Sturka .Professor' maakte Fiat tot mammoet HAIPHONG AFGESNEDEN VAN HET ACHTERLAND? Biafra doet voorstel anti-flodder Weer ongeluk niet tankwagen - drie doden, 5 gewonden Man, die 3,5 ton verduisterde, in Londen aangehouden Turk doodt hospita 3 DOOR BOMMEN OP AAN- EN AFVOERWEGEN Shirley Temple in de politiek PRO NASSER WIL VREDE MET ISRAËL VITTORIO VALLETTA - PROGRESSIEF DICTATOR - OVERLEDEN Trawler getroffen door kogels van Duitse Starfighters Baby gestikt in dekentjes De dood op de weg WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voorraden op de kaden worden steeds groter SAIGON (DPA) In Saigon vraagt men zich af of het de Ame rikanen met hun bombardementen is gelukt Haiphong, Noordviet- nams grootste havenstad, van het achterland af te snijden. Hoge Amerikaanse militaire woordvoer ders in Saigon zeggen dat de voor raden op de baden van Haiphong steeds groter worden omdat ze niet kunnen worden vervoerd naar het achterland. Bijna drie maanden bombarderen de Amerikaanse toestellen vrijwel onon derbroken alle auto- en spoorwegen die naar Haiphong leiden en volgens de Amerikaanse inlichtingendienst is het spoorwegverkeer tussen Haiphong en de hoofdstad Hanoi vrijwel verlamd. Vrachtwagens doen over de ongeveer 80 km lange weg naa.r Hanoi ongeveer zes uur en volgens de berichten duurt het op het ogenblik bijna 40 dagen voor een schip zijn lading in Haiphong lean los sen. Enkele schepen zouden reeds tot drie maanden op lossing hebben moe. ten wachten. LAGOS (AP) Het opstandige Biafra heeft dinsdag gevraagd een gezamenlijke autoriteit voor de strijdkrachten in te stellen samenwerking op acht belangrijke gebieden voorgesteld aan de fe derale regering in Lagos. Het was ongetwijfeld de krachtigste oproep tot onderhandelingen die Biafra sinds het uitbreken van de oorlog acht weken geleden heeft gedaan, Volgens Radio Benin, in het midden westen van Nigeria, heeft de regering van gouverneur C. Odoemegwoe Ojoek- woe dinsdag een witboek uitgegeven als onderdeel van een vredescampagne, die intensiever is geworden nadatbekend is gemaakt dat de regering in Lagos Mig-straaljagers van de Sowjet-Unie heeft aangekocht. Roofmoord Heeswijk POLITIE ZOEKT EIGENAAR VAN OUDE MERCEDES UTRECHT (ANP) Het opsporen ren de (nog) onbekende man, die op 12 augustus In Heesdyk (by Montfoort) reehouder Rijer de Bruijn om het leven bracht, zal veel tijd vergen. Het Is de rijkspolitie na intensieve onderzoekin gen gebleken, dat de eigenaar of houder van de auto, die kort voor de moord op het erf van de veehouder Is gezien, slechts na zeer tijdrovend speurwerk kan worden opgespoord. De Mercedes, een oud model met los staande koplampen en van het bouw jaar 1945-1952, is al meermalen door verkocht aan anderen, terwijl het kente kenbewijs niet werd overgeschreven. De rijkspoiltie verzoekt daarom ieder een, die nog over een dergelijke auto beschikt, dit telefonisch of schriftelijk aan de plaatselijke politie op te geven of aan de districtscommandant van de rijkspolitie in De Bilt (tel.: 030-763711), opdat naar zijn identiteit geen nader onderzoek behoeft te worden ingesteld. Hetzelfde verzoek van de rijkspolitie geldt voor degenen, die weten dat een dergelijke auto nog door een aan hem bekende persoon wordt bereden. De rijkspolitie heeft in deze zaak nu al een paar duizend mensen ondervraagd, i Het aantal tips is zeer groot en bijna dagelijks ontvangt de rijkspolitie nieu-: we telefoontjes die stuk voor stukj moeten worden nagegaan. ,Er bestaat! ook nog de mogelijkheid, dat op de| avond van de moord zowel een donkere i Mercedes als een rode Opel Rekord op; het erf van Rijer de Bruijn hebben ge- j staan', aldus majoor mr J. W. Buiten-! dijk, commandant van de rijkspolitie in district Utrecht. .We hebben over belde wagens betrouwbare getuigenverklarin gen gekregen. Voor wat de Opel betreft zijn er reeds 2000 van deze wagens (uit de jaren 1958-1961) gecontroléerd. In totaal staan 150.000 van deze auto's ge registreerd, maar een geluk is dat al leen de rode exemplaren behoeven te worden nagetrokken. Ook de eigenaars van enkele honderden Mercedessen uit de jaren 1948 tot 1951 zijn gehoord. Het is echter een enorm tijdrovend werk, dat, indien we niet wat hulp krijgen, wel een half jaar kan du ren', aldus majoor Buitendijk. Koningin terug van vakantie DEN HAAG (ANP) Koningin Julia na Is gistermiddag van haar zomerva kantie te Porto Ercole in Nederland te. ruggekeerd. SAN MATEO (RTR) Shirley Tem ple, die als kind in de jaren dertig beroemd was door haar talrijke film rollen, heeft dinsdag bekendgemaakt dat zij zich als republikein kandidaat zal stellen voor een zetel in het con gres, die in juni vacant is geworden door het overlijden van J. Arthur Younger. Verwacht wordt dat nog zes republikeinen en vier democraten naar de zetel zullen dingen. De thans 39-jarige Shirley is getrouwd met de zakenman Charles Black, met wie zij in 1950 huwde na te zijn gescheiden van haar eerste echtge noot, John Agar. Zij treedt nog wel eens op voor de televisie. Dat haar bewonderaarsters haar nog niet ver geten waren bleek in 1965 bij een bezoek aan Londen, toen zij 'zoveel belangstelling kreeg dat zij de be zienswaardigheden van de stad niet kon bezoeken. Als zij er in slaagt een congreszetel te veroveren, zal zij de derde voormali ge filmster zijn, die als republikein in Californië voor een hoge functie wordt gekozen. Twee jaar geleden kwam de oud-acteur George Murphy in de senaat. In november jl werd Ronald Reagan gouverneur van Ca lifornië. KLEUTER GESTIKT VENLO Maandagavond is het ander, haif jaar oude meisje NicoLi Rejhans in haar ouderlijke woning aan de Kal- denkerkerweg te Venlo im haar bedje gestikt. De kleuter, één van een twee ling, was door de spijlen van het bedje gegleden en in het tuigje dat ze om nad blijven hangen. Toen de moeder een kijkje ging nemen bleek de kleuter reeds overleden te zijn. Via China In Saigon vermoedt men dat door do zware druk die de vliegtuigen uit oefenen nog slechts vrachtwagens, levensmiddelen en brandstof in Haiphong gelost kunnen worden. Al le andere voorraden zouden v«a de De afgelopen twee weken heeft men daarom de druk op de spoorwegen naar het noordoosten verzwaard om ook die aanvoerlijn af te snijden. Weliswaar heeft Hanoi in die lijn steeds parallel- lopende bruggen aangelegd, maar ook deze liggen onder voortdurend vuur van de vliegtuigen. Men hoopt op deze wijze de toevoer van oorlogs materieel naar Noord-Vietmam volledig te lammen. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Een een belofte tegelijk. DITMAAL IN FRANKRIJK VUURZEE OP DE WEG PARIJS (RTR, ATP) Bij een ernstig verkeersongeluk met een Belgische tankwagen op de route nationale nr 10 tussen Chartres en Parijs zijn maandagavond drie mensen om het leven gekomen en vijf zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde op een recht stuk va® een kilometer lengte in deze weg, die altijd druk is omdat zij de verbin ding vormt met het westen en zuid westen va® Frankrijk. Remmen Uit een eerste onderzoek is gebleken dat de tankwagen va® 36 ton, rijdende in de richting Chartres, werd gepasseerd door een sportwagen, een .Porsche', die zeer snel reed. Op hetzelfde ogenblik passeerde een tegenligger. De chauffeur van de Porsche, zag dat hij net niet meer zou halen en remde sterk af, waardoor hij de tankwagen raakte. De chauffeur van de tankwagen raakte daardoor de macht over net stuur kwijt en remde. Het gevolg daarvan was dat de tankwagen drie maal achtereen om zijn lengte-as draaide en twee tegemoetkomende auto's verpletterde. Een derde auto kon niet meer stoppen e® reed op de ravage i®. Andere automobilisten stopten orn te helpen, brandweerlieden en politie haal den drie doden en vijf gewonden uit de wrakken, pas een half uur na. het ongeluk vloog de tankwagen die 20.000 liter hoogontvlambare vloeistof ver voerde in brand met een steelcvlam van twintig meter hoogte. Een brand weerman werd daarbij aan gezicht en handen gewond. Een sleepwagen die ai aan het werk getogen was raakte even eens in brand, de chauffeur non zich ternauwernood redden. De weg werd een vuurzee waarin onmogelijk nog iets gered kon worden. Een auto zat onder oe tankwagen vastgeklemd. ,Het enige wat wij kunnen doen is de wrakken laten uitbranden', zei de brandweer commandant. De gewonden, die er allen ernstig aan toe zyn, zyn naar het ziekenhuis van Chartres overgebracht. Het zijn er vijf, drie mannen en twee vrouwen, t vrouwen en een man zijn dood. Over een lengte van 150 meter werd de weg bezaaid met stukken auto, ver brande kleding en uiteengevallen kof fers. De inzittenden va® een v.i.n de auto's keerden blijkbaar va® vakantie terug. Op een der wrakstukken van de tankwagen stond te lezen .Gosselies- Belgique'. De brand heeft de hele nacht gewoed. CHARTRES Drie 'personen wer- den gedood en vijf anderen levens gevaarlijk gewond, toen de Porsche sportwagen rechts op de foto, een tankwagen raakte. Deze kwam in botsing met vijf andere wagens waarvan enkele geheel werden ver nield. Toen de lading van de tank auto in brand vloog, werden red dingspogingen onmogelijk. ADVERTENTIE Tel. ook 's avonds Den Bosch 04100-34798 Volgens Le Monde: KHARTOEM (RTR, DPA, AFP) Arabische topconferentie in de Soedanese hoofdstad Khartoem is dinsdag geopend. Van officiële zij de is meegedeeld dat de conferen tie drie dagen zal duren. Het Franse blad ,Le Monde' weet in middels uit Cairo te melden, dat presi dent Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, die dinsdagmiddag in Khar toem arriveerde, bereid is ,zo snel mo gelijk' vrede met Israël te sluiten in verband met de gespanne® toestand in Egypte. Mochten de andere Arabische leiders zich in Khartoem tegen zijn voornemen verzetten, dan zou Nasser aldus ,Le Monde', er niet voor terug schrikken alleen te pogen met Israél tot een akkoord te komen. Tot voorzitter van de conferentie is ge kozen president Ismail El Azhari van Soedan. Op de conferentie wil men ko men tot een gemeenschappelijke actie voor alle Arabische landen om de gevol gen van de .Israëlische agressie' onge daan te maken. Ook wil me® streven naar opheffing va® alle buitenlandse militaire bases op Arabisch grondge bied. Op de conferentie zijn vertegenwoordigd Algerije, Irak, Jordanië, Koeweit, Liba non, Lybië, Marokko, Saoedd-Arabië, Soedan, Syrië, Tunesië, de Verenigde Arabische Republiek en Jemen. De Soe danese regering heeft strenge maatre gelen genomen ter bescherming va® de Arabische leiders. Sociale Verzekeringsbank benadeeld Voorlopig tot 6 september in hechtenis AMSTERDAM (ANP) Dft 29- jarige administratieve kracht van de sociale verzekeringsbank Amsterdam, René A. J. L., die er van wordt verdacht bijna twee jaar geleden september i960 de SVB voor bijna 3,5 ton te hebben benadeeld, is woensdag j in Londen, verdacht van een ze dendelict, aangehouden. L. blyft tot 6 september In hechtenis. De Amsterdamse officier van justitie, mr L. van den Berge, die deze zaak be handelt, zal alles in het werk stellen om te voorkomen dat L. na deze datum in vrijheid zou worden gesteld. Een uitle veringsprocedure met Engeland is eer nogal veel t(jd en officiële papieren vra gende procedure. De meest eenvoudige en snelle procedure zou zyn als de En gelse justitie L. als ongewenste vre deling over de grens zou zetten. Kwitantieformulieren Ij., die een bekende van de politie is werkte destijds acht maanden als tijde lijke kracht bij de SVB, die via een uit zendbureau L. had aangetrokken. Hij is verpleegd geweest in een psychiatrische inrichting. L. heeft indertijd kans ge zien 60 blanco kwitantieformulieren voor uitbetalingen voor divers soorten uitkeringen door de SVB weg te nemen. Hij voorzag deze van gefingeerde na men en stuurde die naar postkantoren in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Abcoude, De Bilt. Baambrug- ge, Rijswijk en Voorburg. Op deze kwi tanties schreef hjj bedragen van om streeks acht mille, geen afgeronde be dragen, maar bijvoorbeeld 8200,40. Ook stal hij 60 blanco formulieren, die de SVB aan degenen stuurt die een uit kering ontvangen. Dit formulier, waarmede de betrok kene naar een postkantoor moet gaan bevat oa een voorgedrukte machtiging tot uitbetaling. Op zo'n formulier schreef L. de naam die stond op de kwitante die hij naar een bepaald postkantoor had ge stuurd. Op de machtiging tot uitbe taling zette hij zyn eigen naam. Ir veertig gevallen heeft hij op deze uitermate simpele wijze zich aar postkantoren in de genoemde plaat sen geld laten uitbetalen. Toen op donderdag 9 september 1965 (Slot van pagina 1) was gesteld en zij dienaangaande een onderhoud met de bedreiger heeft ge had, vond men van die zijde geen aan leiding beschermende maatregelen voor de vrouw te treffen. Woordenwisseling Dinsdagmorgen voegde C. de daad bij het woord. Omstreeks half ee® vervoegde hij zich bij de woning zijn voormalige hospita. Toe® me vrouw Hoogeveen opendeed, ontstond weldra een woordenwisseling die zijn hoogtepunt bereikte, toen de kostgan ger de heer Strijkert, fabrieksarbei der bij de NV Nederlandse Spanbe ton Maatschappij te plaatse, thuis kwam. Hij kwam tussen beiden nam de vrouw in bescherming. Op een gegeven moment sloeg de lc ganger de deur dicht. Het gelukte I eohter niet de Turk buiten te sluiten. C. trapte de deur weer open en schoot in de gang als een bezetene een vijftal kogels af op de kostganger en de vrouw. Hierbjj werd de vrouw door een (ADVERTENTIE) iS een i als er bloemen fes huls zyn kogel uit een pistool van negen mm Kali ber in het hoofd getroffen. Zij strom pelde hevig bloedend de tui® in en zakte daar in elkaar. Spoedig daarna over leed zij. De kostganger werd door een kogel in de borststreek getroffen. Hij werd opgenomen in'het Rijnoordzieken huis te Alphen aa® den Rrjn, waar hij werd geopereerd. Voor zijn leven wordt aan een postkantoor in Den Haag L. als .gemachtigde' van iemand weer geld wilde incasseren kreeg de loketambte naar argwaan. Hij belde de SVB in Am sterdam op, die hem verzocht de kwi tantie voor het abnormaal hoge bedrag terug te sturen, zodat de zaak op de bank kon worden gecontroleerd. Toen bleek dat er fraude was gepleegd werd de Amsterdamse centrale recherche, af deling zwendel en oplichting, op de hoogte gesteld, die in samenwerking met de postale recherche en de recher che in de genoemde plaatsen een onder zoek begon. Tevergeefs hebben recher cheurs op een paar postkantoren inder tijd gepost om als L. zich daar voor het incasseren van uitkeringen zou melden hem te arresteren. Omdat het vermoeden bestond dat de man wel naar het buitenland uit zou wijken werd hij via Interpol Internatio naal gesignaleerd. Toen hij in Londen werd aangehouden en op de Interpol- lijsten werd nagegaan of hij mogelijk gesignaleerd stond kwam dan ook uit dat hij door de Amsterdamse politie werd gezocht. Dinsdagochtend kreeg de Amsterdamse centrale recherche het be richt van zjjn aanhouding. Gevlucht Na zijn daad vluchtte de Turk, na nog enkele schoten achterwaarts in de rich ting van de getroffen vrouw te hebben afgevuurd, de polder Kerk en Zanen in ten westen van de gemeente Alphen aan den Rijn. Onmiddellijk zette de Al- phense gemeentepolitie een grootscheep se achtervolging in, waartoe zij de hulp inriep va® de rijkspolitie. Er kwam een politiemacht van circa vijftig ma® op de been. Er werden ongeveer vijftien poli tieauto's en mobilifoonwagens, alsmede ee® vliegtuig ingezet. Door de goede samenwerking van de politiemannen on der leiding va® hoofdinspecteur N. G. Groothuijse van de Alphense gemeente- Omdat verwacht werd dat C. zijn ach tervolgers met zijn pistool zou trachten van het lyf te houden, kregen alle poli tiemannen het consigne zich te bewa penen. Een aantal van hen had zich van karabijnen voorzien. Een uitkijkpost was betrokken in de toren van de PTT en er werd contact onderhouden met vliegtuig en mobilifoonwagens. Aan vankelijk was de Turk van plan te blij ven vechten tot het laatste ogenblik maar hjj gaf zich over nadat hij zijn pistool ergens in het land had wegge worpen. Hy is voorlopig opgesloten in cel van het Alphense politiebureau. Naar top Europa's grootste autofabriek De Vitforio Valletta, die op bijna 84-jarige leeftijd is gestorven, bete kent, dat een hoogst belangrijk hoofdstuk van de Italiaanse indus triële ontwikkeling definitief is afge sloten. Hij is de grote man van Fiat geweest. In 1920 trad hij bij dit auto concern in dienst, in 1946 werd hij algemeen directeur van de onderne ming. Toen hij in 1966 eindelijk met pensioen ging, werd hij met alge mene stemmen tot honorair presi dent-directeur gekozen. Twintig jaar lang heeft hij Fiat be heerst, de grootste onderneming van het Italiaanse particuliere bedrijfsle ven, een industrie met 130.000 werk nemers en een fantastisch spinneweb van dochterondernemingen die zich met de meest uiteenlopende actlvitei- wezen tot de produktië van ver- secretaressen en portiers in de hou- mouth. .Beheerst', dat is het juiste ding, of hij nu het bureau van de mi- woord, want senor Valletta heeft meer «- -■> -■ de roede dan de stroopkwast gehan teerd. Bij Fiat heerste ongetwijfeld een dictatuur, doch erkend moet wor- tuur is geweest. In 1946, toen Valletta het heft in handen nam, produceerde Fiat amper 30.000 auto's per jaar. In het afgelo- Wereldgebeuren Voor een onderneming van de om vang van Fiat en in een land als Ita „olië is de politieke koers minstens zo eer op het ter- belangrijk als doelmatige produktië. leken te komen. Wij overdrijven niet als wij stellen. dat er tussen 1946 en 1966 in Italië pen jaar werd de grens van één mil joen overschreden. Er is een goede kans, dat Fiat eind dit jaar de groot ste Europese autofabriek zal blijken te zijn, groter zelfs dan Volkswagen. Ook dat is dan geheel te danken aan de energie van de „professor". Zó heeft hij bekend gestaan, als de „pro fessor". Vorig jaar nog benoemde president Saragat hem tot lid van de senaat voor het leven, uit dank voor de be langrijke diensten die hij het land rhad bewezen. Altijd dwong hy ontzag ten bezighouden, van het verzekerings- af. Overal waar hij kwam sprongen Het was een byzonder hachelijke tijd toen hij het beheer van Fiat in handen kreeg. De oorlog was juist centrum afgelopen. Het communisme dreig- dere Italiaan, de in Italië eik moment de macht over te nemen. In Turijn en Milaan durfden de meeste eigenaren en di rectieleden niet meer o - rein van hun fabrieken Meer dan eens was het door Kogel: doorzeefde lijk van een hunner op straat aangetroffen. De „professor" was geen nieuweling bij Fiat toen hem de verantwoordelijkheid werd toevertrouwd. Zijn politieke blazoen was bovendien in de voorafgaande twintig jaar van fascistische heer schappij niet onbevlekt gebleven Dat mankte zijn taak extra moei lijk. Reeds sinds 1920 was Valletta eigenlyk de naaste medewerker ge weest van senator Giovanni Agnelli, de eigenaar en oprichter van Fiat. De kleine, felle man maakte in een paar weken tijds een einde aan de chaos, die zich' van de fabrieken had meester gemaakt. Met de toewijding van de kloosterling heeft hij daarna al zijn energie in dienst van Fiat ge steld. Twintig jaar lang was hij veer tien uur per dag in touw. Elke week vertoefde hij twee dagen in Rome. Ook Washington bezocht hij vaak. Hij had in het Amerikaanse regerings invloed dan enige an- kon de leiding van de onderneming moeilijk worden toevertrouwd. Het sprak dan ook eigenlijk vanzelf, dal de keus viel op Valletta, een ty- Sisch voorbeeld van de expert die e zaak van de familie van de eige naren overneemt. Twintig jaar la ter daarentegen waren de rollen omgekeerd. In 1966 namelijk is Valletta, algemeen directeur van Fiat geworden. Nog in 1965 heeft Valletta een be zoek gebracht aan Moskou. Bij die gelegenheid kwam een voorlopige ak koord tot stand met de regering van de Sowjet-Unie voor de bouw onder leiding van Fiat van een Russische men zonder dat eerst het advies van fabriek aan de Wolga, die jaarlijks LEEUWARDEN Maandagmiddag om half twaalf hebben twee ricochets uit kanonnen van twee Duitse Star fighters ten noorden van Terschelling het achterdek getroffen van de Lem- ster trawler L. E. 1, de .Richtje*, van schipper L. Visser. Niemand werd ge wond en er is geen schade aangericht. Het schip heeft het incident via Radio Scheveningen gemeld en is doorgegaan met vissen. De luchtmachtstaf heeft de basis Leeu warden opdracht gegeven de zaak te onderzoeken en een commissie daartoe onder leiding van de overste Van Brussel, chef-vliegdienst, is hiermee thans bezig. Nagegaan wordt onder an dere hoe de Dositie van het schip en de vliegtuigen op het bewuste moment was ten opzichte van de daar geldende gevarenzone. De Starfighters waren af komstig van de basis Wiettmundhafen en schoten op vaste doelen op de range ij het eiland. De patronen in de snel vuurkanonnen van de F 104-s hebben een kaliber van 20 mm. Ze zijn 7.60 cm lang. RENSWOUDE (ANP) Het elf maan den oude dochtertje July-Anne van het Engels-Noorse echtpaar VVebb >s maan dagmorgen dood in haar bedje aange troffen. Vermoedelijk is het kind in de dekentjes gestikt. Het echtpaar verbleef slechts enkele dagen bij kennissen in Renswoude en was op doorreis naar Os lo. ROSMALEN (ANP) Een verkeers ongeluk op de ryksweg 55 Den Bosch- Nymegen in de gemeente Rosmalen heeft dinsdagmiddag het leven gekost aan de 66-jarige diakonessenzuster A. Bosch uit Arnhem. Zij overleed in een ziekenhuis in Den Bosch aan de ver wondingen die zy had opgelopen toen de personenauto, waarin zij zat, in Ros malen tegen een stilstaande personen auto botste. De bestuurster van de auto, waarin zuster Bosch zat, werd bij de botsing ernstig gewond. De be stuurder van de ter plaatse stilstaande auto was even uitgestapt om een wïel- rydster, die hij aangereden had en die daarbij licht gewond was geraakt, te helpen. EE (ANP) Dinsdagmorgen is bij Ee (gemeente Oostdongeradeel) de 67- jarige veehouder J. Dam uit die plaats verongelukt. De heer Dam stak te voet de weg over en werd geschept door een personenauto, bestuurd door de 31-ja- rige vertegenwoordiger D. F. C. S. uit Haarlem. De heer Dam sloeg met het hoofd door de voorruit en werd zo ern stig gewond dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis in Dokkum overleed. WIJNJETERP (ANP) In Wijnje- terp is maandagavond een negenjarig jongetje Sietse Jansma. op slag gedood toen hy werd aangereden door een per sonenauto. Het jongetje zwenkte met zijn fietsje plotseling naar het midden van de rijweg, waardoor een botsing on vermijdelijk werd. GRONINGEN (ANP) In het aca demisch ziekenhuis te Groningen >s de elfjarige Jan van Wijngaarden uit Gro ningen aan de verwondingen bezweken, die hij had opgelopen bij een ongeval' op de Europa weg te Groningen. De jongen stak met zijn fiets de weg over en werd aangereden door een auto bestuurd door de 2S-jarige lasser 1. H. Brinks uit Veen dam MILL (ANP) Het 11-jarige meis je B. J. M. Gerrits uit Mill is dinsdag middag door een vrachtwagen aange reden, toen zij met de fiets het kruis punt Royendijk - Molendijk - Zuidberg- seweg in haar woonplaats overstak. Zij overleed ter plaatse. ANWB- OPROEPEN olgende personen worden wegens familieomstandigheden verzocht zich in verbinding te stellen met de ANWB- oproepdienst in Den Haag, telefoon 070- 814381, dagelijks van 8 tot 22 uur. De heer P. Schouten uit Den Haag. Ver moedelijk in pension in Valkenburg. De heer en mevrouw Bernhard en Ute Meyer uit Keulen, met Opel Kadett, kleur grjjs. Kenteken Vermoedelijk in omgeving ran Scheveningen. De heer F, van der Laan uit Groningen. Vermoedelijk varende van Engeland naar Nederland ..professor" werd ingewonnen en hy er zijn zegen aan had gegeven. Eigenaar Agnelli leerde Valletta in 1920 tijdens een treinreis kennen. Val letta was toen nog leraar op een ho gere handelsschool te Turijn. Agnelli De zoon van Agnelli kwam by een ongeluk om 't leven. Zijn oud- 600.000 auto's moet kunnen produce ren. Begin dit jaar heeft de president van de Sowjet-Unie, Podgorny, zich tijdens zijn bezoek aan Italië uitvoe rig georiënteerd in de Fiat-fabrieken te Turijn om met eigen ogen te zien getwijfeld het hoogtepunt van zijn loopbaan. Het moet ook een moment van weemoed zijn geweest, want op dat moment had hij al niet meer de leiding van zijn geliefde mammoet. (ADVERTENTIE) nieuwe wereldburger? Zeg het met bloemen j |Qrto\kefl het o n ontwakende leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 3