Rapport van werkgroep zeehavenontwikkeling Kamerlid D'66 tegen opheffing Sluis Kerkpieuws Middelburgse raad verwijlde uur in chemisch tijdperk Inventarisatie zeefaavengeMeden tot 2000 4 Samenstelling werkgroep VELE VOORZIENINGEN IN ZEELAND NODIG Sprong naar vijf gemeenten is te groot EXCURSIE DOOR DE GEMEENTE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 DE. DELTA {ZüSüL 4tiO TdN AK VOOH Ü,|NNErt^c;HET»JC/i voou KLEINE ZEEi^HE.T'EN (ö.a.caoyi'r.wal ZEEHAVEMrESgElNEN: éONrtttoP. IM GJBCÜIK OF rn AEfiPRF.riftG IN Ptio^CT oF Vny AAHGEWCZtN amWIKk£LlN<3SKt»N //Vc7Küffi//< *7F, PftOJJLCT J)£ff \VLiQ>INA,&N IN <74*». 400JtO \PX0J&CT 3i>i>yJ). [scft I'mfar 4' I. AT4* "t£,K ^1/A 3ken>Sf[li% ha. IN<ir A V. \f40J. J [*v*ö/, s-t AHrwtcrtve// Slot van pag. 1 Saeftinge. Wanneer namelijk beslo ten zou worden zo wordt betoogd tot een directe kanaalverbinding Antwerpen-Westerschelde ligt hier een gebied in de orde van grootte van zesduizend hectare bruto. Dat zou een natuurlijke verlenging bete kenen van de Antwerpse havenplan- nen van de linker Schelde-oever. De werkgroep bepleit een krachtig gemeenschappelijk beleid binnen het deltagebied. Wederzijdse informatie over tarieven en activiteiten is een eerste vereiste. Dit beleid moet in eerste aanleg worden voorbereid in het overlegorgaan. Het ligt op de weg van de regering deze samenwer king te plaatsen in het kader van een nationaal havenbeleid, op den duur opgenomen in een internatio nale samenwerking. Om tot een op timale ontplooiing van het Schelde- bekken te komen is overleg met de Ec' 'ische havengebieden noodzake lijk. TAAKSTELLING Uitvoerig wordt ingegaan op de taakstelling voor de ,7:iende perio de. namelijk van 1S68 tot 1980. In dit tijdvak is voor het Rijnmondge bied een verdere uitbreiding van het zeehavenareaal noodzakelijk. Deze conclusie is op de volgende overwe gingen gebaseerd: 1. De snelle ontwikkeling van op en overslag zal voorlopig op het Rijnmondgebied geconcen treerd blijven. 2. De vestiging van een nieuw hoogoven- en staalbedrijf zal alleen in de directe nabijheid van Rotterdam worden over wogen. S. De chemische bedrijvigheid zal voor een gedeelte sterk gebon den zijn aan de olieraffinade rijen in het Rijnmondgebied. 4. De aantrekkingskracht van de Rotterdamse agglomeratie zal sterk blyven. In Zeeland zal de ontwikkeling van havengebieden met kracht ter hand moeten worden genomen. De periode tot 1980 zal in zekere zin de .test case' moeten vormen om vast te stellen of een grootscheepse ontwik keling in dit gebied in een korte pe riode mogelijk is. De werkgroep if van oordeel dat mits een welbe wust beleid tot ontwikkeling van zee havens in Zeeland wordt gevoerd en daarbij behorende maatregelen en voorzieningen tijdig en in voldoende omvang worden getroffen een taakstelling voor Zeeland van vier duizend ha bruto haalbaar is. Een operationeel programma zal dit waar moeten maken, terwij! echter de mogelijkheden van het arbeidsaan bod niet onderschat moeten worden. Voorts bestaan er mogelijkheden voor het afleiden van bepaalde zee havenactiviteiten naar gebieden, die alleen voor kleinere schepen bereik baar zjjn. Hierbij wordt in eerste aanleg gedacht aan de zuidelijke oever van het Hollands Diep. Met het Reimerswaalpian, waarvan de realisatie steeds synchroon met de afsluiting van de Oosterschelde is ge dacht kan in dat geval aan het ein de van de eerste periode een begin worden gemaakt. EÉN GEBIED De werkgroep meent, dat Schelde- bekken en Rijnmond als één groot havengebied moeten worden be schouwd, waarbinnen alle soorten havengebieden tot ontwikkeling kun nen komen. Tussen deze gebieden zal een taakverdeling tot stand moeten worden gebracht. Rotterdam zal voor het deltagebied de belangrijkste motor vormen en zal meer en meer een centrumfunctie gaan vervullen. In de te verwachten stijging van de werkgelegenheid zal vooral het toe komstig arbeidspotentieel dat zijn zwaartepunt in het westen van Noord-Brabant heeft een belang rijke functie vervullen. In het Rot terdamse havencomplex zal een se lectief uitgiftebeleid nodig zijn. De kleine werkgroep, die thans het rapport voor Zuidwest-Neder land aan het Overleg Orgaan Zee havenontwikkeling heeft uitge bracht. bestond uit ir F. Posthuma, directeur haven bedrijf Rotterdam, ir W. de Beijl. hoofdingenieur-di recteur van de provinciale water staat Zeeland, ir N. A. de Boer, directeur provin ciale planologische dienst Zuid- Holland. ir B. Fikklnga, directeur stads ontwikkeling Rotterdam, dra E. D. J. Kruijtbosch, staffunc tionaris Rijnmond, ir J. P. J. Margy, directeur pro vinciale planologische dienst Noord-Brabant, drs M. C. Verburg, directeur ETT voor Zeeland, drs J. M. C. Hagenaar, econo misch onderdirecteur van het Rot terdamse havenbedrijf. BELGIË Naar het oordeel van de werk groep kan en moet om tot een optimale ontplooiing van liet Scheldebekken te komen zo spoedig mogelijk met de Belgi sche havengebieden tot overleg worden overgegaan. In een afzonderlijk hoofdstuk van het havenrapport Z. -\V.-Nederland wordt ingegaan op de voorzieningen, die in het zuidwesten nouig zullen zijn. En kele opmerkingen uit dit deel: Een deel van het deltagebied zal tot recreatiegebied van nationaal en internationaal formaat worden bestemd. Vooral in Zeeland zal de bevol kingsgroei tengevolge van de zee havenontwikkeling zeer sterk zijn. Een belangrijk deel van de migra tie zal gericht ztjn op deze pro vincie. De bevolkingstoeneming in het zuidwesten zal tot 2000 ca 1,3 miljoen bedragen. In het gehele deltagebied zuilen tot 2000 ca 550.000 woningen no dig zijn. Een aanzienlijke vervan ging en sanering van ca 125.000 woningen zal moeten plaatsvinden. Vooral in Zeeland zal de woning bouw sterk moeten worden opge voerd. In deze provincie zullen on geveer 160.000 woningen moeten worden gebouwd, hetgeen een stij ging van de woningbouw per jaar van 3000 in 1966 tot 7000 in het jaar 2000 inhoudt. De totale oppervlakte in het del tagebied voor nieuwe woongebie den bedraagt tot 2000 bijna 30.000 ha. De bouw van grote elektriciteits centrales zal nodig zijn, waarbij een nucleaire reactor van groot formaat. Grotluehtvaartfacilitelten, vooral voor vrachtverkeer in het deltagebied zijn noodzakelijk. Heden overleed, onze lieve, onvergetelijke ELISABETH BUYS- MEERMAN weduwe van A. Buys, In de ouderdom van 80 jaar. Haar liefde en toewij ding zullen wij nooit vergeten. Joh. van Belzen E. van Belzen-Buys Jozina Ineke Gillis Den Helder. 27 oktober 1967 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, nog geheel onverwacht, na gesterkt te zijn door de genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde moe der, groot- en overgrootmoeder, JOHANNA ADRLANA RATELBAND weduwe van J. G. N. Pouwaart op de gezegende leeftijd van 106 jaar en 11 maan den. Uit aller naam: J. A. Pouwaart Viissingen, 27 oktober 1967 Noordstraat 77. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 31 oktober a s om 10.30 uur ln de paro. chiekerk van O L Vrouw v. d. H. Rozenkrans en de H. Jacobus te Viissingen, gevolgd door de be grafenis op het r-k kerkhof aldaar. Na een langdurig lijden, overleed heden onze zeer geachte medewerker ADRIAAN GORSSE op de leeftijd van 54 jaar. Hij heeft ons veertien jaar zeer trouw gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Directie en personeel Gebr. Boer, Goes NV In plaats vau kaarten. Heden overleed onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder ELISABETH BUYS- MEERMAN weduwe van A. Buys, in de ouderdom van 80 jaar. De bedroefde kinde ren, klein- en achter kleinkinderen Arnemuiden, 27 oktober 1967 De teraardebestelling vindt plaats op dinsdag 31 oktober te 13 uur vanaf Schorerstraat 2, Arnemuiden. A. de Goede: aanmerkingen op herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen MIDDELBURG .Ik ben alk gelukkig mot de opheffing van Als het van mij afhangt gaat bet niet door. Ik heb overigens het gevoel, dat Ik ln deze mening niet alleen sta'. Deze uitlating kwam vrijdagmorgen op een persconferentie In het Middelburgse Ab dijrestaurant van het tweede-kamerlid voor de democratische partij D '66, de heer A. de Goede. Hij maakte onlangs deel uit van de commissie voor binnen landse zaken die Zeeuwsch-Vlaanderen bezocht om zich te oriënteren in herin, dellngs vraagstukken. ,Met deze maatregel zou de bevolkings agglomeratie niet gediend zijn', zo zei de heer De Goede voorts over de Sluise kwestie. Hij zei de indruk te hebben ge kregen dat spaanders vallen waar ze niet nodig zijn. Er is hier sprake van een bloeiende gemeente, een actief ge meentebestuur, een burgemeester ,die d ligt'. Sluis springt er aldus de heer Goede uit vanwege de toeristische oriëntatie, vanwege de bloeiende mid denstand. De bevolking van deze ge meente heeft een geheel andere geaard heid. Het zou geen gelukkige combinatie worden wanneer Sluis zou worden opgeteld bij Aardenburg, aldus het kamerlid, die ook een bezwaar zag ln het belangrijke verschil in verzor gingsniveau tussen Sluis en Aarden- burg, waardoor een afremming van de belangenbehartiging in de hand zou kunnen worden gewerkt. Op 29 november zullen alle reacties en de vragen in de commissievergadering worden ingeleverd. Dat gebeurt wel in de Zeeuws-Vlaamse als de velandse herindelingskwestie. De heer De Goede zei te verwachten dat de zaak dan ln de loop van volgend jaar zal kun nen worden afgerond zodat de nieuwe verkiezingen kunnen worden gehouden. niet achterhaald zou worden door de beslissing dat het kanaal er komt. De heer De Goede is een paar dagen ln Zeeland om zich verder te verdiepen in de regionale problemen. Hij is het ka merlid van D'66 dat ln het kader de gedachteugang kiezer-gekozene provincies Zeeland en Zuid-Holland toe gewezen heeft gekregen voor het leggen en onderhouden van contacten. De heer De Goede hamerde nadrukkelijk op de noodzaak van het geven van meer open heid van zaken op bestuurlijk niveau Zo pleitte hij onder meer voor het ir principe openbaar maken van de com missievergaderingen utt de gemeente raad. Voorts wees hij op het recht van gemotiveerd antwoord. Op dit punt. 1 een eorste amendement in de ka mer aanvaard. Er kunnen zo zei de heer De Goede ook best op plaatselijk niveau hoerings wor- len gehouden. Als voorbeeld noemde iet kamerlid de ETI-suggestie over ■erplaatsing van de weekmarkt in Mid delburg en de afsluiting van de binnen stad voor bepaald verkeer. De uitkom sten hoeven niet beslissend maar kun nen wel medebepalend zijn voor het te voeren beleid'. Mr Vellemun, de voor zitter van de afdeling Midden en Noord- Zeeland van D '66 zei dat in de afdeling een speciale commissie het democra tisch .draaien' van de gemeentelijke or ganen op de voet zal volgen. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Geertruldenberg (toez.) B. Zooclsma te Wemeldinge; te Twello (vac. J. B. Cats) J. Chr. Plaat te Well en Ammerzoden: door de classis 's- Gravenhage tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden (ziekenhuispre dikant) H. Beker predikant voor bui tengewone werkzaamheden te Genève. Bedankt voor Zegveld W. van Henneke- ler te Zwartebroek; voor Waddinxveen (vac. Joh. Verwelius) (toez) J. Wieman te Nunspeet; voor Oldebroek (vac. H. A. van Bemmel) G. Biesbroek te Vlaardin- gen' GEREF. KERKEN Beroepen te Uithoorn tweede pred. plaats) G. Assies te IJmuiden. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Dokkum en Wierum H. M. Ohmann te Hoek. GEREF. GEMEENTEN Beroeoen te Enkhuizen-Andijk J. C. Weststrate te Meliskerke die bedank te voor Zoetermecr; te Veen D. Hak kenberg te Dordrecht. Bedankt voor Rijssen (tweede pred. pl) A. W. Verhoef te Earneveld: voor Oud- Beijerland Chr. van der Poel te Yerse- ke. Commandowisseling marine Viissingen VLISSINGEN Op woensdag 15 no vember zal kapitein ter zee J. W. van de Graaf in dienst treden als comman dant maritieme middelen te Viissingen. Hij volgt dan kapitein ter zee R. J. de Weerd, die de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt, op. Momenteel is de heer Van de Graaf permanent vertegen woordiger bij de chef-marinestaf van het Channel-committee te Londen. Te groot Er waren diverse punten waarop de heer De Goede aanmerkingen had op de voorgestelde herindelingsplannen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De sprong naar vijf gemeenten kwam hem wel erg groot voor. .Ik ben bang; dat het bestuurlijk contact erdoor gefrusteerd wordt', zo zei het kamerlid voor D '66. De heer De Goede toonde zich een fervent voorstan der van een oost-westoriëntatie. Deze indeling beantwoordt naarzijn mening structureel meer aan de toekomst. - v- JC°a agrarisch gen. Thans zijn de herindelingsplannen meer gericht op een noord-zuid oriën tatie. Gezien ln de gedachtengang van de heer De Goede zou Sluiskil nogal gewrongen ln elkaar komen te zitten. Het kamerlid vroeg zich naar aanleiding van de Baalhoekkanaalkwestie af of de heiindeling zoals die thans luidt straks .HERCULES' ZETTE HEK OPEN MIDDELBURG Indrukwek kend hoogtepunt in de excursie die de Middelburgse raad door ei gen stad en streek maakte was vrijdagmiddag onbetwist bet be zoek aan de vestiging van Hercu les, de nieuwe chemische fabriek die er bij avond en nacht bij staat als een feestelijk opgetuigde kerstboom. Bij wijze van uitzon dering ging het grote toegangs hek open en daarmee opende zich ook een nieuwe wereld voor de raadsleden in de bus. Het was directeur Catts van de Middelburgse vestiging, die de ge nodigden binnenleidde in het che mische tijdperk. In de kantine werd gegoocheld met forules aan de hand waarvan men een vage indruk kon krijgen over het ver loop van het produktieproces. En toen was het kijken geblazen. Het werd een imposant schouwspel, deze tocht rondom het gehele com plex, dat. over vijf weken, wanneer de fabriek gaat draaien', aan hon derdtwintig man werk zal geven. In amper één jaar tijds werd de ves tiging uit de grond gestampt. Wat voor de raadsleden en hun dame» onomstotelijk kwam vast te staan was, dat Hercules alle mogelijke veiligheids voorzieningen heeft getroffen. Een groengehelmde medewerker van Her cules stelde een van de dertien water kanonnen in werking. De kanonnen kunnen zorgen voor een lozing van 21.000 liter per minuut. Speciaal is er Ingericht een brand- watertank voor opslag van vier mil joen liter water, goed voor drie uur onafgebroken spuiten. Het zien van dit alles ontlokte aan burgemeester mr J. Drijber de opmerking: ,Leuk voor meneer Mathijssen (de brand weercommandant) om hier eens een middagje te kómen spelen'. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze leerling JAN PIETER FEIJ Uts Viissingen Viissingen, 26 oktober 1967 Heden overleed, na een langdurig lijden, onze geliefde zuster, tante en huisgenote NEELTJE GABRU5LSE in de ouderdom van 82 jaar. J. Lous-Gabriëlse J. Lous G. Lous J. Lous L. Lous-Hulbregtse Coby en André Westkapelle, 26 oktober 1967 Noordstraat 54 Geen vrees ELISABETH BUYS- MEEEMAN in de ouderdom van 80 jaar. Arnemuiden: M. de Ridder-Buys Viissingen: J. Buys S. Buys-Schaalje Op vragen van wethouder M. A. L. Hubregtse kon de heer Van Gelder van Hercules meedelen, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor luchtver ontreiniging omdat de afwerking van de lucht plaatsvindt vla een gesloten sys teem. Voor en na .Hercules' bezocht te heb ben ging de raad een kijkje nemen b|J de werken ter ontsluiting van het in dustrieterrein. Dat was. bij de aanleg van het viaduct in de Nieuwlandseweg en de verbredlngswerken aan de Arne om schepen gelegenheid te geven vlak bij Hercules af te meren en de grond stoffen via pijpleidingen bij de speciale aanlegsteiger over te slaan. Directeur ir Van Unen van gemeentewerken gaf met sprekende cijfers een beeld van het omvangrijke werk van grondverzet- ten. Het ging hier om 250.000 kubieke meter grond, die werd uitgebaggerd. Een gedeelte werd benut voor opspui ten van het natte industrieterrein. Het grondverzetten nam minder ruimte in tijd in beslag dan de bouw van de brug wachterswoning bij de Arne ter hoogte van de spoorlijn De excursie was in de vroege middag aan de Koudekerkseweg begonnen bij .Vijvervreugd', het complex ter vervan ging van Ipenoord. Raadslid M. L. Al- mekinders, tevens directeur van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zee land, opdrachtgever tot de bouw. kon meedelen, dat deze week goedkeuring is verkregen voor de bouw van een ge heel nieuw dagverblijf. Aanvankelijk was er sprake "van de inrichting van een dagverblijf in een van de werk plaatsen. In september volgend jaar kan Vijvervreugd in gebruik worden geno men. De rest van de middag werd voor een belangrijk gedeelte in beslag geno men door een bezoek aan .Zuid', waarbij met name de woningbouwprojecten de aandacht kregen. Men nam onder meer een kijkje in de baksteen-montagebouw- fabriek, in de prontoschool en in enkele woningen die .De Delta' neerzet voor de algemene woningbouwvereniging. Wijkcentrum Bjj het bezoek aan .Zuid' werd bekend gemaakt dat de subsidie voor het nieu we wijkcentrum inmiddels is afgeko men zodat in februari kan worden be gonnen niet de bouw van het complex. In plan-Dauwendaele. dat begrensd wordt door de Torenweg werd even stilgehouden hij de (traditionele) bouw van 100 woningen die deel uitmaken van een houwstroom van 840. Het was minister Schut, die destijds liet start sein gaf. Tijdens een genoeglijk samenzijn in het stadhuis werd 's avonds de boven de raadszaal gelegen maquettekamer of ficieus in gebruikgenomen. Deze zolder ruimte is zodanig ingericht, dat daar in het vervolg de voorlichtingsbijeen komsten over Middelburg zullen kunnen plaatsvinden. Vrijdagavond werden de films en dia's vertoond van de reis van de raad naar Folkestone en voorts kwam mr J. Drijber met een serie dia's over zijn reis naar Suriname. Tijdens de pauze volgde men op de tv het korte gesprekje, dat Mies Bouw man had met de sportambtennar Joop J. Scholten uit Middelburg, dl© een boekje opendeed over zijn boek .Beter bewegen'. (Van onze Haagse redactie) Het gehele rapport dat vijftig pagina's omvat plus diverse bijla gen is weergegeven op een gro te kaart. De op deze kaart aange tekende zeehavenprojecten komen in het kort op het volgende neer: I. De .goedgekeurde' Maasvlak te, 2200 ha bruto, zal in 1970 al gedeeltelijk gereed zijn en daarna kunnen worden vol tooid. Bereikbaar voor sch&- pen groter dan 200.000 ton. n. De .verlengde' Maasvlakte voor de kust van Voorne en Putten kan worden vergroot met naar schatting bijna 4000 ha bruto. Deze havens zullen dezelfde mogelijkhe den hebben als ,de goedge keurde Maasvlakte'. m. VlissingeruOost kan zeker ruim 6000 ha bruto opleve ren. Verdere vergroting lijkt technisch mogelijk. Deze ha vens zullen in beginsel be reikbaar zijn voor schepen tot 65.000 ton. Indien de daarvoor noodzakelijke wer ken in de Schelde en bij de toegang van de Schelde wor den uitgebreid, is een iets grotere toegankelijkheid (80.000 ton) zeker mogelijk. Dit betekent niet, dat het aantal schepen, dat ontvan gen kan worden veel groter zal zijn, maar wel dat de manoevr eerbaarheid groter wordt. Dit voordeel moet te. gen de kosten der werken worden afgewogen. IV. De kanaalzone van Tcrneu- zen kan met zeker 2000 ha bruto worden uitgebreid. De kanaalzone is bereikbaar voor schepen tot 50.000 ton. Dit wordt in de toekomst 60.000 ton. V. In beginsel lijkt het mogelijk rond Ossenisse een gebied van ca 2500 ha voor zeeha vens vrij te maken, dat even als Vlissingen-Oost bereik baar zou zijn voor schepen tot 65.000 ton. VL Reimerswaal: na de afslui ting van de Oosterschelde omstreeks 1978 kan een be gin worden gemaakt met dit project, dat in beginsel zeker 4000 ha bruto zal kunnen op leveren. De toegankelijkheid zal bepaald worden door de grootte van het slutzencom- plex. In het Reimerswaalrap- port van 1964 is een capaci teit voor schepen tot 15.000 ton voldoende geacht, maar tevens gesteld dat verdere onderzoekingen nodig zijn over de vraag of dit voldoen de is. VU. Kleinere terreinen: het plan Rijnpoort ten noorden van de Nieuwe Waterweg (250 ha), gebieden bij de drechtsteden, de zuidelijke oever van het Hollands-Diep (Roode Vaart), Theodorusnaven Ber gen op Zoom, Middelburg (kanaal door Walcheren), uitbreidingsmogelijkheden bij Breskens. In totaal betreft het hier een zeehavenareaal van ca 2000 ha. ittaniiDiiiiitimiiiiiiiiiiiiinmiimimnniimnimniimiifmiiiiiiimimiiiiimiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiniiinmmmiiiiimiiiimiiiiiiimmiiiiiiiiiT Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve va der, behuwd-, groot- en overgrootvader JODOCUS KOPMELS weduwnaar van Tona Bok, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, H. Kopmels Viissingen, 26 oktober 1967 Bejaardencentrum ,Ter Reede' Koudekerkseweg 75 De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 30 oktober om 11.15 uur op de al gemene begraafplaats. Vertrek van ,Ter Ree- de' om 11.00 uur. Heden heeft de Heere plotseling van onze zijde weggenomen on ze innig geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader STOFFEL JACOB BAKKER echtgenoot van Tannetje Slabbekoorn in de ouderdom van 70 Jaar en 6 maanden. Yerseke: T. Bakker- Slabbekoorn Viissingen: M. de Nooyer- Bakker K. de Nooyer Kapelle: J. de Jager-Bakker M. J. de Jager Yerseke: S. Bakker K. Bakker-Paauwe H. Bakker en verloofde C. Bakker en verloofde Klein- en achter kleinkind Yerseke, 27 oktober 1967 Nieuwe Kerkstraat 23 De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 30 oktober op de algemene begraaf plaats te Yerseke om 13 uur vanuit het ver enigingsgebouw ,De haven'. Heden is zacht en kalm te Den Helder overleden, onze lieve moeder HOUMES, weduwe van Johannes Adrianus van der Geest, W. S. van den Burg van der Geest C. A. van den Burg Haarlem, 26 oktober 1967 Djambistraat 19 De overledene ls opge baard m een der rouw kamers Zljlweg 63 te Haarlem, gelegenheid tot bezoek van 14.00 tot 15.30 uur en van 19.00 uur tot 19.30 uur, uitgezonderd zaterdag en zondagavond. De crematie zal plaats vinden maandag 30 ok tober in het cremato rium te Velsen, na aan komst van trein 12.59 uur halte Driehuis- We8terveld. Na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, werd heden van ons weggenomen, m'ljn ge liefde man, onze lieve vader en grootvader ADRIAAN GORSSE op de leeftijd van 54 jaar. Goes, 27 oktober 1967 Kastanj'estraat 1 De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 31 oktober. Ver trek vanaf de Ooster- kerk. Ingang Van Mei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4