RAAD VLISSINGEN OVER ADVISERENDE STEM MIDDELBURG Axel: discussie centrale dienst storm in glas water 4 BURGEMEESTER: JK HEB HET WOORD NIET GEWEIGERD' RAAD KRUININGEN BESLUIT TOT AANLEG KINDERSPEELPLAATS Orde STUDENTENCABARET DON QUI- SHOCKING NAAR MIDDELBURG Christelijk vhmo telt in Zeeland nu 1000 scholieren INTERLAND NEDERLAND RUSLAND Met oud-Zeeuw Fred Florusse NW -vrouwenbond district Zeeland hield streekdag ZES ZEEUWSE DAMMERS: ZEGE IN GENT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 ADVERTENTIE Raadslid: ,we hebben elkaar een beetje verkeerd begrepen dïs- AXEL De nogal roerige cussie rond het kostenpcïl van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht, die op 27 septem ber de raadsvergadering in Axel beheerste, is in de vergadering Aan gisteravond teruggebracht tot een storm in een glas water. ,We hebben elkaar een beetje ver keerd begrepen', zei de heer D. J. Oggel (prot. chr.) wat veront schuldigend tot burgemeester M. K. van Dijke. Het had overigens nog heel wat voeten in de aarde, voordat alle misverstanden rond deze zaak tot ieders tevredenheid waren rechtgezet. De heer Oggel zelf kwam op de kwestie terug, naar aanleiding van de schriftelijke antwoorden var het college op zijn in de vorige ver gadering gestelde vragen. Er bleven voor hem een aantal (luistere punten die hij alsnog opgehelderd wilde zien. Zo verlangde hij een nadere toelich ting op de mededeling ,dat het. be grotingstekort van de centrale dienst 100.000 lager zal worden, omdat meer kapitaalswerken uitgevoerd kunnen worden'. En verder was hij er niet tevreden dat het college een berekening over de kosten van een eigen dienst had baseerd op een landelijke norm. norm geldt niet voor Zeeuwsch-Vlaan deren', aldus de heer Oggel. .want die wordt mede bepaald door grote steden'. In zijn beantwoording zei de heer Van Dijke dat het bij de kapitaalswerken gaat om projecten in de 35 gemeenten die bij de centrale dienst zijn aange sloten. ,We staan daar als gemeente raad van Axel buiten en het gaat zeker niet aan daar hier over te discussiëren'. Wat het uitgangspunt voor de kosten berekening betreft, stelde Axels burge meester zich op het standpunt, dat de landelijke norm gezien mag worden als een betrouwbaar gemiddelde. .Boven dien zijn we dan nog aan de lage kant gebleven'. len. Zowel de heren Oggel als A. de Waard ibeiden prot. chr.) vroegen zich af of die middelen er nu ineens wel zijn. Uit een uiteenzetting van de burgemeester bleek, dat de gemeente dit kostbare werk wil financieren uit belastingver hogingen die volgend jaar ingaan. Hij noemde de uitvoering van het werk ab soluut nodig, omdat de Zuidsingel bij zonder onveilig is gebleken voor het verkeer. ,Het is', aldus de heer Van Dijke', niet verantwoord een soort do denweg in stand te houden zonder er iets aan te doen'. Ook de heren J. Diele- man (pvda), E. Maas (kvp) en A. H. van der Lee (gb) spraken zich uit voor een snelle verbetering van de Zuidsïn- gel. .Had men het indertijd maar in-! eens goed gedaan', zo zei de heer Die- leman nog. De raad besloot verder tot verkoop; van stukken bouwterrein aan de he-| ren J. Kips te Graauw. A. F. Krui- sifikx te Axel en de firma Gebr.i Schieman te Axel. De christelijke uloschool kreeg financiële steun voor' de aanschaf van leer- en hulpmid delen in verband met de omschake-j ling naar het mavo. In uitbreidingsplan Eindje de Rondte' J. v. d. Berge (sgp): .Ontheiliging van de zondag' Een kwestie die de heer Oggel kelijk achter gesloten deuren wilde be handelen, maar op aandringen van bur gemeester Van Dijke (.openbare zaken openbaar behandelen') toch in de open bare vergadering aan de orde stelde, betrof het reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Hij constateerde namelijk, dat geen enkel artikel in dit reglement van orde een raadslid ver biedt het woord te voeren naar aanlei ding van de ingekomen stukken. .Toch heeft de voorzitter mij dat in de vorige vergadering geweigerd', al dus de heer Oggel, die ln verband daarmee een uitspraak vroeg van de raad (door middel van een motie) dat ,de voorzitter daarmee niet heeft gehandeld volgens het reglement van orde'. Hij trok deze motie overigens in, na dat burgemeester Van Dijke had uit eengezet dat hij .per sé niet geweigerd had' de heer Öggel het woord te ver lenen. ,Ik heb', aldus de burgemeester, .naar de rondvraag verwezen om het college in de gelegenheid te stellen zich op de vragen te bezinnen en ze daarna schriftelijk te beantwoorden. Het was niet mogelijk er bij de behandeling van de ingekomen stukken stante pede een antwoord op te geven'. Voor de heer Oggel was de opheldering van dit misverstand overigens nog aan leiding op te merken, dat wat hem be treft b en w vragen die naar aanlei ding van de ingekomen stukken wor den gesteld rustig in een volgende raadsvergadering mogen beantwoorden. De burgemeester stelde daar tegenover dat hij geen bezwaar heeft tegen het beantwoorden van .informatieve vra gen'. maar dat hij discussiepunten toch liever naar de rondvraag leidt om er in een volgende vergadering over te kunnen discussiëren. Reconstructie Een voorstel om de reconstructie de Zuidsingel uit te voeren tegelyk met de reconstructie van de riolering deze weg, kreeg niet de steun van protestants-christelijke raadsleden. Het hesluït om de Zuidsingel te reconstrue ren nam de raad al in september 1,96.' De uitvoering er van werd tot dusver Zaterdag a s in schouwburg GOES De voreniging voor christelijk middelbaar en voorbereidend hoger on derwijs voor Zeeland beeft dit cursus jaar voor het eerst meer dan duizend leerlingen op haar drie scholen. Daar aan werd maandagavond op een bijeen komst in het chr. lyceum voor Zeeland te Goes een feestelijk tintje gegeven. De drie leerlingen Ella Jasperse (Mid delburg), Wim Hoogstrate (Yerseke) en Mieneke de Jonge (Zierikzee), die res pectievelijk als 999ste, 1000ste en 1001 ste scholier stonden ingeschreven kre gen uit handen van voorzitter J. A. Bennekom een aandenken, een vier- kleurenballpoint. De uitreiking vond plaats in tegenwoor digheid van ouders, schoolbestuur, rec tor, administrateur, leraren en enkele medeleerlingen. Voorzitter Van Benne kom had tevoren een schets gegeven van de scholen-opbouw en de groei van het aantal leerlingen. Zo vertelde hij dat twintig jaar geleden in Goes werdj Voor het eerst: DEN HAAG Het Nederlands elftal zal woensdagavond 29 no- vember voor het eerst in zijn his torie een officiële interland spelen tegen Rusland. Het terrein van de strijd: Stadion Feyenoord te Rot terdam. De KNVB kreeg dezer dagen vrij on verwacht het verzoek van de Russische voetbalbond om 29 november een inter land te organiseren. De Russen wilden deze wedstrijd opnemen in hun reis naar Engeland, waar zij op Wembley tegen liet Engelse elftal spelen. Het verzoek werd ingewilligd, op voor waarde van een tegenbezoek aan Mos kou. Die voorwaarde werd aanvaard. KRUININGEN De gemeenteraad van Kruiningen heeft maandagavond beslo ten tot de aanleg van een kinder speelplaats in het uitbreidingsplan Eindje de Rondte. In dit uitbreidings plan is geen enkele speelruimte aan wezig en nu het plan vrijwel geheel is volgebouwd voelde men het ontbre ken van een kinderspeelplaats wel als aan iets te veranderen stelde 1» en w een ernstig gemis. Teneinde hier voor een perceeltje grond aan de Henri Dunantstraat als zodanig in te richten. I De. totale kosten voor dit object wer den geraamd op f 6800. Met uitzon- dering van de heer J. van de Berge (sgp) waren de raadsleden ervan ovcr- tuigd, dat een dergelijke speelruimte dringend noodzakelijk was. Wel vontl de kosten nogal aan de lioge leant. De opmerking van de raadsvoorzitter, dat men voor de veiligheid van het kind de speelplaats zo goed mogelijk wil maken en de opmerking van wet houder E. A. E. M. Suy (kvp) dat men dit plan ook moest zien als een soort proef omdat men in de toekomst in alle bouwplannen een soort speel plaats wil reserveren deden de raadsle den over het kostenprobleem heenstap pen. De heer J. van de Berge zag in de speelplaats geen nut en onthield zijn stem aan het plan. In de rondvraag vroeg dit raadslid te besluiten de speelplaats op zonda- PIANORECITAL MET ZEEUWSE COMPOSITIE gen te sluiten, omdat hij anders een verdere toeneming van de zondags ontheiliging vreesde. De heer Z. J. Jansen (kvp) achtte het niet denkbaar dat kleuters aan zondags ontheiliging doen. De heer C. Slab- bekoorn (pvda) zag in een besluit als voorgesteld door de heer Van de Berge een ernstige mate van in breuk in de persoonlijke vrijheid. Ook de raadsvoorzitter was van mening, dat men zover niet mocht gaan. De overige raadsleden toonden voor de suggestie geen woorden over te heb ben. De speelruimte zal dus ook op ondag gebruikt kunnen worden. Eni ge discussie ontspon zich over het voor stel van het dagelijks bestuur om het bestemmingsplan (saneringsplan) ,Oude Plein en omgeving 1967' vast te stellen. Tegen dit plan had een tweetal zaken lieden bezwaar gemaakt. De bezwaren troffen echter niet zozeer het plan zelf. doch hadden meer betrekking op de financiële consequenties voor hun zaak. Burgemeester A. Schipper stelde uitdrukkelijk dat men over de afloop van deze zaak niet ongerust moest zijn. De schade zal objectief en redelijk worden getaxeerd waarbij men zeker rekening zal houden met de waarde van een vervangend pand zowel bij koop als bij bouw met eenzelfde in houd. De heren W, J. Pouwer (chu) en J. A. Nieuwenhuyse (ar) meenden dat ook het tijdstip van de taxatie van belang is. Zij drongen aan op korte termijn een besluit te nemen. Uitein delijk werd het plan zonder hoofdelijk® stemming aangenomen. Nadat het da gelijks bestuur de verzekering had ge geven, dat het geenszins in de bedoe- begonnen met S3 leerlingen. Thans telti De returnwedstrijd zal waarschijnlijk de Goese school 397 leerlingen. Veer- tien jaar later werd met 40 cursisten in Middelburg begonnen. Ook deze school boekte"een spectaculaire groei: naar 515 kinderen. Tenslotte werd vo rig jaar de sprong over de Wester-j schelde gemaakt naar Terneuzen, waar met 40 leerlingen in het eerste jaar. In het tweede cursusjaar staan daar nu 98 kinderen te boek. Hij deelde mee dat er wordt gezocht naar mogelijkheden om de kinderen die vanuit Tholen, Sint-Philipsland, Ber gen op Zoom en West-Zeeuwsch-Vlaan- deren christelijk onderwijs willen vol gen te bereiken. Sprekend over de op handen zijnde mammoetwet zei de heer Van Bennekom dat er een goede sa menwerking met andere scholen dient te zijn en dat men zeker geen steentjes in eikaars tuintjes zal "moeten gaan gooien. Na de presentjes te hebben uit gereikt werd met enkele leerlingen nog een demonstratie talcnpraktïcum Duits gegeven. MIDDELBURG Ruim een jaar ge leden vertrok ou<l-Vlissinger Fred Flo russe uit Middelburg, waar hij een ad ministratiekantoor had opgezet, naar Eindhoven. Het was een gevoelig ver lies voor de Walcherse amnteurtoneel- wereld, waar hij o.a. in het Vlissïngseh Schouwspel, de openluchtspelers, de Walcherse operette- en musiealvereni- ging en nog enkele kleine groepjes zijn liefde voor toneel, zang en cabaret op zeer verdienstelijke wijze had kunnen uitleven. Fred Florusse wilde echter zijn administratieve kennis wat opvijzelen en in Eindhoven vond hij een haan, die hem tevens 'n studiekans bood. Maar al spoe dig gold voor hem bet gezegde, met een kleine variatie dan, dat het toneel- bloed toch kruipt waar het niet gaan kan. Hij kwam in de lichtstad in aanraking met een viertal aan het studentenca baret ontsproten jongeren, met wie Flo russe de cabaretgroep Don Qui-Sho- cking oprichtte. Hij werd er tevens za- kelijk leider van en dat is, gezien zijn Zeeuwse ervaringen op dit gebied, niet zo Vreemd. kortkomingen, die soms hinderlijk, soms bijna vertederend zijn'. Op dit punt ook is Fred Florusse volkomen eerlijk: ,Ons programma heeft min der goede nummers, maar ook voor treffelijke'. Het veelal actuele. 36-delige program ma, telt onder andere uitschieters als .Johannes', het .Proffen-dopingplan' en .Klein, klein kleutertje'. Vrachtauto bleef op dijk hangen KORTGENE Een vrachtauto dinsdag bij hét uitwijken voor een trac tor ,met aanhanger op de dijk tussen Kortgene én Geersdijk in de berm te recht gekomen. De wagen bleef hangen op het dijktalud. Een kraanwagen sleepte de auto naar boven, waarna de vrachtwagen weer verder kon. De au to was geladen met betonblokken. september, begin oktober 1968 worden gespeeld. Voor de KNVB was het niet meer mogelijk nog dit seizoen naar Moskou te reizen. ,Wij willen het verloop van de compe titie geen geweld aandoen. Daarom gaan wij liever begin seizoen 1968-1969 haar Rusland. Om dezelfde reden hebben wij eveneens besloten een verzoek af te wijzen van de Spaanse bond dit seizoen tegen Spanje te spelen', deelde men ons bij de KNVB mede. De KNVB meent er goed aan te heb ben gedaan een officiële interland te gen Rusland in te lassen: .november wordt wel een zware maand, 1 novem ber spelen we in Rotterdam al tegen Joegoslavië, maar het Russische elftal is beslist een attractie. Vandaar dat. wij de kans hebben aangegrepen'. SLOOP IN ZIERIKZEE OPENBAAR AANBESTEED ZIERIKZEE De gemeente Zierikzee heeft dinsdag de sloop van het pand De Zille, in Zierikzee, openbaar aanbe steed. De bedragen van de inschrijvin gen varieerden van een kleine duizend tot bijna vijfduizend gulden. De In schrijvers waren: J. Smalheer uit Brouwershaven J. P. Berrevoets. Renesse 1350; broeders De Witte, Westkapelle, met 2390: Firma Sturm en Dekker, Oost- kapelle 2500: Firma gebroeders De Jonge, Borssele 2500; J. M, Beun, Zierikzee 4973,80. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. woonbaar verklaren van de woningen Reeweg 8 te Vlake en Kanaalstraat 32, 39 en 41 te Hansweert. Aan de heer M. J. Meertens werd een perceel grond ter grootte van 296 vierkante meter ver- kocht voor de bouw van een bungalow. jDe grondprijs werd bepaald op 5500. I Besloten werd ten behoeve van de ver eniging tot verbetering van de volks huisvesting in de gemeente Kruiningen TERNEUZEN De jonge Australische! een subsidieaanvraag in te dienen voor pianist Geoffrey Madge, thans leraar'de bouw^ van 20 woningen. Ook aan de Terneuzense muziekschool, zal k' op zaterdag 28 oktober aanstaande een pianorecital verzorgen in de Belgische stad Luik. Het betreft een première van .Intonaties voor piano' van de Zeeuw Daan Manneke uit Vogelwaarde en ver der onder andere een suite van Schön- berg. verband met c Middelburgse raad gaande de ver- Zaterdag aanstaande komt Don Qtli-j«™ ln de Middelburgse raad aangaande de sfeer MIDDELBURG De vrouwenbond van het NW in het district Zeeland hield dinsdag in de .Gouden Poorte' een streekdag. Spreker op deze bijeenkomst was de heer B. Madlener, wetenschap pelijk medewerker van het NW. Hij sneed het onderwerp sociale verzeke ring aan. Met zijn betoog toonde de me dewerker van het NW aan, dat de vakbeweging een grote rol heeft ge speeld bij de ontwikkeling van de so ciale verzekering. Daarbij wees spre ker onder meer op de ww. de aow er de wet op de arbeidsongeschiktheids verzekering. Voorts wijdde de spreker nog enige aandacht aan de ziekenfonds verzekering en aan de algemene wet bijzondere ziektekosten, waarover de tweede kamer thans discussieert. De vergadering stond onder voorzitter schap van mevrouw A. van de Velde- Heerebout. Na de middagpauze trad Ali Ben Lux voor de dames op. Mevrouw Beukert- de Graaf lijsting. Shocking naar Middelburg. In de schouwburg (aanvang 8 uur) geeft, de groep een voorstelling. Om een wat intieme en sfeervolle omgeving te creëren is de henedenfoyer als plaats van handeling uitgekozen, waardoor het geheel zich 'fa soort .eafé-cbantant'-achtïge zal afspelen. Voor het merendeel houden de leden van Don Qui-Shocking domicilie in Am sterdam. Pieter van Empelen, ex-stu dent aan de Eindhovense th. die zich thans op de studie der vaderlandse let teren heeft geworpen, is de pianist van het gezelschapje. De drie overige le den zijn het echtpaar Ank en George Groot en Jacques Klöters. Hun teksten zijn voor een belangrijk deel afkomstig van de publiciste Riwka Eruining uit Waalre. alsmede van de studentenca baretschrijver Hans Dorresteijn en een enkele van Martin van den Akker. George Groot is de eigen' tekstschrij ver. Pieter van Empeler doet in de groep alles wat met muziek te maken heeft, terwijl hij tevens de regie voert. De première van Don Qui-Shocking. nu al weer enkele weken geleden in Eindhoven voor het voetlicht ge bracht. is zeer goed ontvangen. Ver schillende recensistcn noemden het I optreden van het vijftal .goed-geti- I med. oorspronkelijk, spits met te- verslaggcvïns discussie in de Vlis- sïiigse raad rond het hai'cnsehnp (23 septem ber PZC 23 september) sommen wij de uit latingen die in de Vllsslngse raad gemaakt werden op. Wij geven deze uitlatingen zoals ze letterlijk in de notulen van de desbetref fende Vlissingse raadsvergadering geboek staafd zijn. (Zie ook de kantlijn'. De heer W. P. Hamcrlinck (kvp): .Terugkerend naar het ontwerp zelf heb ik nog wel wat aanmerkingen. Op de eerste plaats naar aanleiding van het gestelde in de memorie van toelichting, met betrekking tot de adviserende stem der gemeente Middel burg in de raad van bestuur, rk dwaling van het college van gedeputeerde staten van Zeeland om dit voor te stellen aan de minister, en ik denk er zo niet alleen over, alleen druk ik mij misschien wat sterker uit'. En verder: .Ik vil niet onvriendelijk zijn tegenover Mid delburg, en Ik heb er begrip voor dat men een zekere inspraak wil hebben, helemaal akkoord, maar dat. kan ook gebeuren in een adviescommissie, met andere gemeentebe sturen. die dezelfde belangen hebben, zijds. indien dit niet voor wijziging vatbaar zou zijn, vind ik een financiële bijdrage de gemeente Middelburg zonder meer morele plicht indien men het genot wil smaken mee te regeren in dit. havens dan moet men ook consequent zijn. dacl De heer II. van Rnoijcn (ch): .Wanneer Middelburg in de raad zou v/orden opgenomen met een adviserende stem. dat, zou ons toch we'. I vinden dat we hier de verkeerde richting uitgaan, omdat in dat geval de gemeente Middelburg volledig inspraak zou krijgen in de gang van zaken in de raad van bestuur. 1 zij het dan niet met een beslissende maar met een adviserende slem en dat verder I daaraan geen enkele consequentie ts verbon- den zodat Middelburg noch de lasten noch I de lusten zou behoeven te dragen of te ge nieten. Wij hebben een andere gedachte hier- |ovcr: wij zouden het eigenlijk vee) gezonder' vinden, wanneer in de adviesraad, waarvan Dedamwedstnjd tu.sen w .MmL, hopen ,j„, hij ,,„rd, ingesteld, niet bij spelers en zes leden van de Gentse dam-|wljM van t van hel dage|iJkl, bcsluur club .Koning Damas is een grote over-, ,)cl havengchap. maar verplicht, onder winning geworden voor de Zeeuwen. ander(: 00l, Cenvertegenwoordiger van de Hoewel de Gentse spelers goed tegen-1 gemeente Middelburg zou worden opgeno- stand boden, konden zij geen punt in de- n Zo TOUflen wij ons kunnen indenken dat wacht slepen. daarnaast bijvoorbeeld ook een vertegeu- L. de Schuijter-Jan Blom 0-2: E. Rob-| woordiger van de gemeente Borssele of ben-C. Rijn 0-2: Fr. Duijtschaefer-Adj aangrei Quakkelaar 0-2; G. Rooms-G. Bloom belang 0-2: E. de Schuijter-H. E, v. d. Vreugdeviesraad ker raadgevende gemist kan worden. Immers artikel onder I van de ontwerp-gemeenschappelijke regeling geeft, de raad van bestuur de be voegdheid tot het uitnodigen van burgemees- •ethouder8 van andere dan aan de regeling deelnemende gemeenten. In dit ver band denk ik ook aan de gemeente Goes'. klaarde de raad zich garant voor rente en aflossing. De vereniging zal een jaarlijkse bijdrage genieten van 22.240 als geldelijke steun voor de bouw van particuliere huurwoningen. Besloten werd op 17 oktober 's middags vanaf 1 uur een excursie door de gemeente te maken. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van myn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader WILLEM BAKKER echtgenoot, van M. G. Bos, in de ouderdom van 82 jaar. Yerseke: M. G. Bakker-Bos W. Bakker M. W. C. Bakker-van der Burght Jac. Bakker J. Bakker-Bol H. Bakker J. Bakker-Kramer En kleinkinderen Yerseke, 23 oktober 1967 Julianastraat 10 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 26 oktober, op de algemene begraafplaats te Yerseke, om 13.00 uur, vanuit het verenigingsgebouw Mo lenlaan 1. De heer E, de Priester (pvda): ver de raadgevende stem in de raad van istuur voor de gemeente Middelburg: .Ik dacht van welke kant we deze zaak ook be naderen. we voor de argumentaties, die daar- gebruikt zijn, nu niet direct zo warm kunnen lopen. De argumentaties die ge bruikt zijn. namelijk de kwestie van de be langen van de industrievestigingen, de toe leveringsbedrijven en dergelijke op de indus trieterreinen van Middelburg, die kan men en bepaald moment in het kader van de ontwikkeling van Vlissingen-Oost bost wel onderschrijven. Maar ik geloof dat je er dan een komma achter moet zetten, als Je aat dit dus voor Middelburg zo be langrijk is, want lie dacht dat er diverse an- gemeenten rond Vlissingen-Oost zouden en te llggeri waar deze belangen niet minder belangrijk voor zouden kunnen i En verder: .Ik dacht dat de motiveringen die men aanvoert om de gemeente Middelburg raadgevende slem te geven, volledig tot zijn recht zouden kunnen komen met toepas; van lid I van artikel 8". (Zie toelichting die gegeven werd door de heer Van de Sande. Red.). r B. Koiff: .Doordat deze bepaling er in opgenomen is in hel wetsontwerp, dat Middelburg raadgevende stem heeft in de raad van stuur, is eigenlijk wel erkend dat Middel burg een belang heeft bij de ontwikkeling van Vlissingen-Oost meer speciaal. Naast Vlisstngen - zo is de redenering geweei heeft ook Middelburg daar belang bi). Ik londigdc de heer de kwestie de raad van bestuur, zij het dan alleen met een raadgevende Btem, de ge zamenlijke fracties van mening zijn, dat ti ter versterking ook van het standpunt van burgemeester en wethouders en ook om dit zoveel mogelijk ln de openbaarheid te bren geneen motie in deze gee3t door de raad zal moeten worden behandeld en ik zo dan ook graag bij u willen indienen'. Na nog enige discussie over andere pun ten opnieuw de heer Van Roaijen: ,Dan heb ik hier een motie die is onderte kend door alle fractievoorzitters en die luidt als volgt: .De raad der gemeente Vlissingen: vergadering bijeen op 22 september 1967: gelezen het voorstel van burgemeester ethouders om t.c besluiten in principe deel nemen aan de ontwerp-gemeenschappelijke regeling inzake het havenschap Vlissingen: overwegende dat niet genoegzame argumen- aanwezig worden geacht om de bepaling artikel 5 sub 3 van genoemde regeling, betrekking hebben op de bevoegdheid van de gemeente Middelburg tot het benoemen van lid met raadgevende stem in de raad van bestuur, -te handhaven, zodat naar zijn oor deel bedoeld artikel 5 sub 3 dient te verval len: besluit deze motie ter kennis te brengen de betrokken ministers, de staten- ra'al en van gedeputeerde staten der provin cie Zeelanden gaat over tot de orde de dag'. motie ontstond nog enige discussie. De heer Koiff stelde namelijk dat er Middelburg toch een mogelijkheid tot overleg moest komen. Daarvoor noemde hij een in dustrieschap waarin zitting zouden hebben: Middelburg. Goes en Vlissingen en liet ha- 'enschap. Tenslotte kwam de volgende motie dit i al f zegd c gemeente, die daar ook veel unnen hebben, in diezelfde i worden opgenomen. Maar Hcüvërswfln-HQuakkelaar! leder geval: dal is uiteraard een heel andere I figuur dan het opnemen van één bepaalde zes Zeeuwse spelers spelen nogi gemeente in de raad van bestuur. Wij hebben en in Antwerpen. Brussel, Luik!er dus wel bezwaar tegen dal dit op 1 Rtjssel (Frankrijk). I wijze zou worden gespeeld'. punten is geweest, waarin burgemeester en wethouders een afwijzend standpunt hebben ingenomen en zij hebben dan ook gezegd, dat, wanneer dan dat belang langs bestuur lijke weg erkenning moest vinden, het dan beter was, dat Middelburg dan ook i werkelijk lid werd en ook de financiële sequenties van dit lid worden en het mede verantwoordelijkheid dragen ook door Mid delburg zouden worden aanvaard Maar dat! is geen haalbare kaart gebleken. Men i natuurlijk niet vergeten, dat bij een zaak als deze hier sprake is van drie verschillende partijen, die elkaar moeten trachten te vin den en hier was van de zijde van het rijk bepaald bezwaar tegen, zodat er tenslotte dan deze tussenoplossing, die door verschil lende leden is aangevallen, voor den dag Is gekomen'. Heden overleed, na een kortstondige ziek te, geheel onverwacht, onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder, me. vrouw TANNETJE VAN DER KL IJL weduwe van Hendrik Nagtegaal op de leeftijd van 79 jaar. C. T. van der Hof- Nagtegaal P? van der Hof T. C. Machielse- Nagtegaal M. H. Nagtegaal J. Nagtegaal- de Rijke Kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen, 24 oktober 1967 Scheldestraat 46 (ben.) Condoleantieadres Scheldestraat 46 (bov.) De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 27 oktober op de alg. begraafplaats. Vertrek van Schelde straat 46 om 14.40 uur Liever geen bezoek Heden Is nog vrij on verwacht van ens heen gegaan, onze lieve, zorgzame vrouw en moeder NEELTJE MEEUYVSE geboren De Jonge, in de ouderdom van 77 jaar. A. Meeuwse C. Meeuwse Vlissingen, 24 okt. 1967 Jan van Goyenlaan 42 De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 27 oktober om 12.10 uur. op de algemene be graafplaats. eerd .De raad der gemeente Vlissingenin verga dering bijeen op 22 september 11)67, gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders om te besluiten in principe deel te r aan de ontwerp-gemeenschappelijke ling inzake het havenschap Vlissingen; wegende dat niet genoegzame aanwezig worden geacht om de bepaling var artikel 5. sub 3 van genoemde regeling be trekking hebbende op de bevoegdheid var de gemeente Middelburg lot het benoemen var een lid met raadgevende stem in de raad var bestuur, te handhaven: dat in de behoefte aan overleg tussen industriële gemeenten het havenschap op doeltreffende wijze ls te voorzien bijvoorbeeld door het instellen van cen Industrieschap waarvan Middelburg. Goes en Vlissingen, alsmede het havenschap Vlissingen deel uit maken: spreekt als zijn oordeel uit. dat bedoeld artikel 5 sub 3 dient te vervallen, en besluit deze motie ter. kennis te brengen van de betrokken ministers, staten-generaal en van gedeputeerde sta der provincie Zeeland en gaal over tot. orde van de dag'. Heden nam de Heere tot Zich, geheel on verwachts, onze ge liefde broer,' behuwd- broer en oom, ADRIAAN HENGSDIJK weduwnaar van Cornelia van der Vliet in de ouderdom van 79 jaar. Fam. Hengsdijk Fam. Van der Vliet Dordrecht, 23 oktober 1967 Jan Vethkade 20. De begrafenis zal D V plaatshebben op vrij dag 27 oktober op de algemene begraaf plaats om 13 uur van uit de aula. Vertrek van liet sterfhuis 12.45 JACOBUS HOOGESTEGER op de leeftijd van 58 jaar. Secretaris-penning meester van de varkenshond ..Helpt Elkander'. Namens het bestuur, W. Gijssel,voorzitter Wemeldinge, 23 okt. '67 Met verslagenheid ge ven wij kennis van het plotseling overlij den van onze hoogge achte commandant, de heer JACOBUS HOOGESTEGER oud 58 jaar. De leden der vrij willige brandweer te Wemeldinge. Wemeldinge, 23 oktober 1967 Na een jarenlange, goe de samenwerking, ont viel ons heden, onze ge achte patroon, de heer WILLEM BAKKER SR Wij zullen zijn nage dachtenis in dankbare herinnering houden. Het personeel: J. J. Robèr M. W. van Noorden M. van Anrooy M. van den Bosch P. de Wee Yerseke, oktober 1967 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zaclit en kalm, in het zieken huis, onze beste tante en schoonzuster, me vrouw JOHANNA WONDERGEM- O VERWEEL op de leeftijd van 82 jaar. Rijswijk (ZH): J. G. Wondergem M. Wondergem- Huijbrcgsen Vlissingen C. Overweel. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 26 oktober om 12.30 uur op de alge mene begraafplaats te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4