Meer concentratie na 1968 in de regionale industrialisatie Hogere belasting en stadhuis Terneuzen Dames YVG en Terhole behielden leiding 9 Minister De Block in kamercommissie: Aanleg toeleidingen viaducten rw 58 aanbesteed Raad Hontenisse akkoord met nieuwe keurtarieven SUGGESTIES OVER VERPLAATSEN WEEKMARKT VOOR REKENING ETI DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook andere gunstige factoren daaromheen scheppen (Van een onzer redacteuren). DEN HAAG Na 1968 zal het regionale industrialisatiebeleid van de regering meer dan tot nu toe worden gericht op concentratie in bepaalde gebieden. En dan zullen niet alleen factoren op industrieel terrein voor vestiging van belang zijn, maar zal er tevens naar wor den gestreefd om daaromheen an dere gunstige factoren te schep pen, bijvoorbeeld op het gebied van de recreatie. Dit heeft de minister van economische zaken, mr L. de Block, woensdagmorgen aange kondigd in de vaste commissie voor dit departement in de tweede- kamer. Ook voor Zeeland zullen de nieuwe beleidsuitgangspunten van belang zijn. ,Voor 1969 moeten we naar de steen der wijzen zoeken,' zo formuleerde de mi nister het Hij kon, nadat de kamer commissie hem daartoe in de replieken had uitgelokt, over het toekomstige re gionale industrialisatiebeleid toch nog maar enkele globale uitgangspunten aangeven. De bewindsman was het eens met het liberale kamerlid Th. H. Joe- kes, dat voor het industriestimulerings- beleid vooral bepalend zijn een alge meen goed investeringsklimaat en een algemeen economisch "evenwicht. ,Er zijn voor bedrijven die zich in deze ge bieden willen vestigen toch al zekere factoren te overwinnen en dat willen we met premiëring doen. Dan is het van belang dat het klimaat voor een vesti ging gunstige perspectieven biedt.' De heer Joekes had tevoren met name op concentratie aangedrongen. En hij achtte de opvattingen over dit uitgangs punt voor het beleid in de verschillende fracties zo positief. ,Dat er wel een parlementaire meerderheid in zit.' Van dr ir A. P. Oele (pvda) kwam de idee te streven naar een .pakket van ondernemingen, die een samenhang vormen en op de duur de beste kansen op groei in een stimuleringsgebied bie den.' Als voorbeeld noemde dit kamer lid de vestiging van een aantal onder nemingen in Zuid-Limburg, verwezen lijkt door de medewerking van de NV Staatsmijnen. ,Dit systeem het is in het buitenland ook gebleken is op de lange termijn de beste aanpak voor een regionale ontwikkeling.' Minister De Block zegde toe, het idee van een pakket van ondernemingen te zullen bezien, al moest hij eraan toevoegen dat wat In Limburg is bereikt met een reeks van vestigingen toch nauwelijks als een samenhangend geheel kan wor den bezien. ,Het is meer zo, dat Staats mijnen daar als stimulator is opgetre den.' De heer Oele bracht vervolgens nog een correctie aan: ,Op het gebied van bijvoorbeeld de energievoorziening was er toch wel degelijk sprake van een gemeenschappelijke aanpak. In Ita lië werkt men ook met succes met dit systeem. Er zijn een of twee trekpaar den. Zeker in het noorden zou men zo een gezonde ontwikkeling kunnen be reiken. Daar is een stevig aluminium- MIDDELBURG. Op het kantoor van rijkswaterstaat in Middelburg is aanbe steed het maken van de toeleidingen voor zeven viaducten over de nieuw aan te leggen riiksweg 58. De viaducten ko men bij Kapelle, Kloetinge, 's-Heer- Arendskerke, 's-Heer Abtskerke en Heinkenszand. Ingeschreven werd als volgt: gebr Gel dof, Serooskerke f 2.024.000; fa Goed hart. Dordrecht, f 2.029.000; M. Uil, Middelburg, f 1.730.000: comb. gebr. Hakkers en Schermers, f 1.662.000: gebr. Van Oord, Werkendam, f 1.900.000: aann.mij Schouwen-Duiveland werken f 1.755.000; gebr. Romers. Rozenburg, f 1.916.000; fa. J. en M. Moerland, St- Annaland f 1.803.000; gebr. Van 't Ver laat. Hardinxveld, f 1.563.000; gebr. H. en H. van den Hemel. Biervliet, f 1.935.000; firma J D. Janse. Middel burg, f 1.678.000; firma J. M. Striiland, Uithoorn, f 1.869.000; Jan de Oude, Biervliet, f 1.754.000: firma De Ruijs- scher. Biervliet, f 1.755.000; Van Ha'tt. en Blankevoort, Beverwijk, f 1.803.000; A. v. d. Marei, Hoofddorp, f 1.876 500; Hillen en Roosen, A'dam, f 1.874.000; Aann.bedr. Zeeland. M'burg, f 1.728.000; firma D. A. van der Linden. 's-Graven- dcel f 1.562.400: Haukus en Zonen, Kekerdonk, f 1.929.000; P. Vermeer, Heemstede, f 1.767.000; H. Stouten, Brouwershaven f 1.868.0O0: P. van Don gen, Haamstede, f 1.863.000. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Steenwijkerwold P. Land-I weer te Nichtevegt. Beroepen te Nw.-i Lekkerland H. K. van Wingerden te Zoetermeer. Beroepen te Hei en Boei- cop A. van der Vlist te Andel. Aange- nomen de benoeming tot hulpprediker te Hoofdplaat H. J. Begeer, hulppre diker te Waalwijk, voorheen te Hoofd plaat. Aangenomen naar Varsseveld A. Sjullema te Vriezenveen. Bedankt voor Eemnes-Buiten W. van Hennekeler te Zwartebroek. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Kamerik, te Lewedorp en te Rockanje G. Warner kandidaat te! Utrecht die geen verdere beroepen in; overweging kan nemen. Aangenomen naar Picterburen (Gr.) (tevens als. evangelisatiepredikant in de classis' Warffum) T. Siebesma te Sellinge. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Gouda P. N. Ribbers te Enschede-West. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt voor Amsterdam-C. en voor Gorkum J. C. Weststrate te Mellsker- bedrijf en er zijn verschillende petro chemische grondstoffen, waaruit aller lei mogelijkheden kunnen worden ge put. Minister De Block: ,Nu begrijp ik het wat beter. Ik ben graag bereid dit nader te onderzoeken.' Concentratie Concentratie van het aantal indu striekernen dus. Voor Zeeland is het in zekere zin al in deze richting ge gaan, nu in feite Vlissingen-Oost en Terneuzen als de belangrijkste in dustriekernen zijn overgebleven. De minister had al eerder in de kamer commissie gezegd dat het beleid met betrekking tot de regionale indu strialisatie flexibel zal worden na 1968. Het AR-kamerlid drs J. Boers- ma vond het momenteel nogal wil lekeurig. Hij zei er dit van: ,Het stimuleringsbeleid lijkt wat op een Isd-beleid. Even is het wel aardig, maar de kater is daarna zo verve lend.' En hij plaatste het ook in een breder verband met de opmerking: ,We zitten voortdurend tegen elkaar op te bieden. België doet het, Frank rijk doet het en wy ook.' De voorgenomen flexibiliteit van het beleid in de toekomst was voor mr dr M. J. J. A. Imkamp (D'66) aanleiding om de minister in overweging te ge ven de werkloosheid als belangrijkste criterium te hanteren voor de regiona le industrialisatie. Maar zover wil de minister toch ook weer niet gaan, zo zei hij nog. .Het zou wat al te flexibel worden als we de stimuleringsmaatre gelen zouden vastpinnen op de werk loosheid.' Slot van pag. 1 afhangen van de totstandkoming van de wet tot het instellen van een havenschap voor Terneuzen en kanaalzone. .Daar wij van mening zijn dat de vergroting en de outil lering van het "havengebied buiten gewoon urgent zijn, wordt onzerzijds op spoed aangedrongen', aldus het college in de toelichting op de be groting. Over de (al vele jaren slepende, red.) plannen voor de sanerin; van de stad stellen b en w da financiële medewerking van het rijk een voorwaarde is waaraan moet worden voldaan om prak- Zeeuws congres ANBOR in Goes GOES Drie inleidingen hebben een zestig leden van de Algemene Neder landse Bond Ondernemers Rijwielklein bedrijf woensdagmiddag beluisterd op he. derde Zeeuwse congres van de ANBOR. De landelijk voorzitter van de bond, de heer H. Zandman, hield een lezing over het financieel beleid in de rijwiel- en bromfietsbranche. Hij wees op dt noodzaak van een goede calculatie van de onkosten, die men zakelijk voornamelijk in de werkplaats heeft en stelde, dat men, wil men een rendabel bedrijf hebben niet beneden een uurloon van 8,kan gaan. ,Om de kosten voor klanten niet te hoog te maken moet de rijwielhandelaar en hersteler ef ficiënt en vakbekwaam kunnen werken', stelde hij. De heer A. C. Klaassen uit Axel. die de leiding had bij de organisatie van het congres door het provinciaal bestuur van de bond, sprak over .Waarheen met de fiets'. Hij, kwam tot de conclusie, dat men in de toekomst naar een vier-typen- markt gaat, namelijk de kinder- en jeugdfiets, de duurdere flets, de goed kopere fiets waarvan de omzet groeit en de fiets in nieuwe vormgeving, waarbij gedacht wordt aan vouw- en minifietsen. De heer Klaassen meende, dat men in de rijwielbranche een goede toekomst tegemoet gaat. De secretaris van de landelijke bond, de heer P. van der Scheer gaf een uiteenzetting over de nieuwe wet belasting toegevoegde waar de, die op 1 januari 1969 ingaat. Hij zet te duidelijk uiteen, dat de middenstand deze belasting niet moet zien als een nieuwe last, maar als een belasting voor de consument. Hij gaf tevens een toe lichting over de vrijstelling in de ver laagde tarieven. Uit vragen bleek, dat voor de onderwerpen veel belangstelling bestond. Examens Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het semi- artsexamen de heer W. Lucieer te Cad- zanql. In het gemeentehuis van Biervliet trouwde de keer J. Meertens (22) uit Hoek woensdagmiddag met mejuffrouw M. M. Lijbaart (21). De bruid is kleuterleidster in Ter- neusen en daarom stapte het paar het gemeentehuis binnen langs een erehaag van kinderen. tische resultaten te bereiken. Ver der nog dat de buurt .Java' het eerst voor reconstructie in aan merking komt. De benodigde sub sidie voor dat werk is al enige tijd geleden aan de minister aange vraagd. Onderwijs Binnenkort zullen opnieuw twee op- vangscholen worden geopend. Dit be tekent de oplevering van vier scho len in twee jaar, waarmee voorlopig in de meest dringende behoefte voor het lager onderwijs wordt voorzien. Het vak lichamelijke opvoeding word door het college zo belangrijk ge acht dat zij de raad voorstelt een post op de begroting te brengen voor de invoering van afzonderlijk vakonderwijs aan de scholen voor gewoon lager onderwijs. De verdere ontplooiing van de jeugd- activiteiten worden zeer gewaar deerd. De in gang gezette ontwikke ling wordt thans'in versterkte mate begeleid door een hogere gemeente lijke bijdrage van 4000. Op een zelfde bedrag kan het instituut voor kunstzinnige vorming rekenen, dat een belangrijke bijdrage levert aan het wekken van algemene culturele belangstelling. Het bejaardenwerk dient naar de mening van het col lege te worden uitgebouwd door de oprichting van een dienstencentrum en de bouw van bejaardenwoningen. Heel karwei De begroting, die zoals gemeld we derom sluitend kon worden gemaakt vermeldt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van ruim 10.320.000. Door de aanmerkelijke achteruitgang in de financiële toestand is het he reiken van een sluitende begroting een heel karwei geworden. De post onvoorziene uitgaven bedraagt nu slechts 52.000, tegen 119.000 in het Jaar daarvoor. Byzonder sterk stegen met name de uitgaven van de diensten openbare werken en so ciale zaken met respectievelijk 117.000 en 146.000. Stoffelijk overschot dr Schreuder in Den Haag gecremeerd DEN HAAG. In het crematorium .Oekenburg' te Den Haag (Loosduinen) is woensdagmiddag het stoffelijk over schot gecremeerd van dr M. Schreuder, die zaterdag op 57-jarige leeftijd te Vlis- singen overleed. Tijdens een sobere plechtigheid werd kwartetmuziek ten gehore gebracht. Een broer van de overledene, mr J. Schreuder, hield een korte toespraak, waarin hij onder meer zei, dat dr Schreu der ,naar menselijke maatstaven te vroeg van ons is heengegaan'. Onder .ons' verstond hij naast familie ook vrienden, collega's, medewerkers, pa tiënten en muziekvrienden. Hij zei ver der. dat zijn broer de opvatting over het medische beroep altijd zo hoog mogelijk heeft gehouden. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal be langstellenden, voor een belangrijk deel uit Zeeland afkomstig. Onder anderen waren aanwezig vrijwel alle specialisten uit Vlissingen verscheidene Vlissingse huisartsen, de Zeeuwse oogartsen, pa tiënten. afgevaardigden van de besturen van de ziekenhuizen .Bethesda' en ,St- Joseph', van het ziekenfonds Walche ren. van de koninklijke maatschappij .De Schelde', enkele hoogleraren en verte genwoordigers van de verenigingen, waarin dr Schreuder aitief is geweest. KLOOSTERZANDE De gemeente raad van Hontenisse is woensdagmiddag akkoord gegaan met een nieuwe .veror dening op de heffing van keurlonen' in de vlceskeuringskririg Hulst. De tarieven van deze intergemeentelijke dienst zul len gemiddeld 60 ','r omhoog gaan. waar door een sluitende exploitatie kan wor den bereikt De tekorten werden tot dus ver bijgepast door de deelnemende ge meenten. Br de verhoging is de tot dusver toege paste kostenverdeling gehandhaafd. Dat betekent dat 50 voor rekening komt van de slagers en 50 ten laste van een grote expórtslagerij in Hulst. De heren B. Eggermont en M. de Booij waren het met deze kostverdeling niet eens. Het heeft namelijk tot gevolg dat de parti culiere slagers per dier aanmerkelijk meer betalen dan de exportslagerij waar jaarlijks 9000 dieren worden ge slacht. .Als we dit aannemen doen we die exportslagerij ruwgeschat 60.000 Der jaar cadeau', zei de heer Eggermont. Hij stelde voor deze engrosslagerij ge woon 1 of 1.50 per dier meer te be rekenen. .Dan zijn de tekorten ook weg gewerkt'. Burgemeester C. J. van Hootegem stel de daar tegenover dat de keuringskosten voor de engrosslagerij per dier reëel la ger liggen. Een wijziging van de kosten verdeling bleek daardoor in de vleeskeu ringskring niet haalbaar. Wel beloofde hij de raad dat althans het Hontenisser college daar toch naar zal blijven stre ven. Ondanks deze toezegging stemden de heren Eggermont en De Booij tegen. De raad ging verder akkoord met het verlenen van een bijdrage van 11.375 voor de bouw van een wijkgebouw te Lamswaarde. De lagere technische school te Hulst kreeg een subsidie van 200, gebaseerd op het aantal uit Hon tenisse afkomstige leerlingen. Tenslotte besloot men de gezinsverzorging in Hon tenisse en Vogelwaarde een extra-sub sidie van 30ÖÖ toe te kennen. De bur gemeester lichtte dit voorstel toe door er op te wijzen dat de gezinsverzorging er dit jaar niet in is geslaagd financieel rond te komen. Locoburgemeester van Middelburg: Op 20 november bespreking in de raad MIDDELBURG ,Het gemeente bestuur heeft weliswaar kennis ge nomen van de suggesties die er in het ETI-rapport zijn gedaan om trent verplaatsing van de donder dagse weekmarkt. Maar we den ken er niet aan om deze suggesties over te nemen!' Deze uitspraken zjjn naar zijn mening volkomen voor rekening van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland. In de gemeenteraad van 20 november zal liet standpunt van b en W van Middelburg nog eens nader de orde komen. Het preadvies is ii maak. Wethouder Baars zei dat het in de be doeling had gelegen om bij het ver schijven van het bij de wet voorgeschre ven ETI-rapport over de toekomst van de dubbelstad Middelburg-Vlissingen een preadvies bij te voegen. Volgens de loco burgemeester van Middelburg zou het gemeentebestuur van Vlissingen dat verkeerd hebben begrepen waardoor het rapport zonder enige toelichting van de zijde van het gemeentebestuur open baar is gemaakt. Anders zou de zaak over die in overweging gegeven ver plaatsing van de weekmarkt volgens de wethouder al bij voorbaat zijn rechtge zet. ,En nu is het zo dat de mensen van de mug een olifant maken. Nota bene: van een mug die nog niet eens is geboren', zo luidde het commentaar van de heer Baars op de reacties die er naar aanleiding van de publicatie van het ETI-rapport verschenen van midden standszijde en van de kant van het WV-bestuur. Vlissings geschil over bijstandswet voor raad van state DEN H.AAG De afdeling geschillen van bestuur van de raad van state be handelt volgende week tijdens een open bare zitting het beroepschrift, dat bij de kroon uerd ingediend door burge meester cn wethouders van Vlissingen, alsmede door nir B. de Hoogh te l'trccht, namens een inwoner tegen het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, waarbij werd bepaald, dat bet aan de heirokken ingezetene uitgekeer de bedrag aan hijstand moest worden verhoogd. Burgemeester en wethouders hadden namelijk besloten het bedrag te verminderen. Het gaat in deze zaak onder meer over de vraag, of een klein bedrag rente en aflossing van een hypotheek op een eigen huis, in het te verlenen bedrag aan bijstand moet worden door berekend. Gesteld wordt onder meer dat een bescheiden vermogen in dit ge val het huis met een getaxeerde waar de van ongeveer 15.000 buiten be schouwing dient te worden gelaten bij het bepalen van het bedrag aan bij stand. In het bezwaarschrift wordt als alternatief gesteld, dat het huis ver kocht kan worden en dat van de op brengst dan een ander huis kan worden gehuurd. Zodra het bedrag van de op brengst is ingeteerd, zal de gemeen schap dan voor een veel groter last komen te staan, omdat dan het volle huurbedrag in de bijstand dient te wor den betrokken. Volleybal op Zeeuwsch-Vlaanderen Van kinderzegels f 40.000 voor r k kinderbescherming in Zeeland I VLISSINGEN' stichting r-lc kln- d'-rhcM-hcrining in Zeeland Iih ft uil de Gedrang in de tweede klas 5-15. 10- de teams steeds behaalde hier cch- overwinning. De WH l-Time Out g.K klln' In d' scheri het i I9G6 rijke"'hé In de Zeeuws-Vlaamse volleybalc petitie hebben de datnes IJVC I Terhole I hun leidende positi. l.ehoti-U.'VH 1 d een der speler.-, moest mLs- den, evenals de heren van .Seheldesport t: ris de vorige wc<l- I. dat in een matig gespeelde wedstrijd i ;,;,.r h' :t OVC versloeg. In de 2e klas heren hcl n!ct moeilijk gehad tegen een te begitn een drang naar de kop te ont-| urst' ::d Tin- Out De gevra-vd' staan en hebben 4 teams evenveel j time-outs brachten dan ook voor Tlnv instpunten behaald. CllC. ne Kruis 500. c Kruis te i Ir. de afd •nlng eln' klnderbc» Schelde Sport l-OVC In de eerste klas heren werd slechts een wedstrijd gespeeld en zij die ge dacht hadde nhier een mooi en span nende wedstrijd te kunnen zien zijn wel zeer bedrogen uitgekomen. De wed strijd Seheldesport - OVC was een zeer matige wedstrijd. OVC bood weinig te genstand en Seheldesport kwam niet tot een behoorlijk peil. deels doordat er geen tegenstand werd geboden en ook omdat een zekere wilskracht bij de gastheren ontbrak. Zowel voor spe lers als voor toeschouwers was het een verlossing toen de goed leidende scheidsrechter het einde blies nadat' Seheldesport I de laatste punten had gescoord. Stand in de le klas heren: Seheldesport I 2 0 0 4 6-0 Terhole I 1 0 0 2 3-0 Terhole n 1 0 0 2 3-0 IJVC I 2 10 13-3 PHLI 10 10 0-3 OVC 10 10 0-3 IJVC H 2 0 2 0 0-6 Uitslagen In de tweede klas: SAS- WH n 3-2, WH H - Terhole m 0-3. WH I - Time Out 3-0, Voorwaarts I- PHL n uitgesteld. IS v. G - Voorwaarts H (Voorwaarts II niet opgekomen). SAS-VVH II SAS dat in sterk gewijzigde opstelling het veld verscheen heeft kans ge- i om WH II met lege handen naar huis terug te sturen. In de le set wist WH gebruik te maken van de open gaten die in de Sasse verdediging meer malen voorkwamen. De 2e en 3e set gingen vrijwel gelijk op met kansen aan beide kanten die dikwijls niet werden hennt. Vooral de derde set bracht veel spanning, omdat het verschil steeds een punt bleef. De laatste 2 sets speelde SAS wel heel sterk en gaf de Hontenissenaren geen schijn van kans meer. De sestanden 9-15, 15-9, 15-17, 15-1 en 15-2. WH II-Terhole III Ook hier geen winst voor WH n dat toch wel een aardige wedstrijd ge speeld heeft doch dat tegen een goed spelend Terhole III niets toekreeg. De bezoekers speelden aanzienlijk beter dan vorige week toen zij er niets van terecht brachten. Naar gelang de wed strijd vorderde werd ook het spel van het klcutcrhu WH I ■erdedlgln k'' :ette en daar; v voorts jucrse an- klnderbe- slrekt aan tc Oost- i het Groe it iddelburg. regen eik I VVIt-Gcle J er bescher ming r-k I en f 3130 !brug en etegen' te J- scoh' te n zij er n rival op te bouw voor;»: :ri ue o« :t<a werd het spel Time Out slordig waardoor de w> strijd tot een laag ncil zakte. De s standen waren 15-7. 15-7 en 15-4. Stand bij de heren 2e klas: WHI 2 2 0 4 Seheldesport II 2 2 0 4 SAS 2 2 0 4i Terhole 1H 3 2 14' Voorwaarts I 2 112- isvg i o i o wh n 2020; PHL ri 2 0 2 0 1 Voorwaarts IT 3 110- I 3000 en KJcetinge Gele Kruis te Axel dacht. Dam i Terhole ll-YVC I De kampioenen van de vorige compe titie hebben nog niet die vorm van vo rig jaar. In de wedstrijd tegen Terho le II dat niet op volle sterkte was. waren af en toe aardige soelmomen- ten te zien. Een paar zwakke plekken in de verdediging der gastvrouwen stel den de anderen speelsters voor een ver zwaarde opgave, wat vooral in de laat ste set duidelijk was te merken, In het begin gingen de teams vrijwel gelijk op, waarbij Terhole ln de 2e set zelfs een mooie voorsprong verkreeg. LJVC 1 kreeg echter haar sterkste serveer ster aan slag en hierop had Terhole II geen antwoord. Al met al toch nog een spannende wedstrijd met de setstan den 10-15, 10-15 en 6-15. Terhole l-YVC II Geen problemen voor het sterk spelen de damesteam van Terhole I dat met 2 invalsters in het veld trad. Steeds meer laten zij zien welke plannen zij hebben ten aanzien van het afdelings kampioenschap. Aan de tegenstandsters LJVC II werd dan ook geen enkele kans gegeven aan enige spelopbouw te den ken. De Terhoolse dames beschikken momenteel over een goed sluitend team waarbij ook enkele reserves die wan neer opgesteld aan het team geen af breuk doen. Als aan de smashes nog meer kracht en goede richting kan worden gege- 3 ven dan zullen zij net nog ver sturen. 1 Met de setstanden 15-5, 15-9 cn 15-5 heb- S ben ::ij duidelijk hun nr rheid te- 1 gen het niet onverdienstelijk, maar wel 3 non'halant spelende IJVC II gedemon- 3 streerd. Stand bij de dames: Tcrhole I 2 2 0 4 6-0 IJVC I 2 2 0 4 6-1 Seheldesport I 1 1 0 2 3-1 Voorwaarts 1 1 0 2 3-1 LJVC II 2 112 3-3 PHL 2 112 4-4 Seheldesport H 2 0 2 0 1-6 Terhole II 2 0 2 0 0-6 VOORUITZICHTEN In Terneuzen kon wel eens een belang rijke wedstrijd gespeeld worden waar bij een plaats aan de top meetelt. Seheldesport I ontvangt daar Terhole II en gezien de wedstrijden die de Ter- holenaren al gespeeld hebben zou het niet zo gek zijn dat zij de winst mee naar Terhole namen en daarmee Sehel desport dat zijn vorm van vorig jaar nog niét heeft zijn eerste nederlaag toebrengt. Terhole I gaat op bezoek bij PHL I en het daar niet moeilijk hebben. PHL I heeft tot nu toe nog geen enkel winst punt weten te behalen Maandagavond gaal LJVC I op bezoek bij OVC te Oostburg en daar beide teams ongeveer van gelijke sterkte zijn, is hier een spannende wedstrijd te ver wachten. In de tweede klas ontvangt PHL n de mannen van SAS en de Sassenaren zul len deze wedstrijd wel winnen. Ook voor WH I dat op bezoek gaat bij de Instuif te Sas van Gent en Terhole in dat bij Voorwaarts H gaat spelen mag op winst gerekend worden. Bij de dames ontvangt Terhole II het darn-steam van PHL en het rnoet voor Terhole mogelijk zijn deze wedstrijd in haar voordeel te beslissen al zal er voor geknokt moeten worden. LIVC I en II ontmoeten elkaar in eigen huls en dit zal voor IJVC I geen problemen brengen. Heden overleed, in het ziekenhuis .Bergzicht' te Goes, na een langdurig en geduldig gedragen lij den, mijn innig geliefde man, onze lieve vader en grootvader JAN DE BRUIN op de leeftijd van 51 jaar. Goes M. E. de Bruin - van Sabben J. Ch. de Bruin P. M. de Bruin - Landa Marcel A. de Bruin en verloofde Goes, 8 november 1967 Oostsingel 8 De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 11 november. Vertrek vanaf Oostsïngel 8 om 12.00 uur. De overledene ligt opgebaard in het mor tuarium van .Bergzicht'. Bezoekuren van 1112 uur en 14.3015.30 uur. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis, in de aula op de begraaf plaats. Heden overleed, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, onze geliefde zoon en schoonzoon JAN DE BRUIN op de leefty'd van 51 jaar. M. J. de Bruin - Quartel P. S. van Sabben-Sampon 8 november 1967 Heden overleed, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, onze geliefde zwager JAN DE BRUIN op de leeftijd van 51 jaar. Middelburg: A. M. van Sabben C. van Sabben - Tilroe Heden overleed onze lieve vader, opa en huis genoot MARIUS VAN OEVEREN weduwnaar van Maria Adriana Vogelaar, op de leeftijd van 83 jaar. J. J. M. van Oeveren I. H. van Oeveren - de Rijke Corrle Marius Laban Han Jan J. K. A. Tazelaar K. A. K. Tazelaar Kortgene, 8 november 1967 Hoofdstraat 85 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 11 november, des namiddags om 2 uur. Heden is overleden, nog onverwacht, onze beste zwager, de heer MARIUS VAN OEVEREN in de ouderdom van ruim 83 jaar. Kortgene: Joh. Vogelaar C. Vogelaar N.O.Polder: H. J. Vogelaar Kortgene, 8 nov. 1967 Voorgoed ingeslapen onze lieve klein opa H. M. ROETING bijna 92 jaar. Rust zacht opa. De achterklein kinderen. Veere, 7 nov. 1967. Heden overleed, zacht en kalm. in het rust huis Poehvijck in de ouderdom van 85 jaar. Borssele: M. Ruster-Toth J. Ruster Kampen: M. Ruster- van Oosten De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 10 november te 's- Heer-Arendskerke. Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder JANNA DE KRAKER weduwe van Salomon de Visser, in de ouderdom van 74 jaar. Valleyfeld 37 Lemteu Canada (Quebec): J. J. Janusz- de Visser A. Janusz Jutta Steve Christian Middelburg, 7 november 1967 Seisweg 71 De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 11 november, om 11.00 uur, op de algemene begraafplaats te Mid delburg. Vertrek Mo lenweg 33, Nw.- en St.- Joosland om 10.30 uur. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Gasthuis. Be zoekuren van 11.00 12.00 uur en van 18.00- 19.00 uur. Na afloop van de plech tigheid gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante JANNA DE KRAKER weduwe van Salomon de Visser, in de ouderdom van 74 Jaar. Familie De Kraker Nw.- en St.-Joosland, 7 november 1967 Molenweg 33 Geheel onverwacht is van ons heengeg; onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader BEREND REINIGERT weduwnaar van E. Franse, in de ouderdom van 78 jaar Namens de familie. J. Reinigert Middelburg. 7 nov. '67 Bleek 22. De overledene is opge baard in het rou-.vccn trum. Herengracht 44 Bezoek en condoleren aldaar, heden, donder dag, van 19.00 tot 20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 10 november, om 14.00 uur, op de alge mene begraafplaats. Vertrek van Bleek 22 om 13.30 uur. Aan huls geen bezoek. Heden overleed, zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, onze geliefde broeder, zwager en oom, de heer op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam, H. M. Vader Middelburg, 6 nov. 1967 Baaijenompad 3. Met ontsteltenis namen wij kennis van het plot seling overlijden van onze jeugdige mede werker, de heer A. G. M- KLINK Zijn prettige persoon lijkheid zal steeds in onze herinnering blij ven voortleven. Het personeel van de provinciale water staat ln Zeeland Middelburg, 8 nov. '67. Heden is geheel onver wacht van ons heenge gaan, mijn lieve, zorg zame man en onze lie ve vader en grootvader echtgenoot van Maria Francke, op de leeftijd van 73 jaar. Goes: M. Schrijver-Francke M. Schrijver A. Schrijver- Schrijver Ria en Rien Zwolle: G. M. Schrijver D. A. Schrijver- v. d. Gronde Rien. Wouter en Margriet Goes, 8 nov. 1967 Willem Barentszstr. 31. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 11 november, op de al gemene begraafplaats te Goes. Vertrek sterf huis om 11 uur. HedeD overleed plotse ling. tot onze grote droefheid, onze gelief de broeder op de leeftijd van Tó jaar. A. Schrijver J. W. Schrijver J. J. Schrijver- Sampon J. W. v. d. Weert- Schrijver M. M. v. d. Weele- Schrijver Goes, 8 november 1967

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 9