Drieduizend kilo boter onder laag bietekoppen Onder invloed rijden: 3 weken PvdA in Middelburg verstandig congres' CON CERT VEROORDELING TOT 7 WEKEN WAARVAN 3 ONVOORWAARDELIJK ,Wel wat te veel, maar ik kon rijden SCH0UWSEWESTH0EKKRIJGT00K STEEDS MEER DAGCREATIE ALESSI SPECIAAL ,JENA'-GLAS OVENSCHOTEL NU ƒ1,95 MEUBELTOONZALEN BOUMAN-POÏÏER iiu.iuw brandverzekering Zeeuwse Brandwaarborg Maatschappij van 1824 M. J. DEN ENGiLSiAN 2 GEZINSFIESSEN Adverteren doet verkopen BOENDERS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 DECEMBER 196? LANDBOUWER; ,IK WIST VAN NIETS' MIDDELBURG hoort zou je geneigd zijn te zeggen Ha, ha, dat is een goeie grap, zoals we ze al lang niet meer hebben be leefd Honderden kilo's boter on-, der een laagje bietekoppen. Een maneer'^fj Tieef' herleving van de oude smokkel- Als ie ervan I 7j° begon woensdagmorgen officier van I justitie mr T. Lebret tijdens de zitting van de economische politierechter mr P. van Empel zijn requisitoir in de zaak van de landbouwer S. M. V. uit Honte- nisse in wiens schuur een voorraad van -1000 kg boter in kluiten van 25 werd ontdekt, afgedekt met een hoewel ingevlogen is. Hij vroeg de economi sche politie de uiterste clementie te willen toepassen. Het is de eerste keer. dat het gebeur- SINT-ANNALAND Tentoonstelling van dooie en levende vogels De vogelvereniging .Vogelvreugd' hield zaterdag jl te Sint-Annaland een ten toonstelling waar 150 vogels getoond werden. Naast de vogels kon men een bijzondere schedelverzameling van bur gemeester W. Baas bewonderen. Zelfs lag er een schedel van een olifant en een nijlpaard en verder schedels van kleine soorten vogels. De vogel show werd druk bezocht en na afloop kwam de volgende uitslag uit de bus: Kampioen e.k. kanaries 1967 J. Rijn- En de staat der Nederlanden komt als berg met 88 punten en citroengeel, kampioen o.k. kanaries J. Jansen met 87 punten en zilveragaat, e.k. bastaar den 1967 J. J. den Engelsman Az. en muskaatvink. Enge ijs Jai kampioen graspar- blj bleef dat hij van niets ist was er voor de officier alle aanlei ding om tien weken gevangenisstraf truc! Dat is een leuke afwisselingj met aftrek te eisen waarvan vijf weken j I voorwaardelijk. De politierechter maak- voor de pantserauto s en de Crys-| te er even later anzeven weken Iers met kraaiepoten. Zoiets moet waarvan dr,p voorwaardelijk. alles wordt verbeurd verklaard met die opbrengst van 18.500 van het in beslaggenomen materiaal ook goed aan zijn trekken, zo stelde de raadsman vast. Mr van Son kwam met zo'n breed- uit geschilderd relaas van de persoon-1 kieten e.k. 1967. Jaap Groenewege 86 lijke omstandigheden waarin zijn cliënt! punten, kampioen zebravinken e.k. verkeert, dat het naar de politierechter 1967 e.k. 1967 J. J. den Engelsman voor kwam er op leek dat het bijna! Az. met 87 punten, kampioen tropi- onmenselijk is om V. ook nog maar één; sche vogels o k. P. Ketting met 88 pun- de dag langer van vrouw en bedrijf wegj ten. mozamhieksijs, derde prijs tropl- te houden. De uitspraak duidde er echterI sche vogels e.k. J. J. den Engelsman op dat de landbouwer nog niet meteen Jz met 87 punten, derde prijs par- naar huis mocht, waar de raadsman op j kieten e.k.. P. Ketting met 87 punten, aanstuurde. Maar met sinterklaas is hij j derde prijs kanaries e.k., in ieder geval thuis. met 86 punten. worden geprezen. Maar de feiten liggen toch enigszins anders. Het gaat hier om een smokkelbedrijfje van het zuiverste water. POORTVLIET Straks dorpshuis CENTRALE VERWARMING VOOR GEMEENTEHUIS B en w van Poortvliet leggen de raad tijdens de vergadering van dinsdag middag (5 december) een voorstel voor om over te gaan op een centraal olie- stookverwarmingssysteem voor het ge meentehuis. Het gemeentebestuur had zich ai eerder met het verwarmings- vraagstuk beziggehouden: Nu wordt ge bruik gemaakt van drie verschillende systemen, wat veel bezwaren met zicli meebrengt: het is niet economische en de oliekachels functioneren niet al te best. B en w zijn van mening dat de enige afdoende maatregel het aanbren gen van centrale verwarming zou zijn. Nu men binnen niet al te lange tijd met een herindeling van de gemeente zal worden geconfronteerd en liet ge meentehuis in Poortvliet wegens on voldoende capaciteit om de administra tie te huisvesten niet in aanmerking komt om als gemeentehuis te blijven fungeren achten b en w een bestem ming van het gebouw tot dorpshuis als de meest geëigende. In dat geval ach ten zij de investering voor het aan brengen van een centrale verwarming verantwoord. Zij stellen de raad daar om voor hiervoor een krediet van ma ximaal 15.500,- beschikbaar te stel len. Voorts wordt de raad voorgesteld te beslissen over de vaststelling van de begroting voor 1968. Op advies van de commissie van onderzoek stellen b en w voor het oude kleuterschooltje te be stemmen als vervangend pand voor het uitleenlokaal van de bibliotheek .Ja cob Revius', aan de stichting voor de geestelijke volksgezondheid in Zeeland een subsidie van 0,10 per inwoner per jaar toe te kennen, niee te werken aan een grootscheepse rattenbestrij- dingsactie op het eiland en bij de abri aan het Zuidplantsoen rijwielblokken aan te brengen. Verder is er een voorstel om een nieu we verordening op de rioolbelasting vast te stellen, gronden in het bestem mingsplan en een perceel grond aar de Langeweg van de heer P. van der Maas aan te kopen. OUWERKERK Culturele vereniging opende seizoen De culturele vereniging Ouwerkerk hield in het dorpshuis haar eerste bij eenkomst in dit seizoen. De cineast Simon de Waard nam zijn gehoor mee op reis door Italië. Zijn met veel hu mor gekruide reisbeschrijving viel zeer in de smaak. De voorzitter, wethouder Kuyper bedankte hem voor de genot volle avond. Ouderavond o 1 school Op de dezer dagen gehouden ouderavond van de openbare lagere school verwel komde voorzitter M. K. Romeyn in het bijzonder de heren Visser, voorzitter van de schoolraad, wethouder Kuyper, en mej. M. L. v. d. Tonnekreek, hoofd leidster van de kleuterschool. Hij memo reerde, dat het echtpaar Koster-Bazen deze avond het 12-jarig huwelijks feest vierde: hij bood hen een ruiker aan. De plannen voor het instructiebad zijn bijzonder aardig: de voorzitter acht te dit zeer belangrijk en deed een beroep op aller medewerking. De rekening 1966-'67 gaf een nadelig slot van i3,90 aan. Vervolgens werd het aftredend bestuurslid de heer M. K. Romeyn herkozen in deze functie. Het hoofd der school, de heer J. Berre- voets, gaf een overzicht van het afge lopen schooljaar, en besprak de moetwet. die ner 1 augustus 1 werking treedt. Hij hoopte ook dat het schoolzwemmen spoedig gerealiseerd zal kunnen worden. Wethouder Kuyper zegde toe dat het schilderwerk aan de school dit jaar nog zal worden opgeknapt. De samenwer king met de kleuterschool is goed. Hij dankte namens het gemeentebestuur voor de goede gang van zaken op de school. Na de pauze, waarin aelegenheid be stond, het werk der leerlingen te bezich tigen, heeft de heer J v. d. Berge uit Haamstede zijn film: ,De bewoners van de Inlagen' vertoond. KERKWERVE Filmavond Rode Kruis Dinsdag heeft het Nederlandsrhe Roode Kruis een pronaganda-avond gehouden In het verenigingsgebouw te Kerkwer- ve. 's Middags -vas er "oor de kinderen de gelegenheid een fi'mvoorstelline bij te wonen, waarin de film .Assenoester' werd gedraaid, 's Avonds werden de aanwezigen welkom geheten door bur- ge--"e-f'.- F .-'"A-p d'e "ok L>"" P.ode- Kruiswerk van de afdeün° Zlerik^ee waartoe Ke-k-verve behoort nader be lichtte Dank bracht hij aar -ie hevol- king voor de Drachtige onb "-""t van de collecte, te weten 700,19 en de op brengst van de contributie 191 H'c-r- na werd een film vertoond waarin en kele taken van het Rode Kruis onder de aandacht werden gebracht De hoofd film voor deze avond was de prachtige kleurenfilm Fanny.' In de pauze sprak een medewerker van het Rode Kruis een propagandistisch woord. Ook werd verloting gehouden, waarvan de brengst ruim 150 was. Drie dagen lang hadden de douaniers op de loer gelegen. Ze hadden al hun bevindingen in een uitgebreid rapport vastgelegd. Daaruit bleek dat er in de avond en nacht nogal enige bedrijvig heid was op en rondom het erf van de landbouwer Gedragingen van mensen, die met een verrekijker de omgeving afspeurden kwamen de heren commiezen ook niet alledaags of nachts voor. Maar V. hield het erop dat hij van geen roomboter af wist. .Weet u wel meer niet. wat er op uw bedrijf ge beurt, zo vroeg mr van Empel. .Over dag weet ik het wel, maar 's nachts niet', antwoordde de man hem. ,-Jonge, jonge, merkte de economi sche politierechter quasi-somber op. .Nergens van afweten. En dan al die ellende krijgen, opgepakt worden en In de gevangenis worden gezet. Dat is liet harde lot van een landbouwer in Zeeuwsch-Vlaanderen'.... In komplot Voor de officier van justitie stond het vast: V. wist er wel degelijk van. Op een klein bedrijfje kun je echt wel zien wat er zich afspeelt. Hij zit hele maal in het complotje'. Raadsman mr Van Son bestreed de verklaring van de officier. ,De schuur staat op honderd meter afstand van zijn huis Dat hij alles kan zien ls aan twijfel onderhe vig'. zo vond de raadsman, die het ver der betreurde dat de heren commie zen drie dagen hebben staan sukkelen alvorens in te grijpen. Als ze eerder hadden ingegrepen hadden ze niet zul ke „bokken geschoten'. Mr Van Son schetste zijn cliënt als een tussen persoon die er jammer genoeg een keer Mening tijdens jaarvergadering MIDDELBURG De afdeling Middel burg van de PvdA heeft tijdens haar jaarvergadering donderdagavond in de Gouden Poorte haar waardering uit gesproken voor de wijze, waarop het eind vorige week gehouden partijcon gres verlopen is. Verschillende sprekers noemden het een .verstandig congres'. Bestuurslid ir J. Mol zei onder meer: .Als het zich linkser had opgesteld dan het nu gedaan heeft, zou het congres zijn eigen glazen ingegooid hebben. Het is typisch voor dit congres, dat ze Jan Nagel niet hebben Herkozen'. Ir Mol wees voorts op twee facetten in de huidige politiek, de radicalisering en de enorme stijging van de populariteit van D'66. Drs Th. J. Westerhout, het PvdA-tweede-kamerlid, ging daar even op door. Hij gaf toe, dat D'66 er goed is .uitgekomen'. Hij vervolgde: ,Maar in toenemen de mate wil ik van ze weten waar D'66 staat. Het duurt even voordat de kiezers door hebben waar D'66 heenwil'. Drs Westerhout noemde, evenals de Middelburgse raadsfrac- Politierechter Middelburg MIDDELBURG Politierechter mr P. van Empel te Middelburg heeft donderdagmorgen de Mid delburger J. de R. conform de eis van de officier van justitie, mr P. J. V. Roscam Abbing, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 weken en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, met aftrek. De R. had in Middel burg onder invloed van sterke drank zijn auto bestuurd, zo werd verdachte ten laste De R. had aan de politie toegegeven, dal hij in de wagen gezeten had, maar dat hij niet gestuurd had. Wie dan wel gereden had wist hij niet precies: slechts diens roepnaam Jaapje' kon hij aan de ver balisant meedelen. Volgens getuigen van het ongeval, dat De R. bovendien veroorzaakt had. zou er maar één man in de auto gezeten hebben, de bestuur der Gelet op de ernstige gevolgen nam mr Van Empel de eis geheel over; verdachte werd bij verstek veroor deeld. C. G. uit Aardenburg (28 jaar) zou op 18 oktober onder Sluis onder in vloed van sterke drank met zijn au to een ongeluk veroorzaakt hebben, waarbij een mede-inzittende, M. van V., ernstig werd gewond TEGENSTRIJDIG .Had u niet in de gaten', zo vroeg mr Van Empel. ,dat het met het alcohol gebruik over de schreef gegaan was? Er kwam als zo vaak in dergelijke gevallen een tegenstrijdig antwoord: ,Ik had wel wat te veel gebruikt, maar ik vond, dat ik nog wel kon rijden'. Uit het proces-verbaal bleek, dat G.. na tijdens een marktbezoek in Oost burg Van V. ontmoet te hebben, met deze kennis naar Knokke was gereden. Op de terugweg begon de wagen vlak bij Sluis te slingeren en kwam tegen een boom terecht. De snelheid was ze ker 100 km. Van V. was uit de wagen geslingerd en lag in een sloot naast de weg. ,Ik kon de kachel niet uitkrijgen. Het was een nieuwe wagen', was de ver klaring van verdachte voor het onge luk. De officier van justitie eiste een weck gevangenisstraf met 1 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid, met aftrek. Mr G Tichelman, de raadsman, vroeg of de politierechter voor zijn cliënt, een ambtenaar, verdisconteren wide he volgens pleiter nu eenmaal wat de positie betreft bestaande verschil tu- en een ambtenaar en een man uit hel vrije beroep. Mr Van Empel vond de zaak van zoveel gewicht, dat hij G. niet in een uitzonderingspositie wil de plaatsen. ,Ik zou niet weten hoe ik he. zou moeten verantwoorden', aldus mr Van Empel, die evenals de officier de goede conduitestaat van de verdach te in aanmerking wilde nemen en ten slotte kwam tot een vonnis van 5 da gen gevangenisstraf alsmede 6 maan den, met aftrek, van de rijbevoegdheid. BIJZONDER VEEL S. H. nit Yzendijke was op 29 oktober onder invloed van sterke drank met zijn auto ha een slip in een sloot te recht gekomen. .Bijzonder veel', was het commentaar van mr Van Em pel over de bloedproef: het promillage methvl-alcohol in H.'s bloed bedroeg 2,60 De officier van justitie vulde aan: ,En de dokter zegt, dat verdachte sterk onder invloed verkeerde. Dat kan niet' zo vervolgde mr Roscam Abbing, ,van een paar paar biertjes komen, zoals verdachte zegt'. De of ficier eiste een gevangenisstraf van 14 dagen, alsmede een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid, met af trek. Mr Van Empel wilde er re kening mee houden, dat verdachte voor de eerste maal voor iets der gelijks terecht stond en legde 1 week gevangenisstraf en 1 jaar niet rijden op. tievoorzitter \V. Don en afdelings voorzitter H. Gillissen de duidelijk heid een positieve bijdrage van dit congres. Allerwegen was de vergadering dan ook verheugd, dat het rapport ,Een stem. die telt' aangenomen was. Nog twee uitspraken tot slot van het con- j greshoof dstuk. Voorzitter Gillissen zei. dat er .dankzij nieuw-links nieuw j leven in de nartij gekomen is', en de heer Don vond, dat dankzij het con gres ,de PvdA er is en er blijft'. KLEIN VERLIES j onder andere ,de nacht van Schmelzer en daarna' en de tweede kamerverkiezingen 1967 gereleveerd werden, was 'wat de plaatselijke aangelegenheden betreft te lezen, dat de PvdA Middelburg in het af gelopen verenigingsjaar een verlies van 38 leden moest noteren. Het jaar startte met 869 leden, het eindigde met 831 leden. Het grootste aantal .bedankjes' kwam in het vierde kwar taal van 1966 en in september 1967; in de tussenliggende periode bleef de ledenstand praktisch onveranderd. Het jaar er voor was er een ver lies van 60 leden. Tijdens de bestuursverkiezing werden bij enkele kandidaatstelling herkozen voorzitter H. Gillissen, secretaris R. W. Zijlstra, penningmeester A. de Masier, en de leden mevrouw E. H. Stelin- Verhoeff, H. G. de Ru, C. J. van der Weel, M. A. L. Hubregtse, A. J. Be renpas en J. Mol. Aftredend waren de heren P, Tevel en P. de Kam. In de delegatie van de vrouwenbond en de FJG kwam verandering: mevrouw N. J. Steijn-Vj-eeke, namens de vrouwenbond in net bestuur, werd opgevolgd door mevr. L. Pfann-Rooseboom, mevr. A. C. Roelands-Flierman, namens de FJG in het bestuur, werd opgevolgd door de heer G. v. d. Berge. Als nieuwe be stuursleden voor de heren Tevel en De Kam werden gekozen de heren H. A. Verhoef, voormalig voorzitter van de afdeling Nieuwlana, en W. A. Goedhart uit Sint-Laurens. Voorzitter Gillissen sprak een harte lijk dankwoord tot ae vertrekkende bestuursleden mevrouw Roelands was niet aanwezig). De heer Tevel noemde hij ,één van de stille wer kers, waarop nooit vergeefs een be roep werd gedaan', mevrouw Steijn roemde hij om het feit, dat ze .altijd op stap is' op vele terreinen van de partij', de heer De Kam noemde hij de ,man van de verkiezingen'. De vertrekkende bestuursleden kregen alle een boekebon. Voorts werd het jaarverslag besproken, dat tijdens de gewestelijke vergadering van de PvdA op 9 december aanstaan de in Goes aan ae orde komt. Jaarvergadering VVV Contributie moet worden verhoogd BURGH Onder voorzitterschap van de heer C. B. Blom vergaderde dezer da gen in hotel Bakker te Burgh de WV .Burgh Haamstede'. In zijn" openings woord richtte de voorzitter zich speciaal tot wethouder v. d. Klooster, de pro vinciaal directeur dhr J. de Regt en de afgevaardigden van Renesse en Ouwer kerk. De administrateur, de heer W. Bakker zei in ztjn jaarverslag dat er in 1967 3 factoren waren die het bezoek een be langrijke stoot gaven; het mooie zomer weer, de gelukkige bijkomstigheid dat de Nederlandse en Duitse schoolvakan ties niet gelijktijdig vielen en de vakan. tiespreiding. In april trad mej. Felius als mformatri- ce-kantoorhulp in dienst. Het adres- seermachine-systeem werkt zeer bevre digend, doch het contact tussen leden en kantoor laat te wensen over. Het aantal leden groeide gestaag. Zorgen kind bleven de evenementen. Gelukkig bleef de kern behouden, zoals de vogel wachtexcursies, domeinwandelingen, de wandelingen rond het slot, de prestatie- wandeltochten, de landbouwexcursies, de fruitexcursies en de filmavonden. De dagrecreatie neemt steeds groten vormen aan. Vooral van de nabuurei landen komt men meer en meer het eiland verkennen en omgekeerd maken de gasten vanuit Schouwen uitstapjes naar de .buren'. De omzet der dagtocht- kaarten der RTM nam met 3000 toe. De prognose voor 1968 is niet hoopvol omdat alle vakanties van ons land en het gebied Noord-Rrjn/Westfalen in de zelfde periode vallen. Daarom wordt het zaak de groeiende belangstelling vooral op de maand juni te richten waarbij opnieuw radio of tv ingeschakeld zullen worden. Het in dienst nemen van een informatrice brengt financiële pro blemen met zich mee, doch de directeur krijgt veel meer bewegingsvrijheid en het benaderen der toeleveringsbedrijven kan met nog grotere voortvarendheid worden aangepakt. In de toekomst wordt het steeds meer noodzakelijk dat het kantoor iedere dag geopend is. In 1968 zal aandacht besteed worden aan eigen uitgaven, onder meer aan fol ders met dagtrips naar Noord- en ZulcL Beveland en Goeree-Overflakkee. aan een route langs de molens op het eiland en aan ccn herdruk van de .Vraagbaak'. Het lang verwachte fotoboek Schouwens Westhoek is nu uit. De samenwerking met Renesse was goed. doch het voeren van 2 functies, namelijk directeur WV Burgh-Haamstede en administratie WV Renesse is niet verenigbaar. De functie van administrateur wordt nu omgebo gen tot contactman. De heer Bakker besluit zijn jaarverslag aldus: Wij zijn er van overtuigd dat een doeltreffend samenspel mee zal kunnen helpen de toekomstige gasten van goede informaties te voorzien en anderzijds Schouwens Westhoek als toeristisch pakket op de nationale toeristenmarkt te verkopen, daarbij rekening houdende met de steeds sterker wordende concur rentie. Voorzitter Blom deelde mee dat in het voorjaar 1968 een conferentie over de groene.kustroute wordt gehouden, er zijn besprekingen gaande om deze con ferentie op Schouwen te doen plaatsvin den. De ANW-vergadering komt in 1968 in Middelburg. De plannen om een mo biel kantoor aan te schaffen gaan niet door, want het woonhuis waar nu mo menteel de WV haar kantoor heeft is verkocht. De nieuwe eigenaar wil dit handhaven en zelfs nog wat uitbreiden. De begroting 1968 kwam op het nip pertje rond door een voorgestelde contri butieverhoging van 10,— op het basis bedrag. In totaal zal dit 3000,op leveren. Dit voorstel stuitte op vele be zwaren van diverse leden en dit leidde tot een groot aantal voorstellen waaruit die van de heer J. Duson werd genomen, namelijk de grondcontributie met 5. omhoog, de bedden met 1,en een verhoging van 60 procent voor midden standszaken en campings. Deze verho ging brengt enige duizenden meer op. Ook de bestuursverkiezing liep niet van een leien dakje. Het bestuur had een ROESTVRIJ STALEN GESCHENKARTIKELEN Botervloot14,90 Fruitschaal19,90 Dekschaal in diverse maten vanaf18,50 Lepelvaasje7,90 Fruitschaal16,90 Sauskom21,90 Broodscliaal12,90 Gebaktang4,25 Suikertang 1,95 :KCfl-WARE plastic houdt alles vers en fris, de voorraad- doos met luchtdicht sluitend deksel Cakedoos2,95 Lunchdoos1,65 Vleesdoos2,25 Voorraaddoos1,75 Lunchdoos2,95 WESTMARK aluminium handige huishoudhulpen, onmisbaar in elke keuken Keukentang Duetto Vruchtenpers Vitamina Vruehtenpers Limona Eiersnijder Primus Eiersnijder Rond-Y-oval Plastic medicijnkast enkeldeurs 12,95 idem, dubbeldeurs 1 2,15 14,70 9,60 3,30 1.95 16,75 26,75 14,75 PERSONENWEEGSCHAAL Soehnle speciale aanbieding: tijdelijk extra laag in prijs, op vertoon van ons reclameboekje slechts 12,95 Personenweegschaal Soehnle 18,95 idem met skai bekleed bovenblad 29,95 Personenweegschaal Krups Contessa28,50 Pepermolen hoog model, met slinger 6,95 hoog model, zonder slinger 8,25 tonmodel. met slinger f 6,95 Notenkraker, chroom 1,95 roestvrij staal 3,50 hout 2,50 Kurkentrekker model Bacchus J 3,65 met vleugel3,95 Vergulde kurkentrekker in cadeauverpakking 3,95 Schenkkurk (verguld) in cadeauverpakking 4,25 Bargarnituur in vergulde uitvoering 3-delig11,25 Bargarnituur in vergulde uitvoering 2-delig7,75 Kroonkurkiicliter in vergulde uitvoering3,95 Schenkkurken, in vele uitvoeringen, per stuk J 2,45 HAVENPARK 2 - ZiERIKZEE POORTVLIET - TELEFOON 445 LEVERING RECHTSTREEKS AAN PARTICULIER bi| do gevestigd te Zierikzee Kantoon Lange Nobelstraat 34 - Telefoon 2162 Welkome geschenken Goede zonnebril Prima verrekijker Postzegelloep ƒ3, Microscoop vanaf 25, Pracht brllétui Armbnndkompas Nieuwste brilmonturen Brillen op advies van de oogarts vlug klaar! Ziet de etalages. Er ls beslist iets voor u! Vakopticien BERGMANS Zierikzee Telefoon 2029 Voorstraat 15, Sint-Annaland Uw adres voor donkere en gekleurde japonnen, mantels en pakjes. Kostuums zwart, grijs en gekleurd. Donkere en gekleur de wol-terlenka regenjassen. Bel of schrijf ons even en wij komen btj u aan. Rouwgevallen worden binnen 24 uur afgewerkt. TIJDELIJK: Vereniging voor Instrumentale Muziek Dirigent: Jan Out Solist: Kees Versney, hoorn Werken van Vlvaldl Haydn BUITEN GEWOON Mozart Andriessen Donderdag 7 decem ber - 20.00 uur. Toegangsprijs 1,-. Kaarten verkrijgbaar bjj de op de raambiljetten vermelde adressen en op de avond van het concert aan de zaal. AANRIJDING AUTO'S UITDEUKEN EN SPUITEN De oudste zaak met de modernste gereedschappen. Zuidoostsingel 22 - TeL 3477 - Bergen op Zoom Tussen station en poetkantoor. aanbeveling gemaakt met de heren P. Slager en W. Steenstra. Wethouder v. d. Klooster zeide dat juist dit bestuur dat een zeer voorname rol in de gemeente speelt, de juiste mensen op de juiste plaats moet hebben. De heer W. Geleijn- se had inmiddels al gevraagd waarom dr v. Zuljlen, directeur der RTM niet op deze aanbeveling stond, omdat hij vorig jaar al bijna in het bestuur zat. Wethou der v. d. Klooster noemde dr v. Zuijien eveneens een man met capaciteiten en internationale contacten. De verkiezing wees uit, dat dr H. J. v. Zuijien de plaats gaat innemen van de heer W. Flohil die het bestuur gaat verlaten. De begroting 1968 zal opnieuw opge steld worden omdat de nieuwe contri butieregeling dit nodig maakt. Toch wa ren er enkele posten die een toelichting vroegen en dat was onder andere de postev nementen die met 2000.— veel te laag werden genoemd. De heer Bak ker antwoordde dat er dit seizoen geen cent in kas was om andere evenementen te betalen. Hij adviseerde de leden bij de afrekening met hun gasten 2,50 te vragen voor de VVV zoals Westkapel- le dtt met veel succes doet. De post zal in de nieuwe begroting verhoogd worden. De heer C. Kooman werd tot lid van de kascommissie benoemd. Opnieuw kwam het punt evenementen aan de orde. De heer Bakker zal binnen kort een vergadering beleggen waar ve le verenigingen uitgenodigd zullen wor den. Gevraagd zal worden om in het seizoen 2 leden af te staan om te helpen bij een evenement of er desnoods zelf een te organiseren. Want het probleem in het seizoen is altijd bij evenementen gebrek aan mensen die leiding kunnen geven. Namens DFS zegde de heer W. v d. Maas de prestatie-wandeltochten weer toe. Tevens zal men trachten een voetbalcompetitie voor de campings te organiseren. De RTM zal gevraagd worden op ver zoek van de heer J. Peters ('t Zeepe) om de strandritten ook in september voort te zetten en ook of het mogelijk is om deze busdienst langs de Duinhoeve en Ginsterveld te laten rijden. VW zal trachten bemiddelend op te treden over de slechte toestand van de Adr. v. d. Weijdeweg. De heer N. H. Lysen informeerde hiernaar. De heer Roelofs merkte op dat de rlchtlngsbor-1 den niet gunstig staan aan de Seroos- kerkseweg. Het bestuur zal dit nader bezien. Op de vraag of er nog een recreatie- ambtenaar komt antwoordde wethouder .v d. Klooster dat dit inderdaad het ge val is. Er zijn veel sollicitanten, doch daar deze persoon ccn schaap mei 5 po ten wordt, zal een benoeming niet ge. makkelijk ziin. Hij beanoordde verder op een vraagover de pas aangelegds vluchtheuvel op de Dam in Haamstede die velen tot ergernis is. Het in en uit rijden van de Ring gaat nu georgani seerd en bovendien komt er een Dei ning en een zebrapad. .We kunnen gast niet te goed ontvangen. Hij is pri mair en de rest secundair. Ook namens de gemeente wens ik u een goed sei zoen'. aldus de wethouder. Voor straatvuil zal de gemeente op nog ruimere schaal manden en bakken aan schaffen die op diverse plaatsen opge hangen en neergezet zullen worden. Tot slot dankte de voorzitter het be stuurslid de heer W. Flohil die het be stuur gaat verlaten. Hij was vanaf 1953 bestuurslid cn had zitting voor de res- I taurant-sector.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 34