NAJAARSMODE '67 Het Beuelandse landschap strekte zich nat uit. De nevel bleef laag over de dorpjes hangen. Het was donderdag 21 september. Ans Scheepmaker was naar Zeeland geko men om enkele nieuwe winterjurkjcj van Zeeuwse huize te tonen. Fotojournalist Wim Riemens maakte de toto's. We reden naar Borssele. Borssele dcA met zijn volmaakte dorpskern de achtergrond van deze reportage zou moe ten worden. Maar het was koud, grauw en nat. De treurwilgen huilden van de regen. Tussen de buitjes door poseerde de frêle man nequin in een groen broekpak, een kost schoolmeisjesjurkeen roze-zilveren cocktail japon, een fors gestreept gérend winter jurkje en een gele jas. De mantel valt erg ruim, heeft doorgestikte naden even boven de buste, een opstaand smal kraagje, twee grote ronde opgestikte zakken en sluit met vier kleine knopen. Het decor van dit alles werd een etalage een weids woord voor het éne smalle raamp je met een paar stopflessen en een halfje brood); de kleine, wat scheefgezakte ruiten van een schuur aan het Borsselse Plein en een oud-Zeeuws geveltje met rood-geri:'te gordij nen voor de ramen. Een paar andere opnamen werden gemaakt in Heinkenszand. Daar was de 18de- eeuwse Sint-Blasiushoeve doelwit van de fotograaf. Het woonhuis met aldus de lijst van monu mentenzorg) af gewolfd zadeldak, een inge werkte topgevel onder het voorschild en een omlijste voordeur staat los van de zwarte hou ten schuur met rieten zadeldak. ,Het geheel is omgeven door een hekwerk van paaltjes en staven'. Weer een andere foto werd bij het hek van een andere lage Bevelandse boerderij ge maakt. Het bleef erg koud en nat die dag. Deze win- termodereportage kwam wel in passende' weersomstandigheden tot stand. Wat de mode zelf betreft; we houden het op strepen, een gerende lijn, veel sieraden, op staande mao-kraagjes en opgestikte zakken. Voor wie genoeg heeft van de wijduitlopende modellen zijn er weer ceintuurs die een taille aangeven zoals dertig jaar geleden, of scha kelceintuurs die op de heupen afhangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 21