,Leg dubbelbaansweg zeer spoedig aan' Pater Baart bracht een gesprek op gang De enige afdoende oplossing Bouw Vijver vreugd' Vredespiloot Nathan wil in Nederland piratenzender kopen 2 DONDERDAG ACHTER HET NIEUWS' OVER RIJKSWEG 58 Zeeuwse AI.MANAK GS VRAGEN MINISTER MET KLEM: INTENSITEIT ONGEVALLEN MIDDENROUTE UITWIJKEN VITRITE BLIJFT KORTER WERKEN ,Kasporgo' Goes op mosselavond in Antwerpen DE C0GK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1%-j VLISSINGEN De uitzending van de VARA-televisierubriek Achter het nieuws', waarin de si tuatie op rijksweg 58 aan de orde zal worden gesteld is in principe vastgesteld op donderdag 31 au gustus. De reportage van Hans de Graaf Bierbrauwer gaat uit via het tweede net om tien voor ne gen. Voor bont naar Wouters I laatste dagen zomerprijzen Walenburgerweg 110 - Rotterdam telefoon 010 - 24.60.66. Koorts De baan is van hout. De baan is van beton, flee,' zei de vader, .van hout', flee', zei de zoon, ,van beton'. Een weinig gecompliceerde discus sie, die in Oostburg ontstond, toen daar tvjee generaties genoten va de tv-reportages van de wereld kampioenschappen wielrennen in het olympisch stadion te Amster dam. Toch moet men de ernst van zo'n meningsverschil niet onderschat ten. Héle families zijn zo al uit elkaar gedreven. Hier lag het gelukkig maar vrat eenvoudiger, omdat de vader snel zijn gelijk kon aantonen: de commentator had opgemerkt, dat één van de renners plankenkoorts had. BENOEMD TE HEDENESSE Gedeputeerde staten van Zeeland hebben er bij de minister van ver keer en waterstaat nogmaals met klem op aangedrongen zoveel als in zijn vermogen ligt te bevorde ren, dat een nieuwe dubbelbaans weg voor rijksweg 58 spoedig wordt aangelegd. Zij zien dit als de enige afdoende oplossing. In een brief aan de minister schrijven gedeputeerde staten het hun plicht te achten wederom de aandacht te vestigen op de schier onhoudbare verkeerssituatie op deze enige doorgaande oost-west-verbinding in Zeeland, die van eminent belanj is voor dit gewest. Een zeer groot deel van het wegverkeer en van het wegvervoer tussen Zeeland en de rest van het land is gedwongen van deze rijksweg gebruik te ma ken. Het economisch belang van de weg is zeer groot door het ontbreken van goede spoorwegverbindingen in gro te delen van de provincie, waardoor een groter dan normaal gedeelte van het vervoer hier plaatsvindt. O a komt dit tot uiting in het grote aan deel, dat het vrachtverkeer op de weg heeft. Momenteel ligt de verkeersintensiteit op de gehele dag tussen de 8000 en 9000 motorvoertuigen (weekdag etmaal ge middelde). Mede door het grote percentage vracht verkeer en het feit, dat ook veel land- bouwverkeer van de weg gebruik maakt, is de praktische capaciteit van de weg overschreden. Omvangrijke files en een hoog ongevallencijfer zijn daar van de gevolgen, zo wijst het college er op. Uit de verkeerswaarnemingen van rijkswaterstaat bljjkt, dat rijksweg 58 tot de seizoengevoeligste wegen van het land behoort en, gemeten naar de zo- merdrukte, tot de drukste enltelbaans- wegen van ons land. Een vergelijking van de kwaliteit van rijksweg 58 met soortgelijke enkelbaanswegen valt in nadeel van eerstgenoemde nit In zover re, dat daarin relatief veel meer boch ten en dykovergangen voorkomen, het geen uiteraard vertragend werkt op do afwikkeling van het verkeer. Vorig jaar heeft zich, aldus gs In hun brief, op rijksweg 58 gemiddeld ongeveer één ongeval per dag voor gedaan. Alleen in het ressort van de rijkspolitie (dus zonder Goes, Mid delburg en Vlissingen) gebeurden er 339 ongelukken, waarbij 21 doden vielen, 14 zwaargewonden en 127 lichtgewonden. Van 1 januari tot 10 augustus jl waren deze cijfers res pectievelijk 167, 16, 11 en 57. Het valt op, dat de ongevallen meestal een ernstiger karakter hebben dan normaliter het geval is. Uit een globale analysering der onge vallen mag de conclusie worden getrok ken, dat filevorming door langzaam verkeer één der hoofdoorzaken ls, maar dat het daarbij bijna uitsluitend gaat om aanrijdingen met alleen materiële scha de. Gebleken is, dat de meeste en ern stigste ongelukken niet gebeuren bij bochten en djjkovergangen, maar op de rechte en overzichtelijke wegvaklcen in de gemeente Rilland-Bath. Dit wijst op overbelasting van de weg. Na een on overzichtelijk wegvak met veel vertra gingen is een automobilist geneigd gro tere risico's te nemen. Bij hun dringende verzoek aan do minister snel tot aanleg van een nieuwe dubbelbaansweg over te gaan hebben gedeputeerde staten zich me de laten leiden door de overweging, dat de ontlasting van rijksweg 58: door een op zich uiterst gewenste! verbetering van de middenroute! via Zeelandbrug en Haringvlietbrug! weinig effect zal sorteren. Tot nog toe is de ontwikkeling dusdanig, dat de midden-route veel nieuw verkeer heeft aangetrokken en dat een ver mindering van het verkeer op de rijksweg in zjjn totaliteit bijna niet is waargenomen. Op de rijksweg ten oosten van Goes was sprake van een nauwelijks waarneembare verminde ring van het verkeer (de toename was ongeveer een procent minder dan de landelijke toename), terwijl op de rijksweg ten westen van Goes het verkeer na openstelling van de midden-route op opvallende wijze toenam. Denkend aan het maken van meer uit wijkmogelijkheden geven gedeputeerde staten als hun oordeel, dat deze maat regel slechts dan enig effect zal sorte ren, indien zeer lange aaneengesloten bermbestratingen worden gemaakt. Alleen in dat geval blijken de bestuur ders van landbouwvoertuigen bereid ei gebruik van te maken. Bij kortere uït- wjjkstroken is het risico, dat aan liet eind van de strook de weg niet meer kan worden opgereden, zo groot, dat de strook niet wordt gebruikt. Tenslotte zeggen gedeputeerde staten in hun brief het bijzonder op prijs te zullen stellen van de minister to mogen vernemen welke maatregelen hij in deze meent te moeten nemen. OPHEFFEN MAATREGEL SLECHTS TIJDELIJK Tot ongeveer maart 1968 MIDDELBURG Het ongedaan maken van de werktijdverkorting bij de NV De Vitrite Fabriek te Middelburg draagt een tijdelijk karakter. Het bedrijf werkt voor zeer korte tijd normaal in afwaeh- tig van de beslissing op een ver zoek, dat bij de bevoegde instan ties is ingediend om de werktijd verkorting te mogen continueren tot ongeveer maart 1968. Aldus heeft de directie van deze onder neming ons meegedeeld in aansluiting op het bericht van zaterdag jl over het beëindigen van de werktijdverkorting. Het besluit om de werktijdverkorting tijdelijk op te heffen móest wel geno men worden, omdat de geldigheidsduur van de vergunning om korter te wer ken geëindigd was. Deze vergunning, die begin februari van dit jaar verkre gen was, gold voor ongeveer een half jaar. De Vitrite-directie heeft bij de ar. beidsinspectie een verlenging van de vergunning aangevraagd voor opnieuw eenzelfde periode. In afwachting van de afhandeling van de tijdvergende pro- eedure moest daarom maandag ook door ruim 400 personeelsleden, die m de afgelopen periode op de eerste werkdag van de week niet in het prodiuktieproces ingeschakeld waren, gewei-let worden. Mogelijk zal dat ook maandag as nog gebeuren: dat hamgt namelijk af van het moment, waarop de vergunning af komt. Voor circa 400 werknemers zal de ar beidstijdverkorting dus gecontinueerd blijven tot ongeveer maart van het vol gend jaar. In februari jl moest, zoals bekend, de maatregel genomen worden omdat het bedrijf het profluktiemveau door een tijdelijke verlaging er van wil de aanpassen aan de aanzienlijk ver minderde vraag van de gloeilampenfa. brieken in binnen- en buitenland. Momenteel zijn de afzetverwachtin gen verbeterd, dat zonder werktijd verkorting een evenwichtige bedrijfs situatie gehandhaafd kon worden. Met nadruk werd van directiezijde ver zekerd, dat er geen ontslagen te ver wachten 'zijn in verband met de minder gunstige situatie. Men beperkt zich al leen tot het niet vervangen van werk. nemers, die normaal (pensionering, ver andering werk) vertrekken. Het betreft immers geen structurele zaak, maar e conjuncturele inzinking. GOES. De Goese volksdans groep ,Kasporgo' zal op 15 sep tember in Antwerpen luister bij zetten aan de mosselavond, die daar dan wordt gehouden. Door bemiddeling van de rijksmidden- standsconsülent, de beer A. Kors- tanje, hebben een aantal Neder landse exportbedrijven zich be reid getoond de kosten voor een optreden met een aantal boeren dansen door de Goese groep te bekostigen. Zoals bekend; de sec tie evenementen van het Zeeland comité heeft kans gezien dit jaar, op 15 september, in Antwerpen een avond te houden, waarop men de Zeeuwse mossel in Antwerpen wil .verkopen' en de vriendschaps banden tussen de Sinjorenstad en Zeeland wat nauwer aantrekken. .Kasporgo', die zelf van 8 tot 18 september een Tsjechisch-Neder- landse muziek-, dans- en zang- week organiseert, breekt er op de vijftiende 's avonds even tussen uit om te helpen aan de presenta tie van Zeeland als mosselprovin cie. BRESKENS Op het rijwielpad aan de veerhaven te Breskens kwamen twee brommers met elkaar in botsing. De brommer bestuurd door C. S. uit Terneuzen wilde een andere brommer, bestuurd door P. M. uit Rotterdam pas seren, waarbij S. in de berm geraakte en de macht over zijn stuur verloor. M. reed boven op S. die licht gewond werd. Dokter Van der Maas uit Breskens ver leende eerste hulp. Op de Hoofdplaatseweg te Breskens is een autobus van de ZVTM, bestuurd door J. V. uit Breskens Ln botsing ge komen met een personenauto, bestuurd door A. v. A. uit Sluis. De bus had op de smalle weg niet voldoende rechtsge- houden, Belde voertuigen werden be schadigd. Op de rijksweg Breskens-Schoondljke zijn een personenauto, bestuurd door J. B. uit Brussel en een brommer, be. stuurd door R, G. uit IJzendijlce met elkaar in botsing gekomen toen B. plot seling rechtsafsloeg in de richting Groede. G. liep enige verwondingen op. Dokter Van der Maas uit Breskens ver leende eerste hulp en liet G. naar het ziekenhuis te Oostburg overbrengen. Er was veel materiële schade. Tv-opnamen in Burgerweeshuis te Zierikzee Een drie man sterke ploeg van de NTS heeft dinsdag vanaf tien uur 's morgens tot zes uur in de middag in het burger weeshuis te Zierikzee opnamen gemaakt onder leiding van de gewestelijke redac teur Rob van Hoek. Het programma zal te zijner tijd door de NTS worden uit gezonden tn de rubrhj) ,Van gewest tot gewest'. Ook het bestuur van het wees huls was voor deze gelegenheid ln ver- gadering bijeengekomen. Drie aanrijdingen te Breskens Auto sloeg over de kop WISSENKERKE Dinsdagavond streeks zes uur Icwam te WLssemkerke een personenwagen die uit de Noord, eindstraat kwam, in botsing met een tractor die uit de Voorstraat de Noord- eindstraat inreed. De auto, bestuurd door M. B. uit Den Dungen reed met dusdanige snelheid tegen de tractor dat ze geheel over de kop aloeg. De vier inzittenden kropen ongedeerd uit de zwaar beschadigde wagen. De tractor van de landbouwer Hoveijn uit Wissen- kerke, bestuurd door K. uit Kats onbeschadigd. VOOR BETERE VERSTANDHOUDING Jonge Fransen dedenZeeland ZUIDZANDE Meer dan 50 leden van een landbouw-jongerenvereuiging uit Zuidwest.Frankrljk zijn twee volle dagen de gast geweest van de afde ling West-Zeeuwsch-Vlaanderenvan de PJG, Het bezoek was een onderdeel van een reis, die de Fransen langs ver- scliillende plaatsen in Nederland en Duitsland maken. De PJG.leden hebben met hun buiten landse gasten een dag lang door Zee land rondgereden. In Vlissingen werd er over de boulevard gewandeld, in West- kapelle werd de vuurtoren beklommen en vanuit Veere werd op het Veerse Meer een boottocht gemaakt. Ver der werd er een bezoek gebracht aan Noord-Beveland en Goes. De Fransen waren onder dak gebracht in de jeugdherberg Bleye Haghe in Axel, waar onder meer een discussie {ilaatsvond over de landbouw in de EEG. n het Braakmanrestaurant zorgden de PJG-ers voor een gezellige avond, waar bij ook vertegenwoordigers van de ZLM aanwezig waren. Het Franse gezelschap is vanuit Axel doorgereisd naar Em- meloord. Concert Euterpe' Zaterdagavond 2 september om i uur zal de muziekvereniging Euterpe' een concert geven op de muziektent aan dp Kerklaan. zal veranderen', zegt hij. Vandaag zal hjj ln Sluiskil afscheid nemen. Vanaf zijn komst naar de kanaalzone stond al vast dat hij hier niet heel lang zou blijven. Pater Baart heeft geactiveerd, groepen bijeengebracht, contacten gelegd. ,De mensen moeten nu zelf doorzetten, met alle ups en downs. Al met al gaat het goed. Dat al die groepen nu bestaan wil nog niet zeggen dat ze allemaal zullen blijven bestaan... Misschien ls dat niet eens gezond'. Pater Baart heeft dit werk ,ten dienste van de leefbaarheid' graag gedaan, ,'t Prettige van dit werk is dat je je in de hele breedte kunt in zetten. Je loopt niet het gevaar om vast te lopen in wat ik dan noem in- teeltgroepen. En er hoeven ook niet altijd acties te ziln, je kunt ook ge woon in de vriendensfeer werken, ge- zellg, leuk'. Voltallig In Hedennesse zal pater Baart het team van zes vormingslolders weer voltallig maken. ,Het vormingswerk van nn is enorm breed. Het ls totaal- menselijke vorming. Het leuke van ,IIedenes86' is het. oecumenische. Ik voelde toen ik hier kwam al direct iets voor dit werk. Je vertrekt door het oecumenische van een basis, waar je anders nog naar toe zou moe ten werken'. De activiteiten van paiter Baart om vatten een dozijn werkgroepen en commissies. Als 1\ namén gaat noe men en begint bii de naam die voor hem de prettigste klank heeft ls hij voorlopig niet uitgepraat: het pasto resconvent ln Oost-Zeeuwsch-Vlaan der en, de commissie bijzonder kerke- werk. de commissie samenleving ka naalzone, de werkgroep ontwikke lingshulp kanaalzone, de commissie voor dienstverlening jeugd en jonge ren, overlegorgaan beleid der kerken (de drie grootste kerken), stichting zeevarend centrum kanaalzone, inter kerkelijk recreatiewerk in de Braak man, dienstverlenend wljkvoirk (s.o.s.- telefoon), de stichtingen van jeugd zorg,. de samenwerkende bibliothe ken... Waarschijnlijk zal pater Baart in de kanaalzone geen opvolger hebben. H(j was een opbouwpater en zjjn werk ls eigenlijk achter de rug: dat. wil eigen lijk zeggen dat het werk voor de mensen ln deze streek pas begint. ,Mcn heeft elkaar nu heter leren ken nen. Wat ik gedaan heb zal zeker blijven doorwerken'. ZONNIGE PERIODEN Droog weer met zonnige perioden. Ma tige, later tot vrij krachtige toenemend» wind, krimpend van west naar zuid west. Middag-temperaturen nmstrecw 20 graden. STRAND VERWACHTING (Vom onze weerkundige medewerltef) Vandaag droog met opklaringen en «J matige zeewind. Temperatuur ongeve» twintig graden, zeewater 19 graden. Vooruitzichten: iets frisser dan in u' afgelopen dagen maar wel perioden van zonnig strandweer. ZON EN MAAN 31 augustus Zon op 05.49 onder Maan op onder 18.0' Reuzendahlia in bloei (Slot van pagina 1) voor zowel de gehele Middelburgse gemeenschap als de patiënten van Vijvervreugd'. De liggingsaccommodatie zal voorts worden gecompleteerd met de aanleg van een nieuwe weg langs het complex, de aanleg van wan delpaden en een vijver en bij elk pa viljoen een tuin. De nieuwe weg langs .Vijvervreugd' zal aan de zijde van .Toorenvlledt' door het gemeentelijk plantsoen lopen. Als dit alles gerealiseerd zal zyn, is de eer ste fase rond. Met die eerste fase is een bedrag van elf miljoen gulden ge moeid, exclusief de bouw van de im- becielenschool, het hertenkamp en (eventueel) de kinderboerderij. Zo als bekend is dit bedrag ten volle door de provincie gegarandeerd. Laag Het hoogste punt was niet eens zo hoog. .Vijvervreugd' Is namelijk een typisch voorbeeld van laagbouw. In dit geval komt deze vorm van bou wen een gunstig opereren van de verschillende afdelingen ten goede. Het zusterhuis ligt centraal boven de afdelingen en ook dat heeft utlli- teitsredenen. Bij de bouw is zoveel mogelijk rekening gehouden met de wens van de stichting om de loka liteiten klein te houden. ,We moeten zoveel mogelijk doen aan een klein soort groepsverpleging, zodat ons werk een huiselijk karakter krijgt', aldus de directeur, de heer Almekin- ders. Eind 1968 zullen de afdeling fysische therapie, de medische afde ling, het hoofdgebouw, het ontspan ningsgebouw, het zusterhuis, de acht paviljoenen, de- imbecielenscbool, het directiegebóuw, de keuken en het dagverblijf gereed zijn. Al deze af delingen zijn dan al berekend op de volle bezetting van 360 patiënten. Er zullen er dan (nog) maar 180 kunnen zijn. Personeel De heer Almeklnders vertelt dat er 90 zusters gehuisvest zullen kunnen worden en bekent met spijt dat het krijgen van goed en op zijn taak be rekend personeel ook voor de stich ting verpleeg- en rusthuizen Zeeland een zeer nijpend probleem is. ,Het is niet eens de vraag of we door personeelstekort patiënten te leur zullen moeten stellen, want het gebeurt nu al. We hopen er, echter net beste van. We hebben nu die Burgemeester A. Schipper van Kruiningen hijst de vlag hoog bo ven de inrichting Vijvervreugd', in aanbouw bij het bereiken van het hoogste punt in de bouw. Rechts (met zonnebril) de heer M. L. Al- mékinders, directeur van de stich ting verpleeg- en rusthuizen Zee land. Foto PZC) twintig Antilliaanse meisjes in op leiding en dat gaat gelukkig alle maal goed. Het is natuurlijk wel dui delijk dat zoiets niet uit weelde is gebeurd'. De heer Almekinders is overigens wel van mening dat men a.lle 180 eerste patiënten zal kunnen opvangen. Het personeelsgebrek zal (waarschijnlijk maar onverhoopt) pas urgent worden als na het tot standkomen van de tweede fase van dit zeer moderne .Vijvervreugd' het patiënten aanbod inderdaad naar de 360 toegaat. Voor <le mannen van aannemer Christiaansen uit Vlissingen zit het hoogste pnnt er op. Maar dat is dan niet meer dan een tussentijds rust- puntje. 21 september 1965 werd of ficieel met de bouw begonnen. Maan dagmiddag werd de 500-ste werkdag .geboekt'. Voordat de 770 vol zijn is er nog heel wat te doen aan .Vij vervreugd', dat gisteren dinsdag 29 augustus 1967 alvast een fees telijke vlag uithing. Het was een goede gelegenheid voor de. stichting verpleeg- en rusthuizen om voor het eerst niet de toevoeging .Zeeland' ter vervanging van het meer be perkte .Midden-Zeeland' in do open baarheid te treden. (ADVERTENTIE) HET SCHILDERWERK is weer van Koepoortstraat 13-15 - Middelburg Bij de heer A. Paauwe te Heinkens- zand is momentaal in zijn tulm een dah lia in bloei, welke een doorsnede heeft' vam 26 cm. TERNEUZEN Pater G. Baart, de canaat assistent van de kanaalzone, is per 1 september benoemd tot staf lid en katholiek vormingsleider van het oecumenisch centrum te Cadzand. Na gedurende vier en een half jaar .een functie om wat op gang te bron gen', zoals hij zelf zegt, te hebben vervuld, kiest hij nu voor het vor mingswerk dat, hem meer tijd voor enige studie (aan de sociale acade mie) zal laten. ,Ik heb vier jaar ln de breedte gewerkt: nu ga ik het wat meer in do diepte zoeken', vertelt pa ter Baart. In (Te breedte werken wil zeggen: een gesprek op gang brongen binnen de katholieke kerk, tussen de kerken in do kanaalzone, eigenlijk in heel Zeouwsch-VIaanderen, en tussen kerk en maatschappij. Maar al ver huist hjj naar Breskens, waar hij sa men met kapelaan Gilüet zal gaan wonen, hjj zal voorlopig nog contact houden met het .opbouwwerk'. In die \ier en een half jaar was pater Baart: zelden thuis. ,Ik voorzie niet dat dit VLISSINGEN De Israëli sche vredespiloot Abie Nathan is op het ogenblik in Nederland om een piratenzender te kopen. Abie Nathan wil deze zender gebruiken om de verstandhou ding tussen de Arabische volke ren en de Israëli's te verbete ren. Volgens hem hebben voor al de radiostations bjj de opinie vorming voor en tijdens de oor log tussen Israël en de Arabi sche landen, een beslissende in vloed gehad. Abie Nathan is een keer voor en een keer na de oorlog tussen Is raël en de Arabische staten vla Cy prus naar Cairo gevlogen om op eigen houtje vredesonderhandelingen te beginnen. Toen de vredespiloot, die een restaurant ln Tel Aviv heeft na de tweede vlucht in zijn woon plaats terugkwam, werd hij gevan gen genomen. Sindsdien ontvingen w(j geen berichten meer over hem, totdat hij plotseling in Amsterdam opdook. Allereerst wil de heer Nathan ln Nederland een onderzoek instellen naar de manier, waarop een radio zender moet worden geëxploiteerd. Het staat wel vast, dat als het plan doorgaat, de zender van Able Nathan commercials zal gaan uitzenden om de kosten te dekken. De vredelie vende Israëli is van plan Hebreeuw se, Arabische, Franse en Engelse programma's te gaan uitzenden om op die manier alle betrokken bevol kingsgroepen in het conflict tussen zijn land en de Arabieren te kunnen bereiken. Momenteel is het aanbod op de pirantenzendersmarkt vrij groot. Dit komt vooral door de in werkingtreding van de Engelse wet, die deze zenders heeft verboden. Vlissingen Twee ex-radiopiraten liggen momen teel op <le werf van de NV Kon. Mjj Do Schelde in Vlissingen. Het ie de .Laissez Faire', eigendom van enige Amerikanen, welk schip op de Schel- depoortwerf in Vlissingen-Oost ligt, alsmede de Zweedse .Cheetah IJ', die in het kleine dok van do werf in Vllssingen-centrum een schoonmank- en reparatiebeurt, ondergaat. De .Laissez Faire', vroeger .Olga Pa tricia' geheten, die 480 ton groot en 62 nieter hing is, is vrijwel gereed voor vertrek. Dat vertrék kali van daag woensdag of donderdag plaatsvinden. Het schip,' de vroege re Radio Dolfijn en daarna Radio 327 en Radio 355, gaat naar een haven aan de oostkust van de Vere nigde Staten, waarschijnlijk Miami. Er komt deze week een vvcgbreng- bemanning aan boord van hel scheepstransportbedrijf Wijsmuller I uit Baarn. Die bemanning bestaat uit de stafleden, het overige perso neel wordt gevormd door enkele mensen, die nog aan boord waren De .Laissez Faire' heeft een gron dige schoonmaak- en reparatiebeurt ondergaan. De zendmast, zeventig meter lang, is extra geschraagd, Er zijn aan boord twee studio's me! zenders van elk 60.000 watt. Het tweede radioschip Is de, Cliettih II', eigendom van de Zweedse me vrouw Brltt Wadner. Dit schip bergt de vroegere Radio Sld. Nog dit weekeinde zou er een volledige be manning voor komen. Er zijn thaw nog twee man aan boord. Naar ver luidt zou de Cheetah naar Zweden terug kunnen gaan, na in het kleine dok van de Soheldewerf te i|jn schoongemaakt. Van de mast is een deel afgehaald. Wat de toekomstige taak betreft: er zouden plannen ip om op dit schip een speelzaal voor de Zweedse kust te openen. (ADVERTENTIE) ln de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Aanvang 20.30 en 21.00 uur. Ingang: Nieuwe Kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2