Deltawet-commissie op bezoek in Bruinisse Amerikaanse oud-strijder na 14 jaar weer in Ouwerkerk Nieuw onderdak voor politie Middelburg Ambassadeur Nieuw-Zeeland volgende week naar Zeeland 2 Drs Roemers in de stoel van Mies' ALMANAK Hoogste punt van hts Vlissingen Wandeling door het Schouwse dorp 0 ad-Commissaris sloeg le paal Opvarende Engels schip over boord Compensatie in recreatie: goede mogelijkheid Nationaal Achter het nieuws inventariseerde Zeeuwse gevolgen nirKhormlisatie PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 OKTOBER 1967 VLISSINGEN Televisiekijkend Vlissingen heeft vrijdagavond al vast kennis kunnen maken met de nieuwe burgemeester. Drs D. Roemers kwam namelijk in de befaamde stoel van Mies Bou- man te zitten om er de tien even befaamde vragen te beantwoor den. Voor iemand met een vakbonds verleden kwamen vraag en ant woord natuurlijk voor het mèren- deel op vakbondsterrein. Daarbuiten waren opmerkingen te noteren ais: .Als ik boos kijk. ben ik boos, maar het duurt noo:t lang". .Ik ben niet altijd goed ge schoren maar dat moet in Vlissin gen natuurlijk veranderen" en .Ik heb er geen behoefte aan om tv- programma's uit de ether te gooien. Ik ben geen Van Dis'. De heer Roemers meende dat de tegenstelling tussen de opvattin gen van de burgemeesters Tho massen van Rotterdam en Sam- kalden van Amsterdam doo.r de pers overdreven waren voorge steld, zoals wel meer met tegen stellingen tussen Amsterdam en Rotterdam gebeurt. Zoals bekend wil de commissie Samkalden van de Wiardi Beck- manstichting demonstratievrijheid met meldingsplicht, terwijl bur gemeester Thomassen voorstan der is van de huidige toestand, namelijk demonstratie na vergun ning. De heer Roemers verklaar de meer het standpunt Samkalden te zijn toegedaan. De heer Roemers merkte verder op niet te weten of er in Vlissiingen veel demonstraties worden gehou den. Drs Roemers sloot op voorstel van Mies Bouman de dag met te zeggen dat werkloosheid het grootste hem bekende maat schappelijk kwaad is en pleitte voor een solidair zijn met de so ciaal zwalckeren. De heer Roemers onthulde, dat hij bij zijn installatie ,wel een jaquet zal dragen', maar dat hij bij zijn bezoek in verband met zijn solli citatie aan de commissaris van de koningin in Zeeland dat niet had gedaan, terwijl dit wel de gewoonte is. .eeuwse Thema Een in dit hoekje in het verleden vaak vertroeteld thema, dat té lang bleef rusten: dat van de los lopende honden. Ontstaan of ont dekt of opgebloeid, toen nog voor de gemeentelijke herindeling van Walcheren in een van de dorpsraden een lid het punt van de loslopende honden aansneed. JSn dan die loslopende ongden van die toeriksten burgemeester, 't is glad verschrikkelijk, op 't zuude- lijke duunpadje bieten ze je glad in de pote'. Het raadslid wou een verordening. net-as in Vlissingen, d-was-'t alleen rnae vö de zeumer- maende'. Nu moet men natuurlijk niet denken dat wij ons om deze toch wel zeer directe benadering vermaken. Het is een probleem, ook voor ons. Vaak staat men, zelfs al is men bevoegd in te grijpen, volkomen machteloos. Ook al heeft men, zo als in het Middelburgse stadspark Toorenvliedt, niets aan het toeval overgelaten. Daar heeft een per fectionist de borden van geva rieerde teksten voorzien en 'vindt men er zowel leuzen als Verboden voor honden', als het mildere Ver boden voor loslopende honden'. Een dame, die met. haar hond, keurig aangelijnd, zo'n mild bord gepas seerd was, vond haar weg ver sperd door een bevoegde: ,Hebt u niet gezien, dat honden hier helemaal niet mogen komen?' staat lóslopende honden'. Dat gaf de man toe, maar het ene bord nam het andere niet weg: er stond ook een bord verboden voor honden, zonder meer. JZomt u maar mee', noodde hij en zo trok een kleine processie in de richting van het totale bord: de bevoegde, de dame-in-overtreding en, geheel achteraan, de hond, die de oren lusteloos liet hangen en maar wat voortsjokte en zo duidelijk uit drukte, dat al die heibel dat rot- park helemaal niet waard was. JZomt u maar mee', had de man gezegd. Maar het bord stond er niet meer Jongens hadden liet omgehaald. Loslopende jongens. Die het pad hadden geëffend voor niet-loslopende honden. De wereld is gecompliceerd. Zelf voor een hond. Maar voor hem is hel niet helemaal uitzichtloos: als de dag 'm niet aanstaat, blijft ie lekker in z"n mandje. En laat buiten de borden dan maar woe den. VLISSINGEN Vrijdagmiddag is de vlag gehesen op het in aanbouw zjjnde schoolgebouw van de hts in Vlissingen, ten teken, dat het hoogste punt was bereikt. De voorzitter van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs Vlissingen, ir J. H. Mulock Houwer, stelde met een druk op de knop een sirene in werking, op welk teken de vlag op de schoorsteen kappen het hoogste punt van het complex werd gehesen. ,Het ia het hoogste punt van wat volgend jaar het hoogtepunt zal zijn van het technisch onderwijs in onze provincie', zo zei de heer Mulock Houwer kort daarop in een korte toespraak. Hg bracht dank aan het personeel van aannemer W. F. Christiaansen. ,Wïj hebben ons ervan kunnen overtuigen, dat hier goede kwa liteit wordt geleverd', aldus de heer Mu lock Houwer. Aan uitvoerder J. Wijk huis overhandigde hij de gebruikelijke geldbuidel voor het personeel. Aan het toezichthoudend personeel van architec tenbureau Rothuizen 't Hooft NV overhandigde hij een enveloppe met in houd. (ADVERTENTIE) OUWERKERK Vanuit de lucht heeft de president van de Ameri kaanse bond van oud-stryders, Ha rold Russell hoofdrolspeler in ,De beste jaren van ons leven' vrij dagmorgen na veertien jaar een lier- rezen Schouwen-Duiveland terugge zien. Wandelend door Ouwerkerk heeft hij gezien, hoe de bij de wa tersnoodramp het zwaarst getroffen plaats weer is opgebouwd. Na veer tien jaar kwam Harold Russell voor de tweede keer in Ouwerkerk, waar hjj op 20 november 1953 als verte genwoordiger van de World Veterans Federation op de Ring een Ameri kaanse eik plantte, die het symbool is voor de schenking van 400 tomen door de WVF om Ouwerkerk opnieuw te beplanten. Met een helikopter van de Neder landse luchtmacht landde Russell vrijdagmorgen op het sportveld van Ouwerkerk, waar hij werd opgewacht door vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en een vertegenwoor diger van de Zeeuwse afdeling van de bond van oorlogsslachtoffers, de heer J. Boot uit Middenschóuwen en enkele genodigden. De helikopter was een ruim uur eerder opgestegen van af het vliegveld Ypenburg. In Den Haag wordt deze dagen het driejaar lijks congres van de World Veterans Federation gehouden. De heer Rus sell werd naar Ouwerkerk vergezeld door het hoofdbestuurslid van de Ne derlandse bond van oorlogsveteranen, de heer A. F. van Velsen uit Den Haag. Uiteraard werd in de eerste plaats een bezoek gebracht aan de inmid dels verplante, boom, die de Ame rikaan in 1953 in de grond had ge zet. Het gezelschap bekeek vóór de wandeling door het dorp in café Vijverberg foto's van veertien jaar geleden, waarby de vroegere bur gemeester van Ouwerkerk. de heer •J. Romeijn en Harold Russell her inneringen ophaalden. Geïmponeerd De waarnemend burgemeester van Duiveland, de heer C. P. Kuijper, Roto: Harold Russell, die ter gelegenheid van het WVF-congres op het ogen blik in Nederland is, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland. Op de fo to zien we hem samen met de heer J. Romeyn die toen burgemeester van Ouwerkerk was. verwelkomde in het café de Ameri kaanse gast en de genodigden. In een korte toespraak wees hij op de belangrijke veranderingen, die er sinds de ramp in 1953 in Ouwerkerk hebben plaatsgevonden. ,U hebt ons mede de kans gegeven de wederop bouw ter hand te nemen', zei hij te gen de heer Russeil, die 'na hem in een speech bedankte voor de ont vangst. De heer Russell toonde zich geïmponeerd door de vooruitgang, ,die u door veel strijd hebt bewerkt'. Behalve de Amerikaanse eik kreeg ook de Laan der Veteranen belang stelling van de bezoekers. Verder be keek men het hertenkamp, het dorps huis en na een broodmaaltijd in café Vyverberg ging men naar de boer derij van de heer J. Mol te Midden- schouwen. Door steun van de WVF kreeg de schoonvader van de heer Mol, de heer J. Boot in 1956 die boer derij. De heer Russell kwam in 1953 naar Omverkerk tydens het con; van de WVF, dat in dat jaar ooi Den Haag werd gehouden. Tijdens de oorlog verloor de. Amerikaan beide handen bii een oefening a.ls parachu tist. Na de oorlog speelde hy dé hoofdrol in de film ,De beste jaren van ons leven'. Hij speelde de rol van een matroos, die beide handen heeft 1 verloren en die zich na veel moeite en strijd weet té behelpen met pro- thesen. Dat- dat voor de heer Russell, nauwelijks "meer behelpen is, were" duidelijk tijdens het bezoek. De Ame rikaan doet alles met zijn prothesen en zelfs was hij bereid om voor een persfotograaf even met oud-burge meester Romeijn van Ouwerkerk een kort spelletje biljart te spelen op de plaats, waar in 1953 burgemeester Romeijn was en deed wat er tijdens en na de ramp gedaan kon worden. De heer Russell speelt in Amerika een vooraanstaande rol bij het werk voor oorlogsinvaliden. Hij heeft ook zitting in een commissie, die presi dent Johnson adviseert hierover. MIDDELBURG ,Dat deze ge beurtenis op vrijdag de dertiende plaatsvindt onderstreept nog eens dat ik weinig geluk heb gehad om in mijn ambtsperiode de realise ring van de nieuwbouwplannen mee te maken'. In deze geest sprak vrijdagmiddag de heer M. A. Reneman, oud-commissaris van politie. Op een terrein gelegen Achter de Houttuinen sloeg hij de eerste paal voor het nieuwe poli tiebureau. Een handeling die hem zoals burgemeester mr J. Drij- ber het even later formuleerde was toebedacht om de grote waar dering van het gemeentebestuur voor zijn voorbereidend werk tot uitdrukking te brengen. Vijftien jaar geleden ondernam de heer Reneman de eerste pogingen voor het verkrijgen van een andere huisvesting van het politiebureau. Aanvankelijk wilde men het korps on derbrengen ln bestaande gebouwen, waarvoor zo zei de commissaris de gemeente wellicht geen bestemming had. De oud-commissaris bleef echter aandringen op nieuwbouw. Zyn opvol ger commissaris D. van Ooyen kon kort geleden het voorbereidend werk afslui ten. Hy toonde zich vrydag verheugd over de eerste bouwactiviteiten. .Het is van groot belang dat er voor de politie een representatief gebouw komt'. De heer Van Ooyen bracht dank voor de werkzaamheden van zijn voorganger. Hij stelde de heer Reneman een fotore portage over de bouw van het nieuwe bureau in het vooruitzicht. Burgemeester mr Drijber memoreerde dat er de laatste jaren al heel wat is gedaan om gemeentelijke instellingen beter te huisvesten. Daarbij wees hy op het gereedkomen van de brandweerka zerne, de garage voor de reinigings dienst en de nieuwbouwplannen van ge meentewerken. Dezer dagen wordt voorts een bescheiden uitbreiding van de gemeentesecretarie in gebruik geno men. Burgemeester Dryber complimen teerde het korps met het feit dat de le den ondanks de-moeilijke ruimtelijke omstandigheden toch opgewekt hun werk hebben verricht. De plaats van het nieuwe politiebu reau is naar de mening van de bur gemeester goed gekozen. De ligging naast de brandweerkazerne maakt het mogelijk dat beide diensten elk aar straks uitstekend zullen kunnen aanvullen. Mr Drijber sprak de wens uit, dat er met name een technische samenwerking tussen brandweer en politie zal komen. Men heeft op het terrein nog de moge lijkheid van enige uitbreiding omdat de gemeente het gebouw van Alberts in het nieuwbouwplan van het archïtec- eigendom heeft verworven. Overigens is tenbureau Berghoef-Hondius en Lamers ruim opgezet. Het houdt er rekening mee dat het korps als de stad in de loop der jaren uitgroeit een uitbreiding zal kunnen ondergaan tot ongeveer zestig man. Het politiebureau zal een gevel krygen, die geheel past in het beeld van de grachtenwand ter plaatse. De heer Van Ooijen die de wens uitsprak dat de Vlissingse aannemingsmaatschappij Ste- gïnk erin zal slagen in te lopen op de termijn waarbinnen de bouw tot stand komt, herinnerde verder aan de moge lijke inrichting van een schietbioscoop, een modern hulpmiddel voor het schiet- vaardig maken van politiepersoneel. Namens het architectenbureau werd vervolgens aan de hand van tekeningen een uiteenzetting gegeven over de nieuwbouw. De bijeenkomst na afloop van het slaan van de eerste paal vond plaats ln de kantine van de brandweer kazerne. Daarbij waren onder meer ook de wethouders mr J .J. van der Weel en W. P. J. Baars aanwezig. VLISSINGEN Enkele uren lang is vrijdagmiddag op de Westerschelde in tensief gezocht naar een opvarende van het Engelse motorschip .Salvada' die overboord moest zijn gevallen. Het zoe ken leverde geen resultaat op en aan genomen moet dan ook worden, dat de man verdronken is. Omstreeks half twee ging van het En- gelse schip het sein uit^ dat tussen df Bol van Knokke en het Scheur een man overboord was geraakt. Hierna begon een intensieve speurtocht waaraan werd deelgenomen door de reddingboot Jan Leis momenteel gestationeerd in Breskens, het reddingsvlet uit Oadzand, twee loodsboten, een helicopter en de Salvada' (8877 brt) zelf. Na ruim 2 Vè uur werd het zoeken gestaakt. ADVIES: SNEL MET PLANNEN KOMEN BRUINISSE Het actiecomité .Ontwikkeling Bruinisse' heeft vrijdag van de commissie ex-arti kel 8 van de Deltawet het advies gekregen zo snel mogelijk met meer concrete plannen op tafel te komen. Dan zal de commissie be kijken of en hoe in het kader v de .gemeenschapscompensatie' van de Deltawet mogelijkheden voor subsidiëring gevonden kunnen worden. Men deed die suggestie tijdens een oriënterend bezoek voor de eerste keer in Zeeland dat zes van de zeven commissiele den aan het Schouwse vissersdorp brachten. de eerste gemeente in Zeeland, die vanwege de deltawer ken voor het verlies van een belang rijk gedeelte van de mosselcultuur komt te staan. Met het oog daarop had het Bruse actiecomité gemeen te, middenstand, bedrijfsleven en vis serij de commissie voor een bezoek uitgenodigd. Zes van de zeven leden konden vrijdag aan die uitnodiging gevolg geven: voorzitter prof. mi J. G. Steenbeek, secretaris dr W. di_ Lange, dis A. W. Kwaadvüet van economische zaken, mr W. A. Emeis van rijkswaterstaat, mr J. H. var Wyk en mr A. H. Hcering. Zij kre gen 's morgens een uiteenzetting over de Bruse moeilijkheden en de moge lijkheden en maakten 's middags een vaartocht. Daarbij was men het over één ding eens: in de recreatie liggen voor Bruinisse bepaald compensatie- mogelijkheden. mede dank zij de unieke ligging bij de .poort' van toekomstige Grevelingenbekken. Zoals gezegd: in de morgenuren wer den de commissieleden geïnformeerd over de problemen, waarvoor Brui nisse over enkele jaren komt te staan. Als de Grevelingen wordt afgesloten, betekent dit. dat de Bruse vissers de helft van hun mosselpercelen kwijt raken. De 300 percelen daar leverden in het seizoen 1965-1966 ruim 120.000 tonnen mosselen op, bij een totale aanvoer van 235.000 tonnen. In geld uitgedrukt: men zal zo'n 2 miljoen gulden aan omzet moeten derven. Onder de aandacht van cle bezoekers werd daarbij ook gebracht, dat deze si tuatie niet alleen zijn weerslag kan heb ben op de ongeveer 400 mensen in de mosselsector, maar ook op de andere in woners. Als er geen andere bronnen van bestaan tegenover kunnen worden gezet, is de verwachting, dat ongeveer 60 gezinnen Bruinisse zullen verlaten. ,En dat betekent voor de middenstand een omzetvermindering van bijna 3,5 ton per jaar en voor het dorp een in- schrompeling van de leefbaarheid', voorzag Zeelands rijksmiddenstandscon- sulent A. Korstanje medio 1967, toenj het actiecomité ..Ontwikkeling Bruinis-1 se' zich presenteerde. Van Bruinisse uit- is de afgelopen ja ren meermalen op een snelle compen satie via de regeling ex-artikel S van (le deltawet aangedrongen. ,Er kan niet alleen op een terugslag worden gerekend bij de mosselschippcrs, maar ook by de machinefabrieken, de middenstand, een scheepstimmer werf, bij de verkoop van scheepsma teriaal. ,Ik vind, dat de gemeen schap als gevolg van de deltawerken eenvoudig recht heeft op compensa tie. Dit is geen gemeentelijke, zelfs geen provinciale, maar een nationale zaak', heeft burgemeester C. H. van der Linde meermalen gezegd. In de middaguren kregen de commissie leden een Indruk van de plannen, die Bruinisse met name op het recreatieve front wil ontwikkelenmen maakte een vaartocht langs de zuidelijke oever van de Grevelingen. Zoals bekend heeft de raad de Grontmij de opdracht gegeven een plan te ontwerpen. Daarbij heeft men het oog op de aanleg van één of meer jachthavens de eerste jaehtae- commodatie zal volgend jaar zomer klaar zijn. ligplaatsen voor -10 scheep jes aan een opgespoten strand aan de zuidelijke oever van het Grevelingen bekken. een bungalowpark, een zwem bad. Daarnaast ziet men mogelijkheden voor industrieterreinen aan vaarwater. Het grote punt: wie betaalt deze zaken. Na de rondvaart volgde nog een bespre king met de commissie in het gemeen tehuis. Op de foto: de commissieleden met het actiecomité bij het aan boord stappen van de ,Sjer' voor een vaartocht op de Grevelingen. (Foto PZC) VLISSINGEN De.VARA- televisie heeft vrijdagavond op Neder!and-2 middels de redactie van .Achter het nieuws' aandacht besteed aan de huurliberalisatie, zo als die met name in Zeeland is en wordt doorgevoerd. Redacteur Ben Eikerbout had kor te gesprekken met enkele gedu peerde huurders, de camera liet de tv-kijkers intussen fraaie blnnen- kijkjes zien. De toestand van het sanitair bleek over het algemeen de noodzaak van een drastische huurverhoging niet te schragen. Meegedeeld werd dat Middelburg de eerste jaren nog tegen een wo ningtekort van 700 aan zit be kij ken. Voor Temeuzen wordt dat cijfer 2000- .Achter het nieuws' nam achter eenvolgens kijkjes in Vlissingen, waar een verhoging van 100';,. doorgevoerd werd, 's Heer Arendskerke (.165%), Nicuwdorp (250%),. Vlissingen (55%), Co- Eikerbout sprak voorts nog met mr W. H. M. Offermans. hoofd van het zuidelijk bureau I Brabant Limburg en Zeeland) van het NW in Eindhoven, die nu ook voor de televisie verklaarde dat er zijns inziens misbruik van do huurliberalisatie gemaakt wordt. Om helemaal actueel te eindigen kwam een gesprek met een van de bejaarden, die donderdag in Middelburg huuropzegging heeft gekregen Deze inventarisatie van do eerste gevolgen van het vrijmaken van de huren kreeg aan het slot van de uitzending van presentator Koos I'ostoma do karakteristiek .informatie voor meneer Schut' mee. NAAR HAVEN- EN INDUSTRIEGEBIEDEN VOOR MEVROUW: SHOW VAN KLEDER DRACHTEN MIDDELBURG De ambassa deur van Nieuw-Zeeland in Neder land, mr Rex R. Cunninghame, en zijn echtgenote zullen op dinsdag 17 en woensdag 18 oktober as een bezoek aan Zeekind brengen. Dit bezoelc begint dinsdagmorgen om 11 uur met een bezichtiging van het Middelburgse stadhuis en het Abdijcomplex. Na een kort verblijf in de ambtswoning van de commissaris der koningin zal het provinciaal bestuur van Zeeland zyn gasten in het abdijrestaurant een lunch aanbieden. 's Middags zal de ambassadeur met een klein gezelschap een bezoek brengen aan het nieuwe haven- en Industriege bied Viissingon-Oost (werf ,De Scheide poort') en daarna oversteken naar Bres kers. Rond half 5 zal hy in Terneuzen de nieuwe sluizen en kanaalwerkon be kijken. In grand hotel St-Joris te Mid delburg zal do ambassadeur des avonds enkele genodigden een diner aanbieden. Mevrouw Cunninghame zal de middags om vier uur, met de echtgenote van de comlssaris, mevrouw C. van Aartsen- Stap, en de dames van de leden van ge deputeerde staten in de ambtswoning ooggetuige zijn van een show van Zeeuwse klederdrachten (verleden en heden) door een twintigtal dames van heen) door een twintigtal dames van de bond van plattelandsvrouwen, onder leiding en met toelichting van de presi dente, mevrouw I. H. van Oeveren-de Rijke te Kortgene. Noord-Zeeland Het programma voor woensdagmorgen begint met een rit over Walcheren en Noord-Beveland vla de Zeelandbrug naar Scharendijke, waar de voorberei dende werkzaamheden ter afsluiting van het Brouwershavensegat in ogen schouw zullen worden genomen. Om 12 uur hoopt het gezelschap in Zierikzee te zijn, waar een bezoek zal worden gebracht aan het stad huis, en aan het medisch centrum, een object, dat na de watersnood tot stand kon worden gebracht dankzij giften uit Nieuw-Zeeland. Na de lunch, aangeboden door het gemeen tebestuur van Zierikzee. wordt naar Colijnsplaat vertrokken, waar men om half drie hoopt te arriveren en waar een eveneens met Nieuwzee- landse gelden tot stand gekomen ob ject zal worden bezichtigd, n) het Groene-Kruisgebou w De heren brengen vervolgens een be zoek aan de vissershaven en de vismyn, de dames vertrekken naar Wlssenkerke voor een bezoek aan de Groene Kruis- gebouwen te Wissenkerke en Kamper land en aan het bejaardentehuis ,Vro- destein' te Wissenkerke. Ook hier is sprake van objecten, die mede met gel den van Nieuw-Zeeland konden verrij zen. Verzamelpunt om 4 uur Is liet pen siontehuis Noord-Beveland' te Kortge ne. Dit pcnsionteliuis werd op 8 novem ber 1962 door de consul van Nieuw-Zee land, de heer J. G. Hale, officieel in ge bruik gesteld. Het kwam mede dank zij een vorstelijke gift van 250.000 tot stand. Om 5 uur gaat het gezelschap naar .Delia Marina,' waar de jachtha ven za,l worden bezichtigd en de ge meentebesturen van Kortgene en Wis senkerke een diner zullen aanbieden. enigingsgebouw een bijeenkomst begin nen voor genodigden, tijdens welke de ambassadeur films e d van Nieuw-Zee land zal vertonen. Donderdagmorgen zullen de heer en mevrouw_ Cunning- FIETSER SLAAT PASSANT EEN HERSENSCHUDDING IIULST De zich in zijn rust bedreigd voelende mannelijke helft- van een paar tje, dat zich donderdagmiddag op de Hulsterseweg bij de buurtschap .Rust wat' per fiets op hel rywïelpad voort bewoog, heeft een passerend fietser cn passant een vuistslag toegediend. I)e passant viel en liep een hersenschud ding op. J. van D. uit Boschkapelle fietste naast zijn meisje. De achteropkomende fietser J van D. uit Terhole kon het tweetal niet passeren en verzocht om een klein beetje plaats te maken. Bij het passeren raakte de ene J. van D. de ander echter. De ene ging de andere achterna en gaf hem een slag in het gezicht met bovenvermeld resultaat. De politie heeft proces-verbaal opge- Subsidie aan de zwemclub VLISSINGEN Als het aan b en w van Vlissingen ligt krijgt de Vlissingse zwemclub over het jaar 1966-1967 êen eenmalige aanvullende subsidie van 5.663.04. Het college doet namelijk de raad een voorstel in die richting. Het bestuur van de zwemclub heeft "name lijk een verzoek gedaan om een bijdra ge tot deze hoogte. Het was namelijk een nadelig saldo over de exploitatie rekening, veroorzaakt door de aanschaf van een nieuwe pomp 3011.-) en re paratiekosten van de vlotten 1510,-). (ADVERTENTIE REGEN EN WIND Van hot westen uit toenemende bewol king gevolgd door regen. Matige tot krachtige en aan do luist tot bard toe- nomendo zuidwestelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen nis vrydag. ZON EN MAAN 15 oktober Zon op 07.03 onder 17.4S Maan op 17.13 onder 03.29 16 oktober Zon op 07.05 onder 17.46 Maan op 17.22 onder 04.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2