PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD BIJ GEEN INSPRAAK BENOEMING BURGEMEESTER Verontrusting jeugdwerkloosheid wordt in Zeeland niet gedeeld gemeentewet: Voorlopig ontwerp nieuwe Minister is het niet er mee eens MILJOENENSCHADE BIJ BRAND IN CHEMISCHE FABRIEK Toestand wordt steeds slechter in West-Irian GEEN DODEN OF GEWONDEN IN EUROPOORT Vandaag in de krant... Gemeentewet Brand Kinderen Kritiek Geheim BRAND IN EUROPOORT Storm in Finland 182 vermisten ITALIAAN STAK TWEE MEISJES NEER Voor doop prins Willem-Alexander 1800 uitnodigingen WEER GEVECHTEN IN CHINA GEMELD De weg der zuchten Leider protestantse kerk opgepakt Goede kansen voor ex Its-leerlingen 210e jaargang - no. 185 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 9 augustus 1967 n por «dv. 1 S.25 I O PZC, Mlddalburg, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Elke vorm van inspraak van de gemeenteraad bij de benoeming van burge meesters moet worden afgewe zen. Twee burgemeesters in één gemeente is ongewenst. De ge meenteraad moet de bevoegd heid hebben, he aantal raadsle den uit te breiden en het aantal wethouders te wijzigen. Dit staat in het eerste deel van het voorlo pige ontwerp voor de gemoderni seerde gemeentewet. Minister Beernink (binnenlandse zaken) heeft het ontwerp gepubliceerd om de discussie erover mogelijk te maken. Het is opgesteld door zijn ministerie. Jlinlstar Beernink verklaarde gisteren In een toelichting, dat lip persoonlek .voor een heel groot gedeelte' achter het voorontwerp staat. Met de passage over de inspraak van de gemeenteraad b(j burgemeestersbenoemingen is hjj het (chter niet eens. ,01) de gemeente Amsterdam heb ik oen ander standpunt ingenomen. Ik meen, dat er grondwettelijk bepaalde mogelijkheden zyn om de raad inspraak to geven en dat van die mogelijkheden gebruik moet worden gemaakt. Ik ge loof, dat deze zaak niet in bepaalde re gels gegoten moet worden maar dat oen praktijk zich moet vormen en dat dit nu gebeurt'. Bijzonder geval De minister is voorstander van een door do Jcroon benoemde burgemeester en meent, dat de inspraak niet een zodanig karakter moet krijgen dat er over per- wordt gesproken, want ,dat is voor de betrokkenen een bijzonder pijn lijke zaak'. Amsterdam was echter een bijzonder geval, voegde hij er aan toe. Doordat de burgemeester voorzitter van de gemeenteraad blijft, laat de grondwet volgens het ontwerp niet toe, de raad zeggenschap te verle- (Zie slot pag4 kol4) MR BEERNINK MINISTER BEERNINK (binnen landse zaken heeft een voorlopig ontwerp voor een nieuwe gemeen tewet gepubliceerd (pag. 1). DE CHEMISCHE FABRIEK ,Ko- nam' in de Europoort vloog gis teravond im brand (pag. 1). DE KINDEREN, die met een sloep een avontuurlijke tocht over de Oosterschelde maakten, zijn terecht (pag. 2). KRITIEK op winstbestedlng stich ting badplaatsen-belangen in raad Domburg (pag. 2). VOLGENS een Italiaans Wad be staat er een geheim akkoord tus sen Rusland en de VS over het Midden-Oosten (pag. 3). Binnen- en buitenlands nieuws: pag. 1 en 3; Zeeuws nieuws: pag. 2 en 5; Radio en tvpag. 7 Financieel nieuws: pag. 9; Sport: pag. 4. ROTTERDAM Een ontploffing in de chemische fabriek ,Konam' NV in het Europoortgebied, heeft een schade aangericht van vele miljoenen. Brandweerauto's uit Rotterdam en vele omliggende plaatsen rukten onmiddellijk uit naar het bedreigde chemie-complex. ROTTERDAM (ANP) Een ontploffing in de chemische fa briek Konam NV in het Euro poort-gebied bij Rotterdam die als door een wonder geen doden of gewonden eiste heeft gister avond een schade aangéricht van vele miljoenen. De explosie vond plaats in een reactor van een azynzuurfabriek. Een steek vlam van 40 meter hoog was In een wil de cirkel, onder meer in Den Haag, te zien. De bedrijfsdirecteur dr ir W. A. Dekker zei gisteravond omstreeks tien uur, toen het gevaar was geweken, dat de materiële schade reeds vele miljoenen bedraagt en dat (laarbjj komt eveneens een bedrag in miljoenen aan bedrijfs schade. Telefoons gesmolten De controlekamer waarin op het ment van de explosie 8 mensen waren werd door elkaar geschud, de ramen vlogen eruit. Later verhitten de hevige vlammen ook naburige bedrijfslnstalla- ties. In een andere controlekamer op 40 meter afstand van de vuurhaard smol ten de telefoons. Op het moment van de explosie waren op dit in continudienst werkende, 300 personeelsleden teUende, bedrijf circa 50 mensen aanwezig. ,Ik geloof dat we geluk gehad I ben', aldus dr Dekker gisteravond, toen hem werd gevraagd of er men sen het slachtoffer waren geworden van deze ontploffing. De NV Konam, een petrochemische in dustrie, is een gezamenlijke dochteron derneming van Koninklijke Zout-Ketjen en het Amerikaanse chemische concern Celanese Company of America. Beide bezitten 50 procent van het aandelenka- 1 van dit in december gestarte be- Azijnzuur is thans nog het belang- s produkt, maar het bedrijf ver- nog in een opbouwstadlum. Groot alarm' In het Europoort-gebied was gister avond direct na 8 uur te merken dat er groot alarm' was. Brandweer auto's uit Rotterdam, Roozenburg en Oost-Veorne en ambulances uit déze plaatsen reden over afgezette wegen ren van omliggende ondernemingen werden direct ingezet. Ook de toevoerwegen naar Europoort, onder meer de Beneluxtunnel en de Maastunnel, werden voor het verkeer gesloten om ambulances vrije doortocht te kunnen verlenen. Om tien over half negen kon echter de bedrijfsarts, dr Van Willigen, meedelen, dat deze explosie geen doden of gewonden had geëist. Om omstreeks negen uur verdwenen de brandweerauto's en de ambulances suc cessievelijk van het terrein. De bouw van de azynzuurfabriek overigens niet geheel is verwoest heeft tientallen miljoenen gekost. Het zal een aantal maanden duren voordat de produbtie kan worden hervat, aldus bedrijfsdirecteur dr Dekker. De vlam men hebben door oververhitting ook HELSINKI (AFP) Als gevolg een storm die zondag en maandag hot Finse zeegebied heeft gewoed, den 182 ménsen vermist. Het zijn de opvarenden van vijftig vaartuigen. Men hoopt echter, dat zy een goed heenko men hebben gevonden en nog in thuishaven terugkeren. In de provincie Ostropotamnia zijn door storm en regen 55.000 nertsen verloren gegaan. materiële schade toegebracht aan nabu rige fabrieksinstallaties, die naar men hoopt over enkele dagen weer kunnen functioneren. AMSTERDAM (ANP) De 24-jarige mejuffrouw B. Wanders is gistermiddag helemaal buiten haar schuld het slacht offer geworden van de liefdesnijd van een 26-jarige Italiaan, de monteur C. S. uit Turijn, die haar neerstab, maar in werkelijkheid het gemunt had op haar 20-jarige vriendin mejuffrouw S. Sna- bïiie. De Italiaan had enige tijd omgang gehad met het 20-jarige meisje dat ech ter deze vriendschap op een gegeven ogenblik verbrak. Gistermiddag ging de Italiaan gewa pend met een revolver en een mes, zoals later zou blijken, naar het kantoor van hel; meisje, waarschijnlijk om verhaal te halen. Hij trof het meisje tesamen met een collegaatje aam im een wacht kamer. Hij trok, eenmaal binnen, zijn revolver, kennelijk met de bedoeling op zijn ex-vriendin te schieten. Er ont stond echter een worsteling waarbij de revolver afging en de Italiaan zich zelf in zijn hand schoot. Hiermee was woede echter niet bekoeld. Het vol; ogenblik trok hij een mes en stak mee eerst mejuffrouw Snabïlie in haar zij en vervolgens de toevallig aanwezige 24-jarige vrfendin in haar rug. Deze laatste werd vrij ernstig gewond hoewel er vermoedelijk geen levensge vaar aanwezig is, toch in een zieken huis voor een uitvoerige behandeling opgenomen. Het 20-jarige meisje kon na verbonden te zijn naar huis teruf keren. De Italiaan werd overmeester! en op het politiebureau afgeleverd. Hi; kon echter als gevolg van de schotwon< die hij in zijn hand had opgelopen niet onmiddellijk verhoord worden maar moest eerst naar een ziekenhuis worden overgebracht. as zijn algen de It daar. Radio- en tv-uitzending a doop van prins zaterdag 2 sep- de Grote of St. DEN HAAG Voor de WUlem-Alexander op zi tember aanstaande in de Jacobskerk te Den Haag zijn tot ver 1800 uitnodigingen verzonden personen uit alle geledingen van de maatschappij. Verwacht wordt dat de doopplechtigheid, waarbij ds H. J. Ka ter voorgaat, rond het middaguur zal beginnen. De dienst wordt door radio en tv uitgezonden. De kerk heeft ongeveer 1900 plaatsen. Een aantal plaatsen moet echter wor den gereserveerd voor medewerkenden. Daaronder bevinden zich onder meer de leden van het Haags jeugdkoor on der leiding van Marius Borstlap. De korte stoet zal uitrijden vanaf pa. leis Huis ten Bosch en daar ook weer terugkeren. Aan een verlenging van de rit met een rijtoer wordt momenteel niet gedacht, zo vernemen wij. OLIERECHTEN IRAK VOOR STAATSBEDRIJF BAGDAD (AFP) Krachtens een nieuwe wet die gisteren in de staats courant van Irak is verschenen, krjjgt de Iraq National Oil Company, het staatsolieconcern, alle exploitatierech ten op oliebronnen in het gehele grond gebied van Irak. De wet is onmiddellijii i kracht geworden. Zy bepaalt dat Iraq Petroleum Company waarin Nederlandse, Franse, Britse en Ameri kaanse ondernemingen belangen heb ben aUeen de concessie behoudt die n 1961 is vastgesteld en nauwelijks één Erocent uitmaakt van de oorspronkelij- e consessies. De nieuwe wet komt volgens de Iraakse minister van voorlichting, dr Malek Al Hassan, die er via radio en televisie bekendheid aan gaf, tegemoet aan de eisen van een de Arabische massa door dat onze nationale hulpbronnen onder het beheer van het Iraakse volk wor den geplaatst'. De concessie die de staatsoliemaatschap pij heeft gekregen zijn die welke de re- gering-Kassem in 1961 van de buiten landse oliemaatschappijen heeft afge nomen. TAIPEI, HONGKONG (AP) Het nationalistisch CIdnese persbureau meld de gisteren nieuwe gevechten en opstan den op het Chinese vasteland. De be richten worden ontleend aan officiële inlichtingendiensten. Op 3 augustus zou aan beide zijden artillerie zjjn gebruikt bjj een gevecht te Nantsjoeng in de pro vincie Szetsjwan. Nantsjoeng is een be langrijk industriecentrum aan de rivier de Kialing, een zijrivier van de Jangtse. Alle weg- en scheepvaartverkeer tussen de stad en Tsjoengking op 150 km zuid westelijk ervan zou zijn gestremd. Ook warden bloedige gevechten gemeld uit het gebied van Tsinan, de hoofdstad vaax de noordelijke kustprovincie Sjan- toeng. Tsinan is een vain de belangrijkste spoorwegknooppunten op het vasteland. (Dok in de buurt van Soenhoe op 70 km ten westen van Sjanghai zou zwaar worden gevochten. Behalve in de ge noemde gebieden zouden sinds juli ook rond Kangting, de hoofdstad van provincie Sikang in Zuidwest-China, i de grens met Tibet, gevechten tussen anti en pro-Mao gezin orde van de dag zijn. Het volksdagblad van Peking de opvolger van Mao Tse-Toeng is. In een hoofdartikel ter gelegenheid van de eerste v< van de 11e voltallige zitting centrale comité van. de partij wordt ge zegd dat dit plenum ,een grote mijlpaal' is geweest. ,Een speciale felicitatie is het feit waard dat daar kameraad L1n Piao, de beste strijdmakker van onze grote leider en voorzitter Mao, werd be noemd tot onze onderbevelhebber' Contra-revolutionairen in China hebben de afgelopen veertien maanden tot twee maal toe gebracht zich meester te ma ken van de macht bij de luchtmacht en hun invloed is nog niet geheel verdwe nen. Dit heeft radio-Peking gisteren meegedeeld. De pogingen van anti- Maoiaten hadden vorig jaar juni-juli en dit jaar januari plaats gehaa. ift Jarige maand is in de eerste y)m V kamer gesproken over rijksweg 58, de Zeeuwse Laf weg der zuchten. Het Zeeuwse SsM kamerlid Van Eeten verstrekte K3 bij deze gelegenheid een aantal cijfers, die er niet om logen. Het gemiddelde aantal auto's, dat ln het tijdvak april tot september dagelijks van deze weg gebruik maakt, is in vijf jaan tijds gestegen van ruim zesduizend tot meer dan tienduizend. De ongevallensta tistiek is al even duidelijk: in deze vijf jaar werden meer dan dertienhonderd aanrijdingen geregistreerd met vierhon derdvierenvijftig lichtgewonden, acht enzestig zwaargewonden en achtenvijftig doden. De Schouwse senator wees er op dat het zeker 1975 zal worden voordat alle verbeteringen achter de rug ziin. dat wil zeggen nog acht jaar. En hij voegde er aan toe: ,In Zeeland vragen wij ons met zorg af hoeveel slachtoffers er in die periode nog zullen vallen'. Een vraag, die ondertussen nog weer klem mender is geworden: zo moesten tijdens het laatste weekeinde van juli de ambu lances af en aan rijden. Het gaat echter niet alleen om de ongevallenstatistiek. Er zijn nog heel wat meer factoren in het geding. Zo treden vertragingen op voor de weggebruikers, vertragingen die voor sommigen economisch een niet ge ring verlies opleveren: het zijn heus niet allemaal toeristen, die van deze weg ge bruik maken, er ls ook veel zakelijk ver voer. Daarop heeft onlangs nog weer de voorzitter van de Zeeuws-Vlaamse ka mer van koophandel, lr R. H. van Kre velen, gewezen: het verkeer 'beweegt zich op deze rijksweg op sommige mo menten slechts .kruipend' voorwaarts, zowel in oostelijke als in westelijke rich ting. Voor het bedrijfsleven een kosten- vergende aangelegenheid. Minister Bakker zo kwam vorige maand vast te staan bij de beant- PAPOEALEIDERS: NEDERLAND FAALT DEN HAAG Het schrikbewind van de Indonesische militaire au toriteiten in West-Irian heeft nieu we slachtoffers gemaakt. De meest vooraanstaande daaronder is wel de voorzitter van de synode van de Evangelische Kerk ir West-Irian, ds Roemainoem. Te gelijk met andere Papoease leiders die tot samenwerking met Djakar ta bereid waren, zoals de voorzit ter van de Partai Nasional, Her- overtuigd van de grote urgen tie, die aan de verbetering van rijksweg 58 moet worden toegekend, maar ,er zijn in Nederland zoveel, urgente punten', zei hij. Hij achtte het derhalve niet verant woord de aanleg te versnellen, want dat zou gaan ,ten koste van andere projec ten, die uit een oogpunt van verkeers veiligheid of capaciteit een hoge urgen tie hebben'. Daarmee echter is de dis cussie wel moeilijk geworden. Wie zal kunnen aantonen, dat rijksweg 58 urgen ter is dan bijvoorbeeld de rondwegen rond Rotterdam? Of belangrijker aan rijksweg 4 bij Amster dam? Zelfs de onge vallenstatistiek kan men in de toekomst bij een dergelijk debat maar beter buiten be schouwing laten: de minister zou wel licht kunnen aantonen, dat een groot deel van de ongevallen op rijksweg 58 te wij ten is aan de weggebruikers zelf. Vroeger waren er knelpunten in de weg. die on gelukken in de hand werkten: de bocht bij het pompstation bij de Sloedam bij voorbeeld. een wegdek dat niet helemaa.1 deugde hier of daar. Maar over het al gemeen zijn die oneffenheden in tracee of wegdek weggewerkt of verbeterd. Het merendeel van de ongevallen, die zich de laatste weken op rijksweg 58 hebben afgespeeld, is inderdaad te wijten aan verkeersfouten. Er zijn altijd nog men sen, die zich uit een file loswringen en gaan inhalen, terwijl het niet kan. Met alle gevolgen vandien. Men ziet: de mi nister beschikt zonodig over een schijn baar sluitende argumentatie. Schijnbaar echter, niet in werkelijkheid. In deze discussie worden namelijk nog wel eens belangrijke punten buiten beschouwing gelaten, zoals ook in de senaat bleek. In de eerste plaats moet er op worden gewezen dat de rijksweg 58 óók wordt gebruikt voor een inten sief landbouwverkeer, hetgeen een ster ke filevorming tot gevolg heeft. Ver volgens dient er aan te worden herin nerd, dat een niet gering deel van de Zeeuwse weggebruikera veergelden be taalt. De Zeeuwsvlamingen bijvoorbeeld moeten eerst een soort ,tol' storten om op rijksweg 58 te komen. Zijn ze er eenmaal waarbij ze soms nog moe ten wachten omdat de boten het ver voer niet onmiddellijk aan kunnen dan blijkt die weg een sterk-vertragen- de flessehals te zijn. Wil men echter de flessehals ontvluchten om sneller in de randstad te zijn, dan is dat weliswaar mogelijk, maar dan kost het extra-geld: de weggebruiker is in dat geval ver plicht de centrale weg te nemen en moet voor een personenwagen vice versa naar de randstad in totaal elf gulden manus Waioi, is hij kortgeleden gearresteerd. Het ziet er naar uit dat men van Indonesische zijde nu ook het grootste georganiseerde lichaam, de protestantse kerk die ongeveer 150.000 leden telt van zijn leiding heeft willen beroven. De berichten uit West-Irian dringen slechts met. de grootste moeite door tot de buitenwereld. Sinds september 1963, enige maanden na de bestnursovernamei tellen. En dan laten we de Beneluxtun- door de Indonesiërs, is West-Irian her metisch afgesloten. Onder meer door be- rving via het Australische gedeel- Nleuw-Gulnea Is men hier te lan de echter op de hoogte van de snel ver slechterende situatie in de voormalige Nederlandse kolonie. (Zie slot pag. 4 kol. 5) VRAAG NAAR JONGELUI OVERTREFT AANBOD MIDDELBURG In tegenstel ling tot de pessimistische be richten, die va.n elders uit het land komen, is er in Zeeland geen reden om zich zorgen te maken over de jeugdwerkloos heid. Tijdens de maandelijkse bijeenkomst, waarop de cijfers van het districtsarbeidsbureau worden bekend gemaakt beeft hoofdinspecteur-directeur drs L. D. van de Weid: nog eens on derstreept wat hij enkele maan den geleden al aan een onzer redacteuren had laten weten ,Wij verwachten in Zeeland geen ernstige moeilijkheden'. Enkele voorbeelden maken dat dui delijk. Het aanbod van jongens onder de 19 jaar bedroeg eind juli 148. De vraag loopt op tot 366. By de meis jes is er een aanbod van 89. De vraag is groot 507! Bij de lts-scholieren overtreft de vraag het aanbod. De sector metaalbewerking heeft een aanbod van 34 jeugdige krachten. Daar staan maar liefst 191 aanvra gen tegenover. Inschakeling zal mogelijk in sommige gevallen niet onmiddellijk te verwe zenlijken zijn, maar er besbaat goede hoop' dat het verkrijgen van een werkkring overeenkomstig heit opge leide beroep voor ex lts-scholieren te realiseren is. Wat minder vlot loopt het met de plaatsing van jeug dig mannelijk administratieve krach ten. Hier is het aanbod groter dan de vraag. Maar dat is een jaarlijks terugkerend verschijnsel. Plaatsing van jeugdig" vrouwelijk administratief personeel levert geen problemen op. De vraag naai- deze meisjes is het dubbele van het aanbod... Voor Zeeland bedraagt de werkloos heid van jongens en meisjes 16,6 procent van de totale geregistreerde arbeidsreserve ln de provincie. In Juli van de jaren 1953 en 1958 waren deze percentages respectievelijk 7,4 en 8,8 procent. Die waren beduidend lager. Vorig jaar had men Ln. Zee land te maken met een percentage van 13,7 werkloze jeugdigen van het totaal en in 1965 was het 16,2 pro cent. Drs Van de Werf: ,Toen jam merde niemand over de jeugdwerk loosheid. Waarom zouden we het nu wel moeten doen?' Dat de percenta ges in 1953 en 1958 een stuk lager waren schrijft de HID voor een deel toe aan het feilt, dat ei- in de laatste jaren meer met jeug'dconsulentschap- pen wordt gewerkt op de arbeids bureaus, waardoor een grotere be langstelling van jongelui voor de ar beidsbureaus ontstaat. Zeeland staal; in de tabel van de ge registreerde arbeidsreserve van en openstaande vragen om mannelijk personeel in procenten van de af hankelijke mannelijke beroepsbevol king aan het eind van de maand juli op de vierde plaats waarby men 0,5 procent beneden liet landelijk ge middelde bl|jft. Dat het aantal werk loze mannen met zestig is gestegen (van 1144 naar 1203) ligt onder meer aan de Inschrijving van Jeugdigen maar ook spreekt de situatie in do mosselteelt mee. Mosselteelt De handel in mosselen is als gevolg van een te gering visgewicht later dan normaal op gang gekomen. Daar door stond er voor de maand juli nog een tachtigtal mensen uit de be roepsgroep vissery op de lijst werk lozen. Het aantal ingeschrevenen zal naar verwacht, nu de handel begon nen is, wel met zestig tot tachtig dalen. Dat betekent dus een daling van het aanbod wat ook nog in de hand zal worden gewerkt door de oogstwerkzaamheden in de land bouw. En in de andere beroepsgroe pen zijn niet zodanige veranderingen te verwachten dat zij deze prognose ongunstig zouden beïnvloeden. De stijging van de arbeidsreserve in de bouwnijverheid van 126 naar 185 is te verklaren door een aanbod van 35 jeugdigen. In de metaalnijverheid stijging arbeidsreserve van 53 naar 85 komt dit eveneens door de in schrijving van jeugdigen (34). De vraag naar mannelijke"arbeidskrach ten daalde in de afgelopen maand van 1063 tot 963. Dajt komt voornamelijk door bemiddeling van jongeren. Het aanbod van vrouwen In ae belang rijkste beroepsgroepen geeft een da ling van de reserve te zien van 45 krachten. Ze zijn verdwenen bij het sector kantoorpersoneel en bij de con- servenfabriekarbeidsters. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten is sterk gericht op de jeugd. Van de 8S5 openstaande plaatsen kunnen er 507 door jonge meisjes worden inge nomen. Vooral de vraag naar naai sters is vrij groot. En natuurlijk is er nog steeds gebrek aan kamermeis jes en s nel nog maar buiten beschouwing. Een laatste punt tenslotte: het rijk inves teert grote bedragen in deze provincie voor de ontwikkeling van dit gebied, maar drukt tegelijkertijd de rentabili teit van deze investeringen doordat de voornaamste verbinding (rijksweg 58) niet aan redelijke eisen voldoet. Xï Tanneer men bij dit alles nu nog W eens overweegt, dat de minister van plan is de veertarieven voor de Wes- terschelde te verhogen, dan moet toch met enige bitterheid worden geconclu deerd dat de Zeeuw op het stuk van rijks- verbindingen achteraan komt. De hoofd verkeersweg is onvoldoende, de (betere) centrale weg ten dele rijk, ten dele provincie kost de weggebruiker extra geld, een deel van de provincie is uit sluitend via veerboten te bereiken waar voor eveneens moet worden betaald. Dat nu gevoegd bij de omstandigheid dat het verkeer hier met sprongen toeneemt (industriële ontwikkeling, recreatiever- voer) is de gevolgtrekking onvermij delijk. dat de discussie zoals vorige maand tussen kamerlid Van Eeten en minister Bakker gevoerd, onmiddellijk bij de komende begroting moet worden voortgezet. Wat ons betreft kan de mi nister bulten beschouwing laten, dat er elders ook knelpunten zijn. Dat weten we heus wel. Van Zeeuwse zijde kan de ongevallenstatistiek hoe triest die ook moge zijn thuis gelaten warden- Er zijn namelijk andere argumenten te over oim de bewindsman te vragen de verbeteringen aan rijksweg 58 in ver sneld tempo uit te voeren. De Zeeuwse weggebruiker brengt aanzienlijk méér op aan bijdragen voor verbetering en instandhouding van verkeersverbindin gen dan men elders doet. En die hogere bijdragen moeten bovendien worden op gebracht in een gebied, dat volop in ont wikkeling is. De Zeeuwse weggebruiker mag derhalve op zijn minst verlangen, dat het r|jk de hoofdverkeersweg door de ze provincie zo snel als maar mogelijk ls ln overeenstemming brengt met de eisen, die in deze tijd aan een dergelijke verbinding moeten worden gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 1