Uitvoering verkaveling ,üe Poel* kan beginnen In Veere werd laatste Sluiskilgas verbrand EEN ONDERWIJZER OVER EEN JONGE NOORMAN 2 BROMFIETSER GEDOOD BIJ AANRIJDING Auto schoof op tegenligger in Goes: veel schade MEER DAN TOT NU TOE GAAT HET OM CONTACT MET DE MENSEN' Bronchi letten ALMANAK Ernstige botsing op rijksweg-58 bij Kruiningen EEN KINDERBOEK MET WALCHERS DECOR In drie jaar Niets bekend over rol Middelburg in LSD-handel' DRIE AUTO'S IN BOTSING BIJ NIEUWLAND PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 PLAATSELIJKE COMMISSIE GEÏNSTALLEERD ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel YERSEKE. Maandagavond om streeks negen uur heeft een verkeerson geluk op de Haven dijk te Yerseke het leven gekost van de 15-jarige Josias Hollebrandse uit Yerseke. De jongeman, die een bromfiets bereed, kwam in een bocht van de weg. door onbekende oor zaak, frontaal in botsing mei een vracht auto, bestuurd cioor M. uit Yerseke. Dokter M. C. Polderman uit Yerseke verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer naar het ziekenhuis Berg- zlcht te Goes vervoeren. Korte tijd later is de jongeman aan zjjn verwondingen bezweken. 's-Heer-Hendrinkskinderendijk is maandagmorgen tegen elf uur een ko- lenauto zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde, nadat een door A. M. de B. uit Kloetinge bestuurde vrachtauto een wielrijder was gepasseerd en weer naai de rechterkant van de rijbaan afzwenk te. Toen kwam uit de richting van de Westerstraat een door H. van H. uit Goes bestuurde auto, die remde en mo gelijk als gevolg van de snelheid en de gladde weg naar het voor deze bestuur der linker weggedeelte schoof en daar bij op de tegenligger botste. De auto van Van H. werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet GOES De marsorder voor het omvangrijke uitvoerende werk, dat In de komende jaren voor de ïn allerlei opzichten unieke ruilverka veling ,De Poel-Heinkenszand' moet worden verzet, is uit. Maandag middag heeft gedeputeerde J. M. A. C. van Dongen de zogenaamde .plaatselijke commissie' voor deze verkaveling geïnstalleerd. Op een tqdstïp twee jaar na de start van de voorbereidingen dat ei genlijk niemand had verwacht. Want zowel de snelheid van dit pio nierswerk als de uitslag van de stemming vorige week (1541 stem men vóór, 256 stemmen tegen) bestempelden deze ruilverkaveling als een heel bijzondere. Daarom werd er maandagmiddag gesproken van ,een record' en van .verrassingen'. yrzichtsfoto van de instal latieplechtigheid, waarmee de ruil verkaveling fie Poel-Heinkens zand' in recordtijd op gang is ge- Zee vrijwilligers zo lean men ze toch wel noemen hebben zich be reid verklaard in de zogenaamde plaatselijke commissie van uitvoering zitting to nemen: de heren D. J. Dees te 's-Gravenpolder (voorzitter), Jac. van 't Westeinde, 's-Heer-Abtskerke (vice-voorzitter), C. Toorenaar, Kloe tinge, M. J. Vermue, Heinltenszand, J. op 't Hof, 's-Heer-Arendskerke en ir A. E. Bruijning, Goes. Aan dit ge zelschap zijn dan in de commissie nog toegevoegd de heren H. Grim, 's-Heer-Arendskerke als deskundige en J. P. de Schipper te 's-Heer-Hen- drikskinderen als secretaris. Drie van de commissieleden hadden de afgelo pen jaren ook al zitting in de zoge naamde voorbereidingscommissie. Meer dan tot nog toe het gevai was zal het in de komende jaren gaan om het contact met de mensen, die met de ruil verkaveling te maken krijgen. Ir J. Dorst, die een toespraak hield namens de centrale cultuurtechnische commissie zei het zo: ,U gaat nu met de verkave ling aan het werk. En dat is heel wat anders dan plannen maken. "U wordt nu geconfronteerd met de belangen van de eigenaren-gebruikers, met die van de waterschappen, van de gemeenten. Dat vergt veel tact en overredingsvermogen, veel praten, veel overleg- U heeft een grote verantwoordelijkheid op u geno men. Ik zou u graag willen feliciteren met de benoeming in de commissie en met het vertrouwen van de streek'. Er werd de nieuwe .plaatselijke commis- - van de ruilverkaveling ,Dö Poel- Heinkenszand' bij deze officiële installa tie in het landbouwcentrum te Goes nog veel meer toegewenst. Van allerlei kan ten hielp men het team met goede raad gevingen en toezeggingen van medewer king op pad. Die kwamen uit de hoek van de georganiseerde landbouw, de uit voerende instanties, de gemeentebestu ren, het waterschap, het landbouwschap en instanties als rijkswaterstaat, provin ciale waterstaat, staatsbosbeheer. ADVERTENTIE tioestdrank in tabletvorm.95ct Leeuwse L open Toen de beschaving nog met zo ver was voortgeschreden, waren de inwoners van Arnemuiden vaak het slachtoffer van allerlei stupi de plagerijen, waa r.schijn lij k als dank voor hel feit, dat ze onder vaak harre omstandigheden voor treffelijk voedsel als vis en garna len aan wal brachten. Zo kortzichtig is men tegenwoor dig niet meer men is nu lang harig. Maar ook onder langhari- gen schijnt kortzichtigheid voor te komen. Zo nee ft een groepje lang- harigen weken achtereen in de trein het leven van enkele pende lende Arnemuldse meisjes zuur 'gemaakt, door honen en sarren zullen we maar zeggen, die woor den zijn ook een beetje in onbruik geraakt. Op het laatst, werden ze écht. moedig: om de meisjes het instappen te beletten, gingen ze op de treeplanken zitten: .biskop pen komen er niet in' De conducteur was zo'n mooie grote, met handen, die een leven lang, omdat ze alleen kaartjes knippen, hopeloos worden mis bruikt. Handen om een amok ma kende reiziger in één klap alk- vier de hoeken van de coupé te laten zien. Rn daarmee zette In de jongens één voor één voorzich tig op' het perron. ,Het is genoeg geweest' sprak hij beheerst, ,gaan jullie maar lopen'. De coupé applaudisseerde geluid loos, een onuitgesproken bijval: wat ons betreft, de blaren op hun poten. Inbreng De comipissieleden zelf zullen bij hun werk een inbreng kunnen leveren, die stoelt op een zo breed mogelijke achter grond van belangen. Dat werd duidelijk toen ir D. van der Zaken, hoofdingeni- •directeur van de cultuurtechnische dienst in Zeeland een aantal .verborgen eigenschappen' van de commissieleden naar voren bracht in een toespraak. Bij de keuze is men ervan uitgegaan dat zo veel mogelijk categorieën vertegenwoor digd dienden te zijn in de commissie. Zo treft men er de drie landbouworganisa ties in, de werkgever en de werknemer, de rnan van het grootbedrijf en die van het kleinbedrijf, de eigenaar en de pach ter, het waterschap, de gemeente, de akkerbouw, de tuinbouw en de fruit teelt.' in der Zaken ,Er is gezocht naar c poten. Het is een schaap 'en-' - aan dit moment van de ïnstalla- i voorafgegaan. Een snelle voor bereiding. .Men dacht er in totaal drie tot vier jaar voor nodig te hebben. In ruim een jaar lag het rapport van de voorbereidingscommissie op tafel. Door dat er naar werd gestreefd de ruilver kaveling te synchroniseren met de aan leg van de nieuwe rijksweg 58 bezuiden Goes laadde men de verplichting op zich ■oorbereïdingstijd te halveren. ,Dat een prestatie. Een record'. De heer Van der Zaken bood de com missie drie exemplaren van de ruilver- kavelingssvet aan. Drie leden hadden er al een in hun bezit. .Dat zijn zo de klei nigheden. waarin het rijk zuinig is': moest hij wel even uitleggen. En voor voorzitter Dees was er nog een bundel commentaren op de wet. Belangstelling Zoals gezegd: gedeputeerde Van Don gen installeerde de commissie officieel. Daarbij haalde hij de zaken aar. die deze verkaveling in het bijzonder in het cen trum van ue belangstelling hebben ge zet: de mogelijkheid om de nadelen van bijvoorbeeld de wegenbouw voor de ge bruikers zo goed mogelijk op te vangen, de verlegging van de waterlozing van Oosterscnelde naar Westerschelde, de voorzieningen voor de recreatie (bos van 60 ha, heggenlandschap en ganzenreser- vaat) en de bijzondere besluiten van het waterschap ,De brede watering van Zuid-Beveland' (reductie op het geschot voor eigenaren/pachters in het verkave- iingsblok) en van de grondkamer Zee land (zo nodig aanpassing van de pacht prijs). .Ik hoop dat u uw taak tot een goed einde kunt brengen. In het begin zult u moeilijkheden ondervinden, maar op de duur zult u merken dat de mees ter .de verbeteringen toch wel zullen kunrien waarderen. Ik wens u veel ge duld en kracht toe', aldus de heer Van Dongen, die tenslotte nog een beroep deed op de tegenstanders (stemmers) bij deze verkaveling, nu eenmaal de be slissing is genomen, loyaal mée te v~ ken aan de uitvoering. Aanmoediging Er waren dus nog heel wat bewijzen van .aanmoediging' bij deze installa tie. Ir P. Tideman bracht die over namens staatsbosbeheer, ir J. Prins, voorzitter van de ZLM voor de geor ganiseerde landbouw (ook CBTB et NCBde heer J. H. Meiborg namens het bureau ruilverkaveling van het kadaster en burgemeester N. W. Ei sen van Heinltenszand namens de ge meente, die zeer veel te maken zal krijgen met het verkavelir.gsobjeet. Voorzitter Dees van de pas geïnstalleer de commissie antwoordde. Hij vond het antwoord ,ja' van de streek op de verka veling een wijs antwoord en sprak de hoop uit het vertrouwen van de streek- bewoners te zullen krijgen. Nog even bracht hjj de kwestie van de subsidies van gemeenten en provincie in het ge ding, die tot nu toe .weinig bevredigend' was geweest als hij afging op de nega tieve antwoorden. Hij zegde toe, dat de commissie haar best zal doen om alle belangen zo goed mogelijk te beharti gen. ,De tijdelijke wacht is afgelost, de nieuwe wacht is aangetreden. Het .voorwaarts' heeft deze middag geklon ken. We gaan nu op mars'. En daarmee was de installatie een feit. KRUINTNGEN Enkele honderden meters ten westen van het vierbaans ge deelte van rijksweg 58 bij Kruiningen is maandagochtend om half zeven een vrij ernstig verkeersongeluk gebeurd, waar bij drie auto's waren betrokken, maar waarbij niemand werd gewond. Een personenauto met aanhangwagen bestuurd door P. van de B. uit Vlissin- gen, die in dc richting Bergen op Zoom reed, kwam tijdens een inhaalmanoeuvre in botsing met de auto's van G. J. H. uit Krabbendijke en H. S. uit Kapelle. H. die door S. reed, zag de auto van dei Vlissinger aankomen en kon uitwijken naar de rechter berm. Hierdoor bleef de schade aan zijn auto beperkt tot het lin-l ker achterspatbord. De wagens van S. en Van de B. kwamen frontaal met elkaar in botsing en werden beide zwaar beschadigd. Van de B. verklaarde, dat hij uit de file was gegaan, omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat hij zich al op het vierbaans gedeelte van de rijksweg bevond. j ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel ZAAMSLAG ,Het verhaal speelt opWalcheren. Daar ben ik zo toe gekomen: m'n vrouw komt uit Aagtekerke en m'n zwager woont in Westkapelle. De inwoners van Westkapelle zijn afstam melingen van de Noorman nen'. De heer C. van den Bo- venkamp, onderwijzer aan de christlijke lagere school te Zaamslag, vertelt over de tot standkoming van zijn eerste ling ,Onno de jonge Noor man'. Dit jeugdboek voor jon gens verscheen even voor de jeugdboekenweek. Hij is jong. getrouwd, heeft een zoon van drie weken en woont sinds an derhalf jaar in een nieuw hoekhuis aan de Heer Jan straat te Zaamslag. ,Ik heb eens gesnuffeld in de bi bliotheek te Middelburg. Het blijkt dat er zelfs in 1134 Noormannen- invallen op Walcheren zijn geweest. Wel niet zo groot als m 't begin, met minder schepen. In die tijd, bij een van de laatste invallen, speelt het verhaal. Die jongen, Onno, stort in een val kuil en blijft achter. Boer Florus vindt 'm'. De heer Van den Bo venka mp heeft ervoor gezorgd dat het historische fundament van zijn verhaal stevig is. Hij onder zocht wat hij nodig had in zijn boek, zoals het bestaan van het Agatenklooster, de leeftijd waar op jongemannen plachten te trou wen, de godsdienst van de Noor mannen. Zo maakte hij het ver haal. alleen schrijvend als hij er zin in had, met een happy end. 'n Kind is natuurlijk, eli, wordt, natuurlijk volgestopt met geluk kige voorvallen, door de tv. Ia' dit verhaal zit ook de spanning van het leven, gelukkige en min der gelukkige momenten, een lach en een traan eigenlijk het ein digt met een lach'. Wat is belang rijk in dit verhaal? De moraal, de historische achtergrond, de ma te waarin het boeit en ontspant? .Het ls niet te schelden, wel te enderscheiden. Het een vloeit uit het ander voort', zegt de heer Van den Bovenkamp. Socialisti sche schrijvers als Herman de Man en De Vries hebben, vertelt hij, hun socialisme in hun jeugd boeken gelegd als .saus over de maaltijd'. W. G. van de Hulst Het duidelijk zijn godsvertrouwen blij ken. Hij is m'n animator geweest. Ik heb veel achting voor ziln schrijfwijze.' De heer Van den Bovenkamp heeft van zijn vak z'n hobby gemaakt. Schrijven, vertellen. Hij'heeft er allerminst behoefte aan als schrij ver op de voorgrond te treden, vertelt hij. Hij komt uit Veenendaal, was on derwijzer in Sliedrecht en heeft het op de viermansschool te Zaam slag uitstekend naar zijn zin. ,'t Zijn hier prettige kinderen en ik houd van m'n beroep... Ik heb er m'n hobby van gemaakt. Als ik thuis ben heb ik het er nog over over de kinderen'. ,Onno de jonge Noorman' heeft intussen wisselende waardering gevonden. Een enkele criticus kraakte het werkje op grond van vier zetfouten en een stijlfout. Maar iedereen vindt dat het ver haal historisch goed fn elkaar zit en de uitgever, de firma Pieters te Oostburg, vindt dat het boekje dat een felrode omslag heeft absoluut in een behoefte voor ziet. Waarschijnlijk is dit niet het laatste boekje dat de heer Van den Bovenkamp geschreven heeft. H(j ziet wat in een verhaal over de mensen van het Belgische Moerbeke, die naar Veenendaal verhuisden, en in een verhaal te gen het decor van de treinramp bij Harmeien. .Daar is studie voor nodig. Je moet geen boekjesma chine worden', zegt hij en even later: ,Het verhaal moet reëel blijven. Je moet in de huid van het kind kruipen, je inleven. Vertel len. dat is zien en laten zien'. Zo neemt hij ook de moeite om de sfeer van het decor zelf te proe ven. Wandelen door de duinen, de natuur. Lezen ,'t Lezen wordt minder', zegt de heer Van den Bovenkamp. ,\Ve lopen soms langs de huizen en dan zitten ze zó (demonstreert hoe men ,zó' zit voor de tv). Hij ziet het in zijn bias, ,aan de televisie- ogen van de kinderen.' .II; hou van gezelligheid, van bloemen, die brengen sfeer in huis. De tv, daar richt Ieder zich op'. Hij probeert, de kinderen van zijn klas fe ver tellen wat sfeer is, bijvoorbeeld door met hen rond te lonen over de wallen van HuLst. Alleen een ondenviizer ïn hart en nieren doet zoiets. Die zegt ook ,Als ik hon derd keer opnieuw moest kiezen, zou ik honderd lieer weer onder wijzer worden'. Slot van pagina 1 levert aan de landelijke economie is wacht, zo stelde ir Bogerd, dat de eveneens zeer belangrijk. Men ver- export van aardgas rond 1915 meer dan 20 miljard kubieke meter per jaar zal bedragen, meer dan 10 maal het particuliere verbruik in Neder land in I960. Door zijn enorme rijkdom aan aardgas heeft Nederland nu even eens een bijzondere plaats op de energiemarkt verkregen. Onrler andere, zo herinnerde de heer Bo gerd er aan, ter bevordering van de vestiging van basisindustrieën heeft de regering 30 miljard ku bieke meter aardgas gereserveerd tegen een gereduceerde prijs. Hierop gebaseerd vestigde zich, zo stelde hij, reeds een alumini- umbedrijf in Delfzijl, werd de ves tiging van Hoechst in Vlissingen- Oost bevorderd, terwijl de zoetwa- terfabriek van de PZEM defini tief van de grond kwam. Met een voorlopige toezegging aan een andere geïnteresseerde industrie .Scaldis' bracht de ,Ador' veilig binnen ROTTERDAM (ANP) De Belgische sleper .Scaldis' thuishaven Vlissingen is maandagavond de Nieuwe Water weg binnengelopen met aan de sleeptros het Nederlandse kustvaartuig ,Ador', dat in de nacht van zondag op maan dag op de Noordzee in moeilijkheden raakte Het scheepje, dat van Dordrecht op weg was naar het Engelse Felixsto we. kreeg tijdens slecht weer In de buurt van het lichtschip .Noordhinder' schade aan het roer. Urenlang dreef het 35 jaar' oude scheepje stuurloos op zee. Nadat de kapitein om sleepboothulp had verzocht vertrok de .Scaldis' uit Vlissin gen naar de opgegeven positie. Maan dagmiddag maakte de sleper vast aan, de .Ador. De coaster zal in Vlaardingenj worden gerepareerd. (ADVERTENTIE) Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip nieuwe frisse energie is het .potje' van 30 miljard m3 prak tisch leeg. ,Maar', zo zei ir Bogerd. .er staan nog meerdere gegadigden voor de deur. Ik wens onze minister alle wijsheid toe om de oplossing te vinden op grond waarvan deze indus trieën kunnen besluiten zich in Ne derland te vestigen'. Hoe dit zal ge beuren vond hij niet belangrijk uit breiding van het aardgaspotje of een soort overbrugging via goedkoop aardgas naar kernenergie wezen lijk is, zo verklaarde de heer Bogerd, dat vestigingen, die in ons land tol stand zouden kunnen komen gezien de bijzondere energiepositie, niet ver loren mogen gaan. Voorts herinnerde ir Bogerd er aan, dat de ZEGAM een moeilijke periode afsluit. Hjj was echter verheugd, dat de ombouw voorspoedig verlopen is. .Er heeft zich', zo herinnerde dc waarnemend directeur er aan. .geen enkel ongeval van enige omvang voorgedaan'. Tegelijl; met de bouw speelde do samenvoeging de verschillende maatschappijen tot. de ZEGAM, terwijl intussen reeds werd begonnen met belangrijke uit breidingen van het distributienet, o.a. Sas van Gent en Zaamslag. terwijl meerdere uitbreidingen in studie of voorbereiding zijn. Tot slot dankte ir Bogerd de Gas con, alle medewerkers van de ZE GAM (die medewerkers stelde hij voor de bijzondere prestatie in de af gelopen twee jaar een gratificatie in het vooruitzicht) cn de dagelijks be stuur- en raad van bestuursleden voor het werk, dat in het belang van dc omschakeling verricht ls. Wat laatste betreft noemde hij met n. gedeputeerde A. J. Kaland, die hij als voorzitter van de raad van bestuur de pionier voor de ZEGAM noemde. Wegens aanwezigheid elders, moest de heer Kaland in Veere verstek la ten gaan. Burgemeester F. G. A. Huber van Goes, secretaris van het ZEGAM- bestuurontsteekt de fakkel, waarmee het laatste Sluiskilgas uit de Zeeuwse leidingen ont brandt. Geheel rechts burgemees ter A. de Kam van Veere, in wiens domein VeereJ dit histori sche moment plaatsvond. (Foto PZCJ Commissaris politie: MIDDELBURG. In een toespraak, die dr F. J. M. Smulders, directeur van het Zeeuws instituut voor de geestelijke volksgezondheid hield tijdens de provin ciale kerkvergadering van de Nederlands Hervormde Kerk, werd als mening van deze spreker weergegeven dat Middel burg een tussenstation zou zijn geweest van Isd voor Amsterdam en Antwerpen. Commissaris van politie, de heer D. van Ooljen te Middelburg, deelde desge vraagd mee van deze situatie niet op de hoogte te zjjn. ,De keer Smulders be schikt over meer gegevens dan ik. Ver der dan een incidenteel geval is nnj niets bekend', aldus de commissaris Van Ooijen. NIEUW LA ND Op de splitsing rijks weg 58b en de Veerdam te Nieuwland zijn maandagavond omstreeks half ze ven drie auto's met elkaar in botsing gekomen. Een personenauto, bestuurd door C. A. P. uit Middelburg, reed zon der voorrang te verlenen aan een per sonenauto, bestuurd door J. K. uit Mid delburg en een vrachtauto met aanhang wagen, beladen met bieten, bestuurd door J. de W. uit Vlissingen, vanaf de vrachtauto, die door naar linies uit te wijken nog een aanrijding trachtte te voorkomen. Door de botsing schoof de auto van P. tegen de auto van K. Bij deze aanrijding raakte P, gewond Na de eerste hulp door dokter J. J. Jansen uit Nieuwland werd hij naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. De auto van P. werd zwaar beschadigd. Ook beide an dere wagens liepen schade op. Door de uitwijkmanoeuvre vernielde de vracht auto de middenwegafscheiding over een afstand van enkele meters. Examens de burgemeester van Goes «en ge weldige stimulans voor de welvaart; ïn dit verband roemde hij de vyijze aanpak van deze vondst door minis ter De Pous. De heer Huber noemde gedeputeerde Kaland de motor', dh er voor zorgde, dat de zaak zich ze snel mogelijk ontwikkeld heeft. Mr Huber hoopte, dat zo snel moge lijk de tweede fase van de aardgas voorziening in Zeeland een aanvang zal nemen: de gebieden, die nog geen aardgas hebben, er van voorzien. Hij dacht daarbij vooral aan de eerste initiatiefnemer, Zierikzee. .Laten wc hopen, dat Schouwen-Duiveland g» en eiland blijft op aardgasgebied'. aldus de Goese burgemeester. Burgemeester A. de Kam van Veere was natuurlijk verheugd, dat (lit his torische moment voor de aardgas- voorziening in Zeeland plaatsvoiui in liet- historische Veere. Ook lijj was verheugd over de snelle ombouw: na mens de undere die avond aangeslo ten gemeenten (Arnemuiden en ook Nieuwland) wist de heer De Kam zich de toll; voor een dankwoord. Vol slot maakte hy van de gelegenheid jebruik de ZEGAM-bestuurders te wijzen op een lokale wens: .Vrouwen polder heeft ook nog geen gasvoor- ziening', maakte burgemeester De Kam duidelijk. Geslaagd voor het examen 2e stuur man grote handelsvaart aan de ,De Ruyterschool' te Vlissingen J. C. Lagen dijk uit Vlissingen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen civiel-inge- nieur de heer A. C. Sturm uit Middel burg. De heren J. Hamers en A. Kotvïs te Oostburg, beiden werkzaam on de in spectie der belastingen slaagden voor het examen commies bij 's rijks belas tingen. iADVERTENTIEI Snoep verstandig eet 'n appel Lichtmast geramd Maandagmorgen Kwain men tot de ont dekking dat er in de Julianastraat te Vlissingen een lichtmast was geramd. Mr Huber wees er in een korte toe- Het onderzoek van de politie leidde naar spraak op. dat <lc ombouw in nog d< in Vlissingen verblijvende Duitser J. geen drie jaar afgesloten is. nadat H. Hij was zondagavond tussen zeven het eerste gesprek met de Gasunie er acht uur tegen de lichtmast gereden, op 3 december 1964 plaatsvond. De, toen hij. volgens zijn zeggen, uitweek komst van het aardgas noemde ook voor een overstekende hond. OPKLARINGEN Veranderlijke bewolking en in de och tend nog plaatselijk een bui. Later op de dag ook enkele opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Dezelfde middagtomperaturen als maandag of iets hogere. ZON EN MAAN 8 november Zon op 07.46 onder 17.01 Maan op 14.38 onder 22.43

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2