CONFLICT IN ROEIWERELD 2 VAN VIER GESCHORST VUURPROEF VOOR T0NID0-HEREN GROOT BAL j Garage Kerckhaert Kans op titel voor Zld. Sport-atleten Kerknieuws Ruzie op tribune Veldhandha! 11 ,Het Witte Huss' Praag kandidaat Olvirmiscke Spelen Actie jeugdwerk in Terneazen TOT NU TOE OP EEN NA BESTE PRESTATIE Tour de France weer met landenploegen EDDY MERCKX GRONDBEZITTER Tachtig renners in Parijs-Luxemburg TRSUS V0LIIREGAAS Te koop BETONNEN GARAGES S. G. TllLEETOi CHAUFFEUR Houthandel J. Schoenmakers NV Waterschap Axeler Ambacht BEKENDMAKING VE1B0DEN GEMEENTE TERNEUZEN Sluiting ,ScSieldebad' ,THE SP0RADICS' 0PEL_ TEE-SET KrWoHyEi&: psï - sas BART ZOET WON IN RUGGENHOUT OVERWINNING VOOR CONNER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1 (Van een speciale ANP-verslaggever) VICHY Als bemiddelingspogingen van onder meer de Wostduitse roeibond geen succes zullen hebben, kan de Laga vier met stuurman vanmorgen (zater dag) niet starten in de halve finales van de Europese roeikampioensehappen in Vichy. Het FISAoestuur heeft vrijdag middag namelijk aan het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Roeibond laten weten dat Van Nes, wereldkam pioen in Bled, en Van der Want, die deel uitmaken van de Delftse formatie, voor een jaar het uitkomen op wedstrij den van de FISA is ontzegd. Oorzaak van de krasse maatregel van de bestuurderen van de interna tionale roeifederatie vrijwel alle nationale bonden zijn van mening dat de strafmaat veel te hoog Is was een incident, dat zich in de mid dag op de overdekte tribune der of ficials voordeed. Van Nes, juist her steld van een ziekte, en Van der Want hadden gezien het koude weer een plaats ingenomen op de half be zette tribunes, die voor de gasten waren gereserveerd. Een verzoek van een Franse official om de plaatsen te verlaten en naar de onoverdekte deelnemerstribune te gaan negeer den de Nederlanders. Daarop werd de hulp -ingeroepen van de Zwitser Charles Riolo, secretaris-penning meester van de FISA. Een felle woordenwisseling, waarbij Van Nes de heer Riolo beledigde was het ge volg. ,Van Nes is natuurlijk volkomen fout', was het commentaar van mr U. Suer- mondt, secretaris van de Koninklijke Nederlandse Roeibond, ,maar wat hier gebeurt, gaat toch wel erg ver. De FISA straft niet alleen "an Nes en Van der Want, maar in feite een hele ploeg. Ik geloof dat het veel meer op de weg van de roeibond ligt om maatregelen Vertegenwoordigers van een groot aan tal roeibonden hebben de Nederlanders al laten weten dat zij grote bezwaren hebben tegen de te snelle beslissing van het FISA-bestuur. De mogelijkheid Is dan ook lang niet uitgesloten, dat de internationale roeifederatie onder druk van de omstandigheden op het ver gaande besluit zal terugkomen. Te meei daar later op de avond duidelijk bleek dat men ook in FISA-kringen niet al te gelukkig met de zware bestraffing van de Nederlanders was. Overigens is de FISA bij roeiers en of ficials momenteel toch al weinig popu lair. Donderdagavond moesten de deel nemers hun ontspanningszaal ontruimen omdat er een officiële ontvangst was. Voorts bemoeilijken maatregelen van de federatie de communicatie tussen of ficials en roeiers ten zeerste. Zover is PRAAG (ANP) Praag zal zich kan didaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen In 1980. Dit is vrijdag in de Tsjechische hoofdstad be kendgemaakt. Theunissen in selectiegroep DEN HAAG (ANP) Bert Theunis sen, die geruime tijd in Zwitserland speelde, doch enkele maanden geleden terugkeerde naar Nederland, is door Bondscoach Georg Kessler opgenomen In de selectiegroep van het Nederlands elftal. Kessler, die met enkele gebles seerde spelers kampt in ziji groep, zal het Nederlands elftal, dat woensdag 13 september in het Olympisch Stadion te gen Oost-Duitsland speelt, pas zondag avond samenstellen. De selectiegroep, die thans uit zestien spelers bestaat, ziet er als volgt uit: Eddy Pieters Graafland (Feijenoord; Pim Doesburg (PSV), Wim Suurbier (Ajax). Rinus Israël (Feijenoord), Tonny Pronk Ajax), Hans Eykenbroek (Sparta), Cor Veldhoen Feijenoord), Peter Kemper (PSV), Pleun Strik (Go Ahead), Ben nie Muller, Henk Groot, Piet Keizer. Klaas Nuninga, Johan Cruyff (allen Ajax), Willy van der Kuylen (PSV) en Bert Theunissen (Fortuna'54). Lezers schrijven TI begrijpt, dat wij niet zonder nood zaak bij u komen aankloppen, maar die noodzaak is er. We hoeven n niet te vertellen dat er in Terneuzen voor de opgroeiende jeugd zeer weinig mo gelijkheden zijn voor gezonde ontspan ning. We hebben gemeend daar iets aan te moeten doen. Zo is indertijd de idee gekomen de jeugd een eigen huis' te geven, waar zij zichzelf kon zijn. Dit plan werd werkelijkheid en 't Kotje' is u allen wel bekend. Wat u misschien niet weet, is dat hierin zijn ondergebracht een aantal hobbyclubs, zoals een film-, barbie-, foto- en timmerclub, een club voor vrije expressie en het maken van sie raden. Wij prijzen ons gelukkig dat 't Kotje' zich een plaats heeft veroverd in onze gemeenschap en dat de belang stelling nog steeds groeit. Zo kan het gebeuren dat er op zaterdagmiddag zo'n 150 kinderen voor de deur staan, het recente aantal inschrijvingen be draagt rond de 300. Om echter dit alles in stand te houden is uw medewerking dringend nodig en deze medewerking kunt u onder andere, maar niet alleen, doen blijken door uw financiële steun. Ook wij kunnen he laas onze activiteiten niet zonder geld voortzetten,, laat staan uitbreiden. Daarom zal er volgende week een huis- aan-huiscollecte worden gehouden en v/e hopen dat u ons met uw bijdrage zult willen steunen. Dit zal ons niet alleen ervan overtuigen dat ons werk uw sympathie heeft, maai tevens de zekerheid geven dat wij kunnen door gaan met dit werk voor onze eieren Terneuzense jeugd. O ja, en met die uitbreiding van het aantal inschrij vingen zou het natuurlijk ook leuk zijn als er mensen wilden meehelpen. Namens het bestuur van de algemene stichting club- en buurthuiswerk Ter- neuzen. J. H. Kes, penningmeester Comité van aanbeveling: A. C. S. van Breda Vriesman, arts K. J. Hoving, notaris J. van Mechelen, pastoor-deken H. D. J. Meijer, longarts R. Hol, lid gemeenteraad Terneuzen H. A. M. A. de Meijer, lid gemeente raad Terneuzen. de beperking van bewegingsvrijheid, doorgevoerd, dat slechts de pers en en kele autoriteiten zich vrijelijk over liet terrein kunnen bewegen. ,Ik kan niet eens contact opnemen met de Neder landse chef d'equipe op het botenter- rein', zo stelde mr Suermondt nadruk kelijk vast. .Gelukkig is onze voorzitter Ferman commissielid van de FISA zo dat hij nog wel met de roeiers kan spreken.' Hoogtepunten voor de Nederlandse ko lonie waren vrijdag de overwinningen in de herkansingen van skiffeur Jan Wienese en de Wartena-acht. Niet de zege bracht de toeschouwers langs de oevers van de Allier tot grote geest drift, doch de wijze waarop de triomfen tot stand kwamen. Zowel Jan Wienese als de acht van Nereus, gestart in een tempo van 49, beheersten hun herkan sing volkomen en leidden vrijwel van start tot finish. Een gejuich ging op Vichy kent de luxe van een wedstrijd reportage in het Nederlands toen de speaker met overslaande stem aankon digde Nereus leidt met licht tussen de boten'. Het duizend-meter-merkteken was toen juist gepasseerd. De direct daarop volgende mededeling dat de Amsterdammers hun voorsprong ge stadig vergrootten, stemde vervolgens zelfs de grootste pessimisten tevreden. Twee finaleplaatsen dus. ZONDAG FINALE DERDE KLAS VLÏSSINGEN Als het een beetje meezit heeft Zeeland er zondag weer een nationale kampioen bij. Op en om de sïntelbaan van het Brabantse Uden wordt dan namelijk de finale derde klas van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie gehouden en de ploeg van Zeeland Sport uit Vlissingen maakt een redelijke kans op een van de ereplaat sen te eindigen. Zes ploegen nemen aan deze finale deel en Zeeland Sport heeft totnutoe het op één na hoogste punten totaal in een wedstrijd behaald AV'55 uit Heerenveen staat met 742f punten aan de top en de Vlissingers volgen met 7391 ponten. Een gering verschil dus. Maar ook nnmmer drie op de ranglijst van dit seizoen AAC61 nït Assen kwam tot een hoog puntental, namelijk 7347. In de derde klas start iedere ploeg met een deelnemer op .eder nummer. Die nummers zijn: 100 meter (Dies van Zoelen), 400 meter (Jan van de Dries), 1500 meter (Wim de Grave), 3000 me ter (Anton van de Broeke), kogelsto ten en discuswerpen (Rinus Grootjans), hoogspringen (Wout Denekamp), ver springen (Jan van de Dries), speerwer pen (Wim van der Linden) en vier maal honderd meter (Dies van Zoelen, Jan van de Dries, Joop Bongers en Jan Broere). In de finale start er bovendien nog een reserveploeg op de vier maal honderd meter. Dit om een eventueel falen van de officiële ploeg een beetje op te vangen. Deze reserveploeg be staat uit Jan Kortsmit, Joh. van Eenen- naam, Sjaak Sinke en Wim de Grave. Al zou Zeeland Sport geen kampioen worden, promotie zit er altijd wel in. De beste drie ploegen kunnen volgend jaar uitkomen ln de tweede klas, waar dezelfde nummers worden verwerkt, maar waar men steeds met twee atleten aan de Sjaak Beun tweede in Blankenberge De Biervlietse amateur-wielrenner Sjaak Beun werd donderdag jongstle den tweede in een wielerwedstrijd over 110 kilometer in het Belgische Blan kenberge. J. de Schipper uit Breskens werd in dezelfde wedstrijd derde. Drijvende elevator in Sas van Gent SAS VAN GENT De Graan-Eleva- tor Mij. te Rotterdam heeft te Sas van Gent in samenwerking met Nobeco te Kortgene een drijvende elevator gesta tioneerd voor de overslag van granen. Deze kolos heeft een overslag-capaci teit van 275 ton per uur. Het is voor het eerst dat een dergelijk apparaat in het zuid-westen van on3 land in ge bruik is gesteld, Nobeco heeft als ver tegenwoordiger van de GEM ln het EEG-gebied de verwachting dat deze elevator een belangrijke rol zal gaan spelen in de gr aanstroom van Frank rijk naar bestemmingen voornamelijk in Duitsland, Scandinavië en Engeland. Binnenkort zal de elevator officieel in gebruik worden genomen, waarbij een aantal genodigden uit de diverse EEG- landen aanwezig zal zijn. Stichting speeltuin vergaderde In hotel .Balmoral' te Sluis vergaderde het stichtingsbestuur van de speeltuin ,Den Grooten Of', onder leiding van de heer M. A. Leenhouts. De vergade ring werd bijgewoond door wethouder J. du Fossé en de heer J. A. Gevaert, namens de burgerlijke godshuizen. Het bleek dat het aantal abonnementen was teruggelopen, maar dat het aantal dag kaarten sterk was gestegen. Met name voor de tijdelijke bewoners van net kampeerterrein ,De Meidoorn' voorziet de speeltuin in een grote behoefte. Ook voerden schoolreisjes vaak langs de speeltuin en werd hij eveneens bezocht door andere groepen. Vooral dit laatste wil men in de toekomst stimuleren. Aan het dagelijks bestuur is opgedra gen de sluitingsdatum vast te stellen afhankelijk van de komende weersom standigheden. Men zoekt naar een berg ruimte voor het materiaal tijdens de wintermaanden. Tentoonstelling van Du Fossé in raadhuiskelder SLUIS Vrijdag werd in de raadhuis kelder te Sluis een tentoonstelling ge opend van Du Fossé's meubelbedrijf te Sluis. In een stijlvolle vormgeving kwa men de tentoongestelde meubelen, lam pen en tapijten goed tot hun recht. Daar de lichtinval vrij gering is, heeft men een speciale verlichting aangebracht die in de kelder een gezellige sfeer schept. Hiermee is tevens bewezen dat deze kelder zich uitstekend leent voor het houden van tentoonstellingen. De ten toonstelling blijft geopend voor het pu bliek tot en met 17 september. Reeds de eerste dag was er een behoorlijk aan tal bezoekers. start komt. ,En dan kunnen eens wat meer mensen een kans krijgen', aldus Gerrit de Pagter, ,we hebben in ieder geval genoeg leden'. Ploegleider is de al jaren meedraaiende Rinus! Grootjans, die altijd goed is voor bijna 14 meter bij kogelstoten en bijn 40 meter discuswerpen. Deze routinier vindt de atletiekcompetitie een pracht- uitvinding: ,Dan kunnen ploegen, die niet over topmensen beschikken, ook eens aan de top komen. Als je een vent hebt, die topprestaties levert scheelt dat natuurlijk wel enorm in je puntenaantal, maar met een ploeg, die over de hele lijn redelijke prestaties levert, kun je een heleboel bereiken. Dat is alleen al de Pagter zal zich in Uden bezig houden met vrijwel alle atleten. ,Ik loop zo maar eens rond. Eens kijken bij Wout Denekamp, of hij zijn afzet niet een beetje moet verplaatsen, of hij niet te vroeg gaat draaien. Dan kan ik aan wijzingen geven. Dat is met alle num mers. Een zware klap voor de Zeeland Sport ploeg betekende het verkeersongeluk, dat Toby Visser onlangs had. Dies van Soelen heeft de ondankbare taak de plaats van deze talentvolle sprinter in te nem*- Wat verwacht men van de prestaties? Dies van Soelen kan er wel 11.5 op de honderd meter uithalen. Dat is wel iets minder dan Toby, maar veel verlies betekent het toch niet. En dan Jan van de Dries. Die is dit jaar tegen zijn eigen verwachting in helemaal doorgestoten. Vorige week verbeterde hij hel Zeeuws record op de 400 meter, dat nog steeds op naam stond van trainer Gerrit de Pagter. Met maar liefst 0,7 seconde verschil werd het record uit 1943 aan diggelen gelopen. Bij het versprin gen moet Jan goed zijn voor 6.50 meter. Ook Wim de Grave is zo'n géval. Aan het begin van het seizoen was 4.20 mi nuten over de 1500 meter voor hem redelijk te noemen, maar op dit ogen blik zou dat een slechte prestatie zijn. Vooral gezien zijn verbetering van het Zeeuws record voor A-junioren, dat nu op 4.09.5 staat. Anton van de Broeke moet in staat zijn zo in de buurt van de 9.15 minuten té lopen over de 3000 meter en Wout Denekamp springt re gelmatig 1.80 hoog. Ook het speerwer pen van Wim van der Linde baart niet zc veel zorgen meer. Deze atleet heeft steeds minder last van een opgelopen rugblessure en kan zo tegen de 45 meter ver komen. De estafetteploeg moet in staat worden geacht 45.5 te lopen. Deze prestaties zouden betekenen, dat op alle nummers zo tegen de zevenhon derd punten worden verzameld en op Grave voor uitschieters zorgen. Trainer De Pagter zegt in ieder geval, dat over de gehele linie de prestaties in stijgende lijn zijn, zodat de supporters, die zon dag met een bus vol naar Uden gaan, hoopvol gestemd knnnen zijn. Bonte Avond Club komt met nieuw program Dezer dagen heeft de plaatselijke Bon te Avond Club te Sluiskil vergadeid. In verband met enkele aanvragen, wel ke dit jaar nog moeten worden afge werkt (in Axel en LJzendijke), was het nodig om op korte termijn een nieuw programma samen te stellen. Door de enthousiaste medewerking van de leden zal aan deze aanvragen kunnen wor den voldaan. Verder werd ook het gunstig resultaat van het onlangs gehouden zomerfesti val aan de leden bekend gemaakt. Er vond nog een bestuursmutatie plaats. De heer Henk de Gijsel trad af en de heer J. van Leuven werd in diens plaats gekozen. Voor het overige werd beslo ten om in oktober aanstaande een gezel lig avondje te houden voor de leden, ter wijl eveneens een algemene ledenver gadering binnenkort zal plaatsvinden. Ledenwerfactie voor speeltuinvereniging De .Speeltuinvereniging Sluiskil' krijgt een terrein van 2100 m2 aan de Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil voor een aan te leggen speeltuin. Tijdens een vergade ring van het voorlopig bestuur, afge vaardigden van de belanggemeenschap Sluiskil en van de plaatselijke scholen, besloot men om donderdag 14 september een grootse leden- en donateurwerfac- tie te houden, 's Avond3 zullen ruim zes tig medewerkers daarvoor op pad gaan. Ongeval ir Sint-Jansteen Een bestelauto van de firma Van de H. uit Hulst geraakte in de Wilhelmina- straat te Sint-Jansteen in een slip. Het voertuig bot,3te daarbij op de aldaar ge parkeerde bestelauto van de firma V. Afdeling Veilig Verkeer opgericht Te Sint-Jams teen werd een afdeling het Verbond van Veilig Verkeer op gericht. Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter is W. Roels, secretaris R. Eeman en penning meester M. Zwartelé. Dinsdag 12 sep tember zal in het verenigingsgebouw aan de Wilhelminastraat te Sint-Jan steen een eerste filmavond cq propa- ganda-avond gegeven worden» PARIJS (ANP) De Ronde van Frankrijk 1968 zal, eveneens dit jaar het geval was, met landenploegen wor den gereden. Dit hebben de organisato ren donderdagavond in Parijs bekend gemaakt. Nadat in 1961 voorlopig voor het laatst met de landenformule werd gereden, moesten monsieur Goddet en zijn mede-organisatoren zwichten voor de druk van de extra sportieve merken, die een ronde met merkenploegen wil den hebben. Inderdaad verschenen er van 1962. tot en met 1966 alleen maar merkenploegen aan de start, maar dit jaar vertrokken er, ondanks hevig ver weer van de merltenbazen, uit Angers toch weer landenploegen. Dat Goddet een en ander goed is bevallen, blijkt uit zijn donderdagavond genomen besluit, waarover Kees Pellenaars nog niets wilde zeggen. ,Ik hoorde het via de ra dio en heb daarna meteen Rein van Rooy proberen te bereiken. Die was echter niet thuis ^n vandaar, dat ik nog geen commentaar wil geven', aldus de ploegleider van de Televizierploeg. Groen laat record Rivière met rust DEN HAAG (ANP) Tiemen Groen, de wereldkampioen achtervolging bij de profs, zal voorlopig geen aanval doen op het werelduurrecord van de Frans man Roger Revière. Groen heeft hier toe besloten omdat een recordpoging niet past in zijn voorbereiding op het komende wegseizoen en de verdere op bouw van een carrière als wegrenner. De eerstkomende grote wedstrijd van de Fries is de Grand Prix des Nations, een tijdrit, die op 24 september in Pa rijs wordt gehouden. ANTWERPEN (ANP) Dezelf- de Antwerpse makelaar in onroe- rende goederen die indertijd Rik van Steenbergen bij diens afscheid van de actieve wielersport en Rudi Altig na diens behaalde wereld- kampioenschap op de weg tot j grondbezitter op Sardinië maakte, heeft ook de nieuwe wereldkam- pioen op de weg bij de beroeps- renners, Eddy Merckx, een stuk land op Sardinië geschonken. PARIJS (ANP) Voor de vijfde editie van de wegwedstrijd Parijs-Luxemburg voor beroepsrenners, van 15-17 septem ber, zullen tachtig coureurs verdeeld over tien equipes aan de start verschij- In drie etappes moet bijna 660 km wor den afgelegd. De eerste etappe is vrij dag 15 september van Nogent naar Cha lons sur Manie, een rit over 223 km, de tweede zaterdag 16 september van Chalons sur Marne naar Nancy (215 km) en de derde en laatste zondag 17 september van Nancy naar Luxemburg (221% km). Behalve de nieuwbakken Belgische wereldkampioen Eddy Merckx de Ossendrechter Jan Janssen en de Fransen Jacques Anquetil, Bernard Guyot, Jean Stablinski (winnaar 1965), Anatole Novak (winnaar 1966) zullen ook de Nederlandez-s Gerben Karstens, Eef Dolman en Cees Haast starten. Na het optrekken van de kruitdamp van de eerste competitiezondag blijkt dat er nogal wat verrassingen waren in de veldhandbalcompetitie. In de hoog ste klassan zal dit aanleiding zijn tot nog heviger strijd, want gerenommeer de ploegen als Niloe en Swift zullen zich toch zo maar niet naar de achter grond laten dringen. Volop spanning dus de komende wedstrijden. De dames van Walcheren hebben de spits zeer goed afgebeten en zy zullen uiteraard wel het nodige vertrouwen gekregen hebben door de grote overwinning te Amsterdam. Zondag krijgen zy De Blin- kert thuis en het lijkt ons, dat het nu niet zo gemakkelijk zal gaan. Toch zullen zij, met de zaak niet te onder schatten, een goed resultaat kunnen reiken. De Tonidoheren uit Goes, die oolc op de eerste de beste dag voor een aangename verrassing zorgden, zullen wellicht met angstige spanning naar zondag kijken, want zij krijgen bezoek van de heren van Sittardia, de onge slagen kampioenen van vorig seizoen Het zal uitermate zwaar worden, doch wanneer de verdediging stand weet te houden (en dat zal niet zo eenvoudig zijn) kan een heel wat beter resultaat bereikt worden dan vorig jaar toen thuis met 8-18 werd verloren. BEKAERT 50,100 en 150 cm breed Westerweel's Ijzerhandel Axelsestraat 151 Telefoon 01150-3328 TERNEUZEN vanaf 825, Bergruimten vanaf 450, Schuttingen per vierk. meter 9,59, Betonramen 141 x 75 cm 12,50. Uitgewassen grindtegels, zeer mooi. Trottoirtegels ln diverse maten en opslultbandjes. SAS VAN GENT St.-banstraat 19 of Zandstr. 105. TeL 01157-219 GEVRAAGD: voor DAF-Dieseltruck met oplegger. Aanmeldingen persoonlijk of telefonisch of schrif telijk bij Stationsweg 30, telefoon 01150-3148, Terneuzen Het dagelijks bestuur van het waterschap Axeler Am bacht brengt ter algemene kennis:.krachtens het be paalde in artikel 10 van het wegenreglement Zeeland is Jiet land- en tuinbouwprodukten (waaronder suiker- en voederbieten) of andere voorwerpen op de wegen en de daarbij behorende bermen te laten liggen. Axel, 8 september 1967. Het dagelijks bestuur voornoemd, P. van Hoeve, dijkgraaf. J. W. Kusee, griffier. Burgemeester en wethouders van Terneuzen maken bekend, dat met ingang' van zaterdag 16 september 1967 ,Het Scheldebad' voor het publiek gesloten zal zijn. Tot en met 15 september kan aan de kassa van het bad navraag worden gedaan over tijdens het seizoen verloren geraakte goederen, als handdoeken, kleding stukken, horloges, sieraden, enz. Terneuzen, 6 september 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. Zondag 10 september, aanvang 7 uur, Na het succes van de vorige keren, presente ren wij u voor de derde maal uit 's-Hertogenbosch KLOOSTERZANDE Telefoon 646 SFEER GEZELLIGHEID TWEE WOORDEN ÉÉN BEGRIP Uw Opeldealer voor Terneuzen en omstreken Burg. Geilstraat 31 - TERNEUZEN Telefoon 2258 - Privé 3528 Vert. Th. Platjouw - Tel. 01155 - 245 B. Snelleman - Telefoon 01140 - 2938 PATRONAAT TERMEN de originele weer bij elkaar LOVE-IN Zaterdag 9 september Hoofdklas dames: Niloc - postwi,., Hoofdklas heren: Niloc - 01ymDu. Aalsmeer - Micrometers; Attila - ani '31; ESCA - Operatie '55. •vQi Walcheren - De Blinkert (l-l.o'o"!™!!1 Overgangsklas B heren: Swift H Posterholt; Tonido - Sittardia 'naii uur); WLC-DES - PSV II; Swift a Eindhoven. Afd. Ie klas dames: Hellas - Wairk, ren 11 (11 uur); EMM I - p0X^ (11 uur); Zeeland Sport - Touido (11 uur). 11 Afd. 2e klas dames: Volharding - Wal cheren III (11 uur; Olympus 11 - Sluit OA (13 UUr'EMM n Scheldesport Damesjunioren A: Olympus - Marath™ (11 uur); Robur I - Walcheren 1(1? uur; EMM-Fortuna (12 uur). Damesjunioren B: Hontenisse - (12 uur); Hellas - Walcheren n"(p uur; Zeeland Sport - Sluiskil (13 uur)' Meisjesadspiranten A: Walcheren A Hellas A (12 uur)Olympus A - lcil A (13 uur). Meisjesadspiranten B: Zeeland A - Marathon (10 uur); Honteniss» B - Robur (12 uur. Meisjesadspiranten C: Walcheren B Olympus B (10 uur). Meisjespupillen A: Walcheren A - A (11 uur); SIOS •- Fortuna (13 Meisjespupillen B: Marathon EMl! B (12 uur; Walcheren B - Olymm! B (12 uur). Distr. 2e klas heren: SIOS I - Tonido II (11 uur); EMM II - Fortuna II (li uur); Hellas Marathon I (li Uur)- Afd. Ie klas heren: SIOS 11 - Voihar- ding (12.30 uur); Olympus H thon II (12.30 uur). Herenjunioren: EMM - Fortuna (13 uur)Hellas - Robur n (13 uur. Jongensadspiranten A: SIOS A - tuna A (12 uur). Jongensadspiranten B: - Tonido (li uur). BUGGENHOUT ANP Bart uit Waarde heeft donderdag in Buggen- hout (België) een wegwedstrijd voor beroepsrenners gewonnen. Zoet legdo de 151 kilometer af in precies drie en een half uur en had vier minuten voor sprong op de Belg Vic van Schil en on ze landgenoot Harry Steevens, die als respectievelijk tweede en derde over de eindstreep gingen. Wim du Bois in Ronde Toscana DEN HAAG (ANP) Ook in het na seizoen blijven de Nederlandse ama teurs actief. Onder leiding van oud- Tour-de-France-renner Hein van Bree- nen, nemen Leo van Schalen (Rotter dam), Henk Benjamins (Hollandsche Veld), Gaby Minneboo (Heenvliet), Wim Prinssen (Hank) en Leo Bogere (Ossendrecht) deel aan de Ronde van Roemenië, die van 12 tot en met 24 sep tember wordt gehouden. Wim du Bols (Zuidzande), Harry Jansen (Westzaan) en Henk Nieuwkamp (Borne) rijden op K1 en 14 september in Toscana (Italië) en gaan daarna naai' Berlijn om deel te nemen aan de per traditie sterk bezette wedstrijd ,Rund uni srlin', SANTIAGO DE CUBA (ANP) De Nederlandse schaker Jan Hein Donner heeft in de twaalfde ronde van het Ca- pablanca toernooi in Santiago de Cuba een overwinning behaald op de Pool Bednarski. De Deen Bent Larsen, die de Zuidslaviër Svetozar Gligoric vei heeft met 9% punt nog steeds c ding vóór de Russen Sriiyslov en Polu- gajevski, met elk 8% ppnt. Donner heeft 6% punt. NED. HEKV. KERK Beroepen te Wijhe F. J. Grimm te 1 hoven. Beroepen te Ecrmies-buiten (toez) C. Treur,e te Hasselt (Ov.). fenomen het beroep der'generale syno- e tot predikant voor buitengew. werk- zaamh. (wetenschappelijk adviseur tt- Jeruzalern), J. Schoneveid te Stavoren, Beroepen te Schildwolde-Hellum (toez) J. A. Geuzebroelc te Stadskanaal. Beroepen te Nicuw-Stadskanaal A. Sjol. lema te Vriezenveen, Bedankt voor Groot-Ammers C. Bart te Putten. Beroepen te Blijham (toez.) S. Glazen- burg, ltand. te Groningen. Beroepen te Beschop A. van de Vlist te Andel. Be roepen te Woerden (4e pred. pl.) J- Vos te Rijssen. Aangenomen naar Och- ten P. Posthouwer te Pieteren. Bedankt voor Woudenberg (2e pred. pl) (toez,) C. Vos te Gouda. WAALSE GEMEENTE Beroepen te Den I-Iaag (vac. G. Forget) A. Malaise te Luik, Aangenomen naar Den Haag (var..-- N. de Watteville) A. Malaise te Luik (België). GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Grotegast (vac. S. van do Linde) en Den Helder (vac. M. tram ming) P. van den Borg te Oldeboorn, Beroepen te Donkerbroek (vac. A. Veld hui jzen M. Kievit te Westerlee. Beroepen te Den Briel B. Slingenberg' te Renswoude. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Voorburg M. J. C. Blok te Utrecht Noord-West. Aangenomen naar Bedum J. W. Beekman te Hille- gersberg-Straatweg, die bedankte voor Berlcum. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt voor Scheveningen P. Blok te Dirksland. Beroepen te Middelhnmis G. Schipaan- boord te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zaandam A. W. ürcciis- te Den Haag-Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 28