ven kunnen opvangen door een hogere opbrengst van het dijkgeschot. De ho gere opbrengst van de gebouwde eigen dommen tengevolge van de toename i de totale belastbare opbrengst >n non „„„„i op de salarissen per I juli jl. De kosten van de salarismaatregelen voor 1 zullen uit de post onvoorziene uitga1 moeten worden bestreden. Inclusief de raming voor onvoorziene uitgaven geeft het totaal bedrag der uitgaven ("kosten van herstel van aan- varingsschade buiten beschouwing ge laten) een administratieve stijging met 125.000 tot 2.414.000 te zien. De post werken is met f 17.000 gestegen, waar van 50 procent voor rekening van de ■aterkering en 50 proeent voor reke- f 20.000, terwjjl de ongebouwde eigen- j ning van de waterbeheersing komt. dommen een hogere opbrengst van Deze hogere kosten worden echter vrij- f 3000 hadden wegens het geringer wel geheel gecompenseerd door een ge worden van de geschotsverschillen. Al-l raamde vermindering van de bemalings dus blijkt uit de aanbiedingbrief bij del kosten ad 4000, terwijl bovendien voor begroting voor 1088. De begroting sluit I de wegen 11.000 minder is uitgetrok- met een post onvoorziene uitgaven van ken. De grootste uitgavenstijging wordt 73.74G.79 (voor 1067: f 70.881.03). gevormd door de gestegen rentekosten namelijk f 54.000, veroorzaakt door een In een voorstel tot vaststelling liet dijkgeschot is echter een herbc- rekening van dijkgeschot 1068 opgenomen, Daaruit blijkt, dat in af wijking van hetgeen in de begroting staat de opbrengst van het dijkge schot ongeveer f 12.000 lager moet worden geraamd, zodat uiteindelijk het verschil tussen de stijging van de ontvangsten en uitgaven slechts ten «Iele kan worden opgevangen door een hogere opbrengst van het dijkge schot. De lagere opbrengst van hel dijkgeschot zal te zijner tijd in eer begrotingswijziging worden ver werkt. In november 1966 ontving het water schap van gedeputeerde staten een be sluit tot vaststelling van de waarde van de onroerende en roerende bezittin gen van de opgeheven polders en tevens een besluit tot vaststelling van de zo genaamde achterstand in werken in enige opgeheven polders. Aangezien de ze achterstand wel omschreven werd maar de kosten daarvan niet op een geldbedrag vastgesteld waren, diende met de verrekening van de bezittingen, schulden en verplichtingen van de op geheven polders te worden gewacht tot deze achterstandswerken zouden zijn uitgevoerd, hetgeen in de loop van 1967 is geschied. Voor zover in de jaren 1965 tot en met 1967 te veel of te weinig dijk geschot werd berekend, zal het te resti tueren of bij te betalen bedrag met de aanslag van 1968 worden verrekend. In de begroting voor 1968 is voor het dijk geschot op een opbrengst gerekend van 1.160.000 voor de ongebouwde eigen dommen en van 967.000 voor de ge bouwde eigendommen, terwijl de herbe rekening tot bedragen van respectieve lijk 1.149.943 en 965.192 komt. In het voorstel tot vaststelling van het herberkende dijkgeschot voor 1968 schrijft het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren, dat het water schap geen verantwoordelijkheid draagt voor de verrekening, aangezien krach tens het reglement de vaststelling daar van uitdrukkelijk aan gs is toebedeeld. Voorts schrijft het dagelijks bestuur, dat de lagere raming van de opbrengst van het dijkgeschot te zijner tijd In een begrotingswijziging zal worden ver werkt. In de begroting voor 1968 staat een post onvoorzien van 73.000. De sala rissen zijn in deze begroting gebaseerd stijging van de schuld enerzijds en door een stijging van de rente anderzijds. Wat de ontvangsten betreft zijn er on der meer een bijdrage volgens de wet uitkeringen wegen ad 4000 en een ho gere bijdrage van de kapitaaldienst ad 48.000, voornamelijk wegens rentebij schrijving op Deltawerkend Vervolgens zal in 1968 kunnen worden beschikt over een bedrag van 34.000. het aan deel der algemene kosten in de vergoe ding voor de door het ms Benares toe gebrachte schade. In de kapitaaldienst is aan nieuwe werken Ere ra am cl voor totaal bedrag van 2.830.652, waarop naar verwachting 2.295.000 aan rïjks- biidrage zal worden ontvangen. Het be treft hier voornamelijk het herstellen, verbeteren of verlengen van paalhoof den. Dat de Deltawerken betreft, deze be staan voornamelijk uit de verbete ring van de hoogwaterkering tussen de strandpalen 73 en 91 op het noor- derstrand (waterwingebied) De ver zwaring van de zeedijk in de zuid watering tussen dijkpaal 32 en de buitenha\'en van Vlissingen zal niet AXELSE OVERVAL (Van onze correspondent) ARNHEM De Arnhemse rechtbank heefl woensdag de 39-jarige Tielse chauffeur Nico I'. van O. veroordeeld lot zes jaar gevangenisstraf met aftrek en zijn 19-jarige zoon N. G. P. van O. tot twee jaar en zes maanden met af trek. De officier van justitie had tegen hen respectievelijk 'chl en vier jaar met aftrek geëist. De twee Tielenaren. oijgenaamd grote N:ek en kleine Niek. pleegden in korte tij', een groot aantal overvallen en in braken :n Zuid-Gelderland en Xoord- Brabant Ook overvielen ze In Axel d« 60-jarige Maatje de Bruijne. De vrouw werd hierbij mishandeld. In tijd van een half jaar slaagden vader en zoon erin tienduizenden guldens bult te maken. Op de meeste tochten werden ze verge zeld door een vriendin van grote Niek. de 19-jarige Anneke S.. een gescheiden vrouw, afkomstig uit Axel. Zij werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk (els: twee jaar met aftrek) De 37-jange wettige echtgenote van jrote Niek kreeg wegens medeplichtig heid en heling vijf maanden met aftrek, waai-van drie maanden voorwaardelijk. Zij had onder meer gezorgd voor de ver mommingen, die bij de overvallen wer den gebruikt en voor de pleisters waar mee de slachtoffers de mond werd ge snoerd. Tegen haar was een jaar met aftrek geëist. worden uitgevoerd in verband met de plannen voor de veerhaven. De begroting zal worden gehouden tij dens een algemene vergadering van het waterschap Walcheren op woensdag 20 december, aanvang 9.30 uur in het1 Polderhuis te Middelburg. De agenda voor deze vergadering vermeldt verder onder meer een voorstel tot verhoging van het krediet in rekening courant van 750.000 tot 1.000.000. een voorstel tot aanschaf van een boekhoudauto- maat en de vaststelling van een hef fingsverordening dijkgeschot. (ADVERTENTIE) mÊÊm BOEKHANDEL:.! KUNSTHANDEL Bellamypark 45-58 Vlissingen Woensdag 13 december BURGH Het wapen van Burgh. 19.30 uur muziekuitvoering .Witte van Haemstede' me' toneeluitvoering door .Het VlisKingsch Schouwspel'. EI.LEMEET Verenigingsgebouw. 14.30 uur bejaardensociëteit. KLOETTNGE Hervormd verenigingsge bouw. 16 en 19.30 uur: filmvoorstellingen var het Rode Kruis. MIDDELBURG - Stuivertje. 20 uur: socië teit. De Schakel. 15 uur: adveniscontactmlddag vereniging van vrijzinnig hervormden. THOLEN Stadhuis. 20 uur: solotoneel door Rob Geraerds met .A Christmas Carol' van Dickens. VLISSINGEN Oranjestraat, I9.S0 uur: dansavond folkloristische groep. Concertgebouw. 14 en 18.30 uur: Inboedelvel- ling. GOES Schieting Jac. v. Beieren In ,Het Schuttershof' te Goes hield de handboogvereniging .Jacoba' haar schieting op de liggende wippen. Er wa ren 67 schutters van 13 verenigingen. De uitslag van de eerste wip: hoofdvo gel mevrouw Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 1ste zijvogel P. Oostdijk van Willem Teil te Ove- zande; 2de zijvogel H. de Fouw van Jac. van Beieren te Goes: 1ste boven- kal C. Timmerman van Vios te 's-Hee- renhoek; 2de bovenkal; C. Geys van ADLM te Kwadendamme; 1ste onder- kal; .T. F. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2de onder- kal W. de Wilde van Juliana te Oude- lande; 1ste klep J. Bongers van Zee- landia te Ovezande: 2de klep W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme; 3de klep C. Baart van Juliana te Oudelan- de. Meeste kleine vogels F. van Loen- hout van Jac. van Beieren te Goes (5 stuks). Uitslag van de tweede wip: lst.e hoofd vogel A. de Jonige-Rijk van Willem Teil te Ovezande; 2de hoofdvogel; C. van de Valk van Ons Genoegen te Oude- lande; 1ste zijvogel; J. Bongers van Zeelandla te Ovezande; 2de zijvogel J. Goetheer van Juliana te Oudelande; 3de zijvogel; mevrouw Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, bij loting; 4de zijvogel J. Rijk van Jac. van Beieren te Goes, bij loting: 1ste kal C. Geys .van ADLM te Kwadendamme; 2de kal A. Boonman van Jac. van Bei eren te Goes; 3de kal H. de Fouw van Jac. van Beieren te Goes; 4de kal H. A. Mol eveneens van Goes. Vliegende- vogelprijs Job. Koens van Victoria te Kwadendamme. A. Vlasblom voor SGP-afdeling Goes GOES Op een bijeenkomst van de Goese afdeling van de SGP op vrijdag 15 december zal niet burgemeester J. de Wolf van Mariekerke spreken, maar de heer A. Vlasblom uit Delft, lid van provinciale staten van Zuid-Holland. Dit in verband met ziekte van burgemeester De Wolf, De heer Vlasblom houdt een inleiding over ,De radicalen of?' De bijeenkomst wordt gehouden in de zaal bij de kerk van de gereformeerde ge meente aan de Beatrixlaan en begint half acht. Kerstviering van Goese bejaarden GOES De afdeling Goes van de Al gemene Bond van Bejaarden viert dins dag 19 december in het .Schuttershof' in Goes kerstfeest. De bijeenkomst be gint om twee uur. OVEZANDE Schieting van Willem-Teil' de prijzen toegevoegd. Na afloop dank te de heer De Noo.ver voor de mede werking aan deze actie. YERSEKE Bejaardenwoningen opgeleverd De 24 bejaardenwoningen aan de .Boschburg' te Yerseke zijn nu opge leverd en binnen enkele dagen worden de sleutels aan de toekomstige bewo ners uitgereikt. KAPELLE Ouderavond De christelijk nationale school te Ka- Ëelle hield maandag in het schoolge- duw de jaarlijkse contactavond. Voor de ouders was er gelegenheid om het werk van de kinderen te bezichtigen en met de leerkrachten van gedachten te wisselen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. WALCHEREN SEROOSKERKE (W.) Donderdag aanstaande zal de christe lijke zangvereniging ,Eén In geest en streven' te Serooskerke (W.) een con cert geven. Hieraan zal ook worden medegewerkt door het kinderkoor Vrolijke Zangers' en de christelijke zangvereniging .Sursum Corda' te Oost- kapelle, allen onder leiding van de heer J. Suurmond. Ook de muziekvereniging .Eendracht Maakt Macht' onder lei ding van de heer A Joosse zal mede werking verlenen. Op het programma staan werken van Palestina. Wögenaar en Bach. De muziekvereniging zal wer ken ten gehore brengen van Arend en bewerkingen van dirigent. Het con cert wordt gegeven in de gereformeer de kerk en begint om 8 uur. .SEROOSKERKE' VOERDE TONEELSTUK OP Zaterdag gat net reciteergezelschap .Serooskerke' in het verenigingsgebouw- te Serooskerke (W) een opvoering van het toneelstuk .Blijf zitten waar je zit' van Aug. van Zuylen. De voorzitter de heer Js, Francke sprak een kort ope ningswoord, waarna de dames Ella Joos se, Connie Jobse, Corrie Louwerse Jd. en Jannie Jongepier en de heren H. Wil- leboordse, M. van Doorn, S. Wattel en Ab. Adriaanse op verdienstelijke wijze dit vrolijke spel in 3 bedrijven voor het voetlicht brachten. Dit ietwat ondeu gend pretentieloos blijspel heeft de. dit maal niet geheel gevulde, zaal enkele aangename uurtjes bezorgd. Jammer dat in sommige gedeelten de rolvast heid van enkele spelers te wensen over liet, waardoor de vlotheid, toch zeker een vereiste in een blijspel, wel eens ontbrak. De grime werd verzorgd door de heer G. van Oorschot uit Vlissingen. A R kiesvereniging kwam bijeen De AR-kiesvereniging te Zoutelande vergaderde in .Middendorp' onder voor zitterschap van de heer J. Geschiere. Nadat de ingekomen stukken waren behandeld, sprak de heer J. Geschiere over: ,De samenleving vernieuwen'. Op dit referaat volgde een geanimeerde bespreking, onder andere over ontwik kelingshulp, oorlog. CNV. én christe lijke partij? Het ligt in de bedoeling de contributie te verhogen. De heer A. Jobse werd bij acclamatie herko zen. Op de eerstvolgende vergadering hoopt ds J. Meijer uit Meliskerke te spreken. De heer Joh. Kodde uit Big- gekerke bracht namens de statencen- trale een bezoek aan de kiesvereni ging. Inbraak berustte op fantasie STAVENISSE H. G. P. uit Staveni.sse deed maandag jl bij de rijkspolitie aangifte dat er bij nem zou zijn ingebroken en dat er uit een buffet in het benedenhuis een bedrag van plm. ƒ20.000.-- zou zijn gestolen Men vond het een beetje vreemd omdat er geen spo ren van inbraak werden gevonden Na een onderzoek werd P. later nog eens door de politie verhoord en hij bekende tenslotte dat de In braak een fabeltje was en op fan tasie berustte. Tegen hem werd daarna proces verbaal opgemaakt wezens het doen van een valse aangifte. VEILING .WALCHEREN' GA MIDDELBURG 2 december. Jonathan 75-80 22—24 70-72 '3-28: 85-70 23-26: 60-65 17—20 35-60 16—19; I grot is—20: 3 fijn 16—19: LombarU Cal- ille 80-85 23 7-80 20: Goudrenetten 80-85 •>—29: 70-75 26—30: 65-70 20; 60-6J 16: 2 D 6-20; .1 grof 23; Saint Remy 80 74: 70-8» 74; grot 72: Tomaten A 83—98: Idem C 44: Go!-' VEILING ZWIJNDRECHT. 12 december. Andijvie 96103: apinarle 141: prei 4951; boerenkool 25—42: rode kool 3,50 18; uv. kool 6—18; veldala 160—269; wit lof A 2 130-149; B 2 104—134: uprullen A 59—82: B 70—73; D 62—86: rl* A 1 10-17; knoUelderlJ 27—48: «elder!J 16-29: peteraelie -440 I'l'KLTERMIJNMAItKT. CLINGE Dankzij het huwelijk Eietsen kijken in Kuiperspoort MIDDELBURG De commissaris van politie stelt degenen, die aangifte hebben gedaan van vermissing van brommer of fiets en hun vervoermiddel nog niet te rug hebben in de gelegenheid eens te komen kijken in de opslagplaats van de politie aan de Kuiperspoort, om na te gaan of de fiets of brommer te vinden is bij de verzameling die daar is onder gebracht. Dat kan aanstaande zaterdag morgen tussen half elf en twaalf uur. Lichte vooruitgang bij 1966 De handboogvereniging .Willem Teil' te Ovezande hield een schieting op de liggende wip bij de heer J. Doene. Er waren 42 schutters van 9 verenigingen aanwezig. De uitslag is als volgt: hoog vogel C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 1ste zijvogel W. Boutens van Willem Teil te Ovezande; 2de zijvogel P. Rijk van Vios te 's-Hee renhoek; 3de zijvogel H. Koens van Fpes Nostra te Ovezande; 4de zijvogel M. Mol van Edele Handboog te Oude lande; 1ste bovenkal; P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2de bovenkal L. de Kraker van Willem Teil te Kapelle; 3de bovenkal M. Mol van Edele Hand boog te Oudelande; 4de bovenkal P Rentmeester van ADLM te Kwaden damme: 1ste onderkal C. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande; 2de on derkal C. Timmerman van Vios te 's-Heerenhoek bij loting; 1ste klep J. Bongers van Zeelandia. te Ovezande; 2de klep F. van Steenbergen van Wil- ,_i8 lem Teil te Ovezande: 3de klep; W. de 'tentoontlcMing "verken Elu Boone Vheoj van ADLM te Kwaclendamme. 1 Meeste kleme vogels A. Martens van Vios (6 stuks). W1SSENKERKE Trekking verloting Zaterdagavond vond in hotel .De Kroon' te Wissenkerke de trekking van de verloting plaats van de winkelactie, georganiseerd door de middenstands vereniging van Wissenkerke en Géers- dijk. Er hadden 24 zaken aan deze ac tie deelgenomen. Voorzitter Jac. de Nooyer noemde ook dit jaar de actie, die thans voor de 15de keer is gehou den, weer uitstekend geslaagd. Onder grote belangstelling werden de 44 prijzen bekendgemaakt. De hoofd prijs bestond uit een slaapkamerameu blement. Er werden nog 5 taarten aan »MW1' MIDDELBURG - Rijksarchief. Sint-Pleter- siraai 38. 9.30-12.30 en 13.30—17.30 uur: ten toonstelling .Curieuze archiefstukken'. Zeeuws museum. Wagenaars!raat: tentoon stelling werken Anton Heyboer, Ben d'Ar- magnac de Casanet en Gert Dekker. Van Benthem en Jutting. 1016 uur: ten toonstelling grafieken .Schermutselingen aan de grens' van J. C. van Schagen. Vleeshal. 1020 uur: tentoonstelling werken Sybren Scheepstra. TERNEUZEN - Galerie J 34. 14—18 en 19— 21 uur: tentoonstelling werken Ek en Anne- marie van Zanti WESTDORPE - Galerie Dobbelman en Rtidv Bierman BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: .Ma rine battleground', 14 Jaar. GOES Grand, 20 uur: ,Je leeft maar twee keer', 14 Jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: .Liefde In het bloed'. 18 Jaar. opgaven voor of inlichtingen over deze rubriek: g. van oorschot p/a pzc - vlissingen tel. 01184.5144toestel 41 Geldimpuls van ruim f 300.000 OUWERKERK Het aantal overnach tingen van toeristen in Duiveland is in dit jaar 20.901 geweest. Ten opzichte van 1966 Is dat cijfer met ongeveer 2000 groter geworden. Dat staat in het jaar verslag van de VVV Ouwerkerk. Uit gaande van liet aantal overnachtingen en rekening houdend met het dagbezoek, concludeert de WV Ouwerkerk, dat het vreemdelingenverkeer in de gemeente Duiveland voor een geldimpuls van ruim f 300.000,zorgde in het afgelopen sei zoen, .een impuls waarvan de hele ge meenschap direct of indirect profiteert'. Het jaarverslag wordt in een algemene ledenvergadering behandeld, die donder dag 14 december, 's avonds om half acht in de zaal van de heer Vijverberg in Ouwerkerk wordt gehouden. In totaal werden door de WV Ouwer kerk in 1967 1814 informaties verstrekt: bijna het dubbele aantal van 1966; In het jaarverslag wordt gesteld, dat men in het seizoen van 1968 van start denkt te gaan met de streek-WW Schouwen-Dui- veland. Er wordt op gewezen, dat ,de geboorte van de streek-VW een moei zaam proces is'. ,Het gaat maar o zo langzaam'. Overigens zijn zowel de ver enigingen als de overheidslichamen er van overtuigd, dat de streek-VW ko men moet en beide zijn het er ook over eens, in welke vorm het lichaam gego ten moet worden. De ontwerpstatuten hebben aller instemming, maar deson danks is nog steeds de stichtingsakte niet gepasseerd. De samenwerking tus sen de verschillende VW's op het eiland loopt intussen behoorlijk. Financieel staat de WV Ouwerkerk er minder gun stig voor dan het vorig jaar. De reserves zijn sterk verkleind. Het werk wordt van steeds groter omvang. Aandacht wordt in het jaarverslag besteed aan de ont wikkelingen, die zich voordoen op recrea tief gebied. Het bestuur maakt duidelijk, dat in de toekomst de begeleiding van de ontwikkelingen van het toerisme niet aan particulier initiatief kan worden overgelaten. ,De ontwikkeling raakt niet alleen de rechtstreeks daarbij betrokken midden- Uitvoering ,Ons Genoegen" Zaterdagavond gaf de toneelvereniging Ons Genoegen' te Wolphaartsdijk haar eerste uitvoering in het dorpshuis. De avond werd geopend door de heer I. C. Henkes. die de snplers voorstelde Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven ,Een schip vaart uit', onder regie van de heer L. P. Pieterse. Het stuk werd op verdienstelijke wijze ge bracht. Gezien het slechte weer, be stond er toch een redelijke belangstel ling. Burgerlijke stand WEMELDIXGE Geboren: Johanna K. d. v. D Vleugel-J. Schouten. Overleden: W, v. Stel 87 j., wedn. v. W. Vleugel; M. Dagevos 54 j, e.v. J. Slabbekoorn. standsbedrijven, maar gaat veel verder', zo staat in het jaarverslag. ,Er zal aan dacht moeten worden geschonken aan een rationeel gebruik van het grondge bied, terwijl daarnaast de bescherming van het natuurgebied niet uit het oog verloren dient te worden'. Verder wordt er op gewezen, dat naast logiesgelegen- heid andere voorzieningen moeten wor den getroffen ten gerieve van de gasten. Behalve aan horeca- en winkelbedrijven denkt het bestuur daarbij aan de inrich ting van een goede bibliotheek, een cen trum voor toneelvoorstellingen, concer ten en dergelijke. Met het oog op de toe komst ook meent het bestuur, dat men bij de burgerlijke overheid moet aan dringen op een recreatieplan voor de he le gemeente. Tijdens de algemene ver gadering komen ook onder meer be stuursverkiezingen en een voorstel tot vaststelling van dc begroting 196S aan de orde. De heer Holm zal een .causerie houden over .De toekomst van Zeeland' VISMIJN COLIJNSPLAAT 2785 kg exportgarnalen 2,703.21: 667 kg schar; 180 kg bot: 86 kg schol: 78 kg wijting: 1019 kg kabeljauw: 2 kg pa ling; 252 kg spiering: 24 kg sprot: 161 isaiiHtij nei iiuweu.iK \anvis roegere kantoorhoudster heelt C'lin- ge nu een nieuw postkantoor. Burge meester P. V. M. Vereauteren verrichtte dhisdagmiddag de officiële opening door in aanwezigheid van een aantal geno digden de sleutel in het slot van de voor deur om te draaien. Het nieuwe post kantoor is gevestigd in een gedeelte van een voormalig woonhuis aan de Graven straat. Het gebouw Is eigendom van de gemeente en wordt verhuurd aan de PTT. s 80-85 33tl; 70-75 23— 35 65-70 18—27; 3 grof 19—23: Comt 0 5!54: 53-60 37; 3 grof 39: Zoe- Herlclit van d» makrlnnr» voor d«- terrnijn- 60-70 39: 35-65 68. i handel In aardappelen Slotnoterlngen d.d. Bintje, bonken 7—13: Idem 12-12. -ore. grote 9—10: Idem bonken Con»umptle»ardnppelen: Bintje, klei, 40 mm I opw. laten april 10.40: bieden april 10.30: 10—13: Andijvie 32—76: Prei «lot april 10.30 la 177—264: Boerenkool 2847;'stemming kalm. Openstaande positief: 8 17: Snvoolekool 26—49; Witte dcc.: 2087: 11 dee.: 2085: gedane raker ïreekpeen 8—15; Spruiten A 31— J ochtend call: Z x 10.30: middag call: geen 2T_>.7; Uien 2—22: Selderij per omzet Dag-omzet 25 ;.-lderi! per kg 63-137: KnoUel- 3—31: Idem per stuk 3—31: Wlt-I VEEMARKT RERNIIARD. ROTTERDAM Idem B 126-134. Idem stek 12 november 1967 Totale aanvoer 2430. Weekaanvoer 4637. Slnchtrunderen 160. Gebrulkavee 531. Vette kalveren 78. Graskalveren 221. Nuchtere kolveren 1200. Varkens 3. Biggen 19. Paar den 6. Veulen* 6. Schapen of jammeren 301. Bokken of geiten 21. Prijzen. Slachtrunderen p. kg. extra kwall en 4 de kwalile 330— raliteit Ing. De heer C. S. Vis, directeur van het.cOEN - Postdistrict Middelburg, vertelde bij de opening dat PTT in Clinge naar een an der onderkomen uit moest zien, vanwe ge het huwelijk van de vroegere kan toorhoudster, Deze kantoorhoudster was mede-eigenaresse van het pand waar het postkantoor van Clinge sinds 35 jaar waa gevestigd. Aanvankelijk dacht men aan de bouw van een geheel nieuw postkantoor, maar later werd in over leg met de gemeente besloten tot aan koop van een bestaand gebouw. Met een paar getallen bewees de heer Vis ten slotte nog. dat een nieuw postkantoor voor Clinge beslist geen overbodige luxe is: iedere inwoner van de gemeente ver schijnt gemiddeld 10 keer per jaar aan het loket voor geldtransacties. Jaarlijks worden er ruim 500.000 poststukken be zorgd, gemiddeld 2 poststukken per dag per gezin. Burgemeester Vereauteren kon in het nieuwe postkantoor een aangetekend stuk in ontvangst nemen, waarin een fotoboekje over Middelburg zat. Hij zei bijzonder verheugd te zijn dat er in zijn gemeente een nieuw postkantoor is ge komen: ,Het oude postkantoor was niet zo bar ruim. Met zijn vieren kon je er wel in, maar niet meer uit'. Na de officiële opening was er voor de genodigden gelegenheid het nieuwe kan toor te bezichtigen. Het gedeelte van het gebouw dat niet in gebruik is als kantoorruimte heeft een bestemming gekregen als woning voor kantoorhou der F. Plasschaert. MIDDELBURG Bij het achtervolger, van een bromfietser die in overtreding was. maakte de bestuurder K. van een surveillancewagen van de gemeentepoli tie dinsdagavond tegen half zeven zelf brokken door op hét kruispunt tussen Reigerstraat en Kort Delft geen voor rang te verlenen aan een van rechts ko mende auto, bestuurd door C. D. Er ont stond schade aan beide auto's. De politie wagen was nog maar kort geleden ge repareerd nadat de auto bij een andere aanrijding betrokken was geweest. Toen kreeg de politieauto geen voorrang. VRACHTAUTO BLEEF OP OVERWEGSTEKEN 's-HEER-ARENDSKERKE Gister morgen om 9 uur is de heer C, F. uit Wolphaartsdijk, op de overweg bjj de Kerkweg. met zijn vrachtauto, beladen met 3900 kilo aardappelen, van de weg gegleden en met zijn wielen tussen de rails blijven steken. De heer F. belde meteen het station Goes op waar men het treinverkeer stilzette. De vracht auto, die lichte schade had opgelopen, werd met drie tractors weggesleept. 855—375. derde kw»llte!t 330—850. Stieren per kg VA455. Worst Icon en per auik 295-315. Kalf- en melkkoeien per stuk 1025—1500.Vare koelen per stuk 72S —1075, Vaarzen per stuk 675—875. Pinken per stuk 475—625. Graskalveren per kg 290— 4C0. Nuchtere kalveren per stuk 150160. Mestkalveren per kg 70—190. Schapen prijzen so135. Lammeren prijzen 95—150. Slachtrunderen aanvoer let* klei ner handel redelijk, prijzen al* gisteren, r» i_ -„.„.-n „..„1.1 Melkkoeien aanvoer kleiner, handel rustig, p. rtimtjMt v„, koato) halKM gemeente in Goes heeft dinsdagavond Set nieuwe orgel In hrt tarkp-boow j „u du Berpvpg .n gehru.k gpnum™. ^Dal ,u, pr| jm prtJ,tond„a. 0™k.iv.- gebeurde met een orgelbespeling door de Middelburgse organist F. M. de Kei zer, die werken uitvoerde van J. S. Bach, G. F. Handel, M. Regor en J. Zwart. Er waren werken uit verschillende stijlpe rioden gekozen, vooral om de mogelijk heden van het orgel te demonstreren. De sopraan Lenny Soeters zong met or gelbegeleiding .Goit lebet noch' en ,Dir, Dir. Jehovah, will ich singen' van Bach. Voor de begeleiding van de samenzang zorgden de kerkorganisten J. VV. Faas- se en M. van Iwaarden. Het nieuwe or gel, dat twee jaar na de opening van de nieuwe kerk aan de Bergweg nu in gebruik is genomen, heeft een klein aan tal stemmen, waarmee echter vrij veel Is vorige week, handel stroef, prijzen stabiel. Vette kalveren aanvoer kWn, handel vlot. prijzen hoger. Nuchtere kalveren aanvoer groter, handel redelijk, prijzen on veranderd. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel rust. prijzen iets gedrukt. VEILING ST-ANN AL AND. 12 december. Uien: middel I 14.09 tot 14.53: bonken 2 15.05: drielingen 14.34; plcklers 61 ton. COU1NSPLAAT Muziekavond In de zaal van het bejaardentehuis j .Rustoord' te Colijnsplaat werd dezer dagen een muziekavond gehouden. Het accordeon-gitaarorkest WIK uit Wis senkerke speelde onder leiding van de heer P. B. van Sprang. Na afloop dank te de directeur van het tehuis voor dit optreden en sprak zijn erkentelijk heid uit voor de goed gekozen muziek nummers, waarvan de inwoners zicht baar genoten. De soioprestaties van twee jeugdige accordeonistjes kregen een extra beloning. De heer Van Sprang dankte voor de prettige ontvangst en zei te hopen binnenkort met een kerst- programma de inwoners nogmaals een goede avond te kunnen aanbieden. Toogavond NCAB Vrijdagavond hield de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond di strict Noord-Beveland haar jaarlijkse toogavond in het dorpshuis .De Brug' te Colijnsplaat. Voorzitter J M. Filius opende deze avond met het laten zin gen van het lied ,Nu daagt het in het oosten'. Na het openingswoord sprak de hoofdbestuurder I. Vermaas over de problemen van deze tijd, waarbij hij wees op de moeilijkheden om deze zo veel mogelijk gezamenlijk op te los sen met de andere bedrijfsbonden. Ver der pleitte hij voor een relatieve ge lijktrekking van de Ionen met die in de industrie, omdat de lonen in de landbouw aanmerkelijk lager liggen Voorts zei de spreker dat de christe lijke bonden een taak hebben m de sa menleving. Na de pauze voerde de toneelclub uit Wissenkerke het toneel spel ,De laatste halte' onder regie van J. Marinussen op. WOLPHAARTSDIJK Schietwedstrijd .Wolfert' Dezer dagen hield de schietvereniging .Wolfert' te Wolphaartsdijk een onder linge schietwedstrijd. De uitslag was: 1 J. D. van Wel, 100 punten: 2 D. L. Tavenier 100 punten; 3 A. Katsman 97 punten: 4 H. Ossewaarde 97 punten en 5 J. C. Teeuwen 96 punten. Tijdens een gezellig samenzijn reikte de voor zitter de heer A. Geene de prijzen uit. Post onvoorzien f 4910,74 RILLAND-BATH De gemeente begroting voor het jaar 1968 heeft de raad van Rilland-Bath niet al te veel moeite gekost. Behoudens wat losse opmerkingen over bepaalde posten stem de de raad geheel met de voorgelegde cijfers In. Unaniem had men lof voor de samenstellers van het lijvige boek werk. De lieer j. Walraven (pvda) juichte het ten zeerste toe, dat deze begroting vrij ruim is genomen, speci aal waar het openbare werken en soci ale zorg betreft. Mevrouw N. G. Kamps- Visser (gemeentebelang) merkte op. dal de begroting weliswaar een on voorziene post bevat van circa 5000,- doch dat het toch wel dringend nood zakelijk is dat wordt overwogen uit te zien naar wegen om de inkomsten te verhogen. Hoe onsympathiek het ook mag klin ken gingen haar gedachten uit naar verhoging van de heffingen in de dienstverlenende sector. Dit raadslid vroeg voorts aandacht te schenken aan het komende jaar in gebruik te stel len zwembad te 'Kruiningen, waar zij mogelijkheden zag liggen de school jeugd zwemonderrïcht te geven. De heer J. Hoekman (sgp) zou graag zien dat de uitgaafpost voor de BB zou worden geschrapt. "Hij vond deze instelling maar een waardeloze beweging. Ook meerde re raadsleden deelden deze zienswijze doch daar deze uitgaaf verplicht is za gen zij er geen brood in tot schrappen over te gaan. Zonder verdere op- of aanmerkingen stelde de raad de begroting vast met voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 'n bedrag van 2.314.070.17 met een post onvoorzien van 4910,74. De kapitaalsdienst liet aan inkom sten 7.051.545,85 en aan uitgaven 7.137.591,62 zodat een nadelig saldo overblijft van 86.045,77. veiling vvzb goes 12 december. Export- en Induïtrieveilinit ap pels Cox Orange Pippin kl 1 80-83 46—53: 75-80 49—60 70-75 48—63; 65-70 41—47: 60-63 ,2934: 55-60 18; kl 2 85-90 43: 80-85 45—48: ...-gelijkheden aanwezig zijn. Het is ge- 75-80 47—52: 70-75 47—50; 65-70 40—42: 60-6> bouwd door de firma Koch te Apeldoorn. 24—30 55-60 15: Golden Delicious kl 1 85-90 Het systeem is dat van een elektro- 32: eo-85 31—75-80 33—41; 70-75 33—40; pneumatische kegellade. Het heeft twee 65-70 2032; 60-65 15—20; kl 2 35-90 29-»: klavieren en een vrij pedaal. De negen 180-85 27—33: 75-80 19—35: "u-75 17—35; 65-70 is-27: 60-65 10—18: D 10: Jonathan KL 1 80-85 23 75-80 23—26: 70-75 28—29: 65-70 26— 29 60-65 1 0—15 2 D 10: KL 2 80-85 15—20; 75-80 15—23: 70-75 15—25; 65-70 10—23; 60-65 10; Goudrenetten KL 1 95-105 25 85-95 28—29: 75-85 24—29: 65-75 20—21: 2 D 15; KL 2 93-105 2528; 85-95 25—29: 75-85 21—27; 65-75 17—19; Gode Goudrenetten KL 85-95 41: 75-85 37— 28; 65-75 24—28: KL 2 85-95 37; 75-85 <1: 65-75 23. Peren: Doyenne du Cornice KL 1 30-85 114: 75-80 121; 70-75 125: 65-70 122; 60-65 113; 2 D 83: KL 2 75-80 116: 70-75 124: 65-70 122 60-65 110: Saint Remy KL I 80-90 73: 70-80 79: 60- 70 77; Beurré Alex Lucas KL 1 85-90 43—44: 80-85 48; 75-80 56: 70-75 57; 65-70 41: D «0-65 39; Conference KL 2 D 42. Op monster: Con ference KL 1 65-70 75; 60-65 72; 55-60 65: D 45; grof 60; fijn 43. Gewone veiling appelen: Cox Orange Pippin KL 1 60-65 26: 65-60 18: 2 D 15: KL 2 60-65 27—31; grof 19—27: fijn 15; Golden Delicious KL 2 85-90 27; 80-85 23—33: 75-80 28—35: TO-7S 20—33; 6S-70 15—25; 60-65 15: grof 10—J9: Winston KL 2 65-70 20; Spencer KL 1 75-30 39; 70-7 37: Goudrenetten KL 1 95-10S 26; 85-95 2628: 75-85 23—24 65-75 18; 2 D 15; KL 2 85-95 20—23; 75-85 19—26: 65-75 15—20; grof 10—20: fijn 10; Jonathan KL 2 80-85 17: 75-80 10—21; 70-75 10—23; 65-70 15—17; 60-6S 13: grof 10—15; Laxton Superbe KL 2 70-75 26: 65-70 20: grof 15. Peren: Doyenne du Co mice grof 92: fijn 70; Conference grof 57; fijn 2941: Saint Rerr- KL 1 80-90 73; 2 D 53: KL 2 70-80 67; grof «7-69: fijn 60—62. Totale aanvoer hard fruit 19.400 kisten. BEURSBERICHT MARKT GOES 12 december. Granen: Tarwe, basis 17 T boerenschoon af boerderij tot 35.45 per 100 kg. Erwten (klein groen), boerenschoon af boerderij 4043 per 100 kg. Schokkers, boe renschoon af boerderij 4052.50 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij 30 33 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 45—51 per 100 kg (voorgescboond zonder grond). Aardappelen: Bintje. 35 mm opwaart*, bin nenlandse sortering 7,237.75 per 100 kg. Le vering aan de sorteerinrichtir.g, Sorteerkos- rekenlng koper. Voederaardappeten 3,75 per 100 kg. Uien. Onafgestaart op auto geleverd: 10—12 cent per kg. Hooi en stro: Veldbeemd 5560 per 1000 kg. Tarwestro 60—62.50 per 1000 kg. Gerstestro 60—65 per 1000 kg. Erwtenstro (klein groen» 65—70 per 1000 kg. Schokkerstro 52.50—55 per 1000 kg. Voor alle noteringen geldt op auto geleverd. Vlas: ongerepeld 18—22 cent per kg: gere peld 23—29 cent per kg. Beide op auto gele verd. Geen vraag. Eieren: de eierprijs bedraagt 2.per kg. VEILING KRABBEND1JKE 2 december, Appelen: Golden Delicious 1 35 29—30; 80 32—36 75 35—40; 70 34—40 65 21— 32; 60 17—20 2 85 22—27; 80 23—30; 75 22—24: 70 22—34 65 18—26: 60 10—17; 2 D 10: 3 grof 1017; fijn 10: kroet 10: Jonathan 1 75 23: 70 23—30; 65 23: 60 10: 2 80 22: 75 13—28: 70 10—28 65 10—24: 60 10: 2 D 10; 3 grof 10—15: fijn 10: kroet 10; Goudrenetten 1 85 24 75 20—23; 65 17—19: 2 D 10; 3 grof 13: fijn 1": kroet 30; Spencer 1 75 37: 70 33; €5 2Ï; 3 grof fijn 10: Zoete Ermgaard 1 65 63; 55 37: 2 D 22: kroet 10: Winston 1 80 36: 75 44: 70 43: 65 23: 60 10: 2 70 26: 65 25: 60 17; 55 10: 2 D 10: 3 grof 10: kroet 10; Conference 1 70 72: 65 74; 60 69; 55 62: 2 65 66: 60 62; 55 49—52: 2 D 34—45 3 grof 53; fijn 39: kroet 10—15: Doyenne du Cornice 1 85 1.02: 80 Lil: 75 1.17: 70 1.18; 65 1.16: 2 D 60 1.07: 2 D 65; 3 grof i; fija 69: kroet 41; Gleser Wildeman 2 50-60 78; kroet 8. Cox Orange Pippin 1 80 45—54: 75 48-60: 70 48-59: 65 38—48 60 27—33: 55 10—16: 2 D 10; 3 grof 10—19: fijn 10; kroet 10. sprekende stemmen zijn als volgt ver deeld: Hoofd werk: prestant 8-voet, roer fluit 8-voet, octaaf 4-voet en superoc taaf 2-voet. Zwel werk: viola 8-voet, fluit 4-voet, sifflet 2-voet en quint 1 1/3 voet. Pedaal: sub-bas 16-voet. De bijeenkomst bij de ingebruikname stond onder leiding van de predikant van de christelijk gereformeerde ge meente in Goes, ds A. Broersma. Na mens de bouwcommissie droeg de heer W. Meijer het nieuwe orgel over aan de kerkeraad. Hij memoreerde daarbij in het kort de gang van zaken bij de keuze en de bouw van het orgel, dat ongeveer een half jaar later is klaargekomen dan bedoeld was. Na de bijeenkomst war men in de gelegenheid het orgel te be zichtigen. Demonstratiemars gymnasiasten door Middelburg MIDDELBURG Donderdag zal de zelfstandige Middelburgse gymnasias tenvereniging .Nihil Sine Labore' een stille demonstratïemars door Middelburg houden. Daardoor wil zij de bevolking erop attent maken wat er rond het voortbestaan van liet Middelburgs ste delijk gymnasium gebeurt. Tjjdens en voor de toeht zullen in een grote oplage pamfletten onder de Middelburgers ver spreid worden om hen op de hoogte te stellen van de gehele situatie rond het voortbestaan van het gymnasium. Bovendien wordt men in de gelegenheid gesteld adhesie te betuigen met de voor standers van het handhaven van het gymnasium als een zelfstandige school. Voor dit alles is de toestemming van b en w verkregen. De route is als volgt: Bachtensteene - Groenmarkt - Onder den Toren - Koorkerkstraat - Lange Delft - Korte Delft - Dam Noord - Rot terdamse Kaai - Rouaanse Kaai - Lon- dense Kaai - Bierkaai - Segeerstraat - Lange Delft - Markt - Plein 1940 - Zus terstraat - Gravestraat - Markt - Lange Noordstraat - Blindehoek. Er zullen ver scheidene spandoeken meegevoerd wor den; ook zal er politiebegeleiding zijn. De Rillandse muziekvereniging Jtil- landia' blijkt het bij de overgrote meerderheid van de raad goed te doen. Gelet op de onmisbaarheid van een muziekkorps in de gemeen te en het opvangen van de jeugd verhoogde de raad de subsidie v< 196S met 800 en bracht deze op 3000. De heer J. Hoekman (sgp) vond de bestaande subsidie reeds re delijk veel en kon daarom aan d< verhoging zijn stem niet geven. Als vertegenwoordiger van het gezel schap ,De Vriendenkring* in het be stuur van de stichting tot exploitatie van een dorpshuis in Rilland-Bath be noemde de raad de heer J. A. Kamps. In verband met het in werking treden van de drank- en horecawet vond een wij ziging plaats van de algemene politie verordening. Aan het katholiek maat schappelijk centrum te Goes werd een subsidie verleend van 640 terwijl het oecumenisch vormingscentrum .Hede- nesse' te Cadzand een gemeentelijke bijdrage van 2 per vormingsdag per inwoner werd toebedeeld. De heer Hoek man was tegen deze bijdrage. De be groting voor het dorpshuis werd vast gesteld met een gemeentelijke subsidie van 4S35. Teneinde de bestaande sneeuwschuif te monteren op de Gut- brodtrekker voteerde de raad een be drag van 750. In principe had de raad geen enkel bezwaar tegemoet te komen aan de wens van de mid lenstandvereniging om in de periodes 29 november tot en met 5 december en 20 december tot en met 2 januari de verplichte winkel sluiting op dinsdagmiddag niet toe passelijk te verklaren. In de rondvraag vroeg de heer J. van den Boomgaard (chu) uitvoering te even aan de bepalingen in de politie verordening betreffende het sneeuw vrij maken van de trottoirs voor de woningen door de bewoners. Van de zijde van het dagelijks bestuur kreeg hij te horen dat eerst b en w hierdoor opdracht moeten geven. Dit is inmid dels gebeurd daar waar nodig. (ADVERTENTIE) Om de feestvreugde te verhogen ontvangt elke klant bij aankopen vanaf 80,-, gra tis een bon voor een heerlijke kerstkrans van de banketbakker! Geldig de gehele maand december PLEIN 1940 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 17