Rijkspont Sluiskil' na doop overgedragen Geen verandering in toewijzing goedkoop aardgas industrie ZCF verkocht Bergen op Zooms atelier Schuur in Ritthem na spelletje in as Eiland ter verpozing bij de Piet 2 MINISTER DE BLOCK STELT VAST: GRATIS DAG EN NACHT OVER Dader van inbraak in school te Middelburg gepakt KABELJAUW VAN VIJFTIEN POND Mozarts Requiem', BachsMagnificat' VROUWELIJKE POLITIE IN MWDFI BURG BEGROTING 1%8 VEERSE MEER' Belg gedood bij ongeval op rijksweg Draaibrug-Sluis ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 VOOR BROMFIETSERS, FIETSERS EN ZIEKENAUTO TERNEUZEN Met een forse zwaai liet burgemeester J. C. Asohoff van Ter- neuzen woensdag omstreeks het mid daguur de enige fles sterke drank (champagne) die er aan boord was te gen het staal van de nieuwe veerboot .RÜkspont Sluiskil' te pletter slaan. ,Ik doop u, rijkspont Sluiskil en wens u een behouden vaart' sprak hij bjj deze hande ling. De plechtigheid aan boord vond plaats tussen de oude en de in aanbouw zijnde brug van Sluiskil, ter hoogte van de kleine fuik die voor de veerboot Is bestemd. Zodra de oude draaibrug bui ten bedrijf zal zijn gesteld en de nieuwe in gebruik zal worden genomen zal deze veerboot dag en nacht van de oostelijke naar de westelijke kanaal- oever varen, op kosten van rijkswater staat. Driehonderd personen zullen te gelijk kunnen worden overgezet gra tis. Zo'n tochtje duurt, als alles ge smeerd loopt, ongeveer één minuut. De Arnhemse Scheepsbouwmaatschappij is aan het begin van dit jaar met de bouw van de pont begonnen. Het schip kost 550.000. De overdracht van het schip aan de rijkswaterstaat vond direct na de doop plechtigheid plaats. De heer O. E. Prins, directeur van de Arnhemse Scheeps bouwmaatschappij NV, droeg het schip over aan Ir P. van Rossum, hoofd van hr> bouwbureau van de rijkswaterstaat te Ternèüzen. De heer Prins sprak de hoop uit dat het schip een nuttig instru ment zal blijken te zijn. .Ik ben blij dat u bereid bent het schip over te nemen. Ret betekent dat u tevreden bent', zo zei hij tot de heer Van Rossum. De heer Van Rossum aanvaardde het schip en dankte degenen die aan de bouw hebben meegewerkt. De overdracht vond plaats in aanwezigheid van de heer P. Lagrou. hoofd van het district Gent van de Bel gische rijkswaterstaat, de heren N Boer en L. Frangois van de Arnhemse Scheepsbouwmaatschappij, de heren W. Swaan en G. Borg van het bureau voor scheepsbouw ir P. H. de Groot te Bloe- mendaal dat het schip ontwierp, de heer K. Groenhof, hcofd van de rijkshaven dienst te Terneuzen en het personeel van de pont. Het gezelschap scheepte zich in aan de Schepenlaan. Het schip was op eigen kracht van Arnhem naar Terneuzen ge varen, onder abominabele weersomstan digheden. De rijkspont Sluiskil is ge schikt voor het vervoer van personen, fietsen, brommers en één of twee auto's. Men heeft zodoende voor ziekenauto's de mogelijkheid geschanen de andere oever snel te bereiken, ook wanneer de grote brug zal zijn geopend. Tegen de tijd dat de pont in gebruik wordt gesteld zal de aanleginrichting op de westelijke oever geheel gereed zijn- die op de oostelijke oever zal gereed komen nadat de oude brug buiten gebruik zal zijn gesteld. Het 20 meter lange schip is 8 meter breed, heeft een 4 meter breed open dek met ter weerszijden overdekte gangen var 1 meter breedte. Midden boven het dek bevindt zich de stuurhut van waar uit alle handelingen, inclusief het vast leggen van het schip en het neerlaten van de landingskleppen door één man kan worden verricht. De pont heeft twee dieselmotoren van 115 pk, die elk een wendbare schroefpropeller aandrijven. Het schip wordt tevens door deze pro- VERMAGERINGSPILLEN OP STRAAT VERLOREN VLISSINGEN. Dinsdag zijn ln Badhuisstraat, de Stenenbeer of Walstraat te Vlissingen 60 vermage ringspillen verloren, verpakt ln een doosje van de apotheek J. M. H. v. d. Sande te Vlissingen. Wanneer kinderen deze pillen zouden vinden en zouden op eten. kan dit gevaar voor hen opleve ren. MIDDELBURG. In het huis van be waring is in Dordrecht ingesloten de 47- jarige K. A. J. B. De man die ir Dordrecht woont, zou op 29 september de inbraak hebben gepleegd ln de Oran- jesschool in Middelburg. Daar haalde B. onder meer een hoeveelheid rookwa ren weg. Gebleken is dat de man bij een benzinestation geprobeerd heeft benzine te tanken in ruil voor een hoeveelheid si garetten. De Middelburgse benzinesta tionhouder bij wie de man aankwam, ging niet op deze aanbieding In. In Goes lukte het B. weL Omdat het kenteken werd opgenomen, kon B. later worden opgespoord. Hij i3 een goede bekende van politie en justitie. Hij wordt ver dacht van flessentrekkerij en ook heeft hij een reek3 in or a ken op zijn naam staan. Het onderzoek Is ln verband met het feit dat de meeste zaken zich ln Dordt afspelen geheel aan de politie in deze stad overgedragen. Gistermorgen bleek dat opnieuw Is in gebroken in de Oranje-N'assau&chooi. Bij onderzoek kwam vast te staan dat de sluiting van een raam in de leraars kamer geopend was. Op de vloer ont dekte men sporen van zand. In de le raarskamer waren kasten overhoop ge haald. Voorts zou zjjn getracht het slot van een andere kast te forceren. Er worden alleen enkels sleutels vermist. pellers bestuurd. Er is radar aan boord. Als voorlopige dienstregeling zal een 20-minutendienst worden onderhouden (hele uur. 20 en 40 minuten erover). Do pont zal aan de westelijke oever liggen en na het lossen aan de oostelijke oever direct terugkeren. Tijdens de spitsuren zal zo mogelijk een 10-minutenclïenst worden onderhouden, 's Nachts zal ook om de 20 minuten worden gevaren, maar dan alleen op verzoek. Na ontwikkeling in Belgisch atelier GEBR. VAN GILS NAM GEHELE PERSONEEL OVER MIDDELBURG De Zeeuwse Confectiefabriek NV te Middel burg heeft het gebouw en de ter reinen van het atelier te Berger op Zoom verkocht aan het confec tiebedrijf Gebroeders Van Gils te Bergen op Zoom. Bij deze verkoop is doo*' de Bergen op Zoomse on derneming voldaan aan de door de ZCF gestelde voorwaarde, dat de totale bezetting van het ZCF-ate lier, die rond 60 personeelsleden omvat, za) worden overgenomen. Op dinsdag 14 november 1967 stopt het atelier van de ZCF te Bergen op Zoom met de werk zaamheden, waarna het personeel op 15 november bij de Gebr. Van Gils gaat werken. Jamnier', zegt ZCF-illreeteiir de Noojjer, .maar we meenden, dat dit voor het personeel de beste oplossing was'. De situatie is ontstaan als ge volg van de ontwikkeling in het Bel gische atelier in Langeniarkt, glak bij Yperen, dat de Zeeuwse Confectie fabriek samen met de «ïrma Schelle- kens uit Aalst bij Eindhoven nuari I960 opgezet heeft. De onder neming uit Middelburg en die uit Aalst leverden beide dé helft, name lijk 45 leden, van de personeelsbezet ting. bedrijf in tegenstelling met het ZCF- ateller geen kinderkleding verwerkt. De proriuktielijn van ie Zeeuwse Confec tiefabriek loopt nu van Middelburg via Aardenburg, waar de ZCF eveneens eer stikatelier heeft, naar het Belgische Langeniarkt, waar eveneens een stik atelier is. Enkele maanden geleden trok de firma uit Aalst zich echter terug uit de onder neming in Langemarkt. met het gevolg, dat de ZCF zich de bemoeienissen van alle 90 personeelsleden moest aantrek ken. De heer De Nooijer licht toe: ,We konden onmogelijk ons bedrijf ln Mid delburg uitbreiden met 45 personeelsle den, terwijl het aan de andere kant bij zonder moeiiqk was om de helft van het Belgische bedrijf te ontslaan. Daar door zou het niet mogelijk zijn geweest de produktie voort te zetten'. Enige tijd geleden werden daarom NADERE STUDIE LEIDDE TOT DEZE CONCLUSIE DEN HAAG Minister De Block van economische zaken vindt dat het geen aanbeveling verdient om wijziging te brengen in het tot nu toe gevoerde toewijzingsbeleid van goedkoop aardgas uit de daarvoor bestaande reserve. Een nadere stu die heeft tot die conclusie geleid, zo zeg! hij in antwoord op schrif telijke vragen van het tweede-ka merlid drs J. Boersma (arp). De rragen hadden betrekking op de mogelijke vestiging van een Ame rikaanse aluminiiimfabriek ir Groningen, naast die van Aldel in Delfziji Het antwoord van de mi nister kan eveneens worden be schouwd als een motivering van de afwijzing zoals gisteren reeds gemeld van het verzoek om goedkoop aardgas van het Franse concern Péchiney voor ves tiging van een alumininmfabriek in Vlissingen-Oost. De ambtsvoorganger van de huidige mi nister van economische zaken, drs J. A. Bakker, had vorig jaar toegezegd, de vraag onder ogen te zien of er aanlei ding zou kunnen zijn in de huidige om standigheden wijziging te brengen in de voorwaarden, waarop goedkoop aardgas beschikbaar zou kunnen worden gesteld. Er is daarover overleg gepleegd met verschillende geïnteresseerde geledingen van het bedrijfsleven en de conclusie is dus dat de voorwaarden moeten bljjven zoals ze zijn. Letterlijk zegt minister De Block dit: .Met name werd geconstateerd dat zowel uit overwegingen van industriële struc tuurontwikkeling als op gronden van ju ridische aard en van goed beleid (wat een grote mate van continuïteit vergt) he1- tot nu toe nieuwheidsbeginsel dient t». worden gehandhaafd'. Eerder had de minister in de vaste commissie nomische zaken uit de tweede kamer ge steld dat dit nieuwheidsbeginsel ook heeft moeten leiden tot afwijzing van het Pêchineyverzoek. De bewindsman omschrijft dat nieuwheidsbeginsei in het toewijzingsbeleid als volgt: .Slechts voor produkties die nieuw zijn voor ons land wordt goedkoop aardgas beschikbaar gesteld. Na de toewijzing voor een nieu we produktie door een bepaalde onder neming, komen andere ondernemingen niet meer in aanmerking, omdat het nieuwheidselement dan ontbreekt'. Structuur Minister De Block wijst er nog op dat toepassing van het nieuwheidscriterium er juist op is gericht om te komen tot een meer gevarieerde °n daardoor ster kere industriële structuur. .De aldus tot stand komende bedrijven moeten zich zo danig kunnen ontwikkelen dat hun le vensvatbaarheid in de internationale concurrentie is verzekerd'. In dit verband brengt de bewindsman het vragende kamerlid Boersma onder de aandacht dat voor de energie inten sieve bedrijven alleen voor nen heeft beschikbaar stellen van goedkoop aard gas zin - als gevolg van de kapitaals- intensieve structuur de optimale be- drijfsgrootte in het algemeen hoog ligt. ,De ontwikkeling naar de in de interna tionale concurrentie noodzakelijke pro- duktieomvang wil ik niet in de waag schaal stellen door gelijktijdig de vesti ging van meer bedrijven van hetzelfde soort door middel van goedkoop be schikbaar gesteld aardgas te bevorde ren'. Bovendien is de minister van me ning dat hanteren van het nieuwheidsbe ginsei niet indruist tegen de doelstellin gen van het regionale en hij voegt daaraan toe het nationale-industriali- satiebeleid. De minister van economische zaken geeft noe enkele bijzonderheden over de ontwikkeling van het te Delfzijl ge vestigde aluminiumbedrijf .Aldel'. Naast di eerste produktie-eenheid (30.000 ton oer jaar) is reeds een tweede ovenbat terij' in aanbouw. Deze zal in 1968 in produktie komen. De capaciteit zal dan 70.000 ton per jaa. bedragen. Met deze uitbreiding van de capaciteit is men in Delfzijl slechts halverwege: ln de daarop volgende jaren zal. om to* een efficiënt bedrijf te komen, de capaciteit nogmaals moeten worden ver dubbeld. De directies van het bedrijf heb ben de minister meegedeeld dat zij over wegen binnen vijf jaar de produktieoa- paciteit te verhogen tot ea 180.000 ton per Jaar door de bouw van een derde ovenbatterij. Woensdagmiddag heeft de 20-jarige D. Slabbeko'órn te Goes tijdens een mid dagje vissen een kabeljauw van 7 kg en 650 gram aan de haak geslagen. Hij ving de vis in de Westerschelde tussen Elle- woutsdijk en Borssele. Lezing NZAW VLISSINGEN De bijeenkomst, die de Ned. Zuidafrikaanse werkgemeen schap vrijdag morgen in Vlissin gen organiseert in het Concertgebouw, begint om half acht. En niet om twee uur, zoals wij gisteren abusievelijk be richtten. drijf in Bergen op Zoom zag zich ge noodzaakt naar een nieuwe fabriek om te zien. De onderhandelingen met de ZCF hadden tot gevolg, dat het bedrijf en de terreinen aan de gebr. Van Gils werden overgedaan, zodat de Bergen op Zoomse onderneming gelijk een nieuw bedrijf kon betrek ken. Aan de ZCF-voorwaarde, om het per soneel ovei te nemen, kon worden vol daan. Op een enkele uitzondering na zijn alle Brabantse personeelsleden van het ZCF-atelier naar de gebr. Van Gils overgegaan. Een van de uitzonderingen vormde de sous-chef van het atelier, die in de Middelburgse personeelsbezetting kon worden opgenomen. Direct nadat de verkoop tot stand geko men was ls het personeel In Bergen op Zoom hiervan door de directeur zelf op de hoogte gesteld. Zij zullen bij Van Gils een omscholing krijgen, ornaat dit (ADVERTENTIE/ Sint denkt al aan CARAVAN EN II STRANDHUISJES VERNIETIGD Kinderen staken vuurtje aan RITTHEM Spelen met vuur was de oorzaak van een felle brand, die woensdagmiddag in een uur tyd de voormalige landbouw- scnuur van de heer H. Jansen aan de Zuidwateringstraat 80 te Ritthem in de as legde. In de schuur bevonden zicb behalve een hooiklamp, elf houten zo merhuisjes en een caravan. Het tegen de schuur gebouwde huis van de familie Jansen werd niet door het vnnr aangetast, maar liep wel lichte waterschade op. Het vierjarige dochtertje van de eige naar waa roet twee vriendjes (vijf en zes jaar) omstreeks kwart over vier in de 'schuur aan het spelen. Toen de kinderen lucifers vonden heeft een van hen met napier en hooi op korte afstand van de hooi klamp een vuurtje gemaakt. Het duurde niet lang of het vuurtje groeide uit tot een complete vuur zee, toen de hooiklamp vlam vatte. Het dochtertje van de familie Jan sen liep onmiddellijk naar haar moe der, die in huis was en de brandweer liet waarschuwen. Even na half vijf arriveerde de Vlls- singse brandweer met de hoge- en lagedrukwagen. Korte tijd later kwam ook de brandweer van Sou burg om de vuurzee te bedwingen Het stond van tevoren al vast dat de schuur niet meer kon worden ge red. Toen de Vlissingse brandweer nog in de PauJ Krugerstraat reed kon men de enorme rookontwikke ling al waarnemen. Reeds na een minuut of tien had de Vlissingse brandweer de zaak zover onder ae knie, dat niet meer voor uitbreiding van de brand behoefde te worden gevreesd. Allereerst wer den vier stralen ingezet om de te- RITTEEM De schuur van de heer H. Jansen te Ritthem is woensdagmiddag na spelen met vuur volledig in de as gelegd. Op de foto het zwart geblakerde ge raamte van de nog brandende voormalige landbouwschunr. (Foto PZC) gen de schuur gebouwde woning tegen het vuur te beschermen. De hitte was In eersle Instantie zo groot, dat de bewoners van de hulzen aan de overzijde van de straat hun voorge vels met behulp van tuinslangen nat hielden, omdat ze vreesden, dat het vuur zou overslaan. Nadat ook brandweer van Souburg was geai veerd werden er in totaal negen stralen ingezet. Omwonenden hadden inmiddels een tal varkens bij wijze van voorzor_ uit een achter de schuur staand hok gehaald. De brandweer heeft uit de brandende scnuur nog acht gasflessen, die tot de eveneens in de schuur opgesla gen inboedels van de zomerhuisjes Behoorden, gehaald. Drie gasflessen ontploften, maar richtten ver'—- geen schade aan. Hoewei nog niet duideljjli is, wie vuur heeft ontstoken, onderling schuldigen ze elkaar, staat wel last, (lat de ouders van het vermoedelijke dadertje zijn verzekerd tegen schade aan dorden. Ook de heer Jansen verzekerd. Of de eigenaren van strandhuisjes en de caravan zijn verzekerd, stond gisteravond nog niet vast. De brandweer is tot 's avonds laat bezig geweest met het nablussen. KUNST VLISSINGSE ORATORIUM- VERENIGING, SINT-JACOBSKERK Twee werken stonden woensdagavond op het programma voor de uitvoering, die de Vlissingse oratoriumvereniging in de Sint-Jacobskerk gaf. Twee wer ken, die tot de bekendste van de mu ziekliteratuur behoren: Mozarts .Re quiem' en het .Magnificat' van Bach. Do Vlissingse vereniging bracht ze ten ge hore op een concert, waarmee Jan Kul- jarenlang dirigent van het koor afscheid nam. Men hac'. zichzelf met deze composi ties niet voor een gemakkelijke opgave gesteld. Voor de soiopartijen waren vier beroepssolisten aangetrokken: de so praan Ans Rieke uit Amsterdam, Rijk je Wollewinkel, alt, 's-Gravenhage, da tenor Simon van der Geest, eveneens uit Amsterdam en de bas Anton Eldering uit Enschede. Het orkest was het West- Nederlands Symfonieorkest met de Vlis singse orkestvereniging. Wat de uitvoering duidelijk maakte: de Vlissingse oratoriumvereniging heeft een periode van gedegen studie achter de rug. Er werd, onder de directie van Jan Kuiler, met bijzonder veel elan ge zongen. Naast mooie passages in het requiem onder meer het ,Dies Irae', het Rex Tremendae' stonden enkele zwakkere gedeelten als het .Confutatis' en het .Lacrimosa'. Evenwichtiger toon de de Vlissingse oratoriumvereniging zich bij de vertolking van Backs .Mag nificat". Met de solisten bleek men een bijzonder oede keuze te hebben gedaan. Zij zon den voortreffelijk. Met name gold dat oor de kwaitetten ,Tuba Mirum" en ,Re- cordare' en het .Benedictus' in liet re quiem. voor de fraaie baspartij van An ton Eldering in de aria .Quia fecit rnihl magna', voor het ,Et excultavit spiritus meus' van Ans Rieke en het duet ,Et rnisericordia' van Rijkje Wollewinkel en Simon van der Geest, die ook in hun solopartijen tot uitstekende prestaties kwamen. Wel had men de indruk, dat de solisten soms wel wat moeite had den met de voorzichtige tempi van diri gent Kuiler. De begeleiding van het West-Nederlands Symfonie-orkest was ingetogen, soms wat aan de vlakke kant. De belangstelling voor de uitvoering van de Vlissingse oratoriumvereniging was niet opvallend groot: er waren on geveer tweehonderdvijftïg bezoekers. Na afloop waren er op verzoek van diri gent Kuiler geen afscheidstoespra ken; de vereniging zal later tijdens een ledenvergadering afscheid nemen van de man, die het koor enkele tientallen ja ren heeft geleid. Rest te vermelden, dat het podium van dirigent Kuiler bij deze afscheïdsuitvoering aan weerszijden om ringd was door een fraai bloemstuk: éénvan de vereniging en de solisten, één van de bas Willem Ravellï, die in het verleden herhaaldelijk met de Vlis singse oratorium vereniging onder Jan Kuiler is opgetreden. In deze kolom is menigmaal uitvoerig aandacht besteed aan de concerten van de Vlissingse oratorium vereniging on der leiding van Jan Kuiler. Wij menen er goed aan te doen deze laatste maal ook van onze kant ivoorden van waarde ring en dank te noteren voor hetgeen Kuiler gedurende vele jaren in het bij zonder voor de Vlissingse oratorium liefhebbers heeft gedaan. Er zijn in deze periode onder zijn enthousiaste leiding veel goede uitvoeringen gegeven, uit voeringen die steeds het kenmerk van zijn bezieling droegen. Want dat waa het karakteristieke van Kuilers lei ding: hij wist zijn zangers en zijn speel lieden te inspireren. Zijn afscheid be tekent het afscheid van een periode, een tijdperk, waarin hij zowel talrijke actieve als passieve muziekminnaars veel heeft geschonken. Na dit concert, dat zijn laatste was, willen wij dit nog eenmaal met respect en met dank vast stellen. Ad Interim. MIDDELBURG In Middelburg is besloten het gemeentepolitie korps uit te breiden met twee vrouwelijke agenten. De dames zullen dienst doen in de surveil lancedienst. De vrouwelijke poli tieagenten zullen in principe ge üniformeerd dienst gaan doen. Middelburg heeft daarmee een Zeeuwse primeur. De rijkspolitie in het district Middelburg heeft weliswaar een vrouwelijke officier voor jeugdzaken, maar zij treedt minder in het openbaar. De ge meentepolitie van Vlissingen heeft een juffrouw in dienst (lie is in gedeeld by de reeherehe, zij is ,in burger'. De vrouwelijke politieagenten zul len. zo lichtte commissaris D. van Ooyen woensdagmiddag toe, voornamelijk dienst doen bij de verkeersregeling. Ook kunnen zij bijzonder nuttig werk verrichten b(j de opleiding van verkeersbri- gadiertjes. Het aantrekken van vrouwelijk politiepersoneel heeft volgens de commissaris van po litie een gunstige invloed op de werksfeer in het korps, dat thans uit een volslagen mannengemeen schap bestaat. Voorts is de komst van vrouwelijke politieagenten van belang voor de goede ver houdingen tussen politie en pu bliek. Wanneer de dames aan het korps worden toegevoegd ls niet bekend. Binnenkort zal een oproep in het politieblad worden replaatst. Het zou echter ook kunnen, dat er dames worden aan getrokken die eerst nó een oplei ding op de school in Wassenaar kunnen worden Ingeschakeld. En dan gaat er nog altijd een jaar overheen. WEING WIND. Overwegend droog en vrij zonnig weer, maar in de ochtend hier en daar mist. Merendeels zwakke wind en weinig ver andering in middngtempcratuur. ZON EN MAAN 10 november Zon op 07.50 onder 16.58 Maan op 15.11 onder 00.02 MIDDELBURG In de begroting voor 1968 van Het Veerse Meer waarin de nettouitgaven worden geraamd op 84.000,-, is reke ning gehouden met de realise ring van de navolgende projec ten: I: Het maken van aanlegplaatsen bij de Haringvreter en De Piet, waarvan do kosten worden begroot op 35.000. Het rijk lieefl hier voor een bijdrage tegekend van 50 proeent van de werkelijke fcos- sten. II: Het wegbaggeren van een on diepte voor de haven van Veere, waarvan de kosten geraamd wor den op 30.000. Hiervoor is een zelfde subsidietoezegging gedaan. III: Het maken van een verpozings eiland nabij de Piet. De betreden de staatssecretaris heeft thans toestemming verleend tot het aan besteden va ndit project, waar van de kosten zijn begroot op f 188.234. Ook hierin is een rjjks- bijdrage toegezegd van 50 procent van de werkelijke kosten. Voor de realisering van de in de eerste fase van het plan Wolphaartsdijk- Oost opgenomen werken zijn voors hands ten laste van de rijksbegro ting voor 1967 geen gelden beschik baar gesteld. In dit verband heeft de betreffende staatssecretaris meegedeeld, dat hij bereid is het verbeteren van de be vaarbaarheid voor recreatief gebruik van het gehele Veerse Meer als een in beginsel subsidiabel project aan te merken, echter onder voorwaar de, dat toekenning van subsidie slechts mogelijk zal zrjn op basis van een goed te keuren meerjarenpro gramma voor het gehele Veerse Meer. Het dagelyks bestuur van Het Veerse Meer constateert met voldoening, dat thans ten aanzien van het verrichten van baggerwerken ook op het depar tement wordt uitgegaan van het feit, dat toekenning van een rijksbijdra ge in de kosten van dergelijke wer ken met 50 procent ten enenmale on voldoende zal zijn. Op basis van het tot nu toe plaatsge vonden overleg verwacht het dage- l\|ks bestuur, dat binnen afzienbare tijd van rijkswege de noodzakelijke middelen beschikbaar zullen worden gesteld voor de verdere inrichting van dit zo unieke recreatiegebied. Bij de inkomsten is een bedrag van 63.000 geraamd als aandeel van de aangesloten gemeenten, alsmede een bedrag van 21.000 als aandeel van de provincie. Deze begroting voor 1968 komt ln be handeling tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van Het Veer ee Meer op woensdag 22 november aanstaande om 10 uur ln het ge meentehuis van Arnemulden. Tijdens deze vergadering komt ook een voor stel ter sprake, waarbjj het dage lijks bestuur vraagt voor incidentele fevallen een hoger presentiegeld dan 15 toe te kennen, indien mocht blijken, dat de werkelijk gederfde in komsten deze 15 te boven gaan. SLUIS. Bij een verkeersongeval op de rjjksweg DraaibrugSluis is woens dagavond de heer F. van W. uit Oost ende, 81 Jaar oud, om fret leven ge komen. De heer F. van W. vloog ter hoogte van het voormalige Slnt-Josef- penslonaat met zijn auto alt de bocht. Een andere inzittende, A. A., 32 jaar. eveneens uit Oostende, werd zwaar ge wond naar het Sint-Antonlusziekenhuis te Oostburg vervoerd. Twee andere In zittenden, mevrouw H. B.. 55 jaar, met een shock en haar 18-jarige dochter R. F. met een beenbreuk, (beiden uit Oostende) werden eveneens naar Oost burg overgebracht. (ADVERTENTIE) #BabyÈ POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Zeeuwse Bussen Op pagina vijf van dit dagblad stond gisteren een foto van een nieuw model brievenbus, zoals er thans een de eerste in Zeeland In Sint-Laurens is opgesteld. De vormgeving is, zoals men dat zo treffend noemt, eigentijds maar het benauwende is, dat deze vormgeving al weer geheel door nog nieuwere inzichten is achter haald. Tien, vijftien jaar geleden kon men een dergelijk model nog wel als vooruitstrevend accepte ren, maar intussen heeft het his torisch heimwee zo om zich heen gegrepen, dat de bekende rode bussen nog voor ze zijn afgedanlat alweer het laatste zijn. Nog even en iedereen wil zo'n mooie rooie in z'n voortuintje. Maar wie moet nu voor het be houd van de fraai geornamenteer de bussen ijverent De dierenbe schermers. Want de nieuwe, op twee iele pootjes opgestelde bus sen bieden een hond geen enkel perspectief, terwijl ze zich bij het traditionele model heerlijk tegen drukwerken' konden uitleven. Dierpsychologen hebben hier een belangrijke kans laten liggen: het zou toch interessant zijn eens ,.a te gaan, waarom honden zo'n voorkeur hadden voor de gietijze ren brievenbus op sokkel Maar ach, de conclusie van een dergelijk onderzoek klinkt zo weinig weten schappelijk: omdat er één rot- hond mee begonnen is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2