,Benelux-havensamenwerking is: openstaan voor alle inzichten' Commissaris opende streeklaboratorium ,De Schelde'-vestiging in Terneuzen wDampo DR J. E. DE QUAY OP ANV-CONGRES: Achter De Saeger Belemmeringen ALMANAK ONTWIKKELINGSHULP WAS THEMA BIJ NATIONALE VROUWENRAAD Oosterschelde JSiet verspillen'. nan Bacteriepriester Officiële opening op 27 oktober a s B en w Terneuzen WETHOUDER VOORZITTER SCHOUWBURG 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 REKENING HOUDEN MET ANDERE OPLOSSING DAN REIMERSWAAU (Van een onzer redacteuren) BERGEN OP ZOOM Wanneer men het kan opbrengen om de Ontwikkelingen in liet grote Belgische en Nederlandse havenge bied van de delta als één geheel te bezien, moet men er ook reke ning mee houden dat bijvoorbeeld naar een andere oplossing wordt gezocht als het Reimerswaalpian. II? zeg niet dat de Reimerswaal- liaven bij nader inzien niet meer nodig is. Maar het is goed om steeds open te staan voor nieuwe mogelijkheden en noodzakelijk heden'. Het is een uitspraak van oud-minister-president dr J. E. de Quay, de man die destijds bij de geboorte van de voorloper van het Reimerswaalidee het Kreekrakplan heeft gestaan. Hy deed die uitspraak donderdagmiddag in de Markiezenzaal van het stadhuis te Bergen op Zoom waar het Algemeen Nederlandsch Verbond (ANV), afdeling Noord-Brabant-Zeeland een Scheide congres hield. In feite stelden de sprekers op dit slechts matig bezochte Schelde-con- gres van het ANV zich in een 3ueue op achter het denkbeeld van e Belgische minister van openbare werken, J. de Saeger, een gemeen schappelijk Nederlands-Belgisch or gaan in het leven te roepen voor ont wikkeling en uitvoering van de ha- Met deze vrij nuchtere kijk op een zaak, die momentcel sterk in dis cussie is (Reimerswaalpian, ja of nee?) gaf dr De Quay na een mid dag van nogal theoretische beschou wingen over havensamemverkïng in Beneluxverband een praktisch voor beeld van de souplesse in denken, die dient te worden opgebracht om op dit niveau iets te bereiken. Dit ver schillende hoeken was tevoren dis cussiestof aangedragen in de vorm van bespiegelingen over een moge lijke bundeling van de componenten in de mondingsgebieden van Rijn, Maas en Schelde tot één indrukwek kende en tegelijk do belangrijkste haven van Europa. Drs L. J. M. van de Laar, burge meester van Bergen op Zoom: ,Er moet een duidelijke planologie voor dit gebied komen op internationaal niveau, een traktaat tussen België en Nederland over de toekomstige ont wikkeling. Wat we nu beleven op het niveau van de lagere gemeentelij ke eenheden heeft veel weg van de heilloze stedenstrijd in de middel eeuwen. We bereiken er alleen maar mee, dat het deltagebied ten opzichte van andere agglomeraties in Euro pa achterop raakt'. En de schepeD voor de havenbelangen van de stad Gent, de heer G. van den Daele: .Wanneer elke haven in het delta gebied van België en Nederland zich geschikt wil maken om de grootste schepen te ontvangen, is dat een verspilling. Er moet coördi natie komen. Sinds kort hebben de Belgische havens regelmatig overleg over gemeenschappelijke aangelegen heden. Dat blijken er zoveel te zijn, dat er voor de onderlinge geschil punten nauwelijks nog tijd over blijft. In Beneluxverband zou wel eens hetzelfde kunnen blijken'. door Zeeuwsch-Vlaanderen met slui zen te Baalhoek. Eigenlijk wilde men nog een stap verder gaan: een uitvoerend Benelux - orgaan, dat ze*- allerlei zaken van het havengebied in de delta. Dr De Quay gaf het gezelschap in de Markiezenzaal in overweging daar voor een juridische vorm uit te wer ken. Zoals gezegd: het congres stelde zich thans als ideaal via het gelijk ge richte belang van economische ont wikkeling aan weerskanten van de zeearmen in het deltagebied Noord- Brabant, Zeeland, Holland en de Vlaamse Drovincles in België dichter bjj elkaar te brengen. Er werd zelfs besloten dit standpunt in een motie naar buiten te brengen. Maar bij die pogingen om althans via een gedacntenwisseling tot een beter klimaat in de nu nogal eens kille tegenstellingen te komen kon den de sprekers toch niet nalaten om zich bij de verdediging van be langen voor het eigen part van de delta-totaliteit af te zetten tegen wat men zou kunnen noemen con currerende ontwikkelingen. Zo ver dedigde burgemeester Van de Laar van Bergen op Zoom het Reimers- waal als volgt: .Men moet dit niet afhouden als een ad-hoe havenge bied. Zo in de trant: we zullen nog wel eens zien. We zien met vreze dat er andere plannen worden tus- sengeschoven, die ons belemmeren'. De heer Van de Daar doelde daarbij kennlijk op de gedachte dat het Land van Saeftinge als een toekomstig havenindustriegebied het Reimers waalpian wel eens zou kunnen gaan vervangen. Hij was ervan overtuigd dat, gezien de toenemende behoefte aan een grootscheeps havenareaal, het Reimerswaalpian eerder nodig zal zijn dan menigeen denkt. Boven dien zag hij in hef plan een oplossing van de structurele moeilijkheden, waarin westelijk Brabant zich be vindt. Ook Gent is wat ongerust geworden over de .omklapplngsgerucliten' van Reimerswaal naar Saeftinge, zo kwam schepen Van den Daele het ANV-congres laten weten. Gent ziet namelijk in het kanaal Waarde- Oosterschelde, zoals In het Reimers waalpian opgenomen, een soort van .garantie' voor de duwvaart van deze stad naar de nieuwe Schelde-Rijnver- binding by Bergen op Zoom. ,Bij de onderhandelingen over het traktaat voor deze verbinding lag in Nederland het Reimerswaalpian op tafel. Daarom was er toen voor ons geen reden om extra op het behoud van een goede duwvaartverblnding naar Gent aan te dringen. Nu moe ten wij Nederland laten weten, dat het niet fraai zou zijn als men ons deze duwvaart zou afnemen door het kanaal van Zuid-Beveland niet aan te passen en een andere doorsteek niet uit te voeren. De heer Van den Daele gaf opnieuw de Gentse wens door: een nieuwe zeesluit (ten minste zijn zo verweven, dat je jc afvraagt hoe het anno 1967 nog mo gelijk is dat ze niet al lang geza menlijk worden aangepakt'. (ADVERTENTIE) In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar de heer P. de Wispelaere, Dam 1 boven, Vlissingen. Tel. 01184-4651 Leeuwse Romance Tegenwoordig kan men kennisma ken per computer en dat is romantischer dan men denkt. Men moet het zich maar eens voorstel len: men verschaft het instituut, dat de computer beheert een aan tal persoonlijke gegevens en ver langens en per kerende post rollen zo een stuk of tien adressen in de bus van leden van de undere sekse, die het gevraagde ideaal dicht of althans zeer dicht benaderen. Ver volgens gaat men op tournee. Wie dit grondig doet, bezoekt uiter aard alle kandidaten om tenslotte de balans op te maken en, volgens het afvalsysteem, de keus defini tief te bepalen. Er zijn natuurlijk van die slappelingen, die al bij de derde zeggen JJit is het' en de an dere zeven gewoon laten barsten. Die moeten later hun onzorgvul digheid zuur bekopen. Maar, om terug te keren tot ons uitgangs punt, is het geen romantisch idee, te weten dat men aan tien deuren kan aanbellen met achter iedere deur de verrassing van een nieu we verschijning, die past in hel verlangens-patroon Helemaal een verrassing is het niet: als men op het formulier heeft gezet ,geen dikke' is het natuurlijk nooit een dikke. Maar er blijft nog genoeg verrassends over. In Zeeland heeft deze techniek intussen al tot. verbluffende resul taten geleid. Een Goesenaar, die verzuimd had een straal op te ge ven, waarbinnen hij zijn levens partner wenste te vinden, moest voor de dichtstbijzijnde pretenden- te naar Bergen op Zoom, waar het betreffende perceel intussen al was ontruimd, zo goed werkte de computer. Er huisde nu een andere alleen staande dame, die er geen idee van had, dat het machien zo nu en dan ook haar adres uitbraakte. En ook de man kon het niet. weten. Het was een vriendelijlce. bemin nelijke dame, die hem opendeed. Jk kviam eens kennismaken' zei hij, met vertederende onhandig heid. ,Oh' zei de bewoonster, die zich nergens meer over verwonderde en het eigenlijk wel een beetje op- windend vond. En voor wie in Bergen op Zoom een bescheiden onderkomen zoekt: binnenkort komt het pandje weer leeg. In schouwburg te Middelburg Prof. F. van Dam sprak voor de raad Zeeland MIDDELBURG Praten over hulpverlenen aan de ontwikke lingslanden. Daarvoor kwamen leden van alle vrouwenorganisa ties uit alle delen van Zeeland donderdagmiddag in de schouw burg in Middelburg bijeen. In een vergadering van de plaatselijke raad Zeeland van de nationale vrouwenraad hield professor F. van Dam uit Groningen en ver bonden aan het ministerie van buitenlandse zaken voor ontwikke lingshulp een causerie over dit on derwerp. Hij kondigde aan ,geen vertede rend praatje over hulp aan arme negertjes te gaan houden; maar plaatste het hele vraagstuk van de ontwikkelingshulp schematisch in een historisch en politiek verle den. Aan het begin van zijn betoog zette prof. Van Dam uiteen dat de westerse landen en zeker Nederland altijd be hoefte hebben gehad om zich met an dere landen buiten Europa te bemoei en: door missie, zending of handel: ,Die bemoerizucht Is een van de fenomlnale drijfveren van de ontwikkelingshulp. Sinds de 12de eeyw hadden wij een wat romantische verhouding met Azië en Afrika; In onze cultuur dook het begrip van de eenvoudige, goede en domme Moor op. Onze zwarte Piet is daar nog van overgebleven. In de ja ren 19451950 werden veel Afrikaan se en Aziatische staten onafhankelijk, dat knaagde de oude verhouding aan. Samen met die dekolonisatie aarzel den de kerken ook in hun missionering. Pas in de vijftiger jaren kwam de vraag: moeten we met die ontwikke lingshulp doorgaan en zo ja, waarom?' Prof. Van Dam noemde de motie ven, die velen mét hem nu bestrij den en ongegrond achten, maar di< in die tijd opgeld deden: met hulp trachten Afrika en Azië aan onze zijde te krijgen In verband met de koude oorlog; het eigen economische belang (hc-t zou op den duur de af zet vergroten); de welvaartskloof te overbruggen ais we 't ze niet ge ven, komen ze het halen!) en tenslot te de medemenselijkheid en het so lidariteitsgevoel. Over het laatste zei hij: ,fn Nederland heeft men te sterk de neiging om landen als men sen te zien'. Eerst in de zestiger jaren zag men de betrekkelijkheid van deze motieven in. De keus was: ophouden of doorgaan, Er trad een stagnatie op: het totale hulpbedrag nam af. Tenslotte gaf professor Van Dam, die van mening was dat men door moet gaan met de ontwikkelingshulp, twee motieven die voor de eerstvolgende tien jaar de mensen tot het geven van hulp zullen aanzetten: .Ten eerste hebben de ontwikkelingslanden zelf voorgeno men te ontwikkelen; als wij ze niet helpen en dat contact houden, doen ze het op eigen houtje, zoals China. Ten tweede bestaat er zeker bij de jongere generatie in Nederland de behoefte aan een nieuw soort internationalisme, met het type van een padvinderij of een Europese beweging, maar uit een rela tivering van de eigen nationaliteit. Twee moeilijk te verkc Daarom zuilen we regelmatig nog te ruggrijpen naar het motief van de demenselijlcheid' c'~' bereidheid van de Vervolgens vertelde hij nog lets over vorm van hulpverlening. Men be«;on met het uitsturen van mankracht; liet hen daarna vergezellen van kapitaal om enkele specifieke projecten te be kostigen; het is nu uitgebreid tot een heel ontwikkelingsbeleid. ,Wij moeten het betalingsbalanstekort financieren. Wij geven geld voor enkele .mooie' pro jecten, bijvoorbeeld een suikerfabriek. De regering kan dan weer geld dat zo .vrijkomt' bestemmen voor de bouw van een .minder mooi project'. En als men voedselhulp geeft, hoeft het land min der voedsel te importeren en worden deviezen vrijgemaakt waarmee men iets anders kan doen. Wat er dan mee ge beurt weten we niet' Na afloop van zijn causerie ontspon zich naar aanleiding van enkele vra gen een interessante discussie. De vergadering werd geopend en geslo ten door de president, mevrouw M. Ok- ker-Vrolijk. Zij heette in liet bijzonder het erelid, mevrouw S, C. de Casern- broot-baronos'se van der Feltz welkom. 100.000 ton) bij Terneuzen, nu de in 196S te openen sluis (60.000 ton) eigenlijk al te klein is geworden. En verder liet hij nog weten dat Gent voorstander is van een oostelijk mogelijke vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde. Er waren op dit congres van ANV- zijde opnieuw de verlangens naar een open Oosterschelde. Voorzitter Van de Poel kwam ermee. Hij noem de als bezwaar van afsluiting dc aanzanding van de Belgische kust en havengebieden. En "als er dan toch afgesloten moet worden, zag hij ae dam door de Oosterschelde graag zover mogelijk naar binnen met "mogelijkheden voor een zeeha ven in de monding. Eén van de bestuursleden van de ANV-afdeling, dr mr H. Schaap wilde en passant graag schutsluizen aangebracht in die deltadam, voor de vissers en voor de kustvaarders op Goes en Zie- rikzee. Toch kwam het onderdeel .Oosterschelde' op dit congres niet uit de verf. Men probeerde de integratie van het deltagebied op een hoger plan Le brengen. Volgens de planoloog-stede- bouwkundige A. v. d. Linden uit Aalst nog niet hoog genoeg. Deze poneerde namelijk de stelling dat het bij de komst van de super-super tankers in Europa maar om twee aanvoerbanen zaf gaan: naar de kust van Ierland en Normandië. Hij sig naleerde verder de snelle groei van de havn van Marseille en was er van overtuigd dat de steeds grotere schepen het liefst buiten de sluizen willen blijven: direct aan zee of in zee dus ontvangstplaatsen. In dit verband achtte hij het Reimerswaal pian gelegen op de meest ongeluk kige plaats die men denken kan. ,Het is in de gouden delta echter niet alles goud wat er blinkt', aldus deze plano loog. Dr De Quay was het later maar voor een deel met hem eens. Hij vond dat Antwerpen en Rotterdam in de wed loop van de havens ver voor zyn. Overleg over de grens heen achtte hij voor de toekomst een voorwaarde. Maar dan geïnstitutionaliseerd. .La ten we geen geld en energie ver spillen, maar de delta als eenheid be schouwen'. besefte de oud-mimister- wel dat het zover nog niet ,Er zijn namelijk steeds zoveel wensen en verlangens. Wie stelt de prioriteiten vast?"De beide rijksin stanties. Het is uitgesloten ze alle maal dire.'t te verwezenlijken. Als er gekapt wordt, zal men dat moeten aanvaarden. En dat vooral is één van de voorwaarden om tot een goe de samenwerking (dat is: meer dan overleg) te komen, die gezien de ontwikkeling hoogst noodzakelijk is. Dit alles overdenkend gingen de deelnemers aan het ANV-congres in afzonderlijke gespreksgroepen het laatste deel van hun bijeen komst tegemoet. Overigens besf president wel c is. ,Er zijn na Nadat hij het officieel opend, bezichtigde Zeelands missaris mr J. van Aartsen mét het het nieuwe streelclaboratorium tn Goes, daarbij geflankeerd door burgemeester Huber van Goes en door dr F. Flu, die voor telcst en uitleg zorgde. (Foto PZC) fADVERTENTIE VERKOUDHEDEN Kooplieden bleken oplichters RILLAND-BATH De rijkspolitie te Ril land-Bath heeft twee kooplieden aan gehouden, te weten M. H. B. uit Heer len en F. H. L. uit München-Geleen. De heren gingen de huizen langs en trachtten vloerkleden aan de man te brengen, daarbij de koop met valse voorwendselen aantrekkelijk makend. Bij nader inzien bleken de kleden van inferieure kwaliteit te zijn. Hen werd oplichting ten laste gelegd. Plankje tussen spaken: fietser gewond TERNEUZEN Doordat een plankje, dat op de Axels estraat ter hoogte van de Leeuwenlaan te Terneuzen lag, on der de wielen van een passerende auto vandaan sprong en tussen de spaken van de fiets van O. I. R. M. F. uit Terneuzen raakte, kwam deze man te vallen. Hij liep letsel op aan het ge zicht. De automobilist, die in de rich ting Axel reed, heeft waarschijnlijk niets van het opspringende plankje ge merkt. f ADVERTENTIE) Slot van pag. 1 zij het werk van het streeklaborato rium enkele belangrijke ziektever wekkers ,het hoofd in de schoot heb ben gelegd', maar dat nu bij een onderzoek naar de oorzaken van geestelijke ziekten ook de streeltla- Boratoria worden betrokken. Met de heer Lelie benadrukte dr Spaander, dat er in het streeklabo ratorium wetenschappelijk onder zoek op hoog niveau wordt bedre ven. Felicitaties kwamen bij deze gelegenheid onder meer ook nog van burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes ,het nieuwe gebouw is een sieraad voor de stad'van dokter A. J. v. d. Hoorn namens het dis trict Zeeland van de Nederlandse maatschappij ter bevordering der geneeskunst, die een bloemstuk aan bood, 'van dokter W. Griep namens de Zeeuwse ziekenfondsen, van ir K. J. O. Romijn, die de namens de bouwers en de leveranciers het voor het laboratorium geplaatste beeld aanbood, en van mejuffrouw H. Phaff, die namens het personeel van, het .streeklab' een bel aan voorzit-; ter Stevens overhandigde. Voorzitter Stevens stond ook nog stil bij het feit, dat dr F. Flu 12'. V jaar aan liet laboratorium verbonden is. In zijn geestig openingswoord had de heer Stevens de directeur ge kwalificeerd als ,de bacteriepries ter' en gesteld: ,Dat Zeeland de ont wikkeling van het bacteriologisch en serologisch onderzoek heeft kun nen bijhouden, is voor een belangrijk deel zijn werk geweest'. In dit ver band betuigde hy ooit ironisch zijn innige deelneming aan de bacteriën'. Er waren, bij het .koperen jubileum' van dr Fiu, bloemen voor zyn echt genote genodigden het nieuwe laboratorium, waarvan mr Van Aartsen zei: ,Of het nu al dan zonder provincie garantie is gebeurd: Het verheugt me bijzonder, dat er een dergelijk geoutilleerd gebouw tot stand is ge komen, waarvan we zonder meer kunnen zeggen het is een belang rijke stap vooruit en waarvan de heer Stevens kwalificeerde: ,Het is geen gebouw geworden met knusse hoekjes voor een gesprek van mens tot mens, maar een royaal labo ratorium, waar efficiënt gewerkt kan worden .rasteur was in Vlissingen VLISSINGEN Donderdagmiddag om vyf uur meerde het Franse passagiers schip .Pasteur' af aan de haven van post was ingeladen vertrok het schip om acht uur weer. De .Pasteur' kwam van Hamburg en gaat via Le Havre naar Zuid-Amerika. Op 7 december wordt het schip weer in Vlissingen ver wacht, i VLISSINGEN Burgemees ter J. C. Aschoff zal vrijdag 27 oktober a s, des middags om drie uur de officiële opening verrichten van de nieuwe Ter- neuzense vestiging van de NV Kon. Mij. ,de Schelde', lid van de Rijn-Schelde Groep. Deze vestiging van ,de Schelde', gelegen op een terrein van 19.700 m2, aan de Industrie weg, is primair opgezet als een service- en reparatiecentrum voor de chemische- en petro chemische industrie in de ge hele kanaalzone, hoewel reeds in de aanloopperiode ook daar buiten opdrachten werden uit gevoerd. Momenteel heeft ,Do Schelde' in Terncadzen bijna zeventig mensen aan het werk, maar de verwach ting lijkt gerechtvaardigd dat dit aantal spoedig tot ruim honderd zal uitgroeien. In deze vestiging is een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden geïnvesteerd. Niet alleen de Industriële ontwik keling van Terneuzen, maar ook de vestiging van omvangrijke industrie- en langs het Belgische traject van het kanaal Terncuzcn-Gcnt hebben er toe geleid dat de directie van ,De Schelde', besloot te Terneuzen deze vestiging te stichten. De activiteiten die de vestiging - Terneuzen in het bijzonder zal be drijven zijn: Nieuwbouw van appa raten en constructiewerken uit di verse ferro- en non-ferrometalen; onderhoudsbeurten en grote repara ties van bedrijven en fabrieken en het uitvoeren van spoedreparaties voor de omliggende industrie. De aard van dit werk brengt met zich mee dat een zeer groot gedeel te van het werk op het terrein van opdrachtgevers zal worden verricht; daarom wordt dan ook grote aan dacht besteed aan verdere training en opleiding van het personeel. De machinerieën, die ondergebracht zijn in een grote fabriekshal, be staan onder meer uit een zetbank, een schaar, een wals. een freesbank, drie draaibanken, een radiaalboor- machine, een pïjpenbulgmachine, uit gebreide lasapparatuur, een metaal- spuitinrichting, compressoren en twee 5-tons kranen. Samenwerking De vestiging te Terneuzen zal nauw samenwerken met het bedrijf te Vlissingen en de reparatiewerf I .Sclieldepoort' in Vlissingen-Oost. I Daarnaast is de ervaring van NV Landaal-Schelde op het gebied van koeltechniek en luchtbehandeling van belang. Voor zwaardere monta gewerkzaamheden kan de luilp var Schelde Montagebedrijf NV wor den ingeroepen. Bovendien wordt in de Rijn-Schelde Groep samengewerkt met De Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij NV, waarvan de smederij met een smeedcapaciteit tot 6000 ton voor de industrie van betekenis is, terwijl de derde fusiepartner de NV Moto- renfabriek Thomassen in De Steeg een lange ervaring heeft op het ge bied van compressoren, gasmotoren en gasturbines. Het voordeel van «leze intensieve samenwerking ligt vooral in het feit dat praktisch geen enkele op dracht to zwaar moet worden ge acht, terwijl anderzijds poor uitwis seling van know-how en ervaring binnen de Rijn Schelde Groep kos- tensparend ban worden gewerkt. De nieuwe vestiging van de NV Kon. Mij. ,De Schelde' uan de In dustrieweg te Terneuzen. TERNEUZEN Het college van b en w van Terneuzen zal de gemeenteraad vragen wethouder D. Binnekamp aan te wijzen als voorzitter van de Stich ting Terneuzense Schouwburg. In de laatste raadsvergadering benoemde de gemeenteraad een groot aantal leden van het stichtingsbestuur. Volgens de statuten wordt één van deze bestuursle den benoemd door en uit het college van b en w. In de komende raadsvergadering don derdag 26 oktober komt ook een herziening van het exploitatieplan Sluis kil aan de orde. De grond wordt er (iets) duurder, als de raad aan het des betreffende voorstel haar goedkeuring hecht. De herziening is nodig omdat de grondverkoop in Sluiskil minder snel gaat dan men twee jaar geleden aan nam. Aan de orde komt verder de vaststel ling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting op grond van artikel 24 van de nieuwe drank- en horecawet. B en vv stellen voor om voor de horecabedrijven het maximumtarief vast te stellen (in ver gelijking met de bestaande toestand komt dat neer op een belastingverlich ting). Voor de slijtersbedrljven willen b en w een lager tarief aanhouden. De agenda voor de raadsvergadering vermeldt verder nog voorstellen perce len bouwgrond te verkopen aan de he ren J. van de Velde, G. Simons en L Vergouwe. De christelijke ulo-school aan de Grenulaan heeft financiële mede werking gevraagd voor de vervanging van meubilair en"de aanschaf van school- beboeften. Van het bestuur van de chris telijke kleuterschool is er een verzoek om medewerking voor hrt uitbreiden van de kleuterschool aan het Wagen- bof met een speel-werklokaal. Bazaltblok op rijksweg 58: botsingen RILLAND-BATH Donderdagmor gen Is op rijksweg 58 nabij Rilland-Bath een personenauto, bestuurd door L. L. uit Middelburg, tegen een bazaltblok ge reden. Het blok was van een vracht wagen, bestuurd door P. uit Westdorpe, gevallen. De vrachtauto vervoerde ba- zaltblokken van Hansweert naar de Kreekrakdam voor de werkzaamheden aan het Schelde-Rynkanaal. L. had het blok te laat zieD liggen. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Tengevolge van dit ongeval ontstond er een file, waarin zich nog een kop en staart botsing voordeed. De auto, bestuurd door P. H. J. M. v. d. B. uit Breda, kreeg een hoe veelheid klei op de voorruit, waardoor de bestuurder even het uitzicht werd benomen en de auto tegen de voor hem stilstaande auto botste. De auto's van K. K. uit. Eindhoven en M. I. G. uit Tho- len liepen schade op. Er deden zich bij dit alles geen persoonlijke ongelukken voor. 'ADVERTENTIE) ENIGE REGEN In liet algemeen veel bewolking met af en toe enige regen. Matige tot krach tige, aan do kust tydelyk harde tvind tussen zuid en zuidwest;. Ongeveer do zelfde middagtemperaturen als donder dag, of iets hogere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2