Filius blijft mits Ontwerp van wet voor Havenschap Vlissingen Celstraf voor LSD-bezit Stichting vliegveld overweegt aanleg grasbaan van 800 m 2 RAAD WIL OPENHEID M0SSELAANV0ER MINIMUMPRIJS NAAR PROVINCIALE STATEN SN0EPRAPEN BIJ LEWEDORP... ALMANAK Examens ONDERZOEK VORMGEVING ABDIJPLEIN MIDDELBURG PROPAGANDA KRULB0LLEN IN OOSTBURG Bij Middelburger in dichtbundel Rozen en motoren VLISSINGSE D0P-S0CIËTEIT GAAT IN SEPTEMBER VAN START Ledental kan tot 75 worden uitgebreid Gs van Zeeland willen waarborg voor werknemers van NV Haven van Vlissingen Belasting Dringend VERHARDE BAAN MOEILIJK TE REALISEREN Exploitdu PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1957 VLISSINGEN Op aandrang van vrijwel alle fracties van de Vlissingse gemeenteraad heeft wethouder Filius zich ten slotte bereid verklaard zijn ont slagaanvrage in te trekken. Hij zal dat echter niet vóór maar (eventueel) pas tijdens de raadsvergadering doen die vanmiddag (vrijdag) wordt ge houden. De heer Filius heeft zijn aanblijven na melijk afhankelijk gesteld van drie voorwaarden Ten eerste: de raad moet met een zeer grote meerderheid zijn aanblijven steunen. Met een meerderheid die nauwelijks groter is dan de minder heid handhaaft hij zijn ontslagaan vraag. Ten tweede: er moeten ingrijpende wij. zigingen komen in de statuten van de Stichting Sportbelamgen Vlissin gen. Ten derde: de aan deze ontslagaanvraag verbonden verwikkelingen moeten worden behandeld in een openbare raadsvergadering. Tijdens een informele vergadering van de fractievoorzitters werden deze feiten meegedeeld door de heren A. Lorier (ar), fractiegenoot van de heer Filius en de heef E. de Priester (pvda). Eerder had de heer Lorier moeten meedelen niet geslaagd te zijn in zijn opdracht om met een nieuwe kandidaat te komen. De heer Filius deelde ons slechts mee: ,Het is mogelijk dat de raad het me mo gelijk maakt terug te komen'. Met grote beslistheid staan alle fracties op wijziging van de statuten van de stichting. Hoofdzaak is voor de frac ties dat de bevoegdheden met na me financiële beslissingen bij de raad komen. Voorts wil men onder meer ook bezien of het noodzakelijk Is de functies van wethouder van sportzaken en voorzitter van de Stichting Sportbelangen te ontkop pelen. Verschillende raadsleden zullen er op wijzen dat het niet meer mag voor komen dat de bouw van belangrijke projecten (voorbeeld: de sporthal) kan worden opgedragen aan cte stich ting. Zij stellen: de gemeente moet bouwen en het project later ln be heer en onderhoud overdragen aan de stichting. Een belangrijk onderwerp tijdens de de batten van vanmiddag Jn de Vlis singse raad zal ook zijn: de open heid. Zo is er sprake van een grote verontwaardiging over het feit dat dat er een schrikbarend tekort van 400.000 gulden is bij de bouw van de sporthal. De heer W. P. Hamerllnck (kvp) stelde j nadrukkelijk: .De communicatie tus sen het college van b en w en de raad is al heel lang onnoemelijk slecht, hoewel deze juist na de komst van de heer Filius in het college is verbeterd. Maar de tijd is nu zover gekomen dat er duidelijke toezeggin gen op dit punt moeten komen. De openbaarheid moet zeker zijn'. Ver- Bchillende raadsleden deelden ons mee er geen genoegen mee te nemen over deze hele zaak alleen in eerste en tweede instantie te mogen spreken. ,Als dat npdi'g is zuilen we er voor zorgen ook in derde en desnoods ln vierde termijn te spreken', aldus een fractievoorzitter. DEN HAAG (ANP) Mosselkwekers kunnen met ingang van 21 augustus hun produkten weer vrij aanvoeren. Als aan voer en afzet hiertoe aanleiding geven, worden weer opdrachten verstrekt om aan te voeren. Haalt de aanvoer een mi nimumkwaliteit, dan kunnen handel en inleggerijen door middel van inschrij ving bij het produktschap voor vis- visprodukten in Yerseke kopen. Daarbij geldt een minimumprijs van 11,50 per ton. Hiertoe heeft het bestuur vam liet pro duktschap. vandaag besloten door de oude mosselverordening te wijzigen. Er Is tevens een fonds ingesteld, waaraan onder bepaalde omstajnidigheden de kwe kers mosselen kunnen leveren, waarmee de regulering va.n de aanvoer wordt ge diend. Enige maanden geleden werd een voor stel voor een verkoopsysteem middels veiling brj inschrijving verworpen. Bij veilplicht zouden controle, handhaving vam kwaliteit, minimumprijs e d iin het gedrang komen. De huidige regeling voldeed niet, waarom naar een nieuwe werd uitgezien, waarvoor de mosselad viescommissie de uitgangspunten aan droeg. LEWEDORP De jeugd van Le- wedorp heeft donderdagmiddag haar hart kunnen ophalen. En wie over de rijksweg reed, van choco lade houdt en een beetje meer op onthoud dan gewoonlijk voor lief wilde nemen, kon stoppen om van de rijksweg 5S wat chocola, te ra pen. Een vrachtauto, beladen met zes ton snoeperij vooral choco lade van Jamin reed naast cle weg, vlakbij de Sloedam tegen twee bomen en loste daarbij onge veer de helft van de zoete lading. De wagen reed bestuurd door B. A. P. uit Rotterdam in de richting van Middelburg en raakte van de weg, vermoedelijk door een mankement aan de stuurinrich ting. De hele middag werd het verkeer op de rijksweg ernstig ge stagneerd. De zwaar beschadigde auto, Icon, doordat de vooras er onderuit was geschoven, moeilijk ivorden leeggehaald. Hij stond ■met. de achterkant op de weg. Het snoepgoed werd in een andere vrachtwagen overgeladen. De chauffeur bleef ongedeerd. Op de foto: de zoete ravage op de rijksweg. (Foto PZGJ Zierikzee koos Miss Toeriste 1967 (ADVERTENTIE) -eeuwse Stuk De plaatselijke operettevereniging was druk aan het repeteren. Repetitie is de moeder van de vooruitgang en die baart op haar beurt weer kunst, nietwaar, zodat de operettevereniging dusdoende aan minstens van een van haar doelstellingen beantwoordt.- Een van de tenoren, helemaal in het voorste gelid, deed ontzettend zijn best de muzikaliteit van zijn hele familie te onderstrepen. Dat lukte vrij aardig tot hij bi) een vrij hoge uitloper zonder ver dere aankondiging zijn gebit- ver loor. De sopfanen hadden er een beet je moeite mee, maar ze zongen door. Dass m.uss ein Btück vom Him- mel sein. ZIERIKZEE De charmante schoon heidsspecialiste Marie Louise van der J-iUgt, 22 lentes, uit Den Haag is woens dagavond miss toeriste 1967 geworden tijdens het im .Mondi-agom' te Zierikzee gehouden wijnfeest, dat werd georgani seerd door de* directie van voornoemd hotel en de plaatselijke VVV. Woens dagavond traden vijf finalisten aan. te weten Annemieke Verachte-rt, secreta resse uit Eindhoven; Jopie Houtemforimk. vezinsverzorgster uit Breda: Margriet Venderielle, imformatrice VVV uit Mid delburg, Marie Louise van der Lugt, schoonheidsspecialiste uit Den Haag en mejuffrouw E. G. Tjallema, studente uit Wierden. De kandidaten traden deze laatste avond tweemaal op, namelijk eerst in uitgaanskleding en ^daarna in vakantde. tenue. In de "eerste plaats werd door de jury speciaal gelet op de persoon lijkheid van de deelneemster, geuit in haar kapsel, make-up, kleding, houding, etc. Bij de tweede ronde meer- op ori ginaliteit en fantasie. De jury was voor deze laatste ajvomd speciaa' uitgebreid van 5 tot 8 perso nen en bestond uit mevrouw D. J. v. d. Ende-Timmerman, schoonheidsspecialis te; mejuffrouw W. M. C. Holty, mo diste: mevrouw J. Poidermams-Verepuy, modiste; Jan P. Jongschaap, journah'st- kunstsohüder, Ad Smallega-nge, voet- verzorger; mevrouw Van Gees bergen, vakanti ekledïmgR. Kotoun, dames- kapper en Co de Vos. ontwerpei'. Om kwart voor elf traden de dames voor de eerste maal voor het voetlicht en ruim een half uur later vei-schenen de kandidaten nu in speciale vakantie. kleding opnieuw voor de kritische jury. De prijzen werden uitgereikt door de heren B. van der Lelei en J. van der Valk jr. vam de Zierikzeese VW. De winnares, mejuffrouw Marie Louise van der Lugt. kreeg als eerste prijs een geheel gratis verzorgd weekend voor twee personen in een Zierikzees hote' aangeboden. Voor de andere fina listen waren er tal van geschenken beschikbaar gesteld door de Zierikzeese zakenlieden. Het trio Piet Daalhuyzen uit Den Haag zorgde voor de stem- mings- en dansmuziek. Te Amsterdam slaagde voor net exa men natuurkunde mo de heer K. Bogaert uit Kuitaart, Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men NV de heer N. van Damrne -uit] Clinge. MIDDELBURG De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft besloten de verandering aan het Abdij plein te Middelburg voorlopig op te schorten. Zoals bekend was net plan op gevat om het plein van een asfaltlaag te voorzien. De heer C. J. Bardet, architect van de rijksdienst voor monumentenzorg, heeft thans de opdracht gekregen te onder zoeken welke maatregelen er voor een nieuwe vormgeving van het Abdijplein genomen kunnen worden. OOSTBURG Op de bolbaan bjj het ,Gr-te Gat' te Oostburg Ls donderdag avond een propagandawedstryd krul. boller gehouden. De plaatselijke VVV heeft dit evenement georganiseerd om het Isrulbolspel bij plaatsgenoten en toeristen betere bekendheid te geven. Aan de wedstrijden namen 6 Oostburgse middenstanders, 6 Oostburgse ambtena ren en 6 toeristen (twee Amsterdam mers, een Hagenaar en drie Duitsers) deel. Het spel was bijzonder geanimeerd. ,De mensen hebben geweldig geno ten', zei de heer M. Aalbregtse, alge meen spelleider en oud-voorzitter van de VVV. na afloop. ,Er was zelfs een Hagenaar die het spel in zijn eigen stad wilde gaan introduceren' zo zei hij. De eerste prijs viel aam de groep ambte naren te beurt. Zij ontvingen ieder een briefopener met het wapen van Oost- buig. De tweede prijs ging naar drie toeristen, evenals de derde en de vierde m-ijs was voor de middenstanders. De heer Aalbregtse reikte de prijzen uit in café Vain den Broecke bij liet .Grote Gat'. De wedstrijdlei der was de heer J. Rieteco. scheidsrechter de heer F. van Eyck. MIDDELBURG De Middelburg se politierechter, nir T. Attema, heeft donderdag de Middelburger J. F. T. M. B. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden, waarvan 2 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. De hoofdstedelijke recherche had op 30 juni jl een hoeveelheid LSD ontdekt in de kamer van deze ver dachte- waarmee hij in strijd was geweest met de opiumwet. Verdachte gaf het hem ten laste gelegde toe. Uit het onderzoek bleek, dat B. de hoeveelheid LSD van een Rotterdamse vriend, K. v. d. H. in; bewaring gekregen had. Van der H. had zijn Middel burgse kennis bij een bezoek ge vraagd of li ij een pakje bij hem mocht achterlaten. B. had er geen bezwaar tegen en de Rotterdam mer had het smalle pakje vervol gens in de dichtbundel .Rozen en motoren' vesteot. 1. vermoedde, dat liet LSD was. IIjj •ertelde niet te weten, dat het verhe den was, eert hoeveelheid van dit spul in bezit te hebben. Enkele jaren tevo ren had lijj LSD gebruikt om te weten te komen wat het was. Hij had die hoeveelheid gekregen van een semi- arts uit Amsterdam. B. werd verde-, digd door mr H. Bruin uit Middelh Dé veroordeling was eonfe-m cle va/n de officier van justitie, mr N. van Raalte. die het ten laste gelegde bewezen achtte. Koninklijk zilver voor A. C. Koole In de consistorie van de Nedeiriands hervormde kerk te Baarland reikte bur gemeester W. N. vam Li,ere dinsdag avond de zilveren eremedaille verbon den aan de orde van Oranje.Nassau uit aan de heer A. C. Koole. De plechtig heid wend bijgewoond door ds W. Lou- rens, de leerkeraad en de kerkvoogdij. De heer Koole, die reeds vele jaren ver schillende functies op kerkelijk en maat schap Wijk gebied vervult, kreeg de on derscheiding" voor het feit dat hij op 1 juli 40 jaar werkzaam was als ontvan ger-secretaris van de Nederlands her vormde kerk be Baarland. Organisatie hippe vogels' VLISSINGEN Begin september gaat in het gebouw van jeugd- en jongeren centrum Ruimte' in de Sa-razijnstraat in Vlissingen de DOP-soeiëteit van start. Staffunctionaris Peter den Haring van Ruimte', een landelijke organisatie, die is voortgekomen uit de AJC, vertelde deze week tijdens een informele bijeen komst aan genodigden het hoe en waar. om van deze jeugdsociëtelt. De DOP- groep, die reeds enkele jaren bestaat en zich voornamelijk bezighield met het scheppen van gezelligheid, (onder meer in een bunker) is thans ondergebracht in .Ruimte'. Deze organisatie stelde de eerste ver dieping van het gebouw ,De Kajak' beschikbaar en de jongelui knapten de ze ruimte zelf op, hierbij gesteund met een voorschot van .Ruimte', Vorige maand diende men een subsidiever zoek van 1000.- in bij de gemeente Vlissingen om het voorschot te kunnen- terug betalen en de ruimte van deug delijk meubilair te voorzien. Het kostte aanvankelijk nog wel moeite de DOP- groep in een organisatorisch geheel on. der te brengen, aangezien de jongelui zogenaamde .hippe vogels' hier principieel niet voor voelden. Aange zien de groep zonder de steun van Ru Lm te' niet over een eigen sociëteit zou kunnen beschikken, heeft men thans een bestuur en reglementen. Hier bij is onder meer bepaald, dat slechts diegenen lid kunnen worden, die qua mentaliteit passen in de DOP-groep. Men kan slechts lid van de sociëteit worden als men door een van de le den wordt voorgedragen. Voorts i: een orde-commissie in het leven geroe pen. Op deze manier probeert mén de goodwill bij de instanties, die finan ciële steun moeten verlenen, te hand haven. Zowel de heer Den Haring als ds H. J. Hemstede ui.t Vlissingen, voor zitter van de Vlissingse Jeugdraad, zul. len op een en ander toezicht houden. Op het ogenblik zijn er in de boeken van secretaris Theo Bosschaart veer tig leden geregistreerd. Gezien de ruim te kan dit tot 75 oplopen. De heer Den Haring hoopt: in de toekomst verschil lende festiviteiten te kunnen organise ren, zoals teach-ins en cabaret- én n ziekoptredens. De voorzitter van de DOP-sociöteit Martin Jansen en verder zitten in het bestuur Freddy Smit, Theo Bosschaart en Rob Oosterhuis. Wethouder F. G. Smit. die aanwezig was tijdens de in formele bijeenkomst, evenals wethouder G. J. Janse en de raadsleden J. J. Kempe, A. C. van Dalen, J. M. H. van de Sande, L. Koster, de secretaris van de Vlissingse Jeugdraad, de heer P. C. J. Jacquemijns en brigadier J. Krom.been namens de Vlissingse politie, zei van mening te zijn, dat men pas goed kan oordelen over de waarde van de sociëteit als er geëxperimenteerd Ls. De nadruk, die de gekozen organisatie vorm legt op het verantwoordelijkheids gevoel van de leden, achtte hij ook zeer belangrijk aspect van het project. In de sociëteit, die maximaal 75 leden zal tellen, worden alcoholvrije dran ken geschonken. VLISSINGEN Het ontwerp van wet voor het Havenschap Vlissingen is thans gereed. Gede puteerde staten van Zeeland heb ben het nu ingediend bij provin ciale staten met het advies te be sluiten in principe deel te nemen aan de bij dat voorstel overgelegde gemeenschappelijk regeling inza ke het Havenschap Vlissingen. Voor het Havenschap Vlissingen is de constructie gekozen, die des tijds voor het beheer van het ha- ven- en industriegebied Delfzijl werd gevolgd. Het ontwerp van wet Havenschap Vlissingen biedt weinig nieuwe gezichtspunten. De belangrijkste punten zijn: Aan de gemeenschappelijke regeling tot oprichting van het Havenschap Vlissingen nemen deel het rijk, de provincie Zee land en de gemeente Vlissingen. Omdat de gemeente Middel burg in verband met de aan leg en de uitgifte van industrie terreinen op haar eigen gebied di rect belang heeft bij het ten aan zien van de ontwikkeling van het Zuid-Sloegebied door het haven schap te volgen beleid, zal het ge meentebestuur van Middelburg een lid met adviserende stem kun nen benoemen in de raad van be stuur van het havenschap. Deze raad vergadert in het openbaar. Als de belangen van het ha venschap uitbreiding van het gebied in andere gemeente nood zakelijk maken dan kunnen die gemeenten eveneens toetreden tot de gemeenschappelijke regeling. Daarmee in in deze regeling al rekening gehouden. Er hoeven dus geen wijzigingen te worden aan gebracht. Het Havenschap Vlissingen zal beheren, onderhouden en ex ploiteren de havens, werken, in richtingen, gebouwen, werktui gen, industrie- en handelsterrei nen en wateren in het Zuid-SIoe- gebied en het havengebied van Vlissingen. g) Het gezamenlijke meerder heidsbelang van rijk, provin cie en gemeente Vlissingen in de NV Haven van Vlissingen, die de exploitatie heeft van de bestaan de havens van Vlissingen, zullen overgaan in het havenschap, dat daarna de liquidatie van de ge noemde nv zal bewerkstelligen. Vervolgens worden gebouwen, in richtingen en eigendommen van deze nv aan het havenschap over gedragen. Het rijk ontvangt van het ha venschap als vergoeding voor het derven van inkomsten uit erf pacht door eigendomsoverdracht 163.174. Het havenschap ont vangt van het rijk daartegenover als vergoeding voor het onder houd dat thans voor rekening van het havenschap komt een uitke ring groot 1.950.000. Gs zijn het eens met de ont werpen van wet en de gemeen schappelijke regelingen, maar mer ken nog op, dat de positie van het stuwadoorsbedrijf NV Haven van Vlissingen dient te worden gewaarborgd, vooral ook met het oog op de werknemers die daarbij zijn betrokken'. Over dit punt, dat overigens de totstandkoming van de wet en de gemeenschappelijke regeling niet in de weg behoeft te staan, is nog overleg nodig, aldus gs van Zeeland. ^g) De raad van bestuur kan commissies van advies instel len. De voorbereiding voor het havenschap in ontwerp heeft heel wat tijd gevergd. Al op 19 maart 1964 bracht de voor lopige bestuurscommissie voor de ha ven- en industrieterreinen in net Zuid- Sloe (Vlissingen-Oost) rapport uit. Her haalde malen spraken provinciale en gedeputeerde 9taten daarover hun ern stige bezorgdheid uit. ,Voora.l nu, nadat de werf van de Kon. My. De Schelde by de Sloe- haven tot stand kwam, reeds nieuwe fabrieken op de industrieterreinen in Vlissingen-Oost in aanbouw zijn, is het duidelijk, dat de totstandko ming van dit havenschap dringend geboden is. opdat er dan een beheers- lichaam zal zijn met bevoegdneden om de nodige maatregelen te nemen, onderhandelingen te voeren en con tracten af 'te sluiten', aldus gs aan de staten. Minister Bakker van vericeer en waterstaat heeft, na het te nemen principebesluit van de Zeeuwse sta ten, toegezegd een spoedige indiening bij de staten-generaal te Zullen be vorderen. Minister Bakker merkt in een begelei dend schrijven aan gedeputeerde sta ten over de adviserende stem van Middelburg (zonder stemrecht) in de raad van bestuur nog op, dat hiermee is voldaan aan een compromis, dat destijds is tot stand gekomen tussen rijk en gs van Zeeland, nadat het rijk al eerder had verklaard zich met de toekenning van een vertegenwoordig er mét stemrecht, zoals was gevraagd door gs, niet te kunnen verenigen. Ongeschikt voor NLM-toestellen VLISSINGEN De mogelijkheid is niet groot, dat Zeeland in de eerstkomende jaren zal beschik ken over een landingsbaan, die ge schikt is voor de vliegtuigen van het binnenlands luchtnet. De stich ting vliegveld Midden-Zeeland, die zich beijvert voor de totstandko ming van een landingsbaan in het Noord-Sloe, houdt er rekening mee, dat deze plannen vooreerst niet kunnen doorgaan omdat ,Den Haag' er niet al te enthou siast tegenover staat. Daar >m be studeert men nu als alternatief de aanleg van een kleinere baan op een grasmat, waarvan de kos ten veel lager zijn. De Stichting Vliegveld Midden-Zee- land is in 1966 gekomen met een plan voor de aanleg van een verharde baan van 1280 meter lengte en 30 me ter breedte, oost-west gesitueerd. Het luchtvaarterrein zou verder omvat ten een rijbaan, een opstclplatform, een gebouwenareaal en een grasmat voor zweef- en sportviiegtuigen. De landingsstrook zou onder andere ge schikt zyn voor de toestellen die ge bruikt worden op liet binnenlands luchtnet. De kosten voor een dergeiyk terrein zouden ongeveer 6 miljoen gulden be dragen. Hoewel de NLM al interesse heett getoond om Zeeland op te nemen in het binnenlands luchtnet blijkt het. vliegterrein met een landingsbaan van 1280 meter financieel een moeiiyit haal bare kaart: te zy'n. Daaróm heeft de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland om-; gezien naar een andere mogelijkheid om op korte termijn een landingsstrip in het Noord-Sloe te realiseren. Men bestu deert nu een plan voor een landings strip van 800 meter lengte op een gras- baan, met een breedte van 150 meter. Deze strip zou geschikt zy'n voor sport en zakenvllegtufgjes. Deze grasbaan zou dan noordelijk van de geprojecteerde verharde baan komen en evenwijdig hieraan lopen. Op deze manier kan men alvast starten, terwijl de ruimte voor het .grote plan' beschikbaar blijft. Wanneer men besluit het .kieine plan' te laten uit voeren dan zou de landingsstrip volgend jaar in gebruik kunnen worden geno men. De kosten zouden enkele tonnen bedragen. Enige tyd geleden hebben de heren D. F. P. Hoegen, voorzitter van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland, mr H. Langman, secretaris, ir J. P. Berdenis van Berlekom, lid van het bestuur, en Ir H. Knegjens van het architecten- en ingenieursbureau ir F. C. de Weger te Rotterdam met een door Philips ter beschikking gesteld tweemotorig vliegtuig alle landings- strips en vliegvelden in Nederland bezocht. Men is daar uitvoerig voor gelicht over de exploitatie en derge- ïyke. Aan het bureau ir De Weger is opdracht gegeven het plan voor een grasbaan van 800 meter nader uit te werken. Zweefvliegsport De aanleg van een landingsbaan in het. Noord-Sloe is ook van belang voor de zweefvliegsport. De Walclierse zwcef- vliegclub - een van de oudste clubs in ons land - ging in 1946 ter ziele, nadat men in verband met het verdwqnen van het terrein bij Vlissingen nog een jaar op Woensdreclit de zweefvliegsport had beoefend. Enkele Zeeuwen bleven ech ter vliegen op Woensdreclit en toen hun aantal sterk toenam kon ln 1959 de Wal- oherse Zweefvlïegclub worden heropge richt. Deze club is jarenlang bozig geweest om in de naaste omgeving een "geschikt ter rein te krijgen. In het .grote plan' was ook een zwèefviiegterrein opgenomen. De grasbaan van 800 meter lengte en 150 meter breedte zou voor de zweef vliegsport niet helemaal voldoende zyn. Men moet beschikken over drie veldjes van vijftig meter breedte en een twee honderd meter lengte. De veldjes zouden dwars op de landingsbaan moeten ko men en mede in verband met veilig heidsnormen zou de zweefvliegciub de beschikking moeten ki-ygen óver het omliggende terrein, dat ook voor het publiek moet kunnen worden afgesloten. De raad van bestuur heeft de bevat,»- head verordeningen te maken, waa» wordt gedacht aan een havengeld-,, ordening en één op het gebruik G de havens, de werken en de inrichtj gen. Voorts kan een omslag-belast worden geheven over gebouwde en gebouwde eigendommen in het bollet gebied van liet havenschap ten bellus van het onderhoud der havens en ore rige inrichtingen. Het is de bedoeling, dat deze bcl>.1 ting alleen- zal worden geheven óm eigendommen in het Zuid-Slaago^ wegens kosten van onderhoud van 4: in dat gebied gelegen havens cn óe gelijke. Evenals de gemeenten a- het havenschap daarbij een winst mogen maken. Het is nog niet mogelijk de totale pervlakte van de terreinen, die ann |»1 havenschap in eigendom overgaan, va, te. stellen. Dit, omdat inmiddels dp Kon. Mij. De Schelde terreinen in eigen- dom heeft, evenals Hoechst Vhssin» NV. Deze firma heeft tevens optie twee terreinen, die nog niet klaar d en zij zal nog optie krijgen op twit andere terreinen, zodra deze dom van rijk of havenschap 0.„, men. Voorts bestaat de mogelijlaejj dat ook aan anderen, die zich in jj haven- en Industriegebied willen veali gen, door overeenkomsten tot verin»» noodzakelijkerwijs nog vóór de oprlrj, ting va-n het havenschap terreinen k\ len moeten worden verkocht. Voor vergoeding, die het havenschap aan hij ryk zal moeten betalen is daarom di uitgangspunt genomen de prijs ven 4 ruwe bouwgrond: 2,- per m2. Het rijk zal intussen nog de nod® bedragen vóórfinancieren voor aanleg en inrichting van hiwej; werken, terreinen en wateren en te za.l ook de benodigde terreinen e; in eigendom verwerven. Het have, schap zal de gemaakte kosten mee- ten vergoeden. Het krijgt op zf- beurt de opbrengst van de verliep en ingebruikneming van terreine door het ryk teru De exploitatiekosten komen voor vi'f. tig procent voor rekening van het rij> en voor 25 procent voor respectively van de provincie Zeeland en de d«|- nemende gemeente(n). De bewindslieden van verkeer en wi- terstaat, binnenlandse zaken en jnstl tie, merken in de toelichting op lm wetsontwerp nog op, dat het outfit is dat het havenschap zelf !ca:i id nemen aan een gemeenschappelijlte re geling voor bijvoorbeeld een personeel"-, ziektekosten- of brandweervoorziento, Wat de raad van bestuur betreft: d!t telt zeven leden, waarvan twee w«- den benoemd door de minister va verkeer en waterstaat, één door ik minister van financiën, twee dca gs van Zeeland en twee door b eo? va.n Vlissingen. B en w van Middel burg kunnen een lid met raadgever, de stem in de raad van bestuur te noemen. De colleges van b en w rat een gemeente, die nieuw tot de re geling is toegetreden, is bevotfi één lid in de raad van bestuur benoemen, tenzy deze raad bepaalt, dat deze gemeente met één of m« andere toegetreden gemeenten samn één lid benoemt. De stemverhouding zal, ook bij zaging, in de raad blijven 3:2:2, tijk, provincie en gemeenten. Als voorzitter van de raad treedt «f het lid, da.t als zodanig wordt o-nige wezen door gs van Zeeland. Plaatsver vangend voorzitter is het lid, dat door voor wordt aangewezen door de minis ter van verkeer en waterstaat. De li- den van de raad kunnen dadelijk wor den herbenoemd. D'e vergadering van de raad van bi- stuur zyn openbaar, behalve als ten minste drie leden of de voorzitter sin- den, dat met gesloten deuren moei worden vergaderd. De vergadering zeil beslist dan of met gesloten deuren zal worden beraadslaagd. Het dageiyks bestuur uit de raad va bestuur van het Havenschap Vlicsin. gen bestaat uit drie leden, aangewe zen door gs van Zeeland, de minister van verkeer en waterstaat en door t> en w van Vlissingen. Het bestuur wordt bijgestaan door een secretaris en door een directeur. Vorder kan het personeel bestaan uit eea ad ministrateur, een kassier en overige personeelsleden. (ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van gisteravond 7 i Londen zwaar bewolkt, Luxemburg onbewolkt, Parijs zwaar bewolkt, Nice onbewolkt, Münehen half bewolkt, Locarno half bewolkt. ;n zwaar bewolkt, Innsbruck zwaar bewolkt. Belgrado licht bewolkt. Athene onbewolkt, e zwaar bewolkt, Barcelona onbewolkt, Madrid onbewolkt, Lissabon onbewolkt. WEINIG VERANDERING Aanvankelijk in het zuiden en oosten van het land nog zonnige perioden- Overigens veranderlijke bewolking, vnl liet vyesten uit geleidelijk ioenoimMid, gevolgd door plaatselijk enige regen- Overwegend matige zuidwestelijke wind- Ongeveer dezelfde tempera-turen gisteren. STRANDVERWACHTING VANDAAG droog en zonnig met in d« middag geleidel Uk iets meer hoge be wolking. Zwakke tot matige zuidwesten wind. Overdag 19 20 graden. Zeewater 19 graden. VOORUITZICHTEN: een zwak warm- tefrontje wordt wellicht door warmere lucht gevolgd van ruim 20 graden-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2