Prins Claus opent Billiton M T (Sloe) Engelse tv-ploeg van Radio Caroline naar Viissingen ■Mi 1 DOUANESTAKING VERTRAAGT VRACHT VERVOER Dodelijke ongevallen door drankmisbruik: drie maanden cel AI.MANAK (LlMMjlJ MOMENTEEL 60 MAN PERSONEEL Pijlers MEVROUW J. AREMSE Z1ERIKZEE VIERDE HONDERDSTE VERJAARDAG Birmingham brassband VREES VOOR WET TEGEN PIRATENZENDERS Vlissings schip vrijdag even thuis PASFOTO'S PROVINCIALE ZE EU WSE COU R ANT ZATERDAG 16 SEPTEMBER KAPELLEBRUG/SAS VAN GENT. De staking van het hogere Belgische douaneperso neel heeft vrijdag bij de grens post Kapellebrug geleid tot vertraging voor het vrachtver keer. Ongeveer 12 vrachtauto's op weg naar België, hebben en kele uren moeten wachten, om dat gemiddeld één vrachtwa gen per uur werd doorgelaten. Aan het Belgische douanekan toor wapperde vrijdagmiddag de zwarte stakingsvlag, aan de mast waaraan onder normale omstandigheden de Belgische nationale vlag hangt. Slechts één man, de ontvanger, deed dienst. In Sas van Gent kon men voor het eerst sinds het begin van de staking weer spreken van een normale dag. Al donderdagavond werd de vloot van wachtende sehepen kleiner en vrijdag verliep de grenspassage nor maal. Het wegverkeer ondervond evenmin hinder. In het weekeinde zal weer een stipt heidsactie worden gevoerd, wat zo wel in Sas va® Gent als aan de grens post St. Anna ter Muiden tot grote vertraging voor het personenvervoer zal leiden. Met het inkopen van le vensmiddelen over de grens zal men moeten oppassen: alleen met de toe gestane hoeveelheid van een oro- dukt zal men de grens mogen passe ren. De Belgische regering heeft vrijdag aan alle ambtenaren van de douane en belastingen een brief gezonden, waarin verklaard wordt dat niet kan worden ingegaan op de eisen van het eenheidsvakverbond. De brief bevat een oproep om het werk te hervat ten en de mededeling, dat geen loon zal worden uitbetaald over de dagen waarop niet is gewerkt. De brief, brengt voorts in herinnering dat maatregelen zullen worden ge troffen tegen .onruststokers' en dat er geen enkel contact is voorzien tussen de regering en de eenheids vakbond. MIDDELBURG De meervoudige strafkamer van de rechtbank heeft vrij dagmorgen uitspraak gedaan in de zaak van de Vlissinger B. G. Tegen hem els- te de officier van justitie mr Th. Le- bret veertien dagen geleder een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en vier jaar ontzegging de rijbevoegdheid. De rechtbank vonniste conform de eis. G. veroorzaakte onder drankinvloed op het rijwielpad van de Nieuwe Vlissing- seweg een aanrijding, waarby eeii acht tienjarige Souburger dusdanige verwon dingen opliep, dat hij kwam te overlij den. A. de P. uit Hoek had ook wat gedron ken toen hy in een flauwe bocht van de weg hjj Terneuzen bijna frontaal op een tegenligger botste. De P. reed te veel links. Hij kreeg zes weken gevan genisstraf onvoorwaardelijk en de rij bevoegdheid werd hem voor drie jaar ontzegd. f*-*- dode te 1» In geval van storing, is voor de abonnees op onze servicedienst dit weekend beschikbaar: de heer B. C. Neve, Dorus Ry- kersstraat 12, Middelburg, te lefoon 01180 - 5025. Leeuwse Berichten ln Sint.-Annaland is gisteren met het doorknippen van een oranje lint. een inrichting voor frituren geopend. Dat verraadt diepgewor telde nationale gevoelens. Had men voor olies aan de commer cie gedacht, dan vjus het een goudgeel lint geweest: net als on ze frites. Het aardige vcvn het bericht is, dat nd de opening achtereenvolgens de kinderen van de kleuterschool, de openbare- la gere school en die van de christe lijke school jzich tegoed konden doen aan ijs of patat'. De eige naar ziet het breed. Bovendien wil hij niet, maar hij laat van twee walletjes eten. Hij heeft ken nelijk gedachtVandaag kan .het niks meer schelen, laat ze maar smullen', Het merkwaardige nu is, dat gis teren in Schoondijke een tentoon stelling van bloemen en planten werd. geopend, welk bericht ont- kath.olicke en de openbare lagere school in Schoondijke en een aan tal andere inwoners'. Hier heeft men de boel dus maar helemaal op een hoop gegooid. Het is in zaal Wijffels. Berst heb ben we nog even geweifeld: zou den die plantjes nu gewoondoor elkaar staan? Om-en-om, net als de Nederlandse en de Luxemburg se vlag. Want. al is er geen ver schil, in Nederland zetten we de zaak nu eenmaal graag om en om. Een beetje jij en een beetje ik. Maar dan zitten we nog wel met. dat aantal Andere invjoners. Horen die soms nérgens bij? En tóch maar exposeren. Zeer tole rant. Sint-Annaland en Schoon dijke gaan ons vandaag voor dat ze maar mooi mogen bloeien. VLISSIN GEN Wanneer prins Claus donderdagmiddag a s de fabriek van Billiton M T in Vlissingen-Oost (Zuid- Sloe) officieel opent, betekent dit een nieuwe belangrijke stap in de richting die men pas en kele jaren geleden heeft geko zen: de chemische industrie Billiton M T ruilt daarbij een oud gebouw in Zaandam, dat geheel lag ingeklemd tussen de bebouwing en dat dus geen uit breidingsmogelijkheid meer had, voor een nieuwe fabriek in het industriegebied Vlissingen-Oost, dat alle mogelijkheden voor ver dere uitbreiding biedt. Het be tekent ook min of meer do af- sluitnig van een periode, waar in de gevestigde mijnbouwon- derneming zich heeft ontwik keld tot een echte industriële onderneming. Immers, de maat schappij heeft nu drie sterke pij lers: de mijnbouw, de metal lurgie en de chemie. De chemie heeft nog maar betrek kelijk kort de belangstelling var Billiton. Na de losmaking van Indonesië in 1958 zocht de lin- raaatschappij Billiton met hon derd jaar ervaring in de mijn bouw andere wegen om het kapi taal te investeren. Men vond die in de chemische industrie, die sinds 1954 een geweldige opgang deed. In 1959 nam Billiton alle aandelen over van een bedrijf in Zaandam en men stapte de chemie binnen via een succes met kunst hars, een tinverbinding ais een nieuw specialistisch prodnkt. Het was de basis voor een geheel nieu we produktietak. In 1962 stak een Amerikaans be drijf, M&T Chemicals Inc. te New York, zijn voelhorens uit om in Euro pa een partner te vinden, die bereid zou zijn de produkten te fabriceren die de Amerikanen in verband met de EEG moeilijker in Europa kon den invoeren. Deze Amerikaanse maatschappij liet het oog vallen op Billiton: eind 1962 waren de eerste contacten en op 7 maart werd net contract tussen deze maatschappij gesloten in de vorm van een joint- venture: Billiton M&T Chemische Industrie NV, Billiton kon al direct een deel van de gewenste produkten maken in de eigen fabrieken, maar de grondge dachte vo,n de joint-venture was de bouw van een nieuwe fabriek. Het plan hiervoor werd ln 1964 opge steld en nadat men diverse ves tigingsplaatsen had overwogen liet men uiteindelijk het oog vallen op het nieuwe Industrieterrein in. het Zuid-Sioe (Vlissingen-Oost). Begin 1966 werd daar begonnen met de bouw van de fabriek op een terrein van 6 hectare. Het bedrijf heeft een optie op nog eens 6 ha voor uitbrei- In de tijd, dat de nieuwe fabriek in Vlissingen-Oost aan de eerste fase van de chemie toekwam, heeft men om de mensen met allo meuwïgheld- jes vertrouwd te maken, oersoneel uit Zaandam enige tijd in Viissingen te werk gesteld, terwijl anderzijds personeel uit Zeeland voor enige tijd naar Zaandam trok om zich daar in te werken. Al eerder In mei 1906, hebben alle Zaandamse personeels leden met hun gezinnen een ous- tocht gemaakt naar Walcheren, waar zij middels lezingen werden gelicht over de nieuwe streek waar in zou zouden gaan werken. Het vormde allemaal het voorspel van de grote verhuizing, die op 21 juni 1967 een aanvang nam. Het bedrijf in Zaandam werd ont manteld en diverse installaties wer den overgebracht naar Viissingen. Van de 20 man personeel uit Zaan dam, die een aanbod kregen om mee naar Viissingen te gaan, besloten er 16 om het bedrijf naar het Zuid- Sloe te volgen. Momenteel heeft Billiton M&T 60 man in dienst, waaruit blijkt, dat men succes heeft gehad bij het aantrekken van plaat selijke arbeidskrachten. In 1969 denkt men de voile capaci teit bereikt te hebben; de jaarpro- •duktie zal dan een waarde hebben van ongeveer 20 miljoen gulden en er zal omstreeks 120 man perso neel zijn. Het bedrijf heeft voor wat be treft de accommodatie van het nieuwe lncfiustri eterrein in het Zuid-SIoe één grote wepis: open baar vervoer. Men ia van mening, dat bij allerlei voorzieningen als wegen, gas, water en elektri citeit, ook openbaar vervoer hoort. Momenteel is het zo. dat de werknemers onderling .self '-ooi- transport zorgen. De nieuwe vestiging in het Zuid- SIoe te Viissingen betekent niet al leen een concentratie van de ver schillende produlcties van Billiton M&T in Nederland, maar men zal ook aan de groeiende vraag naar or- rano-metaalverbindingen in West- Europa kunnen voldoen. In de fa briek in het Zuid-SIoe worden in de eerste plaats organo-metaal-verbin- dingen vervaardigd. Dit is een vrij nieuw het kwam pas echt tot ontwikkeling na de tweede wereld oorlog en ook specialistisch ter- Verder worden ook anorganische Iemaal halxprodukten die hun toe passing vinden bij de plastic en schuimrubberindustrie, bij planten ziektebestrijdingsmiddel in de landbouw en als schimmelwerende biociden in onder andere verven en textielweefsels. De NV Billiton Maatschappij rust op drie pijlers: de sectoren mijn bouw, metallurgie en chemie. De chemie, wordt gevormd door: NV tïtiaandioxydefnbriek Tiofine in het Europoortgehied nabij Rot terdam. In samenwerking met American Cyanamid Company te Wayne (VS) wordt hier titiaandioxyde, zogenaamde titaanwit geprodu ceerd. Titaanwit is een belangrij ke grondstof voor de vervaardi- 'an ver\ vezels e NV chemische Fabriek v-h dr A. Haagen te Arnhem. Hier worden metaalstearaten ver vaardigd. In het Haagenlabora- torium worden voorts ten behoe ve van afnemers praktijkproe ven genomen om hun de' juiste receptuur voor produkten en produktieproces te verschaffen. I Reinmert Holland NV te Apel doorn. Deze produceert anorganische enj organische kleurpoeders onder andere in de vorm van .chips' voor verf- drukinkt- en plastic fabricage. Hier worden in het laboratorium ten behoeve van afnemers nieuwe methoden c-nt-i wikkeid en proeven gedaan om afnemers voor te lichten Billiton M&T Chemische Indus trie nv te Vlissingen-Oost. In een joint venture met MT Chemicals Inc. te New-Hork wor den hier anorganische tinverbin dingen en organische metaalver bindingen vervaardigd. De nieuwe fabriek van Billiton M <fc T in Vhssingen-Oósl, die don derdag a s door prins Claus zal worden geopend. (Foto PZC), Zes uur op, zeven uur naar bed ZIERIKZEE Mevrouw J. Arendse-Bax uit Zierikzee heeft vrijdag haar honderd ste verjaardag gevierd. Dat gebeurde met een receptie in hotel-restaurant ,Mondra- gon' en een diner daar voor de familie. Aan het begin van de receptie 's morgens kreeg de honderdjarige be zoek van burgemeester D. W. Kastelein, die haar met zijn echtgenote kwam geluk wensen namens het gemeen tebestuur en .eigenlijk na mens de hele bevolking'. Voor burgemeester Kaste lein was dat het eerste be zoek aan een honderdjarige in Zierikzee, ook in zijn vori ge gemeente had hij geen mensen van een eeuw oud meegemaakt. ,Uw feest, het feest van familie en kennissen, is ook het feest van de hele stad', zei de heer Kaste lein bij zijn gelukwens. .En daar jaar worden en dan nog zo gezond zijn ais u'. Vriendelijk nam mevrouw Arend- se vrijdagmorgen de gelukwen sen van veel bezoekers ia ont vangst., Rustig achter een tafel in een bovenzaal van het restau rant gezeten, maakte ze een praatje met familieleden sn liet ze zich geduldig fotograferen door wie dat wilde. Met mevrouw Arendse heeft de Schouwse centrumstad oen zeer vitale honderdjarige dame binnen haar wallen, die in haar woning aan de Schuttershofstraat naar eigen zaken helemaal regelt. Me vrouw Arendse woont er alleen, kookt zelf en verzorgt tiet hele huishouden. Voor zakelijke bood schappen laat ze een auto komen en wordt ze gebracht waar ze zijn moet. De honderdjarige werd in Zie rikzee geboren en woont nu al 74 jaar in haar huisje aan de Schuttershofstraat. Sinds 1940 is ze weduwe. Ze komt uit een ge zin van negen kinderen en zelf heeft ze drie kinderen, 6 klein kinderen en 5 achterkleinkinde ren. In haar een eeuw lange le ven heeft ze de eerste fiets zien komen in Zierikzee en de eerste auto. Ze maakte de komst en de verdwijning van de tram op Schouwen mee en was bij een be zoek, dat koning Willem III aan de stad bracht. Een bewijs van haar zeer goede gezondheid: op 97-jarige leeftyd onderging mevrouw Arend.se een maagoperatie, waarvan ze geheel herstelde. En wellicht een ge heimpje, dat haar vitaliteit zou kunnen verklaren: ,De honderd jarige dame staat ook nu nog el ke morgen om zes uur op en gaat 's avonds vroeg om zeven uur al naar bod'. Na de festiviteiten met de fa milie zorgde de koninklijke har monie Kunst en Eer' uit Zierik zee bij het huis van de honderd jarige voor een serenade. Een evenement, waar mevrouw Arsnd- >e familie en dan Op de foto: de honderdjarige me vrouw Arendse-Bax. (Foto PZC) WESTERKERK - <joe8 Er bestaat een muzikaal amateurisme dat grenst aan professionalisme. zowel wat technisch kunnen als interl pretatie betreft. Een van de voorbeeld" en van deze stelling is de .Birmingham Citadel Band', een sterk bezette brass- band van het Engelse Leger des Heils die in de geheel gevulde Westerkerk in Goes een concert gaf. Sterk bezet is de Birmingham Band niet alleen wat de instrumentatie aan- gaat t— we telden onder deze uitsluj. tend, koperbezetting van 38 man, onder meer vijf althoorns en vijf trombones inclusief bas-trombone sterk bezet is dit fabuleuze fanfare-orkest ook waar het de musici zélf betreft: straf gedisci- ->llneerde, vrij jeugdige muzikanten (22 jeneden de 21 jaar!), zeer velen solist op hun instrument. Sterk, ia zelfs streng is de leiding van de dirigent, .bandmaster' Bramwell Williams. Bij hem betekent .piano' in- derdaad .piano' en .forto' is inderdaad forto'. De akoestiek van de Westerkerk droeg er toe bij dat we bij nummers als de mars .Onoverwinnelijk' van Erie Leidzen en .Appèl' van Lesly Condon aan de muren van Jericho moesten den- ken. Overigens waren deze composities alleen al vanwege de technische presta- tie de moeite van het aanhoren waard. Fabelachtig wervelende cornetten, die na hevig bewogen passages moeiteloos terugkeerden naar een teder demenuen- do, daarbij volkomen verantwoord ge. brulk makend van sordines, vielen met de sonoriteit van de trombones en do forse kracht van het slagwerk op ln .Appèl'. Liefelijk en ingetogen klonk Grieg's Letzter Frühlïng' in een prima tran scriptie van Ray Steddman Allen. Op- vallend was hierbij het solo-spel van do twee bugels de band telt er twee, te gen acht kornetten in deze bekende .Elegische melodie'. .Zegevierend' was de titel van een door Dean Croffin geschreven kornetsolo gebracht door dé jonge solist Davld Malett, in het dagelijks leven muziekle raar en concert-trompettist een wel erg professionele amateur dus dia vooral ook in het lage register zijn toon mooi ,rond' wist te houden. Fors, vierkant, martiaal klonk ,de hei lige strijd' van Allen, een toondicht ge- schreven rond het bekende gezang ,Ëen vaste burcht'. Een werk vol mysterieu ze spanningen, verklankt door 'gedemp te trombones en kornetten, spanningen die doorbroken werden door fraaie in het hoge register spelende althoorns, die het thema aanhielden. De band is ook als mannenkoor uitste kend, bezit goed stemmenmateriaal f en is niet bang voor moderne interpreta ties, hetgeen bleek uit ,It took a mlra cle' van de Amerikaan Vernon Post, een werkje, dat even aan het Norman Lu- boff-choir deed denken. Beheerst, vol raffinement brachten 3 solo-kornettisten een virtuoos trio .Won derschone naam' van Evans, welke 'kwalificatie ook geldt voor het fraai uniso-spelende trombone-team in .In de vroegte' van Allen. !Met een zo voortreffelijk spelend ama teur muziekkorps als de .Birmingham Citadel Band' kunnen we ons voorstei len dat kapelmeester Williams niet be» ducht is voor het semi-professionalisme, dat in de Britse brass-band-wereld al sedert jaren zich manifesteert. Voor het overige, een uitstekend con cert van goede fanfare-muziek door een ook artistiek bezien voortreffelijk or kest. G.v.L, VLISSJNGEN Vrijdagavond tegen zeven uur kwam het drie maanden nieuwe bergingsvaar tuig .Jacomina' van het ber gingsbedrijf Van den Akker met een Engels televisie-equi pe en een aantal Engelse jour nalisten aan boord in Viissin gen aan. Het betekende wel een aanzienlijke omweg om van de ligplaats van Radio Caroline naar Londen te komen, maar sinds kort is er in Engeland een wet van kracht, die piratenzen ders verbiedt. Ook hulpverlening aan piraten zenders is verboden en daarom nam men een omweg. Schepen die rechtstreeks van het radio- schip naar een Engelse haven varen, worden door de Engelse justitie niet toegelaten. Om aanhouding te voorkomen, be landde men vrijdagavond in Viissingen. De ploeg van .Granada-televtaie', een dochter van de commerciële Inde pendence Television, heeft vrijdag aan boord van Radio Caroline oona- men gemaakt. De douane had bij net vertrek vrijdagochtend vroeg gewaarschuwd, dat de opvarenden den. Producer Mike Hodge nAm met zijn vijf mannen het risico. Het risico voor kapitein J. C. Meijer Is wel wat kleiner. Een schip recht streeks afkomstig van Radio Caro line kan zeer veel moeilijkheden on dervinden. maar de heer W. Mange, directeur van het bergingsbedrijf, veronderstelde, dat nu de Jacomina'j vanuit Viissingen rechtstreeks naar! Engeland zou varen, alles zonder ha-i peren zou verlopen. Na overleg niet de Engelse advocaat De Jacomina' is in de buurt van Yar mouth, waar het schip vrijdagoch tend vroeg vertrok, bezig meit dak werkzaamheden ter voorbereiding van het plaatsen van booreilanden. Het schip was al drie maanden uit Viissingen weg. Vrijdagavond kre gen de bemanningsleden drie liele uren de tijd om hun familieleden te bezoeken, want om tien uur s avonds vertrok de .Jacomina' weer nam werkterrein aan de Engelse oost kust. het ber-i Toen de Engelse passagiers wal naar Vlissingfcu w m-i ten komen om moeilijkheden met de Engelse autoriteiten te voorkomen.l hen naar Schiphol te brengen, waar ze vanochtend vroeg per vliegtuig naar Londen zouden vertrekken. Mj- VL1SS1NGEN Mike Hodge, de leider van het Granada-telèvisie- tea/m vit Engeland, aan boord van het Vlissingse bergingsvaartuig .Jacomina', waarmee hij vrijdag avond in Viissingen aankwam, na opnamen te hebben gemaakt aan boord van de piratenzender Radio Caroline. Nooit hem zijn assistent John Weaver. (Foto PZC). ke Hodge en dienst assistent John Weaver, verwachtten er niet veel moelljjkheden met de douane. In leder geval achtten zij de kans, dat zjjzelf ln moeilijkheden zouden ko men, vry klein. Deze verwachting gold niet voor de televisiemaatsc.hap- Bebaarde Alike Hodge naaide schouders op, toen hy verklaarde, dat hem ten hoogste een boete van 400 pond of twee jaar gevangenis straf te wachten stond. Volgens hem zou er misschien iets kunnen gebeu ren na de uitzending. Overigens dacht de heer Hodge niet, dat het maken van een televisiefilm kon worden gerangschikt onder het hoofdstuk .diensten verlenen'. Gedu rende de drie uur, dat de zes tele visiemensen en de zes persmensen onder meer Daily Mirror, Sun, Daily Mail en Evening Standard, aan boord van de piratenzender waren, is er een film opgenomen van de kapitein Rohan O'Rahilly. Deze film znl wor den gebruikt in de serie .World in action". Het gedeelte van de film over Radio Caroline, dat vrijdag is opgenomen zal ongeveer vier minu ten in beslag nemen. De televisieploeg heeft dinsdag ook al geprobeerd aan boord van de pira tenzender, die zich niets van cle wet aantrekt, te komen. Men charterde een vissersschip, waarmee men van uit Felixstone naar de juist buiten de territoriale wateren liggende Ra dio Caroline vertrok. Op ongeveer een uur afstand varen van het doel. maakte de schipper toch wel bezwa ren. Hij maakte zich ongerust over de terugkeer naar Engeland. Bier- na volgde een periode van 25 uur, tijdens welke per radio druk over leg werd gepleegd, dat uiteindelijk tot gevolg had, dat het. vissersschip rechtsomkeert maakte. De haven meester van Felixstone weigerde echter het schip toen binnen tc la ten. In Yarmouth lukte dat wel en daar lag juist de .Jacomina'. De tweede poging met de .Jacomina' lukte wel. Het bergingsvaartuig kon worden vrijgemaakt en na con tact met de heer Mange besloot men het er op te wagen. Bas later kwamen de consequenties tfui- <leiyk naar voren. De heer Mange was zich er aanvankelijk niet van bewust, dat het tochtje zoveel romp slomp met zich zou brengen: ,Als Ik dat alleman! van tevoren had ge weten, zou ik geen contract hebben gemaakt'. Vandaag zaterdag zal hlyken of de televisiemaatschappij en de lieer Mange goed hebben gegokt. Van ochtend vroeg immers komt de .Ja comina' aan in Yarmouth en in do loop van de dag land de televisie ploeg op do Londense luchthaven. VLISSENGEN Toen de bestuurder van een personenauto, de heer J. S. uit Viissingen met zijn auto op de Zeil- markt rechtsaf richting Emmastraat wilde slaan, reed hij tegen een brom- HANGAR IET PAPIER EN LOMPEN UITGEBRAND HULST Een hangar met papier en lompen gevuld is vrijdag door onbeken de oorzaak in brand geraakt en geheel vernield. De opslagplaats, op het indus trieterrein aan de Absdaalsëweg, 22 b(J 10 bij 5 meter, brandde bijzonder lang. De brandweer slaagde er in enkele fles sen gas uit de hangar te slepen voordat deze ontploften. Om acht uur was de vrijwillige brandweer het vuur voor een ,deel meester. Een brandwacht werd voor de nacht uitgezet. De schade is onbe kend. Door de hitte barstten de asbest- platen van het gebouw. De brand bralt om kwart voor zes uit. De hangar met Inhoud Is eigendom van de papier- en metaalhandel J. v. d. Berge. Aanriiding (ADVERTENTIE) klaar terwijl u wacht. DERTj HET WEER IN EUROPA Londen, licht, bewolkt Luxemburg, motregen Parijs, onweer Nice, half bewolkt München. onbewolkt Locarno, half bewolkt Wenen, zwaar bewolkt Innsbruck, half bewolkt Belgrado, regen Athene, half bewolkt Rome, weerlicht Barcelona onbewolkt Madrid, licht bewolkt Mallorca, onbewolkt Lissabon onbewolkt VERSPREIDE OPKLARINGEN Verspreide opklaringen, maar tijdelijk ook enige regen of enkele buien. Zwak ke tot matige wind tussen noord en oost en weinig verandering in tempe ratuur. ZON EN AIAAN 17 september Zon op 06.16 onder 18.52 Maan op 18.53 onder 04.26 ZON EN MAAN 18 september Zon op 06.18 onder 18.50 Maan op 19.03 onder 05.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2