Zeeuwse arbeidsmarkt is vrjj gunstig gratis België maakt haast met aanleg van E 3-weg TOMADO GEWELDIG NIEUWS! TOMADO Vakbonds medewerker was wel heel voorbarig INTERNATIONALE AUTOWEG GEREED IN 1972 Tweede tunnel bij Antwerpen daMiiksTigoede portie vlees vlees etmis-, verantwoom eten Belangstelling voor ulo gestegen lAv IN EEN KERKGEMEENSCHAP IS GEWETENSDRANG ,UIT DEN BOZE' f32,95 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUW5Ï COURANT II ECONOMISCHE KRONIEK OVER OKTOBER de centrale ls 23,7 miljoen opgenomen. In Zlerlkzee is een nieuw kantoor en magazijn voor de waterlei ding in gebruik genomen. Verkeer Er was belangrijk nieuws uit België, dat ook voor Zeeland betekenis had. De Zandvlietsluis bij Antwerpen, 's werelds grootste, werd ge opend. Er kunnen schepen van 100.000 ton in. De sluisdrempel wordt echter vooralsnog ge vormd door... de Westerschelde. Er werd ge wezen op de noodzaak van een tienjarenplan voor uitbreiding op de Westerscheldeoever met het bekende Baalhoekkanaal. De Nederlandse regering heeft het plan ontvangen, het provin ciaal bestuur nog niet. Medio 1968 zal Zeebrugge schepen van 65.000 ton kunnen ontvangen ten behoeve van de Te.xacopijp- leiding naar Gent, die ook bij Ossenisse had kunnen liggen! De toegang voor schepen van 200.000 ton de volgende stap lijkt wel zeer kwestieus. De .Nederlandse Loods' wees op het gevaar van over slag van zeer explosief gas op de Westerschelde. Ook dit is een punt voor overleg met België. Zeehavens Hoechst start over enige maanden met 340 werkne mers. Over vijf jaar zullen het er, binnen de huidige bedrijfsplannen, 800 tot 1000 zijn. Aan de bouw werken 850 mensen. In september is het bedrijf gestart met een bedrijfsschool. Om lucht- en waterverontreiniging tegen te gaan is 3,5 miljoen geïnvesteerd. De Kon. Mij. De Schelde overweegt de bouw van een reparatiedok voor schepen van 70 80.000 ton in Vlissingen-Oost. Het bedrijf opende een fabriek in Terneuzen ais lid van de Schelde-Rijngroep. Het gaat om een service- en reparatiebedrijf voor de chemische industrie. Er werken 70 mensen; dit zal oplopen tot 100. Een wetenschappelijk medewerker van het NW merk te op dat het Inkomen in Zeeland laag ligt omdat veel baten van de buitenlandse bedrijven verdwijnen. Dat is wel heel voorbarig gezegd, omdat die bedrij ven nog maar nauwelijks op gang zijn en misschien 1 procent van de werkgelegenheid uitmaken. Hij baseert zich trouwens op cijfers van enige jaren terug, toen die bedrijven er nog niet eens waren. Ook zijn mededeling dat in de komende vijf jaar niets spec taculairs aan vestigingen is te verwachten berust op gebrek aan gegevens. Hij heeft een'goede gelegenheid voorbij laten gaan om te zsvjjgen. De eerste dubbeldekker is te water gelaten. Het schip komt op 1 maart in de vaart. De capaciteit is 200 eenheden per slag of 267 per uur. De exploitatie begroting van de Provinciale Stoombootdiensten geeft een verlies van 10,8 miljoen. In 1966 was het 8 mil joen, voor 1967 is de raming 8,3 miljoen. Het stuk rijksweg (3 kilometer) tussen Kruiningen en Krabben- dijke zal voor liet eind van 1968 worden verdubbeld met het oog op de dubbeldekker. In januari zal de kleinste van de twee sluizen in Terneuzen in gebruik komen. Daarna zal aan de demping van de oost- en middensluis worden begonnen. Ook de twee bruggen (Axelse- en Ribbensbrug) verdwijnen uit het stads beeld. Op de begroting vah verkeer en waterstaat is 11 miljoen uitgetrokken voor voorbereidend werk voor de afsluiting van de Oosterschelde. Men is bezig aan de werkhaven in Schelphoek. Op Noord-Beveland komt een tweede. In 1968 wordt begonnen met de opbouw van de kabelbaan voor de sluiting van het Brouwershavense Gat (1971). Er is 6 miljoen voor uitgetrokken. De kabelbaan van de Grevelingenbaan gaat naar het Haringvliet. Het waterschap Walcheren zal ter bestrijding van de duinafslag beginnen met de bouw van strandhoofden. De kosten van het gehele project belopen 2.6 miljoen. Recreatie Om de bevaarbaarheid van het Veerse Meer te verbeteren is 6 miljoen nodig. In Valkenisse zijn twee belangrijke recreatieprojecten in voorberei ding: een terrein voor zomerwoningen en een voor kamphuisjes. Het eerste ligt tussen Zoutelande en Westkapelle, 13 hectare met plaats voor 137 huisjes en een kampcentrum. Het tweede plan biedt plaats aan 130 kamphuisjes in Zoutelande-West. In 1968 zullen de activiteiten van de WV's op Schou- wen-Duiveland en Zuid-Beveland worden gebundeld in twee streek-WV's, de eerste in Zeeland. De commissie werkgelegenheid op Tliolen heeft de Ned. Heide Mij. een recreatieplan laten maken, aansluitend op de bestaande aanzet. Aan de zuidkant ligt het accent op de dijkrecreatie en de kampeerterreinen, aan de noordkant op de watersport. Interessant was het rapport over de situatie van de middenstand in Heinkenszand. Slechts 10 van de 67 be drijven hadden een bedrijfsopvolger, negen onderne mers willen het bedrijf beëindigen vla het sanerings fonds. Noodlijdend is de situatie beslist niet. Zo zijn er in de laatste 5 jaar 44 zaken uitgebreid of ge moderniseerd. Tweeënzestig ondernemers hebben een eigen bedrijfspand. Algemeen Werkgelegenheid De arbeidsmarkt biedt een vrij gunstig beeld. De jeugdwerkloosheid is gering. Er werken al een jaar of zes jeugdconsulenten, die voortreffelijk werk ver richten. In de metaal- en chemische industrie wordt gerekend op uitbreiding met 1100 arbeidsplaatsen voor mannen en 250 voor vrouwen. Het selzoenwerkloos- heidsverschijnsel wordt zwakker door het dalende aan tal arbeidskrachten in de landbouw. In Zeeland gaat ruim een zesde van de lts-leerlingen doorstuderen aan een uts of een andere technische school. Alleen Zuid-Holland heeft een hoger percentage. De uts in Terneuzen bestaat 10 jaar en zal zich ingrijpend aan de mammoetwet moeten aanpassen. Zij is een van de zeven Nederlandse experlmenteerscholen, onder andere wat de aansluitingen van de vooropleidingen betreft. Het zogenaamde part-time-onderwijs (leerlingenstelsel) wordt momenteel in Zeeland herverdeeld en gebundeld. De in aanbouw zijnde nieuwe hts in Vlissingen krijgt een waterloopkundig laboratorium. Op het ogenblik is men nog aangewezen op Delft. Voorbereidingen worden getroffen voor de aanleg van het eerste stuk (270 meter) van de afvalwaterleiding van West-Brabant naar de Westerschelde, bij Rilland- Bath. De begroting van de PZEM voor 1968 sluit met een voordelig resultaat van bijna 1 miljoen, op een totaaltelling van 46,5 miljoen. De netto- verkóop van stroom is geraamd op 829 miljoen kwh, meer dan het dubbele van 1966 (Hoechst!). Voor uit breiding en vernieuwing is 65 miljoen geraamd. Voor de vierde en vijfde fase van de uitbreiding van De provinciale begroting heeft een totaaltelling van 27,8 miljoen, een stijging van 6 miljoen ten op zichte van 1967. 11,8 miljoen heeft betrekking op de rijksuitkerïng voor de wegen. Het streekplan Midden-Zeeland, het eerste plan van richt lijnen heeft als belangrijkste paragraaf een perspectief op het Westerscheldebekken. Ook de nieuwe wegen trokken de aandacht, zoals een nieuwe weg Middel- burg-Vlissingen, de traverse door Goes, de toerweg op Walcheren die om Westkapelle heen is geleid, een toerweg Arnemuiden-Wolphaartsdijk en de verleng stukken aan weerszijden van de dammenweg over de Veerse-Gatdam. Het ETI-rapport over Vlissingen-Middelburg voorziet omder meer een inwonertal in 1980 van 100.000 (thans 68.000). De provinciale raad voor de luchtverontreini ging werd geïnstalleerd. Schouwen-Duiveland onder neemt een poging om tot een overdekt streekzwembad te komen. =r De streekwerkplaats in Terneuzen voor minder- validen is gemoderniseerd en uitgebreid. Er is plaats voor 120 mensen (thans 65). Er wordt ook gestreefd naar een verbeterde accommodatie voor geestelijk gehandicapten en naar oprichting van een arbeidsrevalidatiecentrum. Aan de komende dijkverzwaring bij Borssele zal de landbouwhaven worden opgeofferd. Zesentachtig procent van de stemgerechtigden heb ben de ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand aan vaard. De commissie art. 8 deltawet adviseerde Bruinisse met een concreet compensatieplan te komen. Drs M. C. Verburg Zandvlietsluis in Antwerpen open. De eerste dubbeldekker te water QUAKERS NU NAAR ZUID-VIETNAM HONGKONG (RTR) Negen pacifis ten vnn het Quakergenootschap heli- hen besloten een voorraad medicamen ten ter waarde van ongeveer 21.500 gulden, «lie zij aanvankelijk naar Noord-Vietnam wilden brengen, ter be schikking van do boeddhisten en het Rode Kruis in Znid-Vie.tnam te stellen.; Zij wijzigden hun plan, nadat presi-j dent Ho Tsji Minh hen had laten we ten, dat zij ,met het oog op de verhe vigde barbaarse Amerikaanse aanval len' nu beter niet naar zijn land kon-! den komen. Zij zullen nu vanuit Hong kong, waar zij hebben geschuild voorl een wervelstorm, naar Danang varen. I De pacifisten zeven Amerikanen, on-| der wie één vrouw, een Brit en een Ja-, panse journaliste reizen met een klein vaartuig, de .Phocnix', waarmee zij in het begin van dit jaar al eens: medicamenten naar de Noordvietname- se havenstad Haifong hebben gebracht. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) CALIFORNIA SOEPEN IN BLIK zendt mij 3 sleutelhangers Adres Woonplaats KNIP UIT Plak die vlaggetjes! Opsturen aan: California Soepen Harderwijk En waarom? Omdat de eiwitten in vlees eersteklas bouwstoffen voor het men selijk lichaam zijn. Omdat vlees goed Is voor de lijn. En vanzelfsprekend, omdat u met vlees zo veel verrukkelijke culinaire mogelijkheden hebt. Daarom DEN HAAG (ANP) De relatieve helangstelling voor liet uitgebreid lager onderwijs (ulo) of het middelbaar al gemeen vormend onderwijs (mavo) neemt, zelfs exclusief de leerlingen van de brugklassen van scholengemeen schappen. iets toe. Deze conclusie valt af te leiden uit de voorlopige cyfers die het Centraal Bureau voor de Sta tistiek verzamelde over de aanwezige en toegelaten leerlingen bij het ulo, senooljaar 1967-1968. Het totaal aantal leerlingen nam toe met twee procent en het aantal toe gelaten leerlingen tot het eerste leer jaar met drie procent. Van de gemiddel de generaties twaalf- en dertienjarigen, waartoe de toegelatenen in 1966 en 1967 in hoofdzaak behoorden, ging in dit jaar 31,5 procent naar het ulo tegen 30,-3 procent in 1966. Deze percent hebben betrekking op het ulo zc de brugklassen. Voor het ulo, inclusief de brugklassen blijken deze percentages 33 voor 1967 en 32,1 voor 1966 te bedragen. Uit de cijfers blijkt, dat op 16 tember van dit jaar er 1274 ulo- en mavo-scholen waren met in totaal 279.872 leerlingen, van wie 136.810 jon gens en 143.062 meisjes. Van dit totaal zaten er 3742 in de brugklassen van scholengemeenschappen, waar in het eerste kalenderjaar de studiekeuze tus sen ulo (mavo) en het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs (vhmo) nog niet bekend is. Van de 286.5531 ulo"-leerlingen zat 27.75 procent op een openbare, 30,25 op een protestants-chris telijke en 39.5 procent op een rooms- katholieke school. 2,5 procent ging naar andere bijzondere scholen. Dertien ontslagen wegens reorganisatie ALMELO (ANP) Bij Universal Coor- rugated Box Machinery Corporation te Almelo is dinsdagmiddag aan dertien werknemer? ontslag aangezegd. Het be treft hier geschoolde metaalarbeiders. Het bedrijf was door een reorganisatie tot deze stap gedwongen. Met de vak bonden is over een afvloeiingsregeling overeenstemming bereikt. De fabriek, die kartonnagemaclunes produceert, heeft nu nog ruim honderd man in dienst. In België wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van een be langrijke internationale verkeers weg: de E 3. De E 3 is een interna tionale autosnelweg, die liefst acht Europese landen met elkaar ver bindt. De weg loopt van Lissabon tot Stockholm, over Valladolid en Sebastian in Spanje, Bordeaux, Tours, Parijs en Rijssel in Frank rijk, Kortwijk, Gent, Sint-Niklaas, Antwerpen en Turnhout in België- Eindhoven en Venlo in Nederland, Hannover en Hamburg in Duits land. Aarhus, Aalborg en Frede- rikshaven in Denemarken en Gö- teborg in Zweden. Met een lengte van 3.622 kilometer is de E 3 op één na de langste internationale verkeersweg in Europa. De sectie, die over Belgisch grondgebied loopt, heeft een lengte van circa 180 km. Het verst gevorderd met de aanleg van de E 3 Is men in Duitsland, daarna volgt Nederland en ook België is al een heel eind op de goede weg. verwachting is, dat het Belgische ;!ang, die I van de É3 tegen 1972 gereed droogdok zal zijn. De Belgen hebben de E 3 op fabriceerde" stukken hun urgentieprogramma gezet, omdat deze internationale verkeersverbin ding wordt gezien als een .levensader'. Er wordt dan ook met bijzondere voortvarendheid aan de aanleg van E 3 gewerkt bij onze zuiderburen. Scheldetunnel In Antwerpen kruist de E 3 de Schelde. De huidige Scheldetunnel voor voertui gen met slechts één rijstrook in elke richting is reeds meer dan verzadigd. De noodzaak om een tweede tunnel of een brug te bouwen was dus reeds aan wezig. Aanleg van de E 3 heeft deze ontwikkeling versneld. Na veel wikken en wegen is de keuze gevallen op een tweede tunnel bij Antwerpen, waarvan juist in het afgelopen weekend het eer ste van de vijf tunnelstukken is ge plaatst. Contractueel moet de nieuwe tunnel op 9 september van het volgend jaar voor het verkeer worden openge steld. Dat is ongeveer vier jaar vóór het gereedkomen van de E 3 weg. Aan de tweede Scheldetunnel werken vier Belgische en één Deense tunnel- bouwmaatschappij. De tunnel krijgt een lengte van 690 meter, hij zal tien meter hoog zijn en bijna 48 meter breed. Daarmee wordt hii de breedste tunnel ter wereld. Van ae 690 meter vormen 510 meter de zg gezonken tunnel, die dus op de bodem van de Schelde ligt. Het bouwprocdé gaat uit van préfabricage. Het gezonken gedeelte van de tunnel bestaat uit vijf elementen, elk 100 meter B, een speciaal gegraven droogdok worden gebouwd. Deze .gepre fabriceerde" stukken worden vervolgen* de Schelde op gesleept en daar tot zin ken gébracht op 30 meter diepte in een vooraf uitgebaggerde geul (823.000 m2 grond moet worden verwijderd), leder van de vijf elementen heert een water- -laatsirig van 47.000 ton, dit is evcn- als een flinke Linker. De tunnel zeif omvat vier .kokers' name lijk twee kokers met elk drie rijstroken voor het autoverkeer, een koker voor fietsers en bromfietsers en een koker die uitgerust is voor elektrisch dubbel- spoorwegverkeer. (ADVER,TENTJE) (ADVERTENTIE) Sint denkt al aan TENTOONSTELLING RUIMTELIJKE ORDENING AMSTERDAM GESLOTEN AMSTERDAM (ANP) De tentoon stelling over ruimtelijke ordening, die het hoofdgebouw van de universiteit arvoor veel belangstelling bestond, is door onvoorziene omstandigheden eer der beëindigd dan aanvankelijk de be doeling was. De tentoonstelling, die 1/z week heeft geduurd, zou tot en niet 20 november voor het publiek ge opend zijn. Cabaret Pepijn in nieuw seizoen met .Dag en Nacht' DEN HAAG (ANP) Cabaret PePijn brengt 24 november in een galavoor stelling zijn nieuwe programma, dat de leider, mr Paul van Vliet, ,Dag en nacht.' heeft gedoopt. Met deze titel wil liij iets aanduiden van het licht en het donker van een levensliedje in een| dag en een nacht in deze tijd kan alles gebeuren. Paul van Vliet deelde op een perscon ferentie mee dat tot januari 1969 ,Dag en nacht' op het repertoire blijft en dat voordien geen nieuw programma zal worden gepresenteerd. Van 1 maart tot 1 mei volgt een landelijke tournee langs de grote provinciale schouwburgen, waar vrije voorstellingen worden gegeven. De gehele zomer van 1968 en voor maart 1968 blijft PePijn in Den Haag, waarna een tweede landelijke tournee wordt gemaakt met serievoorstellingen in Amsterdam en Rotterdam. Het gezel- I schap bleef ongewijzigd. Onder leiding van Paul van Vliet speelt PePijn weer met Liselore Gerritsen, Ferd Hugas en pianist Rob van Kreeveld. Nagenoeg alle teksten zijn van Paul van Vliet. De muziek is van Van Kreeveld. Ernst van Altena leverde een vertaling van een chanson en Seith Gaaikema schreef een tekst voor Liselore Gerritsen. Bij de voorbereiding van het programma werd de groep gecoached door Nick van den. „SPAAR ACHTERjl. AF" Mensen met wensen sluiten 'n persoonlijke lening bij de NMB NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar ook zich thuis voelt 225 vestigingen Sn Nederland Kosten De kosten van het gehele E3-project op Belgisch grondgebied lopen in de miljar den B. fr. De nieuwe Scheldetunnel zal ongeveer 4,5 miljard frank kosten, too- voerwegen inbegrepen: de ringweg rond Antwerpen, nog eens 4 miljard, dus meer dan 8 miljard uitsluitend voor Antwer pen. Het verdere tracé kost circa 15 tot' 17 miljard, in totaal dus ongeveer 25 miljard Belgische fr.. ruim 3 miljard gulden die binnen de zeven jaar moeten worden geïnvesteerd. De financiering bleek een hele opgave. Het rijk kon de kosten niet enkel en alleen voor zijn rekening nemen. De oplossing werd gevonden Jn de op richting op 21 januari 1963 van een in stelling met rechtspersoonlijkheid: de .Intercommunale Vereniging voor de Au toweg E 3' (IV A). Zij is samengesteld uit de provincies Antwerpen, West- en Oost-Vlaanderen en de steden Kortrijk, Gent. Sint-Niklaas. Antwerpen en Turn hout. evenals uit het .Wegenfonds'. De Belgische staat sloot met de I V A een concessie-overeenkomst af voor 30 Jaar. Hieruit volgt dat de IV A voor deze pe riode, als concessiehouder, in staat voor de bouw, de uitrusting, de exploitatie en het onderhoud van de E 3 in België. De financiering geschiedt door het We genfonds dat een jaarlijkse bijdrage krijgt op de buitengewone begroting en verder leningen rloor de staat gewaar borgd uitschrijft. Zo werd reeds in 1965 een lening van 2.5 miljard en In 1966 een van 3 miljard uitgeschreven. De staat zal, binnen de dertig jaar, alle uit gaven aan haar eoncessiciiouder, de .In tercommunale' terugbetalen. Rapport voor pastoraal concilie: Klooster voor gehuwden VATICAANSTAD (AFP) Te Fonte Morandoli, in Toscane, is op initiatief van mevrouw Bice Pagnamento uit Lu gano en met goedkeuring van de bis schop van Fiesole, mgr Luigi Bange» li, een klooster gesticht voor gehuw» den. Deze leven daar in kleine vet» trekken, storten hun salaris in een ge meenschappelijk fonds, zijn wat de ge beden betreft gebonden aan het kloos terreglement van de heiige Benedictus en wijden zich aan maatschappelijk werk en aan onderricht aan kinderen. Lutherse deken klaagt Duitse satiricus aan NEURENBERG (AP) De Lutherse deken Fritz Kelber heeft een aanklacht ingediend tegen de Westduitse politie ke satiricus Horst Blome die onlangs zijn eigen 95 stellingen op de deur van de St.-Sebaldkerk aldaar heeft gespij kerd. Een woordvoerder van de Evan gelische Kerk verklaarde dat deken Kei her Blome heeft beschuldigd van het verstoren van de openbare orde op 31 oktober, de dag waarop het 450 jaar was geleden dat Maarten Luther zijn 95 stellingen op de deur van de dom in Wittenberg nagelde. Blome, een bekend politiek cabaretier, hi had op de deur van stellingen gespijkerd. Volgens de zegs man had Blome ook pamfletten met zijn stellingen uitgereikt aan de leden van.de Lutherse Gemeente. Een van Blo mes stellingen was, de kerk is een pa pieren tijger.' Kerkleiders moeten in hun streek zelf kunnen beslissen AMSTERDAM In een kerk naar haar aard een persoonsgemeenschap gewetensdwang uit den boze; bin nen de ene R-K Kerk moet ruimte zijn voor een veelvormigheid, zowel in den ken als in doen. Dit betekent onder meer dat naar omstandigheden in land en streek de leiders van een kerkpro vincie de bevoegdheid moeten hebben zelfstandig aan de noden en verlangens van de betrokken kerkgemeenschap te gemoet te komen. Dit zijn enkele punten uit het rapport van de studiecommissie .Gezagsopvat- tingen en gezagsbeleving in de kerke lijke gemeenschap', dat thans is ver schenen. Het rapport is door het secre tariaat van het pastoraal concilie van de Nederlandse kerkprovincie toegezon den voor discussie en annotaties aan de diocesane pastorale raden en de deelnemers aan de plenaire pastoraal concilievergadering op 3. 4 en 5 janu ari 1968. De gezagsuitoefening zal haar uitgangs punt moeten vinden in het respect voor de mens en voor diens onvervreemd baar eigen verantwoordelijkheid. Het gezag van de ambtsdrager zal zich uiten in het zich als getuige ter beschikking stellen van de anderen, waarbij niet sprake is van een .on der' en .boven' in juridische zin. In concreto: in een kerk-persoons- gemeenschap is gewetensdwang ,uit den boze'. De motieven van beleidsbeslissin gen worden aan betrokkenen kenbaar gemaakt. Opdat de ambtsdrager niet. in een geïsoleerde positie komt, zullen! de kerkleden en de ambtsdragers voort durend dialoog onderhouden. Er wor den enkele factoren genoemd waardoor de positie van de ambtsdrager wordt' bemoeilijkt. Een factor is: de uniformi teit in de kerk, die meer iü juridische! en uiterlijke zin wordt verstaan dam In geestelijke zin. Binnen de ene R-K Kerk, aldus het rapport moet ruimte zijn voor een veelvormigheid zowel in denken als in doen. Dit betekent onder meer dat naar omstandigheden van land en streek de leiders van een kerkprovincie de bevoegdheid moeten hebben zelfstan dig aan de noden en verlangens van de betrokken kerkgemeenschap tegemoet te komen. (ADVERTENTIE) Deskundigen HENKES DRY GIN Haal Henkes in huis! Ook een factor is: de aanspraak van de kerkelijke leiding op beslissingsbe voegdheid op terreinen waarop de ambtsdragers niet, of althans niet uit hoofde van hun ambt, deskundig zijn. Gedacht wordt aan politiek, onderwijs, maatschappelijk werk, gezondheids zorg, huwelijk en gezin. Ook binnen een kerkprovincie zal een delegatie door de bisschop van verantwoordelijk heid en uitvoering vereist zijn. Ten aanzien van bevoegdheid wordt van een kerk verwacht dat zij haar opdracht als een verkondigen de, niet als een eisende, met sanc ties afdwingbare, ziet. Voorzover op de genoemde terrei nen van de kerk een standpunt wordt gevraagd, zal de verantwoor delijkheid gedelegeerd moeten wor den aan deskundige instanties, al dus het rapport, Als bemoeilijkende factor wordt voorts genoemd: de gesloten houding van de kerkelijke ambtsdragers tegenover de publiciteitsmedia. De hierop aanslui tende suggestie luidt: door een open houding tegenover de publiciteitsmedia zai de verkondigende opdracht van de R-K Kerk worden vergemakkelijkt. Bestuur is in deze opzet beperkt tot het minimale, namelijk tot het vormen van het structurele patroon. Hierbij denke men aan de opleiding en zen- .1ing van de bedienaren; aan de bouw, dc financiering en het gebruik van kerken; aan de planning van het pas toraal en aan de grondordening van de liturgische viering. Een doelmatig bestuur vraagt de inschakeling van deskundigen; vraagt voorts de instelling van ad viesorganen, wier adviezen niet zon der motivering en zonder gelegen heid tot wederwoord terzijde wor den gelegd. Wil het ambt fungeren binnen de" meenschap, dan lijkt het noodzakelijk «lat bij de kenze van de ambtsdrager een stem wordt toegekend aan de kerk leden en dat de ambtsvervulling aan een bepaalde termijn gebonden is, al dus het rapport. ADVERTENTIE De precieze Tornado personenweegschalen nu in prijs verlaagd! Elke Tornado personenweegschaal vertelt u héél precies hoeveel u weegt Eén blik op de sterk ver grotende lens en u weet: moet er iets af, of mag er wat bij? Voortaan heeft u al een echte Tornado Salter weegschaal voor f 24,95 „.en nu ook nog grotere keus door nieuwe types! NIEUW! Modern model. Voorzien van verende kunststof bekleding. Rood, geel of blauw f 29,95 NIEUW! Zelfde model, voorzien van handvat Blauwe bekleding met wit handvat of zwarte 'bekleding met zwart handvat f 32,95 Op elke Tornado weegschaal 5 jaar garantie. Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de uitzoeklolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuis, afdeling K, Dordrecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 11