ADA KOK EN DICK LANGERHORST DE GROTE ZWEMRECORDMANIAKKEN Schelde' bracht beter polo in het water dan ,Bruinvi§' Scheldezwemmers vestigen nieuw Zeeuws record 39.75^ A 5 MEISJES NAAR Ruim honderd maal goud voor (pan-)Amerikaiien sis mm Tennis toernooi öostburg succes MEXICO VOETBAL 7 32.50 i Succes Uitslagen KOELBLOEDIGSTE PLOEG WON JAN JANSSEN WON RONDE KORTENHOEF —Hi MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT uitvoering, schachlrand gopolstord, noppenzooi aangcvulkanlseerd. TERNEUZEN De herenploeg van de zwemvereniging ,De Schelde' uit Terneuzen is er za terdag in geslaagd het Zeeuws record op de 400 meter wissel slag te breken en te brengen op 5.25.4. Dit betekent een verbeten ring van het oude record, dat op een dag na een jaar dateerde en op naam stond van Luctor-Mid- delburg, met 7.4 sec. (5.32.8). Op de foto Da vier .Scheldezwemmers' die een nieuw Zeeuws record vestigden. Vlxiir: J. Guerand (schoolslag), Iv. Weyland (vlinderslag), M. de Pooter (vrije slag) en K. J. Leeman (rugslag). GRONINGEN (ANP) De Nederlandse zwemkampioenschappen zijn zaterdag en zondag in Groningen voortgezet. Er sneuvelde in het zwembad de Papiermolen' op de voorlaatste dag één Nederlands i-ecord. Met een tijd van 8 minuten 34.0 sec. op de vier maal 200 me .er vrije slag verbeterde de Zian-ploeg (bestaande uit Aad Oudt Rob Boers, Bob Kammeyer en Ronnie Verroen) het Nederlandse re^ ;ord op deze afstand, sinds vorig jaar in handen van HPC, met 5.4 sec. Ook bij de adspiranten werd een record verbeterd. De meisjes van HPC kwamen op de viermaal 100 meter wissellag tot een tijd van 5.02.4 en bleven daarmee onder de gestelde limiet van 5.05.0. Op de laatste wag (zondag) van de Nederlandse zwemkampioenschappen in Groningen heeft Marjan Janus (HPC) haar eigen Nederlands* adspirantenrecord op de 200 meter schoolslag met zeventiende secon de verbeterd. Marjan Janus, die in de series 2 minuten 56,2 seconden had gezwommen, maakte zondag in het zwembad de Papiermolen in de finale een tijd van 2.54,0. cords werden verbeterd. Dat aantal roept associaties op met Santa Clara en Winnipeg, waar wereldrecords met seconden s cherper werden gesteld. Maar men dient het gebeuren In Gro ningen te relativeren. Alles werkte mee: het weer, maar ook het pro gramma dat in verband met de ko mende olympische spelen met elf on derdelen was uitgebreid in meestal twee of drie leeftijdsgroepen. Aan .or thodoxe' records bleef ae oogst be perkt tot twee: de 400 meter vrije slag van Dick Langerhorst met 4,19,6, en In een hoek van het restaurant ,De Papiermolen' stond, toen de duizen den belangstellenden door de nauwe tourniquets naar buiten waren ge dromd, vergeten een schoolbord met daarop doorgestreept de tijden 54,9 en 1,01,7. De roes, die de recordlawine va,n de eerste dagen van de Neder landse zwemkampioenschappen in Groningen veroorzaakte, had de ver wachtingen tenslotte toch wat al te hoog opgedreven. In de hoop op nog meer recordpresta ties hadden eerder in de week fotogra fen Ne! Bos en Bob Kammeyer naast het bord geposteerd met een krijtje in de hand. De suggestie die va.n de foto uitging was duidelijk: het tweetal zou korte metten maken met de drie jaar oude records van Ronnie Kroon en Erica Terpstra op de 100 meter vrije slag. Maar de records op deze meest betwistte afstand lieten zich niet zo gemakkelijk omver kegelen. Nel Bos reikte voor het eerst in haar bliksem- caiTière op de vrije slag tot onder de 1,02,0 (1,01.91, Bob Kammeyer werd verslagen door de onweerstaanbare Dick Langerhorst, die zijn aantal per soonlijke titels met een magniefieke 55,6 sec op zeven stelde. Ondanks dat was er toch een licht ge voel van teleurstelling, want men had meer verwacht van de finaledag dan eeii adspirantenrecord: dat van Mar jan Janus op de 200 meter schoolslag met 2,54,0. De weersomstandigheden deden denken aan de gedenkwaardige woensdagavond, toen Ada Kok haar wereldrecord op de 200 meter vlinder slag bijna drie seconden scherper stel de. Het was warm, bijna windstil, al was het iets minder drukkend, maar daar entegen stak de zon meer. Maar men was vergeten dat een nationaal kam pioenschap zes dagen duurt, met 's morgens series die drie tot vier uur in beslag nemen en 's avonds finales van eveneens enkele uren, met daarbij een zaterdag waarbij van elven tot achten 's avonds vrijwel ononderbroken werd gezwommen. Dat eist teveel van de deelnemers. Men moest in het zwem bad blijven, clubgenoten aanmoedigen, estafettes zwemmen, want tenslotte zijn de Nederlandse kampioenschappen nog altijd het hoogtepunt van het club seizoen. Dat was de voornaamste reden, dat de finaledag lichtelijk teleurstelde en vele deelnemers slechter zwommen dan in de series. dezelfde zwemmer, die enkele da gen eerder in Dieren het Nederlandse recor op de 1500 meter terugbracht tot 17,30,0. De overige records zwom Langerhorst op de incourante 200 en 800 meter vrije slag, zoals in feite ook het wereld record van Ada Kok en de nieuwe top tijden van Nel Bos en Coby Sikkens: op de 200 meter vrije slag (2,18,0) en de 200 meter rugslag (2,31,5) werden behaald op weinig gezwommen afstan den. Daarnaast waren er een menigte clubs- en jeugdrecords. Deze laatste categorie werd echter pas verleden jaar ingesteld, zodat er nog vele mo gelijkheden tot scherpere tijden aanwe zig waren. Waren de Nederlandse kampioenschappen in het voorolympï- sche jaar dan een minder groot succes dan aanvankelijk werd-gedacht Verre van dat. In Groningen werd het fun dament van het Nederlandse zwemmen zozeer verstevigd, dat daarop het ko mend jaar in Mexico ongetwijfeld een aantal hoogreikende peilers kan wor den opgetrokken. Na jarenlange misère is de situatie in de zwemwereld einde lijk gezond aan het worden. Dat geldt echter meer voor de randgebieden dan voor de randstad Holland, waar de trainingsmogelijkheden nog altijd zeer beperkt zijn. De daar opgekweekte jonge lichting heeft moeten trainen op de meest onmogelijke uren om niet te .verdrinken' tussen de duizenden ple- zierzwemmers. De opofferingen zijn zo groot geweest, dat zell's het uitzicht op een reis naar Mexico daar nauwe lijks tegen opgewassen is. Waarbij nog komt dat de KNZB geen geld heeft in het resterende deel van het seizoen uit gebreide centrale trainingen te organi seren. Vele clubs stoppen na de Ne derlandse kampioenschappen, zodat in het topseizoen voor velen een maand gewoon verloren gaat. Dat is een zorg wekkend aspect in verband met de Dat stak teveel af tegen de lawine topprestaties van de voorgaande gen toen in totaal eenentwintig I verlenging van het seizoen, die het vol- l_.aWT.ne gend jaar ongetwijfeld noodzakelijk omdat de spelen in oktober vallen. Twee stenen OOSTBURG ,Ik heb op een gegeven ogenblik de inschrijvingen af moeten remmen. Als we er meer kregen zou het schema in de war raken'. Wed strijdleider F.C. van Noorden kan te vreden zijn: het tennistoernooi voor badgasten dat de afgelopen dagen is gespeeld op het gemeentelijk tennis park in Oostburg werd een doorslaand succes. Startte men drie jaar geleden met een bescheiden aantal deelnemers, dit toernooi zijn er niet minder dan 70 partijen afgewerkt. Zelfs een topspeelster als Annemieke Blom (die uitkomt in de a-klasse en meedoet met de nationale kampioen schappen) wist de fraaie velden aan de Baljuw Veltersweg te vinden. Daarin slaagden verder een respectabel aan tal b-spelers en tenslotte gaven ook tennisliefhebbers met minder hoge as piraties acte de presence. Het initiatief voor al deze bedrijvig heid binnen en bulten de lijnen ging uit van de Oostburgse VW. De heer Van Noorden: ,Wij zijn eigenlijk be gonnen met de conclusie dat er hier weinig of niets te doen was voor bad gasten. In overleg met het bestuur van de tennisvereniging ,Ludo et Emergo' besloot de WV toen elk jaar een tennistoernooi voor vakantiegan gers te houden. Drie jaar geleden wer den deze wedstrijden op de evenemen- tenlijst gezet'. En toen bleek al spoedig dat men in Oostburg niet misgokte: het toernooi sloeg aan bij het publiek, Dit seizoen is er voor het eerst gespeeld onder aus piciën van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond. Zondagmiddag werden de finalepartijen afgewerkt. In het dames enkel kwamen mej. A. Blom en mej. M. Wessel tegen elkaar uit. Mej. Blom won met. 6-0 en 6-2. De sterkste wedstrijd was ongetwijfeld die tussen P. Vaarties en J. Martens in het heren enkel. Vaarties toonde zich met 6-3 en 6-1 duidelijk de meer dere van Martens. Het gemengd dub- beel Blom-Vaarties, Wessel-K. Jurry eindigde in een overwining voor het duo Blom-Vaarties met 6-3 en 7-5. In het heren dubbel kwamen Vaarties- Martens en Van Beek-Peters tegen elkaar uit. Vaarties-Martens won met 8-6 en 6-1. Het dames dubbel mevrouw Wessel-mevrouw Van der Hilst teger mej. S. van der Hllst-mej. L. van der Hilst eindigde in een 7-5, 6-2 overwin ning voor Wessel-Van der Hilst. In café .Victory' reikte voorzitter J van der Plassche van ,Ludo et Emergo' >a afloop van de wedstrijden de her- nneringsbekers uit. zij begonmet Ada Kok t gerhorst op de hoogste trede van het platform. De struise Amsterdamse ver overde op de 100 meter vlinderslag haar rijfde titel. Maar zy deed deze prestatie niet vergezeld gaan van een nieuw wereldrecord waarop velen had den gehoopt. Halverwege de tweede baan kwam Ada minder hoog uit het water en zij finishte in 1,05,8, ruim een seconde boven het wereldrecord van 1,04,5. Tenslotte hadden zes dagen zwemmen haar enorme krachtenreser voir niet onaangetast gelaten. Dick Langerhorst daarentegen was on vermoeibaar. De Haagse stayer mist de zuivere sprintkwaliteiten, maar zijn niet te verwoesten conditie stelt hem in staat ook de 100 meter vlinderslag en de 100 meter vrije slag te winnen in resp 1,01,3 en 55,6. Alleen de inmid dels .rustende' specialist Jan Jiskoot en Ronnie Verroen zouden de Haagse titeleollectioneur misschien de pas hebben kunnen afsnijden. Maar het team in opbouw van coach Kerkhoven mist momenteel dergelijke grootheden, de strijd met handslag en op de vrije Elt Drenth verloor op de vlinderslag slag had Langerhorst met twee an dere titelgegadigden, Aad Oudt (met weer voor een zomer uit Amerika 56,4 sec de snelste in de serie) en de overgekomen Bob Kammeyer niet al te veel moeite. De Amerikaanse Zian- zwemmer had een razendsnelle eerste 50 meter. Op de 75 meter lag Langer horst nog anderhalve meter achter. Maar diens eindschot was zoals steeds in de voorafgaande dagen niet te pa reren en even later kon de HZPC-er zich op de schouders van de beide Zian-zwemmers laten huldigen voor zijn zevende kampioenschap. Op de sprint was Langerhorst nog nooit be neden de 57,3 sec gekomen. De andere, eveneens uit Amerika overgekomen zwemmer slaagde, waai- Kammeyer faalde: de achttienjarige Peter Jonger, pas verleden week uit Los Angeles overgekomen waar hij trainde bij Pe ter Dalland, was tegen het einde van de kampioenschappen de vermoeienis sen van de reis in zoverre te boven, dat hij op de 100 meter rugslag de nationale titelhouder Rinus van Beek de baas bleef: 1,04,2 tegen 1,04,4. De vijftienjarige Bob Schoutsen bleek op het jeugdnummer opnieuw niet in staat tot een geïnspireerde strijd tegen de klok en tikte aan in 1,04,8. Rinus van Beek, begonnen als typische 100-meter zwemmer, veroverde eerder in deze week wel de titel op de 200 meter rugslag. Het omgekeerde ge beurde op de schoolslag, waar Menso- nides na het kampioenschap op de 100 meter op de dubbele afstand werd ver slagen door Arthur van Oest. De Am sterdamse garagehouder wachtte zon dag de eindsprint van de Haagse ve teraan niet af en vertrok in hoog tem po om tenslotte te eindigen in 2,36,0, slechts een halve seconde boven het stokoude record van Rob van Empel. De uitslagen zijn: 4 x 100 meter wisselslag meisjes onder 16 jaar: 1. HPC (Irene Aarens, MarJan Janus, Yvonne van Kuilenburg, Wies Koopmans) 5.02.4 (nieuw Nederlands record)2. HDZ 5.10.4; 3. Zian S.23.4. 4,x 100 meter wisselslag Jongens onder tn jaar: 1. HPC (Dick van Elsas, Art Visser. Matty Prenen, Louis Bos) 4.49.6: 2. 't IJ 4.51.0: 3. Zian S.02 8. 4 x 100 meter vrije, slag dames: 1. VZC Vlaardingen (Mirjam van Hemert, Connie Bos, Tineke Maat. Cora v. d. Veer) 4.29.7; 2. GDZ -4.29.8; 3. GZPC 4.34.4. 4 x 200 meter vrije slag heren: 1. Ziar. (Aad Oudt, Rob Boers, Bob Kammeyer, Ronnie Verroen) 8.34.0 (nieuw Nederlands record) 2. Zwemlust 8.53.0: 3. HPC 8.58.8. 4 x 100 meter wisselslag dames: 1. GZPC 4 min. 34,8 sec.; 2. HDZ 4.58.5; 3. Mosa 5.01.2. 4 x 100 meter wisselslag heren: 1. Zian 4.20.3; 2. 't I.T 4.26.1; 3. HPC 4.29.5 Schoonspringen dames: 1. Marlette Dom- mers (Joop Stotijn) 680,55 punten: 2. Eljo Kuiler (Joop Stotijn) 629,30; 3.. Anita Smith (GDZ) 533,35. Schoonspringen heren: 1. Ton van Oud- heusden (Joop Stotijn) 680,53; 2. Hans I/eis (Joop Stotijn) 671,53; 3. Leo van Oudheus- den (Joop Stotijn) 393,65. 100 meter vrije slag meisjes onder 16 Jaar: 1. Yvonne van Kuilenburg (HPC) 1 min. 05,9 sec.; 2. Elly van Leuven (Esca) 1.06.6; GRONINGEN Tijdens de wedstrij den om de Nederlandse kampioen schappen zwemmen kreeg de Dolfijn zwemmer Peter Serier een acute blin dedarmontsteking en moest uit het zoater worden gehaald. 3. Madeleine van der Velden (Zian) 1.07.3. 200 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1. Marjan Janus (HPC) (2,56.2) 2.54,0 (ad spirantenrecord): 2. Anneke Haarsma (Wetterwille) 2.59.5; 3. Marjan van Strij- land (De Robben) 2.59,9. 100 meter vlinderslag: 1, Ada Kok (De Fu ten) 1.05,8, 2. Betty Heukels (PSV) 3.10.9; 3. Hella Rentema (GDZ) 1.12,0; (Nel B03 (ADZ) maakte in de series een tijd van 1.09.0, maar startte niet ln de finale), 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1. Paul Spangenberg (HZPC) 1.00.4: 2. Her man Suichles (De Kikker) 1.01,2; 3. Harry Dokter (ZZPC) 1.01,4. 100 meter vlinderslag: 1. Dick Langerhorst (HZPC) 1.03,3; 2. Elt Drenth (Zwemlust) 1.01,3; 3. Wim de Boer (De Reerst) 1,04-,0 (Bob Kammeijer (Zian) maakte in de se ries een tijd van 1.04.5, maar startte niet in de finale). 200 meter schoolslag Jongens onder 16 Jaar: 1 Frans van der Voort van der Kley (AZ '70) 2.53,1; 2. Theo Botter ('t IJ) 2.54,0; 3. Kees Smit (VZC-Vlaardingen) 2.54,4. 100 meter vlinderslag onder 16 jaar: 1. Ar nold Rood Ct IJ) 1.08,2; 2. René van Den deren (KNAB) 1.09,3; 3. Dick van Elsas (HPC) 1.08,6. 100 meter -rugslag: I. Peter Jonker (HZ PC) 1.04.2; 2. Rinus van Beek Ct IJ) 1.04,4; 3. Peter Schillemans (Dolfijn) (1.05,5) 1.05,8. 100 meter vlinderslag meisjes onder 16 jaar: 1. Hennle Penterman (HDZ) 1.12,4; 2. Ellen van Rheenen (Naarden) 1.13,0; 3. Elly van Leuven (Esca) 1.14,3. 100 meter rugslag; 1. Coby Buter (Zwem lust) 1.10,2; 2. Coby Sikkens (GZPC) 1.11,1» 3. Bep Weeteling (Nereus) 1.13.0. 400 meter vrije slag onder 14 jaar: 1. Lies- beth Klumper (HZPC) 5.08,7; 2. Tineke Maat (VZC) 5,13,2; 3. Klny Uithoven (DZN) 5.26,5. 200 meter schoolslag: 1. Klenie Bimolt (GZ PC) 2.50,5; 2. Bea Swijnenberg (ZZPC) 2.59,3; 3. Rita Tlgelaar (De Robben) 2.59,4. 100 meter rugslag jongens onder 16 jaar: 1. Bob Schoutsen (De Dolfijn) 1.04.8; 2. Dick van Elsas (HPC) 1.07,5; 3. Aat van Bemme! (AZPC) 1.08.9. 400 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: L Jan F.ilbertsen (De Kikker) 4.47.3; 2. Bob van der Zande (PSV) 5.02.1; 3. Ger Slop (DJK) 5.06,9. 200 meter schoolslag: 1. Arthur van Oest ('t IJ) 2.36,0; 2. Wieger Menspnides (Zian) 2.41,5; 3. Hans Spijkerman (BZZ) 2.41,7. 100 meter vrije slag: 1. Dick Langerhorst (HZPC) SS.6; 2. Bob Kammeyer (Zian) 56.2; 3. Aad Oudt (Zian) 56.5. 100 meter rugslag meisjes onder de 36 jaar: 1. Gerda Lassooy (HDZ) 1.13.2; 2. Irene Aarens (HPC) 1.35.8; 3. Mia Plantin- ga (ZAR) 1.16,5. 100 meter vrije slag: i. Nel Bos (ADZ) 1.01,9; 2. Corie Mulder (KNZB) 1.03,6; 3. Mirjam van Hemert (VZC-Vlaardingen) 1.04,0. Vijf meisjes zijn bevoorrecht: Coby Sikkens, Klenie Bimolt, Ada Kok, Mir jam van Hemert en Betty Heukels, die worden afgevaardigd naar de interna tionale sportweken in Mexico na een trainingskamp van rijf weken. Als de samenstelling van deze estafetteploeg na de Nederlandse kampioenschappen had plaatsgevonden, zouden er onge twijfeld enige andere zwemsters in aanmerking zijn gekomen. Coby Sikkens werd namelijk zondag verslagen door de bij de KNZB werk zame Coby Buter. die met 1,10,2 slechts 0,4 sec verwijderd bleef van het al ja ren onaantastbare record van Korrie Winkel. Bimolts plaats op de school slag werd eveneens in gevaar gebracht door de vijftienjarige Marjan Janus. Het Heemsteedse meisje werd vorig jaar vlak voor de nationale kampioen schappen opgenomen met een accute blindedarmontsteking, die bijna het buikvlies aantastte. Het kostte vrijwel een jaar aan training en daarom was de wijze waarop het vijftienjarige meis je doorstootte niet zo spectaculair. Zo wel op de 100 meter als op de 200 me ter schoolslag bleef zij echter weinig achter op de zes jaar oudere Bimo'.t, die na het afscheid van Gretta Kok, de enige Nederlandse schoolslagzwem ster van formaat was. Ada Koks plaats bleef natuurlijk buiten discussie. Nel Bos die haar met 1.09.0 in de series nog het beste kon volgen, kwam niet uit in de finale van de vlinderslag, omdat zij anders twee races binnen anderhalf -iur moest zwemmen. Zij concentreerde rich nu geheel op de vrije slag sprint, lie zij won in 1.-1.9, haar tweede kam pioenschap in twee dagen. Nel Bos, het vorig jaar reeds in Mexi co aanwezig, werd op de tweede plaats niet gevolgd door Mirjam van i-Iemert, maar door Corry Mulder, die met 1.03.6 haar Vlaardingse rivale 0,4 sec te snel af was. Tenslotte bleef ook le keuze van Betty Heukels niet bui len discussie. De vijftienjarige Hennie Penterman zwom de jeugdnummers van de wisselslag zo goed, dat zij op 3e 200 meter zelfs snéller was dan de tien jaar oudere Eindhovense sport- ierares en op de alles vergende" 400 meter maar 3,4 sec langzamer; 5,35,6 tegen 5,32,2, TERNEUZEN Zo niet de ge lukkigste, dan heeft toch wel de koelbloedigste ploeg zaterdag het waterpolotoernooi van Schel de gewonnen. Het zou voor een gelukkige zege kunnen doorgaan omdat de wedstrijd zelf geen be slissing bracht: die moest ver kregen worden door strafwor- pen. En daarin was Schelde koelbloedige-r dan Bruinvis, want dat waren de twee ploegen, die in de finale tegen over elkaar !a;en. Het waren ongetwijfeld de beste ploe gen van hot toernooi. De Terneuze naren en Sassenaren zwommen zich snel en goed vrij, ze hadden een goede balbehandeliing en ze brachten her haaldelijk verrassing in hun acties. Dat kon van de andere ploegen, SZV Souburg, Scheldestroom, Breskens, BZ en PC uit Eist en die Waterratten uit het Belgische Wareghem niiet altijd gezegd worden. Overigens was de fi nale tussen Schelde en Bruinvis niet de beste wedstrijd van de 2 ploegen. Juist in de ontmoetingen, waarin de beslissing viel wie in de.finale zou komen, speelden de twee ploegen nét beste waterpolo. Bruinvis won daarbij tegen EZ en PC schoonheidsprijs. Mét 4-2 wonnen de KORTENIIOEF (ANP) Jan Jans sen, winnaar van de- groene trui in de Ronde van Frankrijk, heeft zaterdag do profronde van Kortenhocf gewon nen. Do Ossendrechter, die een voor sprong van 30 seconden op zjjn achter volgers had, legde de 110 km af ln 2 uur, 32 minuten en 35 seconden. De uitslag: 1 Jan Janssen (Ossendrecht) 110 km in 2.32.35; op 30 seconden: 2 Bart Zoet (Waarde); 3 Harry Steevens (Elsloo); 4 Frans Aerenhouts (Belg.); 5 Cor Schuuring (Amsterdam); 6 Peter Post (Amsterdam); 7 Jos van der Vleuten (Mierlohout); 8 J. Dreweil (GB); 9 Dies Kosten (Kapelle); 10 Nol Kloos terman (Leiden). Sassenaren. Schelde degradeerde SZV met 5-1, vooral dankzij knappe aan vallen en het uitbuiten van die stoot kracht van Karei Weyland, die 4 tref fers scoorde. In die "finale gaven de twee ploegen elkaar geen duimbreed. Schelde was over het geheel genomen wat meer in de aanval, maar het plaatsen was juist in die belangrijke wedstrijd herhaalde malen te onzuiver om die meerderheid voldoende uit te buiten. Bruinvis was voor rust door zijn snelheid en beter samenspel ge vaarlijk en het was in overeenstem ming met het spelbseld, dat Assel- man de Sasse ploeg in die periode die leiding gaf, Na rust was Schelde ster ker en Machiel die Pooter bracht de partijen op gelijke voet. Daarbij bleef het. Sbrafwoi-pen moesten dia beslis sing brengen. Eerst gingen de Schel- de-spe.lers achter de bal. De zes veld spel ers schoten viermaal raak. De Bruinvissen moesten hot bij drie tref fers laten. De zes ploegen waren lm twee poulen verdeeld. De uitslagen daarin waren: Poule A; Scheldestroom - Schelde 0-1; SZV - Scheldestroom 0-0; Schelde - SZV 5-1. Poule B: Bruinvis - Water ratten 7-0; EZ en PC - Bruinvis 2-4; Waterratten - EZ en PC 0-12. Om de 5e en 6e plaats: SZV - Waterratten 6-1. Om de 3e en 4e plaats: EZ en PC- Scheldesibroom 6-0; finale: Bruinvis - Schelde 1-1 (Schelde wint na straf— worpen). Vriendschappelijk: dames Schelde-daimes Luctor 0-4.' In Den Haag speelde ADO met 00 gelijk tegen Dukla Praag, dat vorig seizoen Ajax de weg naar de halve fi nales van de Europa cup voor lands kampioenen afsneed. Het eerste half uur speelden beide formaties aantrek kelijk voetbal. Daarna zakte het spel peil echter. Doordat zowel ADO als de Tsjechen in hun ver doorgevoerde sa menspel volhardden bleven doelpunten uit. Wel werden Viktor, de keeper van het Tsjechische nationale elftal, en Ton Thie enkele malen voor grote pro blemen gesteld. De Verenigde Staten hebben vrijdag in hun eenzijdige ,gold rush' reeds meer dan honderd gouden medailles in de Pan-Amevikaanse spelen in Winni peg in de wacht gesleept. Na de we reldprestaties van Ralph Boston, win naar verspringen met 8,29 meter, en Earl McCullogh, eerste op de 110 m horden in 13,4 wonnen de Amerika nen nog enkele onderdelen. De voornaamste finaleuitslagen luiden: verspringen: 1. Ralph Boston (VS) 8.29 m (Pan-Amerikaans record). Kogelslingeren: 1. Thomas Gage (VS) 63,32 (Pan-Am. record). 100 meter horden: 1. Earl McCullough VS) 13,4 (Pan-Am. record). 50 km: 1. Larry Young (VS) 4.26.20,8. Dames: verspringen: 1. Eleanor Mont gomery (VS) 1.78 (Pan-Am. record). In het roeitoernooi behaalde de Ver enigde Staten de meeste medailles, na melijk zes gouden, een zilveren en een bronzen. De medailleverdeling was verder: Argentinië 1-2-1, Canada 0-4-0 Mexico 0-0-3, Cuba 0-0-2, Brazilië 0-0-1 De eindstanden in de basketballtoer- nooien zijn: Dames: 1. Brazilië 8-16; 2. Ver. Staten 8-12; 3. Canada 8-6; 4. Mexico 8-6; 5. Cuba S-0; Heren: 1. Ver. Staten 5-10; 2. Mexico 5-8; 3. Pa nama 5-4; 4. Cuba 5-4; 5. Porto Rico 5-2; 6. Argentinië 5-2. In het volleybaltoernooi won Brazilië de laatste wedstrijd met 3-2 (17-15, 17-19, 15-11, 15-17, 15-9) van de Ver. Staten. In de eindstand hebben de Ver. Staten, Brazilië en Cuba negen punten, maar de drie landen werden in deze volgorde geklasseerd op basis van het set-gemiddelde. De eindstand van het honkbaltoernooi was: 1. Ver. Staten, 2. Cuba, 3. Porto Rico. ADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 7