Provinciebegroting 1968 kosten f 6 miljoen hoger GEBREK ZELFBEHEERSING ORANJE-VOETBALLERS WEKT ONTSTEMMING Sporttoto Competitie ZSB start 14 oktober WEGENUITKERING KOMT VOOR ZEELAND OP f 11.800.000 Prot. militair tehuis verboden voor vredesloper Piet Geelhoed MOTORRIJDER SLACHTOFFER NALATIGHEID AUTOMOBILIST VIETNAMWEEK IN ZEELAND TOERNOOI BIJ le LUSTRUM AVANTI GELDLENINGVAN f 7 MILJOEN NV PZBM Volleybal VLISSINGEN KRIJGT BEZOEK VAN TSC LEES DE PZC Neem een abonnement op de PZC ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 GS BIEDEN STATEN JAARSTUK AAN: Sparta zoekt andere Deen MIDDELBURG Met op de onderste regel een totaal aan inkoms ten en uitgaven van f 27.755.594 bieden g s van Zeeland de staten een sluitende provinciebegroting voor 1968 aan. Er is een post on- oorziene uitgaven van 278.509 in deze begroting opgenomen. Een blik in de ontwerpbegroting van het thans lopende jaar leert dat in komsten en uitgaven met niet minder dan 6 miljoen zijn gestegen. De post onvoorzien daarentegen is heel wat krapper geworden. Voor 1967 konden g s die toen nog ramen op een bedrag van 678.509. Wat de kapitaaldienst voor 1968 betreft: die komt zowel aan de in komsten- als aan de uitgavenkant op een totaal van 21.468.763 12.203.416). Hoofdstuk van het meeste gewicht Zeeland, 35.000 voor vormings- en ont- -- =-•- 1- wikkelingswerk onder de bedrijfsjeugd, 25.000 voor .Hedenesse' en 41.000 voor musea. De uitgaven voor de pro vinciale bibliotheek zijn in de provincie- begroting 1968 aanzienlijk ornhoogge- gaan: van 333.050 naar 376.650. De bijdragen voor de lectuurvoorziening in Zeeland worden eveneens belangrijk op getrokken. Volgens een aantal nieuw i de provinciebegroting 1968 nieuw dat van waterstaat, verkeer en vervoer. Aan de uitgavenkant is dat nu al opgelopen tot ruim 19 miljoen. Daartegenover staat dan een totaal aan inkomsten van f 13,4 mil joen. Opvallende inkomstenpost voor de provincie Zeeland in dit hoofdstuk is de rijksuitkering op grond van de wet uitkering wegen: een totaal van 11.800.000. Het college heeft voor dezeinkom sten al een verdeelsleutel gehan teerd. Bijna 9 miljoen zal in on derhoud en kapitaalslasten van de se cundaire wegen worden gestoken. Ruim 1 miljoen gaat naar de ter tiaire wegen (onderhoud en kapi taalslasten) en het restant zal aan de quartaire wegen worden besteed, Voor de zeeweringen en strandhoofden is op de begrotmg een bedrag van 729.200 gereserveerd (in 1967: nog 914.000). Voor 1968 wordt bij de calamiteuze polders in Zeefland op een totaaltekort van 1.843.500 gerekend, daarin begrepen is dan een tekort van de Leendert Abrahampolder van niet minder dan ruim 8 ton. Van het rijk krijgt de provincie een uitkering tot een bedrag van 245.800 in haar aan deel (een derde) in het tekort van de calamiteuze polders. Aan het eind van het hoofdstuk waterstaat, verkeer en vervoer komen gs in hun begroting on- feveer tachtigduizend gulden meer te- ort dan vorig jaar. PERSONEEL Aan personeelskosten voor de provincia le griffie moest in deze begroting een bedrag van 2,5 miljoen worden op gevoerd (dat' was voor 1967 nog 2,3 miljoenDe exploitatie van wat heet in (le begroting ,het gouvernementsge bouw' is ongeveer verdubbeld tot een totaal van 350.000. Voor de aiito's van de provincie moest een belangrijk hoger bedrag worden uit getrokken dan vorig jaar: 29.500. Dit houdt voornamelijk verband met het feit dat een van de auto's zal moeten worden vernieuwd. De post onderhoud eu aankoop van meubilair in de provinciale dienstgebou wen kon aanzienlijk worden verlaagd (tot 16.000). De leges ter provinciale griffie zullen 9000 meer opbrengen dan in het thans lopende jaar. Voor de voorlichting wordt een bedrag van 38.000 uitgetrokken. Het subsidie voor de Prov. Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer komt ook in 1968 weer op een bedrag van 35.000. Voor het ETI voor Zeeland wordt een subsi die, van 172.275 (vorig jaar 147.000) uitgetrokken. De bijdrage aan het ha venschap Vlissingen komt weer op 100.000 en de provincie Zeeland neemt de kosten van het overlegorgaan zee havens Zuid-West Nederland voor haar rekening 20.000). waarvan overigens 16.000 terugkomt. De kosten voor het beheerslichaam ,Het Veerse Meer' zijn van 15.000 op 20.000 gebracht. SUBSIDIES Het hoofdstuk volksontwikkeling en op voeding komt in de begroting 1968 bo ven het miljoen uit. Er is een groot aantal .vaste' begrotingsposten in de vorm van subsidies: 64.500 voor mu ziek. 91.450 voor toneel, 9000 voor beeldende kunst, 95.000 als een hijdra- ge aan de Stichting Cultuurspreiding (Van onze kerknieuwsredacteua*) MIDDELBURG Piet Geelhoed, de 2 jarige Kamperlandse onderwijzer, <1 maandag de eerste etappe, naar Middel burg, loopt van r,jjn 500 kilometer-mars voor de vrede, krijgt geen toegang tot het; protestants militair tehuis in Mid delburg. Piet Geelhoed had gehoopt daar. én in het katholiek militair tehuis, een paar protestsongs te kunnen zingen, met eigen gitaarbegeleiding, alsmede de handtekeningen te kunnnen verzamelen voor de landelijke petitieactie over vre de en ontwikkelingshulp. De Kamper landse wandelaar, die begint lu de inter kerkelijke vredesweek, zal wel in het katholiek militair tehuis worden ontvan gen. Het bestuur van het protestants militair tehuis heeft het besluit genomen on danks een gunstig advies, dat de leger- predikant van de COAK in Middelburg, ds H. Bartlema. had gegeven aar heer Van Dijk. de tehuisleider van prot. mil. tehuis. De heer L. M. Naaktgeboren, voorzitter van het tehuisbestuur. wijst er op, datj het tehuis niet openbaar is. .In ieder ge val niet voor acties. We zijn niet tegen de man of zijn poging om vrede te ma ken en er mensen achter te krijgen, maar er zullen geen samenkomsten voor vredesacties worden gehouden. Laat die jongen maar het hele land afreizen, maar als je hem vandaag binnenlaat, komt er volgende week een ander. De jongens zijn nier om zich bij ons te ver maken in plaats van over straat te zwalken en in kroegen te zitten'. Ds Bartlema vindt het jammer, dal er geen contact zal zijn in het prol., mil. tehuis. .Het lykf my geen ondermijnen de actie. In liet kader van de vredesweek wil Piet Geelhoed attent maken op dc vrede. Ik geloof, dat militairen voldoen de mondig zijn om te kiezen: ja of nee'. .Ze mogen wel naar de .hearing' der ker ken over het thema van de vredesweek hier in Middelburg en in de lessen gees telijke verzorging die de aalmoeze nier en ik thans samen geven zal de Vredeskrant worden uitgedeeld en zal ook over het thema van de vredesweek worden gesproken'. subsidieregelingen komt de begrotings post op 'dit punt van 62.000 op 100.000. Het bedrag voor subsidies aan monumenten moet van 162.000 in 1967 worden gebracht op 190.000. Daarvan is 120.000 bestemd voor res tauraties ten .behoeve van derden en een bedrag van 70.000 voor res tauratie van twee wandtapijten voor het provinciehuis. PROVINCIEFONDS De civiele verdediging vergt van de provincie, na aftrek van de rijks bijdrage, een bedrag van ongeveer 35.000. De kosten van de provin ciale planologische dienst en die van voorbereiding van streek- en uitbrei dingsplannen zijn in deze begroting opgelopen tot een totaal van 635.500. Aan de inkomstenkant is de belangrijk ste post de rijksuitkering uit het pro vinciefonds. Voor 1968 wordt die ge raamd op 10.667.892 (vj 10.008.049) Gs hebben bij de begrotingscijfers een sprekende grafiek gevoegd. De uitke ring uit het gemeentefonds dus zes ton omhoog. Vier ton daarvan gaat op aan een stijging van de personeelskos ten. De begeleidende brief van gs bij deze begroting, waarin de beleidslijn vóór het. komende jaar wordt uiteengezet ontvan gen de staten in de loop van de volgen- DEN HAAG (ANP) De cijfers van] ROTTERDAM De Rotterdamse rc- sporttoto 10 van 30 september en 1 divisicclub Sparta heelt belangstelling oktober zijn: Ivoor de Deense internationaal Tom aantal deelnemers: 630.452; bruto m- Soendergaard, nadat is gebleken dat leg 826.650; prijzenbedrag: 272.7951 dc Deense internationaal I'enn Lau- plus extra prijs 25-000: totaal be- drup waarschijnlijk zal ingaan op an- ürag: 297.795. I dere aanbiedingen. eerste prijs: 150.037,25. .Soendergaard, die uitkomt voor dc twee- Er zijn tien meldingen met dertien deklasser B 93, was afgelopen woena- goed vdorspelde uitslagen. Per kolom dagavond te Kopenhagen een van de wordt 15.003 bruto uitgekeerd, sterren van liet Deense elftal tegen Tweede prijs 81.838,50. Nederland. Hij nam onder meer het Er zijn 325 meldingen met 12 goed] tweede doelpunt voor zijn voorspelde uitslagen. Per kolom wordt Vooral toonde hij uitgekeerd. Derde begaafd sella kelspeler. Voor televisiekijkers was Soendergaard de man, die na de rust over grote afstand door Cruyff aan zijn shirt werd I vastgehouden, nadat hij de Ajacied de! bal had ontfutseld. Na de wedstrijd i heeft hij een gesprek gehad met zijn, Madsen, die voor. igeveer 251, ijs <10.919,25. zijn 612 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waar van vijf met twee kolommen. Per ko lom wordt ongeveer 67 uitgekeerd. Extra prijs: 25000. r - 'n\ 71 meldingen. Uitkering onge.veer 400 landgenoot Ol per juiste melding. Sparta speelt. De cijfers van sporttoto 11 van 30 september en 1 oktober zijn: bruto inleg f 410.494,20: prijzenbedrag 135.463 plus extra prijs 25.000. totaal 160.463: eerste prijs 74,504,65. 20 meldingen met dertien goed voor spelde uitslagen. Per kolom wordt 3.725 bruto uitgekeerd. Tweede prijs 40.638.90. 343 meldingen met twaalf goed voor spelde uitslagen, waarvan vijf met twee! en een met drie kolommen. Per ko-1 lom wordt 116 uitgekeerd. Derde prijs 20.319,45. 59 meldingen met de eerste negen uit-, slagen góed voorspeld, waarvan een VLISSINGEN De Zeeuwse seJiaak- met twee kolommen. Per kolom wordt competitie zal volgende week zaterdag, 339 uitgekeerd. Extra prijs f 25.000: 14 oktober, van start gaan. Het Vlis- 218 meldingen. Uitkering ongeveer) singse A-team het team van de ZSB 125 per juiste melding. Twee welden cel geëist Spartelende vis ,reed' in fuik MIDDELBURG Officier van justitie, irtr Th. Lebret, sprak vrijdagmorgen in de zaak tegen de automobilist C. J. K. uit Zierikzee over een grove nalatig heid', waardoor deze man op 25 juli op het kruispunt van ryksweg 18 by Zierik zee 'n dodelijk ongeval veroorzaakte. Bij het linksafgaan gaf K. geen voorrang aan een uit de tegemoetkomende richting komende motorrijder. Tegen K. werd vrijdag tijdens de zitting van de straf kamer onder presidium van mr B. S. Sie- perda, een gevangenisstraf geëist van twee weken onvoorwaardelijk. Voorts eiste de officier daarnaast twee jaar in trekking van het rijbewijs. C. H. G. uit Zaamslag veroorzaakte, rij dend onder invloed een aanrijding waar bij een bromfietser gewond raakte. De bromfietser was even tevoren op een hekwerk gereden. Juist toen hij overeind krabbelde reed G. op de versperring waarbij hij G. verwondde. Het. was don ker toen de aanrijding gebeurde. Raads man mr Wabeke concludeerde uit de ge tuigenverklaringen. dat de verlichting onvoldoende was. Hij spraik over pruts lampjes' en .gloeiende spijkerkopjes'. Hier is een geweldige fuik opengezet en mijn cliënt is erin getoerd', aldus de raadsman, die alleen het rijden onder in vloed nog als strafbaar feit aanwezig achtte. De officier van justitie verklaar de daarbij inhakend op de woorden van de raadsman, dat de vis al spartelde voor hij kennismaakte met de fuik. Met an dere woorden: naar de mening van de officier was het niet de verlichting van de versperring maar de drankinvloed die de automobilist bij het veroorzaken van de aanrijding parten speelde. Mr Lebret eiste in 'deze zaak zes weken cel. waar- drie weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en twee jaar ontzegging de rijbevoegdheid. De zaak van de Vlissinger H. B. die in hoger beroep was gegaan tegen een uitspraak van de kan tonrechter te Middelburg, werd voor na der getuigenverhoor aangehouden. De officier eiste twee geldboetes van 30 te gen A. L. uit IJzendijke. Hij werd ervoor verantwoordelijk gesteld dat zijn trekker niet behoorlijk 'van spiegels was voorzien. Daardoor kon het gebeuren dat zijn knecht brokken maakte met de tractor. VLISSINGEN In de week van 16 tot en met 21 oktober houdt het Zeeuws vredescomi- té een Vietnamweek. In deze week wordt aandacht besteed aan de discussie over en de ac tie voor Vietnam. Vrijdagmid dag deden de heren B. van Mou- rik, E. G. Pel en F. J. Lacor, al- j len uit Vlissingen, in de stati onsrestauratie van Vlissingen hierover mededeling. Het ZVC wil vrede in Vietnam, wat men wil bereiken door stopzetting van de bombardementen en te rugtrekking van de Amerika nen uit Vietnam. Het comité is van mening dat door de onlangs gehouden discussie in de twee de kamer en door de rede van mr Luns in de Verenigde Naties er beweging is gekomen in de kwestie Vietnam en deze bewe ging wil men erin houden. Maandag 16 oktober komt Ton Reg-j tien (redacteur van links en oprich ter van de Studenten Vak Beweging) een Inleiding over het Vietnamtribu- naal (met onder andere Bernard Russel en Jean-Paul Sartre) dal in Stockholm gehouden werd. De lieer Regtien heeft de zitting van da tri bunaal bijgewoond. Het ligt in de be doeling dat deze inleiding, die wordt gehouden in .Het Anker' te Vlissin gen (aanvang acht uur), wordt ge volgd door een discussie. Dinsdag 17 oktober houdt het ZVC een teach-in in ,De Gouden Poorte' te Middelburg. De aanvang is weer gesteld op acht uur. Vrijdag en zaterdag 20 en 21 oktober gaat men over tot actie. Vrijdagavond en zaterdagmorgen wordt er in Vlis singen een huis aan huis collecte ge houden onder het motto: .Help slachtoffers Amerikaanse bombarde menten'. De opbrengst van deze col lecte is bestemd voor medische hulp en wordt daartoe overgemaakt aan 't N.oordvietnemese Rode Kruis en aan het. Zuidvietnamese Bevrijdingsfront.. I-Iet ZVC houdt het geld evenwel vast totdat men er zeker van is dat het in goede handen komt. Zaterdagmiddag om drie uur wil het ZVC een demonstratie houden Middelburg. Toenemend aanbod appels in Zeeland IvAPELLE (ANP) Sinds donderdag mogen op de Zeeuwse fruitveilingen de appelrassen goudrenet en jona than worden aangevoerd. Beide n nemen een grote plaats in bij Zeeuwse fruitbedrijf. De oogst goudrenet is dit jaar kleiner dan normaal, maar jonathan is er veel. Een deel van de oogst van deze wordt meestal in het najaar, op de veilingen aangevoerd, maar ook wordt er veel door de telers opgeslagen in eigen of veilingkoelhuizen om hieruit gedurende dc komende wintermaan den geruimd te worden. Zoals voor de meeste appelrassen valt ook de prijs van goudrenet en jonathan tegen de telers. De klasse 1 kwaliteit van beide rassen werd verkocht tegen prijzen van 25 tot 31 cent per kg, terwijl wordt uitgegaan van een kostprijs die rond 35 cent per kg ligt. De mindere kwa liteiten zijn zelfs niet duurder dan 15 tot 20 cent per kg. Verwacht wordt dat de animo bij de telers om tegen deze lage prijzen af te leveren, niet groot zal zijn en op zeer grote aanvoe ren van aeze rassen wordt daarom voor lopig niet gerekend, in Zeeland. Bij de peren wordt sinds donderdag in Zeeland het ras doyenne du cornice aangevoerd. De afzet hiervan had op de eerste aanvoerdag een zeer bevre digend verloop, want de goede kwali teiten deden op de veilingen tussen f 0,90 en 1 per kg. De aanvoer van dit ras zal niet groot worden, want vele telers hebben slechts de helft van een normale oogst. Bovendien wordt een deel van de oogst van dit ras dooi de telers opgeslagen ln de koelhuizen. Geen tienermis in België, maar wel in Sas van Gent SAS VAN GENT In de r-k kerk to Sas van Gent wordt zondagmor gen om elf uur weer een jongeren misviering tienermis) gehouden. Aan de tienermis doen mee een koor van honderd tieners van 11 tot 18 jaar, versterkt door jongeren uit de 'zesde klas van de lagere school in Sas van Gent alsmede een jongens koor uit het Belgische Zelzate. De i nterlan d-samenwerkin g Nederland- België is tot stand gekomen omdat de Belgische jongeren geen verlof krijgen voor het vieren van een jon gerenliturgie op deze wijze. De leiding van de tienermis heel't kapelaan L. Testers. De heer H. Yyt- terhoeven uit Sas van Gent is orga nist en dirigent van de koren heer G. Hoste uit Zelzate. Muzikale medewerking komt er verder var het orkest .The Blue Devils' met le den uit Overslag en het Belgische Wachtebéke. Auto totaal vernield bij inhaalmanoeuvre s-IIlEKEXHOEK Vrijdagavond werd een auto totaal vernield by een in haalmanoeuvre te 's-Heerenlioek. Om streeks kwart voor vijf reed de 25-jarige landbouwer C. R. uit 's-Heerenhock met tractor en aanhangwagen over de Goese straatweg in de richting Heinkenszand. Nabij de inrit van zijn land stond een personenauto op de rijbaan geparkeerd. Nadat hij richting had aangegeven en deze stilstaande auto wilde passeren werd hij ingehaald door een Duitse per sonenauto bestuurd door de 24-jarige metaalconstructeur S. Iv. uit Leege- bruck. Deze reed tegen het linkervoor wiel van de tractor en kwam in de berm tegen een paal van de elektrische boven leiding terecht. De paal brak af en de auto bleef met de zijkant tegen de paai hangen op de rand van de sloot langs de weg. De auto werd geheel vernield maai de Inzittenden liepen geen letsel op. De Duitse bestuurder was vanaf de in aan bouw zijnde fabriek in hel. Zuid-Sloe voor weekendverlof op weg naar Duits land. Vandaag organiseert het Middelburgse .Avanti' een badmintontoernooi voor C- spelers ter gelegenheid van de viering van zyn eerste lustrum. In ongeveer 75 wedstrijden zullen de 60 speelsters en spelers elkaar de pryzen betwisten in (le enkel- en dubbelspelen. De inschrijvingen kwamen uit Zuid- Holland en Noord-Brabant, maar na tuurlijk willen ook de Zeeuwen pogin gen doen om de prijzen in huis te houden. De wedstrijdcommissie is erg blij met de inschrijvingen uit Rotter dam en omstreken, omdat deze spelers buiten het district Noord-Brabant-Zee land vallen en het verrassingselement vormen omdat de districten elkaar in de competitie nooit ontmoeten. Dé Zeeuwse spelers die inschreven verte- fenwooi'digen de clubs Astroïden (Sou- urg)Avanti en Vlissingen. Wij schreven reeds dat de Rotterdam mers c s onbekenden zijn. zodat het gevaarlijk is voorspellingen te doen. Toch willen we als kanshebbers noemen voor het dames-enkel mejuffrouw La- zeroms uit Roosendaal. J. Gasille var Vlissingen en van de organiserende ver eniging E. Coppoolse en mevrouw Ver beek. De 2 laatstgenoemden zullen sa men ook hoge ogen gooien in het dames- dubbel. Voor het gemengd dubbel is de Vlissingse combinatie J. Gasille-H. Ver vaal favoriet, met als medegegadigden A. de Lange uit Breda en de Middel burgse combinaties E. Coppoolse - J v. Sommeren en mevrouw Vei-heek - A. Vogel. Bij de lieren springen de namen naar voren van H. Vervaal, J. Elmans (Oos terhout) en H. de Lange (Breda). Bij de herendubbels zijn er op het eerste gezicht geen uitgesproken favorieten. Overigens ook ,het eerste gezicht' bij de overige nummers kan zaterdag wel een fata morgana blijken; maar dit kan het toernooi alleen maar interessanter maken. De wedstrijdcommissie, bestaande uit de dames E. Coppoolse, B. Kommers en H. v. Liere en de heren M. Bokhorst, K. Tan en C. Verbeek, roept uur de eerste spelers op de 6 banen van de sporthal. Men hoopt om 7 uur 's avonds de prijzen te kunnen uitreiken. Voor belangstellenden, die gratis toe gang hebben, zij medegedeeld dat om plus minus 3 uur de halve finales be ginnen. MIDDELBURG Provinciale staten Zeeland wordt voorgesteld hun be-1 sluit in te trekken van november 1965 waarbij gs bevoegd werden ver klaard ten laste van de provincie geld- leningen aan te gaan tot een bedrag van ten hoogste 5 miljoen en onder1 dezelfde voorwaarden als waaronder de i provincie deze gelden zou hebben ver- i kregen, geldleningen te verstrekken aan (le Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij tot ten hoogste 5 miljoen. Tevens worden de provinciale staten voorgesteld gs bevoegd te verklaren van provinciewege te garanderen de beta ling van hoofdsom, rente en aflossing, boete en kosten van een of meer geld leningen, ten hoogste groot 7 miljoen aan te gaan door de NV Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij. Van het besluit van provinciale staten van november 1965 heeft de Zeeuwse Brug Maatschappij nog geen gebruik gemaakt in vei-band met de gestegen rentevoet en het feit, dat de provincie voldoende liquide middelen had om aan de behoefte aan financieringsmiddelen van de NV PZEM te voldoen door ver strekking van gelden in rekening-cou rant. In 1962 toen provinciale staten be sloten tot de bouw van de brug over de Oosterschelde werd het college van gs tevens bevoegd verklaard een rekening- coui'ant krediet te verstrekken van 10 miljoen. De behoefte aan vaste finan- j cieringsmiddelen voor de komende jaren raamt de NV PZBM als volgt: per 1 januari 1968: 7,2 miljoen, 1969: 71 miljoen: 1970: 7,4 miljoen, 1971: 7,-l j miljoen, 1972: 10,2 miljoen: 1973: f 12,6 miljoen: 1974: f 13.7 miljoen: i 1975: 13,3 miljoen: 1976: .f 11,2 mil joen: 1977: 8.2 miljoen, 197S: 4,31 miljoen (allemaal tekort). 1979: 0.5j - iljoen overschot. 1980: 6.6 miljoen 'erschot. Zodra de behoefte aan tijdelijke finan cieringsmiddelen van de provincie hel hiertoe door provinciale staten vastge stelde bedrag van 15 miljoen zou over-1 schrijden, zou de verstrekking van de noodzakelijke financieringsmiddelen aan de NV PZBM moeilijkheden kunnen on- j dervinden. Naast de financiering in x-e- kening-courant zou het mogelijk zijn te trachten een vaste geldlening te sluiten door de provincie. De wet kapitaaluit gaven publiekrechtelijke lichamen zou hiertoe echter een belemmering kunnen vormen. Op grond hiervan besloot de algemene vei-gadering van aandeelhou ders van de NV PZBM te verzoeken liet besluit van november 1965 in t;e trekken en de x-ente en aflossing van een door de nv aan te gane geldlening te garanderen. Op de begroting van lasten en baten van de Brugmij wordt voor '68 aan lasten in totaal 5.818.000 geraamd (voor 1967: 5.562.500). De tolopbrengsten worden voor 1968 ge raamd op 3.811.000 (voor 1967: 3,562,500). zal dan het wedstrijdseizoen openen met een wedstrijd tegen het eerste teanx van Sliddelbiirg. Deze wedstrijd zal aan- vangen om 2 uur en worden gespeeld I in liet Anker te Vlissingen. Ones I speelt op (leze dag tegen VSV Sluiskil te Goes. j ln tegenstelling tot voorgaande jaren I zullen er heel wat meer wedstrijden i gespeeld moeten worden. De eerste klas bestaat uit 11 teams, wat dus inhoudt dat iedere club tienmaal in het strijd perk moet treden. Het lijkt ons toe dat deze competitie een levendige strijd zal worden, daar na deze competitie de onderste vier geëfndigden zullen degra deren naar de tweede klas. De boven ste van de tweede klas met de vier gedegradeerden uit de eerste klas vor men de nieuwe tweede Idas. De rest wordt derde klas. De tweede klas van nu kan nog niet starten, daar er nog teams bij kunnen komen, na de beslis sing van de jaarvergadering van de ZSB om de lagere klassen met achttal len te laten spelen. De eerste klas bestaat uit de volgen de teams: Vlissingen A. Vlissingen I en Vlissingen H, Middelburg I, Goes I. Teraeuzen I. VSV Sluiskil, Het Wit te Paard uit Sas van Gent, S. Landau uit Axel en SVKB uit Breskens-Cad- zand en Zierikzee I. De volledige eerste ronde luidt: Zierik zee vrij, 14 oktober: Vlissingen A - Mid delburg I, Goes I - VSV Sluiskil, 16 ok tober: Vlissingen II - Vlissingen I, S. Landau - Ter-neuzen I, 18 oktober: SVKB - Het Witte Paard uit Sas van Gent. De spelers van het Vlissingen-A (ZSB- team) zijn: C. M. Jansen, W. J. van Wijnen, S. Sanders, A. Mabélus, J. Jan sen, J. Blom, F. H. J. Dieperink, J Hoogstrate, E. Zinkhaan, M. Wise J de Baare J. Tholenaar. Wedstrijdlei der is J. Hoogstrate. De spelers komen uit Kruiningen, Goes, Middelburg en Vlissingen. Het is de bedoeling dat de ze 12 spelers steeds rouleren, zodat zij allen kunnen meespelen. Het speeltem- po voor alle teams is normaal 40 zet ten in 4 uur, maar mocht om de een of andere redenen geen vier uu speeld kunnen, worden, dan blijl. aantal zetten (40)" gehandhaafd. Git is een nieuwe regeling in de ZSB. TH. VERSCHUEREN NAAR KAMPIOENSCHAP BELGIË DEN HAAG vice-voorzitter van de KNVIÏ,] tevens voorzitter sectie betaald voetbal, is ontstemd over het gebrek aan zelfbeheersing dat door sommige spelers van het Nederlands elftal afgelopen woensdagavond te Kopenhagen aan de dag is gelegd. Hij zal die kwestie dan ook zaterdag tij dens een vergadering van het bondsbestuur van de KNVB' aan de orde brengen. .Verliezen is niet leuk. Dat doet geen, enkele voetballer graag. Ik kan me ook voorstellen, dat de deceptie over bepaalde beslissingen van een] scheidsrechter groot kan zijn, maar toch zullen spelers in een vertegen-1 woordigend elftal zelfbeheersing moeten tonen. Anders sla je hele maal een vreselijk figuur en dat hebben we in Kopenhagen gedaan-, aldus de heer Coler. Naar zijn zeggen is het de laatste tijd vaker voorgekomen, dal spelere van het Nederlands elftal zich niet: duidelijk realiseren, dat zij zich als, representanten van het Nederland-1 se voetbal in alle opzichten sportief en correct behoren te gedx-agen. Dat moet geselecteerden worden bijge bracht. Zonder meer, is zijn over-j Luiging. .Vorig jaar werd een speler, al of niet terecht, tegen Tsjecho-Slowakije uit het veld gestuurd. Tegen de Hon garen in Boedapest ontstond er een volksoploop na het eindsignaal, waarbij onze spelers waren betrok ken en tegen de Denen kan even min worden gesproken over een correct spelend Nederlands elftal'. De heer Coler meent: .Dat doet af breuk aan onze goede naam'. (Bc kan me indenken dat het moeilijk is te verwerken wanneer een penal ty tegen een elftal wordt gegeven. Vooral wanneer men van mening is dat het ten onrechte is. Dat was ook mijn persoonlijke menln mag er geen opstan< scheidsrechter volgen, zoals in Ko penhagen gebeurde. Protesteren. Akkoord, maar dan correct door de aanvoerder". SINT-JANSTEBN Zondag 15 oktober zal in het Gentse sportpaleis het Bel gische kampioenschap ploegkoers wor den verreden. Aan deze wedstrijd, over honderd km, nemen elf Belgische teams deel. Daartoe behoren onder meer de ploeg der wereldkampioenen: Eddy VLISSINGEN In de overgangsklas volleybal wordt vandaag, zaterdag, voor het eerst een volledig programma afge werkt. Kwamen vorige week reeds de dames ln het veld waarbij EWC en Marathon een nederlaag leden tegen Sarto n, resp. met 3-1 en 3-0 ditmaal komen ook de heren in het veld. Matador krijgt bezoek van Sic Pugno en dit zal wel een afgetekende overwinning voor de Vlissingers worden. EWC gaat naar Bergen op Zoom om de strijd aan te binden met Mol Ier VC. Een zware op gaaf, maar misschien zit er winst in. Het programma bij de heren luidt: Del ta n-LVC. Matador-Sïc Pugno, Juliana H-Slfrak, Lyceum-Orawi II, Moller VC- ETVVC n. Bij de dames krijgt Marathon bezoek van MOC *17 en wanneer de Vlissingse dames niet beter spelen dan verleden week zullen zij niet in staat zijn de pun ten thuis te houden. EWC reist naar Breda om WO te bekampen. Een moei lijke wedstrijd voor de EWC-dames, die echter niet kansloos zijn. Merckx en Patrick Sercu. Verder de wereldkampioenen Proost-Severeyns en de ln Sint-Jansteen woonachtige Th. Verschueren, die voor deze gelegenheid samenrijdt met de Belg Ward Seis. verspilling. Bovendien jaag <-en scheidsrechter helemaal tegen je in het harnas. Na Boedapest heelt bondsvoorzitter Meuïcman in h<-. sportcentrum te Zeist de spelers er op gewezen, da', wij In het veld geen moeilijkheden willen hebben. Jn het bondsbestuur moeten we de zaak zaterdag eens goed bekijken'. De heer Coler was nog ontstemd over het optreden van Cruyff: .In elk« wedstrijd worden spelers aan nun shirt vastgegrepen. Niet goed te pra ten, maar dat gebeur.. We zijn allemaal voetballer geweest. Maar dat shirt van je tegenstander hou je geen tien, vijftien of twintig meter lang.in het veld vast. Ik heb daar voor mijn persoonlijke excuses aan geboden'. Wat de officiële waarschuwing van Ri- nus Israël (Feijcnoord) betreft merkte de heer Coler op: .Zijn rap port gaat naar rle UEFA'. Wordt «Ie zaak als ernstig beschouwd, dan wordt de KNVB verzocht maatre gelen te nemen. Dan wordt h«-1 een /.ank van d<- straf coin missie. .Cruyff werd destijds voor een jaar uitge sloten van interlandvoetbal, omdat Aiax niet dc dupe mocht worden. Klnus Israël zegt: .Mij is niets he kend van een officiële waarschu wing. De scheidsrechter licefl niets tegen mi] gezegd. Zou het toch een officiële waarschuwing zijn gewor den. dan wacht ik maar af wat er gaat gebeuren.' Opnieuw moet Middelburg het opne men tegen een van de (mede-)topploc- gen: RKC. Het ziet er echter naar uit dat dit Brabantse team enigszins hoven zijn stand leeft. Middelburg Is dan ook favoriet, zelfs al is het een uitwedstrijd voor de landskampioenen. Vlissingen krijgt een befaamde tegenstander op bezoek: TSC,'de club die wel eens met de VCV om het kampioenschap heeft gestreden. Vlissingen balanceert iede re wedstrijd weer op de rand van de afgrond maar heeft zo langzamerhand aardig geleerd tenslotte toch naar de goede kant te vallen. Het volledige pro gramma voor zondag luidt: EERSTE KLAS E Sparta '25 - Concordia SVD. RKC - M <1- delburg, Vlissingen - TSC. TOP - DESK. UNA - De Spechten. Veerse Boys - De Valk. TWEEDE KLAS B Longa - Terneuzen, RKWU - VC'.'.', Roosendaal - Zeeland Sport. Uno Ani mo - Dosko, AxeL - Internos. Rood Wit W - RAC. DERDE KLAS D Hontenisse - Odio, Steen - Vogelwaar de, Alliance - Steenbergen. XSV - Zie rikzee, Grenswachters - HW '24, MOC '17 - Meto. VIERDE KLAS G Oudemolen - De Schutters. BSC - Vos meer, Halsteren - Nieuw Borgvliet, VES - Divo, RKFC - Cluzona. VIERDE KLAS H IJzendijke - .Aardenburg, Ciinge - Bres- kens, Hansweertse Boys - Walcheren, Sluiskil - Corn Boys, Koewacht - Bier vliet, Oostburg - RGS. RESERVE EERSTE KLAS UNA n - Top n, De Valk II - Veerse Boys II, NAC UT - Roosendaal II, Vlis singen H - TSC II, Baronie HI - RKC II Brabantia H - De Spechten II, RESERVE TWEEDE KLAS C Axel n - Breskens n. Goes II - Ter- neuzen II, Middelburg n - MOC '17 n, RBC m - Zeeland Sport II. RESERVE DERDE KLAS C HW '24 n - Meto II, Core Bovs II- Middelburg m, RCS II - Alliance TT. Steenbergen U - Rood Wit W n. Met diepe droefheid delen wij mede. dat na een langdurig en moedig gedragen ziekte, gesterkt door de genademiddelen van de H- Kerk, overle den is, mijn innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, broer, oom en neef, de heer LEO VERDURMEN echtgenoot van Rosalia Christina de Wael, in de ouderdom van bijna 66 Jaar. Schore: R. Chr. Verdurmen-de Wael Schore: G. E. Verdurmen M. E. M. Verdurmen- de Rechter 's-Heer-Abtskerke: M. Th. Rljk-Verdurmen G. J. M. Rijk Hubert, Leo, Piet en Rosalia Fam. Verdurmen Fam. De Koele Fam. De Wael Schore, 5 oktober 1967. Annahoeve, Dorpstraat 13. De Eucharistieviering zal gehouden worden op maandag 9 oktober, om 3.30 uur, ln de kerk van onze lieve vrouw van onbevlekte ontvangenis te Hansweert, waarna de bijzetting zal plaatshebben op rk kerkhof aldaar. Rozenkransgebed za terdag 7 oktober, om 20.00 uur in genoemde kerk. Zij die door vergetenhexd geen brief ontvingen, gelieven deze als zodanig te beschouwen. Heden behaagde het de Here, tot onze grote droefheid, door een droevig ongeval, uit ons mid den weg te nemen, mijn innig geliefde en zorg zame vrouw, onze moeder, behuwdmoeder en oma JACOBA JOHANNA CUSEE geboren Van Doorn, op de leeftijd van 62 jaar. Allen die haar gekend hebben, rullen weten wat wij in haar verliezen. Krabbendyke: W. A. Cueee Nigeria: J. L. J. Cusee M. Cusee-de Ruiter Jacqueline Hoogerheide: T. A. Oranje-Cusee J- J. Oranje Peter en Dimphy Krabbendijke, 5 oktober 1967 Plermanstraat 5 De teraardebestelling zal DV plaatshebben op dinsdag 10 oktober, vanuit cultureel centrum, Noordweg 13. Vertrek om 13.30 uur. Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw ELISABETH SUSANNA DE MEI-JER- PROVOOST weduwe ren J. G. de Meyer, in de ouderdom van 93 jaar. Amersfoort: J. E. A. van Leerdam-de Meijer Middelburg: E, J. A. den Engelsman-de Meijer J. den Engelsman Dordrecht: I. G. de Meijer C. M. de Meijer-Pronk Bussum: S. M. van Hese-de Meyer H. van Hese Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, 5 oktober 1967. Rusthuis De Griffioen. De teraardebestelling zal plaatshebben op maan dag 9 oktober, op de algemene begraafplaats te Middelburg, om 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in de aula op de be graafplaats. Met grote droefheid feven wij kennis van et overlijden van on ze lieve zuster en schoonzuster JACOBA JOHANNA VAN DOORN op de leeftijd van 62 jaar. Krabbendijke: A. J. Bijl-de Goffau D. Bijl Ermelo: J. J. Spruytenburg- van Doorn Sint-Laurens: N. Th. van Doorn G. J. van Doorn- van Nieuwenhuyzen Geldermalsen: G. J. van Doorn J. P. van Doorn- Kopmeis 's-Gravenhage: C. M. van Doorn Krabbendijke: J. P. van Doorn E. J. van Doorn- Beuzenberg Yerseke: G. H. van Doorn Zevenaar: P. J. van Doorn A. J. van Doorn- Lobbezoo Ki-abbend(jke: W. M. van Doorn M. van Doorn- van den Berg Krabbendyke. 5 oktober 1967 Heden overleed plotse ling, mijn lieve man MARINES WILLEMSTEIN in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, M. Willemstein- Dirriks De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 10 oktober, vanuit de aula. te 2.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 9