Cleton I Vrij laten van huren: gevaarlijk experiment Drie nieuwe kerken in Terneuzen-Zuid Kerknieuws 4 ECONOMISCHE KRONIEK OVER JULI SANERINGSACTIVITEIT IN OUDE WIJK AXEL RAAD 's-GRAVENPOLDER GING AKKOORD MET STRUCTUURSCHETS Aanrijding Dit is laatste mogelijkheid DANSEN KOSTHUIZEN is ons nieuwe telefoonnummer Provinciale Zeeuwse Courant C.V. Drukkerij Van de Velde Jr. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 J7en mooie zomer geeft een korte kroniek, ge lukkig voor de toerist, voor de lezer en voor de kronikeur. Ook al omdat wij la-acht op doen voor een drukker tijd die komt. Nochtans is ei- continuïteit, minder dan ooit kan er in onze tijd iets stilstaan. Trouwens de beste herfstverhalen worden 's zomers in de zon geschreven. ALGEMEEN Op 1 oktober aanstaande wordt de bescherming van de huurprijs afgeschaft in enkele provincies, waaron der Zeeland. Het blijft een gevaarlijk experiment, vooral waar een snelle ontwikkeling de woningnood weer kan vergroten. Zeker niet in alle huurklassen dekt het aanbod de vraag. Had men beter niet eerst de gemeenteclassificatie kunnen liguideren De oude wijk vam Axel is im tien jaar gesaneerd, 245 huizen en andere gebouwen, dat wil zeggen een tiende deel vam het bestand. Aan de rand van het sanerings- gebied is een modern bejaardenhuis gebouwd. Nog dit jaa.r wil men beginnen met de bouw van een cultu reel centrum. Ook voor winkels is een plaats. Het beleid im Axel wordt al jaa-enlang met fantasie ge voerd. Dit mag ook vam Krabbemdijke worden gezegd. Naar het westelijke deel is een ontsluitingsweg ge reed gekomen waar in de komende jaren 470 wonin gen worden gebouwd, waaromder 90 bungalows. De restauratie van de Kloveniersdoelen in Middelburg gaat bijna vijf ton meer kosten of ongeveer anderhalf miljoen gulden. Het rijk zal geen jaarlijkse bijdrage van een ton verlenen om de doelen in te richten tot deltamuseum. Zulke zaken gaan in Rotterdam met bijvoorbeeld zijn Doelen heel wat eenvoudiger. Het gemeentebestuur denkt hu aan een landbouw museum. De stichting verpleeg- en rusthuizen, altijd rusteloos actief, heeft niieuwbouwplannen ter vervanging vam het kasteel Ter Hooge, dat niet doelmatig meer is ingericht. Uit cijfers van het CBS bleek dat over 1963-1964 de inkomens in Gelderland en Zeeland het meest zijn ge stegen (22 procent), dit nadat Zeeland de laatste jaren relatief was aehtergeraakt. VERKEER Hoe nodig ook een versnelde verbreding van rijks weg 58 is met het oog op de toeristenfiles en de vele ongelukken de minister acht haar uitgesloten, omdat er zoveel te doen is em de programma's niet elke keer kunnen worden herzien. Wij hebben trou wens gekozen....voor belastingverlaging, maar dat zei de minister natuurlijk niet. Op de Zeelandbrug ging het het eerste half jaar beter dam in 1966. Het zware vrachtautoverkeer nam met 50 procent toe, het lichte dito met 16 procent. Het aantal personenauto's, dat hoger belast werd, liep iets terug. Dat slechts 25 tot 30 procent vam de personenauto's een rittemkaaa-t ge bruikt bewijst dat dit verkeer sterk incidenteel en dus toeristisch van aard is. Overigens zullen de Wes- terscheldetarieven nu toch wel omhoog gaan. Vol gens de minister om redenen van begrotingsbeleid, lees belastingverlaging. Im het komende voorjaar zal een begin worden ge maakt met de aanleg van het tweede gedeelte van de Sloeweg op Zuid-Beveland, van 's-Heeremhoek tot 's-Heer-Arendske-rke, 5 kilometer lang en voorzien van viaducten. De kosten bedragen 2 miljoen per kilo meter, nul opschrijven één onthouden. Het werk duurt anderhalf jaar. Het gemeentebestuur vam Middelburg heeft in. samen- VAN DRIE KERKGENOOTSCHAPPEN werking met rijk, provincie en wegschap een aantal hoofdverbindingen ontworpen naar en rond Middel burg. De belangrijkste zijn: de aanleg vam twee brug gen over het kanaal, verlenging van de weg van het Sloe naar de stad, doortrekken van de dammenweg, een ringweg ten zuiden van de stad en een nieuwe weg naar Vlissingen. Het totale patroon is zeer doel matig, het zal evenzeer lang duren voor het gereed is. ZEEHAVENS ESSO EN Petvofina hebben een vergunning aange vraagd voor de aanleg van een olieleiding Rotter dam-Antwerpen, over een lengte van 100 km en mét een capaciteit van 20 tot 33 miljoen ton per jaar. Kosten 75 miljoen. Er ts echter nog een concurre rende mogelijkheid naar Zeebrugge. De aamvo er diepte is echter im Rotterdam veel grotten-. Een voordeel voor Antwerpen zbu liggen in de verdere industrialdsatae- perspeotieven, op de linker oever, in de richtingvan Zeeuwsch-Vlaanderen. Antwerpen zit niet stil. Op 3 oktober wordt de Zandvlietsluis geopend, de grootste ter wereld, waarin een keer vier schepen van 30 000 brt kunnen worden geschut en maximaal een van 100.000 ton. Hoechst.Vlissingen heeft een inzicht verschaft in de te verwachten afvalstoffen en de te nemen maatrege len. Deskundigen op het gebied van de milieuhygiëne hebben zich hier over lovend uitgelaten. Het afvalwater zal na zuivering met buizen op de Westierschelde wor den gebracht. De NV Haven van Vlissingen (West) heeft over 1966 meer dam 1 miljoen winst gemaakt of 3,5 ton meer dam in 1965. Bij de Kon. Mij. De Schelde liep de 22.200 ton metende banker Texaco Ghent vam stapel, de eerste vam een serie vam drie. waarvan twee bij ,De Schelde'. De Ned. Stikstof Mij im Sluiskil-Axel z-al im 1968 haar periode van vernieuwingen afsluiten. Zij spruiten voort uit de omschakeling van kolen, via olie op aard gas. wat ook gunstig is voor die luchtverontreiniging. De inkrimping vam het personeel bij de grotere produktie zal langs de weg van natuurlijke afvloei ing plaats vinden. De raad van Bergen op Zoom voteerde 2.1 min voor het maken van een gedeelte vam de persleiding voor de afvoer van afvalwater naar de Westerschelde, daar waar het Shelde-Rijnkamaal m de Kreekrakpólder komt. RECREATIE netnf is een eer verbinding tussen de Belgische en Zeeuwse kustgebieden. De tweede fase is nu: wegverbetering' door het dorp Retranchement De weg van dit dorp naar de grens is gereed, het stuk Knokke-grens zal niet lang meer op zich laten wachten. Kruimingen krijgt voor de aanleg vam zijn zwembad een rijkssubsidie van ruim 5 ton. Er wordt nog altijd geklaagd over het tekort aan ontspanning voor de toeristen. De gedachten gaan uit naar speciale gehou wen op de recreatieterreinen DIVERSEN Het aantal werklozen is in juni weinig veranderd; (1144) allé jongelui kunnen worden geplaatst. Na afsluiting zal im het Haringvliet en op de duur in de Oosterschelde het zoutgehalte gelijk worden aan dat op de Rijn. Men verwacht dit jaar in Zeeland een goede oogst. De weer ingehuurde oesterpercelen worden bedrijfs klaar gemaakt om oesterbroed op te vangen. De firma Verwijs te Yerseke heeft een gesloten .oestercircuit' gebouwd voor de opslag van 375.000 geïmporteerde oesters. In 1966 bedroeg de visaanvoer van de Zeeuwse stromen 57 miljoen kg ter waarde vam 19 miljoen. Drs M. C. Verburg Eenstemmig besluit Eervol ontslag ontvanger J. W. Geelhoed In de maandag gehouden vergadering heeft de. gemeenteraad van 's-Gravenpol- der zich eennstemmig achter het voor stel van de voorbereidingscommissie structuurschets West-Zuid-Beveland ge schaard. Dit was mede het gevolg van de keuze, die de raad vorig jaar september gedaan heeft uit de 6 ontwerp-ideeën in zake de planologische opzet van de streek. Gekozen is toen voor de zgn. Vingerstadged ach te. Burgemeester jhr mr L. P. Quarles van Ufford gaf nog een nadere toelichting op de informatiemap, die ten behoeve van het bezoek vam de vaste commissie voor binnenlandse zaken van de tweede kamer is opgesteld- Hij betreurde het, dat de voorbereidingscommissie, door het onverwachte bezoek in tijdnood gekomen is en daarom de bij de structuurschets behorende schriftelijke tekst niet heeft kunnen afmaken. De heer De Witte vond het jammer, dat de zelfstandigheid verloren zal gaan en keerde zich tegen het streven om de gemeenten steeds groter te maken- De grote, oppervlakte en vele kerkdorpen maakt het z i onmogelijk een goed bestuurbare gemeente ts» vormen. Aangezien deze aangelegenheid in vo rige vergaderingen reeds uitvoerig was besproken en geen nieuwe ge zichtspunten naar voren waren geko men, de raad zonder verder commen taar met het voorstel akkoord gaan. Aan C. Rovers te 's-Gravenpolder werd 770 vierkante meter en aan L. C- Hu- bregtse te 's-Gravenpolder 95 vierkante meter bouwterrein aan de Goesestraat- weg tegen 30,per vierkante meter verkocht. In het kader van de sanering van de be bouwde kom werd besloten van W. A Geelhoed te .s-Gravenpolder het pand Doipsstraat 15 met erf, groot 1721 vier kante meter, aan te kopen voor een to taalprijs van 24.000,Hoewel dit pand op de lijst van monumenten staat, meende de voorzitter, dat dit geen be zwaar tot aankoop opleverde. Volgens hem zal het beroep tegen deze plaatsing wel gunstig uitvallen. Hij durfde daar om dit risico wel lopen. Aan J. W. Geelhoed werd eervol ontslag verleend als ontvanger der gemeente in verband met de uitslag van de keuring op zgn verzoek vanwege de pensioen raad ingesteld. Op een vraag van de heer Fierloos deelde de burgemeester mee, dat het niet de bedoeling is een nieuwe ontvanger te benoemen, maar dat men binnenkort aan de raad zal voor stellen tot het systeem ontvanger-nieuwe stijl over te gaan. Enkele wijzigingen van de gemeentebe groting 1967 werden vastgesteld. Het be grotingstekort, voornamelijk ontstaan door de kosten algemene bijstandswet, kon dit jaar nog gedekt worden uit de saldi-reserve. Het laat zich volgens de voorzitter aanzien, dat volgend jaar en kele gemeentelijke belastingen zullen' dienen te worden verhoogd. De heer De Kraker opperde het idee te bezien of een aantal gronden van het voormalig burgerlijk armbestuur kunnen worden verkocht. Het rendement daarvan is veel lager dan de rente, die voor op te nemen gelden moet worden betaald. Burgemeester Quarles van Ufford zegde toe dit punt bij de begroting voor vol gend jaar te zullen bekijken. De heer Fierloos deelde hij mee, dat een extra uitkering uit het gemeentefonds pas te verkrijgen is, nadat alle gemeentelijke belastingen tot het door de minister van binnenlandse zaken vastgestelde peil zijn NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Sellingen (toez.) D. Drie bergen te Klaaswaal. Beroepen te Wel- sum (toez.) W. Wesseldijk te Enschede. Beroepen te Nieuw-Lekkerland H. Har- kema, zendingsdirector van de gerefor meerde zendingsbond, woonachtig te Zeist. Beroepen te Brandwijk en te Poortvliet C. Mulder te Hien en Dode- waard. Aangenomen naar Gorinchem (vac W. van Bruggen) (toez.) G. G. S. van Hoogstraten te Hoogezand. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te 't Harde G. Brinkman te Kampen. Beroepen te Schipluiden F. Ledegang, kand. te Baarn. Beroepen te Tzumm R. H. Nieuwenhuis, kand. te Visvliet. Bedankt voor Amsterdam. Nieuwendam H. D. Bakker te Emme- loord. Beroepbaarstelling: de heer R. J. Nieuwenhuis, kand. te Visvliet is be roepbaar. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Bedum J. W. Beekman te Iiillegersberg-Straatweg. De bromfietser A. J, uit Westdorpe reed dinsdagmiddag omstreeks vijf uur op de Oostkade te Sluiskil en kwam in bot. s-ing met een Belgische personenwagen bestuurd door R. B. uit Eeklo. De brom fietser. die uit de richting Tei-nouzen kwam verleende geen voorrang aan de auto die vanaf de Ir. Lelybrug reed. De bromfietser kwam ten val maar liep geen persoonlijk letsel op. Brom mer en auto raakten licht beschadigd. opgevoerd. ,Aan dit peil zijn wij hier nog lang niet toe. wat overigens een geluk kige omstandigheid is', aldus de burge meester. Enkele bezoldigingsmaa.tregelen onder vonden geen bezwaar. Evenmin de toe kenning van een subsidie van J' 15,- voor 1967 aan de Nederlandse stichting con sultatiebureaus voor huwelijks- en ge slachtsleven. kenbouw is met noodzakelijk zolang de Goede Herderkerk de (overigens grote) aanwas vam lidmaten in Ter neuzen-Zuid op kan vangen, Bij her vormd Temeuzen staat liet beroepen vam een vierde predikant bovenaan op de verlanglijst. Daarna komt de bouw vam een derde kerk, die al dus ds J. A. Poel mam ,pas echt urgent wordt als het bouwplan Ser lippens im uitvoering komt'. Geen principiële wel praktische bezwaren tegen samen bouwen TERNEUZEN Temidden van de snel groeiende woonwijken in Terneuzen-Zuid zullen in de komende jaren drie nieuwe kerkgebouwen verrijzeneen ge reformeerd, een hervormd en een rooms-katholiek. ,De kerk moet naar de mensen komen', is de gedachte achter deze nieuwbouwplannen, waarmee vooral gereformeerd Terneuzen veel spoed betracht. Zowel de hervormden als de rooms-ka- tholieken beschikken in Terneu zen. reeds over twee kerkgebou wen. De Terneuzense gerefor meerden doen het nog steeds met één. Dat ene kerkgebouw is nu reeds te klein. Deze maand begint men daarom met op vangdiensten in het gebouw van de christelijke hbs. Kerkbouw is duur. Hoewel er over de drie in Temeuzen te bouwen kerken nog geen exacte cijfers zgn, kan men aannemen dat de kosten vam een een pastorie schommelt om het mil joen. Alleen al de bouwgrond voor de nieuwe gereformeerde, kerk vo rige week bij raadsbesluit overge dragen aan het kerkbestuur komt op meer dan een tom. Uiterlijk be gin 1969 hoopt mem op die grond de beschikking te hebbem over een kerk- zaal met ongeveer 600 zitplaatsen. De accommodatie zal daarna, gelei- dicht bij de jachthaven aam de Otheense kreek. Aansluitend is nog een terrein beschikbaar, waarop mem gaarne een openbaar- of een ge. meenschapsbouw zou zien im ieder geval een gebouw, waarvan de aard rniet strijdig mag zijn met die van het kerkgebouw. Samendoen Centraal De centrale ligging waar de toe komstige gereformeerde kerk in Terneuzen-Zuid op mag.bogen, geldt misschien nog im sterkere mate voor de geprojecteerde rooms-katholieke en hervormde kerkgebouwen. Beide krijgen een plaats im de buurt van liet in Terneuzen-Zuid geprojecteer de winkelcentrum. De plannen voor de r-k kerlc met 650 zitplaatsen lig- gen thans ter goedkeuring bij het bisdom. Men heeft optie op de beno digde grond (hoek Ballamystraat- Alvarezlaain). .Volgend jaar hopen we met de bouw te beginnen', aldus bouwpastoor L. C. Heijnen van de vorig jaar gestichte parochie Ter- neuzan-Zuid. Er wordt naai- ge. streefd het gebouw eind 1969 in ge bruik te nemen. De plannen voor de derde hervormde kerk in Temeuzen van ongeveer dezelfde grootte als de Goede Herderkerk bevin den zich nog in het beginstadium. Men heeft eveneens bij het toe komstige winkelcentrum een bouwterrein gereserveerd, maar kea-- Er blijkt in Terneuzen wel eens ge dacht be zijn aan de mogelijkheid van samenwerken, nu de rela ties tussen de kerken onderling van jaar tot jaar verbetert. Op het ste gezicht lijken de omstandighe den in Temeuzen momenteel ideaal om die verbeterde relatie ook in de praktijk tot uitdrukking te brengen. Het samen tot stand brengen van één kerkgebouw of gebouwencom plex en vooral het gebruik ervan blijkt echter nogal wat praktische bezwaren te hebben. .Geern zinnig mens kan er iets tegen hebben', meent ds Poelman, .alleen het prak tische gebruik is zo. enorm moei lijk'. Hij voegt er aan boe dat vooral hervormd Temeuzen voorzichtig moet zijn. omdat bijna de helft van de Tern euzen aren tot de hervormde kerk behooit. De gereformeerde pre dikant ds W. H. Gispen houdt er een soortgelijke mening op na. ,De rela tie tussen de kerken en met name de relatie tussen hervormde non ge reformeerden is hier in Temeuzen uitstekend', zegt hij, ,maar het feilt dat je goede buren bent betekent nog niet dait je ook in één huis kunt wonen'. Voor de gereformeerden speelt bovendien het feit dat men met de bouw van. een nieuwe kerk meer haast heeft dam de hervormde kerk. .Principieel staan we niet af wijzend tegen samengaan met de hervormden. Maar wij moeten op schieten. Wi; moeten rond 1 januari 1969 iets hebben'. Ook pastoor Heij nen zegt na enige aarzeling in principe geen bezwaren te hebben tegen samenwerken binnen één ge bouw. Wel wijst ook hij op de grote praktische bezwaren: .Alllean al de rooms-katholl elte kerk heeft vier diensten op één zondagmorgen. Waar zouden dan de anderen moeten blij- Wielerwedstrijd in Cadzand-dorp De wiclersportvereniging ,Oa (bay houdt zaterdag 19 augustus aanstaan de een wielerwedstrijd voor nieu\velln gen en adspiranten op het parcomi' to Cadzand-Dorp aan de Mariastrnat Ringdijk-Noord en Erasmusweg. Deze wielerwedstrijd wordt thans n organiseerd in verband met het feit dat tijdens de kermis op 2 septeniliej aanstaande van de KNWU geen toe stemming' Icon worden verkregen we gens do te houden wereldkampioen, schappen. De koers voor adspiranten is on»{. veer 25 tot 30 kilometer lang en b glwt om 1 uur 's middags, terwijl koers vooa- nieuwelingen ongeveer zaïl aanvangen en ongeveer 70 idiom; ter lang is. Ongeveer 50 nieuwelingen en 24 adspl. i-anten zullen deelnemen, waaronder c de Smet uit Hoofdplaat, C. Priem, Ovsl zamde, J. van Andel, Spaamdam, b Hendriks, Schijf, T. Stroosnijder, Kloos- terzande, Th. Schouwenaar. Kloost«. zande en de plaatselijke favoriet Abrj van Houte bij de nieuwelingen en Rokven, Breskens, D. M. Sniallegange I Ellewoutsdijk, A. van de Bunder, IJzeL diijke, P. Remijn, Goes, A. J. Kus® Souburg bij de adspiranten. VVV Goes en Wolphaartsdijk gaan samen WOLPHAARTSDIJK Dinsdagavond hield de afdeling Wolphaartsdijk va de VW een buitengewone ledenvetgj. dering in café Verbeke. Deze onder lei ding van viee-voorzitter A.Schuit staan, de vergadering was speciaal belegd fc verband met de plannen om samen met de VW te Goes een VW Zuid-Bavelani op te richten. Enkele leden hadden bezwaai tegen liet opheffen van de eigen VW die daarvan het gevolg is. Nadat d> voorzitter op het grote belang van si- mengaan in groter verband had geve. zen, volgde de stemming die tot resul taat had dat met 12 tegen 4 stemma besloten werd tot dit samengaan en tol opheffing van de eigen VVV Ingaat de 1 januari 1968. Op 20 augustus verloven op huize .Zwaanwijck' te Nig- tevecht NIENKE DE VRIES MAARTEN R. VAN SANTEN Utrecht, augustus 1967 Oude Kamp 16. Daar het ons onmogelijk is, eenieder persoonlijk te be danken voor de vele felici taties en bloemstukken, die wij bij ons 50-jarig huwe lijksfeest mochten ontvan gen, betuigen wij, mede na mens onze kinderen kleinkinderen, onze hartelij ke dank. K. Kleinepier K. Kleinepier-Wondergem Zoutelande, aug. 1967 Boudewijnskerke 24. Voor de. blijken van belang stelling en het medeleven na i hét overlijden van onze va- der MARINUS CHRISTIAAN OLIVIER zeggen wij hartelijk dank. De familie. Goes, augustus 1967. Hotel-pension DE POST Lange Noordstraat 47 Middelburg. Tel. 2557. Grote pai-tij zgan balken, planken, enz., vele maten balkijzer, w o partij N.P. 12. j Ruime sortering board en! golfplaten, wastafels en clo- i sets. Rode en grijze beton-! tegels, wand- en vloertegels. I Roestvrij stalen aanrechten, j met onder- en bovenkast- j jes. Uitneembare strand tenten en schuurtjes. Hou ten noodwoningen. Grote voorraad steenpuin. FA STURM DEKKER OOSTKAPELLE Telefoon 01189-340 en 449 In het zusterhuis van de verpleeginrichtingen ,Der Boede' te Koudekerke kan huishoudelijke kracht Leeftijd niet beneden. 25 jaar. Uurloon 3,27 bruto. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties Stichting .Ver pleeg- en Rusthuizen Zee land', Dam 73, Middelburg. Op dinsdag 22 augustus 1967 hoopt de heer MARINESSANDERSE voorheen wonende Heerengracht 90 te Middelburg en sinds enkele maanden in het bejaardentehuis ,Ter Veste', zijn 85e verjaardag te vieren. Het feit, dat hij deze leeftijd heeft mogen berei ken in het bezit vaii een goede gezondheid en mét een levensvreugde, die hem gebleven is na de vele weldaden, maar evenzeer de vele beproevingen, die hij op zijn levensweg ontmoette, geeft ons aanleiding, om ieder, die hem op deze gedenkdag wil gelukwensen, uit te nodigen dit te komen doen op dinsdagmiddag 22 augustus tussen 3 uur en half zes in het gebouw van de sociëteit ,De Vergenoeging', Dam 10, Middelburg. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. GEMEENTE VLISSINGEN De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op grond van de wrakkenwet op donderdag 24 augustus 1967 om 12.00 uur het wrak en enige goe deren van het in de Westerschelde gezon ken schip John Knutsen zullen worden verkocht. Een exemplaar van de verkoopvoorwaar den is te verkrijgen ten gemeentehuize, 2e afdeling, (tel. 01184-5100, toestel 121). Hedenavond in Concertgebouw Vlissingen TEE SET FAMILIEBERICHTEN franco levering, tn elke hoeveelheid, van alle voorkomende gebakken, plastic en beton- ouizen. Uitvoering van drainages. FA. MEIJERS ZN SEROOSKERKE - DORPSSTRAAT 1 TEL. 01189-204 MIDDELBURG KIEVERSKERKSEWEG 9 - TEL. 01180-4285 ANNIE ROSE is een beleende naam in de Parijse couture; zij ontwerpt en vervaardigt zeer aparte bruidstoilet ten, opvallend mooi van materiaal, coupe en pas vorm! Naast deze exclusieve collectie bruidstoilet ten heeft 't modehuis prachtige kanten en bruids- stoffen per meter, en bekwame coupeuses om, desgewenst, uw bruidsjapon naar maat te maken! Alles voor de bruid in GROTE MARKT 6 - GOES - TEL. «016 bruidskleding - bonnetterie - modenouveautés Als je per 1 sept. 1967 wil meedoen aan de cursus tot opleiding voor het diploma ziekenverzorgster, moet je nu solliciteren. Erkende op leidingsinrichting: ,DER BOEDE te KOUDEKERKE. Voorwaarden: in september 17 jaar oud zijn en enige jaren voortgezet onderwijs genoten hebben (ulo, huis houdschool o.i.d.). Aangeboden wordt: een goede opleiding; een prettige arbeidssfeer; een goed salaris, ook tijdens de vooroplei ding van 2 maanden; gratis dienstkleding; 2 x per maand reiskostenvergoeding naar ouderlijk huis; 6% vakantietoeslag; eigen kamer in. het zusterhuis. TO TALE CURSUSDUUR: 2 JAAR. Méld je nu bij de'STICHTING. .VERPLEEG- EN RUST HUIZEN ZEELAND, DAM 73 TE MIDDELBURG. Gevraagd voor een aantal onzer werknemers: voor de duur van 5 6 maanden in Middelburg of directe omge ving. Bedoelde werknemers zullen de weekeinden afwezig zijn. Brieven met opgave van prijzen en aantal te plaatsen personen te richten aan de afdeling personeels zaken, postbus 160, Vlaardingen. Telefoon 010-341011. Gevr. voor verkoop van koffie-automaten VERKOPERS Vast dienstverband of free-lance, eigen auto noodzakelijk. Soil.: DE'VOS AUTOMATIC NV, Indus trieterrein, Schoonhoven. Tel. 01823-3044. Neem vandaag nog een abonnement op de P Z C Met ingang van maandag 21 augustus 1967 des morgens te 9.00 uur Walstraat 58-60 - Vlissingen (VLISSINGEN, 01184) 6 LIJNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 4