Petitie: behoudt het gymnasium van Middelburg Zandboeren zien wel iets in Veerse Meer Grondige wijziging van wijk ,Java' Ter neuzen 2 MAR GEMEENTERAAD: OOK ACTIE ONDER OUD-LEERLINGEN Memwsvormins HENEES Whisky Alternatieven C^rdisette) Beste ervan maken K. van Rhijn (redacteur PZC) overleden Stadsarchivaris verlaat Zierikzee VOOR NEGEN EILANDJES TEGELIJK BAGGEREN Auto reed door na aanrijding ALMANAK KUNST IN DIENSTENCENTRUM VOOR BEJAARDEN TON SCHADE BIJ BRAND TE N1EUWERKERK Streekvervoer en ondernemingsraad onderwerp gesprek bij de ANVWP Twaalfjarige jongen maand na val uit auto overleden Werk aan rijksweg 58 Jettgdbrigadiertjes voor Zierikzee móéten ivel 1 ■>oedzijn\ PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg kan een pe titie verwachten, waarin wordt ge pleit voor handhaving van het ste- delijk gymnasium te Middelburg. Het initiatief tot deze petitie is van ds J. E. L. Brummelkamp en notaris H. v. d. Briel. Behalve deze petitie, die circuleert onder de ou ders en waarvoor woensdagavond oj) een bijeenkomst van de ouder raad in ,De Schaker de eerste handtekeningen zijn gezet, is er een actie onder de oud-leerlingen. Deze gaat uit van dc school, rec tor en docenten, zelf. De ouderpe titie is in 250 exemplaren ver spreid, de actie voor de oud-leer lingen omvat ongeveer duizend ge schriften. De gemeenteraad van Middelburg spreekt maandag 18 december over het gymnasium. Gevraagd wordt in de petitie om het gymnasium .voorshands in elk ge val voor een periode van een aantal .jaren te handhaven, teneinde te- kunnen oordelen over de resultate van schoolgemeenschappen elders i den lande en tevens om de ontwikke ling van de belangstelling voor de gymnasiale opleiding te bezien ln het licht van de zich ln de komende jaren uitbreidende bevolking van onze pro vincie en onze stad. vooral met- gespe cialiseerde beroepsgroepen en de daarmee gepaard gaande groei van het voor gymnasium geschikte leer lingenarsenaal'. Gezegd wordt, dat een afbraak van het gymnasium op dit tijdstip alleen maar een nog grotere versnippering van krachten en'verbrokkeling van mogelijk heden in deze vorm van voorbereidend hoger onderwijs in Zeeland in de hand werken. Er wordt gewezen op het feit, dat de- mammoetwet de mogelijkheid biedt om het gymnasium te behouden. Voorts dat de vraag óf het gymnasium moet blijven bestaan alleen maar binnenskamers door enige erbij betrokken instanties in Zee land is behandeld. Dientengevolge heeft de publieke meningsvorming binnen de Zeeuwse gemeenschap nog niet kunnen plaatsvinden, aldus de petitie. Die meningsvorming is noodzakelijk en gerechtvaardigd, omdat het gymnasium al meer dan zes eeuwen zijn vormende waarde heeft bewezen en omdat het door de recente ontwikkelingen de enige school is van dit tyne voorbereidend ho ger onderwiis in Zeela-nd is geworden, aldus de petitie. De petitie-onstellers achten het ,ntet verantwoord het gymnasium zonder meer kort na de publikatie van een mogelijk tot zulk een maatregel strek kend voorstel van b en w, bij raads besluit op te heffen'. Gestreefd moet worden naar een besluitvorming, waarbij niet politieke argumenten zonder meer de doorslag geven, maar waarbij de onderwijskundige beteke nis van het gvmnasium de volle aan dacht krijgt, zo schrijven zij. De Initiatiefnemers menen, dat de gym nasiale opleiding hetere waarborgen biedt dan een scholengemeenschap voor de snecifieke wijze, waarop een deel van de jeugd zich kan voorbereiden op een aantal universitaire studies. De resulta ten en de verwachte voordelen van een scholengemeenschap zijn nog geheel on gewis, aldus de petitie. De schrijvers vrezen, dat op een scholengemeenschap door het veel grotere aantal leerlingen het contact tussen leraren en leerlingen en daardoor de hulp bij deze studie, en de vereiste Intense aandacht zullen ver minderen, Zij vrezen, dat er eerder min der scholleren een klassieke onleidine zullen gaan volgen dan meer. Zij wijzen er verder op, dat op een scholenge meenschap nas later met de klassieke studie kan worden begonnen. Enkele leden van het curatorium w ADVERTENTIE) Haal Henkes in huis! in deze petitie gekend, maar de ouder raad werd er vrij plotseling mee gecon fronteerd woensdagavond. Op de in wat emotionele sfeer verlo pende. avond, né een betoog van dr J. A_ G. van der Veer. rector van het stedelijk gymnasium te Utrecht over .Pro gymnasio nieuwe stijl', klonk aan het slot een flink applaus na een op wekking uit de zaal te pleiten voor handhaving van de school. Burgemeester mr J, Drijber, die niet als president-curator, maar als verte genwoordiger van het gemeentebestuur wilde spreken, wees er door de ou derraadvoorzitter J. Stumphlus naar ge vraagd op, dat de alternatieven voor het stedelijk gymnasium zijn: A. Het gymnasium blijft bestaan, zij het in wat vernieuwde vorm, waarbij in dat geval ook een associatie met atheneum én havo (de toekomstige rhbs en m en mogelijk met een deel van de kw school en misschien de gemeentelijke ulo, denkbaar is in een scholengemeen schap. B. Het gymnasium wordt als gemeente lijke categorale school opgeheven en wordt opgenomen in een scholenge meenschap: een rijks atheneum, rijks havo, een gemeentelijke ulo een stuk van de rijkskweekschool. gemeentelijk! rijksschool (ADVERTENTIE) direct leverbaar bij: FA VAN BELLE Sclicldestraat 50 - 33 VLISSINGEN zijn: .meestal is het rijk de sterkste party, maar een gemeentebestuur zou zichzelf respecteren als er een gemeen telijk karakter aan werd gegeven'. In een dergelijke scholengemeenschap is een klassieke opleiding mogelijk vanaf de tweede klas. De heer Drijber dacht, einddiploma van Uit de zaal werd gereageerd met de opmerking ,dat het bestuur van deze provinciale hoofdstad prijs zou moe ten stellen op een gymnasium, dat uitsteekt boven het niveau van de lycea en dat met name gezien de ont wikkeling van Zeeland de mogelijk heden achteruit gaan als de school verdwijnt'. Het kamerLid en Middelburgs ge meenteraadslid J. A. van Bennekom (ar) wees er vervolgens op, dat hij té gen de mammoetwet had gestemd; hij vond echter, dat, waar deze nu aan vaard was men de mogelijkhedei de wet schept moet aanvaarden, moeten het beste ervan maken. We moeten oppassen voor een ietwat ver tekend beeld. Ook wie het lyceum ver laat met een alpha- of bêta-diploma is een volwaardig gymnasiast'. De heer Van Bennekom stelde verder, dat ook wie een andere keuze doet ten diepste overtuiging moet zijn van de waarde van hun opleiding. Hij dacht, dat de klassieke opleiding niet ten dode is opgeschreven e,n dat pen volwaar dige gymnasiale, opleiding ook in rijf jaar ln een nieuw seholenbestel kan worden verkregen. VLISSINGEN Te Vlisslngen is in de nacht van dinsdag op woensdag op 58- jarige leeftijd overleden de heer K. van Rhijn, in leven redacteur bij de PZC. De heer Van Rhjjn trad op 1 juli 1950 in dienst van onze krant, nadat hij te voren journalistieke functies had ver vuld in het Gooi. Aanvankelijk was hij in ons bedrijf werkzaam bij de afdeling binnen- en buitenland. Na enige jaren specialiseerde hij zich in de opmaak- technische kant van de redactievoering en was hij belast met de nachtredactie van de PZC. Zijn werk muntte uit door grote nauwgezetheid, terwijl hij voorts over de eigenschappen beschikte die hem tot een beminnelijk en vriend schappelijk collega stempelden, In zijn functie trad hij vooral op als verbin- dingsman tussen redactie en technische afdeling. Als zodanig verwierf hij zich ook in de laatstgenoemde sector vele vrienden. De heer Van Rhijn vervulde naast z(jn werk enkele functies in de journalistieke vakorganisatie, de NJK. Zo was hij o m lid van de kringraad dezer organisatie. Voorts trad hij op als Zeeuws correspondent van enkele lan delijke dagbladen. De crematie is bepaald op zaterdag aanstaande, des middags twaalf uur in het crematorium .Ockenburg' f~ 's-Gravenhage-Loosduinen. ZIERIKZEE De stadsarchivaris va Zierikzee. de heer C. Postma, heeft ont slag uit zijn functie gevi-aagd. Hij is benoemd tot chartermeester van het Hoogheemraadschap van Delfland. De benoeming gaat in per 1 april 1968. In Zierilczee is de heer Postma tevens con servator van het museum. B en w stel len de raad voor in zijn vergadering van volgende week dinsdagavond het ontslag eervol te verlenen. Op de agen da staat ook de benoeming van "een nieuwe archivaris-conservator. VEEL WINBAAR ZAND ARNEMUIDEN Het is niet onmogelijk, dat de bodem van het Veerse Meer een belangrijke leverancier van zand zal worden. In elk geval richten thans reeds de zogeheten zandboeren uit verschillende' delen van Nederland hun oog op dit recreatiewater, waaronder grote hoeveelheden winbaar zand te vinden zyn. Er worden thans o a door de heer H. P. Huijsman, directeur van Het Veerse Meer, mogelijkhe den onderzocht om tegelijkertijd met het baggeren van dit zand specie te laten opspuiten voor het vormen van ongeveer negen verpozings eilandjes in het Veerse Meer. Deze kwestie kwam Hack van Arnemui- woensdagmorgen Burgemeester ter sprake tijdens een vergadering vanden deed enkele mededelingen over de het algemeen bestuur van Het Veerse in de afgelopen zomer bijzonder in trek Meer. Rijkswaterstaat zou nu bij het gekomen dagrecreatiegebieden in De verlenen van vergunningen aan conces-iPiet en op de Oranjeplaat. Een commis- sionarissen tevens de ondiepe plaatsen Isle onder leiding van de heer Hack in Veerse Meer, waar gebagggerd heeft zich over de inrichting van dit ge- moet worden, moeten aanwijzen. Waar bied beraden, dan in eerste instantie gebaggerd moet: worden, is een kwestie van prioriteiten. Deze werkmethode is aantrekkelijk om- b (It <7PTlftP 7(iWPT dat behalve de behoefte aan zand aan ae I f IHgeilUÏ iBHIKI Veerse-Meerkust minder stortsteen dan verwacht is aangetroffen Daar e,ke accommodatie ontbrak wil verwaent is aangetrorren. men -n dit aantrekkelijke gebied Overigens zijn er in Ijet meer ook dnintjes, grasvlakten, met daarbij jeugd plaatsen waar het zuigen apart aan- de jeugd een veilige langzaam aflopende besteed moeten worden, omdat er glooiing, behalve een voortgezette he- zich daar geen zand bevindt. i planting ook proberen toiletgebouwi S parkeergelegenheden en eventueel cc n 1 .j. sumptletenten te realiseren. Volgende oUDSlüie zomer wil men proberen er iets van ge reed te hebben. De beplanting wordt be-i staande wagen aan de Noordsingel 1 taald door Domeinen en Staatsbosbe- aangereden ging op onderzoek uit speciale aandacht voor de verbetering van de bevaarbaarheid van het Veerse Meer en voor het-bagger werk. 75 jaar Burgemeester A. Schipper van Kruinin- gen, die de zaken voor Kattendijke waarneemt, zei wat moeite te hebben gehad met de duur van sommige schrijvingen, waarvan er enkele op 75 jaar gesteld zijn. Het is, zo liet de heer Van Poelje weten .aanlokkelijk niet al te grote bedragen af te schrijven. In de betreffende gevallen is het gebeurd op advies van de waterschapsdeskundigen. De heer Van Poelje voegde er aan toe: ,We beginnen nog maar. Er komen nog meer plannen'. Dagelijks bestuurslid burgemeester A. de Kam liet nog we ten, dat voor grondwerken wat lange afschrijvingen gewenst zijn, waarna jnr mr G. C. D, Rutgers van Rozenburg als waterschapsdeskundige nog meedeelde, dat er bij gunstige jaren extra afge schreven kan worden. Burgemeester Schipper legde zich daarna bij de me ning van de deskundigen neer. MIDDELBURG De Middelburger F. H. die ontdekte dat zijn geparkeerd Er zal echter van deze baggerwerken en evenmin van de vele andere plannen, die het bestuur van Het Veerse Meer in petto heeft .weinig terecht- komen als het rijk niet tot een hogere subsidie dan 50 procent van de kosten bereid zal zjjn. Dat merkte de voorzitter van het dage lijks bestuur, gedeputeerde M. J. van Tijdens de slechts kort durende behan- Poelje, op bij de behandeling groting 1968. Overigens a' nerde de heer Van Poelje c Leeuwse Attent Na (le opvoering van Anouilhs toneelspel ,De Leeuwerik' was een bezoeker van de Middelburgse schouwburg zo attent ons de tekst toe te zenden, die het bord naast het loket sierde: 21 nov. vanaf 6 u. MENU Florida Cocktail Hazepeper Cassata p.p. f 9.50 de Leeuwerik Smakelijk eten', besluit inzender, ,maar wél jammer dat de leeuwe rik zo laat na het ijs geserveerd wordt in een gastronomisch min der juiste volgorde.' dat wel in. Er zyn momenteel reeds sub-i van de aantrekkelijkheid. Ook bij vroeg sidiepercenfages genoemd van 75 en 901 en bij nationale betekenis van de plannen zelfs van 100 procent. Ook gaat het ryk er thans van uit, dat bij baggerwerken subsidies van 50 procent onvoldoende zyn. Het eerste van de verpozingseilandjes kan thans aangelegd worden, namelijk nabij De Piet. Het is onlangs aanbesteed en ook reeds gegund. Het werkschema Is er op gericht, dat het vóór het komende watersportseizoen gereed zal zijn. Ook de andere verpozingseilandjes zijn spe ciaal voor de watersportbeoefenaars be» stemd. sloten gemeenten meer horen in herziene structuurplan. De technische commissie heeft dit aangepast basis plan nu in ontwerp gereed en het zal zo mogelyk in de vergadering vs december as aan het algemeen stuur worden aangeboden. Om plan in de openbaarheid te brengen trok het algemeen bestuur een kre diet van 10.000 uit. Een gedeelte, men vernioedl de helft, van dit be drag is subsidiabel. Men wil ongeveer 2000 exemplaren laten drukken. vond op de Korte Burg een wagen Ui oil geoicu. wagen aangetroffen. De politie liet de auto naar het bureau slepen. Eerst la ter meldde zich de eigenaresse, de Mid delburgse mevrouw B. tegen haar is proces verbaal opgemaakt wegens door rijden na een aanrijding. de be- deling van de begroting zei burgemees ter Hack waardering te hebben voor de TERNEUZEN Als de plannen van het Rotterdams architecten bureau Gouweter, Mulder en Tïel. man ooit worden gerealiseerd, dan zal midden in de Terneuzen- se woonwijk ,Java' een flatgebouw komen met niet minder dan tien woonlagen. Maar eer het zover is, zullen eerst de circa 400 wonin gen die de wyk telt, met de grond gelyk worden gemaakt. Overigens zullen de voor deze typisch Ter- neuzense woonwjjk in wording zijnde plannen beslist nog niet in de naaste toekomst kunnen wor den gerealiseerd, al lioopt men spoedig een begin te maken met de sanering van dit stadsdeel. Zoals reeds by de aanbieding van de begroting voor 1968 is meege deeld, hangt de start af van de bijdrage van het rijk, zonder wel ke niet aan de sanering van het .Java' kan worden gedacht. Ui teraard zal het ontwerpplan van de stedebouwkundigen ook nog eerst door de gemeenteraad van Terneuzen vastgesteld moeten worden. Het doel van de hele ,Java'-sane- ring kan worden ondergebracht onder .krotopruiming' en het scheppen van uitbreidingsmoge lijkheden voor het oude stads centrum, met name als straks de oostsluis buiten gebruik is ge steld. Bij de saneringsplannen is rekening gehouden met het feit dat alleen de omliggende wegen en straten zoals met name de Van Steenbergenlaan, de Rosegracht en het Oostelijk Bolwerk gehand haafd zullen blijven. Zoals" elders kan worden gelezen blijft verder ook de oostkolk gehandhaafd evenals ae drie woningen west van de watertoren, de Zonne- school. het gymnastieklokaal, het kruisgebouw en de huizen gele- fen aan de zuidzijde van de Van teenbergenlaan. De rest van de gebouwen gaat vrijwel geheel te gen de grond. Hoe het nieuwe ,Java' (als die naam blijft bestaan) er in de toe komst zal gaan uitzien, toont be gaande foto van de maquette. Dicht by de Westersclielde Is plaats gereserveerd voor niet minder dan vier woonflats met zes woonlagen, van waaruil; men in de toekomst een prachtig uit zicht zal krijgen op de Schelde. In de andere hoclc zuid van het rijkskantorengebouw en van het in aanbouw zijnde politiebureau is plaats voor een woonflat met acht woonlagen. En dan komt midden in liet hart van liet oude ,Java' een uit tien woonlagen be staande woonflat. Voor de 400 af te breken huizen komon er circa 500 nieuwe in de plaats. Wanneer men met het ontruimen van de huidige woonwijk zal gaan beginnen, is nog niet bekend. Nogmaals, dat hangt geheel af van de binnenkomende rijksbijdra gen. Zoals bekend worden nu al regelmatig woninkjes door de ge meente aangekocht om later te worden gesloopt. Het gehele sa neringsplan zal geleidelijk wor den uitgevoerd, zodat de nogal sterk aan hun wyk gehechte be woners van het ,Java' ook geglei- dëlijk zullen kunnen verhuizen, Of ze later ook nog terug willen naar hun vroegere wijk valt te bezien, omdat het beeld daarvan wel heel grondig zal worden gewijzigd. Dat tonen de in beeld gebrachte ont- werp-plannen van het architecten bureau duidelijk. Prinsen Geerligsprijs voor Vlaming Eddy van Vliet VLISSINGEN De jury voor de Reina Prinsen Geerligsprijs 1967, bestaande uit Willem Brandt, Aya Zikken, Kees Stempels, Ivo Michiels en Fernand Auwera, heeft de pry's dit jaar toege kend aan de Zuidnederlandse' schrijver Eddy van Vliet uit Antwerpen. De Reina Prinsen Geerligsprijs, een lau reaat voor jonge auteurs, werd twintig jaar geleden voor het eerst toegekend aan Simon van het Reve, de tegen woordige Gerard Kornelis. Er wa dit jaar 65 inzendingen, 43 uit Neder land, 22 uit België. Vorig jaar werd zoals bekend de prijs om het wat lage peil niet toegekend. Eddy van Vliets bundel ,Duel' verscheen dit' jaar bij Desclée De Brouwer te Brugge. Eerder verscheen van hem ,Het leed van Ik'. Van Eddy van Vliet, 25 jaar, doctor in de rechten, versche nen voorts enkele publikaties in Noord en Zuidnederlandse tijdschriften. Voor het toekennen van een eerste eervolle vermelding viel de keuze dit jaar op de dichtbundel ,Voetpassen' van de Gro ninger H. J. F. M. Verkooyen. De twee de eervolle vermelding gaat naar John Verstraete (Deinze Oöst-Vlaandereni voor zijn toneelstuk .Klucht van Iphigi- neia'. Verkeerslichten op spitsuur bij brug West-Souburg WEST-SOUBURG Op het kruispunt Nieuwe Vlissingseweg-kanaalbrug van Souburg heeft de verkeerspolitie van Vlissingen-Oost deze week een batterij verplaatsbare verkeerslichten met af standsbediening in gebruik genomen. Tot voor kort regelden verkeersagen ten in witte jassen gewapend met ro de handlantaarns de verkeersstroom tijdens het spitsuur. Voortaan gebruikt men 's avonds tussen vijf en zes uur deze moblfele lichten. Het is de bedoe ling vaste verkeerslichten op dit ver keersknooppunt te plaatsen, maar de verwezenlijking hiervan ligt voorlopig nog in het verschiet ARNEMUIDEN In de recreatiezaal van het nieuwe dienstencentrum voor bejaarden aan de Langstraat in Arnemuiden heeft de Middelburg se kunstschilder Piet Rijken een lino-intarsia aangebracht, dat de gehele achterwand beslaat. Het kunstwerk inlegwerk met verschillende kleuren linoleum waarin de visserij is ge symboliseerd, is een geschenk van de gemeente Arnemuiden aan de stichting, die het centrum beheert. Vorig jaar december werd de eerste steen voor het nieuwe, fraaie bejaardencentrum gelegd. Het is thans nagenoeg gereed. De ver wachting is, dat de eerste van de dertig bejaar denwoningen, die bij het centrum zijn gebouwd, in de loop van december kunnen worden betrok ken. Vorige week werden de gebouwen, waartoe ook zes éénpersoonsapartementen behoren, op geleverd. Het dienstencentrum wordt beheerd door de .Protestants christelijke stichting dienstverlening aan bejaarden in de gemeente Arnemuiden'. (Foto PZC). NIEUWERKERK Een felle brand heeft in de nacht van dins dag op woensdag een grote wagen schuur van de boerderij van de heer J. P. W. C- Stols aan de Zwa- nenburgseweg te Nieuvverkerk in de as gelegd. Twee landbouwtrac- toren, een personenauto en nog enkele landbouwwerktuigen gin gen verloren. De schade bedraagt omstreeks honderdduizend gulden. De brand werd 's nachts omstreeks twee uur ontdekt. De bewoners, bedrijfslei der J. Wisse en zijn gezin, werden ge wekt door het lawaai van rondvliegende dakpannen van de ongeveer twintig meter van de boerderij gelegen wagen schuur. Door de vlugge aanwezigheid van de Duivelandse brandweei' kon liet melkgerei behorende bij de melkmachi ne worden gered. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan door een kortsluiting in één van de tractoren. Wagenhuis machinerieën zijn tegen brand verze kerd. MIDDELBURG ,De wet op de onder nemingsraden wordt met handen en voe ten getreden door de werkgevers. Men tracht op allo mogelyke manieren te ont komen aan de eisen die door de wetge ver zyn gesteld'. Dat zei woensdagavond oorzitter A. W. A. Gordijn van de al gemene Nederlandse vereniging van werknemers in het personen en beroeps- goederenvervoer ANVWP. Ook by het streekvervoer Walcheren zou men in ge breke blijven. ,Wii hebben bezwarend materiaal by de hand', aldus de voorzit ter. kwestie van de ondernemersraden kwam woensdag in ,De Eendracht' in Middelburg aan de orde tijdens een ver gadering die onder leiding stond van af- ielingsvoorzitter P. Goedegebure. Dej landelijk voorzitter sprak zyn bezorgd heid uit over het vrije loonbeleid. Wij' zijn daar hard mee achteruitgegaan, zo, concludeerde de heer Gordijn, opmerkend' dat de werkgevers dit vrije loonbeleid) hebben aangegrepen om op de lonen van de werknemers te gaan beknotten. ,Wij zijn nu volkomen afhankelijk van de be drijfsresultaten die samenhangen met. het aanbod van passagiers. En we kun nen toch echt niet huis s,an huis gaan' bellen om te vragen of men Loch aistu- j blieft met de bus wil reizen. We moesten! maar eens mee gaan doen met de amb- tenarenregeling', zo vond de landelijk voorzitter. Hij voorzag dat er voor de eerste helft van het volgend jaf loonsverhoging zal komen. Tijd' vergadering va.n de negentien lei lende Middelburgse afdeling heer S. Koets uit Biggekerke tot zitter benoemd. LEWEDORP De 12-Jarige Gilles Sturm uit Lewcdorp, die op 20 oktober uit een door zjjn broer bestuurde be stelauto viel op de rijksweg by de Ram- pertsen Dijk to Oostland, is dinsdag in het Dljkzigt ziekenhuis te Rotterdam aan z(jn verwondingen bozwekon. MIDDELBURG Rijkswaterstaat te Middelburg heeft het maken van opho gingen van zand en bijkomend werk van een gedeelte van rijksweg 58 in de gemeenten Kapelle, Kloetinge, 's-Heer- Abtskerke, 's-Heer-Arendskerke en Heinkenszand gegund aan de laagste inschrijver, aannemingsbedrijf D. A. v. der Linden NV te 's-Gravendeel voor 1.562.400. ZIERIKZEE - Als de raad ermee aitkoord gaat, zal Zierikzee bin nenkort een Jeugdverkeersbriga- de' bezitten. B en w komen vol gende week dinsdag in de raad met een voorstel aan een derge lijk initiatief medewerking te geven en er 500 voor uit te trekken. De noodzaak van verkeersbriga- diertjes wordt in de Schouwse centrumstad urgent, nu er op het kruispunt Jannewekken-Scnuur- beque Boeijestraat-Grachtweg steeds meer verkeer komt en de situatie voor de overstekende voetgangers gevaarlijk wordt. Dat gelft vooral voor de overstekende schoolkinderen, aldus b en w. Er is nu op dit punt een voetgan- gersoversteekplaats geprojec teerd om de veiligheid te ver groten. jjeze zebra komt binnen kort klaar, zo laten b en w de raad weten. Van de kant van de schoolhoofden in deze omgeving en de directeur gemeentewerken is de suggestie voor jeugdver- keersbrigadiertjes gekomen, ter wijl de verkeerscommissie met deze gedachte instemt. Er wor den nu 36 kinderen door de rijks politie opgeleid, zo zeggen b en w. Het is de bedoeling, dat drie scholen de christelijke lagere school 't Vrije, de r-k lagere school en de Theo Thijssenschool elk vier kinderen dienst laten doen. (ADVERTENTIE) I Tphhjps batterijen! DROOG WEER. Droog weer met over het algemeen veel bewolking. Zwakke Wind, in hoofdzaak uit richtingen tussen oost en zuid. Onge veer dezelfde temperaturen al9 woens dag. ZON EN MAAN 24 november Zon op 08,14 onder 16.39 Maan op 23.26 onder 14.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2