Drieduizend kilo boter onder laag bietekoppen Onder invloed rijden: 3 weken Aanpassen aan streekgewoonte PvdA in Middelburg .verstandig congres' Adverteren doet verkopen VEROORDELING TOT 7 WEKEN WAARVAN 3 ONVOORWAARDELIJK ZEEUWSCH-VLAANDEREN ,Wel wat te veel, maar ik kon rijden' vrouwelijke administratieve L W. BOONE Te koop BETONNEN GARAGES S. G. TRILBETON OUT SIDERS het woonhuis met winkelruimte, schuren, verder aanbehoren, erf en tuin WATERSCHAP AXELER AMBACHT 30 JAAR R.H.B. JUBILEUMKORTING VAN 10% RIJNBERG'S handelsbureau tyjsmwu Riinberg's PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 DECEMBER 1967 LANDBOUWER: JK WIST VAN NIETS' MIDDELBURG Als je ervan hoort zou je geneigd zijn te zeggen Ha, ha, dat is een goeie grap. zoals we ze al lang niet meer hebben be leefd Honderden kilo's boter on der een laagje bietekoppen. Een herleving van de oude smok kei- truc! Dat is een leuke afwisseling voor de pantserauto's en de Crys- lers met kraaiepoten Zoiets moet worden geprezen. Maar de feiten liggen toch enigszins anders Het gaat hier om een smokkelbedrijf je van het zuiverste water. TERNEUZEN PANELDISCUSSIE VAN HUMANISTISCH VERBOND ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN ,In het horizontale vlak kunnen we veel samen doen. In het verticale niet. want de humanist ziet die andere wereld nu eenmaal an ders.' Dit zei ds H. Gispen, gerefor meerd predikant te Terneuzen, deze week tijdens een panel-discussie tussen een humanist, enkele predikanten en een pastoor over de vraag ,wat ons scheidt en wat ons bindt.' De bijeen komst was belegd door het humanis tisch verbond Zeeuwse h-Vlaanderen. Voorzitter R. van Hulst formuleerde het onderwerp bij het begin van de bij eenkomst iets anders. ,In feite gaat het om wat ons bindt en onderscheidt," stel de hij. De deelnemers aan deze panel discussie Kwamen tot de vaststelling dat het onderscheid tussen christenen en humanisten in het ethische vlak ontbreekt. Bovendien stelden allen de persoonlijke vrijheid van de mens voor op. Aan de discussie werd deelgeno men door ds H. Verheul, hervormd pre dikant te Axel, door pastoor Heijnen te Terneuzen, door ds Gispen en dooi de heer Van Hulst. Er voigde na af loop een bijzonder levendige bespre king. OOSTBURG Kaartavond vrouwengilde De afdeling Oostburg van het katho lieke vrouwengilde hield dezer dagen in hotel ,Du Commerce' te Oostburg een kaartavond met bieden en jokeren. Aan deze wedstrijd konden ook de echtge noten van de leden meedoen. In totaal waren er 27 deelnemers. De uitslag was: Bieden (18 deelnemers): 1 me vrouw J. te Beek 4 gewone partijen en 0 tegenpunten; 2 mejuffrouw P. Dieleman 3 en 2; 3 mevrouw H. Rijk 3 en 3; 4 mevrouw Dhaenens 3 en 5; 5 G. Nagelkerke 3 en 6; 6 Th. Huis man 3 cn 13; 7 R. Dhaenen3 2 en 4; 8 mevrouw J. Ouwendijk 2 en 11. 9 J. van Hauwe 2 en 17; 10 J. Ouwen- dijk 2 en 19 en 11 J. H. A. te Beek 2 en 20. Jokeren (9 deelnemers): 1 me vrouw M. Bogers; 2 mevrouw Dhae nens; 3 M. Bogers; 4 mevrouw R. Bel- derok; 5 mevrouw Huisman; 6 me vrouw G. Nagelkerke. Parencompetitie van Oostburgse Bridgeclub De stand van de parencompetitie van de Oostburgse bridgeclub is na 4 ron den: Hoofdklas: 1 G. J. A. de Smet- P. P. de Smet 58.33 pet; 2 P. Ouwe- neel-A. J. Verstraeten 54.66 pet; 3 A. Hoffman - M. Bode 52.14 pet; 4 W. van Veen - R. F. M. Verstraeten 51.93 pet; 5 C. Arkenbout - F. Kareis 51.64 pet; 6 A. van Male - C. de Snoo 46.53 pet; 7 echtpaar J. Oosterbaan 45.93 pet; 8 echtpaar L. W. Rosenkranz 44.29 pet. Eerste klas: 1 J. J. Pieterse W. G. P. van Dael 54.73 pet; 2 J. Casteleijn - P. A. van de Plas 54.40 pet; 3 mevrouw M. J. van Cruijnin- gen - mejuffrouw N. Risseeuw 53.9C pet; 4 echtpaar Z. C. Risseeuw 49.23 pet; 5 echtpaar Ph A de Vuijst 47.85 pet; 6 F. Brevet - F. M. J. C. van Hee 47.68 pet; 7 K. Belderok - J. A. Neve 47.58 pet en 8 R. Belderok - A. van Hijfte 44.70 pet. Tweede bias: 1 echtpaar W. Klerks 57.33 pet; 2 me vrouw F Kareis - mevrouw J. Ros- seel 56.04 pet: 3 mevrouw R. Verstrae- ten-J. van d. Linden 54.37 pet; 4 me vrouw C. Drenth - mevrouw P. Ouwe- neel 53.25 pet; 5 J. de Vlieger - J. Vis ser 50.79 pet; 6 mevrouw J. de Vis ser - mevrouw D. Luteijn 49.96 pet; 7 mevrouw A. Hoffman - mevrouw M. Bode 49.50 pet; 8 mevrouw K Bel- derok-mevrouw J. Risseeuw 48.69 pet; 9 mevrouw H. de Jong vrouw A. de Dreu 48.08 pet; 10 me vrouw A. Christiaansen - mevrouw A. Masclee 44.96 pet; 11 echtpaar J Faas 42.62 pet en 12 mejuffrouw Y. Ver straeten - C. Drenth 39.04 pet. SINT-JANSTEEN j Zo begon woensdagmorgen officier justitie mr T. Lebret tijdens de zitting de economische politierechter an Empel zijn requisitoir in de z van de landbouwer S. M. V. uit Honte- nlsse in wiens schuur een voorraad van 3000 kg boter In kluiten van 25 kg werd ontdekt, afgedekt met een laagje hietekoppen. En hoewel de i er bij bleef dat hij van niets was er voor de offieler alle aanlei ding om tien weken gevangenisstraf met aftrek te eisen waarvan vijf weken voorwaardelijk, De politierechter maak te er even later van: zeven weken waarvan drie voorwaardelijk. Drie dagen lang hadden de douaniers op de loer gelegen. Ze hadden al hun bevindingen in een uitgebreid rapport vastgelegd. Daaruit bleek dat er in de avond en nacht nogal enige bedrijvig heid was op en rondom het erf van de landbouwer Gedragingen van mensen, die met een verrekijker de omgeving afspeurden kv/amen de heren commiezen ook niet alledaags of nachts voor. Maar V. hield het erop dat hij van geen roomboter af wist. .Weet u wel meer niet. wat er op uw bedrijf ge beurt. zo vroeg mr van Empel. .Over dag weet Ik het wel, maar 's nachts niet', antwoordde de man hem. .Jonge, jonge, merkte de economi sche politierechter qnasl-somber op. .Nergens van afweten. En dan al die ellende krijgen, opgepakt worden en ln de gevangenis worden gezet. Dat het harde lot van een landbouwer Zeeu wsch-Vlaan deren'.... Voor de officier van justitie stond het vast- V wist er wel degelijk van. Op een kleir. bedrijfje kun je echt wel zien wat er zich afspeelt. Hij zit neie- maal in het complotje' RaadsmaD mr Van Son bestreed de verklaring van de officier ,De schuur staat op honderd meter afstand van zijn huis Dat hij alles kan zien is aan twijfel onderhe vig'. zo vond de raadsman, die het ver der betreurde dat de heren commie zen drie dagen hebben staan sukkelen alvorens in te grijpen. Als ze eerder haoden ingegrepen hadden ze niet zul ke „bokken geschoten'. Mr Van Son schetste zijn cliënt als een tussen persoon die er jammer genoeg een keer OnrJp ~nnpm)nc[ ingevlogen is. Hij vroeg de sche politie de uiterste clementie te willen toepassen. Het is de eerste keer. dat het gebeur de. En de staat der Nederlanden komt als alles wordt verbenrd verklaard met die opbrengst van 18.500 van het in beslaggenomen materiaal ook goed aan; In komplot Axeler Ambacht komt voor '68 met sluitende begroting AXEL Het dagelijks bestuur van net waterschap Axeler Ambacht heeft de hoofdingelanden voor 1968 een sluitende ontwerp-begroting aangeboden. De in komsten en uitgaven belopen voor wat de gewone dienst betreft 2.171.164,13. Het is niet nodig geweest tot verho ging van de gesehotten over te gaan. Bij de berekening van het geschot op de gebouwde eigendommen is uit gegaan van de gewijzigde ver houding geschot ongebouwde en ge bouwde eigendommen. Bij deze wij ziging is bepaald dat voor de hef fing van het geschot gebouwd 300 belastbare opbrengst" gelijkgesteld wordt met 1 hectare ongebouwd. Voorheen was dit 500, zdat de nieuwe regeling neerkomt op een verhoging van de opbrengst, zijn trekken, zo stelde de raadsman j In de aanbiedingsbrief deelt het da ge vast. Mr van Son kwam met zo'n breed-! li.iks bestuur van het waterschap nog uit geschilderd relaas van de persoon- mee dat in de uitkeringen op grond van lijke omstandigheden waarin zijn cliënt; de wet uitkering wegen in 1967 meer verkeert, dat het naar de politierechter; inzicht werd verkregen. Mede naar aan- voor kwam er op leek dat het bijna: leiding hiervan is in de begroting een onmenselijk is om ook nog maar één1 onderhoudsbijdrage geraamd voor 140 dag langer van vrouw en bedrijf weg; kilometer begroting een onderhoudsbij- te houden. De uitspraak duidde er echter! drage geraamd voor 140 kilometer quar- op dat de landbouwer nog niet meteen taire weg a 850 per kilometer. De naar huis mocht, waar de raadsman op begroting komt op donderdag 11 janu- nanstunrde. Maar met sinterklaas is hij ari 1968 in en algemene vergadering in ieder geval thuis. i aan de orde. Wit-Gele Kruis 'AS VA" GEm Nw-Namen 40 jaar Jongerenmis Onder grote belangstelling vierde de plaatselijke vereniging ,Het Wit-Gele Kruis' te Nieuw-Namen haar 40-jarig bestaan, 's Avonds was er een feestver- gadering waarbij het podium versierd was met talrijke bloemstukken o m van verschillende zusterafdelingen. Na een korte inleiding van voorzitter F. Kint werd het woord gegeven aan mr P. F. Pulles, secretaris van de Nat. Federatie Het Wit-Gele Kruis te Utrecht. In zijn boeiende rede wees hij op de structuur eD de toekomst van ,Het Wit-Gele Kruis. Burgemeester P. V. M. Vercauteren Clinge wijdde uit over de betekenis van .Het Wit-Gele Kruis' in de gemeente. Namens de prov. bond .Het Zeeuwse Wit-Gele Kruis' namens het district ,De Grens' sprak de heer G. K. L. Flos, terwijl de heer P. L. Lansu sprak na mens de afdeling Clinge Het bestuurslid P van Ecken bracht dank aan voorzitter F Kint en vice- voorzitter C. v. d. Heijden, die vanaf de oprichting bestuurslid waren geweest. Hij liet zijn woord vergezeld gaan van een cadeau. In het slotwoord deelde de geestelijk adviseur pastoor A. Mangnus mee, dat beide jubilarissen benoemd wa ren tot erelid van de vereniging. Het feestelijk gedeelte dat daarop volgde, sloot met een drukbezochte receptie. Politierechter Middelburg MIDDELBURG Politierechter mr P. van Empel te Middelburg heeft donderdagmorgen de Mid delburger J. de R. conform de eis van de officier van justitie, mr P. J. V. Roscam Abbing, veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 weken en 1 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, met aftrek. De R. had in Middel burg onder invloed van sterke drank zijn auto bestnurd, zo werd verdachte ten laste gelegd. De R. had aan de politie toegegeven, da hij ln de wagen gezeten had, maar dat hij niet eestuurd had. Wie dan wel gereden had wist hij niet precies: slechts diens roepnaam raapje' kon hij aan de ver balisant meedelen. Volgens getuigen van het ongeval, cjat De R. bovendien veroorzaakt had, zou er maar één man In de auto gezeten hebben, de bestuur der Gelet op de ernstige gevolgen nam mr Van Empel de eis geheel over; verdachte werd bij verstek veroor deeld. C. G. uit Aardenburg (28 jaar) zou op 18 oktober onder Sluis onder in vloed van sterke drank met zijn au to een ongeluk veroorzaakt hebben, waarbij een mede-Inzittende. M. van V., ernstig werd gewond BIJZONDER VEEL S. H. nlt Yzendijke was op 29 oktober onder invloed van sterke drank met zijn auto na een slip in een sloot te recht gekomen. .Bijzonder veel', was het commentaar van mr Van Em- over de bloedproef: het promillage "methyl-alcohol in H.'s bloed bedroeg 60 De officier van justitie vulde aan: ,En de dokter zegt, dat verdachte sterk onder invloed verkeerde. Dat kan niet' zo vervolgde mr Roscam Abbing, ,van een paar paar biertjes komen, zoals verdachte zegt'. De of ficier eiste een gevangenisstraf van 14 dagen, alsmede een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid, met af trek. Mr Van Empel wilde er re kening mee houden, dat verdachte voor de eerste maal voor iets der gelijks terecht stond en legde 1 week gevangenisstraf en 1 jaar niet rijden op. TEGENSTRIJDIG Had u niet ln de gaten', zo vroeg mr Van Empel, .dat het met het alcohol gebruik over de schreef gegaan was? Er kwam als zo vaak in dergelijke gevallen een tegenstrijdig antwoord: .Ik had wel wat te veel gebruikt, maar ik vond, dat Ik nog wel kon rijden'. Uit het proces-verbaal bleek, dat G., na tijdens een marktbezoek in Oost burg Van V. ontmoet te hebben, met deze kennis naar Knokke was gereden. Oj de terugweg begon de wagen vlak bij Sluis te slingeren en kwam teger een boom terecht. De snelheid was ze ker 100 km. Van V. was uit de wagen sreslingerd en lae in een sloot naast d" weg. >k kon de kachel niet uitkrijgen. Het Sint-Jansteen benoemd tot onderwijzer, xvas een nieuwe wagen', was de ver in tijdelijke dienst aan de r-k lagere: faring van verdachte voor het onge- school te Koewacht. Aanvullende agenda raad Jansteen Van de raadszitting, die maandag 4 de cember a s te Sint-Jansteen zal gehou den worden is nog eeD aanvullende agenda verschenen Daarin stellen b en worn voor intrek king van het raadsbesluit, waarbij aan J. A. van Duyse enkele percelen grond in de Roskarhstraat werden verkocht Ook wordt voorgesteld om enige wonin gen onbewoonbaar te verklaren in de Folenlaan Tenslotte zal de raad moeten beslissen om de rekening-courantover eenkomst met de NV Bank voor Ncder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage te verlengen. Dp officier van justitie eiste weck gevangenisstraf met 1 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid, met aftrek. M» ti richelman, de raadsman vroeg of de politierechter voor zijn cliënt, een ambtenaar, verdisconteren wilde he' volgens pleiter nu eenmaal wat de positie betreft bestaande verschil tussen een ambtenaar en een man uit het vrije beroep. Mr Van Empel vond de zaak van zoveel gewicht, dat hij G. niet In een uitzonderingspositie wil de plaatsen. ,Ik zou niet weten hoe ik hei zou moeten verantwoorden', aldus rni Van Empel, die evenals de officier dc goede conduitestaat van de verdach te in aanmerking wilde nemen en ten slotte kwam tot een vonnis van 5 da gen gevangenisstraf alsmede 6 maan den, met aftrek, van de rijbevoegdheid. SAS VAN GENT Zndag a s wordt opnieuw om 11.00 uur in de r-k kerk te Sas van Gent een jongerenmisvie ring gehouden. Reeds eerder heeft mer in Sas van Gent een dergelijke jonge renmis gevierd. De tienermis, zoals de ze viering populair wordt genoemd, komt dit keer tot stand dank zij het feit dat sinds een viertal maanden Sas van Gent over een jongeren kerk koor beschikt. Dit jongerenkerkkoor bestaat uit tachtig meisjes en jongens variërend van dertien tot zeventien jaar. Het zal ook voor de zveelste maal zijn dat de dertienjarige Henri Vermast het orgel zal bespelen. Er heeft zich in de loop van de drie jaren, dat Sas van Gent met de tienermissen bezig is een wijziging voorgedaan. Het jong talent is meer naar voren gekomen en de oudere leiding is uil zich zelf een beet je op de achtergrond gaan staan. De drie pioniers, de heren Uytterhoeven, Potters en Pollet hebben zich graag te ruggetrokken om de jongeren een kans te geven al zullen zij zondag drie de cember tijdens de jongerenmisviering een oogje in het zeil houden. De jongerenmisviering van zondag a zal onder meer tot stand komen dank zij de medewerking van het jongeren- kerkkoor uit Sas van Gent, het jon genskoor uit Delboutshoek in België, zes klassen basisonderwijs Sas van Gent, het orkest The Blue Devils uit Overslag-Wachtebeke, dat ook dit keer de medewerking weer geheel gratis en belangeloos verleent, de organisten Hen ri Vermast voor de misviering zelf cn H. Uytterhoeven voor een uurtje sfeer voile muziek vóór de aanvang van de dienst en de dirigent G. Hoste uit Del boutshoek in België. Het thema van de jongerenmisviering staat in het teken van de verwachting. J. van Kerkhoven kampioen bandstoten SAS VAN GENT Tijdens de dezer dagen gehouden kampioenschappen bil jarten in het district Zeeuwsch-Vlaan- deren eerste klas bandstoten heeft J. van Kerkhoven van de biljartvereniging De Kroon uit Hulst beslag weten te leggen op de eerste plaats en het kam pioenschap zo in de wacht weten te slepen. J. van Kerkhoven heeft hiermee verdiend het kampioenschap gewonnen. Hij speelde in al zijn partijen even re gelmatig. Jammer dat hij in de finale wedstrijd een beurt teveel moest spe len, zodat hij de kans misliep te pro moveren naar de hoofdklas. De eindstand van dit kampioenschap georganiseerd door Krijt op Tijd uit Sas van Gent en gespeeld in De Oude Brug te Sas van Gent luidt: I. J. van Kerkhoven, De Kroon, Hulst, 14 punten, gemiddelde 2,49 hoogste se rie 17; 2. R. Lampo, HBC, Hulst 10, 2, 16,20; 3. W. van Dorselaar, 10, 2, 14; 12 van HBC Hulst: 4. K. de Koeyer, DOS, Hoek, 6; 2, 41; 22; 5. M. Verllnde, ABC, Zaamslag; 6; 2, 13; 17; 6. D. Leeraert, De Kroon, Hulst. 4; 2. 19; 16; 7. F. de Rijk. HBC. Hulst. 4; 2.00; 16; 8. R. de Clerck, KOT. Terneuzen, 2;2, 16; 16 Mening tijdens jaarvergadering 3HDDELBCRG De afdeling Middel burg van de PvdA heeft tijdens haar jaarvergadering donderdagavond in Gouden Poorte haar waardering gesproken voor de wijze, waarop het eind vorige week gehouden partijcon gres verlopen is. Verschillende sprekers noemden het een .verstandig congres'. Bestuurslid ir J. Mol zei onder meer: ,Als het zich linkser had opgesteld dan het nu gedaan heeft, zou het congres zijn eigen glazen ingegooid hebben. Het is typisch voor dit congres, dat ze Jan Nagel niet hebben herkozen'. Ir Mol wees voorts op twee facetten in de huidige politiek, de radicalisering en de enorme stijging van de populariteit van D'66. Drs Th. J. Westerhout. het PvdA-tweede-kamerlid, ging daar even op door. Hij gaf toe. dat D'66 er goed is .uitgekomen'. Hij vervolgde: .Maar in toenemen de mate wil ik van ze weten waar D'66 staat. Het dunrt even voordat de kiezers door hebben waar D'66 heen wil'. Drs Westerhout noemde, evenals de Middelburgse raadsfrac tievoorzitter W. Don en afdelings voorzitter H. Gillissen de duidelijk heid een positieve bijdrage van dit congres. Aherwegen was de vergadering dan ook verheugd, dat het rapport .Een stem. die telt' aangenomen was. Nog twee uitspraken tot slot van het con greshoofdstuk. Voorzitter Gillissen zei, dat er .dankzij nieuw-links nieuw leven in de partij gekomen is', en de heer Don vond, dat dankzij het c gres .de PvdA er is en er blijft'. KLEIN VERLIES ln het uitvoerige jaarverslag van afdelingssecretaris R. W. Zijlstra, waarin onder andere .de nacht van Schmelzer en daarna' en de tweede- kamerverkiezingen 1967 gereleveerd werden, was wat de plaatselijke betreft te lezen, dat de PvdA Middelburg in het af gelopen verenigingsjaar een verlies van 38 leden moest noteren. Het jaar startte met 869 leden, het eindigde met 831 leden. Het grootste aantal .bedankjes' kwam in het vierde kwar taal van 1966 en in september 1967; in de tussenliggende periode bleef de ledenstand praktisch onveranderd. Het jaar er voor was er een ver lies van 60 leden. Tijdens de bestuursverkiezing werden bij enkele kandidaatstelling herkozen voorzitter H. Gillissen, secretaris R. VV. Zijlstra. penningmeester A. de Masier, en de leden mevrouw E. H. Steijn- Verhoeff. H. G. de Ru, C. J. van der Weel. M. A. L. Hubregtse, A. J. Be renpas en J. Mol. Aftredend waren de heren P. Tevel en P. de Kam. In de delegatie van de vrouwenbond en de FJG kwam verandering: mevrouw N. J. Steijn-Vreeke, namens de vrouwenbond in het bestuur, werd opgevolgd door mevr. L. Pfann-Rooseboom, mevr. A. C. Roelands-FIierman, namens de FJG in het bestuur, werd opgevolgd door de heer G. v. d. Berge. Als nieuwe be stuursleden voor de heren Tevel en De Kam werden gekozen de heren H. Verhoef, voormalig voorzitter van de afdeling Nieuwlana. en W. A. Goedhart uit Sïnf-Laurens. Voorzitter Gillissen sprak een harte lijk dankwoord tot de vertrekkende bestuursleden (mevrouw Roelands was niet aanwezig). De heer Tevel noemde hij .één van de stille wer kers. waarop nooit vergeefs een be roep werd gedaan', mevrouw Steijn roemde hij om het feit, dat ze .altijd op stap is' op vele terreinen van de partij', de heer De Kam noemde hij de .man van de verkiezingen'. De vertrekkende bestuursleden kregen alle een boekebon. Voorts werd het jaarverslag besproken, dat tijdens de gewestelijke vergadering van de PvdA op 9 december aanstaan de in Goes aan de orde komt VERKOPING IN BIERVLIET korte pauze. Weliswaar werd op ht> eerste perceel niet geboden, maar üj de overige des te meer. Sonu ging daarbij de prijs slechts mtt een tientje omhoog. Het tweede per ceel, 3.63.00 ha bouwland te Hoofd plaat, ging weg voor 38.000.- Vluggei .ACHTER ANDERMAAL HOORT NIEMAND MEER?' BIERVLIET .Hier iemand van de heren, die een briefje verlangt van de inschrijving'. Oproeper Jan nis Casteleijn deed zijn ronde, een slalom makend langs tafeltjes en stoelen, over een paar uitgestrekte benen stappend, kortom onder moei lijke omstandigheden Plaats van handeling: hotel ,De Vriendschap' in Biervliet; dag en uur: donder dagmiddag van vijf tot zeven. Waar het om ging: een openbare verko ping ten verzoeke van de erwen Baars-de Groot van enkele perce len grond in Hoofdplaat, Groede, Biervlio» en Stoppeldijk. Het was donderdagmiddag goed druk in hotel .De Vriendschap'. Een honderdvijftig man, ruwgeschat. Voor vijven zaten zij er al. dicht bijeen in de grote zaal. De bedie ning had het druk met het aanrei ken en rondbrengen van de drank jes: glazen bier, ""flessen bier, jonge jenevertjes, cognacjes met suiker, maar ook opvallend veel glazen si nas. En dan niet te vergeten de si gaartjes. die al spoedig de zaal een vrij mistige aanblik gaven. Onder de vele aanwezigen slechts een tien tal aspirant-kopers; de overigen kwamen alleen om de verkoping te ondergaan, niet om er actief aan deel te nemen. Met de adverten ties bij de hand, zo af en toe com mentaar leverend op de bedragen die geboden werden. Notaris A. H. M. van den Hoek stel de even na vijf uur de eerste of ficiële daad met liet voorlezen van het proces-verbaal, een langdurige geschiedenis, maar waaruit wel ie dereen aan de weet kon komen waar hij aan toe was. Op elk perceel zou afzonderlijk worden geboden en het zou gegund worden aan de hoogste bieder. Er zou een eerste keer ge boden worden, vervolgens zou er pauze zijn en daarna zou nog een keer geboden worden. Nadat de notaris nog een vraag had beantwoord, kon oproeper Casteleijn voor de eerste maal met de instel- briefjes rond gaan. Het ging hier om een perceel bouwland nabij de Zuid- langeweg te Hoofdplaat, groot 3.87.60 ha, waarbij 37.500,- het hoogst ingestelde bedrag was. Ge boden werd er niet, evenmin als op 3.63.00 ha aangrenzend bouwland i 36.500,-de westelijke zijkant van de Kruisweg te Hoofdplaat met 151 bomen en groot 0.26.20 ha 2050), de oostelijke zijkant van de Kruis weg met 137 bomen en groot 0.26.40 ha 1575), de noordelijke zijkant van de Kruisdijk te Groede met 167 bomen en groot 1.14.49 ha 1890). de zuidelijke zijkant van de Kruis dijk met 189 bomen en groot 1.13.75 ha 1800,-), de dijk tussen Wilhel- mina- en Beukelspolder met zijkant weg te Biervliet met 785 bomen en groot 2.93.40 ha 11.111) en noor delijke zijkant van de Kleine Cam- brondijk te Stoppeldijk met ongeveer 400 bomen en groot 2.42.80 ha 5010). Wel volgde er een bod van 5100 op het ingestelde bedrag van 5050 voor de zuidelijke zijkant van de Kleine Cambrondijk met on geveer 400 bomen en groot 1.72.00 ha, maar dat was slechts om te oe fenen. Die eerste biedingsronde was echter slechts een wassen neus, zo bleek bij de tweede bieding na een T Bij de verkoop van de westelijk», zijkant van de Kruisweg te Hoofd, plaat een klein incidentje. Nadat de prijs was gestegen van 20JO tot 2270 een opmerking van m van de aspirant-kopers, een Walcht- naar: ,Je moet wat vlugger ro». pen. Eenmaal andermaal en dan hnp. Ik moet nog met de boot raet', Oproeper Casteleijn voldeed prompt aan het verzoek: .Tweeduizendtwee. honderdentachtig gulden. Eenmaal andermaal en het w as klaar. Maar de man uit Walcheren was het daar niet mee eens. Hij richt te zich tot notaris Van de Hoek: .Achter andermaal noort nog: nlt- mand meer, verkocht', zo meende hij. De notaris: .Dat is misschien op Walcheren de gewoonte, maat niet hier. U kunt uw schade inha. len bij het volgende perceel'. D» Walchenaar kreeg bijval, ook an dere aanwezigen meenden dat het niet de gewoonte was. Notaris Van den Hoek maakte echter gebruik van zijn recht op geschillen ter plaatse te slechten en wees het per- ceel toe voor 2280 gulden. Maar d» Walchenaar was nog niet tevreden- .Wanneer weten we dan wanneer de oproeper eindigt?' De notaris: ,Bij de tweede oproep. De mensen heb ben tijd genoeg om te bieden, men hoeft niet te wachten tot de stem banden van de oproeper versleten zijn'. De Walchenaar: .Dan is het nu wel anders dan in het begin. Toen leek het wel of de oproeper per uur werd betaald'. Waarna men overging tot de orde van de dag. De oostelijke zijkant van de Kruit- weg te Hoofdplaat ging weg voor 1600.-. de noordelijke zijkant van de Kruisdijk te Groede voor 2810.-, de zuidelijke kant van de Kruisdijk voor 2500.-, de dijk tussen Wilhel- mina- en Beukelspolder voor 18.700,-. de noordelijke zijkant van de Kleine Cambronpolder te Stop peldijk voor 9000,- en de zuidelij. ke zijkant voor 7200,-. En daar mee was het gebeurd. Buiten in de dichte mist was het zicht niet veel minder dan binnen in de dichte rook. GEVRAAGD zelfstandig en afwisselend werk Vereisten: mulo en typen boekhoudkundige kennis strekt tot aanbeveling. Axelsestraat 148 - Terneuzen - Tel. 2037 Depot van INA NAALDLAGERS SS SI 8-9 o o W 13 a cd o U g Depot vou STEYR KOGEL- en ROLLAGERS Westerweel's Ijzerhandel Axelsestraat 151 - Terneuzens - Tel. 01150-3328 'N CADEAU OM CONTENT MEE TE ZIJN EEN TAFELBILJART vanaf 55,- SPORTSHOP CHRIS FRANCKE BREEDESTRAAT 3 TEL. 2845 - OOSTBURG vanaf ƒ825, Bergruimten vanaf ƒ450, Schuttingen per vlerk, meter 9,50, Betonramen 141 x 75 cm ƒ12,50. Uitgewassen grlndtegels, zeer moot. Trottoirtegel» ln diverse maten en opsluitbandje». SAS VAN GENT SL-Janstraat 19 of Z&ndstr. 105. TeL 01157-219 Vanavond PATRONAAT TERNEUZEN 8 uur Gevraagd: flinke en zelfstandige iiulp in de huishouding Loon nader overeen te ko men, 5-daagse werkweek. Mevr. Muller-de Smidt Scheldekade 32, Terneuzen Notaris mr F. A. G. Barbé te Terneuzen, zal op donderdag 14 december 1967, des voormiddags om 4 uur in heit café ,Het Wapen van Zeeland' te Zaamslag, Plein 14, krachtens art. 1223 bw. publiek verkopen: te Zaamslag, Plein 36, kadaster gemeente Zaamslag, sectie nr. 2613, groot 6 are 5 centiare. Behoudens toestemming van b en w ontruimd te aan vaarden bij betaling' koopsom. Bezichtiging: woensdag 6 en 13 december, telkens van 4 tot 5 uur en verder volgens afspraak met genoemde notaris. Betaling: onkosten binnen 8 dagen, koopsom uiterlijk 15 januari 1968. nadere inlichtingen ten kantore van genoemde notaris, Herengracht 9, tel. 011502555. Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Am bacht maakt bekend, dat de op 30 november 1967 aan de algemene vergadering aangeboden begroting 1968 met memorie van toelichting vanaf 3 december 1967 gedurende 14 dagen ter griffie van het waterschap (Burchtlaan 1 te Axel), ter Inzage van de Ingelanden wordt nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar wordt gesteld. Axel, 30 november 1987. Het dagelijks bestuur voornoemd, P. van Hoeve, dijkgraaf, J. W. Kusee, griffier. U kunt nu voordelig uw St.-Nicolaasaankoop bij ons doen met een OP: KOFFEBSCHRIJFMACHINES (alle merken) vanaf 179,- NU 161,10 ODHNER HANDTELMACHINES 385.- NU 346,50 ODHNER ELEKTRISCHE TELMACHINES model E 11 C 598,- NU 538,20 Noordstraat 78 - Telefoon 01150-2304 - Terneuzen Tot eind december ook •p zaterdag geopend voor kunstschilder enomoteur öen uitgebreide sortering van pensee] tot schilder- kisten enz vindt u bij handelsbureau NOORDSTRAAT 78 TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 30