r--ié Nu met alles wat vleugels heeft naar Orleans GASVERWARMING olie- en kolenkacltels F. VERSTRAETEN ZN O ,Emma'-Axel laat ze al tien jaar lopen Er zit weer muziek in Hoek Derek Flint heeft het weer moeilijk m 01 WIST SI DIT MET NU DE GESCHIKTSTE TUD IS NIEUWE VERWARMING AAN TE SCHAFFEN ER IS NU NOG VOLOP KEUS UIT ALLE NIEUWE MODELLEN VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL ,Laat ze maar lopen,'" moet Axelaar Michiel Koekkoek ge dacht hebben toen hij tien jaar ge. leden met vrienden Danie de Put ter en Jopie van Bendegem de wan- delsportvereniging ,Emma' opricht te. ,Laat Emma maar lopen', zegt nu op zijn beurt voorzitter J. Pica- vet en dan wijst hij trots op een boordevolle prijzenkast. Hoeveel bekers, lauwertakken en medailles zijn vereniging de afgelopen jaren heeft verzameld valt op geen stuk kon na te zeggen. Tachtig, negentig moeten het er zijn en dan loop je nog de kans dat je te laag schat. Kortom: ,Emma' doet het uitstekend. Onge veer 80 leden trekken bij' tijd en wijle gymschoenen en witte bad stoftruien (met embleem) aan om zich, als het moet met een lach op de lippen, op de 5, de 10, de 15 of de 20 kilomoeter te werpen. Tien jaar geleden begon het dus officieel te marcheren. Dertien leden waren er, een magere verenigings kas zorgde voor de (smalle) basis. ,We zijn klein begonnen' vertelt Pi- cavet, ,één van de eerste tochten waaraan we meeliepen was de .Luc- tor et Emergo' wandeltocht in Krui. ningen. Eigenlijk heeft die zo'n beet- allemaa! in de Emm astraat woonden hebben we de club ,Emma' ge noemd'. Waren het aanvankelijk alleen de Axelse heren die acte de présence gaven, in 1960 (om precies te zijn op 30 mei) zetten ook de dames hun eerste wankele schreden op het wandelpad: ,Emma' werd uitgebreid met een damesafdeling. ,Het leuke was dat er toen is geschreven ,de heren capituleren voor de vrouw', maar het valt niet te ontkennen dat onze -vereniging in die tijd zijn bloeiperiode beleefde: we hadden zo'n 150 léden'. Maar terug naar de prijzenkast: al het zilver en goud achter zó'n gla zen deurtje komt er niet zomaar. Daarvoor moet gewerkt worden en HOEK Er zit, sinds enkele maan den, v/eer muziek in Hoek. ,Elk naar zijn krachten' loopt af en toe een feestelijk rondje door het dorp en je kunt van een eind al zien dat de trompettisten, de fluitisten en de trommelaars daar plezier in hebben. .Spelen op de kiosk is er niet meer bij, die heeft de gemeente afgebro ken toen v/ij weer met onze activi teiten begonnen. Maar het geeft niets: om veel donateurs te krijgen en ze aan je te binden kun je beter marcheren, dan zien de mensen je tenminste.' Aan het woord is ENZK- voorzitter J. C. Verhage, een grijs man, die er best voor uit wil komen dat Hoek het al voor de tweede maal met een muziekkorps probeert. ,We hebben al eens eerder een ge zelschap gehad, dat heette ook ,Elk naar zijn krachten'. Op de duur be stond er geen animo voor, de men. sen liepen weg. De muziekinstru menten bleven over". En daar bla zen de mannen van het nieuwe korps dan maar weer op. Af en toe is er eens een trommel vervangen, er ging een trompet de deur uit en men kocht een nieuwe klarinet. Uni formen niet, daar gaat het niet direct om vindt Verhage. Een paar weken geleden organiseer den hy en zijn medebestuursleden een inzameling onder de bevolking TERNEUZEN-OOSTEURG Ein delijk is het dan zover: de grote De- rek Flint, onoverwinnelijk judoka en eerste klas ladykiller, komt naar Zeeuwsch-Vlaanderen. In het Oost- burgse Ledeltheafer draai dit week einde .Flint vecht met vrouwen', een amusante rolprent vol merkwaardi- Es in- en uitvallen. Het verhaaltje: loyd Cramden, hoofd van de bin nenlandse veiligheidsdienst (nee, niet de Nederlandse) moet een onder zoek instellen naar de verwikkelin gen rond de lancering van een ruim teplatform. Hij schakelt onmiddellijk Flint in. een krachtfiguur die, voort durend omringd door mooie meisjes, het land al vele diensten heeft be wezen. Onze superspeurder ontdekt al vrij spoedig dat vanuit een schoon heidsinstituut op de Maagdeneilan den (.Grandioos Gelaat') door een bende mooie vrouwen pogingen in het werk worden gesteld om de mannenmaatschappij omver te wer pen. Hoofdrollen in deze, door Gor don Douglas geregisseerde film: James Coburn (Derek Flint), Lee J. Cobb ,Jean Haie en een hele serie onbekende grootheden. Het blijft daar in Oostburg deze dagen overi gons net bj genernznuige complot ten: ln ,De wreedste aller amazones' hard ook. Een keer per week trai nen de dames (overigens zijm het in de meeste gevallen meisjes, want ,Emma' oriënteert zich in het bij zonder op de jeugd, al vormt die mevrouw van 64 een krasse uit zondering....) en heren voor de af standen 5 en 10 kilometer onder leiding van mej. T. Caluw, de groe pen voor 15 en 20 kilometer doen net, met dezelfde frequentie, onder toezicht van de heer Picavet. In de tien jaar dat ,Emma' be staat zijn er al heel wat tochtjes bulten de (Axelse) deur geweest. Bergen op Zoom en Kapelle: alle maal kunnen ze rekenen op Zeeuws- Vlaams bezoek."Maar dat komt dan wel per busje: anders loopt zelfs een wandelsportvereniging uit de hand.... Een groepje van ,Emma' tijdens de jeugdvier daagse in Gorinchem, dit jaar. om de aanloopkosten te dekken. De opbrengst s nog net bekend, maar wel schijnt het dorp zijn muzikanten zeer mild te hebben bedacht. Wie weet, msschen lopen ze weieens een extra rondje. De ongeveer twintig korpSleden (om de veertien dagen wordt er in de gehoorzaal gerepe teerd) zijn er heus niet te lui voor. Opgewekt blazen ze hun vereniging naar enkele honderden donaiteurs, want die moeten er binnenkort ko men. ,We voeren er al een actie. Ik weet zeker dat drie vierde van het dorp lid wordt', is Verhage' opti mistische prognose. En ook ln die bewering zit muziek. (het tweede stuk celluloid dat men in de projector schuift) maken we kennis met. heel andere situaties. Een jonge Engelse jager, David Marchant, wordt gevangen genomen door de Amazones. Hij weet te ont snappen uit de greep van hun wrede koningin, maar moet zijn geliefde achterlaten. De schade blijkt nadien nogal mee te vallen... .Duxof Ter- neuzen: ,De zeven vechters van de McGregors'. Twee Schotse echtpa ren, leden van de McGregorclan, heb ben in Texas, waarnaar ze zijn ge- emigreerd, voortdurend af te reke nen met Mexicaanse roversbenden. De zoons trekken met vee naar een jaarmarkt en dan volgt er een over val. Hoe een van de McGregors erin slaagt opgenomen te worden in de bandietenbende en die op zo'n ma nier saboteert zien we in ,De zeven vechters'. Amusant en een tikkeltje tragsch s ,Geld lgt voor het grj- pen' met James Coburn in de (uit puttende )hoofdrol. De gevangenis psychologe wordt verlefd op delin quent Eli Kotch en zij weet zelfs te bewerkstelligen dat hij voorlopig zijn vrijheid herkrijgt. En dan begint een lang leven vol avonturen en avon tuurtjes met verschillende rijke vrouwen liefst... Duivenliefhebbers zoeken graag hun kanspaardjes uit. Op Or leans echter bestaan er geen problemen van goed of minder goed zitten. Met al wat een derbyring aan heeft, wil men zijn kans gaan. De nationale derbyvlueht uit Orleans is de grootste vlucht van de wereld. Nergens, zelfs niet in België, wat toch de ba kermat van de duivensport ge noemd wordt, heeft men zoiets weten te bereiken. Het is de ,CC Tilburg Vooruit' welke reeds jairem achtereen deze orga nisatie op zich neemt en thans schrikt mén niet meer van eon deelname van meer dam 50.000 duiven! Ieder jaair worden meea- dam 100.000 derbyriingeai verkocht a rea son van 1.00 extra per stuk, waair- vam de derbypri'jzen berekend wor den. Nederland wordit verdeeld in 5 af delingen. In elke afdeling is de le derby-prijs 2000, de 2e 1000, 3>e en 4e olie 500, 5e tot en met elk 50 en de resbprljzen vam 25. Als hoofdprijzen vervliegt men op deze vlucht gouden horloges. Een prijs waarop elke duiiveniliiefhebber het gemunt heeft. Hot is echt een beetje zo, dat men zich geen vol waardig duivenmelker voelt, als mem nog geern gouden horloge gewommem heeft.In de loop der jaren zijn er reeds ontelbaar veel gouden klokjes vervlogen en er zijn liefhebbers, die er reeds een helle reeks gewonnen hebben. Het gehele gezin heeft een gouden .Orleans' horloge. Naast die- ze gouden horloges vervliegt men dit jaar als seriioprijzen elektrische naaimachines, en oewstateurs. Bo vendien is er in het normale poele- spel nog een flinke duilt te verdienen. Deze vlucht staat open voor alle bij de NPO aangesloten bonden, zodat de deelname werkelijk een natio naal karakter heeft. Het moet een fantastisch gezicht zijn als de ruim 60.000 duiven in een minimum van tijd te Orleans gelost worden. Zeela.nd heeft zich op deze vlucht reeds vaak van zijn beste zij de laten zien en ook dit jaar als dc wind een niet al te ongunstige rich ting kiest, zullen weer diverse Zeeu wen op deze grootste aller vluchten hun slag slaan. Voorspellingen zijn im de voetbal sport reeds prac'tisch ondoenlijk, im cfe duivensport zelfs onmogelijk, wamt hierin geldt, in nog veel grote re mate ...vandaag ik...morgen gijll. Amg'erville: Steeds Sneller - IJzemdnjke met 148 jonge, le 1119 meiter per minuut; J. de Meester 1; R, Thoimaes 2, 10; P. Dellaert 3; B. Tamghe 4, 6; W. v. d. Slüklce 5, 7, 8; M. Rodits 9. Met 24 oude, le 1074 m p m. F. Die- lemam 1; dr. A. Liievens 2, 8; P. Dellaert 3; C. Geea-inaert 4, 7; I. de Cocq. 5R. Lammens 6. Pv Hogeweg, Hoofdplaat met 114 jonge, le 1141 m p m. Th. Steuaert 1; H. Piieilaet 2; A, v. d. Ameele 3; J. Geermaert 4, 7; J. Roegiies 5; Poorter-Pré 6, 8; M. Vermeere 8; L. Mairbems 10. Pv Hoop, Biervliet 126 duiven, le 1113 m p m. A. du Puy 1; P. Plad. det 2; G. Bracke 3;W. de Jonge 4, 9; P. Mamgnus 5; P. de Wimmie 6; J. Lïjbaart 7; C. Temmer mam 8; H. de Dobbelaere 10. Mei 28 oude duivem. le 1010 m p m. M. Deveneyns 1; J. Boeye 2, 4; Leeluyze-v. Vooren 3; A. du Puy 5; C. de Regt 6, 7; Sj. Versluys 8; M. de Regt 9,10. De Snelvliegers, Oostburg met 63 oude. le 1143 m p m. W. v. Unen 1; A. v. Hdjfte 2; L. Verhage 3; J. Simpelaar Jz 4, 9; W. Daatnsem 5; Mevr. Risseeuiw 6, 8; J. Bakker 7; M. Krijger 10. Met 146 jonge duiven, le 1126 m p m. J. v. d. Walle 1; A. Rnsseeuw Jz 2; A. Boonman 3; P. Ba/nra 4; H. Oosterbaan 5, 9; R. Verstraeten 6; F. Brevet 7; W. Daaneen 8; mevr. Rissseuw 10.. VZV Sasput: oude duiveneerste 1067 meter per mimuuit. Uitslag: J. Boogaert 1 m 3; gebr. Poorter 2; T. de Joingie 4. Met 59 jonge duiven: eerste 1111 meter per milnuut. Uitslag: Tb. de Smit 1, 3 en 4; J. Dhomit 2; H. Rie- rrens 5; J. Boogaert 6; T. de Jonge 7* Ch. de Looze 8 em 9; Cl. de We ver 10. Nieuw Leven, Koewacht: Wedvlucht met 304 jonge duiven: eerste 1122 meter per minuut. Uitslag: P. v. Goethem 1; J. Ven-schuren 2, 7, 8 en 9; P. de Waele 3; R. v. Hljfte 4; gebr. Elegeert 5; P. Coene en Zm. 6: A. Maiutens 10. De Vrede, Sas vam Gent. Wedvlucht met 130 jonge duivem. Uitslag: De Vrede. Sas van Gent. Wedvlucht m.et 130 jonge duivem. Eerste duif 1130 meter per minuut. Uitslag: sen 7; Th. v. Zeele 8 em 10; J. du Puy 9. Met 20 oude duivem: eerste 1098 meter per miinuut. Uitslag: J. du Puy 1, 3 em 6; H. Marquimié 2; J. Smolders 4 en 7; E. Beau ram 5. De Reisduif, Philippine: Wedvlucht met 191 duiven: eerste 1124 meter pa>- minuut. Uitslag; R. Lippens 1: J. Haak 2 en 9; F. Roegiiest 3 em 7; Joh. de Mul 4; A. Ploegtaert 5; A. Vermeerssn 6; A. de Krijger 8; O. Haers 10. Recht" voor Allern, Sluis: wedvlucht met 127 jonge duiven: éerste 1152 meter per minuut, Uitslag: P. de Smit 1, 2, 4 en 6; M. v. d. Bus- sche 3; J. Stabij 5; M. Baert 7 en 10; E. Visser 8 em 9. Met 9 oude duiven: eerste 1070 meter per minuut. Uitslag: E. Vis ser 1; P. de Smit 2; G. Oocquiit 3. Postduivenhoudersveremlgiing De Ge trouwe Duif, Cadzand: wedvlucht met 139 jonge duivem: eerste duif 1133 meter per min. Uitslag: G. Schmier 1, 8 en 10; W. Goossan 2; H. v. d. Walle 3; J. Visser 4; J. A. Vasseur 5; W. v. Akker 6; A. Prsmouw 7: A. Duininck 9. Met 12 oude duiven: eerste duif 1054 meter per minuut. Uitslag: J. Visser 1 em 3; A. de Putter 2 en 4. De Luchtbode, Zuidzande: wedvlucht met 57 duiven: eerste 1107 mieter per miinuut. Uitslag: A. Kuipers 1 en 10; W. de Die 2, 3, 5 en 7; J. Datithijn 4; P. Boekhout 6; C. Ver» plamke 8 em 9. Met 5 oude duiven: eerste 1108 me ter per mtowuit. UitslagP. Boek hout 1 en 2. Moescroen: De Luchtbode, Zuidzamde: wedvlucht met 44 duiven: eerste 1070 meter per miinuut.Uiitslag: J. de Lijaer 1 em 2; J. Datthijin 3 em 6; J. Riernems 4; G. Pleijbe 5; A. Wage 7: P. Boek. hout 10. De Getrouwe Duif, Oadzamd: wed vlucht met 126 jonge duivem: eer ste 1148 meter per mimiuuit. Uitslag: A. de Putter 1, 9 en 10; H. v. d. Walle 2; W. Goossem 3. 4 em 5; P. de Meij 6; P. Goossem 7; A. Dui- nimok 8. Met 38 oude duivem: eerste 1184 me ter per minuut. Uiibslag: H, v. d. Walle 1; W. v. Akker 2; P. de Meij 3, 5 en 8; D. v. Houte 4; J. Porreij 6 en 7J. v. d. Plasse 9 en 10. Recht voor Allen, Sluis: wedvlucht met 98 jonge duivem: eerste 1105 metier per miinuut. Uitslag: P. v. Grol 1; O. de Meijer 2 en 10; M. Baert 3; J. Coppens 4; J. Focke 5 en 7; A. Tas 6; M. v. 8; E. Baert 9. Met 39 oude duiven: eerste 1110 me ter pea- minuut. Uitslag: E. v. <t Walle 1, 6 en 7; G. Cocquit 2; A. Crooijmams 3; M. v. d. Bussche 4; A. v'. Haneghem 5; J. Focke 8; E. Visser 9; J. Moans 10. Steeds Sneller, IJzendijke: wedvlucht met 291 duiven: eerste 1112 meter per minuut, Uitslag; I. de Cocq l; G. Olaeijs 2; Deprez-de Jaeger 3; R, Lammens 4; A. Mussche 5; M, Notschaele 6; H. Hamel ymek 7 en 8; A. Oaloqi 9; A. Termote 10. VZV Hogeweg. Hoofdplaat; wed vlucht met 171 jonge duiven: eerste 1134 meter per mimiuuit. Uitslag: Th. v. d. Volde 1E. Temmerman 2 en 8; J. Spimmoweijm 3; J. Geernaert 4; B. Thomaes 5; Oh. de Poorter 6; A. v. Zeele 7; Poorter-Pre 9; N. Provoost 10. Met 46 oude duiven: eea-ete 1134 meter per miinuut. Uitslag: J. Spin- neweijn 1; A. de Haiemer 2; P. v, Waas 3, 4 en 8; A. de Waele 5; A. Hamelinck 6; C. de Ruijsscher 7; A. de Wever 9; C. Sijmesael 10. De Snelvliegers, Oosbburg: wed vlucht met 79 oude duiven: eerste 1081 meter per mimuut. Uitslag: J, Simpolaar Jz. 1 em 9; W. Daansen 2, 3 en 6; Jos Simpelaar 4; L. Ver- heije 5: J. Bakker 7; mevrouw Ris. seeuw 8; W. v. Urnen 10. Met 133 jonge duiven: eerste 1087 meten- per mamuut. Uitslag: E. Sim» pelaar 1; R. Verstraetem 2; P. Barra 3; A. de Gardeijn 4; M. Krij ger 5; A. Boonmam 6: A. v. Hijfte 7; W. Daamsem 8; P. Baas 9 em 10. Met 75 jonge duiven: eerste 1271 meter per miinuut. Uitslag: Ch. de Looze 1; E. Mimmaert 2; Poorter- Oaz 3, 4 en 8; J. Boorne 5; P. Boo- gaart 6; R. Blaekmam 7; gebr. Poor ter 9; H. die Wever 10. VZV Sasput: wedvlucht met 38 oude duivem: eersbe 1279 metea- per mi nuut. Uitslag: gebr. Poorter 1 em 6; Th. de Smit 2, 7 em 9; G. Galon 3 en 5; J. Weijmsben-gem 4; J. Dhant 8; J. Boogaart 10. Nieuw Leven, Koewachtwedvlucht met 104 jonge duivem: eerste 1224 nieter per minuut. Uitslag P. Coienem en Zn. 1 en 10; P. v. Goethem 2; R. Lauruelbe 3; F, Leem,knecht 4; J. Elegeert 5; A. Martens 6; W. Verbiest 7; R. de Waele 8; gebr, Elegeert 9. Kringvlucht West-Zeeuwsch-Vlaajn- deren en Walcheren vanuit Olermomt met 73 oude duiven: uitslag: v. Pee- nen em Zm., Souburg 1; M. de Smet, Eede 2 em 9; G. Dobbelaere, Schoon- dijke 3; Gebr. Kon-ff, Souburg 4; Klaassen-Taullie, Schoomdijke 5; Klaassen-Cornelis, Driewegem 6; A. Mussche, IJzendijke 7; A. Li evens, IJzendijke 8; W. Mussche, IJzendijke 10. Met 140 jonge duiven: uitslag: H. Oalom, Schoomdijke 1; P. Dellaert, IJzendijke 2; I Aalbreghtse, Zuid zamde 3; A. Lievems, IJzendijke E. M. JAARSMA DRU ETNA BECKERS BOCAL PEETERS NESTOR MARTIN FABER SIEGLER INTERNO HOENSON Kom de prachtige modellen, die afgestemd zijn op moderne en klassieke interieurs, bekijken. Ideaal stoken begint bij de goede voorlichting. Wij verstrekken alle inlichtingen en staan achter U bij het kiezen van de juiste warmtebron. Van een vakkundige plaatsing kunt u verzekerd zijn. Erkend gasfitter - Dijkstraat 7-9 - Terneuzen - Telefoon 011 50 - 2056

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 20