Waterzuivering en -winning één geheel' Samenwerken over de grenzen heen' VLISSINGS VISWONDER PERSONENSPOOR TUSSEN GENT EN TERNEUZEN LABORATORIUM STUDIE NAAR BAALH0EK- KANAAL Goese raad achter garantielening Drs W. v. d. Riet nieuwe pastoor Bestuurders problemen centraal op REG-conferentie OORLOG, DE SAINT, INDIANEN EN 'N VERLEIDELIJKE ELKE S0MMER N00ITGEDAGT VERBETERT RECORD 3000 M HARDRIJDEN J. J. GANSEMAN BEDANKT ALS CONSUL KNWU 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 REG-CONFERENTIE HULST MULST ,In België is men van oor deel dat de vraagstukken van water winning en waterzuivering als één geheel moeten worden beschouwd', 'it zei prof dr M. Anselin uit Gent fistoren op de REG-oonf eren tie in luist, waar hij liet Belgische stand punt weergaf over facetten van de ruimtelijke ordening in het Zeeuws- Belgische gebied. In België is van een koppeling van waterwinning en afvalwaterzuivering reeds sprake. Er is een koninklijk commissaris voor het wa'ter benoemd. Op een vraag waarom België en Ne derland niet gezamenlijk projecten als de afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwseh-Vlaanderen en de spaar bekkens in ,De Braakman' ter hand hebben genomen, zei professor An selin dat men indertijd in België niet van deze projecten op de hoogte is geweest door het (ook nu nog) ont breken van een vorm van formeel contact. Hij bepleitte- in dit verband een con tactorgaan. waar men dergelijke din-1 gen gewoon met elkaar kan bespre-, ken. Volgens drs M. C. Verburg van het ETI voor Zeeland zou er op dit moment ook zonder formeel contact orgaan wel een oplossing te vinden zijn bij een project als een afvalwa terleiding. In de periode dat de af valwaterleiding in de kanaalzone tot stand kwam was dat nog niet moge lijk. Professor Anseling ging in zijn be toog onder andere in op <le aanleg- problemen die er zyn met betrekking tot industrieterreinen, infrastructuur werken, wegen, woongebieden, grocn- zones en de vraagstukken rond wa terwinning en waterlozing. In België wordt nog gediscussieerd over de plaats van een derde Schel- detunnel: bij Lillo/Lïefkenshoek óf dichter bij de Nederlands-Belgische grens. Over de aanleg van een vaste ver binding over het Nederlandse deel van de Schelde verklaarde professor Anselin dat men in België de voor keur geeft aan een verbinding ten westen van het kanaal Gent-Terneu- zen. Het kanaal zou de verkeers stroom namelijk ernstig belemmeren. In België wordt ook reeds gedacht aan de noodzaak van spoorwegver bindingen tussen de delen van het Belgisch-Zeeuws-Vlaamse gebied. Er) is reeds overleg geweest met de| Belgische en Nederlandse spoorwe-i gen over personenvervoer tussen Gent en Terneuzen. Over de -situering van industrieter reinen zei professor Anselin onder meer dat het niet in de bedoeling! igt. een onafgebroken industriegor del te scheppen langs een eventueel' kanaal Antwerpen-Zeebrugge. ,We l zullen de industrie in blokken langs het kanaal leggen en daartussen groen- en woonzones situeren'. REG-c onferenlie: DOUANEWEGEN: GEVOLG FISCALE ONGELIJKHEID HULST Volgens drs M. C. Ver burg. directeur van het ETI, voor Zeeland zal met liet verdwijnen van de fiscnle ongelijkheid tussen België en Nederland ook het probleem van de zg, douanewegen oplossen. Op de REG-confc.rcntic in Hulst verklaar de hjj dat liet verbod om deze. doua newegen te berijden zal verdwijnen als er in EEG-verband een economi sche egalisatie is bereikt. Vanuit, de vergadering was gevraagd of het niet mogelijk is te bewerkstel ligen dat de douanewegen normaal worden opengesteld voor liet ver- lieer. Het huidige verbod betekent namelijk een ernstige verstoring van de communicatie tussen bij elkaar horende gebieden die toevallig door de grenslijn worden doorsneden. G s principieel tegen lidmaatschap van de REG MIDDELBURG Gedeputeerde sta ten blijven van oordeel, dat de pro vincie Zeeland om principiële rede nen geen ltd van de raad van Euro pese gemeenten behoort te zijn. Het college meent, dat bevordering van de. in het kader van grensover- leg, door de REG gelegde en te leggen contacten, evenzeer kan ge schieden buiten het lidmaatschap van de REG om en gs zijn desge vraagd altijd bereid hieraan mede werking te verlenen. Het college deelt verder, in antwoord op vragen uitprovinciale staten, mee, dat thans alleen de provincies Noord-Brabant en Limburg lid zijn van de Nederlandse sectie van de raad. Laatste loodjes van Goese VVV GOES Vrijdagavond heeft de Goese VW de laat3te beletselen weggenomen voor toetreding tot de VW Zuïd-Beve- land. De belangstelling voor deze verga dering was minimaal: slechts drie be stuursleden waren aanwezig. De heer M. Haasdonk, dertig jaar lang voorzitter van de Goese VW, stelde zich niet be schikbaar voor het bestuur van de nieu we Goese WV, die aanzienlijk minder inhoud zal hebben dan tot nu toe in ver band met de oprichting van de VVV Zuid-Beveland. De overige bestuursle den, de heren A. G. Verhulst, G. Dien den J. A. Schipper, L. H. Rippe. Iz. A Luteijn en mr F. G. A. Huber werden aangewezen om namens de Goese VVV zitting te hebben in de nieuwe streek- VVV. De heer Verhuist werd gekozen; tot voorzitter van de afdeling, de heer Diender tot penningmeester en de heer J. A. Schipper tot secretaris. VEERE De ruiters van de lan delijke tijvereniging .Oranjezon' in Veere waren er vrijdagmiddag bij toen hun voorzitter, landbou wer C. Abrahumse trouwde me mej. A. Meyer. Dit zag men om half twee op de keien voor hel stadhuis in Veere. (Foto PZC). Slot van pag. 1 liging krjjgen om rechtstreeks met elkaar in contact te treden en zaken aan te pakken. De deelnemers aan de REG-studie- dag probeerden vrijdag in Hulst .Europees te denken'. En binnen dat kader spitsten zij zich op allerlei vragen en toekomstmogelijkheden in het grensgebied, waarbij een eenzij-1 dige visie tekortschiet. VERBINDING Zo richtte prof Anselin de aandacht van de bezoekers op de Westerschel- deverbinding, de ontbrekende scha kel in de toekomstige, bijna rechte verkeerslijn van Rotterdam naar Ca lais (kanaaltunnel). .Naarmate het gebied tussen Rotterdam en Antwer pen uit verkeersoogpunt volloopt hebben we een tweede deltasnelweg nódig, eventueel met spoorverbinding. In het Vlaamse gebied moeten we daarop nog een aansluiting maken'. De gezamenlijke belangen van Vlaan deren en Zeeuwseh-Vlaanderen bij de Westerschelde, de groeiende inter- industrïële relaties, de arbeidsmobili teit en nog zoveel andere gezamen lijke zaken brachten prof Anselin tot de uitspraak: ,De oude natuur lijke situatie evolueert naar een nieu we ruimtelijke vervlechting van de beide Vlaanderens en dat dan als een vitaal onderdeel van de Schelde- Maas-Rijndelta, de poort van noord west-Europa'. Ook uit concurrentie- overwegïngen zag de heer Anselin het als" een eis, dat het Belgisch- Nederlandse deltagebied naar buiten als een eenheid optreedt. Ook de heer De Vink redeneerde in deze richting. Hy gaf schets van de toekomstige, moge lijkheden in Zeeuwseh-Vlaande ren en stelde daarbij vast dat men alle zeilen zal moeten bijzetten om te kunnen voldoen aan de eisen van de spectaculaire be volkingsgroei in Zeeland, zoals rijk en provinciaal bestuur die binnen nu en bet jaar 2000 vr zien. Overigens vond de heer De Vink nog dat het Westerscheldebekken niet in dezelfde orde van grootte als het waterweggebied moet worden ge zien. ,We zullen hier nooit schepen groter dan 100.000 ton kunnen toela ten. Als we dat als uitgangspunt ne men is het goed met name in oos telijk Zeeuwseh-Vlaanderen een in ventarisatie van de mogelijkheden te maken'. Op een kaart wees de heer De Vink daarop als voorbeelden aan: een groot woongebied rond Hulst, een industriezone van 4000 ha bij Ossenisse .waaraan in het oosten het kanaal Baalhoek (ontsluiting !in-j keroever Schelde te Antwerpen) ge-| koppeld zou kunnen worden. ,Bïj on ze planning moeten we duidelijk re kening houden met de industrie, maar er iegelijk voor zorgen dat we een niet al te grote samenballing krijgen. Het moet niet zo zijn dat er 'een klimaat ontstaat, waarvan we later spijl hebben'. STUWENDE ROL Van de heer Ronsse kregen de bezoe kers aan deze studiedag te horen dat het gebied tussen Antwerpen. Gent en Terneuzen de kans moet krij gen om een stuwende rol te gaan spelen. ,We groeien van industrie- punten naar industriegebieden', ontwikkeling naar zones (voor indus trie. woningen, recreatie) stipte ook de heer Verburg nog aan. .Onze ach terstand kan in een voorsprong ver anderen', aldus deze spreker, die no< vaststelde dat de gebieden langs d Westerschelde groeien naar een .gro te regio', ie vergelijken met het oude Rijngebied in Duitsland en het Rho- ne-Saonegebied. Bij de forumdiscussie kwam nog ter sprake liet verschil in ondernemers klimaat tussen België en Nederland. Drs Verburg vond dat de grote dustrieën in Nederland niet te kla gen hebben over te veel staatsbe moeienis. Volgens de heer Ronsse is het, heel moeilijk om te generalise ren over vestigingsfaciliteiten. Hy wilde een verschil als dit alleen var geval tot geval beschouwen en daar bij alle mogelijke factoren incalcule- Nog verschillende andere onder werpen maakten onderdeel van dc discussie uit op deze REG-studie- dag, die heeft aangetoond dat sa menwerking over de grens heen eigenlijk alleen nog niet effectief gemaakt kan worden omdat de formele basis ervoor ontbreekt. HULST ,Er moet voor de scheepvaart naar Anhverpens toekomstige industriegebieden op de linkeroever een nieuwe toegang vanaf de Westerschel de komen. Het is alleen de vraag wat daarvoor de plaats moet zijn. Nautische en geodeti sche aspecten spelen daarin een rol'. Dit zei gisteren prof. dr M, An selin, docent aan de rijksuniversi teit te Gent op de REG-studïedng in Hulst, toen daar werd geïnfor meerd naar de stand van zaken rondom het zogenaamde Baal- lioekkannal. De heer Anselin stelde vast dat er nooit over gesproken is dat dit ka naal precies bij Baalhoek zal uitko men. ,Op het 'ogenblik wordt nage gaan of het waterstaatkundig ver antwoord is. dat het kanaal juist daar zijn sluizen zal krijgen.' Volgens de Gentse hoogleraar is bij het waterloopkundig laboratorium te Borgerhout (Antwerpen) een studie aan de gang naar de volgende vier aspecten 1. Heeft het zin en is het water staatkundig verantwoord een ka naal van Antwerpen naar Westerschelde te graven (omge ving Baalhoek) 2 Heeft het zin en is het verant woord de moeilijkhede-n voor de scheepvaart in het Nauw van Bath op te lossen? 3. Op welke plaats precies zou van de Schelde een sluis (100.000 ton) in de buurt van Doel moeten wor den gebouwd. 4. Waar moet bij Kallo een tïjdok voor de binnenscheepvaart ko- Het zal volgens prof Anselin nog tien maanden duren voordat, eze stuie zal zijn afgesloten. GOES De Goese raad is vrijdag avond In een spoedeisende vergadering mét het wettelijk verplichte presen tiegeld akkoord gegaan met de ge meentelijke garantie voor de lening, die liet burgerlijk armbestuur wil aangaan voor de bouw van 14 inmiddels gereed gekomen bejaardenwonïngen aan de C.vpressenlaan en 47 bejaardenwoningen plus een belieerderswoning aan de Cnl- lignylann. Zonder meer ging dat ech ter niet. Met name van de zjjde van de prol. christelijke groejierintr waren er nogal wat twijfels over deze zaak. De heer C. van Zweeden betoogde, dat men bij dergelijke garantieverleningen in dit geval voor 1.670.000 nóg- eens makkelijk heenstapt over de verantwoordelijkheid, die een raad daar mee op zich neemt. Ook al juichte hij de bouw van bejaardenwoningen door het BA toe hij wees er op. dat het juist de .onvoorstelbare omstandighe den' zijn, waarover dergelijke projecten de nek kunnen breken. Hij kwam ook met de suggestie voor het gemeente lijke toezicht" en bemoeienissen met deze zaak een vergoeding te vragen, wat wethouders drs Dijkgraaf toezegde te zullen bekijken. De heer M. Loeve (ar) herinnerde eraan, dat bh' er indertijd weinig voor voelde een aanzienlijk deel van het vermogen bij liet BA te laten. Naar zyn mening heeft deze instelling zoveel bezit, dat hy zich afvroeg of men de gemeentelijke garantie wel nodig heeft. De heer M. Haasdonk sprak zich voor het voorstel tot garantieverlening uit, omdat hij er de enige mogelijkheid in zag, dat dc woningen er ook komen. Wethouder drs J. Dijkgraaf betoogde, dat het risico van de gemeente door een dergelijke garantieverlening wel wat verminderd wordt door de verwachting, dat de grondwaarde in de toekomst nog zal toenemen. Wel benadrukte hij, dat de gemeente zal toezien op de verzeke ringen, dat er geen sprake van onder- verzekerde woningen zal zijn. Verder wees hij erop, dat het BA ook premie- woningên bouwt, waarvoor geen garan tie mogelijk is, maar die de woningvoor raad van 'de gemeente ook ten goede ko men. VHSSINGEN Tot waarnemend pas toor van de parochie aan de Singel te Vllssingen is benoemd drs W. C. UI. van der Riet, priester van het bisdom Breda. Drs v. d. Riet is 51 jaar. Hij is sinds 18 februari van dit janr belast met de algemene leiding van de theo logiestudenten uit het bisdom Breda, die studeren aan de katholieke hoge school te Tilburg. De benoeming tot waarnemend pastoor is slechts een pro cedurekwestie. Zodra de benoemde bisschop van Brei mgr Ernst, zondag 17 december Breda tot bisschop is gewijd, zal de aanstelling in Vlissingen bekrachtigd worden. Wilhelmus C. M. v. d. Riet. die werd geboren in Dinteloord, ontving 7 juni 1941 de priesterwijding. Hij studeerde theologie (met name de bijbelse rich ting) aan de theologische faculteit van de katholieke universiteit te Nijmegen, waar hij 14 oktober 19-16 slaagde voor het doctoraal examen in de bijbeise richting. Sinds 23 november 1944 was hij reeds profesor in de exegese aan het groot-seminarie van het bisdom Breda in Hoeven. Sinds 10 augustus 1964 was drs v. d. Riet president van dit groot-seminarie. Hij werkte daar lot de sluiting op 25 juni van dit jaar in verband met de concentratie van de priesteropleidingen. Drs v. d. Riet was nauw betrokken bij de veranderingen in de priesteroplei ding, die met ingang van het studie jaar 1967-1968 hun beslag kregen in een theologische opleiding aan de hoge school in Tilburg. Mgr De Vet belastte drs v. d. Riet in februari met de zorg voor de Bredase theologiestudenten in Tilburg. Drs v. d. Riet is de opvolger van pas toor H. M. Adriaansens, die deze week afscheid heeft genomen van Vlissingen en thans pastoor is in Rijen. De Vlisslngse parochie telt ruim 7000 zielen. Aan de Singelkerk is ook ver bonden kapelaan T J. J. M. Brooij- mans. De Emmanuel-bijkerk in Paau- wenburg heeft als kapelaan tevens bouwpastoor G. M. J. Rosenberg. HULST ,We zijn hier vandaag als bestuurders bijeen om onze typische bestuurdersproblemen te bespreken'. Op deze wijze vatte drs K. Ph. M. Sehniediling, voorzitter van dc Ne derlandse sectie van de Rand van Europese Gemeenten (REG), de vrij dagochtend in het gemeentehuis van Hulst het doel samen van de regio nale conferentie die de REG daat had belegd om de ruimtelijke proble matiek van het Belgisch-Zeeuwse grensgebied te bespreken. A confercnte namen dc gemeen ren deel van een groot aantal ge meenten uit Zeeland en het aangren zende deel van Belgisch-Oost-Viaan- «leren. Ook de provinciebesturen woonden de besprekingen hij. Prins Claus, die eveneens was uitgenodigd, had bericht van verhindering ge stuurd. In zijn welkomstwoord zei de heer Schniedding dat een grensstreek kan worden ontwricht, omdat de overhe den aan weerszijden van de streep niet op de hoogte zijn van eikaars problematiek. Verder benadrukte hij de betekenis van de Benelux, .een woord dat al lang meer dan een kreet had moeten zijn. De conferentie in Hulst werd voorbe reid door de secties Nederland en België van de REG. In zijn openings woord zei do voorzitter van de confe rentie. burgemeester P. J. G. Molt- hoff van Hulst, tevens bestuurslid van de REG. dat de onderlinge ver bondenheid van de planologie aan weerskanten van de grens een dui delijke zaak dient te zijn. Een soort gelijk geluid kwam van de burge meester van Gent, mr E. Clays, die namens de sectie België een wel komstwoord sprak. ,VVe zijn er van overtuigd dat de planologie in ons gebied een gemeenschappelijke zaak is geworden'. De ruimtelijke ordening en het regionaal beleid in Europees perspectief werd aan het begin van de conferentie in het kort toegelicht door de heer Rosario Solima. hoofd van de afdeling regionaal beleid van de commissie der Europese gemeen schappen. Hij noemde het grootste probleem dat zich in een bepaalde re- Sio kan voordoen, dat de ontwlkke. ng van het ene gebied sneller ver loopt dan van de andere. Overigens stelde hij dat een zich expanderende economie in een grensgebied niet al tijd ten goede hoeft, te komen aan de gehele regio. De heer Solima gaf ver der nog een uiteenzetting over het werk van de commissie, o a bestaan de uit het onderzoeken van de mo gelijkheden in aan elkaar grenzende gebieden. MIDDELBURG/VLISSINGEN Twee enorme visvang sten zorgden voor tweemaal hengelaarstrots. PZC-expedi- tiechauffeur Schog sr uit Vlissingen sleepte in de nacht •an donderdag op vrijdag om precies vier uur een lieve congeraal van rond de zestig centimeter uit de Vlissingse buitenhaven. De heer Schog viste met de hengel vanaf de steiger waar de sleepboten afgemeerd liggen. Het beestje woog 2 kilo en drie ons. De congeraal (latijn: conger-conger) wordt hier ook wel zeepaling genoemd. Hij verschilt in zoverre van de .ge wone' paling dat hij niet naar de Saragossazee trekt om het nageslacht te denken. De congeraal leeft tussen de stenen en legt daar ook zijn eieren. De Zeeuwse aardbodem en de wateren blijven produMen van super-afmetingen voortbrengen. Na de reuzetros pe ren, de kanjerrapen, onvoorstelbaar grote bieten en de Vlissingse aal is er gisteren uit het loader ook een enorme kabeljauw opgehaald. Het was een knoerd van zeventien pond, die de lieer H. J. Th. Goudswaard uit Sint-Laurens in de Sloehaven aan de haak kreeg en na een taai ge vecht op de kant haalde. Voor de kenners wilde de trotse visser er nog wel even bij vertellen, dat. hij de kabeljauw gevangen had met 851100 nylon. Op de foto rechts de heer Goudswaard met zijn reuze- kabeljauw, links de heer Schog met zijn aaltje. (Foto PZC). Films in Zeeland Wat deed jij nou in de oorlog, pappie? ,\Vhat did you do in the war, daddy?' Vader heeft gezwegen, totdat regis seur Blake Edwards deze komedie, die tot en met maandag is te zien in liet Grandtlieater te Goes, op het witte doek bracht. Ten tijde van de twee de wereldoorlog krijgt een groepje ver moeide oorlogsveteranen do opdracht om het kleine "Italiaanse stadje 'Va- lerno hij verrassing te overvallen, en in te nemen. De Italianen hadden de Amerikanen allang verwacht. Ze wil len zicli best overgeven, onder één voorwaarde, dat de voetbalwedstrijd die juist gespeeld wordt rustig uitge speeld kan worden en dat het voor die avond vastgestelde wijnfeest ge woon doorgang kan vinden. De Amerikanen laten zich overhalen en feesten even jolig mee. Als de sol daten de volgende morgen hun roes uit slapen, komt de Amerikaanse majoor Potl het stadje binnen. Het groepje veteranen bevindt zich in een neteli ge positie. Ze zullen zich er evenwel uit redden, wat overigens de geeste lijke vermogens van enkele hogere of ficieren niet ten goede komt. .De Saint contra...', dat wil zeggen, wilde achtervolgingen, k.o. op vele fronten en natuurlijk een behoorlijk quantum aan mooie vrouwen. Het be gon allemaal toen de Saint van een vriend, die in moeilijkheden was ge raakt bij de Duitse geheime dienst en daardoor zijn geheugen was kwijt ge raakt, de opdracht kreeg om zijn doch ter te beschermen en een groot be drag aan geld in veiligheid te bren gen. De bescherming van de mooie dochter blijkt alleszins noodzakelijk en het geld is niet gemakkelijk te vin den. Genoeg sensatie in deze film, die vandaag en morgen is te zien in het Grandtheater te Goes, met in de hoofd rollen Jean Marais, Jesse Hahn en Daniëlle Evenou. De naam van de regisseur John Ford heeft een bekende klank in de filmwereld. Zijn film ,De laat ste der Cheyennes' is tot en met morgen te zien in het City-theater te Middelburg. Het is het verhaal van 286 Cheyenne-Indianen die in september 3878 uitbreken uit het re servaat waarin ze zijn onderge bracht. Er volgt een barre tocht, terwijl ze regelmatig strijd moeten leveren tegen de blanken, die hen terug willen drijven naar het reser vaat. Kapitein Thomas Archer heeft evenwel begrip voor de toestand van de Indianen en natuurlijk is er ook weer liefde in het spel en dankzij zijn bemiddeling bij de minister komt dit avontuur tenslotte lot een goed en gelukkig eind. In de hoofdrollen bevinden zich onder andere Richard Widmark, Carroll Baker en James Stewart. Elke Sommer is op zich zelf al verlei delijk, rnaar van maandag tot en met woensdag is zij ook nog verleidelijk in opdracht. De naam van de film, die te zien is in het City-theater te Mid delburg, is dan ook heel toepasselijk .Verleiding ia opdracht'. Dc man die verleid moei worden is Peter Eyck. Dat is allemaal niet zo érg moeilijk, want naakt is Elke best hel aankijken waard. Er zit ook nog een jaloerse moeder in het spel, maar die moet in dit verhaal het onderspit del- want de liefde overwint. Peter, die zich in eenzaamheid had terugge trokken op een eilandje voor de Joego slavische kust, komt terug naar de bewoonde wereld om samen met zijn Eva gelukkig te worden. Zijn moeder, die door overdreven moederliefde ge dreven Elke de opdracht had gegeven om Peter van het eiland te halen, moet gelaten toezien hoe haar zoon haar nu de rug toekeert. In het Alhambra-theater te Vlissingen kan men deze week twee films zien die al eens eerder in Zeeland in rou latie zijn geweest. Vandaag en mor gen kan men gaan kijken naar .Triple Cross' en morgenmiddag draait .Her cules In de hel van Dzengis Khan'. .Triple Cross' is het verhaal van de gentleman-inbreker Eddie Chapman, die vlak voor de tweede wereldoorlog in gevangenschap raakt, maar zich op slinkse wijze eruit weet te redden. En dat niet alleen. Hij verricht le vensgevaarlijk werk voor de Engelsen en weet via die weg tevens gedaan te krijgen dat hij zijn vrijheid ook de oorlog behoudt. Enkele namen spelers: Christopher Plummer, Gert Froebe, Romy Schneider, 'Trevor Ho ward, Claudine Auger en Yul Bryn- ner. Hercules bevecht zijn zegen in de twaalfde eeuw. een tijd waarin de liefde niet minder belangrijk was dan nu. Mongoolse horden onder leiding van Dzengis Khan vallen Polen bin nen en Hercules ^trijdt totdat hij zijn geliefde Armina op de troon heeft ge bracht. die haar toekomt. Maar zij doet afstand van de troon om Hercules te volgen op zijn verdere levensweg. Een film met sterke mannen. HEERENVEEN (ANP) Do 38-,jarige junior Ronnie Nooitgedaclrt heeft vrij dagavond onder ideale weersomstandig heden op de Thialf-kunstijsbaan in Hee renveen liet Nederlandse record op de 3.000 m scherper gesteld en gebracht op 4.43,5. Het onde record stond sinds 24 november 3966 (Amsterdam) met 4.43,7 op naam van Ard Schenk, die ook het wereldrecord op deze afstand met 4.18,4 In zijn bezit heeft. Ronnie Nooitgëdacht, zoon van een dia mantslijper uit Amsterdam, verbeterde met zijn prestatie tevens het Neder landse juniorenrecord van Arie Eriks (4.53.0) met maar liefst negeneenhalve seconde. Ook de junioren Giling, Vink en Huiberts. die respectievelijk tweede, derde en vierde eindigden op deze af stand bleven met hun tijden van 4.49,3, 4.51,6 en 4.52,4 onder het record van Eriks. By de meisjes B-junioren werden eveneens zeer goede tijden genoteerd. De 36-jarige Treintje Rep uit Oostzaan liet op de 500 m een tijd van 48,9 voor zich afdrukken, waarmee zij een nieuw nationaal juniorenrecord voor zich op eiste. Rillandia-Sprang begint om 2.45 uur Het: topduel in de 3e klas tussen de voetbalverenigingen .Rillandia' en .Sprang' begint vanmiddag niet zoals eerder aangekondigd om drie uur maar om kwart voor drie. De wedstrijd wordt zonder invallers gespeeld. GOES De lieer J. J. Ganseman uit Kapelle heeft bedankt als consul voor de KNWU. De heer C.anseman was con sul voor Zeeland behalve voor Zeeuwseh- Vlaanderen. ,De onsympathieke werk wijze van de sportcomniissie van de KNWU', zoals hij het noemt, was voor de heer Ganseman de belangrijkste ar""' leiding te bedanken. Zo werden er v schillende beslissingen genomen en stap pen gedaan zonder dat de consul e werd betrokken. Heden overleed, zacht en kalm. nog onverwacht, mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame va der, behuwd- en grootvader LOUIS JOHANNIS HEIJBOER. in de ouderdom van 75 jaar. Zwijndrecht: J. Heyboor-van der Slikke Dordrecht: J. M. Hordyk-Heijboer F. Hordijk Hans en Marjan Zwijndrecht: M. A. Almekinders-Heijboer L. Almekinders Conny en Lou De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het gemeenteziekenhuis, Bankastraat, te Dordrecht. Gelegenheid tot bezoek aldaar van 14.00 tot 35.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 21 november a s. des namiddags 3 uur, op de algemene begraafplaats aan de Lindelaan te Zwijndrecht. Het heeft de Here be haagd tot Zich te ne men mijn lieve man en onze lieve vader, be huwd- en grootvader LEENDERT GEELHOED op de leeftijd van 86 jaar. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. De bedroefde familie, Vaessen: A. B. Geelhoed-Kroon Middelburg: S. Ton-Geelhoed M. Ton En kleinkinderen De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 20 november, des namiddags om. 2 uur. vanuit gebouw .Renata'. te Kamper land. VOOR UW FAMILIE BERICHTEN DE PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 32