Twee doden en twee gewonden op de Rijksweg Beveland Zwsch-Vlaanderen heeft niet langer gas uit België 'DE KLEINE BEN GOERIONS' 2 AI.MANAK BRAMEN VOOR INDUSTRIE Actie Israël in Zeeland: ƒ159.000 ,LIA' KWAM WEER BOVEN WATER Nog overleg over tracé afvalleiding van Bergen op Zoom naar Waarde Piet van Egmond PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 26 JULI 19Ó) Barcelona licht bewolkt, Madrid onbewolkt., Mallorcn licht bewolkt. aeiourg Kwani, aoor onoeKenae oorzaak plotseling op het ILnkerweggedeelte kwam. Haar wagen vloog frontaal op de haar tegemoetkomende wagen van de Belgische automobilist, die aan de kop van een file reed. Het ongeluk gebeurde dinsdagmorgen tussen negen uur en half tien. De tweede wagen van de file werd tijdig tot stilstand ge bracht. De beide auto's werden totaal vernield. Op de foto: de twee aan de voorzijde geheel verwrongen personen auto's. (Foto PZC). 'S-HEER-ARENDSKERKE Een moeder en haar twee en een half jaar oude dochtertje uit Put- te-Stebroek (B.) zijn dinsdagmor gen om het leven gekomen bij een frontale botsing tussen twee per sonenauto's op rijksweg 58, tussen 's-Heer-Arendskerke en Lewedorp, ter hoogte van de Ankeveersedijk. De Vhssingse mevrouw J. van F.-J. bestuurster van één van de auto's en de Belgische auto mobilist F. A. Scheipers. werden beiden zwaar gewond in het zie kenhuis Bergzïcht in Goes opge nomen, Het dochtertje Marleen van het Belgische echtpaar over leed op de plaats van het onge- Diefstal van gereedschap te Rilland RILLAND In een paar werkketen die achter de spoorlijn aan de Kric- krakpolder staan ten dienste van de Schelde-Rjjnverbinding ia ingebroken. Er werd in totaal voor ongeveer 800 aan gereedschappen gestolen. De werk keten zijn het eigendom van 'óe firma's N. te Gouda en B. te Amsterdam. De politie stelt een onderzoek in. Oudste inwoonster overleden BRESKENS De oudste inwoonster van Breskens, mevrouw Adriana van de Velde-van der Linde, die 30 mei 97 jar werd, is maandagmorgen in haar laten genieten van een woonplaats overleden. (ADVERTENTIE) luk. De echtgenote van de Bi de 42-jarige mevrouw J. M. Schei- pers-Teysen overleed in het Goese ziekenhuis Sint-Joanna, waarnaar zij met haar kind was vervoerd. De botsing ontstond, doordat mevrouw Van F.-J., die uit de richting van Mid- Oud-commissaris van politie Middelburg stafchef Rode Kruis .eeuwse Bloei gene, aangevallen in verband met de publikalie van een fotovjuar- op de heer Prins in zijn voor tuintje staat afgebeeld.bij een vjoestijnplanteen Yucca, die maar éénmaal in de vijftien tot twin tig jaar bloeitj en daar juist mee bezig is. bijzondere bloeier te Kortgene? staat er boven. Een landelijk plaatje. De rustend véld- wachter in zijn voortuintje, waar hei na vijftien a twintig jaar dan toch maar gelukt is. Maar nu blijkt plotseling, dat allerlei mensen daar helemaal niet in geloven, omdat ze zélf Yucca,- planten in het tuintje hebben, die ieder jaar ter honorering van mi nieme zorgen dankbaar staan te bloeien. ,Mxjn man en ik hebben er met grote verbazing kennis van geno men', schrijft een lezeres uit Big- gekerke, ,wij hebben namelijk in onze tuin hier wél tien van die Yuccapl-anten, die ieder jaar schit terend bloeien en ook nu vieer. Tiet spijt me de heer Prins zijn sprookje te moeten ontnemen. Veertig jaar geduld is niet nodig en veel zorgen ook nietde Yucca is een sterke plant en teelt zich voort door scheuten. Als v, ons niet gelooft, mug uw fotograaf bij ons de diverse- groepen van bloeiende Yucca's komen schie- Nou, zo bloeddorstig zijn we nu ook weer niet wij zijn trouw hartig genoeg om het zó wél Ie geloven, dat deden v:e tenslotte 'in Kort gene ook. den als chef staf van het gewestelijk commando Zeeland. Zijn taak bestaat pit het coördineren van taken en het on derhouden van contacten. Binnenkort, na beëindiging van de vakanties zal de heer Reneman kennis maken met de af delings besturen. RAAD NIEUWVL1ET STILZWIJGEND AKKOORD MET ONTSLAGAANVRAGE BURGEMEESTER EVERAARS NIEUWVLIET De gemeente raad van Nieuwvliet heeft gister avond stilzwijgend ingestemd met het verzoek van waarnemend bur gemeester J. C. Everaars hem eer vol te ontslaan als waarnemend gemeentesecretaris en ambtenaar van de burgerlijke stand. Noch de heer Everaars zelf, noch één van de raadsleden achtte zich geroe pen nog iets te zeggen over de voor de buitenwereld nog steeds onduidelijke motieven die tot de ontslagaanvrage leidden. Zoals bekend, heeft de heer Everaars eveneens ontslag gevraagd en in middels gekregen als waarnemend burgemeester van Nieuwvliet. .Tijdens de raadsvergadering kwam de brief, waarin namens de commissaris van de koningin van dit ontslag mededeling wordt gedaan, eveneens aan de orde. Ook bij deze gelegenheid deden de raadsleden er het zwjjgen toe. De in houd van het officiële schrijven werd zonder meer voor kennisgeving aange nomen. De laatste door waarnemend Durge- meester Everaers gepresideerde verga dering van de Nleuwvlietse raad had een bijzonder vlot verloop. Binnen minuten wa3 de korte agenda afgehandeld en sloot de heer Everaars de bijeenkomst met ,de beste wensen voor de gemeente Nieuwvliet'. Tijdens de vergadering werd nog besloten de gemeentebegroting 1967 te wijzigen in verband met een uitgave van 5300 voor de aanleg van een nieuwe gasver- warming in de openbare lagere school en enkele gemeentelijke subsidies toe te kennen. GEWONDE BIJ BOTSING AUTO-BROMFIETS VLISSINGEN. Mej. D. A. M. uit Vlissingen is dinsdagmiddag met een vermoedelijke hersenschudding opge nomen in het St-Josephziekenhuis nadat ze op haar bromfiets was aangereden door de auto van T. de V., een stadge noot, die geen voorrang aan haar ver leende. Het ongeval gebeurde om tien voor half twee op dc kruising Burgemeester van Woelderenlaan-Pauwenburgweg. De auto 'wilde de Pauwenburgweg Inrijden, mej. M. kwam uit de richting Zwaanweg. Een paar uur daarna, tegen vier uur, botste de vrachtauto van A. P. K. uit de Scheldestad op de Badhuisstraat te gen de voor hem stoppende personenauto van P. J. G. uit Breda, toen G. weer stopte voor een voor hém stilstaande auto, die voetgangers op een zebra liet voorgaan. De personenauto van G. kreeg enige schade. KAPELLE Het zomerse weer is er de oorzaak van dat de bramen in Zee land snel rijpen. Nu het aanbod dan ook dagelijks toeneemt zal de veilingverena- ing .Kapelle-Biezellnge en Omgeving' Twee aanrijdingen te Rilland-Bath Dinsdag" hebben zich te Rilland-Bath twee aanrijdingen voorgedaan, beiden zonder persoonlijke ongelukken. De arste botsing gebeurde op rijksweg 58 in de Mairepolder, waar zich tengevolge van werkzaamheden aan de weg een file had gevormd. De bestuurder N. P. uilt Tel Aviv (Israël) lette niet voldoen de op het voor hem rijdende verkeer en botste tegen de achterzijde van een auto, bestuurd door R. H. uit Rotter dam. Er was vrij veel schade. In het dorp Rilland kwamen op de kruising Julianastraat-Valckenisseweg twee auto's met elkaar in botsing. De be stuurder J. F. L., die in de richting van de rijksweg reed, verleende geen voor rang aan de uit de Julianastraat ko mende auto, bestuurd door J. A. N. v. D. uit Rilland. Ook hier liepen beide wagens schade op. Aan gevolgen verkeersongeval overleden BRUINISSE De 37-jarige aannemer M. J. van de Velde uit Bruinisse, die op woensdag 28 juni met zijn auto te gen een boom reed en sindsdien in het ziekenhuis te Zierikzee werd verpleegd, is dinsdagmiddag aan zijn verwondin gen overleden. EXAMENS Te Amsterdam zijn geslaagd voor het examen Engels MO-A de heren W. H. P. Adriaansens te Middelburg, J. T. Klein te Axel, A. C. de Kubber te Oost-Souburg en G. L, de Meijer te Terneuzen en mejuffrouw M. de Hol lander te Oostkapelle. Aan de katholieke hogeschool te Til burg slaagden voor het kandidaats examen economische wetenschappen de heren H. H. M. Duerinck te Klooster- zande, J. Th. G. Elders te Vlissingen, W. J. A. Mangnus te Bo3chkapelle P. d'Haens te Graauw. Aan het Instituut voor Sociale Weten schappen te Eindhoven slaagde voor het examen Bedrijfseconoom de heer C- P. Matthijsse te zaltbommel, voorheen te Middelburg- DOOR VORDERINGEN AARDGAS: In drie weken ruim 3500 aansluitingen op aardgasnet heeft men grote belangstelling voor ruimteverwarming. De Zegam treft daarom maatregelen om de leverings capaciteit flink op te voeren en deze aan de te verwachten behoeften aan te pas- TERNEUZEN Zeemvsch- Vlaanderen krijgt sinds begin de ze week geen gas meer uic Bel gië. Dat is het gevolg van de vor deringen, die de Zegam maakt met de aardgasvoorzienïng in dat gebied. De afgelopen weken zijn Oostburg, Zuidzande, Breskens. Nieuwvliet en Groede op het aard- gasnet aangesloten, dinsdagavond waren Aardenburg en Sluis aan de beurt. Die ontwikkeling maakte de levering van bet gas uit de hoogovens van Zeebrugge over bodig, de kraan naar Zeeuwsch- Vlaanderen werd dichtgedraaid en er stroomt niet langer Belgisch gas Zeeland binnen. In drie weken zjjn rond 3500 ver bruikers in Zecrnvsch.Vlaanderen op het aardgasnet aangesloten. De om bouw van de gastoestellen In Sluis en Aardenburg is nu in volle gang, in de overige gemeenten wordt op verzoek van de verbruiker zonodig nog nazorg voor de omgebouwde toestellen verleend. De omschakejactie in West-Zeeuwsch- VI aan de ren gaf bijzondere moeilijl- den omdat het vakantieseizoen is. Dï om werken de ombouwers zlonodiig 's nacht door om bijvoorbeeld de hote liers enz. in de gelegenheid te stellen de gasten toch volle service te kunnen geven. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen ZAAMSLAG Intussen is reeds meer dan de helft- van het hoofdbuizennet in Zaamslag gelegd. Deze week is men begonnen met het maken van de eerste huis aansluitingen zodat al in tientallen woningen de maaltijden op aardgas gereed worden gemaakt. Ook de i bouw van toestellen is gestart, -e aardgasverbruikers in Zaamslag treffen nu ook maatregelen om aan staande winter de woning met aardgas te kunnen verwarmen. Uit de meldin gen blijkt dat reeds 50 procent van de genen die besloten een gasaansluiting te nemen, een gaskachel hebben ge kocht. Het winnen van gasverbrulkers verliep in het begin van de actie wat stroef, maar nu het definitieve besluit, moet worden genomen, blijken velen j nog gebruik te maken van de tijdelijke gunstige aansluitvoorwaarden, De voor deze nieuwe gasverbruikers gol den, zijn belangrijk gunstiger gewor den. Men garandeert nu het verbruik van 200 m3 aardgas per jaar gedurende de eerste drie volle kalenderjaren. Deze -arantiehoeveelheid is gelijk aan de in- loud van 10 flessen gas per jaar of 2M hl kolen. Het leggen vaai hoofdleidingen en het aansluiten van percelen wordt voortgezet, het gehele werk hoopt Ze. gam in de loop van september aan staande gereed te hebben. Boerenblaaskapel en mosselmaaltijd op de Vischmarkt MIDDELBURG Morgen, donderdag wordt na afloop van de folkloristische markt een mosselmaaltijd gehouden. Ook tussendoor bestaat er gelegenheid voor het eten van dit zeebanket. Eerdere aankondigingen gaven aanleiding tot te leurstellingen omdat de mosseïmaaltij- den in verband met uitstel van aanvang van het mosselseizoen geen doorg konden vinden. Als attractie voor avondprogramma is er, wegens groot aucses enkele weken geleden, weer een optreden van een boeren blaaskapel uit Zonnemaire. Expositie Bulthuis ook donderdagochtend ZIERIKZEE Door de goede belang stelling, die er is voor de tentoonstelling van werken van de Middelburgse teke naar en schilder Piet Bulthuis, die mo menteel in het Gravensteen te Zierikzee wordt gehouden, zal de expositie voor taan ook op de donderdagochtenden van tien tot twaalf te bezichtigen zijn. De tentoonstelling duurt nog tot 20 augus tus. MIDDELBURG De actie voor Is raël' in Zeeland heeft een totaalbedrag van f 159.152,97 opgeleverd. Dat be drag heeft het organiserend comité over gemaakt naar de collectieve actie Is raël' te Amsterdam. Inmiddels is de re kening van de .Zeeuwse actie vosr Is raël' opgeheven. GOES Voor tot vaststelling van het tracé voor de waterafvalleiding Bergen op Zoom-Waarde wordt overgegaan zal eerst nog nader overleg gepleegd wor den tussen de daarbij betrokken instan ties. De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap deelt dit mee in een persbericht. De raad heeft over de vaststelling van het tracé informaties ingewonnen bij het college van gedepu teerde staten van Zeeland. Het land bouwschap adviseert - .gelet op de vele in omloop zijnde geruchten' - belang hebbenden te wachten met het tekenen van stukken betreffende de leiding tot nadere officiële berichten over de zaak komen. Motorrijder in Zierikzee gewond bij aanrijding ZIERIKZEE Op dc splitsing van rijksweg 18 en de weg naar de Zee- landbrug bjj Zierikzee is dinsdagmid dag de Zwjjndreehtse motorrijder K. ernstig gewond geraakt nn een aanrij ding met een auto. K. reed In de richting Bruinisse. De hem tegemoet komende automobilist C. K. uit Zierikzee verleende hem geen voorrang toen hij met zijn wagen links af de weg naar de Zeeland-brug wilde in slaan. De motor werd in de flank ge grepen en sloeg over de kop. De mo torrijder liep een beenbreuk op en flin ke hoofdwonden. Zijn helm had zijn val grotendeels gebroken. Dokter E. E. Vleugels-Schutter uit Zierilkzee ver leende de eerste hulp en liet het slacht offer per ambulance overbrengen naar het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee, Beide voertuigen werden be- KUNST Slot van pagina 1 jaar met deze joodse vakantiekam- - m mee. Hij is heel erg geliefd by de nderon: een vlotte, snelle. Jonge man, die door een Duits weekblad het Idool van de Duitse joodse jeugd is genoemd, een betiteling, waarop Da vid Blumenthal overigens niet zó erg veel prijs stelt, omdat het hem niet gaat om de populariteit van een film ster. maar om het dienende karakter van zjjn werk. Contact Waarom naar Nederland? .Holland heeft altijd veel voor ons gedaan en vooral de laatste tijd, daarom is het goed contacten te leggen en de Hol landers te leren kennen, we willen graag nauwe relaties leggen, vooral met leeftijdgenootjes van onze kinde ren. Bijvoorbeeld een gezamenlijke folkloristische avond. De dorpelingen hier hebben ons fantastisch ontvan gen, we worden enorm geholpen', zegt David. Mét de kinderen kwamen mee de goedmoedige kok Josche, die ervoor zorgt, dat het kosher etein wordt klaargemaakt, studente Rachel, die de kinderen vlot joodse volksdansen leert, de wat stille Nawa, één van de sabri's. een In Israël geboren meisje dus, dat in Duitsland kinder verzorging doet en dan zijn er een student architectuur Ruwen en een student machinebouw Heinz. Een gemengd ploegje dus, waarbij komt, dat de kinderen zelf ook lang niet alle uit Duitsland zelf afkomstig zijn, maar er thans wel wonen. Er zijn niet zoveel joden ln Duitsland: 30.000, schat Blumenthal. Wat de jongeren betreft: hetzelfde doel relaties leggen dat de jongeren van dit kafnp hebben, heeft ook het jood se jeugdwerk in de Bondsrepubliek iri het algemeen. ,De tyd van liet ghetto is voorby, we moeten contact met de omgeving hebben, als men het recht heeft in een land te wonen en to leven moet men die contacten leggen, dat Is myn persoonlijke mening. Ér komen daar om ook niet veel joodse kinderen ln onze tehuizen. Er zijn natuurlijk ook mensen, die ln het isolement, willen blijven, maar voor mjj komt het men selijke In de eerste plaats en dat kan, zonder aan het religieuze zjjn waarde te ontnemen', aldus David Blumen thal, die zelf leider is van het Sieg fried Klein-Jngendheinics van de sy- nagogegemeente in Diisseldorf. Dat jeugdhuis is genoemd naar de rabbijn, die deze gemeente het laatste had voor de jodenvervolging uitbrak. David Blumenthal houdt van de mens, het is af te lezen uit de fraaie foto's, die hij maakte in Israël, maar ook in Londens Hydepark met de Speaker's Corner. Liggende wip Contacten met volwassenen en kin deren dus. Die contacten waren in Oudelande gauw gelegd. En er is heel wat aan tnps voor de kinderen geor ganiseerd, waarbij ,De Honte'-eige- naar, Jansen, (Bloemendaal) actief was. Ze zullen met een boot varen naar Zierikzee. naar Middelburg gaan, een boerderij bekijken en een klompenmaker^ bezoeken. Ook de vlsafslag ln Colijnsplaat wordt niet vergeten. Iemand uit Rotterdam zal een praatje komen houden over plan ten en dieren ln Nederland en er ij gevoetbald tegen een inwonersteam van Baarland, De kinderen brengen de dag door met tafeltennis, boog schieten op de liggende wip (waarbij .professor' Joobanan nog steeds dé beste Is), ze zwemmen ln het Wes- terscheldewater en hengelen. Dat laatste heeft nog niet veel meer dan wat krabben en een hele kleine - opgeleverd. De jeugd leert van madrlclia (jeugd leidster) Rachel Hebreeuwse volks dansjes in dit tweetalige kamp (Duits en Hebreeuws). En er was dinsdag een .gtadsspel'; extra kennis maken met de inwoners von het dorp door een soort puzzeltocht met diverse opgaven, zoals de vragen: Wat denkt u van de oorlog in het Midden-Oosten, verschillende gegevens zoeken van de kerk en van de inwoners. Op het toranuth (de dienst) staat ook cor veeën. Maar als dat afgelopen is. rennen heel wat kinderen weer snel naar buiten, de zon tegemoet. Of ze verdringen zich om de drie dagen oude kuikens, die uit de kunstmoeder zijn gekomen. De kuikens hebben hóe kan het anders joodse nan gekregen alls Mirjam en Mozes. vandaag* (woensdag)"beginnen met de TERNEUZEN In de loop van maan- verkoop van bramen voor de industrie lag en dinsdag heeft het bergmgsbe- in kratten van vier kilo. De aanvoer za' Irijf Van den Akker uit Vlissingen het plaats kunnen vinden tot vier uur, ter 'jeunschip ,Lia' gelicht, dat vorige week wijl de opgave voor de middaglevering donderdag zonk in de ingang van de plaats moet vinden voor elf uur 's mor-Terneuzense Zevenaarhaven. Het met gens. I zand geladen vaartuig lag nog juist met de kiel boven water. Bij de berging werd gebruik gemaakt van twee bok ken. Hel zwaar beschadigde schip is dinsdagmiddag voor reparatie naar de werf van de Terneuzense scheepsbouw maatschappij gesleept. (Foto PZC Goedkeuring aan raadsbesluit bij kb onthouden B(j koninklijk besluit van 4 juli 1967 is goedkeuring onthouden aan het raads. besluit van de gemeenteraad van Dom burg van 19 november 1964, Inhoudende de vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen van de gemeente Dom burg. De heer A. Wisse was destijds bij de gemeenteraad en gs van Zeeland ln beroep gegaan en door belde Instanties Iri het ongelijk gesteld. Door dit konink lijk besluit is het beroem van de heer Wisse gegrond verklaard en is aan een langdurige procedure, die reeds dateert; van voor de herindeling van de gemeen-j ten op Walcheren, een einde gekomen. Zestig jaar getrouwd in Breskens BRESKENS Het echtpaar J. t_. Keijmel-Vermeulen te Breskens was dinsdag zestig jaar getrouwd, wat met de nodige feestelijkheden gepaard ging. Zo kwamen namens het gemeentebe stuur wethouder P. Zegers en gemeen tesecretaris P. Wattiez de heer en me vrouw Kéijmel, beiden 82 jaar, felici teren op een receptie in hotel Valk, en namens de hervormde kerk de heren J. Boldin en W. Luiteijn. Ver-der was er een groot getal overige belangstellen den, die aillen het nodige meebrachten aan geschenken. Het echtpaar is in Breskens geboren en het heeft twee kinderen, zes kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Middensluis Hansweert tijdelijk buiten bedrijf In verband met het verwisselen van de sluisdeuren, zal de Middensluis te Hans weert van 7 tot en met 19 augustus aan staande buiten bedrijf worden gesteld. Als gevolg van het uitvallen, van deze. sluis, moet bij het passeren va.n het Kanaal door- Zuid-Beveland, met langere wachttijden rekening worden gehouden, zo waarschuwt de rijkshavendienst Wes- terschelde. Midilolbu,, Nieuwe Kef De belangstelling voor de zomeravond ox-gelbespelingen in de Nieuwe Kerk Middelburg is dit jaar groot. Gist- avond kregen we - om het /om zeggen deze vraag voorpui; .Waardoor is de belangstelling voor it organist Piet van Egmond zo heel v-i groter dan voor degenen die i-eeds hu gespeeld hebben en voortreffelijke m certen gaven?' Een moeilijk te beat' woorden vraag! Was zijn conceit bei,,' dan één van de voorgaande eeDa, niet. Was zijn programmakeuze w ressanter Ook niet. Brengt hij ,ie gelmuziek anders dan anderen' mi moet het wel zijn. Wat zou dón v",, publiek in zijn wijze van spelen boeien' Ziehier de vraag waar we niet hete-i uitkomen. Maar laten we trachtenT te beantwoorden. Van Egmond opende met één van d. veie voluntary's van John Stanley dïii -1786). Deze .Trumpet Voluntary1 h J. speels werkje. Maar erg speels m het niet vertolkt, nogal nadrukke» alsof het een ernstige en religieuzer- gelegenheid was. Vereenvoudigt v« Egmond als het ware de mimi) zodat ze in het gehoor komt te lieea van godsdienstige mensen met - tasten naar het antwoord een pa tische inslag We zijn geneigd ,ja'« zeggen. Want in Joh. Seb. Baclis Trt Sonate no. 3' werd de polyfone miizte vaak zo gespeeld, dat het leek op oegeleide melodie, waarbij de meki- dan iets religieus kreeg. Het Vivas was niet echt levendig, alsof de ofl nist schroomde Bach, die in veler o» de maker is van vooral .gewade muziff een te lichte toets te geven. In de .Sonate I' van Felix Herniate gebruikt de componist het koraal Wn meih Gott will, das gescheh' allkli' waarbij we dus een kerklied als achtel grond hebben van deze romantk-- muziek. Van Egmond accentuur sterk, maar in zijn accenten en in vele veranderingen in registratie ldaviergebruik was hij in de Sou» van Mendelssohn nogal nerveuj Boeit dat wellicht de luisteraar wie hij speelt? De snelle passages lac> forti waren nogal eens onduidelijk was' door ze enigszins omfloerst tót oai kwamen, een effect dat misschien soit. migen ligt, ons niet. Van de Italiaan Enrico Marco te (1861-1925) werd gespeeld ,T)ièm= Variations', een interessant werk te we graag wat lichter gespeeld höord hadden. Ook dit werd een noó al nadrukkelijke we zouden haast zeggen calvinistische zaak. Ook nu besloot Van Egmond z(jn cor. cert met een .Improvisatie'. Het therti bleek de eerste regel van het israëlisda volkslied te zijn. In een aantal varia- ties hierop leidde htf zijn gehoor d® de jongste geschiedenis van het Israë- lische volk. Zo zou men deze impro- visatie tenminste kunnen beschouwen, En daarmee hebben we dan misachte toch het antwoord op onze vraag afga- rond: Piet van Egmond geeft z°(jn te wonderaars iets voor hun fantasie ha speciaal gerichte fantasie. En men te hoeft het met hem daarin niet eenss zijn om toch te zeggen, dat hij da- zeer wel in slaagt. Het volgende concert is maandag, 1! juli. Dan speelt Charles de Wolff a Groningen. Hij gaf hier verleden in een voortreffelijk concert. Menigeen kent hem door de televisie, als dirigent van de Naardense uitvoering van Bacfcs Matthëus Passion. Showboot vaart weer van Vlissingen VLISSINGENVoor de derde maal la dit seizoen zal vrijdagavond om kwart over zeven van de Kanaalstraat de Belgische salonboot .Flandria 20' ate showboot uitvaren om de toeristen te iten genieten van een vaartocht Iancs de Walcherse kust tot aan Wostliap zoveel belangstellenden, dat met een .uitverkocht' schip werd gevaren. ADVERTENTIE ln de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Aanvang 21 en 21.80 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. HET WEER IN EUROPA VERANDERLIJKE BEWOLKING Veranderlijke bewolldiig en op de me»; te plaatsen droog weer. Matige toti nu krachtige zuidwestelijke wind. wc® 5 verandering in temperatuur. STRANDVEKW ACHTING (Van onze weerkundige medeweken Tijdelijk wat bewolking, maar droog en aanvoer van wat zacm. lucht. Zwakke zuidwesten wind. in middag 20 tot 22 graden. Zeewatei Vooruitzichtenzwakke luchtstroom met opnieuw W®?-; rioden en daardoor dius g'oecl weer. ZON EN MAAN 27 juli Zon op 04.53 Maan op 22.57 onder 20.39 onder U-W

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2