Arnemuidens dienstencentrum ,Te Mortiere' snel gereed Doop van eerste dubbel dekker Ajax voor mariniers in Oostburgs burgerzaal Relatie Suriname en Zeeland groter dan men verwacht Taptoe mariniers in Oostburg Aan de kust meer zon 2 Duwboot stuurloos in Wemeldinge AI.MANAK Wachtlijst van gegadigden voor woningen Terhole: dronken automobilist richt ravage aan PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 OKTOBER 1967 MIDDELBURG Mevrouw C van Aartsen-Stap, echtgenote van de commissaris der koningin zal dinsdag 31 oktober omstreeks half vijf, op de werf van de NV Scheepswerf en Machinefabriek ,De Merwede' te Hardinxveld-Gie- sendam de eerste in opdracht van het provinciaal bestuur van Zee land gebouwde dubbeldekveerboot .Prinses Christina', na het verrich ten van de doopplechtigheid, te water laten. Het is de bedoeling, dat het schip omstreeks maart 1968 de veer dienst Kruiningen-Perkpolder zal gaan onderhouden. WEM ELDINGE Door een defect aan de elektrisch-hydraulische stuurinrich ting raakte de Nederlandse duwboot Vatna woensdag op het Kanaal door Zuid-Beveland plotseling stuurloos, ramde met het voorschip het remmings- werk van de Postbrug te Wemeldinge, scheerde vervolgens over en ramde het 900 ton metende met zilverzand gela den Belgische motorschip Polaris-4. Dit vaartuig dat van Antwerpen weg was naar Basel, liep schade aan bakboordzijde op. Te Wemeldinge werd de Vatna voorlopig afgemeerd in af wachting van de beslissing of het schip verder kan varen of dat de lading ter plaatse moet worden overgeslagen, Te Hans weert deed zich nog een aan varing voor tussen net Nederlandse mo torschip Telegraaf-4 en het Belgische motorschip Bizart, waarbij het laatste slechts licht beschadigd werd. Man komt onder gietijzeren balk SAS VAN GENT Bij werkzaamhe den aan de nieuwe brug te Sas van Gent heeft zich woensdag een bedrijfs ongeval voorgedaan, waarvan de 37-ja- rige A. Rook uit Krimpen aan de IJs- sel het slachtoffer werd. De heer Rook verrichtte metingen bij de brug toen de staalkabel, waarmee het drijvend dok verankerd was, afknapte. Er brak een zware gietijzeren balk af die terecht kwam op het bovenbeen va.n de heer Rook. Het slachtoffer werd per ambu lance naar het Sint-Elisabethziekenhuis te Sluiskil vervoerd. T eraardebestelling de heer Joh. Kraak MIDDELBURG Woensdagmiddag werd op de algemene begraafplaats te Middelburg ter aarde besteld het stof felijk overschot van de heer Joh. Kraak, een bekend figuur in kringen van de Middelburgse vakbonden en van de vrij willige brandweer. De heer Kraak over leed op 8 oktober op 74-jarige leeftijd. Leden van de vrijwillige brandweer droegen hem naar de laatste rust plaats. Talrijke vertegenwoordigers van het verenigingsleven en andere be langstellenden waren op de begraaf plaats aanwezig, onder meer de com mandant van de vrijwillige brandweer, de heer Matthijse, (je heer P. Kats, dis trictsbestuurder van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond en de heer H. Joziasse. voorzitter van de Middel burgse afdeling van deze organisatie, alsmede andere bestuursleden. Op verzoek van de overledene werd aan de groeve niet gesproken. Vóór de begrafenis was er in de Koorkerk een rouwdienst gehouden, die werd geleid door ds Van Santen. De heer Kraak stond bekend als een actief Middelburger. Behalve lid van de vrijwillige brandweer was hij 40 jaar lid van de Algemene Nederlandse Me taalbedrijfsbond. Van de afdeling Mid delburg van deze organisatie bekleedde hij 20 jaar aan één stuk de functie van penningmeester. Ook was hij destijds lid van de kern bij de NV Boddaert. Voorts was hij lid van de ledenraad van het Algemeen Middelburgs Zieken fonds en actief lid van de plaatselijke afdeling van de Vereniging van Vrij zinnig Hesvormden. teeuwse Gas Toen iemand maandag in Temeu zen het anker liet vallen op een gaszinker, zat een deel van de stad plotseling zonder aardgas. Fijn hè, dat aardgas, hadden ve len geroepen en nu was het in eens weg. Veel erger: het inci dent met de zinker vroeg om maatregelen, ajsluiting van hoofd kranen en zo. Goed dat er politie is: onmiddel lijk reed een geluidswagen uit, die de bewoners op straathoeken en pleinen wees op de noodzakelijk heid hoofdkranen dicht te draaien. Zo deed ook de heer A., een wat wereldvreemde, chronisch ver strooide kamerbewoner, die eerst nog moest zoeken waar dat ding eigenlijk 'wel- zat maar er na veel gescharrel toch in slaagde zich zelf met alle belendingen voor een ramp te sparen. Gistermiddag meldde hij zich bij een deskundige, een kennis, die wel weet hoe de zaken er bij de lieer A. voorstaan. fKan ie al open?' informeerde hij. Het kon. floe jij je kraantje maar open hoor', zei de deskundige goedig. Want veel kwaad kan de man er niet mee. Hij gebruikt al jaren flessegas. 'I VISHANDELAAR HOUDT PLAATS OP MARKT IN OOSTBURG OOSTBURG De Oostburgse vishandelaar Fieret mag op zijn oude plaats op de markt blijven staan. B en w zijn teruggekomen op hun beslissing hem naar het Ledelplein te verwijzen. Dit be sluit veroorzaakte vorige week in de gemeenteraad een kleine storm van verontwaardiging. Het oorspronkelijke besluit van het Oostburgse college was in gegeven door de overweging, dat bij het verkooppunt van dé vis handelaar op de markt gevaar lijke situaties voor het verkeer ontstonden. De handelaar zelf had een vergeefse poging gedaan bij de burgemeester tegen de ver plaatsing te protesteren. Naar aanleiding daarvan namen enkele raadsleden het voor hem op. Als uitvloeisel hiervan heeft het col lege de handelaar nu laten weten dat hij op zijn oude plaats lean blijven staan. VEEL BOUWACTIVITEITEN IN VISSERSDORP ARNEMUIDEN Begin vol gende maand reeds wordt de bouw van het dienstencentrum ,Te Mortiere' te Arnemuiden opgeleverd. De naam van dit centrum, dat op dezelfde basis als het Souburgse centrum Programma statenexcursie MIDDELBURG Zoals bekend zullen de statenleden vrijdag a s een excursie maken naar Perkpoider, het Meer en Vlissingen-Oost. Des om kwart over tien zal mr J. Nieuwen- huis, directeur van de prov. stoomboot- diensten in de directiekeet van rijks waterstaat in Perkpoider een toelich ting geven op de vaarteehnische aspec ten (dubbeldekker). Ir J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat zal daar de werken aan de nieuwe veerhavens te Perkpoider en Kruiningen bespreken. Daarna worden deze werken, zowel In Perkpoider als in Kruiningen bezocht. Het volgende doel van de excursie is het Veerse Meer. Om tien voor een zal het gezelschap in Wolphaartsdijk arriveren bij de oude steiger van de prov, stoombootdiensten, Van daaruit begint een vaartocht met het ms .Schouwen-Duiveland' op het Veerse Meer. Aan boord van dit schip zal ook de koffiemaaltijd worden ge bruikt. De directeur van het Veerse Meer de heer H. P. Huysman zal tijdens de vaart een toelichting op de ontwik keling van dit gebied geven. Om kwart over twee arriveert men te Veere, van waar naar Vlissingen-Oost wordt gere den. In de kantine van .Scheldepoort' zullen ir J. H. Mulock Houwer, direc teur en de heer E. Huizinga. bedrijfs directeur van ,De Schelde.' een uiteen zetting geven van de activiteiten van dit bedrijf. Na een inleidende uiteen zetting van de heer J. van Konijnen burg, directeur van het havenschap Vlissingen i o over de ontwikkeling van Vlissingen-Oost, zal een wandeling over het terrein worden gemaakt. Om kwart over vier arriveert he.t gezel schap in de kantine van Hoechst Vlis singen NV. waar de heren J. G. K. Brookhuis. algemeen directeur en dr ir J. Nijman, procuratiehouder van Hoechst Vlissingen NV voor een uit eenzetting zorgen. Ook zullen de in aanbouw zijnde bedrijfsgebouwen wor den bezichtigd. Om vijf uur wordt de excursie beëindigd. TERHOLE Woensdagavond heeft met als oorzaak drankmisbruik zich b|] de buurtschap Magrette een ernstige aanrijding voorgedaan waarbij twee personenauto's zwaar beschadigd zyn. De 47-jarige cafhouder G. G. uit Axel kwam met zijn personenauto uit de richting Temeuzen. Volgens ooggetui gen reed hij slingerend van links naar rechts over de weg, zodat passeren on mogelijk was. Juist voorbij Magrette botste hij bij zijn vreemde manoeuvres tegen een tegenligger, H. de R. uit Axel. Diens auto werd geheel vernield. De auto van G. werd zwaar beschadigd. De R. liep bovendien een gescheurde bo venlip op en miste enkele tanden. G. werd door de rijkspolitie onderwor pen aan een bloedproef en in staat van dronkenschap bevonden. Bij onderzoek bleek ook zijn auto rijtechnisch niet in orde te zjjn. Auto in brand De brandweer van Blggekerke is woens dagavond om kwart over negen uitge rukt op een alarm, dat brand meldde In de smidse van de heer M. van Helle man. Aan een in de smidse gestalde auto werd een kleine reparatie uitge voerd. Bij controle van de benzineleiding druppelde wat benzine op de warme elektrische looplamp, die daarna explo deerde. De auto vloog In brand maar de brandweer slaagde er vrij spoedig ln de brand te blussen. Alleen de auto liep zodoende enige noemenswaardige scha de op. gaat werken, heeft een histori sche achtergrond. Florus de Vijfde had in de dertiende eeuw een kasteel ten westen van de monding van de Arne. Deze vesting droeg de naam ,Te Mor tiere'. In 1462 werd het kasteel door het water verwoest. Met het verbinden van de naam ,Te Mortiere' aan het nieuwe cen trum wil men deze historische naam voor het nageslacht vast leggen. Zoals gezegd vindt be gin volgende maand de opleve ring plaats. Half december kun nen de bejaarden het centrum betrekken. ,Te Mortiere' bestaat uit drie ge deelten: er is een dienstencentrum en er zijn twee complexen van be jaardenwoningen, een van achttien en een van twaalf woningen in twee bouwlagen. Het hoofdgebouw omvat zes éénpersoonskamers, een recrea tie-zaal, een keuken, de woning van de leider, een hobbyruimte, een spreekkamer voor de nrts en pedi cure en logeerkamers. De bewoners van de bejaardenwo ningen blijven zelfstandig. In geval len van ziekte of een andere om standigheid waardoor ze niet meer in OOSTBURG Het gemeentebestuur van Oostbnrg heeft zich gisteravond na afloop van een taptoe op de markt een goede gastheer getoond voor het tam boer- en pyperkorps van de mariniers kapel. In de burgerzaal van het gemeen tehuis konden de leden van dit korps via twee speciaal voor hen opgestelde televisietoestellen de wedstrijd Real MadridAjax volgen. De gemeente had ook gezorgd voor koffie en broodjes. ,We hebben er naar gestreefd hier een gezellige sfeer le scheppen. U mag zich gedragen zoals u wilt', zei burgemees ter J. L. van Leeuwen vlak voor het be- van de uitzending. Behalve de leden het tamboer- en pijperkorps waren op de bijeenkomst in feite een offi ciële ontvangst ook een aantal .ge wone' mariniers aanwezig. Sinds maan dagavond oefent in West-Zeeuwsch- Vlaanderen namelijk een groot aantal mariniers. Aan dit feit had Oostburg trouwens het aanbod van een muzikale show door het tamboer- en pijperkorps te danken. .Hoewel ons aanvankelijk de hele marinierskapel ïn het vooruitzicht was gesteld, was het gebodene van van avond beslist indrukwekkend', zei bur gemeester Van Leeuwen na afloop te vreden. Voor de muzikale show op de Oostburg se markt bestond van de zijde van het publiek veel belangstelling. In verband met de tv-voetbalwedstrijd was het tijd stip zo vroeg gekozen, dat niemand er de uitzending door kon missen. Wel zat het gemeentebestuur van Oostburg met het probleem om de markt, waar 's woensdags inderdaad markt wordt gehouden, op tijd schoon te krijgen. Leeswedstrijd jeugd Temeuzen TERNEUZEN Joost Vermeulen, een leerling uit de zesde klas van de her vormde school, heeft dinsdagmiddag een leeswedstrijd gewonnen voor scho lieren van Terneuzens lageres cholen. Zeven finalisten overgebleven uit een .veld' van 28 deelnemers, lazen in de openbare bibliotheek drie minuten voor uit hun lievelingsboek. Joost mag naar de landelijke finale en daaruit vloeit misschien wel een televisie-optre den voort. Het boek waarmee hij won waren de sprookjes van Andersen en in het bij zonder het verhaal van kleine Klaas en grote Klaas. Carla Verdurmen van de Heilige Familieschool eindigde als tw de met .Tijl Uilenspiegel' en de derde plaats was voor Helen Andriessen van de Zuidlandschool. staat zijn om bepaald huishoudelijk werk te doen kunnen deze bewoners gebruik maken van de dienstverle ning van het centrum. Ook staat het centrum bejaarden van buiten het centrum ten dienste. Een miljoen De bouw van het hele complex heeft één miljoen gulden gekost. Er moest een ton op tafel komen om de grond- kosten te kunnen dekken en de In richting vereist ook nog eens ander halve ton. Opdrachtgever tot de bouw door aannemersbedrijf Peters uit Vlis singen naar ontwerp van architect C. J. Klap uit Waardè is de ge meente. Beheerder is een interker kelijke stichting waarin ook de ge meente zitting heeft. De huren lig gen rond de prijs van 35 per week voor een flatje en 22,50 voor een kamer. In dit bedrag is inbe grepen centrale verwarming, een vol ledige stoffering van de ruimte, voorts is er verlichting, een boiler en een elektrische vierpitskookplaat met pannen. Overgang van een aantal bejaarden naar het centrum maakt het de ge meente mogelijk een reeks huisjes aan te kopen in het saneringsplan. Naast de bouw van het centrum zijn er nog andere bouwactiviteiten in Arnemuiden. De Walcherse bouwunie maakt goe de vorderingen met de houw van de zestig ratiowoningen, die Arne muiden uit de stroom van 320 kreeg toegewezen. Begin volgend jaar wor den de woningen opgeleverd. Voorts zyn er in de particuliere sector nog tien woningen in aanbouw. En als laatste nieuwtje van het Imuwfront kan worden gemeld, dat een plan voor een nieuwe kleuterschool in voorbereiding is. Het wordt een twee- klassige christelijke kleuterschool, die zal worden opgetrokken in liet uitbreidingsplan, vlakbij de nieuwe gereformeerde kerk. ZEEUWSE GASTEN ONTDEKTEN MIDDELBURG De relatie tussen Suriname en Nederland en zeer zeker Zeeland, is groter dan men algemeen verwacht in ons land. Groter ook dan mr J. van Aartsen, de commissaris der koningin, en burgemeester mr J. Drijber van Middelburg verwacht hadden tijdens hun bezoek van een week, kort geleden, aan Suriname. HERDENKING 300-JAR1G BESTAAN VAN RELATIE NEDERLAND-SVRINAME Zoals bekend vertoefden de commis saris en de burgemeester, alsmede hun echtgenoten, in de west op uit nodiging van de Surinaamse rege ring in verband met de 300 jaar be staande relatie tussen Suriname Nederland. De relatie met Zeeland is daarby in versterkte mate aanwezig door het feit, dat de Zeeuw Abraham Grijnssen met een groep Zeeuwse schepelingen in 1667 tijdens de twee de Engelse zee-oorlog het huidige fort Zeelandia (dat toen die naam kreeg) op de Engelsen veroverde. Bij het Zeeuwse gezelschap, dat de reis naar Suriname maakte, hadden zich ook gevoegd de burgemeester van Bre da en zijn echtgenote, omdat de tweede Engelse oorlog eindigde met de vrede van Breda, Besloten werd toen het hui dige New York toe te wijzen aan de Engelsen, Suriname aan Nederland. Bij de feestelijkheden was ook enkele da gen minister Luns aanwezig. Gastvrijheid Behalve de goede relatie, waarbij mr Van Aartsen benadrukte niet het ge voel te hebben dat de Surinamers de band met Nederland willen ,door- Twee Duitse schepen botsen in Hansweert HANS WEERT In de monding van de buitenhaven te Hansweert ontstond woensdagmorgen een aanvaring tussen de Duitse motorschepen Hüxterbor en W. T. A. G.-110. Beide vaartuigen ,die zonder lading van Antwerpen op weg naar Rotterdam waren kwamen vanaf de Westerschelde gelijktijdig de haven binnen en botsten tegen elkaar. Alleen de 940 ton metende Hüxtertor liep schade op. De marinierskapel heeft in de vroe ge woensdagavond een taptoe ge geven in Oostburg. De taptoe was een onderdeel van het militair ver toon dat het korps mariniers de laatste dagen in Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft laten zien. De foto geeft een beeld van de taptoe op de Markt. (Foto PZC) Het is een al vrij algemeen bekend en al vele jaren een bewezen feit dat hot kustgebied belangrijk meer uren zomerzon vangt dan net bin nenland. Een verschijnsel dat zich niet alleen voordoet in ons land, maar ook in Denemarken, België en Frankrijk. Ook het aantal uren zon tussen <le Duitse Noordzeeeilanden en b v het Teutoburgervvald is groot. Het is vry logisch want als gevolg van verwarming boven land stijgt daar belangrijk meer warme lucht op, die afkoelt en waardoor zich cumuluswolken en soms buien ontwikkelen, dan boven zee en vlak langs onze kust. Daarbij komt dat de wind, ook in de zomer, overwegend zuidwest als richting heeft. Dit is dan ook vaals liet nadeel van het strand en de Waddeneilanden n l de dikwijls te sterke en frisse zeewind niet daardoor een te lage tempera tuur van 17 h 20 graden op dagen waarbij in liet binnenland het kwik zeker 4 a 5 graden hoger ligt. Gemiddeld wordt de meeste zonne schijn gevangen in het gebied noord punt Noord-Holland, Texel en Vlie land. Soms ligt het maximum aan zon even lager bij Zeeland of de Zuidhollandse eilanden, maar wat met de regenval nog wel* eens mo gelijk is, nooit wordt de meeste zon in de zomer op de Veluwe, in Drente of in Limburg geregistreerd. Steeds opvallend is het grote verschil in uren zon tussen de Veluwerand en het IJsselmeer. Lelystad heeft ge middeld in de zomer tientallen uren meer zon dan Ermelo, de hoge Velu we en het Uddelermeer. Althans tot op heden. Over enkele jaren zal dit zich wijzigen wanneer Zuid-Flevo land droog valt. Men krijgt dat meer opstijgende, warme lucht, -neer wol kenvorming en minder zomerzon ir Harderwijk, Dronten en het Eemnes- gebied. Wij zijn hier dus bezig met een micro-klimaatverandering. Het verschil (nissen uren zou in Den Helder, waargenomen en in de Ach terhoek bedraagt vaalt 80 a 120 uren ïn de drie zomermaanden, lil deze drie maanden komt Den Helder op gemiddeld 661 uren zon; Vlissingen 642 uren; De Bilt 607 uren; Maas tricht 590 uren en Groningen 574 uren zon. Hieruit blijkt dat alleen tussen Den Helder en Groningen nor maal liet verschil nl 00 uren be draagt.. Uit aeze zonneschijnregistratie is ook gebleken dat dit verschil voor 's morgens 10 uur en na 's middags 5 uur neel wat minder sterk speelt dan in de daar tussen liggende uren. Dit strookt met de wetenschap dat door verwarming overdag >le bewol king ver der landinwaarts veel zwaarder is dan In het wat koelere kustgebied en eilanden. Eerst in de nazomer en vroege herfst (september- half oktober) gaat dit verschijnsel verdwijnen. Het zeewa ter is dan warmer geworden (onge veer 18 graden), zódat er dan niet zelden boven zee meer bewolking en ook buien ontstaan dan in het turner- seizoen. Vandaar ook net ge zegde .Vóór de langste dag dar. neemt de zee, na de langste dag dan geeft de zee'. Eigenlek dient men te stellen in de zomer neemt de zee, in de nazomer en vroege herfst geeft de zee. Met dit geven en ne men worden dan de buien verstaan, die in de zomer boven zee meestal oplossen, maar in de nazomer ooven zee kunnen ontstaan en lan h*' kustgebied binnentrekken Drs D. Roemers dinsdag op bezoek in Vlissingen VLISSINGEN -- Drs D. Roemers, de nieuw benoemde burgemeester van Vlissingen, zal dinsdag aanstaande een kennismakingsbezoek aan deze gemeen te brengen. De heer Roemers en zijn echtgenote worden des morgens om half elf op het stadhuis verwacht DEN HAAG Tot bijzonder lid van het college van beroep voor het bedrijfs leven werd bij koninklijk besluit van 4 september jongstleden benoemd de heer A. van der We(j te Goes. knippen', is het Zeeuwse gezelschap bovendien sterk bijgebleven de har telijkheid en de gastvrijheid van de bevolking. ,Ze kent schier geen gren zen', verzekerde mr Van Aartsen. Begrijpelijk hebben de Zeeuwse en Bre dase genodigden tijdens hun verblijf in Suriname enorm veel indrukken opge daan tijdens een reeks van evenemen ten en bezoeken in verschillende delen van Suriname. Do beste herinneringen behouden ze oa aan een bijeenkomst met een groep in Suriname wonende oud-Zceuwcn. Op uit nodiging van mr Itoole, die president is van het Surinaamse gerechtshof, woon den de gasten een ontvangst by, waar- r Koole een groot aantal Zeeu- i elkaar' gebaald had. Ze geno- van een .Zeeuwse rijsttafel', ze maakten er o m kennis met een vrou welijke uit Middelburg afkomstige arts, dokter Dekker, die onder de bosnegers haar arbeid verricht, en met oud-inwo ners van Wolphaartsdijk, die bijzonder blij waren niet het boekje over Middel burg, dat ze van burgemeester Dryber aangeboden kregen. Optocht en spel Indrukwekkend voor de Zeeuwse gasten waren een historische optocht, waarmee de feesten begonnen en waarin zij een 17e eeuws Zeeuws schip en een aan Zee land gewijde praalwagen zagen temid den van .beelden', die de produkten en bevolkingsgroepen van Suriname tot uit beelding brachten, en een klank- en licht- en openluchtspel, waarin de ge schiedenis van 300 jaar werd uitgebeeld. De produkten en bevolkingsgroepen kre gen de Zeeuwse gasten ook in werkelijk heid te zien; ze brachten bezoeken aan de bauxietfabriek, de aluminiumfabriek, de suikerplantages, de werken, die het bureau van landsbosbeheer uitvoert, kortom, ze kregen een weliswaar klein, maar duidelijk overzicht van de indus triële ontwikkeling in Suriname. Voorts woonden ze de opening van een grote jaarbeurs by. Tot één van de belangryke manifesta ties behoorde een receptie in het paleis en de tuinen van de gouverneur, die voor de Zeeuwse gasten onvergetelijk is ge worden. Daar werden ook enkele ge schenken uitgewisseld. De commissaris der koningin bood namens de provincie een oude kaart van Zeeland uit 1647 aan, de burgemeester van Middelburg na mens zijn stad een oude prent van Mid delburg uit de 17e eeuw, en als .extra geschenk' een recente luchtfoto van Middelburg. De districtscommissaris van Paramaribo liad voor mr Dryber een plaat van de oude Surinaamse hoofd stad, die wat historische gebouwen veel overeenkomst met Middelburg heeft. Da burgemeester van Breda bood een prent aan over de vrede van Breda. De Zeeuwse gasten zagen ook padvin ders aan het werk, de Abraham Crflns- sengroep uit Latoun vlalcby Paramari bo, die in een spel de verovering van Suriname uitbeeldde. Burgemeester Drijber vertrok niet na een belofte te hebben gedaan: hij beloofde de padvin ders een Zeeuwse vlag te zullen zen den. Op de Coerawijnerivier, midden in het oerwoud, maakten de Zeeuwse gas ten een vaartocht met de boot van da gouverneur; daarbij bezochten ze ook een Indiaanse nederzetting. De dames maakten o m neg kennis met 's Lands Hospitaal, het Diaconessenhuis en het kindertehuis Lotjeshuis. Na het Suri naams bezoek brachten mr en mevrouw Van Aartsen op uitnodiging van de An tilliaanse regering nog een bezoek aan Curasao, burgemeester en mevrouw Dr(jber maakten van de gelegenheid gebruik om 'enkele familieleden in Phi ladelphia en Baltimore te bezoeken. Versterken Mr Van Aartsen en burgemeester Drij ber vinden, dat de band tussen Suriname en Zeeland op de een of andere manier ook vun Zeeuwse zydo versterkt moet worden, hoewel het nu nog te prematuur is daarover iets definitiefs te kunnen zeggen. Toch hebben zy wel bepaalde gedachten: zo is het wellicht mogelijk t z t een Zeeuwse bijdrage te verlenen voor een museum, dat men in de toe komst in het te restaureren fort Zee landia wil onderbrengen. Mogelijk kan er vanuit Zeeland ook iets volgens beide autoriteiten gedaan worden in do so ciale sector, byvoorboold voor liet, kin dertehuis. Ongetwijfeld zullen de com missaris cn dé burgemeester in (le toe komst hun gedachten een nadere uit werking proberen te geven. Commissie ad hoe voor Zeeuwse prijs 1967 MIDDELBURG De heren mr F. W. Adriaanse en G. W. Bergman uit Mid delburg en de heer drs K. de Jong uit Goes zijn benoemd tot lid van de com- missie-ad-hoc, die de voordracht zal op stellen voor de toekenning van de aan moedigingsprijs .Jong 'Zeeuws Talent 1967'. De benoeming geschiedde door gedepu teerde staten op advies van de Zeeuwse Culturele Raad. Zoals bekend zal deze prijs worden toe gekend in de sector muziek. Tol en met zondag kunnen gegadigden voor deze prijs zich aanmelden bij gedeputeerde staten. De leden van de commissie-ad-hoc zijn allen lid van de commissie voor muziek van de Zeeuwse Culturele Raad. WEINIG VERANDERING Overwegend zwaar bewolkt mei voor namelijk in bet noorden en westen eni ge regen. In het zuidoosten van het land enkele opklaringen. Merendeel ma tige wind tussen zuidwest en zuid. On geveer dezelfde temperatuur als woens dag. ZON EN MAAN 13 oktober Zon op 07.00 onder 17.52 Maan op 16.49 onder 00.57.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2