Pleidooi voor handhaving van openbaar klassiek onderwijs Neder Linge' loste vrijdag 1520 ton wol Crosskampioenschappen afietiek in Koewacht Wethouder Hubregtse met handvol onderwijsnieuws Verkiezings- program vakbonden voor Scbeldc-OR bekend Politie Middelburg en Vlissingen voor dubbelstadgedachte EXPANSIE ,ZUID' NAUWEH'KS BU TV HOUDEN NEDERLANDSE PRIMEUR KIEST ZEE.... GYMNASIASTEN IN HET OFFENSIEF MARATHON EN MATADOR TEGEN DELTA MINISTER BEERNINK HIELD MET WENSEN VAN DE RAAD REKENING GEEN HOCKEY STAND IN ZESDAAGSE Vriendschappelijk voetbal in vrieskou ,CEEN SPRAKE VAN CONTROVERSE IN VERBONDSBESTUUR VAN NKV' Ambonezen uit woonoord gezet 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 DECEMBER 1967 GEMEENTEBESTUUR MIDDELBURG: MIDDELBURG De heer M. A. L. Hubregtse, wethouder van on derwijs in Middelburg heeft vrij dagmiddag nadrukkelijk verklaard) dat het gemeentebestuur onver deeld op hel standpunt staat, dat openbaar klassiek onderwijs in Middelburg gehandhaafd moet; worden. Of in een gymnasium nieuwe stijl of als een gymnasiale, afdeling van het lyceum, dus als' onderdeel van een scholengemeen schap. De heer Hubregtse kwam, met een handvol Middelburgse on- derwijsprimeurtjes naar de ope ning van de openbare lagere) school ,De Zuidburch' in de Ma- gistraatwijk. Kort samengevat ging het om het volgende: De Zeeuwse hoofdstad gaat ruimte vrijmaken voor nieuwe vormen van be roepsonderwijs. O Op vier Middelburgse scholen zal de schooltelevisie op didactische waarde worden onderzocht. Binnenkort start in Middelburg een In samenwerking tussen het algemeen pedagogisch centrum en de rijkskweek school opgezette cursus voor leerkrach ten, als eerste stap op de weg naar bjj- en herscholing. In een nadere toelichting deelde de wet houder van onderwijs mee dat de stich ting voor voortgezet economisch onder wijs in Middelburg wil beginnen met hoger economisch administratief onder wijs als pendant van de hts. Uit een rap port van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland is gebleken dat er in de provincie behoefte bestaat aan een dergelijke opleiding. Middelburg zou de meest geschikte plaats zijn. Van de Griffioenschool is een verzoek naar de minister gegaan voor het invoeren van middelbaar economisch onderwijs in Middelburg en ook zouden er al plannen bestaan om in Middelburg een school te stichten voor lager economisch en administratief onderwijs. De stichting onderwijstelevisie zal op twee nog na der aan te wijzen openbare lagere scho len in Middelburg gaan experimenteren. Mogelijk zal dit ook gaan plaatsvinden op twee bjjzondere scholen in de stad. Rijkskweekschooldirecteur M. A. Ha- ge zorgde even later nog voor een ver- ,De invoering van de wet op het voort gezet onderwijs zal ons nog voor heel wat problemen stellen', zo zei de heer Hubregtse Daarbij stelde' hij zich de vraag of het juist is om de Middelburg se mavo te handhaven. Is dit instituut gediend met opname in een scholen gemeenschap. zo vroeg de wethouder zich verder af en hij koppelde er nog de vraag aan vast dat dan nog zal moe ten worden uitgemaakt of het een ge meentelijke of rijksscholengemeenschap: moet worden. Wij geven "de voorkeur aan een gemeentelijke gemeenschap, zo verklaarde de heer Hubregtse. Om te weten hoe deze gemeentelijke scho'engemeenschap elders functio neert werden onder meer adviezen in gewonnen bij het algemeen pedago gische centrum en ook is men van de zijde van de gemeente Middelburg naar Deventer gereisd om daar in de 3tandp!aats van een oud-burgemees ter van Zoelsnds hoofdstad te gaan kiiken hoe de gemeentelijke scholen gemeenschap daar functioneert. Vee! lof kreeg hoofd der school F. J. Schreuders vrijdagmiddag toegezwaaid. Burgemeester mr J. Drijber, die de opening verrichtte, opende de rij. Hij complimenteerde de heer Schreuders als bouwmeester en als medebouwer aan de wijk. Schoolmeesters hebben in vroe ger tijden een grote rol vervuld in de gemeenschap. In deze moderne tijd zien we dit hier in een allergelukkigste vorm herleven', aldus de burgemeester. Inspectrice, mej. De Jonge van het kleu teronderwijs wees op de bijeenkomst in de hal van. de zesklassige school (plus een handenarheidlokaalop het belang van meer toenadering tussen kleuter- er. lageronderwijsvormen. Een weder zijdse toepassing achtte zij gewenst, in het belang van het kind. Inspecteur Klaassen voor de lichamelij ke opvoeding sprak zijn voldoening er over uit dat de school een gymnastiek lokaal bij de hand neeft. Hij zei het echter te betreuren, dat het vakonder wijs afhangt van de financiën Mevrouw Van der Wel sprak namens de school en ouderraad en mede namens volksonderwijs. Ook zij had woorden van waardering voor de activiteiten van de heer Schreuders. die voor de derde keer de .inwijding' van een school meemaakte. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer J den Hoedt namens volks onderwijs en de heer J. Smeenge bood de school een bandrecorder aan. De heer Schreuder sprak een dankwoord. NIEUW SCHIP IN VLISSINGEN Laadgerei zorgt voor grote besparingen krachten. Honderdvijftig onderwijzers en onderwijzeressen van scholen in Zee land zullen daaraan deelnemen. ,Voor de buitenstaander mag het onder wijs dan statisch lijken, de moderne inzichten in didactiek en methodiek dwingen ons echter ons te bezinnen op wat we doen', aldus de heer Hage. Even tevoren had de wethouder van onderwijs nog opgemerkt dat met een, nog gefa seerde verhoging van het bedrag per leerling voor de aanschaf van leermidde len te stellen op 7,50 een bijdrage zal kunnen worden geleverd aan de onder wijsvernieuwing. De mededelingen die de wethouder over de lom-school deed waren niet geheel nieuw meer. Hij kon meedelen dat het ministerie in middels deze Middelburgse school sub sidiabel heeft verklaard. Nu kan men verder met de voorbereidingen die vol gend jaar kunnen zqn afgerond, zodat begonnen zal worden met het onderwijs aan leerlingen met opvoedingsmoeilijk heden. Dat zal voorlopig nog gebeuren in de Gravenstraatschool. VLISSINGEN De vakbonden, dio kandidaten stellen voor de vijfde onder nemingsraadsverkiezing bij de konink lijke maatschappij ,De Schelde' op woensdag 13 december hebben bun .pro gram van actie' voor de komende drie zittingsjaren van de ondernemingsraad bekend gemaakt. Zowel de Algemene Ned. Metaaibcdryfsbond AXMB, als de CMB. de Christelijke Metaalbedrijfs- bond, wijzen op de noodzaak van inte gratie van de arbeidsvoorwaarden voor handarbeiders en beambten, waarbij de afschaffing van de tarieven centraal staat. Van AXMB-zijde werd meege leefd, dat men geen bezwaar heeft te gen een taakstelling, maar streeft naar een vaster inkomen, losgekoppeld van de prestatie. Dit standpunt wordt ook door de CMB ingenomen. De bedrijfsveiligheid, ofschoon bij .De Schelde' in redelijke mate aanwezig, dient inclusief de verkeersveiligheid nog verder te worden doorgevoerd, aldus le den van de zittende ANMB-fractie in de ondernemingsraad In het kader van de integratie denkt men bij de ANMB verder aan afschaffing van niet-xunc- tlonele verschillen tussen beambten en handarbeiders en stelt men ook de in voering van maandsalaris voor ieder een aan de orde. Verder wil deze vak bond grotere bevoegdheden voor de on dernemingsraadsleden. ïnsrhnkeling van vakbondsdeskundigen bij het OR-werk. het tijdig raadnlegen van de onderne mingsraad bij ingrijpende maatregelen en hun gevolgen. Ook wil men de jaar stukken van de onderneming ter bc-i oordeling aan de onceraem-'ngsrand.sle- den gezonden zien vóór de definitieve I vaststelling Het bedrijven werk dient snel te wórden ingevoerd, waarbij het1 mogelijk moet zijn dat de bedrijfsron- tactmen van de bond bewegingsvrijheid I in het bedriif krijgt De CMB wil de komende drie zittings jaren naast verbetering van de werk omstandigheden ook het werkoverleg bevorderen Het verbeteren van de com municatie tussen ondernemingsraadsle den en personeel is een ander aandacht punt van de CMB. Deze bond wijst ook op het medegebruik van de computer door .De Schelde', en «11 beraad en overleg over de gevolgen daarvan. Ookj bij de CMB leven er verlangens naarl een grotere mate van medezeggenschap door de OR. VLISSINGEN De .Neder Linge', van de nieuwe snelvrac.htschepen van Nedlloyd Lijnen, heeft vrijdag 1520 ton Nieuwzeelandse wol in Vlissingcn gelest, Het was dc eerste keer, dat een schip van de ,L-kIasse', waarvan i.'e Nedlloyd er momenteel drie heeft, in Vlissingen kwam. In januari komt het vierde en laatste schip van deze serie van de werf. Op 7 juni werd .Neder Linge' tweede in de serie door de Nippon Ko- kan KabushikI Kaishawerf te Shimïzu in Japan overgedragen. Sindsdien voert commodore \V. Bruyns het bevel op dit van alle moderne snnfjes voorziene schip, dat een geregelde dienst tussen Europa en Nieuw-Zeeland onderhoudt. Na de overdracht vertrok de .Neder Linge' om de Kaap naar Europa, waaruit de eerste trip naar Nieuw- Zeeland begon. Omdat voor Nieuw-Zee land. dat sterk op Engeland is georiën teerd, niet voldoende lading was, ver trok de .Neder Linge' met een lading bestemd. In 17 dagen voer de .Neder Linge' van Le Havre via het Panama Kanaal naar Tahiti, een reis waar een mailboot bijna een maand over doet. Commodore Bruyns, die trots is op zijn nieuwe schip, vertelde dat dit de snelste verbinding was met dit type schepen. De schepen van de L-klasse hebben een dienstsnelheid van 21 mijl per uur. Be halve de hoge snelheid maakt ook het laad- en losgerei de L-schepen tot sterke troeven in de concurrentie met andere maatschappijen. Zo zijn deze schepen on der meer uitgerust met laadbomen, die volbelast kunnen hijsen, vieren, toppen en zwaaien. Voor de bediening van een laadboom is slechts één man nodig, omdat deze vanaf het bedieningspaneel alles kan overzien. Dit is mede te danken aan het feit, dat de schepen van de L-klasse zijn voorzien van hydrau lisch werkende luiken, waarmee in en kele minuten de ruimen vrijwel geheel in tijd en arbeid van 40 tot 60 procent. Volgens hem is momenteel de groot ste moeilijkheid voor dit type schepen, de aanpassing van de havens, die in sneller tempo de goederen moeten gaan verwerken dan tot nu toe het geval was, Een schip van de grootte van de .Neder Linge' kan volgens het traditi onele systeem, ongeveer 000 ton wol per dag lossen. Nu ls dat meer dan het dubbele. Een van de fa.ctoren hier bij Is ook het vervoer van de lading in het ruim. Bij zogenaamde ,open' schepen, kunnen de kranen de lading meteen op de goede plaats zetten, ter wijl bij conventionele schepen de la ding onderdeks moet worden verstuwd. De L-schepen kunnen dus ook wor den gebruikt voor container- en pallet- vervoer. De L-schepen hebben een draagvermo gen van 12.000 ton,* zijn 162 meter iang, 23.70 meter breed en hebben een van 9,07 meter. De .Neder Linge' kwam vrijdagochtend om half zes de buitenhaven van Vlissln gen binnen en om tien uur 's avonds kon het schip volgens het schema weer vertrekken. In Europa lost de .Neder Linge" de wol achtereenvolgens ïn Duin kerken, Missingen, Antwerpen. Rotter dam, Bremen en Hamburg. Daarna be gint een reis in omgekeerde richting voor het Iaden van stukgoed voor plant- sen aan de andere zijde van de wereld, Nieuw-Zeeland en de Franse eilanden in de Stille Oceaan. VESTIGING VAN GLASTUINBOUW VLISSINGEN De meest voor de hand liggende groepering van nieuwe glastninbouwcomnleven is het dubbcl- lineaire vestigingssysteem. Daarbij ontsluiten twe evenwijdige wegen van enkele kilometers iengte en op een on derlinge afstand van bijvoorbeeld 500 meter 150 h 200 bedrijven van onge veer anderhalve hectare. In een wijd landschap kan een aantal van deze groeperingen mits op de juiste wijze ten opzichte van elkaar en van andere ruimtelijke objecten gelégen, aan de noodzakelijke uitbreiding van de glastuinbouw de nodige ruimte bie den. En dat, zonder daarbij het land schappelijke aanzien in ernstige mate te schaden. Een en ander wordt gesteld ln het rap port ,Kas en Landschap' van een com missie, ingesteld door de directeuren van de tuinbouw en van het Staats bosbeheer De commissie heeft bestu deerd het vestigen van kassen voor de uitbreiding van de tuinbouw in de open landbouwgebieden. De problemen hierbij zijn, dat er soms slechts en kele plaatsen zijn met strikt gelimiteer de arealen, waar kassen mogen worden geplaatst met een verbod voor overal elders. De lineaire vestigingspatronen bieden goede voorwaarden ten aanzien van de uitgangspunten, zoals voldoende re serveruimte voor een geleidelijke groei van individuele bedrijven, aldus dit rapport, geciteerd in het ZLM-blad. Dame - 82 jaar - in Goes overleden na val in kamer GOES In het ziekenhuis .Bergzlcht' te Goes is donderdag de 82-jarige me vrouw de weduwe C. J. van Blitterswrlk overleden, nadat zij op haar kamer in het gasthuis aan de Oostwal in Goes gewond geraakt was doordat zij met haar hoofd tegen de wastafel was gevallen. Mevrouw Van Blitterswijk is vermoe delijk 'a morgens bij het wassen onwel geworden en daardoor gevallen. Intergemeentelijk verkeerstoezicht MIDDELBURG Op rijksweg 58 zal op het grondgebied van Mid delburg en Vlissingen een interge meentelijk verkeerstoezicht wor- I den uitgeoefend. Dat heeft com missaris D. van Ooijen vrijdagmid dag op een maandelijkse persbij eenkomst meegedeeld. Op het ogenblik opereren de politiemen sen van beide steden ieder afzon derlijk op him eigen grondgebied. De invoering van de dubbelstadge dachte binnen de politiekorpsen zal de mogelijkheid geven meer coördinatie in de surveillance te brengen dan tot op heden op rijks weg 58 het geval is. Alleen bij ver keersongevallen zullen de politie mensen op eigen grondgebied werkzaam blijven. MIDDELBURG .Onze gemeentelijke diensten kunnen de expansie van Mid delburg-Zuid nawelijks bijhouden'. Dat. zei burgemeester mr J. Drijber vrijdag middag bij de opening van de nieuwe Zuïdburchschool. Hij greep deze gele genheid aan om een soort tussenbalans op te maken over de ontwikkelingen in het Middelburgse stadsdeel aan de an dere kant van het kanaal, waar inmid dels alweer cc» tiende deel woont van de totale Middelburgse bevolking. Dat komt neer on 2S00 mensen. Als men er van uitgaat dat er zo'n 350 woningen jaarJ^ks worden bijgebouwd, dan lean worden aangenomen dat de bevolkinj van zu'd jaarlijks groeit met duizem inwoners. Tn maart wordt opnieuw een school ln de magistraatwijk in gebruik genomen. Er zijn al weer plannen in een verge vorderd stadium voor een school in Dauweudaele. Misschien zal er zelfs een rijdende school worden ingezet. Volgens burgemeester Drijber begint de behoef te aan gymzalen weer sterk toe te ne men. Verdere activiteiten in zuid: de eerste aanzet van het winkelcentrum en in het vooruitzicht de realisering van de nlannen voor een wijkgebouw. Eind vol gend jaar of wellicht begin 1969 wordt '■ygonnen met de bouw van drie toren flats van tien hoog. ,Onze stad is deze ontwikkeling aan haar stand verplicht', vond de burgemeester. De sfeer van beslotenheid die de Mid delburgse binnenstad kenmerkt wordt ook overgebracht in zuid, waar door de groepering van een aantal wonin gen in hoven een eigen wereld wordt geschapen voor de bewoners In zuid. ,We zijn nog een hof aan het plannen', zo zei de burgemeester. Er is al een principebesluit voor de bouw van 260 eengezinswoningen. De aandacht van woning- en scholenbouw zal voor de toekomst verder gericht wórden op Dauweudaele. Over enige maanden zal een opbouwwerker in zuid aan het werk kunnen Een sterk levende wens ligt in de magistraatwijk op medisch terrein. De burgemeester sprak de hoop uit dat de opbouwstichting er in zal slagen in samenwerking met kruisverenigingen en doktoren tot bepaalde afspraken te komen, zodat medische hulp in zuid (o.m. mogelijkheid tot. inenten van zui gelingen en kleuters) dichter by huis kan worden gebracht. Feestgedruis rondom een sport- huwelijk. Plaats van handeling het 8tadkuisbordes in Middelburg. In de hoofdrollen: Jan Jongepier, alias de goalgetter en Inelce Cas- tenmiller. EMM-ers rukten uit om hun collega's uit ,het eerste' hul de te betonen. (Foto PZCj. ROTTERDAM Wanneer het weer dit weekeinde gunstig is, zal het eerste Nederlandse booreiland, de Sedneth-1 zee kiezen, op weg naar de ligplaats: ter hoogte van Tarragona aan de Spaanse Mid dellandse Zeekust. Het booreiland meet 8J/x7hx32 m en heeft een waterverplantsing van 12000 ton. MIDDELBURG De gymnasiasten vereniging .Nihil Sine Labore' wil de burgery betrekken in de actie voor be houd van het gymnasium aan de La- tynsesciioolstraat. Er is een groep scho lieren gevormd, die ijvert voor meer openheid over de beslissingen die het voortbestaan bedreigen. Het actiecomi té van de schoolvereniging vreest dot in een raadsvergadering een traditie van zeshonderd Jaar zal worden wegge vaagd. Met klem wordt tegengesproken dat het gymnasium een standenschool zou zijn. .Degenen die dit menen lopen een eeuw achter'. Het comité voelt niets voor de gedachte om het gymnasium in een scholengemeenschap op te nemen. Dit zou volgens de scholieren onherroe pelijk tot een verlaging van het peil van de opleiding leiden. Wanneer er een ge- zamenlilke brugklas komt zaL het latijn- oudenvijs zeker in de verdrukking ko men, zo zeggen gymnasiasten, die in een communiqué meedelen dat ,een volk dat mee wil doen fn het huidige Europa het niveau van zijn opleidingen niet mag verlagen'. Het comité dat zich volledig schaart achter de initiatieven die van de zijde van oud-leerlingen zijn ontwikkeld kan maar moeilijk verkroppen dat de leer lingen niet gemengd zh'n in deze voor hen zo belangrijke" zaak. ,Nu wordt ei over het gymnasium beslist door men sen die er dertig jaar geleden op school glncen Zi1 kennen de huidige situatie niet. Wij wel. Wij kunnen weten of een gvmnasium nog bestaansrecht heeft', a'dus Alexander van de Boogert, een van de netlelelders. De activiteiten van deze week hestaan uit een stille demon stratie on 14 december, verspreiding van namfletten het aanbieden van een net.it.ie door leerlingen en het ODenen van de mofreIHkheid om de eehele bevol king adhesie te laten betuigen. KOEWACHT De Zeeuwse crosskam pioenschappen (atletiek) worden van daag (zaterdag) op een parcours in het nieuwe gedeelte van Koewacht gehouden. In vrijwel alle .catego rieën' kan een spannende strijd wor den verwacht. Bij de senioren (7000 nieter) zal de strijd om de eerste plaats ongetwij feld gaan tussen Cas Mulder van Dynamo uit Middelburg en Piet Vonck en Willy Vermont, beiden van RKHAV uit Hulst. Hans Bostelaar van Dynamo en Koos Oggel van AV '56 uit Goes zullen slag leveren om de i voost van Scheldesport zen zou het hen lastig kunnen ma ken maar deze atleet had gisteren nog niet ingeschreven. Wies van Houte van RKHAV ls de on betwistbare favoriet bij de junioren A (4000 meter). Piet de Dreu van AV '56, Hilaire de Meij en Willy Westdorp, beiden van RKHAV, be twisten elkaar de volgende ereplaat- k bij de B-junloren (2000 meter) ls een Hulster atleet favoriet: Yvo Fassaert. Twee atleten kunnen het hem echter bijzonder lastig maken: Kees van Dalen van AV '56 en Sjaak Boeckhout van Zeeland Sport. Volkomen open is de strijd bij de C- junloren (1000 meter). Jongens als Kloet en Leijs, beiden AV '56, en De Jong van Dynamo zullen ln ieder geval In de voorste gelederen eindi gen. Vele kanshebbers ook zijn er bij de D-jnnioren (600 meter). Hier zijn Jo Schout en Guldo Schelfhout van RKHAV licht favoriet. De wedstrijden, waarvan de organisa tie In handen is van RKHAV uit Hulst beginnen vanmiddag om drie uur. Andere eisen gaven doorslag In de overgangsklas volleybal krijgt. Matador in de Vlissingse sporthal be zoek van het Zwijndrechtse Delta II. Uit deze ontmoeting, die om rijf uur begint, kunnen de Matadoren zeker de volle winst behalen. Zij kunnen daar mee hun fraaie positie op de ranglijst behouden. EVVC maakt de reis naar Rotterdam om de strijd aan te binden met koplo per Libanon'50 n. Het is voor de EVVC- ers een onmogelijke opgave om tegen dit team tot winst te komen. De winst van een set zou al een fraai resultaat zijn. Het programma by de heren is: Libanon'50 II - EWC, Sic Pugno Sifrak, Lyceum - LVC, Matador - Del ta II. By de dames speelt Marathon om vier uur in de Vlissingse sporthal tegen de dames van Delta. Ook de Ma rathon-dames zullen wel niet op winst rekenen tegen deze sterke ploeg. programma bij de dames luidt: LV MOC'17, Marathon - Delta, Sarto II •EBVC. BURGEMEESTERSBENOEMING MAASTRICHT ter van Maastricht doet, naar het oordeel van minister Beernink niet af aan de waarde van het- DEN HAAG (ANP) De gang'geen hij in de toelichting op zijn van zaken rondom de benoeming begroting over burgemeestersbe- van mr A. Baeten tot burgemees- noemingen heeft gezegd, namelijk dat kennisneming van het oordeel van de gemeenteraad of de wet houders omtrent de eisen die aan de te benoemen kandidaat moeten worden gesteld, in veel gevallen van grote betekenis kan zijn. Uit dien hoofde acht hy het van belang dat de raad ener gemeente of een der vertegenwoordigers daaruit, desge vraagd de gelegenheid krijgt zyn gevoe len ter zake aan de commissaris der ko ningin ook mondeling kenbaar te ma ken. Minister Beernink zegt dit in ant woord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid mej. mr A. M. Goud smit (D '66). die meende dat bij. de be noeming van mr Baeten aan het oor deel van de gemeenteraad was voorbij gegaan. In een gesprek van de fractievoorzit ters en een delegatie van wethouders van Maastricht met de commissaris van de koningin in Limburg voor d« benoeming hebben de fractievoorzit ters van de fracties in de raad ver klaard het noodzakelijk te achten dat de nieuwe burgemeester goede be stuurskwaliteiten heeft en wiens ac cent wat kennis en belangstelling be treft, in de economische sfeer zou liggen. Twee fractievoorzitters uitten na het be kend worden van de benoeming van mr Baeten teleurstelling over het resultaat van de inspraak, een ander sprak van een gelukkige keuze en een vierde zag geen redenen voor teleurstelling, aldus mr Beernink. AMSTELVEEN (ANP) Er zal dit weekeinde niet gehockeyd' werden De Koninklijke Nederlandse Hockeybond heeft alle wedstrijden die waren vast gesteld voor zaterdag en zondag, in ver band met de slechte gesteldheid van de terreinen, afgelast. AMSTERDAM (ANP) Het Duits-Bel gische koppel Renz-Delooff won vrijdag avond een jacht over ruim een half uur met een ronde voorsprong en nam daar door de leiding in de klassering over. De stand in de zesdaagse luidde gisteravond om 22 uur: 1. Renz-Delooff (W.-Dld.-B.) 38 pnt; 2. Lykke-Eugen (Den.) 14; op één ronde: 3 Post-Altig (Ned.-W.-Dld.) 52; 4. Jansen-Koel (Ned.) 46; 5. De Roo- Pfennlnger (Ned.-Zwit.) 40: op vier ronden: 6. Duyndam-Beghetto (Ned.-It.) 43; 7. Baensch-Wagtmans Austr.-Ned.) op vijf ronden: 8 Foré-Verschueren Ig.) 14; op zes ronden: 9. Karstens- Severeyns (Ned.-Belg.) 18; op zestien ronden: 10. Schuuring-Vianen (Ned.) 41; op achttien ronden: Zoet-Nijdam (Ned.) 55. VLISSINGEN Geen voetbal dit week einde, toch voetbal: vriendschappelijk in Zeeland. Middelburg speelt zondagmid dag om half drie een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Rotterdamse Neptu- nus, koploper in de eerste B. op het Na dorstterrein: Vlissingen speelt zondag middag om half drie tegen Laakkwar tier: Nieuwland en de Meeuwen (Zoute- lande) komen tegen elkaar uit vanmid dag, zaterdag, in Nieuwland: aanvang half drie. Aandacht Bij de benoeming van mr Baeten ls .uiteraard' aan de beschouwingen van de fractieleiders en de delegatie van de wethouders omtrent de economische kwaliteiten van de te benoemen kandi daat alle aandacht gegeven. Doch ook het algemeen bestuurlijk aspect en nog andere eisen waaraan de burgemeester an Maastricht naar het oordeel van de ommissaris van de koningin en de mi nister van binnenlandse zaken moet vol doen, moesten in de overwegingen wor den betrokken, aldus mr Beernink. MOSKOU WAARSCHUWT WEST-DUITSLAND Communiqué na extra vergadering UTKEGHT (ANP) In een extra verbondsbestuursvergadering van het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft vrydagmiddag een uitvoerig be raad plaatsgehad naar aanleiding van de perspublikaties rond een hoofdar tikel dat in .Ruim Zicht', het kaderblad van het NKV, deze week is versche nen over de politieke stromingen binnen de KVP. In dit oeraad - aldus een communiqué van net KVP is ook betrokken het feit dat een elftal leden van het verbondsbestuur van het NKV zich collectief tot de pers heeft gewend. Het verbondsbestuur heeft begrip voor de motieven die tot deze actie hebben geleid, omdat men namelijk de door enkele persorganen gevestigde Indruk heeft willen wegnemen als zou het NKV aan de vooravond van de partijraad van de KVP in zijn beleidscolleges een officieel standpunt inzake de politieke lijn van de KVP hebben ingeno men. Niettemin wordt deze gang van zaken door het verbondsbestuur ten zeerste betreurd. Daardoor is immers ten onrechte de indruk gewekt, dat er een controverse bestaat tussen deze elf leden van het verbondsbestuur en de üageiykse leiding van het NKV.' Het verbondsbestuur heeft vrydagmiddag unaniem zijn vertrouwen beves tigd in de dageiykse leiding van het NKV alsook in de redactiecommissie van ,Rulm Zicht', aldus het communiqué. MOSKOU (DPA) De regering van de Sowjet-Unie heeft vrijdag In een bij de Westduilse ambassade in Moskou overhandigde nota .ernstig* gewaar schuwd voor de .gevaarlijke politieke ontwikkeling in de bondsrepubliek'. De Sowjet-regering moet vaststellen dat het revanchisme en het militaris me steeds bredere lagen van het maat schappelijke en politieke leven ln hun green krijgen en de herinnering aan het jongste verleden van Duitsland, aan de geschiedenis van de opkomst van het nazisme, doen herieven, aldus de nota. waarvan de tekst werd verspreid door het Russische persbureau Tass. In WIERDEN Worstelend tussen twee bomen van politiemannen werden vrij dag twee Ambonezen, H. Waas en Efin- mus Kakisina, in liet Amhonezenwoon- kamp Het Vossebos te Wierden naar gereedstaande auto's gebracht. Later volgden nog twee vrouwen en zeven kinderen Even tevoren had de kapitein van de rijkspolitie P. v. d. Molen uit Almelo met zijn schouders de deur van een ba rak geforceerd, maar niet eerder nadat de deurwaarder J. Zijsling de bewoner var. een barakgedeelLe, Alexander Lea- sa. driemaal had gesommeerd om de deur te openen. Het ging in feite om de zeven kinderen van mevrouw M. Thillya, die haar kroost al ruim twee jaar niet naar schooi stuurt en deel uit maakt van wat in Nederland de groep Las Leasa wordt, genoemd. Er was veer tien dagen geleden een kort geding ge weest. waarbij werd bepaald dat de twee mannen, de twee vrouwen en de zeven kinderen Het Vossenbos moesten ver laten. De uitzetting ging vrij vlot in zijn werk. Binnen een kwartier waren de mensen uit de barak. Twee mannen en een vrouw werden naar een politie bureau in Wierden gebracht cn konden vandaar gaan en staan waar zij wilden. Zij vertrokken opgewekt lachend in de richting van.. Het Vossebos. Mevrouw ThiUya had eieren voor haar geld ge kozen en ging met een busje terug naar De Schattenberg, by Assen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4