Aantal werklozen in juni onveranderd Prins Claus at eerste mosselen Huldiging organist Ferwerda Middelburg Teveel animo voor showboot 2 GEEN WIJZIGINGEN VERWACHT HAVEN-MET-WATER VOOR PRÏNS WILLEM-ALEXANDER Ketelopdracht voor De Schelde Versierd HALVE EEUW OP DE ORGELBANK WAARDERING OUD-LEERLINGEN Telegram naar zieke prinses Magistrale dansshow OOK SAMS KUNT U TERECHT Meer misdrijven, minder gewonden Zeeuwse ALMANAK Strand PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 JULI 1967 Veel vraag naar jeugdig personeel MIDDELBURG Het aantal werklo zen in Zeeland is in de afgelopen maand nagenoeg niet veranderd er was een daling met 9 mannen tot 1144 en de verwachting van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg is, dat zich deze maand (juli dus) even min een verandering van betekenis zal voordoen. Uiteraard hebben ook deze maand de jongeren, nu de schoolexamens weer achter de rug zijn, hun deel bijgedragen tot de bepaling van het werkloosheids- beeld. Van de 1144 werklozen in juni betrof het 110 jongeren, maar daarvan waren er 28 minder geschikt. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten had voor een aanzienlijk deel be trekking op jongeren: van de 1063 to taal voor Zeeland (en dat betekende een staging ten opzichte van mei met ruim 250) welgeteld 467. Weliswaar nam de vraag naar oudere mannen daar tegenover af in vergelijking met vorig jaar (1124 tegen 1063), maar ten op zichten van het landelijk beeld is de situatie in Zeeland toch nog gunstig. Ook bij de vraag naar vrouwen was alles gericht op de jeugd: van de totale vraag van 961 (80 meer dan in mei), 0...g het om 534 jonge meisjes. Een verdeling naar beroepsgroep laat het volgende beeld zien: 64 voor de con fectiefabrieken, 30 in de textiel, 114 in de handel (vooral de winkels hebben grote behoefte aan personeel) 105 voor Kantoorbaantjes en bijna 100 in de huis houdelijke sector. Uit deze cijfers mag geconcludeerd worden, dat de op de scholen geslaagde jeugd in Zeeland ge makkelijk aan een baan zal kunnen komen of reeds is gekomen. YERSEKE Prins Claus heeft vrijdagmiddag uit Yerseke een maquette van de nieuwe en de oude haven meegekregen. Voor prins Wïïlem- Alexander. Dat was namelijk het geschenk, waarmee de Yersekse bevolking de prins dank bracht voor zijn bezoek aan de plaats. Burge meester mr C. Pijl Hogeweg bood het de prins aan, nadat hij de beide havens van Yerseke hun naam had gegeven: Prinses Beatrixhaven voor de vissers, Prins Willem-Alexanderhaven voor de jachtjes. Vier zeeverkenners uit Yerse ke onthulden de maquette voor de prins. Mr Pijl Hogeweg vertelde er bij, dat er in de maquette van de havens water kan worden binnengelaten en dat er dan met de scheepjes kan worden gevaren. En hij veronderstelde, dat er ook bij het jonge prinsje wel een tijd zal ko men, ,dat hij met water wil knoeien welke gezonde jongen heeft zo'n periode niet?' En met dat geschenk heeft Yerseke prins Willem- Alexander die gelegenheid vast bij voorbaat willen geven. Aardige bijzonderheid: nadat het Yersekse feestcomité geruime tijd had ge zocht naar een passend geschenk, kwam het idee voor de havenmaquette van de 11-jarige Gerrit Pijl Hogeweg, zoon van Yersekes eer ste burger Op de foto geeft burgemeester mr C. Pijl Ho geweg prins Claus tekst en uitleg over de ha venmaquette, waarbij ook Zeelands commis saris en zijn echtgenote grote belangstelling toonden. (Foto PZC) VLISSINGEN De koninklijke maat schappij De Schelde gaat twee packa- ge-ketels bouwen voor een grote che mische installatie van NV Amoco Che micals Belgium SA te Geel (B.). De ketels, van het type 30 VP 14 W zullen elk 84 ton-uur verzadigde stoom van 81 atmosfeer produceren. Het zullen de grootste package-lcetels zijn, die ooit door De Schelde werden gebouwd. De ketels, die elk 6 8ton wegen, worden in hun geheel in de fabriek gemonteerd en daarna per schip van VHssingen via de Schelde en het Albertkanaal naar Geel worden vervoerd. (Slot van pagina 1) slgnaleerd, tijdens de lunch van een groot gezelschap genodigden in een warme tent bij het verenigingsge bouw ,De Haven'. ,De Zeeuwse stromen zijn van oudsher het domein van de vis ser geweest, maar thans varen er zij aan zij de stoere vissersboten en de ran ke recreatiejachten'. Hij wees in dit verband op de interesse van prins Olaus voor de ontwikkeling van Nederland en de planologische begeleiding daarvan. ,U bevindt zich than3 in een gebied en bij een bedrijfstak die rechtstreeks en in hoge mate bij die ontwikkeling betrok ken zijn', zei de voorzitter van het comi té .Zeeland Presenteert'. Uiteraard noemde hij daarbij de steeds verdergaande uitvoering van het delta plan. ,De onzekere toekomst van de Zeeuwse visserij overschaduwd onze dankbaarheid enigszins. Mr Pijl Hoge weg zei er nog van: ,De grote belang stelling. die het Zeeuwse deltacomplex de laatste jaren geniet, onder andere op het gebied van zeehavens, heeft het deltaplan gemaakt tot veel meer dan een zuiver waterstaatstechnische aan gelegenheid en heeft het mede gebracht in de actieve interessesfeer van de eco noom en de planoloog.' Vandaar zijn hoop, dat de Zeeuwse visserij in de toe komst nog kan profiteren van andere omstandigheden,' die zich na het aan vaarden van de deltawet hebben voorge daan. Na de lunch verwisselden de genodigden de warme tent voor het verkoelende Oosterscheldewater. Daarvoor waren prins Olaus en zijn particulier secretaris mr H. J. baron van Asbeck bij hun aan komst opgewacht door Zeelands com missaris der koningin, mr J. van Aart- sen en door mr Pijl Hogeweg. Bij de ont vangst op het gemeentehuis werden ook de leden van het comité .Zeeland Pre senteert' aan de prins voorgesteld, even als de leden van gs en de Yersekse raad. Toen de duizenden vlootschouwdeelne- mers na de tocht naa r het dorp wandel den, dreven langs de haven al de pittige geuren van de eerste .verse, gekookte mosselen'. Dat was bijna een half uur eerder dan het officiële programma voorzag, als gevolg van de vlotte vaart om het nieuwe zeebanket. Tegen uur vertrok prins Claus. serij bijzonder kleurig opgetuigd. ,Het is sinds mensenheugenis niet voorgeko men, dat de inwoners de straten zo geestdriftig hebben versierd', zei de bur gemeester ei van. In die fleurige straten presenteerden zich 's morgens al de rijkspolitiekapel, de harmonie .Concor dia' uit Tholen en Yersekes Mozartdie dit visserijfeest muzikaal luister bijzet ten. Met rondwandelingen, met vrolijke muziek tijdens de vlootschouw of met concerten 's avonds, 's Morgens was er op de Paardenmarkt kinderamusement goochelaar, muzikale clown, poppen kast in de avonduren was er amuse ment voor volwasenen: conferences, een showorkest, acrobatiek. De Middelburg se muziekvereniging ,ONDA' rondde de festiviteiten om half elf af met een stijl volle taptoe op het terrein voor de brandweerkazerne, die bijzonder veel belangstelling trok. Honderd Zeeuwse mosselkotters uit Zierikzee, Yerseke, Bruinisse en Tholen zwermden vrijdag gezanten- lijk uit over de Oost er schelde, rijk gepavoiseerd en beladen met. toe risten. De Zeeuwse visserij, met de Groene Draeclc voorop, zette het mosselseizoen in.... (Foto PZC ACHTSTE KUNST In de rij der provincies staat Zee land evenals vorige maand weer op de achtste plaats met 19 per 1000 mannelijke loontrekkenden. Ook nu bleef Zeeland onder het landelijk ni veau, dat 21 promiel is, terwijl het percentage in maart jongstleden nog gelijk was. Weliswaar zijn deze per centages hoger dan vorig jaar, maar het Zeeuwse beeld is nog altijd gun stiger dan de gemiddelde ontwikke ling in de andere provincies. Enkele percentages (per 1000 loontrekken den Drente 57: Limburg 43; Gro ningen 39; Noord-Brabant 31; Over ijssel 30; Friesland 26 en Gelderland Is de werkloosheid in de bouwnijver heid landelijk gedaald, in Zeeland is ze gestegen van 104 naar 126. De oorzaak daarvan moet gezocht worden in stil stand van werken voor de vakantie en deze situatie moet als wrijvingswerk loosheid van kortere duur worden ge zien. Alles wijst er overigens wel op, dat de bedrijvigheid in de boüw minder is. De vraag naar mannen nam vooral toe in de bouwnijverheid (222 naar 291) en de metaalnijverheid (281 naar 431). Het betrof voor beide sectoren bijna 260 jongeren, terwijl er ook vraag naar jeugd was onder meer in de grafische nijverheid, en het handels- en horeca- personeel. Vooral in Midden-Zeeland was deze vraag sterk geconcentreerd. Het aanbod van vrouwen nam toe van 249 naar 264, een resultaat van dalingen in enkele beroepsgroepen en een ver hoging in do kantoor- en ondcrwyzend- personeelssector. Die stijging was het gevolg van solliciterende leerlingen. De vraag, die steeg van naar 961, was terug te vinden in handels- en kantoorsector, ook weer zoals opgemerkt in de groep van de jeugdigen. MIDDELBURG Op een historische plaats, waar hij 40 jaar werkte, de wan del kerk tussen de Nieuwe en Koorkerk te Middelburg, is organist Thys C. Fer- YERSEKE Prinses Bea trix, die door een griepje prins Claus niet kon verge zellen naar de manifestatie van de Zeeuwse visserij, heeft uit Yerseke toch de beste wensen gekregen. Tijdens de lunch vertelde de voorzitter van het comité .Zeeland Pre senteert', mr C. Pijl Hoge weg, dat er een telegram naar de zieke prinses zou worden gestuurd. De inhoud: ,Het comité Zeeland Presen teert en zijn gasten, te Yer seke bijeen aan de lunch, doen Uwe Koninklijke Hoog heid hun eerbiedige groeten toekomen en de beste wensen voor een spoedig herstel'. werda gisteren gehuldigd in verband met. zijn 50-jarig organistenjubileum. Temidden van vele genodigden en oud leerlingen keek de hoofdorganist van dt Ned. hervormde gemeente nog eens te rug op al die jaren en kreeg vooral veel waardering in ontvangst te nemen voor al hetgeen liij in zyn 40 .Zeeuwse' jaren voor de. kerkzang, de leerlingen en voor liet Middelburgse muziekleven betekend heeft. De heer Ferwerda, die zijn eerste tien organistenjaren in zijn geboorteland Friesland doorbacht. werd aan het be- j van de bijeenkomst toegesproken door de president-kerkvoogd van de her vormde gemeente, mr F. W. M. van Oppen, die verhaalde hoe de jubilerende organist op jeugdige leeftijd liefde op vatte voor het instrument, waaraan hij zijn leven wijdde. ,U wist het toen nog niet, maar dit experiment heeft heel uw leven beheerst. Bij dit experiment sluit uw zin voor avontuur a.an, die u tevens naar Middelburg bracht, de stad waar aan u sinds 1927 uw beste krachten gaf en nog geeft', liet mr Van Oppen weten. ,LT heeft zich een plaats veroverd als musicus, wiens faam zich uitstrekt tot buiten de grenzen van de provincie' Mr Van Oppen noemde nog een facet, waarin de zin voor experiment en avon tuur van de lieer Ferwerda tot uiting komt: diens zin voor improvisatie. .Het metaal waardoor u zieli uitte was het van de orgelpijp', aldus mr Van Op pen, die het jubileum van de heer Fer werda dan ook niet ïn goud wilde ver vatten maar het een .experiment in tin' noemde. Namens de centrale kerkeraad en vooral wijkgemeente I, waarin de Oost-kerk staat waarvan de heer Fer werda het orgel als geen ander leent en bespeelt, sprak ds D. van Boven. Hij bedankte de organist voor het- geen hij voor de gemeente gedaan heeft door zijn begeleiding en stimu lering van de gemeentezang, en ook voor het improviseren. De predikant zei gefrappeerd te zijn door de rake verklanking van de gevoelens van de gemeente na de preek. De heer S. Sanders sprak namens een groot aantal oud-leerlingen. ,U bent een goed leermeester geweest, vooral door de wijze waarop u met ons omging. Er ont stond een hechte band tussen u en uw leerlingen', aldus de heer Sanders, die vervolgens een bandopname liet horen van een orgelbespeling door de jubilaris van het Nieuwe kerkorgel in I960. Daar na nog herinnerde de heer Sanders aan de vele concerten en ook begeleidingen van bekende solisten. ,De schoonheid van de muziek heeft u ons leren ont dekken'. verzekerde de heer Sanders, wiens toespraak gevolgd werd door een dankwoord door de heer G. de Kok uit Goes, organist van de hervormde kerk in Kapelle. Na een uitvoerig dankwoord door de heer Ferwerda kwamen velen hem feli citeren. De organist kreeg vele geschen ken, waaronder een In 1928 foto van hem achter het Nieuwe orgel. Mevrouw A. Scheltens-Koojis lysttc deze bijeenkomst met deren van Bach (Qui Sedes u Messe) en Handel (The trumpet is ling)de zangeres werd begeleid organist Henlt Mennes. Jubilarissen bij De Schelde VLISSINGEN - Bij de koninklijke maatschappij De Schelde zijn in de maand augustus zeven jubilarissen. Zij zijn dan allen 25 jaar aan de KMS ver banden. Het zijn de heren: I. Vinke. koperslagerij; L. de Nooijer, bewa kingsdienst; K. Timmerman, algemene reparatiewerkpKats. M. S. Meijer en D. L. Joziasse, bureau hoofding machi nefabriek; D. v;in Dn mme, timmerfa briek en A. ,J. Veldhuis van het repara- tiAbureau. THE ALVIN AI LEY AMERICAN DANCE THEATRE HOLLAND-FESTIVAL) Het feest van de vloeiende beweging Is gevierd. Al vin Ailey is geweest en met hem de volle aanstekelijkheid van een wervelende show, die dit onderdeel van het wat deftige Holland Festival een der hoogtepunten van datzelfde festival moest maken en heeft gemaakt. Feest en show, de twee begrippen waar op deze bespreking noodzakelijkerwijs verdergaat, noodzakelijk omdat ze ver der gingen met de voorstelling. Alle elementen voor het feest waren aanwezig. Dat geldt evenzeer voor de show, want wat die American Dance Theatre in zijn voorstelling stak, was niet zozeer een puur ballet maar veel eerder een strak geleide show en dan nog een met niet de minste pretenties. We hebben bij deze uitstekende Holland- Festivalmanifestatie Alvin Alley's .evangelie' bij de hand gehouden. i Dat zegt: ,de culturele erfenis van de Amerikaanse neger is een van Ameri- ka's rijkste schatten: de uitbundigheid van de jazz, de extase van de spirituals uit de baptistenkerken, de donkere be tovering van de blues. Het uitdragen van dit alles is mijn artistiek credo en dus het credo van de groep'. We den ken dan onmiddellijk aan volkskunst, echte volkskunst gebouwd op een echte en hechte traditie, waarin de mens van toen de mens van nu is en omgekeerd, Alvin Ailey's complete show zorgde op dit punt voor een kleine teleurstelling. Begrijpelijk: een strakgeleid program ma als dit vraagt ten faveure van het nogal belangrijke element werveling een zodanige polijsting dat volkskunst gauw i kunstig wordt. We zagen de laatste maanden twee driemaal een negerdans-ensemble (de televisie brengt de zaken erg dichtbij1 en kregen toen eenzelfde zij het minder ,af' beeld. De voorstelling van Alvin Ailey is een voorstelling van kunstenaars, van ne- gerkunstenaars ook al spreekt Ailey daar zelf liever niet over. Niet alleen de televisie, ook boek, film, jazz-volksmuziek en toneel hebben de neger als kunstenaar uit Afrika en Amerika naar Europa gehaald. Iets van het zijn, iets van de achter- 1 gronden daarvan is bekend en we ver- wachtten van Ailey dat hij ons dieper zou laten doordringen in dat bekende en liefst ook het onbekende. Het is spijtig dat de gladheid van de show, de volkskunst zo vervlakte, van de oud-echte mensen nieuwe kunst-) mensen maakte. Het ls de enige in het licht van de voorstelling als geheel gezien mis schien wat enc-kritische notitie, die we j wilden maken. Kijken we terug op het programma dan zien, horen en beleven we een avond, die niet is opgehouden toen de Schouw- burg sloot. We zien, horen en beleven I een avond waarin een kunstenaarsschap sprak dat om meer dan alleen maar ap plaus vroeg. De vele kanten, die Alvin Ailey van het fenomeen dans liet zien, hebben alle overtuigd. Er was de zangerigheid, het ingehouden dramatische en de wat los se humor, er was bovenal de dans, een prachtig fascinerend samenspel van dansers en licht dat op de hoogtepunten aan het ongelooflijke grensde. De hoog tepunten waren niet zelden. Mogen we dansers noemen (solisten waren het immers alle twaalf), die meer deden als dansen, dan noeipen we Dud ley Williams die de Reflections in D van Ellington en Aileen een magistrale uitvoering gaf, dan noemen we Loretta Abbott, Kelvin Rotardier en James Truitte. i Van deze uitvoering zouden we willen i zeggen dat het jammer en onbegrijpelijk was dat de Middelburgse Schouwburg lege plaatsen telde. De mensen, die er j hadden kunnen zitten, hadden er via Alvin Ailey kunnen vergeten dat ze er zaten. In een voorbespreking van dit theatergebeuren van de eerste orde schreven we dat de steentjes, die tel- - kenjare van de Holland-Festivallawine tot in Zeeland rollen, dit jaar edelsteen tjes waren. Voor wat Alvin Ailey be treft is dat intussen met nadruk be vestigd. Deze uitvoering, die om meer dan al leen maar applaus vroeg kreeg aan liet eind een ovatie, die een sensatie was. Dat zegt heel veel in Middelburg. (ADVERTENTIE) Behalve op de normale kantoor uren van 9-16 uur kunt U ook twee keer per week 's avonds n.l. 's maandags en vrijdags van 18- 70 uur terecht bij de VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK VLISSINGEN Coosje Buskenstraat 145 Bonedijkestraat 161 (bijkantoor). Alexander Gogelweg- hoek Vlissingsestraat (Paauwenburg) TOENEMENDE BEWOLKING Toenemende bewolking met later op dn dag plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen zuidoost c.n zuid west. Aanvankelijk vooral in het oosten van het land vrij warm, tegen do avond daling van temperatuur. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag een lichte verstoring van het mooie weer met mogelijk wat lichte re gen. Zondag ook weer opklaringen. Zwakke wind tussen zuid en zuidwest. Temperatuur ongeveer twintig graden. Zeewater 17 graden. VOORUITZICHTEN Iets wisselvalliger maar toch perioden van goed strandweer. VLISSINGEN De eerste show- bootvaart met de ,Flandria 20' vanuit Vlissingen vrijdagavond heeft ruim 300 opgebracht voor een goed doel. Het Vlis- sings Aktiefonds hield een ver loting ten bate van het gehan dicapte kind. Het geld zal in Vlissingen een bestemming vin den. De vier prijspoppen in Walcherse klederdracht, Sien- tje. Jikkemien, Betje en Koos- je, gingen bijna alle windstre ken uit. Voor de laatste meldden zich pas in de sluis na de tocht de winnaars: een jong paar uit Utrecht, dot van daag weer van zijn Vlissingse vakan tieweek naar huis gaat. De zeshonderd varensgasten op deze eerste tocht met hèt Vlissings zo mer show comité hebben waar voor hun geld gekregen: een lange tocht (van tegen half acht tot tegen kwart voor elf, inclusief het schutten in de sluizen omdat de showboot van de Kanaalstraat vertrekt), een spiegel gladde zee met een verkoelende bries, muziek op bij-de-tijds .gebeat', maar ook wat rustiger verstrooi- ingsmuziek. Die zeshonderd mensen kregen wat toelichting op hun tocht langs de Walcherse kust naar Westkapelle en naar Breskens, van loods K. Czech, die kapitein Léon den Spie- geleer van de Flandriaboot terzijde stond. Gebleken Ls van deze eerste show- boottocht vanuil Vlissingen dat er wéér een enorme belangstelling was en dat daarom honderdvijftig men sen moesten worden teruggestuurd. Reden temeer voor VW-directeur Hui- bregtse er op te wijzen, dat men het beste in voorverkoop kaarten kan aanschaffen bij de VW's op neel Walcheren. Want er zijn vanuit Vlisingen nog maar vier vaarten, de komende vrijdagen, behalve op 21 juli, want dan is het kermis in de Seheldestad. TERNEUZEN Meer misdrijven doch minder gewonden bij aanrijdingen. Dat zijn de voornaamste constateringen in het verslag van de gemeentepolitie te Terneuzen over het le halfjaar van '67. Verder liep het aantal aanrijdingen dat ter kennis van de politie kwam aanzien lijk terug, maar dat is het gevolg van het feit dat de gevolgen van kleinere aanrijdingen nu meer onderling worden gergeld. Tegen dronken bestuurders werden 13 processen-verbaal opgemaakt (tegen 8 in het eerste halfjaar van 1966). Tevens werd aan 8 bestuurders van voertuigen die niet in staat werden geacht een voertuig naar behoren te kunnen bestu ren, een rijverbod opgelegd. (In 1966 bedroeg dat aantal 5). Tegen personen onder de 18 jaar werden 10 processen verhaal opgemaakt wegens misdrijf. Het aantal verdachten bedroeg 12. Drie bestuurders van motorrijtuigen die meermalen onder invloed van alcohol hun voertuig bestuurden, werden ver- plicht zich aan een medisch onderzoek te onderwerpen. Uitslag: 1 ongeschikt, 1 geschikt, terwijl van een derde het resultaat nog niet bekend is. Het aantal gewonden bij aanrijdingen dat in de jaren 1964, 1965 en 1966 was opgelopen tot 44, 62 en 48 liep nu terug tot 40. (Alles gedurende de eerste half jaren). In de eerste helft van 1967 be droeg het aantal doden 2. (ADVERTENTIE) OUDE KOELKAST NU TOO/- WAARD Bij aankoop van 185 ltr PHILIPS tafelmodel koelkast Prijs 498,bij inruil f 398, Tijdelijk bij RADIO MEULMEESTER St.-Jacobsstraat 11-13, Vlissingen Vandaag moet er dan maar eens een klein beetje regen vallen. Het kon ook niet op. Zeven aaneenge sloten dagen zon. En nu voorziet, onze vjeerkundige medewerker een kleine storing. Men ziet maar weer: ons standpunt is verkeerd. Of niet aangepast. Zou men de regen als uitgangspunt nemen, dan hoefde men zelden over een storing te spreken. Vroeger hoef de dat niet. Toen had je zómers. Maar dat was vóór de oorlog. Vraag het maar na. Sinds de eerste atoombom is het bergafwaarts gegaan. Vraag het maar na. En het wordt er niet beter op. Zo doorredenerend, zal men in 1997 de afgelopen week met de vinger nawijzen: in juli '67 was het zeven dagen achter elkaar mooi weer. Een tijdschrift voerde op dit the ma onlangs een aardig getekend grapje: hei regent bakstenen in het stenen tijdperk en twee knots vechters leunen vermoeid op hun wapens en kijken naar een derde, die nog wat behoeftig het nieuwe wapen pijl en boog spant: Sinds ze met die dingen knoeien, zit de klad in het weer.' Voorlopig houden we het maar op een klein, onbeduidend, te ver- vmarlozen buitje. En die zeven dagen zijn meegenomen. Zeven dagen zon, zeven dagen met stranden vol gebruinde mensen. Kinderen, die in het zand spelen en tóch wel eens eerder zoiets hebben meegemaakt. Want dan duikt er ineens een jon getje op, dat wat te lang in de zon heeft gezeten en het hoge- drukgebied vaardig omschrijft met ,'t Is weer velletje-sweer'. Z'n zusje zit een eindje verderop en voelt zich zo vrij, dat ze zo maar, op dat wijde, zonovergoten strand een spontaan geluidje pro duceert, waarover Leonard Hui- zinga dichtte .Want ik, ik ben het minste kind, ik ben slechts de ge laten wind.' Deuk hè mam', zegt ze, ,een hoertje uit m'n bipsje'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1967 | | pagina 2